Ελληνικές βουλευτικές εκλογές - 7 Ιουλίου 2019

Τι θα ψηφίσετε στις ελληνικές βουλευτικές εκλογές 2019;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 84)
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 21 25.0%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 12 14.3%
  • Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ)

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 3 3.6%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 4 4.8%
  • ΜέΡΑ 25

    Ψήφοι: 4 4.8%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Λαϊκή Ενότητα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    Ψήφοι: 3 3.6%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 13.1%
  • Δημιουργία, ξανά!

    Ψήφοι: 16 19.0%
  • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα

    Ψήφοι: 3 3.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 2 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Διαβάζοντας αυτό το μήνυμα έχασα κάθε ελπίδα για πολλούς νέους της χώρας.

Ρε μπέμπη 7 χρόνων ήσουν όταν μπήκαμε στην κρίση που ξέρεις και πως καταληστεψαν τα δημόσια ταμεία οι άλλοι. Με ΣΥΡΙΖΑ έχεις δημεύσει τα δημόσια ταμεία για 100 χρόνια σε περίπτωση που η Ελλάδα αθετήσει τους όρους των δανειστών και το υπερπλεονασμα που έφερε ο Τσίπρας για 40 χρόνια.


Ευτυχώς ο ΣΥΡΙΖΑ έχασε και στους νέους με ποσοστό 25% έναντι 31% της Ν.Δ.

Μητσοτάκης για αντικαπνιστικό νόμο

https://youtu.be/V1u8ufqc3Pc?t=2784


:hehe: Τραγικός ο Αρναούτογλου. Πολύ καλές απαντήσεις από τον Μητσοτάκη.


Δεν νομίζω ότι στην Ελλάδα μπορεί να τηρηθεί ο νόμος αυτός γιατί πολύ απλά δεν θέλουν.
 

dimospap

Νεοφερμένος

Ο dimospap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Για αυτό επειδή είσαι 17 έχεις πολλά ακόμα να διαβάσεις.
Τα στοιχεία των Ισολογισμών για τα ταμία δε σε δικαιώνουν, και 4,5% πλεόνασμα σημαίνει σε λίγο πρέπει να κοπούν μισθοί και συντάξεις.
Σορι αλλά είσαι μικρός ακόμα για να τη λες σε κάποιους που θυμούνται ακόμα και αν είναι 22


Φυσικα και γνωριζω οτι δεν μπορω να εκφερω ορθη αποψη απο την στιγμη που δεν εχω ασχοληθει σε τοσο μεγαλο βαθμο με την πολιτικη και την επικαιροτητα . Φυσικα , και δεν εχω διαβασει τοσα πολλα οσο ενας μεγαλυτερος . Φυσικα και οταν ειχε ξεσπασει μεγαλη οικονομικη κριση ημουν ακομα μικρος . Απλως , εξεφρασα την δικη μου προσωπικη αποψη με γνωμονα αυτα που γνωριζω και αυτα που εχω πληροφορηθει, δεν την ειπα σε κανεναν ουτε κατεκρινα κανεναν για τις πολιτικες του πεποιηθησεις . Αν εκλαβατε τα λογια μου σαν κριτικη σορρυ αλλα δεν ειχα καμια τετοια προθεση . Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει τις δικες του επιλογες .
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Φυσικα και γνωριζω οτι δεν μπορω να εκφερω ορθη αποψη απο την στιγμη που δεν εχω ασχοληθει σε τοσο μεγαλο βαθμο με την πολιτικη και την επικαιροτητα . Φυσικα , και δεν εχω διαβασει τοσα πολλα οσο ενας μεγαλυτερος . Φυσικα και οταν ειχε ξεσπασει μεγαλη οικονομικη κριση ημουν ακομα μικρος . Απλως , εξεφρασα την δικη μου προσωπικη αποψη με γνωμονα αυτα που γνωριζω και αυτα που εχω πληροφορηθει, δεν την ειπα σε κανεναν ουτε κατεκρινα κανεναν για τις πολιτικες του πεποιηθησεις . Αν εκλαβατε τα λογια μου σαν κριτικη σορρυ αλλα δεν ειχα καμια τετοια προθεση . Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει τις δικες του επιλογες .

Δεν εκρινες αλλά το να λες για νεους και νδ κιναλ και να ανηκω ακόμη στο κιναλ εμένα με πιάνει.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Φυσικα και γνωριζω οτι δεν μπορω να εκφερω ορθη αποψη απο την στιγμη που δεν εχω ασχοληθει σε τοσο μεγαλο βαθμο με την πολιτικη και την επικαιροτητα . Φυσικα , και δεν εχω διαβασει τοσα πολλα οσο ενας μεγαλυτερος . Φυσικα και οταν ειχε ξεσπασει μεγαλη οικονομικη κριση ημουν ακομα μικρος . Απλως , εξεφρασα την δικη μου προσωπικη αποψη με γνωμονα αυτα που γνωριζω και αυτα που εχω πληροφορηθει, δεν την ειπα σε κανεναν ουτε κατεκρινα κανεναν για τις πολιτικες του πεποιηθησεις . Αν εκλαβατε τα λογια μου σαν κριτικη σορρυ αλλα δεν ειχα καμια τετοια προθεση . Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει τις δικες του επιλογες .


Δεν μας λες όμως έναν λόγο να ψηφίσουμε τον ΣΥΡΙΖΑ.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Φυσικα και γνωριζω οτι δεν μπορω να εκφερω ορθη αποψη απο την στιγμη που δεν εχω ασχοληθει σε τοσο μεγαλο βαθμο με την πολιτικη και την επικαιροτητα . Φυσικα , και δεν εχω διαβασει τοσα πολλα οσο ενας μεγαλυτερος . Φυσικα και οταν ειχε ξεσπασει μεγαλη οικονομικη κριση ημουν ακομα μικρος . Απλως , εξεφρασα την δικη μου προσωπικη αποψη με γνωμονα αυτα που γνωριζω και αυτα που εχω πληροφορηθει, δεν την ειπα σε κανεναν ουτε κατεκρινα κανεναν για τις πολιτικες του πεποιηθησεις . Αν εκλαβατε τα λογια μου σαν κριτικη σορρυ αλλα δεν ειχα καμια τετοια προθεση . Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει τις δικες του επιλογες .


Ξεκινάς μιλώντας για αυτούς που κατέστρεψαν τη χώρα κτλ, το οποίο θεωρώ ως εύλογο επιχειρήμα, παρόλα αυτά καταλήγεις στον ΣΥΡΙΖΑ με έναν συλλογισμό που δε μπορώ να καταλάβω. Πιθανόν να μη το γνωρίζεις, αλλά οι μισοί υπουργοί του ΣΥΡΙΖΑ, προέρχονται από το ΠΑΣΟΚ, κάτι που έρχεται σε αντίφαση με το προηγούμενο επιχείρημα [hint: googlare "συριζα πασοκοι"]. Επίσης ο ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνησε σε συνεργασία με ΑΝΕΛ, ένα κόμμα που προέρχεται από τη ΝΔ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Δημοσκόπηση Rass για το βήμα.

ΝΔ: 35.4% 157 έδρες
ΣΥΡΙΖΑ: 26.1% 79 έδρες
ΠΑΣΟΚ: 8.7% 26 έδρες
ΚΚΕ: 6.1% 18 έδρες
Ελληνική λύση: 3.4% 10 έδρες
Χρυσή αυγή: 3.2% 10 έδρες

•Αυτοδύναμη ΝΔ με 157 έδρες
•ΝΔ+ ΠΑΣΟΚ= 185 έδρες.
•Κατάρρευση Χρυσής αυγής
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Παίζω ένα παιχνίδι και μου πετάει διαφημίσεις του ΣΥΡΙΖΑ (δε χρειάζεται βρε παιδιά, ΣΥΡΙΖΑ θα ψηφίσω). Ενιγουει, θέλω να πω ότι ο Κούλης μού φαίνεται πολύ απρόσιτος, απρόσωπος, αυστηρός. Είναι σαν να είναι ο καθηγητής σου τον οποίο φοβάσαι. Στη συνέντευξη με τον Αρναούτογλου που υποτίθεται ήταν πιο χαλαρός ένιωθα ότι ο Αρναούτογλου είχε πάει στον διευθυντή του σχολείου να τον επιπλήξει. Δε θα γινεις ποτέ λαϊκός πρωθυπουργός σαν τον Τσίπρα Κούλη. Μην το περιμένεις . Κάνε τώρα το κομμάτι σου αλλά η ιστορία θα σε βάλει στο χρονοντούλαπό της σύντομα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,566 μηνύματα.
Παίζω ένα παιχνίδι και μου πετάει διαφημίσεις του ΣΥΡΙΖΑ (δε χρειάζεται βρε παιδιά, ΣΥΡΙΖΑ θα ψηφίσω). Ενιγουει, θέλω να πω ότι ο Κούλης μού φαίνεται πολύ απρόσιτος, απρόσωπος, αυστηρός. Είναι σαν να είναι ο καθηγητής σου τον οποίο φοβάσαι. Στη συνέντευξη με τον Αρναούτογλου που υποτίθεται ήταν πιο χαλαρός ένιωθα ότι ο Αρναούτογλου είχε πάει στον διευθυντή του σχολείου να τον επιπλήξει. Δε θα γινεις ποτέ λαϊκός πρωθυπουργός σαν τον Τσίπρα Κούλη. Μην το περιμένεις . Κάνε τώρα το κομμάτι σου αλλά η ιστορία θα σε βάλει στο χρονοντούλαπό της σύντομα.


https://www.protothema.gr/greece/ar...oron-apolusi-katadikasthedon-gia-tromokratia/

Μια και ψάχνεις να φοβηθεις....
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,566 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.protothema.gr/greece/article/904614/euaggelismos-petamenoi-stous-diadromous-fakeloi-me-aporrita-iatrika-dedomena-asthenon/

κυβερνηση ΣΥΡΙΖΑ ... Ελλαδα 2019

ειμαστε για τον γαϊδαρο καβάλα απλά. Το χειροτερο μερος του κοσμου για επενδύσεις. Και οχι μονο.


Οίκος ανοχής η χώρα... Βασικά όχι. Ακόμη και οι οίκοι ανοχής έχουν καλύτερη οργάνωση. :hehe: :hehe:
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
https://www.protothema.gr/greece/article/904614/euaggelismos-petamenoi-stous-diadromous-fakeloi-me-aporrita-iatrika-dedomena-asthenon/

κυβερνηση ΣΥΡΙΖΑ ... Ελλαδα 2019

ειμαστε για τον γαϊδαρο καβάλα απλά. Το χειροτερο μερος του κοσμου για επενδύσεις. Και οχι μονο.


Διαβάζω την είδηση και δε μπορώ να καταλάβω.
21ος αιώνας πληροφορική και 4η βιομηχανική επανάσταση γιατί αυτά δεν είναι περασμένα σε υπολογιστές και έχουμε φακέλους σαν να είναι 1950
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.protothema.gr/greece/article/904614/euaggelismos-petamenoi-stous-diadromous-fakeloi-me-aporrita-iatrika-dedomena-asthenon/

κυβερνηση ΣΥΡΙΖΑ ... Ελλαδα 2019

ειμαστε για τον γαϊδαρο καβάλα απλά. Το χειροτερο μερος του κοσμου για επενδύσεις. Και οχι μονο.





 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Λάθος του ΣΚΑΙ που επέτρεψε στο Τσίπρα να δώσει συνέντευξη, χωρίς να ζητήσει δημόσια συγνώμη. Τουλάχιστον έπρεπε να είχαν στο πάνελ και το Πορτοσάλτε, που το κόμμα τον έχει στοχοποιήσει με αποτέλεσμα να γίνει θύμα τρομοκρατικών ενεργειών.

Η πιο τραγική του στιγμή είναι που προσπαθούσε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα για το σόου στο μάτι. Τάχα μου δεν ήξερε ότι δεν υπήρχαν νεκροί, δεν ήξερε ότι ήταν live η σύσκεψη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Μα τώρα συγγνώμη νοείται πρωθυπουργός και να μην γνωρίζει την κατάσταση; Και όταν τον ρώτησαν γιατί δεν σας ενημέρωσαν, είπε: κομπλαραν από τις κάμερες που ήταν εκεί και δεν τον πληροφόρησαν...

Από δικαιολογίες... Σκάσαμε... Όσο και για πολλά άλλα που έθιξαν στην συνέντευξη... Δεν συζητάμε για αλλά θέματα στα οποία παρουσίασε τον εαυτό σου ως ήρωα... Την στιγμή που ο λαός κατακρίνει τις ενέργειες του... (Λογικό να δικαιολογεί τον εαυτό του, αλλά ο ηρωισμός δεν είναι ο σωστός τρόπος υπεράσπισης των ενεργειών του όταν ένα μεγάλο μέρος της χώρας είναι απογοητευμένο από αυτόν)

Ώρες ώρες αναρωτιέσαι αν οι πολιτικοί ζούν στον κόσμο τους...
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μα τώρα συγγνώμη νοείται πρωθυπουργός και να μην γνωρίζει την κατάσταση; Και όταν τον ρώτησαν γιατί δεν σας ενημέρωσαν, είπε: κομπλαραν από τις κάμερες που ήταν εκεί και δεν τον πληροφόρησαν...

Από δικαιολογίες... Σκάσαμε... Όσο και για πολλά άλλα που έθιξαν στην συνέντευξη... Δεν συζητάμε για αλλά θέματα στα οποία παρουσίασε τον εαυτό σου ως ήρωα... Την στιγμή που ο λαός κατακρίνει τις ενέργειες του... (Λογικό να δικαιολογεί τον εαυτό του, αλλά ο ηρωισμός δεν είναι ο σωστός τρόπος υπεράσπισης των ενεργειών του όταν ένα μεγάλο μέρος της χώρας είναι απογοητευμένο από αυτόν)

Ώρες ώρες αναρωτιέσαι αν οι πολιτικοί ζούν στον κόσμο τους...


Κοίτα υπάρχουν πολιτικοί που ξέρουν τι τους γίνεται και οι απατεώνες
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,566 μηνύματα.
Μα τώρα συγγνώμη νοείται πρωθυπουργός και να μην γνωρίζει την κατάσταση; Και όταν τον ρώτησαν γιατί δεν σας ενημέρωσαν, είπε: κομπλαραν από τις κάμερες που ήταν εκεί και δεν τον πληροφόρησαν...

Από δικαιολογίες... Σκάσαμε... Όσο και για πολλά άλλα που έθιξαν στην συνέντευξη... Δεν συζητάμε για αλλά θέματα στα οποία παρουσίασε τον εαυτό σου ως ήρωα... Την στιγμή που ο λαός κατακρίνει τις ενέργειες του... (Λογικό να δικαιολογεί τον εαυτό του, αλλά ο ηρωισμός δεν είναι ο σωστός τρόπος υπεράσπισης των ενεργειών του όταν ένα μεγάλο μέρος της χώρας είναι απογοητευμένο από αυτόν)

Ώρες ώρες αναρωτιέσαι αν οι πολιτικοί ζούν στον κόσμο τους...


Ξεφτιλες ολοι τους ουτε ενας δεν παραιτηθηκε μετα την τραγωδια στο Μάτι. Άλλοι έχασαν τους ανθρωπους τους και άλλοι πανηγυριζουν για τον .... Τσιπρα οτι τους τα έχωσε. Αν ηταν μονο οι πολιτικοι στο κοσμο τους καλα θα ηταν.

Η δε ΓΑΙ-ΔΟΥΡΟΥ το χρησιμοποιησε το Μάτι και ως σποτ προεκλογικο.

Δεν περιμενεις τιποτα καλυτερο απο εναν πρωθυπουργο ο οποιος αναλαμβανει μεν την πολιτική ευθυνη της καταστροφης στο Μάτι ενω ταυτοχρονα δεν παραιτειται ποτέ.
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Αδιάφορη η συνέντευξη του Τσίπρα. Πιο πολύ με εκνεύρισαν η Κοσιώνη και ο Παπαχελάς. Εντελώς αστοιχείωτοι για τις αλλαγές στον ποινικό κώδικα, για τη διαδικασία επιλογής των ανωτάτων δικαστών και για τη Νovartis. Το πιο τραγικό ήταν που ρώτησαν... για το σκάφος και όχι για τα ελληνοτουρκικά. Είχα καταλάβει ότι η Κοσιώνη είναι μέτριας νοημοσύνης, αλλά περίμενα πολύ περισσότερα από τον Παπαχελά, που είναι ίσως ο μόνος δημοσιογράφος που εκτιμώ.

Ο Τσίπρας μού φάνηκε εξαντλημένος και μάλλον θα του κάνει καλό που θα χάσει. Με ενόχλησε το αιχμηρό του ύφος. Σίγουρα είναι επικοινωνιακό τρικ, αλλά θα προτιμούσα μια πιο μετριοπαθή και ήρεμη στάση, γιατί οι κοκορομαχίες, ειδικά όταν εμπλέκεται ο πρωθυπουργός της χώρας, είναι απλώς κωμικές. Κατά τα άλλα οι απαντήσεις του ήταν εύστοχες, κυρίως επειδή οι ερωτήσεις ήταν ηλίθιες.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Μπορεί του devil να ήταν άστοχο, αλλά αυτό που έγινε τώρα με Ρουβικώνα και με Athens Voice έχεις να πεις κάτι;
Θα έρθει επενδυτής όταν κάτι παιδιά θα του σπάνε τα γραφεία με κάτι που διαφωνούν


Και λίγα έκαναν στο athens voice

ΝΟρίστε οι άξιοι δημοσιογράφοι του athens voice . Να ναι καλά ο μισθούλης τους από την Πειραιώς ...
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Και λίγα έκαναν στο athens voice


Ελευθερία του λόγου ξέρεις τι είναι;
Δηλαδή στα επόμενα 4 χρόνια εδώ όποιος γράφει κάτι που διαφωνώ από το δήμο μου (είτε είναι ποστ είτε είναι σε εφημερίδα) να του συμπεριφέρομαι έτσι;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top