Ελληνικές σειρές 2023 - 2024

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα τον α' κύκλο από τις ψυχοκόρες (επ. 19 και 20). Απίστευτη σειρά. Για μία ακόμη φορά σάς την προτείνω. Mαύρη σελίδα για τη χώρα αυτός ο "θεσμός". Τα έχουμε διαβάσει, τώρα τα βλέπουμε και στη μυθοπλασία.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα τον α' κύκλο από τις ψυχοκόρες (επ. 19 και 20). Απίστευτη σειρά. Για μία ακόμη φορά σάς την προτείνω. Mαύρη σελίδα για τη χώρα αυτός ο "θεσμός". Τα έχουμε διαβάσει, τώρα τα βλέπουμε και στη μυθοπλασία.
Απίστευτη. Μόλις την ολοκλήρωσα. Έπρεπε να είχε λιγότερα επεισόδιο καθώς έκανε κοιλιά κάπου στη μέση. Το τελευταίο επεισόδιο επίσης ενώ ήταν καταπληκτικό δεν φαινόταν σαν να ολοκλήρωσε τη season.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Απίστευτη. Μόλις την ολοκλήρωσα. Έπρεπε να είχε λιγότερα επεισόδιο καθώς έκανε κοιλιά κάπου στη μέση. Το τελευταίο επεισόδιο επίσης ενώ ήταν καταπληκτικό δεν φαινόταν σαν να ολοκλήρωσε τη season.

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι έκανε κοιλιά. Είναι ίσως η μόνη σειρά που κατά τη γνώμη μου δεν έχει ούτε μία περιττή σκηνή. Δυστυχώς, το ότι προοριζόταν αρχικά για 30 επεισόδια και ο ΑΝΤ1 τους έβαλε να γυρίσουν 60 δεν νομίζω πως είναι καλό σημάδι, αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης. Επίσης, γιατί, γιατί, γιατί πρέπει να φάμε στη μάπα από τον 2ο κύκλο κι έπειτα τη γυναίκα του Μαραβέγια; ελπίζω να τη σουλουπώσει υποκριτικά ο σκηνοθέτης. Τέλος, κάνω την ανατροπή και βάζω μη πολιτικό άβαταρ και ο κύριος της φωτογραφίας δεν είναι άλλος από τον Μέλιο της καρδιάς μας που μας αποχαιρέτησε τόσο άδικα στο 20ό επεισόδιο. :( Aναστάσης Λαουλάκος, κυρίες και κύριοι. Ταλεντάρα. Απορώ πώς μου έχει ξεφύγει στο θέατρο.

Υ.Γ. Νάτσαινα, πονηροβλάχα, σε ψάχνουμε! :P
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θεωρώ ότι έκανε κοιλιά. Είναι ίσως η μόνη σειρά που κατά τη γνώμη μου δεν έχει ούτε μία περιττή σκηνή. Δυστυχώς, το ότι προοριζόταν αρχικά για 30 επεισόδια και ο ΑΝΤ1 τους έβαλε να γυρίσουν 60 δεν νομίζω πως είναι καλό σημάδι, αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης. Επίσης, γιατί, γιατί, γιατί πρέπει να φάμε στη μάπα από τον 2ο κύκλο κι έπειτα τη γυναίκα του Μαραβέγια; ελπίζω να τη σουλουπώσει υποκριτικά ο σκηνοθέτης. Τέλος, κάνω την ανατροπή και βάζω μη πολιτικό άβαταρ και ο κύριος της φωτογραφίας δεν είναι άλλος από τον Μέλιο της καρδιάς μας που μας αποχαιρέτησε τόσο άδικα στο 20ό επεισόδιο. :( Aναστάσης Λαουλάκος, κυρίες και κύριοι. Ταλεντάρα. Απορώ πώς μου έχει ξεφύγει στο θέατρο.

Υ.Γ. Νάτσαινα, πονηροβλάχα, σε ψάχνουμε! :P
Ψυχοκόρες
Φαίνεται ότι έχουμε παρέμβαση Ant1 στους δημιουργούς. Φαίνεται ότι αυτό δεν θέλανε να είναι το τέλος της Season. Δεν υπήρχε κάποιο recap για να μας πει ο σκηνοθέτης τι περιμενουμε την άλλη season, ούτε φιλί μεταξύ της Μαρίκας και του κύριου Σότου, που το έχτιζαν τα τελευταια επεισόδια.

Περίμενα τον Μέλιο να πεθάνει, αλλά πιο ηρωικά. Να θυσιαστεί για τη Φρόσω από τον άλλον που πάει να την δολοφονήσει.

Η πιο καλή στιγμή της σειράς είναι η αποκάλυψη ότι ο κύριος Σότος είναι γιος της αρχοντούλας. Φοβερή σκηνή.

Η πιο εκνευριστική αδελφή είναι η Βασιλική. Είχε την τύχη να πάει στην καλύτερη οικογένεια, και τα φτιάχνει με τον ψυχοπατέρας της. Και να μην ξεχνιόμαστε ότι αυτή είναι υπεύθυνη για ότι έγινε στον πατέρα της.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
Εγώ θα περιμένω την σειρά Mother, με την αγαπημένη μου Μαρία Κίτσου♥️
Θα είναι από τις πιο τρυφερές σειρές @Lasher ..🥺
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
δηλαδή έλεος, τι τα ξοδεύουν οι παραγωγές;
(Γκουχ γκουχ) Οι κακές οι γλώσσες θα έλεγαν ότι ο πρωταρχικός στόχος είναι να τσεπωσουν τα λεφτά του ΕΣΠΑ, για αυτό όλες είναι ψευτοκουλτουριάρικες (γκουχ γκουχ γκουχ).
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
(Γκουχ γκουχ) Οι κακές οι γλώσσες θα έλεγαν ότι ο πρωταρχικός στόχος είναι να τσεπωσουν τα λεφτά του ΕΣΠΑ, για αυτό όλες είναι ψευτοκουλτουριάρικες (γκουχ γκουχ γκουχ).
Την μάγισσα ούτε καν ψευτοκουλτούρα δεν την λες..
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Σε ένα νοτιοκορεατικο μου είπε η Μαρία, δεν ξέρω🥺

Κάτι μου λέει ότια και τα δύο ισχύουν. Δηλαδή πρέπει να είναι το ίδιο κόνσεπτ και να έχει γίνει σειρά και στις δύο χώρες. Για να δούμε τι θα δούμε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,834 μηνύματα.
Κάποια στιγμή πρέπει στις ελληνικές σειρές να σταματήσουν να καταντάνε τα καλά παιδιά σε simps άλλου επιπέδου.

Ο Στέφανος Χρυσίνας από τους Πανθέους θα πάρει για γυναίκα του την άλλη χωρίς να την ξέρει που κουβαλάει και το παιδί ενός νεκρού, του οποίου την μνήμη δεν ξεχνάει και ξεκαθαρίζει πως θα είναι αφοσιωμένη σε εκείνον...

Και παιδί άλλου και γυναίκα που έχει στο μυαλό άλλον και τη ζήτησε και μόνος του σε γάμο. Δεν αντέχεται να βλέπεις στην τηλεόραση τους καλούς χαρακτήρες να ξεφτιλίζονται διαρκώς έτσι. Σε κάθε σήριαλ-σαπουνόπερα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είναι το Αντρέα Γεωργίου. Κρίμα.... Το πιθανότερο είναι να μην βλέπεται.
Οι τύποι διαφήμιζαν από το Σεπτέμβρη μια σειρά της κατηγορίας "σκουπίδι". Αναμενόμενα από μένα.

Αυτός ο Γεωργίου τι άθλιος ηθοποιός είναι.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Απόψε ξεκινούν και οι 17 Κλωστές του Σωτήρη Τσαφούλια με τον Πάνο Βλάχο στον πρωταγωνιστικό ρόλο. 11 μμ στο cosmote TV. Φαίνεται να έχει ένα ενδιαφέρον.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,291 μηνύματα.
Το ναυάγιο συνεχίζει να είναι με διαφορά η καλύτερη σειρά φέτος, οι ερμηνείες όλων των ηθοποιών ειναι απλά καταπληκτικες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,834 μηνύματα.
Το famagusta μεγάλη πατάτα δυστυχώς. Δεν άντεξα καν να το δω μέχρι το τέλος. Θα ήτο προτιμότερο εάν ασχολούνταν περισσότερο με την παρουσίαση των ιστορικών γεγονότων -σαν το Κόκκινο Ποτάμι- παρά αυτό τώρα που ουσιαστικά είναι άλλη μία σαπουνόπερα ανάμεσα στις τόσες άλλες. Κάπου έλεος.


Όσο για το ναυάγιο, τα πρώτα επεισόδια ήσαν καλά αλλά όσο προχωράει και αυτό έγινε σαπουνόπερα. Ασχολούμαστε με τον ψυχάκια λιμενοφύλακα (υποδύεται ο Στάνκογλου) που σκότωσε τη σύζυγό του και με τον έρωτα των δύο νεαρών από τις συγκρουόμενες οικογένειες.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,498 μηνύματα.
σο για το ναυάγιο, τα πρώτα επεισόδια ήσαν καλά αλλά όσο προχωράει και αυτό έγινε σαπουνόπερα.
Δεν υπάρχει δραματική-εποχής με πάνω από ένα επεισόδιο την εβδομάδα που να μην είναι σαπουνόπερα. Φαινόταν από τα πάντα όπως και με τους Πάνθεους. Δεν ακούς τους ειδικούς :P
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Φοβάμαι και δε νομίζω να βρω το κουράγιο να δω famagusta.
Ενδιαφέρον θέμα, με τόσες προοπτικές και θα το 'χει απαυτώσει ο Γεωργίου. Πως κατάφερε να δεχτεί ο Μπέζος είναι η απορία μου.

Κλωστές θέλω να τσεκάρω αν και δεν το κόβω να με ψήνει το στυλ.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Πως κατάφερε να δεχτεί ο Μπέζος είναι η απορία μου.

Εδώ δέχθηκε να παίξει στη γη της φραπελιάς η Κονιόρδου. Από την Επίδαυρο κατευθείαν στο σαπούνι του Γεωργίου. Δεν θα δεχόταν ο Μπέζος, που είναι ολίγον φραγκοφονιάς; Πάντως η Μπεμπεδέλη που "συγκλόνισε το τουίτερ" ήταν μόνο για αυτό το πρώτο επεισόδιο και νομίζω και ο Βαλτινός ως Μακάριος το ίδιο ή κάτι τέτοιο. Οπότε δεν μένει και κάτι ιδιαίτερα αξιόλογο. Τι να δεις; τον Στέφανο Μιχαήλ και τον Βαγγέλη Κακουριώτη;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Συνεχίζω τις ψυχοκόρες. 2ος κύκλος μέχρι το επεισόδιο 14. Κυλάει πιο αργά αλλά παραμένει εξαιρετική. Φοβεροί ηθοποιοί και σκηνοθεσία. Δείτε την εχθές.

Άρχισα και τα σύρματα στο ertflix και έχει αρκετά καλούς χαρακτήρες. To σενάριο μου φαίνεται λίγο χαζό αλλά οκ. Η καλύτερη κωμωδία της season.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top