Ελληνικές σειρές 2023 - 2024

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,309 μηνύματα.
(κάπου εδώ με χάσατε, χάρηκα που σας γνώρισα)

Μάγισσα, Μαρία Κίτσου, Βενετσιάνα κούκλα, αντίο🙏🏻

IMG_20240419_192910.jpg
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,983 μηνύματα.

Τέλος η επιδότηση. Ξεχάστε τις σοβαρές σειρές.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,073 μηνύματα.

Τέλος η επιδότηση. Ξεχάστε τις σοβαρές σειρές.
Ευυτυχως το καταλαβαν.Πεταμενα λεφτα σε μετριες ελληνικες σειρες. Φερτε τρας τβ να γουσταρουμε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,489 μηνύματα.
Κάπου το είχα διαβάσει και εγώ πώς κόβεται η επιδότηση και έτσι αναμένεται νέα πτώση στην ελληνική τηλεόραση. Άντε να επιστρέψουν και τα γιαγιαδίστικα τουρκικά σήριαλ και οι λατινικές σαπουνόπερες με την ultra cringe μεταγλώττιση που απορώ με όσους αντέχουν να βλέπουν αυτό το πράγμα για πάνω από πέντε λεπτά χωρίς να σπάσουν τα νεύρα τους.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,309 μηνύματα.
Αντιγραφή στην αντιγραφή, βαρέθηκε ο κόσμος την κλάψα και το (κακό) μελό..
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,931 μηνύματα.
Κάπου το είχα διαβάσει και εγώ πώς κόβεται η επιδότηση και έτσι αναμένεται νέα πτώση στην ελληνική τηλεόραση. Άντε να επιστρέψουν και τα γιαγιαδίστικα τουρκικά σήριαλ και οι λατινικές σαπουνόπερες με την ultra cringe μεταγλώττιση που απορώ με όσους αντέχουν να βλέπουν αυτό το πράγμα για πάνω από πέντε λεπτά χωρίς να σπάσουν τα νεύρα τους.

Ανδρέας Γεωργίου μόνο από του χρόνου στην ελληνική μυθοπλασία. Δεν μας άρεσαν ΜΑΓΙΣΣΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΚΟΡΕΣ (πολύ ωραίο φινάλε, τι σειρά, ρε παιδί μου!). Θα πάρουμε κυπριακές μπαλαφάρες.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,931 μηνύματα.
Μάγισσα θα μας αρέσει φέτος

Δεν ψήνομαι να δω στα ήδη πολυχρησιμοποιημένα σκηνικά του Καραγιάννη ενετοκρατούμενη Μάνη με μάγισσες και ματζούνια. Καλό το Μαρικάκι, αλλά δεν θα πάρω.
Θα δουλέψουν πλατφόρμες με ξένες σειρές του χρόνου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,309 μηνύματα.
Καλό το Μαρικάκι, αλλά δεν θα πάρω.

Αυτή η σειρά, ήταν οριακά απαράδεκτη.. και ελπίζω να αλλάξει, γιατί απ' ότι ξέρω θα επικεντρωθούν πάρα πολύ στην Βενετοκρατία και στην μαύρη μαγεία, κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί στην τηλεόραση και όχι στην καχεκτική μαγισσούλα του α κύκλου.. θα δούμε.

Ναι, αν συνεχίσει με το ίδιο μοτίβο, ούτε εγώ θα την δω κι ας παίζει η αδυναμία μου😌
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,931 μηνύματα.
Δείτε τις Ψυχοκόρες, παιδιά. Τώρα που τελείωσαν (έβαλα και την Μ.Αλεξιάδη ως άβαταρ, που δεν τα συνηθίζω τα μη πολιτικά χαχα!) έχω να πω ότι είναι η καλύτερη ελληνική σειρά μυθοπλασίας από το "Νησί".
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,309 μηνύματα.
Δείτε τις Ψυχοκόρες, παιδιά. Τώρα που τελείωσαν (έβαλα και την Μ.Αλεξιάδη ως άβαταρ, που δεν τα συνηθίζω τα μη πολιτικά χαχα!) έχω να πω ότι είναι η καλύτερη ελληνική σειρά μυθοπλασίας από το "Νησί".
Εγώ την βλέπω! Εκπληκτική σειρά.. τα τελευταία θα τα δω αύριο! Αν και μου πέταξαν σποιλερ😡

Θα μπορούσε να ήταν η αγαπημένη μου σειρά, αλλά δεν μου αρέσουν οι ηθοποιοί γμτ.. (Εκτός από την Ματσούκα που ήταν ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ και την Πιστιόλα που όταν την έβλεπα ήθελα να της χώσω μπουνιά😂)
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,931 μηνύματα.
Κάτσε ρε σύ, εμένα μού άρεσαν πόλύ οι ηθοποιοί. Για την Πιστιόλα ειλικρινά μη μου μιλάς. Μιλάμε για τον πιο σιχαμένο κι αηδιαστικό ρόλο από καταβολής ελληνικής μυθοπλασίας. Χάπι για την πίεση έπαιρνα σε κάθε επεισόδιο για να μη συγχίζομαι.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,309 μηνύματα.
Κάτσε ρε σύ, εμένα μού άρεσαν πόλύ οι ηθοποιοί. Για την Πιστιόλα ειλικρινά μη μου μιλάς. Μιλάμε για τον πιο σιχαμένο κι αηδιαστικό ρόλο από καταβολής ελληνικής μυθοπλασίας. Χάπι για την πίεση έπαιρνα σε κάθε επεισόδιο για να μη συγχίζομαι.
Οι 4 αδερφές, εκτός από την Λουιζίδη, την Φρόσω δηλαδή, δεν μου άρεσαν καθόλου.. Έπαιζαν λίγο χλιαρά..

Α, επίσης μου αρέσει πολύ η Γιούλικα εννοείται! Και ο Παπασπηλιόπουλος και η Ασλάνογλου.. αυτοί.

Ειδικά η Ασλάνογλου, γιατί δεν την ήξερα πριν την σειρά. Εκπληκτική🤍
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,931 μηνύματα.
Εγώ την βλέπω! Εκπληκτική σειρά.. τα τελευταία θα τα δω αύριο! Αν και μου πέταξαν σποιλερ😡

Θα μπορούσε να ήταν η αγαπημένη μου σειρά, αλλά δεν μου αρέσουν οι ηθοποιοί γμτ.. (Εκτός από την Ματσούκα που ήταν ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ και την Πιστιόλα που όταν την έβλεπα ήθελα να της χώσω μπουνιά😂)

Οι Δαδακαρίδης, Αντωνόπουλος, Μαλάκης, Γιαννουδάκη δεν ήταν καλοί δλδ; εγώ έμεινα ενθπυσιαμένος με τη σειρά και με τις νεαρές πρωταγωνίστριες. Τεσπα. Μακάρι και σε άλλες τέτοιες σειρές προσεχώς.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,309 μηνύματα.
Δεν προσδοκώ κι άλλες σειρές εποχής Lasher μου.. κουράστηκε το κοινό πολύ! Ας ξεκινήσει κάτι ωραίο κωμικό, κάτι ωραίο τύπου καρτ ποσταλ (η αγαπημένη μου σειρά εβερ).. τα μελό κούρασαν.
 

KleinosBrekias

Νεοφερμένος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Δεν προσδοκώ κι άλλες σειρές εποχής Lasher μου.. κουράστηκε το κοινό πολύ! Ας ξεκινήσει κάτι ωραίο κωμικό, κάτι ωραίο τύπου καρτ ποσταλ (η αγαπημένη μου σειρά εβερ).. τα μελό κούρασαν.
Δυστυχως δε διαθετουμε κωμικους ηθοποιους , πρεπει να εχεις περασεις δυσκολα χρονια για να εχεις τη φλογα της χαρας και να τη χαρισεις . .
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,489 μηνύματα.
Άραγε θα υπάρξει ποτέ ξανά σειρά που οι ατάκες της θα μεγαλώσουν γενιές και γενιές όπως το Κωνσταντίνου & Ελένης και το Καφέ της Χαράς;
 

KleinosBrekias

Νεοφερμένος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Άραγε θα υπάρξει ποτέ ξανά σειρά που οι ατάκες της θα μεγαλώσουν γενιές και γενιές όπως το Κωνσταντίνου & Ελένης και το Καφέ της Χαράς;
Αν δεν ξαναπαιζονταν επανειλλημενα οι σειρες που ανεφερες δεν θα τις ηξερε τοσος κοσμος .
Απεχουν πολυ απο την εννοια οροσημο .
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,489 μηνύματα.
Αν δεν ξαναπαιζονταν επανειλλημενα οι σειρες που ανεφερες δεν θα τις ηξερε τοσος κοσμος .
Απεχουν πολυ απο την εννοια οροσημο .
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .
Βασικά άλλαξαν οι εποχές και ο κόσμος δεν βλέπει τηλεόραση πια (η νεολαία). Ακόμα οι ανωτέρω σειρές παίζουν αλλά η Gen A δεν ξέρει τίποτα από αυτές ενώ εμείς οι zoomers στην ηλικία τους ήδη τα μεσημέρια βλέπαμε σταθερά 2 Άκρως Οικογενειακόν, 3 Κωνσταντίνου και Ελένης και 4 Καφέ της Χαράς.
 

KleinosBrekias

Νεοφερμένος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Βασικά άλλαξαν οι εποχές και ο κόσμος δεν βλέπει τηλεόραση πια (η νεολαία). Ακόμα οι ανωτέρω σειρές παίζουν αλλά η Gen A δεν ξέρει τίποτα από αυτές ενώ εμείς οι zoomers στην ηλικία τους ήδη τα μεσημέρια βλέπαμε σταθερά 2 Άκρως Οικογενειακόν, 3 Κωνσταντίνου και Ελένης και 4 Καφέ της Χαράς.
Δε σου εδωσαν επιλογη . Δεν ειναι θεμα γενεων .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top