Εμφάνιση με προσωπικότητα vs ομορφιά

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Ωραία τα λες -γενικά απο το λίγο που είμαι στο φόρουμ μου αρέσει να διαβάζω τις απαντήσεις σου γιατί συμφωνώ σε πολλά πράγματα μαζί σου- , όμως εδώ δεν είναι ακριβώς έτσι.
Αν μου αρέσει κάποιος δεν θα κοιτάξω αν φοράει ρολόι ή ωραία ρούχα και ειδικά αν το κάνει απλά για να αρέσει στις κοπέλες τότε αν βρεί κάποια θα γίνει πάλι ο παλιός του εαυτός :P
Σίγουρα κάποιος που έχει το ντύσιμο που θεωρώ εγώ ωραίο θα μου κάνει ένα κλικ παραπάνω, αλλά οι σχέσεις που είχα μέχρι στιγμής δεν είχαν ούτε το ντύσιμο που μου αρέσει, ούτε το μαλλί που μου αρέσει κι όμως με έκαναν να τους ερωτευτώ (άλλος περισσότερο , άλλος λιγότερο) και περνούσαμε πολύ όμορφα!!
Χαρακτήρας και πάλι χαρακτήρας!!! Είναι αυτός που πολλές φορές καθορίζει και το πως σε βλέπουν οι άλλοι :empathy:


Καταρχην σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογια! :D εντάξει ο χαρακτηρας ειναι πολυ βασικος. Αλλα αν γνωρισεις ένα αγορι πχ σε ενα μπάρ λεμε τωρα ή καπου αλλου εκτος κοινωνικού περιβάλλοντος. Πως θα τον ξεχωρισεις αρχικα;;; για να του δωσεις την ευκαιρια να σε γνωρισει και να βγειτε μια αλλη μέρα μονοι σας; Εστω οτι το ιδιο βράδυ ειναι δυο εκεινοι που θα σε προσεγγισουν. Πως θα ξεχωρισεις ποιος θα βγει τελικά μαζι σου με προοπτικές να γινει κάτι καλυτερο kai gia να δεις οτι σου αρέσει και ο χαρακτηρας του;;; αυτο ομως γινεται μετά δεν εχεις τοσο χρονο στην αρχη εκτος και αν εισαι γάτα και καταλαβεις απο 1-2 κινησεις. Τοτε εντάξει. Ανέλυσε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Fotini_mp

Νεοφερμένος

Η Fotini_mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καταρχην σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογια! :D εντάξει ο χαρακτηρας ειναι πολυ βασικος. Αλλα αν γνωρισεις ένα αγορι πχ σε ενα μπάρ λεμε τωρα ή καπου αλλου εκτος κοινωνικού περιβάλλοντος. Πως θα τον ξεχωρισεις αρχικα;;; για να του δωσεις την ευκαιρια να σε γνωρισει και να βγειτε μια αλλη μέρα μονοι σας; Εστω οτι το ιδιο βράδυ ειναι δυο εκεινοι που θα σε προσεγγισουν. Πως θα ξεχωρισεις ποιος θα βγει τελικά μαζι σου με προοπτικές να γινει κάτι καλυτερο kai gia να δεις οτι σου αρέσει και ο χαρακτηρας του;;; αυτο ομως γινεται μετά δεν εχεις τοσο χρονο στην αρχη εκτος και αν εισαι γάτα και καταλαβεις απο 1-2 κινησεις. Τοτε εντάξει. Ανέλυσε το.


Επειδή μου είχε τύχει μια φορά να με θέλουν δύο σε ένα μπαράκι που συχνάζω συχνά , μετά μιλούσαμε με μηνύματα με αυτόν που στην αρχή μου είχε φανεί "άσχημος", ενώ όταν τους πρωτοείδα μου άρεσε ο άλλος που ήταν αντικειμενικά όμορφος.
Αυτό γιατί ο "άσχημος" μου φάνηκε πολύ πιο ώριμος και σοβαρός σαν χαρακτήρας απο τον... ωραίο :pleasantry:


ps: Πως μπορείς να κάνεις like στα μηνύματα? Δεν μου δίνει την επιλογή εμένα..εκτός αν σε αφήνει μετά απο έναν αριθμό μηνυμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Επειδή μου είχε τύχει μια φορά να με θέλουν δύο σε ένα μπαράκι που συχνάζω συχνά , μετά μιλούσαμε με μηνύματα με αυτόν που στην αρχή μου είχε φανεί "άσχημος", ενώ όταν τους πρωτοείδα μου άρεσε ο άλλος που ήταν αντικειμενικά όμορφος.
Αυτό γιατί ο "άσχημος" μου φάνηκε πολύ πιο ώριμος και σοβαρός σαν χαρακτήρας απο τον... ωραίο :pleasantry:


ps: Πως μπορείς να κάνεις like στα μηνύματα? Δεν μου δίνει την επιλογή εμένα..εκτός αν σε αφήνει μετά απο έναν αριθμό μηνυμάτων.


Eχει κάτω δεξια 2 κουμπάκια σε καθε ποστ. Ενα κοκκινο που ειναι για αρνητικές και ενα πράσινο για τις θετικές. Δεν στα εμφανιζει;

Πωπωπω πάλι μέσα σε παράδειγμα έπεσα! Ε οταν τα λέω εγω οτι τα χουμε ζησει ολα αυτά και τα έχουμε εφαρμοσει κάποιοι νομιζουν οτι λέμε ψέμματα λες και εχω εγω καμια αναγκη να μπω εδω μεσα να γράψω ψέμματα! Οποια ιστορια εχω γράψει ειναι αληθινή.

Δηλαδη σε προσεγγισαν δύο άτομα ....ζητησαν και οι 2 κάποιο μεσο επικοινωνιας ειτε φεησμπουκ ειτε κινητο το έδωσες και στους 2 και μετά επέλεξες τον πιο ασχημούλη ας πουμε; μπραβο σου δεν διαφωνω σε αυτο. Αμα σ αρεσε καλα έκανες. Ειναι ανοιχτο το παιχνιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotini_mp

Νεοφερμένος

Η Fotini_mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Eχει κάτω δεξια 2 κουμπάκια σε καθε ποστ. Ενα κοκκινο που ειναι για αρνητικές και ενα πράσινο για τις θετικές. Δεν στα εμφανιζει;

Πωπωπω πάλι μέσα σε παράδειγμα έπεσα! Ε οταν τα λέω εγω οτι τα χουμε ζησει ολα αυτά και τα έχουμε εφαρμοσει κάποιοι νομιζουν οτι λέμε ψέμματα λες και εχω εγω καμια αναγκη να μπω εδω μεσα να γράψω ψέμματα! Οποια ιστορια εχω γράψει ειναι αληθινή.

Δηλαδη σε προσεγγισαν δύο άτομα ....ζητησαν και οι 2 κάποιο μεσο επικοινωνιας ειτε φεησμπουκ ειτε κινητο το έδωσες και στους 2 και μετά επέλεξες τον πιο ασχημούλη ας πουμε; μπραβο σου δεν διαφωνω σε αυτο. Αμα σ αρεσε καλα έκανες. Ειναι ανοιχτο το παιχνιδι.
Μου εμφανίζει τα κουμπιά , αλλά όχι κόκκινο και πράσινο, είναι γκρι και δεν με αφήνει να τα πατήσω.

Όχι δεν έδωσα και στους δύο το τηλέφωνο, έδωσα μόνο στον έναν το facebook μου που μου έκανε το κλικ κι ας μην μου άρεσε στην αρχή γιατί με κέρδισε κάτι στον χαρακτήρα του!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Μου εμφανίζει τα κουμπιά , αλλά όχι κόκκινο και πράσινο, είναι γκρι και δεν με αφήνει να τα πατήσω.

Όχι δεν έδωσα και στους δύο το τηλέφωνο, έδωσα μόνο στον έναν το facebook μου που μου έκανε το κλικ κι ας μην μου άρεσε στην αρχή γιατί με κέρδισε κάτι στον χαρακτήρα του!!


Ωραια. Εντάξει αμα σου βγηκε έτσι δεν έχω λογο να σε αμφισβητήσω. Αλλα ισως ανηκεις στις εξαιρεσεις; με άλλες φιλες σου το χετε συζητησει αυτες κινουνται οπως εσυ για παράδειγμα;;;

Ισως επειδη δεν εχεις πολλα μηνυματα ακομα δεν ξέρω. Υπομονη!!!!! :D



κρατα αρχειο να μπεις να τα κανεις μετά μαζεμενα! Τα λαϊκ! Εδω ειμαστε δεν χανομαστε !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotini_mp

Νεοφερμένος

Η Fotini_mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γενικά δεν είμαι άτομο που θα δώσω σε κάποιον που δεν ξέρω το τηλέφωνο μου, αλλά με έπεισε ο άτιμος χαχα!!!
Με την κολλητή μου έχουμε αντίθετο γούστο.
Εκείνη θα κοιτάξει και το ρολόι οπότε σίγουρα θα είναι ένα συν παραπάνω.
Πάντως όλες οι κοπέλες που έχω μιλήσει κοιτάνε το "κλικ" ,όχι τόσο την ομορφιά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Γενικά δεν είμαι άτομο που θα δώσω σε κάποιον που δεν ξέρω το τηλέφωνο μου, αλλά με έπεισε ο άτιμος χαχα!!!
Με την κολλητή μου έχουμε αντίθετο γούστο.
Εκείνη θα κοιτάξει και το ρολόι οπότε σίγουρα θα είναι ένα συν παραπάνω.
Πάντως όλες οι κοπέλες που έχω μιλήσει κοιτάνε το "κλικ" ,όχι τόσο την ομορφιά!!


Μπες να το γράψεις στις απροσδοκητες γνωριμιες το σκηνικο με ατάκες και τα πάντα! :loltooth:

και το φβ για αρχη καλο ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotini_mp

Νεοφερμένος

Η Fotini_mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Μπες να το γράψεις στις απροσδοκητες γνωριμιες το σκηνικο με ατάκες και τα πάντα! :loltooth:

και το φβ για αρχη καλο ειναι.


Χαχαχα εντάξει δεν ήταν και τίποτα ουάου για να αξίζει σχολιασμό.
Σιγά σιγά, προσπαθώ να εγκλιματιστώ πρώτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,266 μηνύματα.
Μαλλον ο τιτλος ειναι λαθος διοτι στην ερωτηση "Εμφάνιση με προσωπικότητα vs εμφανιση" προφανως καποιος θα πει εμφανιση με προσωπικοτητα παρα μονο εμφανιση :bleh: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.
Μαλλον ο τιτλος ειναι λαθος διοτι στην ερωτηση "Εμφάνιση με προσωπικότητα vs εμφανιση" προφανως καποιος θα πει εμφανιση με προσωπικοτητα παρα μονο εμφανιση :bleh: .

Εμφάνιση με προσωπικότητα εννοεί προφανώς οτι η εμφάνιση (το ντύσιμο, το βάψιμο κλπ) έχουν ένα στιλ VS απλά ομορφιά χωρίς ιδιαίτερα προσεγμένη εμφάνιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,266 μηνύματα.
Εμφάνιση με προσωπικότητα εννοεί προφανώς οτι η εμφάνιση (το ντύσιμο, το βάψιμο κλπ) έχουν ένα στιλ VS απλά ομορφιά χωρίς ιδιαίτερα προσεγμένη εμφάνιση.

Αα μαλιστα.
Λοιπον,προσωπικοτητα χωρις ιδιαιτερο ντυσιμο & βαψιματα ειναι μια χαρα.Απο την αλλη 10 κιλα βαψιμο,ντυσιμο μοντελου και τα σχετικα δεν θα σε βοηθησουν ιδιαιτερα με μυαλο κουκουτσι.Εκτος εαν πεσεις σε κανενα λιγουρι που ικανοποιειται με οτι του του τυχει,τοτε αλλαζει η ιστορια:P. Νομιζω οτι οι εξυπνες γυναικες με καλο χαρακτηρα ειναι πολυ ελκυστικες οπως και να εχουν ντυθει η και να μην εχουν βαφτει...αλλα εξυπνες,οχι κουτοπονηρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Ειναι αυτο που λεμε ωραιος ανθρωπος, ωραια ψυχη.

Προσωπικα δεν θεωρω πως υπαρχει ασχημος ανθρωπος οταν μιλαμε για εξωτερικη ομορφια, γιατι η ομορφια ειναι κατι τελειως υποκειμενικο. Κατι που ελκυει εμενα, για τον αλλον μπορει να ειναι αποκρουστικο και το αντιθετο.

Ενας ανθρωπος ομως με προσωπικοτητα μπορει να ξεχωρισει μεσα στο πληθος απο τους υπολοιπους και να μαγνητισει τα βλεμματα ολων. Αν εχετε γνωρισει τετοιους ανθρωπους θα καταλαβατε αμεσως τι εννοω.

Τετοιοι ανθρωποι μου αρεσουν, που δεν εχουν γινει ενα με την μαζα αλλα εξακολουθουν και διατηρουν μια αυθεντικη προσωπικοτητα και μοναδικο χαρακτηρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Ειναι αυτο που λεμε ωραιος ανθρωπος, ωραια ψυχη.

Προσωπικα δεν θεωρω πως υπαρχει ασχημος ανθρωπος οταν μιλαμε για εξωτερικη ομορφια, γιατι η ομορφια ειναι κατι τελειως υποκειμενικο. Κατι που ελκυει εμενα, για τον αλλον μπορει να ειναι αποκρουστικο και το αντιθετο.

Ενας ανθρωπος ομως με προσωπικοτητα μπορει να ξεχωρισει μεσα στο πληθος απο τους υπολοιπους και να μαγνητισει τα βλεμματα ολων. Αν εχετε γνωρισει τετοιους ανθρωπους θα καταλαβατε αμεσως τι εννοω.

Τετοιοι ανθρωποι μου αρεσουν, που δεν εχουν γινει ενα με την μαζα αλλα εξακολουθουν και διατηρουν μια αυθεντικη προσωπικοτητα και μοναδικο χαρακτηρα.


Ναι εντάξει ασχημοι ανθρωποι δεν υπάρχουν αλλα αν εσυ γουσταρεις μια και αυτη δεν σε γουσταρει η πικρα ειναι πικρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Καταρχήν άλλο το γούστο, άλλο η χημεία κι άλλο η αντικειμενική ομορφιά. Καμία σχέση δεν έχουν μεταξύ τους.

Εγώ λέω οτι σε μια σχέση πας να καλύψεις κάποιες ανάγκες - ανασφάλειες. Και σε αυτό δεν παίζει ρόλο η εξωτερική εμφάνιση αλλά το τι σου δίνει ο άλλος πνευματικά. Προσωπικά η εμφάνιση είναι το τελευταίο που με νοιάζει τη στιγμή που νιώθω μια χημεία και μια επικοινωνία με κάποιον.


Η Himela εδώ τα λέει πολύ ωραία, αν και αρκετό καιρό πριν!

Προφανώς η εμφάνιση μετράει στην πρώτη επαφή που έχεις με έναν άνθρωπο (από κοντά) στο βαθμό που αντικατοπτρίζει την προσωπικότητά του. Και κάπου εκεί μάλλον (θα έπρεπε να) τελειώνει. Αλλά αυτό από μόνο του δεν λέει κάτι, δεν μπορείς να βγάλεις κανόνες με γενική ισχύ γιατί ο καθένας και η καθεμία μας έχει διαφορετικό γούστο. Τέλος, ακόμα κι αν κάποιος/α είναι ακριβώς το γούστο μας, μπορεί να μην έχουμε χημεία/επικοινωνία μεταξύ μας. Νομίζω ότι το συγκεκριμένο θέμα μπορεί να γεννήσει πολύ ωραίες αφηρημένες/φιλοσοφικές/υπαρξιακές συζητήσεις και ερωτήματα, που όμως η ζωή και τα βιώματά μας μάς τα έχουν απαντήσει πολύ ξεκάθαρα (όπως ακριβώς φαίνεται και από τα ποστ πιο πάνω που διηγούνται διάφορες εμπειρίες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και σε αυτο το σημειο,οφειλουμε να αναγνωρισουμε το θετικο των φορουμ,οπου οντως πρωτα γνωριζεις προσωπικοτητα-χαρακτηρες κ επειτα φυσιογνωμιες.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.
Και όχι μόνο αυτό αλλά τις περισσότερες φορές έχεις δεθεί με τον άλλον τόσο πολύ χωρίς καν να ξέρεις πώς είναι εμφανισιακά που όταν τον βλέπεις νιώθεις ότι ήδη τον συμπαθείς - αγαπάς άσχετα πώς είναι.


Βέβαια υπάρχουν και αυτοί που τα συνδυάζουν όλα.

:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ με τη σειρά μου που δε νομίζουν να αρέσουν αυτά που θα πω..
Εγώ είμαι άτομο που κοίταζε (λέω κοίταζε διότι πλέον έχω ματιά μόνο για έναν) πολύ την εξωτερική εμφάνιση. Μου άρεσαν οι τύποι οι αθλητικοί και κυρίως οι αρρενωποι. Πιθανότατα επειδή κι εγώ υπήρξα σχετικά εμφανίσιμη (και λέω υπήρξα διότι με δύο εγκυμοσύνες και πολλές υποχρεώσεις άφησα λιγάκι τον εαυτό μου, παρόλαυτα προσπαθώ να κρατιέμαι όσο μου το επιτρέπει ο χρόνος. Δηλαδή πάντα θα είμαι μακιαγιαρισμενη έκτος σπιτιού, φροντίζω το ντύσιμο μου όσο μπορώ μαλλιά κλπ. Τώρα με έχει πιάσει η επανάσταση και κάνω γυμναστική στο σπίτι με τα μωρά δίπλα. Οκ το ένα με χαζεύει το άλλο τριγυρνάει γύρω μου, δεν πειράζει ! Αρκεί που κάτι κάνω ) και δεν ένιωθα καλά με κάτι "λιγότερο" εμφανισιακά δίπλα μου. Μπορεί να ήμουν λάθος δεν ξέρω, αλλά έτσι αισθανόμουν.
Κι έτσι λοιπόν τη μετρούσα πάντα. Αργότερα κοιτούσα για χαρακτήρα... Ω ναι ανδρική φιλοσοφία αλλά πιστεύω υπάρχουν κι άλλες γυναίκες σαν εμένα.. Αν δε μου κανε η προσωπικότητα έφευγα.. Αν μου κανε, εμένα. Ελάχιστες οι περιπτώσεις εμφάνιση και προσωπικότητα, μια από αυτές ο άντρας μου.
Ακομα και σήμερα τον θέλω συγκεκριμένα. Αν δω πως φοράει κάτι που δεν του πάει του το λέω αμέσως η αν δω να παχαίνει πχ. Πχ ενώ αθλειται έχει λίγο κοιλίτσα, ε εγώ του το λέω και πλακώνεται στους κοιλιακούς. Είναι κάτι που μας αρέσει και στους δύοζ να αρέσουμε δλδ ο ένας στον άλλο. Πρόσφατα με ευγενικό τρόπο μου θύμισε πως πέρασε ο καιρός της λοχειας και είναι ώρα να χάσω μερικά κιλά. Με παρακαλάει να πάμε μαζι γυμναστήριο. Αλλά εγώ δεν πάω. Προτιμώ στο σπίτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,808 μηνύματα.
Ολα χρειάζονται και η φροντιδα της εμφάνισης και η πνευματική εκπαιδευση. Για σενα το κάνεις επειδη σ αρεσει να εχεις αντοχές , να εχεις καλυτερη ποιοτητα ζωης να εισαι ενα ωραιο προτυπο για τους διπλανούς ή τα παιδιά σου. Δεν το κάνεις για να βγεις και να πεις ααα το εκανα για να ριξω γκομενα. Εννοειται πως οχι. Και οποια θέλει ας κοιτάξει την εμφάνιση οποια δεν θέλει οκ ειναι απλα ένα εξτρα. ;)

Η κοιλιτσα θέλει σκληρη διατροφη και σε συγκεκριμενες ωρες συγκεκριμενες τροφες δεν φευγει έτσι :D

αμα ηταν έτσι ολοι θα ειχαμε γινει σβατζενέγκερ!!!! Θελει βραστα το βράδυ και πρωτεϊνη απο λευκο κρέας ψάρι ή κοτοπουλο.

Θελει πονο η κοιλιτσα! Και πειναααααα. Πχ αποψε που βγηκα πεινουσα και πηρα ενα με πιτα στα καρβουνα καλαμακι κοτοπουλο με τομάτα και τζατζικι. Το τζατζικι δεν κανει για βραδυ ουτε και η λευκη πιτα. Ηθελες συνοδεια χορτα ή πατζαρια ή κανα μπροκολάκι! Το κοτοπουλο ηταν οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,266 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ με τη σειρά μου που δε νομίζουν να αρέσουν αυτά που θα πω..
Εγώ είμαι άτομο που κοίταζε (λέω κοίταζε διότι πλέον έχω ματιά μόνο για έναν) πολύ την εξωτερική εμφάνιση. Μου άρεσαν οι τύποι οι αθλητικοί και κυρίως οι αρρενωποι. Πιθανότατα επειδή κι εγώ υπήρξα σχετικά εμφανίσιμη (και λέω υπήρξα διότι με δύο εγκυμοσύνες και πολλές υποχρεώσεις άφησα λιγάκι τον εαυτό μου, παρόλαυτα προσπαθώ να κρατιέμαι όσο μου το επιτρέπει ο χρόνος. Δηλαδή πάντα θα είμαι μακιαγιαρισμενη έκτος σπιτιού, φροντίζω το ντύσιμο μου όσο μπορώ μαλλιά κλπ. Τώρα με έχει πιάσει η επανάσταση και κάνω γυμναστική στο σπίτι με τα μωρά δίπλα. Οκ το ένα με χαζεύει το άλλο τριγυρνάει γύρω μου, δεν πειράζει ! Αρκεί που κάτι κάνω ) και δεν ένιωθα καλά με κάτι "λιγότερο" εμφανισιακά δίπλα μου. Μπορεί να ήμουν λάθος δεν ξέρω, αλλά έτσι αισθανόμουν.
Κι έτσι λοιπόν τη μετρούσα πάντα. Αργότερα κοιτούσα για χαρακτήρα... Ω ναι ανδρική φιλοσοφία αλλά πιστεύω υπάρχουν κι άλλες γυναίκες σαν εμένα.. Αν δε μου κανε η προσωπικότητα έφευγα.. Αν μου κανε, εμένα. Ελάχιστες οι περιπτώσεις εμφάνιση και προσωπικότητα, μια από αυτές ο άντρας μου.
Ακομα και σήμερα τον θέλω συγκεκριμένα. Αν δω πως φοράει κάτι που δεν του πάει του το λέω αμέσως η αν δω να παχαίνει πχ. Πχ ενώ αθλειται έχει λίγο κοιλίτσα, ε εγώ του το λέω και πλακώνεται στους κοιλιακούς. Είναι κάτι που μας αρέσει και στους δύοζ να αρέσουμε δλδ ο ένας στον άλλο. Πρόσφατα με ευγενικό τρόπο μου θύμισε πως πέρασε ο καιρός της λοχειας και είναι ώρα να χάσω μερικά κιλά. Με παρακαλάει να πάμε μαζι γυμναστήριο. Αλλά εγώ δεν πάω. Προτιμώ στο σπίτι...

Δεν το λεω συγκεκριμενα για την περιπτωση σου,διοτι εφοσον νιωθεις οτι πετυχες τον συνδυασμο ολα τα υπολοιπα ειναι περιττα,ωστοσο γενικα σαν λογικη ειναι λαθος. Εαν αρχισεις να μετρας πραγματα που δεν μετριουνται η ενεχουν κινδυνο σοβαρου λαθους εαν αρχισεις να τα μετρας,το εχασες το παιχνιδι. Κανεις δεν πρεπει να υπεραναλυει ουτε να ψυριζει την "ευτυχια" του. Το να δημιουργουμε "καστες" δεν ειναι σοφο.Ποτε δεν ξερεις ποιος ταιριαζει με ποιον,γιατι και πως.Θελει προσοχη αυτο που λεω,οταν αναφερομαι στο ολο πακετο δεν εννοω να βγαλεις ενα αθροισμα των + και - και να πεις αα μετρησα τα περισσοτερα + και τα λιγοτερα - αρα αυτος μου κανει. Με το ολο πακετο εννοω αυτος που σε κανει πιο ευτυχισμενο/η,πιο χαρουμενο,με περισσοτερη ορεξη κτλπ. Αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι τα + του θα υπερτερουν των - αλλα ταυτοχρονα ουτε οτι δεν ειναι καποιος καταλληλος για αυτο.Ειδικα εφοσον υπαρχει αυτη η συνδεση που λεγαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Δεν το λεω συγκεκριμενα για την περιπτωση σου,διοτι εφοσον νιωθεις οτι πετυχες τον συνδυασμο ολα τα υπολοιπα ειναι περιττα,ωστοσο γενικα σαν λογικη ειναι λαθος. Εαν αρχισεις να μετρας πραγματα που δεν μετριουνται η ενεχουν κινδυνο σοβαρου λαθους εαν αρχισεις να τα μετρας,το εχασες το παιχνιδι. Κανεις δεν πρεπει να υπεραναλυει ουτε να ψυριζει την "ευτυχια" του. Το να δημιουργουμε "καστες" δεν ειναι σοφο.Ποτε δεν ξερεις ποιος ταιριαζει με ποιον,γιατι και πως.Θελει προσοχη αυτο που λεω,οταν αναφερομαι στο ολο πακετο δεν εννοω να βγαλεις ενα αθροισμα των + και - και να πεις αα μετρησα τα περισσοτερα + και τα λιγοτερα - αρα αυτος μου κανει. Με το ολο πακετο εννοω αυτος που σε κανει πιο ευτυχισμενο/η,πιο χαρουμενο,με περισσοτερη ορεξη κτλπ. Αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι τα + του θα υπερτερουν των - αλλα ταυτοχρονα ουτε οτι δεν ειναι καποιος καταλληλος για αυτο.Ειδικα εφοσον υπαρχει αυτη η συνδεση που λεγαμε.


Κοίτα.. Έχω προσπαθήσει να αλλάξω αυτή τη λογική.. Σε κάποια φάση στη ζωή μου είχα πείσει τον εαυτό μου να μην κοιτάει τόσο την εμφάνιση.. Είναι καποιες περιπτώσεις που θυμάμαι έντονα. Κσι τους δύο τους είχα γνωρίσει μέσω ίντερνετ. Ο ένας αρκετά μεγαλύτερος μου και ο άλλος λίγα χρόνια μικρότερος. Άλλη εποχή ο ένασ άλλη ο άλλος, μην παρεξηγηθώ κιόλας.. Τόσο καλα παιδιά κ τόσο ερωτεύεσιμα μέσω του υπολογιστή.. Θυμάμαι ξενυχτουσαμε βραδιά ατελείωτα να μιλάμε.. Ώσπου ήρθε η ώρα της συνάντησης. Με τον μεγαλύτερο δεν υπήρξε 2ο ραντεβού. Τότε κορόιδεψε τον εαυτό μου πως έφταιγε η ηλικια(ούτε καν)

Με τον άλλο είπα να πάω λίγο παραπέρα.. Βγήκαμε και 2 και 3 και 13 ραντεβού.. Σχεδόν τα είχαμε, επισήμως δεν το είχαμε πει.. Όμως μονίμως κάτι με κόλλαγε.. Στις φίλες μου δεν τον παρουσίαζα.. Όσο ντροπή κι αν σας φαίνεται . Ξέρω ειναι ντροπή αλλά ήξερα τι θα μου έλεγαν.. Αποφάσισα να το παλέψω μόνη μου.. Ήταν καλός σε όλα του παιδί για σχέση, ερωτικός και πολλά από αυτά που ζητούσα αλλά... Παρά πολύ άσχημος!!! Φιλαγε υπέροχα αλλά όταν άνοιγα τα μάτια μου έλεγα μα τι κάνω εδώ... Επέστρεφα σπίτι ξενερωμενη κι όταν άκουγα τη φωνή του στο τηλ η έβλεπα μήνυμα του έλιωνα.. Πέρασα ένα δίμηνο αν δεν κάνω λάθος εφιαλτικό...

Αποφάσισα να το διακόψω. Πότε δεν του είπα τον λόγο γιατί ντρεπόμουν κι ακόμα ντρέπομαι που το γράφω.. Για πολλά χρόνια με έπαιρνε πολύ συχνά τηλέφωνο και λέγαμε τα νέα μας, πότε δεν κατάλαβε γιατί το σταματήσαμε.. Μέχρι που ερωτεύτηκα και ντομπρα του ζήτησα να μην ξαναμιλήσουμε εφόσον ήμουν αλλού.

Δεν τον είχα ερωτευτεί ήταν σίγουρο. Αν όμως ήταν εμφανισιακά όπως είναι τα γούστα μου πιθανότατα να ήμασταν πολύ καιρό μαζί, είχε όλο το υπόλοιπο κόμματι..

Λες για λογική λοιπόν.. Δεν υπάρχει λογική σε αυτά τα πράγματα... Και να θες δεν υπάρχει... Δε σου αρέσει κάτι με λογική...

Ξέρω είναι ντροπή αλλά έτσι ένιωθα. Πότε όμως δεν είπα ψέμματα. Απλώς απέκρυψα μια αλήθεια, τη δική μου δλδ αλήθεια..

Ολα χρειάζονται και η φροντιδα της εμφάνισης και η πνευματική εκπαιδευση. Για σενα το κάνεις επειδη σ αρεσει να εχεις αντοχές , να εχεις καλυτερη ποιοτητα ζωης να εισαι ενα ωραιο προτυπο για τους διπλανούς ή τα παιδιά σου. Δεν το κάνεις για να βγετις και να πεις ααα το εκανα για να ριξω γκομενα. Εννοειται πως οχι. Και οποια θέλει ας κοιτάξει την εμφάνιση οποια δεν θέλει οκ ειναι απλα ένα εξτρα. ;)

Η κοιλιτσα θέλει σκληρη διατροφη και σε συγκεκριμενες ωρες συγκεκριμενες τροφες δεν φευγει έτσι :D

αμα ηταν έτσι ολοι θα ειχαμε γινει σβατζενέγκερ!!!! Θελει βραστα το βράδυ και πρωτεϊνη απο λευκο κρέας ψάρι ή κοτοπουλο.

Θελει πονο η κοιλιτσα! Και πειναααααα. Πχ αποψε που βγηκα πεινουσα και πηρα ενα με πιτα στα καρβουνα καλαμακι κοτοπουλο με τομάτα και τζατζικι. Το τζατζικι δεν κανει για βραδυ ουτε και η λευκη πιτα. Ηθελες συνοδεια χορτα ή πατζαρια ή κανα μπροκολάκι! Το κοτοπουλο ηταν οκ.

Τα ίδια μου λέει κι εκείνος για την κοιλιά.. Ενώ γενικά έχει απίστευτο σώμα, η κοιλιά κοιλιά. Βέβαια όταν τον γνώρισα ήμασταν και οι δύο αρκετά πιο αδύνατοι και με επίπεδη κοιλιά. Η καλοπέραση μας έβρισκε πολλές φορές στα ταβερνάκια κι έτσι ψιλό χαλάσαμε..δε βαριέσαι λέω καλά να μαστε, αλλά κρούει τον κώδωνα του κινδύνου και ο ένας και ο άλλος, χωρίς πίεση βέβαια..

Όχι όχι Καμμια σχέση το ζήτημα φτιάχνω εμφάνιση για τους άλλους. Άλλωστε εγω προσωπικά δεν βγαίνω, όπως έχω γράψει ενώ είμαι κοινωνική γενικά η ζωή μας τα χει φέρει έτσι που οι επαφές μας είναι ελάχιστες(και θα ήθελα παρα πολύ να αλλάξει αυτό γιατί μου λείπει) άρα αφού δεν πάω πουθενά περαν της δουλειάς μου δεν έχω και καπου να δειχτω. Ειναι καθαρά για μένα, να μπω επιτέλους σε εκείνα τα ωραία παντελόνια που είχα (αν και χλωμό το βλέπω γιατί η κοιλιά της γέννας αργεί να στρώσει και τα παχακια στα πλαϊνά ) προσπαθώ ομως. Ήδη έχω κόψει γλυκά και το βράδυνο. Επειδή όμως θηλάζω πεινάω και είναι λογικό... Αλλά προσπαθώ με μέτρο. Φταίμε κι εμείς όμως που ξεσηκώνουμε ο ένας τον άλλο. Αν πχ δεν έχω μαγειρέψει του λέω έλα να πάρουμε σουβλάκια... Η εκείνος λαχταράει πίτσα Σάββατο βράδυ οπότε δύσκολα λέμε όχι.. Τις άλλες μέρες όμως μάζεμα. Μαγειρεύω και για τη μικρή αναγκαστικά και μη τρώμε υγιεινά. Και άρχισα και γυμναστική στο σπίτι αύριο είναι η μέρα μου. Έχω φτιάξει πρόγραμμα (που με τα παιδιά είναι λίγο δύσκολο αλλά το πασάρω ως παιχνίδι.. Και το κάνω όταν το μωρό κοιμάται η είναι ηρεμο) Το πάω λαού λαού.. Αλλά δεν πάει έτσι.. Ότι φτιάχνεις μια βδομάδα να το γκρεμίζεις σε μια μέρα..

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως θα ξαναβρώ τους παλιούς ρυθμούς μου όταν τα παιδιά θα πηγαίνουν σχολείο, έτσι θα έχω χρόνο πιο πολύ. Δε βιάζομαι βέβαια γιατί αυτή η εποχή με τα μωρά με τρελαίνει, περνάω μαζί τους στιγμές που θέλω ο χρόνος να σταματά και βάζω σε δεύτερη μοίρα εμενα. Αλλά έχω λέω καιρό μπροστά μου απλως προσοχή γιατί άμα ξεφύγεις.....
Ο άντρας μου έχει χρόνο να κάνει αθλητισμό, το ζητάει. Ενώ εγώ δεν καίγομαι. Δλδ μου λέει πήγαινε γυμναστήριο θα τα κρατάω εγώ αλλά αυτός ο χρόνος εμένα μου είναι πολύτιμος μαζί τους... Τους λέω παραμύθια, παίζουμε.. Μιλάμε.. Αγκαλιαζομαστε.. Άμα πάω μια φορά γυμναστήριο θα γυρίσω πίσω κακήν κακώς.. Προτιμώ παρέα τους. Αν δε δούλευα όλα θα ήταν διαφορετικά δεν το συζητώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top