Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Όσα περισσότερα άκουω να γίνονται γύρω μου τόσο περισσότερο αντιλαμβάνομαι πως τελικά ορισμένοι λίγο ξυλάκι το ήθελαν μικροί, έτσι για να ταρακουνηθει λίγο ο εγκέφαλος να γίνει ένα καλό format.
Ούτε πολλή αγάπη ούτε πολύ ξύλο όμως, κάτι ενδιάμεσο. Για να μην ταλαιπωρειται και ο κοσμάκης εξαιτίας τους.
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Όσα περισσότερα άκουω να γίνονται γύρω μου τόσο περισσότερο αντιλαμβάνομαι πως τελικά ορισμένοι λίγο ξυλάκι το ήθελαν μικροί, έτσι για να ταρακουνηθει λίγο ο εγκέφαλος να γίνει ένα καλό format.
Ούτε πολλή αγάπη ούτε πολύ ξύλο όμως, κάτι ενδιάμεσο. Για να μην ταλαιπωρειται και ο κοσμάκης εξαιτίας τους.
Τι ακους να γινονται γυρω σου?
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τέτοιου επιπέδου γυναίκες που φέρονται έτσι προφανώς τρώνε ξύλο από τον άντρα τους ή/και φοβούνται να του πουν να αφήσει την ερωμένη οπότε πάνε και σημαδεύουν την ερωμένη και μετά τού λένε "έτσι όπως έγινε τώρα τράβα πήδα την αν θες". Αρρώστια.

΄Οχι δεν το πιστεύω αυτό!
Δεν αποκλείεται βέβαια να ισχύει κάποια φορά αλλά σίγουρα δεν είναι το σύνηθες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Αναφερομουν στο να χεις βγει εξω και να τυχει να γινει μια φορα. Δεν με χουν κανονισει ακομα αλλα ετσι οπως μου τα λετε μαλλον ποτε δεν θα το ανακαλυψω :)

Με μια φορά δε γινεται τίποτα. Δε προλαβαινει ο συζυγος να δημιουργησει τέτοιο μισος εναντιον σου.
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Βαριά σκοπούμενη σωματική βλάβη. Ίσως παραξενέψει κάποιους, αλλά η νεαρή γυναίκα στάθηκε πολύ "τυχερή" μέσα στην ατυχία της που, όπως επεσήμαναν τα ΜΜΕ, δεν εισέπνευσε/κατάπιε την καυστική ουσία. Αναλογίζεστε την κατάληξη αν είχε συμβεί αυτό. Οπότε δεν μπορούμε απλώς να κάνουμε λόγο για πρόθεση να της προκαλέσει σωματική βλάβη - κοινώς, να τη σημαδέψει.
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Με μια φορά δε γινεται τίποτα. Δε προλαβαινει ο συζυγος να δημιουργησει τέτοιο μισος εναντιον σου.
Διαφωνω, το θεμα ειναι να μη το μαθει. Ειτε 1 ειτε 100 το ιδιο θα ειναι γι αυτον αν το μαθει. Λες και θα την πιστεψει αν του πει οτι ηταν μονο 1 φορα
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είμαι γιατρός αλλά νομίζω δεν θα έπρεπε να χάνεται η ελπίδα ! Τελείως καλά δεν ξέρω εαν μπορεί να γίνει,αλλά στο κομμάτι της θεραπείας εγκαυμάτων κάνουν θαύματα απ'όσο ξέρω πλέον . Έχει δύσκολο δρόμο μπροστά της, αλλά πρέπει φανεί δυνατή και να τα καταφέρει αλλιώς η άλλη η άθλια θα έχει καταφέρει τον σκοπό της.

Εγώ διαφωνώ στον τρόπο που το έθεσε η γιατρός. Καταλαβαίνω πλήρως ότι δεν πρέπει να καλλιεργεί φρούδες ελπίδες, αλλά πιστεύω ότι θα μπορούσε να μιλήσει πιο... ανθρώπινα. Φράσεις όπως "Δεν θα της αρέσει η εικόνα που θα έχει", "Δεν θα είναι μια εικόνα για την οποία θα είναι χαρούμενη" ουσιαστικά προδικάζουν το αποτέλεσμα και λειτουργούν ανασταλτικά στη βελτίωση της ψυχολογικής κατάστασης της κοπέλας. :/
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Δεν είμαι γιατρός αλλά νομίζω δεν θα έπρεπε να χάνεται η ελπίδα ! Τελείως καλά δεν ξέρω εαν μπορεί να γίνει,αλλά στο κομμάτι της θεραπείας εγκαυμάτων κάνουν θαύματα απ'όσο ξέρω πλέον . Έχει δύσκολο δρόμο μπροστά της, αλλά πρέπει φανεί δυνατή και να τα καταφέρει αλλιώς η άλλη η άθλια θα έχει καταφέρει τον σκοπό της.

Και το πρόσωπο να επουλωνόταν τελείως (πράγμα αδύνατο), η ψυχολογική της κατάσταση δεν θα είναι ποτέ ξανά η ίδια.

Όταν επιζείς από τραυματικές εμπειρίες παντός είδους, ποτέ δεν επανέρχεσαι. Ποτέ. Τίποτα δεν είναι ίδιο.

Θα ακουστεί λυρικό, αλλά αυτή η απάνθρωπη που της το έκανε αυτό, της έκλεψε τη χαρά από το πρόσωπο, μαζί με το πρόσωπο, μια για πάντα.

Διπλό το κακό. Το ένα φάνηκε μεμιάς. Το άλλο θα φαίνεται συνέχεια μετά.

Τουλάχιστον δεν πήγε σαν την κακομοίρα την Τοπαλούδη, αλλά και πάλι η επιβίωση από κάτι τέτοιο είναι είδος θανατικής καταδίκης καμιά φορά από μόνο του, όπως έλεγε κι ένας χαρακτήρας σε μια σειρά που του χαν βγάλει το μάτι στη φυλακή.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Διαφωνω, το θεμα ειναι να μη το μαθει. Ειτε 1 ειτε 100 το ιδιο θα ειναι γι αυτον αν το μαθει. Λες και θα την πιστεψει αν του πει οτι ηταν μονο 1 φορα

Έχει σημασια. Γιατι αν κάποιος εβγαινε μια φορά το πολύ 2 θα μπορουσε να ισχυριστει οτι δεν ειχε αντιληφθει πως η άλλη ειναι παντρεμένη.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,183 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ στον τρόπο που το έθεσε η γιατρός. Καταλαβαίνω πλήρως ότι δεν πρέπει να καλλιεργεί φρούδες ελπίδες, αλλά πιστεύω ότι θα μπορούσε να μιλήσει πιο... ανθρώπινα. Φράσεις όπως "Δεν θα της αρέσει η εικόνα που θα έχει", "Δεν θα είναι μια εικόνα για την οποία θα είναι χαρούμενη" ουσιαστικά προδικάζουν το αποτέλεσμα και λειτουργούν ανασταλτικά στη βελτίωση της ψυχολογικής κατάστασης της κοπέλας. :/

Συμφωνώ απόλυτα . Δεν ξέρω πως βοηθάει την κατάσταση της μια τέτοια συζήτηση τόσο νωρίς ειδικά με τον τρόπο που εκφράζει τις σκέψεις της . Σε αυτό που πρέπει να εστιάζουν οι γιατροί είναι να κάνουν το καλύτερο που μπορούν . Και να σου πω και κάτι ; Σε τέτοιες περιπτώσεις η ελπίδα γενικά μας καθοδηγεί και αποτελεί την κινητήριο δύναμη να επιβιώνουμε και ας είναι και φρούδα εν τέλει .Οτι αύριο θα είναι καλύτερα απο σήμερα. Τι νόημα θα είχε η ύπαρξη μας εαν πιστεύαμε το αντίθετο και εαν δεν ψάχναμε τις εξαιρέσεις στον κανόνα που μπορούν να γίνουν στην εκάστοτε δυσμενή κατάσταση που έχουμε βρεθεί ; Και που ξέρεις τελικά μπορεί η τύχη να κλείσει το μάτι της στο μέλλον .

Και το πρόσωπο να επουλωνόταν τελείως (πράγμα αδύνατο), η ψυχολογική της κατάσταση δεν θα είναι ποτέ ξανά η ίδια.

Όταν επιζείς από τραυματικές εμπειρίες παντός είδους, ποτέ δεν επανέρχεσαι. Ποτέ. Τίποτα δεν είναι ίδιο.

Θα ακουστεί λυρικό, αλλά αυτή η απάνθρωπη που της το έκανε αυτό, της έκλεψε τη χαρά από το πρόσωπο, μαζί με το πρόσωπο, μια για πάντα.

Διπλό το κακό. Το ένα φάνηκε μεμιάς. Το άλλο θα φαίνεται συνέχεια μετά.

Τουλάχιστον δεν πήγε σαν την κακομοίρα την Τοπαλούδη, αλλά και πάλι η επιβίωση από κάτι τέτοιο είναι είδος θανατικής καταδίκης καμιά φορά από μόνο του, όπως έλεγε κι ένας χαρακτήρας σε μια σειρά που του χαν βγάλει το μάτι στη φυλακή.

Εδώ είναι και η μαγκιά φίλε Valder,να κερδίσει πίσω την ψυχολογία της ακόμα και εαν το πρόσωπο της δεν θα είναι ποτέ 100% ίδιο .Αυτή που της το έκανε ήθελε να την κάνει να υποφέρει και έμμεσα να την καταδικάσει σε αργό θάνατο, όπως λες.Ωστόσο τον τελικό λόγο για το εαν της στέρησε το χαμόγελο θα τον έχει η κοπέλα .Εξάλλου η ερώτηση είναι : χρειάζεται να είναι 100% ίδιο το πρόσωπο της με πριν για να είναι και πάλι όμορφο ; ;) .

Οι ψυχολόγοι θα την βοηθήσουν πολύ .Έχεις δίκιο όμως οτι είναι πολύ δύσκολη η διαδικασία . Το καλό ωστόσο είναι οτι ποτέ δεν είμαστε μόνοι. Υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που έχουν υποστεί κάτι παρόμοιο,όχι απαραίτητα λόγω επίθεσης αλλά και ατυχήματος . Εαν τα κατάφεραν εκείνοι σίγουρα μπορεί και εκείνη .
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
Ποσο διεστραμμένος πρέπει να εισαι για να θες να σημαδέψεις εναν άνθρωπο με τέτοιο τροπο.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Νικολούλη φιλοξενεί τώρα στην εκπομπή της τον δικηγόρο της κοπέλας και λέει ότι ο/η δράστης "μάλλον ήταν γυναίκα", σύμφωνα με την ίδια.

Ωστόσο, δεν άκουσα αν αυτό ειπώθηκε μετά το χειρουργείο.

https://www.alphatv.gr/live/
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποσο διεστραμμένος πρέπει να εισαι για να θες να σημαδέψεις εναν άνθρωπο με τέτοιο τροπο.

Όταν η αστυνομία κάνει σωστά τη δουλειά της.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο με αηδιάζει το ίδιο το συμβάν, άλλο τόσο με αηδιάζει ο κάθε δημοσιογραφίσκος που έχει βγάλει στη φόρα όλα της τα στοιχεία, από μέρος καταγωγής μέχρι φωτογραφίες με μία μικρή θολούρα.
Καλύψτε απλά το γεγονός, έχει έναν Γολγοθά μπροστά της η κοπέλα, έχει και τον κάθε άκυρο να ξέρει τα προσωπικά της.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Aπό την εφημερίδα το Θέμα διάβασα αυτή την παράγραφο και κλαίω..:cry_x:

Μιλώντας επίσης στο MEGA και απαντώντας στο ερώτημα αν θα υπάρξει η μέρα που η κοπέλα θα γίνει εντελώς καλά, η γιατρός είπε: «Η κοπέλα δεν μπορεί να γίνει τελείως καλά, το ξέρει και η ίδια και το περιβάλλον της. Το δέρμα είναι ένα όργανο που δεν μπορεί να αποκατασταθεί πλήρως. Δεν θα έχει την εικόνα που θα είχε πριν. Δεν θα της αρέσει η εικόνα που θα έχει. Δεν θα είναι μια εικόνα για την οποία θα είναι χαρούμενη. Την έχω ενημερώσει, γιατί συζητήσαμε λίγο και δεν την κούρασα. Θέλω να περάσει λίγος καιρός να ηρεμήσει και ξέρει ότι αυτό που συμβαίνει θα την ταλαιπωρήσει για πολύ καιρό».

Τι σοκ θα πρέπει να περάσει ο άνθρωπος αυτός όταν θα δει την αλήθεια; Στιγμές που όσο σκληρός και αν είσαι λυγίζεις. Αδιανόητο και άδικο ότι θα ζήσει έτσι, με τη νέα πραγματικότητα για το υπόλοιπο της ζωής της. Η γιατρός καλά τα λέει. Τι θα ήθελε να πει η ασθενής. Να ρίξει και ένα τσάμικο από τη χαρά της; Μακάρι να ήταν λίγος ο καιρός της ψυχολογικής ανάρρωσης και συμβιβασμού της νέας εικόνας. Στα λόγια όλα είναι εύκολα. Η καθημερινή ζωή θα είναι αφόρητος πόνος...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Αυτό που με φοβίζει πιο πολύ είναι οτι αν όντως βρουν το δράστη και φάει όντως 10 χρόνια και τελικά μείνει μέσα δύο ξέρω γω, θα δώσει κίνητρο σε άλλους τρελούς να θελήσουν να κάνουν το ίδιο έγκλημα.

Φαινόταν οτι δεν ήθελε να τη σκοτώσει αλλά να της στιγματίσει το πρόσωπο, αλλιώς θα της το έριχνε όλο πάνω στο κεφάλι. Φαίνεται πως της το έριξε από την αριστερή πλευρά με σκοπό να πιάσει και το πρόσωπο αλλά και το σώμα. Αυτό το κάνει περισσότερο προμελετημένο και θα πρέπει να μετρήσει στην απόδοση της ποινής.

Ελπίζω να μην έχει φτάσει ο δράστης ήδη στο εξωτερικό...
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Τι ακους να γινονται γυρω σου?
Δεν είναι το μόνο περιστατικό βιας που έχει συμβεί και ούτε και το τελευταίο φυσικά. Όσο υπάρχει απερισκεψία, ανωριμοτητα και εγωισμός θα συνεχίσουν να συμβαίνουν παρόμοια περιστατικά. Καμία ελπίδα. Γι αυτό έκανα και το σχόλιο που έκανα.

Υ. Γ ελπίζω η ερώτηση σου να ήταν ειρωνική, γιατί θα τη χαρακτήριζα ανούσια και χαζή (ναι υπάρχουν και χαζές ερωτήσεις). Όπως και να χει σου απαντώ ακόμα και αν με εκνευρίζει το ειρωνικό ύφος.
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Δεν είναι το μόνο περιστατικό βιας που έχει συμβεί και ούτε και το τελευταίο φυσικά. Όσο υπάρχει απερισκεψία, ανωριμοτητα και εγωισμός θα συνεχίσουν να συμβαίνουν παρόμοια περιστατικά. Καμία ελπίδα. Γι αυτό έκανα και το σχόλιο που έκανα.

Υ. Γ ελπίζω η ερώτηση σου να ήταν ειρωνική, γιατί θα τη χαρακτήριζα ανούσια και χαζή (ναι υπάρχουν και χαζές ερωτήσεις). Όπως και να χει σου απαντώ ακόμα και αν με εκνευρίζει το ειρωνικό ύφος.
Απλα δεν καταλαβα αν αναφεροσουν στην πραξη με το βιτριολι ή στη συζήτηση σχετικά με την απιστία με παντρεμένους κλπ. Αλήθεια καμία ειρωνία
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Απλα δεν καταλαβα αν αναφεροσουν στην πραξη με το βιτριολι ή στη συζήτηση σχετικά με την απιστία με παντρεμένους κλπ. Αλήθεια καμία ειρωνία
Μάλλον σε όλα τα παραπάνω αγαπητέ Παναγιώτη. Όλα προέρχονται από ανολοκλήρωτους ανθρώπους.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Αυτή είναι η κοπέλα, είχε λάβει μέρος στο τηλεπαιχνίδι deal πέρσι...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και το προφίλ της στο Facebook..

Φαίνεται πως αλλάζει η τροπή:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top