Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,003 μηνύματα.
Δεν ξέρω βρε παιδιά αλλά με έχει πειράξει πολύ ψυχολογικά αυτή η ιστορία. Το ότι είσαι νέος, έχεις την υγεία σου, έχεις σχέδια για τη ζωή και ξαφνικά κάποιος έρχεται και στα κλέβει. Όχι τόσο εμφανισιακά αλλά ψυχολογικά δεν ξέρω πώς θα το ξεπεράσει ποτέ...
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Δεν ξέρω βρε παιδιά αλλά με έχει πειράξει πολύ ψυχολογικά αυτή η ιστορία. Το ότι είσαι νέος, έχεις την υγεία σου, έχεις σχέδια για τη ζωή και ξαφνικά κάποιος έρχεται και στα κλέβει. Όχι τόσο εμφανισιακά αλλά ψυχολογικά δεν ξέρω πώς θα το ξεπεράσει ποτέ...
Κι εμένα με έχει επηρεάσει ψυχολογικά η συγκεκριμένη ιστορία! Ειδικά επειδή έχω δει πως / ποια είναι η κοπέλα στο βίντεο. Το σκεφτόμουν και προχθές τη νύχτα που είχα ξαπλώσει στο κρεβάτι κι έτρεχε ο λογισμός μου. Να είσαι νέος, εμφανίσιμος, με τα δυο σου μάτια και να καταλήγεις με αλλοιωμένο πρόσωπο και σχεδόν με ένα μάτι από τη μια στιγμή στην άλλη επειδή κάποιες της καρφώθηκε μια εμμονή. Πόσο άδικο...

Καλά εννοείται ότι καθημερινά γίνονται χειρότερα πράγματα, αλλά σε αυτό το γεγονός έχουμε εστιάσει αυτές τις μέρες.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
Δεν ξέρω βρε παιδιά αλλά με έχει πειράξει πολύ ψυχολογικά αυτή η ιστορία. Το ότι είσαι νέος, έχεις την υγεία σου, έχεις σχέδια για τη ζωή και ξαφνικά κάποιος έρχεται και στα κλέβει. Όχι τόσο εμφανισιακά αλλά ψυχολογικά δεν ξέρω πώς θα το ξεπεράσει ποτέ...


Κι εμενα με εχει επηρεάσει πολυ...
Το ψυχολογικό θα ξεπερνιοταν αν δεν άφηνε σημάδια.
Τώρα πως να ξεπεράστει;
Καθε μερα έχεις το ιδιο σου το πρόσωπο να σου θυμίζει εκεινη τη μερα....
Γενικά , δυστυχώς καθε μέρα επιβεβαιώνεται ότι πρέπει να προσέχουμε διπλα κι τριπλά τις συναναστροφές μας.
Υπάρχουν πολλοί διεστραμμένοι εκει εξω.
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ είναι γιατί η γυναίκα μαλλιοτραβάει την ερωμένη και ο άντρας πλακώνει στο ξύλο τον εραστή.
Αν θέλουν να ξεσπάσουν, ας ξυλοφορτώσουν τους δικούς τους!
Οι ξένοι άνθρωποι τι τους φταίνε;
Φταίνε . Όλοι φταίνε βασικά, δεν υπάρχει κανείς αθώος, απλώς η ζυγαριά γέρνει σε εκείνον/η με το μεγαλύτερο βάρος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Απο οτι διαβασα η κοπελα ειχε παρελθον συγκρουσεων με εραστες κ μηνυσεις. Τα αποκαλυψε η αστυνομια.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Φταίνε . Όλοι φταίνε βασικά, δεν υπάρχει κανείς αθώος, απλώς η ζυγαριά γέρνει σε εκείνον/η με το μεγαλύτερο βάρος.

Δεν διαφωνώ, δεν είναι άσπρο μαύρο τίποτα και ποτέ . Αλλά υπάρχει η έννοια της σχετικότητας . Εαν για να αντιδράσεις σε μια αδικία προκαλέσεις μια αρκετές φορές μεγαλύτερη, προφανώς τα λάθη των υπόλοιπων στα μάτια της κοινωνία παραβλέπονται.

Π.χ. εαν δεν είχε επιτεθεί η τύπισσα στην κοπέλα και απλά μαθαίναμε οτι διατηρούσε κρυφή σχέση με παντρεμένο ή τέλος πάντων γκόμενο άλλης, θα την στόλιζαν με όλα τα γνωστά επίθετα . Μετά απο αυτό όμως που έκανε, ακόμα και εαν έτσι είναι η κατάσταση, προφανώς "σβήνεται" το λάθος της ή δεν αποτελεί επαρκή κίνητρο για να δικαιολογηθεί στο μυαλό των ανθρώπων έστω και υποσυνείδητα η πράξη της .Τουλάχιστον κοινωνικά,τώρα εαν η υπεράσπιση της όταν την πιάσουν μπορέσει να το χρησιμοποιήσει κάπως υπερ της δεν το ξέρω .

Life is a funny thing. Ο θύτης μπορεί να γίνει θύμα σε δευτερόλεπτα και αντίστροφα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ, δεν είναι άσπρο μαύρο τίποτα και ποτέ . Αλλά υπάρχει η έννοια της σχετικότητας . Εαν για να αντιδράσεις σε μια αδικία προκαλέσεις μια αρκετές φορές μεγαλύτερη, προφανώς τα λάθη των υπόλοιπων στα μάτια της κοινωνία παραβλέπονται.

Π.χ. εαν δεν είχε επιτεθεί η τύπισσα στην κοπέλα και απλά μαθαίναμε οτι διατηρούσε κρυφή σχέση με παντρεμένο ή τέλος πάντων γκόμενο άλλης, θα την στόλιζαν με όλα τα γνωστά επίθετα . Μετά απο αυτό όμως που έκανε, ακόμα και εαν έτσι είναι η κατάσταση, προφανώς "σβήνεται" το λάθος της ή δεν αποτελεί επαρκή κίνητρο για να δικαιολογηθεί στο μυαλό των ανθρώπων έστω και υποσυνείδητα η πράξη της .Τουλάχιστον κοινωνικά,τώρα εαν η υπεράσπιση της όταν την πιάσουν μπορέσει να το χρησιμοποιήσει κάπως υπερ της δεν το ξέρω .

Life is a funny thing. Ο θύτης μπορεί να γίνει θύμα σε δευτερόλεπτα και αντίστροφα.
Κοιτα να δεις..

Ο καθένας είναι υπολόγος για τα δικά του σφαλματα.

Η 34χρονη κοπέλα φταίει εαν όντως διατηρούσε δεσμό με παντρεμένο. Στα μάτια μου δεν αθωώνεται. Το θεωρώ πολύ ανέντιμο και ανήθικο.

Η άλλη δε, αυτό που έκανε είναι απλά ασυγχωρητο. Δεν επιτρέπεται κανενας λόγω προσωπικών αντιδικιων, να βλάπτει και να προξενεί τέτοιου είδους ζημιά σε κανέναν (εκτός κι αν τις σκότωσε το παιδί, εκεί το δικαιολογώ).

Δηλαδή, εαν είναι ο καθείς να παίρνει το νόμο στα χέρια του, θα γίνουμε ξανά ζουγκλα και το δίκαιο του ισχυρότερου θα επικρατεί.

Πάντως, ήθελα να το γράψω, απλά δεν έχω προλάβει να κάτσω να συνταξω κείμενο όπως το θέλω, δεν έχω το χρόνο, θα πω όμως προς όλους αυτούς που λένε ότι φταίει ο άνδρας ή η γυναίκα κι όχι ο/η εραστής, προσωπικά θεωρώ το ίδιο υπεύθυνο και τον εραστή. Γιατί αν δεν υπήρχαν εκείνοι και εκείνες που λένε ναι στους δεσμευμενους/ες, τότε η γυναίκα /άντρας θα γυρνούσε ξανά στο σύντροφο τους, προσπαθώντας να λύσουν τα προβλήματα, κι όχι να τα κρύβουν κάτω από το χαλάκι έχοντας εραστή.

Εάν δεν μπορούν να τα βρουν, ας χωρίσουν. Μεγάλα παιδιά είναι, θα το ξεπεράσουν.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,003 μηνύματα.
εαν δεν είχε επιτεθεί η τύπισσα στην κοπέλα και απλά μαθαίναμε οτι διατηρούσε κρυφή σχέση με παντρεμένο ή τέλος πάντων γκόμενο άλλης, θα την στόλιζαν με όλα τα γνωστά επίθετα . Μετά απο αυτό όμως που έκανε, ακόμα και εαν έτσι είναι η κατάσταση, προφανώς "σβήνεται" το λάθος της ή δεν αποτελεί επαρκή κίνητρο για να δικαιολογηθεί στο μυαλό των ανθρώπων έστω και υποσυνείδητα η πράξη της
Μικρό, αθώο μου παιδί... Πάμε στοίχημα οτι αν όντως τα είχε με παντρεμένο θα βρεθούν ουκ ολίγες που θα δώσουν δίκιο στην γυναίκα που της έριξε το βιτριόλι;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ώρα να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου
1. Που ξέρει ή ήξερε ότι πήγε με παντρεμένο; Δηλαδή το να το έκρυψε ο άλλος, το αποκλείουμε;
2. Ακόμη και να ήξερε, ο άλλος πήγε μόνος του; Δηλαδή τον πίεσε η κοπέλα και πήγε μαζί του;
3. Αυτή που της έριξε την βιτριόλη και έφαγε το κέρατο, δε φέρνει ευθύνη που το έφαφε;

Έχω μάθει το "ταγνκο" θέλει 2, οπότε ποτέ δε φταίει μόνο ο ένας. Δικαιολογείται η επίθεση; Εννοείται πως όχι, καλύτερα να χώριζε με τον άντρα της, παρά αυτό.
Πόσα χρόνια θα μπει φυλακή, δυστυχώς δε το ξέρω
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Μικρό, αθώο μου παιδί... Πάμε στοίχημα οτι αν όντως τα είχε με παντρεμένο θα βρεθούν ουκ ολίγες που θα δώσουν δίκιο στην γυναίκα που της έριξε το βιτριόλι;

Αυτοί δεν ήταν νορμάλ ανέκαθεν για να μετράει η γνώμη τους όμως :hehe:

Κοιτα να δεις..

Ο καθένας είναι υπολόγος για τα δικά του σφαλματα.

Η 34χρονη κοπέλα φταίει εαν όντως διατηρούσε δεσμό με παντρεμένο. Στα μάτια μου δεν αθωώνεται. Το θεωρώ πολύ ανέντιμο και ανήθικο.

Η άλλη δε, αυτό που έκανε είναι απλά ασυγχωρητο. Δεν επιτρέπεται κανενας λόγω προσωπικών αντιδικιων, να βλάπτει και να προξενεί τέτοιου είδους ζημιά σε κανέναν (εκτός κι αν τις σκότωσε το παιδί, εκεί το δικαιολογώ).

Δηλαδή, εαν είναι ο καθείς να παίρνει το νόμο στα χέρια του, θα γίνουμε ξανά ζουγκλα και το δίκαιο του ισχυρότερου θα επικρατεί.

Πάντως, ήθελα να το γράψω, απλά δεν έχω προλάβει να κάτσω να συνταξω κείμενο όπως το θέλω, δεν έχω το χρόνο, θα πω όμως προς όλους αυτούς που λένε ότι φταίει ο άνδρας ή η γυναίκα κι όχι ο/η εραστής, προσωπικά θεωρώ το ίδιο υπεύθυνο και τον εραστή. Γιατί αν δεν υπήρχαν εκείνοι και εκείνες που λένε ναι στους δεσμευμενους/ες, τότε η γυναίκα /άντρας θα γυρνούσε ξανά στο σύντροφο τους, προσπαθώντας να λύσουν τα προβλήματα, κι όχι να τα κρύβουν κάτω από το χαλάκι έχοντας εραστή.

Εάν δεν μπορούν να τα βρουν, ας χωρίσουν. Μεγάλα παιδιά είναι, θα το ξεπεράσουν.

Δεν έχεις άδικο αλλά στην πράξη δεν μπορεί να απλωθεί η ευθύνη πάρα πολύ ειδάλλως μπορούμε να φτάσουμε μέχρι τους παππούδες και τις γιαγιάδες τους . Και εαν όλοι μπουν φυλακή τότε πάλι δεν έχει νόημα η όλη διαδικασία , και σημαδεμένος και φυλακισμένος ; Δεν λέει :P .
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως, ήθελα να το γράψω, απλά δεν έχω προλάβει να κάτσω να συνταξω κείμενο όπως το θέλω, δεν έχω το χρόνο, θα πω όμως προς όλους αυτούς που λένε ότι φταίει ο άνδρας ή η γυναίκα κι όχι ο/η εραστής, προσωπικά θεωρώ το ίδιο υπεύθυνο και τον εραστή. Γιατί αν δεν υπήρχαν εκείνοι και εκείνες που λένε ναι στους δεσμευμενους/ες, τότε η γυναίκα /άντρας θα γυρνούσε ξανά στο σύντροφο τους, προσπαθώντας να λύσουν τα προβλήματα, κι όχι να τα κρύβουν κάτω από το χαλάκι έχοντας εραστή.
Όχι, αν κάποια δεν πει ναι στον παντρεμένο, αυτός απλά θα βρει μια άλλη. Κι αν λέγανε ως δια μαγείας όλες όχι, κατά πάσα πιθανότητα απλά δεν θα έλεγε ότι είναι παντρεμένος. Τυχαίες οι αντωνυμίες, δεν θεωρώ ότι έχει να κάνει με το φύλο.
Μου φαίνεται τόσο ηλίθιο αυτό το σκεπτικό, ειλικρινά. Σε μία (μονογαμική) σχέση, υπάρχει μία δέσμευση από το ένα μέλος της προς το άλλο, καμία άλλη, κανενός άλλου. Αν αυτοί οι δύο δεν γουστάρουν να την τηρήσουν, φταίνει αυτοί και μόνο (ή το ένα μέλος μόνο, τέσπα).
Αν θα έκανα προσωπικά εν γνώσει μου κάτι με δεσμευμένο; Θέλω να πιστεύω πως όχι.
Αν θα ξένιζα αν το έκανε φίλη μου; Σαφώς.
Θα έφταιγα ή θα έφταιγε που χάλασε η σχέση; Όχι.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Τις τελευταιεσ ημέρες, επηρεασμένη από την επικαιρότητα σκέφτομαι πως τέτοια πραξη ισως μας φαινόταν περισσότερο δικαιολογημένη, αλλά εξίσου εγκληματική αν την διέπραττε ας πούμε η μητέρα της τοπαλουδη προς τους δράστες. Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν την χωράει το μυαλο μου. Ιδιαίτερα στο σενάριο που θέλει την δράστη να είναι η απατημένη σύζυγος. Λες και ο άλλος είναι έρμαιο και δεν μπορεί να κρατηθεί .
Πάντως ασχέτως με αυτή την ειδεχθή πράξη αλλά σχετικά με το περιβάλλον της Ιωάννας: ΤΙ ΚΑΚΟ ΦΡΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Τις τελευταιεσ ημέρες, επηρεασμένη από την επικαιρότητα σκέφτομαι πως τέτοια πραξη ισως μας φαινόταν περισσότερο δικαιολογημένη, αλλά εξίσου εγκληματική αν την διέπραττε ας πούμε η μητέρα της τοπαλουδη προς τους δράστες. Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν την χωράει το μυαλο μου. Ιδιαίτερα στο σενάριο που θέλει την δράστη να είναι η απατημένη σύζυγος. Λες και ο άλλος είναι έρμαιο και δεν μπορεί να κρατηθεί .
Πάντως ασχέτως με αυτή την ειδεχθή πράξη αλλά σχετικά με το περιβάλλον της Ιωάννας: ΤΙ ΚΑΚΟ ΦΡΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ

Όχι κοπέλα μου, δεν πάει έτσι. Δεν γίνονται συμψηφισμοί σε εγκλήματα, με άλλα επόμενα εγκλήματα. Αυτό είναι μωσαικός νόμος, οφθαλμός αντι οφθαλμού.

Ας κρατιόταν η βιτριολούσα κι ας μη της έκανε τετοιο φρικτό πράγμα. Ας την ξεφτίλιζε απλώς. Θα είχε ολο το δίκιο δικό της. Όλο όμως! Κακά τα ψέμματα, φαίνεται η άλλη ότι ήταν το σύνηθες ινστα-χάλι που συναντάμε στην κοινωνία. Γι αυτό μπορείς να την κατηγορήσεις. Αλλα οχι και να της κάνεις τετοιο κακό. Αυτό είναι ψυχοπάθεια, είναι οργή και φρίκη.

Εχασε ότι δίκια είχε και δεν είχε με το που έπεσε η πρώτη σταγόνα πάνω στην κοπελιά. Δεν θα τη δικαιολογήσουν παρά μόνο κάτι ψεκασμένες τη βιτριολούσα. Ενω αν δεν το χε κανει, θα τη δικαιολογούσε ολος ο κόσμος. Σου φαγε τον άντρα; Μπήξε δήξε αλλιώς τα γαλλικά. Και δίκιο θα είχες μαντάμ.

Τωρα τη γυρισε τη ζυγαριά τελείως εις βάρος της. Τέλειωσε, έχασε η απατημένη βιτριολούσα κάθε έρεισμα.

Γι αυτο τη μάνα της Τοπαλούδη δεν την είδες να εκδικείται, αλλά να ζητεί αλλαγή του νόμου. Αυτό είναι φοβερή αξιοπρέπεια. Να σου χουν στειλει το παιδι στον άλλο κόσμο και να συγκρατείς το άδικο μέσα σου και να το μετατρέπεις σε αγώνα για κοινό καλό ώστε να μην αδικηθεί αλλουνού παιδί ποτέ ξανά.

Βλέπεις τη διαφορά ανάμεσα στις 2 γυναίκες;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Όχι κοπέλα μου, δεν πάει έτσι. Δεν γίνονται συμψηφισμοί σε εγκλήματα, με άλλα επόμενα εγκλήματα. Αυτό είναι μωσαικός νόμος, οφθαλμός αντι οφθαλμού.

Ας κρατιόταν η βιτριολούσα κι ας μη της έκανε τετοιο φρικτό πράγμα. Ας την ξεφτίλιζε απλώς. Θα είχε ολο το δίκιο δικό της. Όλο όμως! Κακά τα ψέμματα, φαίνεται η άλλη ότι ήταν το σύνηθες ινστα-χάλι που συναντάμε στην κοινωνία. Γι αυτό μπορείς να την κατηγορήσεις. Αλλα οχι και να της κάνεις τετοιο κακό. Αυτό είναι ψυχοπάθεια, είναι οργή και φρίκη.

Εχασε ότι δίκια είχε και δεν είχε με το που έπεσε η πρώτη σταγόνα πάνω στην κοπελιά. Δεν θα τη δικαιολογήσουν παρά μόνο κάτι ψεκασμένες τη βιτριολούσα. Ενω αν δεν το χε κανει, θα τη δικαιολογούσε ολος ο κόσμος. Σου φαγε τον άντρα; Μπήξε δήξε αλλιώς τα γαλλικά. Και δίκιο θα είχες μαντάμ.

Τωρα τη γυρισε τη ζυγαριά τελείως εις βάρος της. Τέλειωσε, έχασε η απατημένη βιτριολούσα κάθε έρεισμα.

Γι αυτο τη μάνα της Τοπαλούδη δεν την είδες να εκδικείται, αλλά να ζητεί αλλαγή του νόμου. Αυτό είναι φοβερή αξιοπρέπεια. Να σου χουν στειλει το παιδι στον άλλο κόσμο και να συγκρατείς το άδικο μέσα σου και να το μετατρέπεις σε αγώνα για κοινό καλό ώστε να μην αδικηθεί αλλουνού παιδί ποτέ ξανά.

Βλέπεις τη διαφορά ανάμεσα στις 2 γυναίκες;
Γιατί καταλαβαίνεις ότι θέλεις αγόρι μου; Ειπα ποτε ότι θα ήμουν υπέρ αν το έκανε η μητέρα της τοπαλουδη;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Γιατί καταλαβαίνεις ότι θέλεις αγόρι μου; Ειπα ποτε ότι θα ήμουν υπέρ αν το έκανε η μητέρα της τοπαλουδη;

Δεν είπα κατι τέτοιο, κορίτσι μου.

Εϊπα οτι δεν πάει έτσι γιατί είπες "ίσως να μας φαινόταν πιο δικαιολογημένο αν το έκανε η μανα της Τοπαλούδη".

Ε δε θα μας φαινόταν. Και όπως απέδειξε η ιστορία, δεν το έκανε κι όλας.

Δε σε κατηγορώ για κάτι, ψυχραιμία. :)
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Τις τελευταιεσ ημέρες, επηρεασμένη από την επικαιρότητα σκέφτομαι πως τέτοια πραξη ισως μας φαινόταν περισσότερο δικαιολογημένη, αλλά εξίσου εγκληματική αν την διέπραττε ας πούμε η μητέρα της τοπαλουδη προς τους δράστες. Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν την χωράει το μυαλο μου. Ιδιαίτερα στο σενάριο που θέλει την δράστη να είναι η απατημένη σύζυγος. Λες και ο άλλος είναι έρμαιο και δεν μπορεί να κρατηθεί .
Πάντως ασχέτως με αυτή την ειδεχθή πράξη αλλά σχετικά με το περιβάλλον της Ιωάννας: ΤΙ ΚΑΚΟ ΦΡΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ

Μπα it would be a waste . Ο άνδρας δεν ενδιαφέρεται τόσο πολύ για πόσο καλαίσθητο είναι το πρόσωπο του . Για την γυναίκα είναι το παν δυστυχώς .
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Μπα it would be a waste . Ο άνδρας δεν ενδιαφέρεται τόσο πολύ για τόσο καλαίσθητο είναι το πρόσωπο του . Για την γυναίκα είναι το παν δυστυχώς .
Μπορεί να μην τον ενδιαφέρουν τα σημάδια αλλά αν η ποσότητα ήταν τέτοια ώστε να τον σκότωνε ή αν έχανε όραση νομίζω δεν θα ήταν “waste”
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Μπα it would be a waste . Ο άνδρας δεν ενδιαφέρεται τόσο πολύ για πόσο καλαίσθητο είναι το πρόσωπο του . Για την γυναίκα είναι το παν δυστυχώς .

Waste ξε-waste και άντρας να το πάθαινε αυτο το κακό, τον ίδιο πόνο θα ζούσε και τα ίδια ψυχολογικά θα είχε.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει ο άντρας να σηκώνει τα πάντα επειδή είναι άντρας. Εδώ μαλλιά χάνουμε από την καράφλα και κάνουμε σαν υστερικές κωλόγριες.

Παραείναι μεγάλη υπόθεση αυτή που έκανες και ως άνθρωπος με πολλά εμφανισιακά ψεγάδια, επέτρεψέ μου να σε διαψεύσω από εμπειρία.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Δεν είπα κατι τέτοιο, κορίτσι μου.

Εϊπα οτι δεν πάει έτσι γιατί είπες "ίσως να μας φαινόταν πιο δικαιολογημένο αν το έκανε η μανα της Τοπαλούδη".

Ε δε θα μας φαινόταν. Και όπως απέδειξε η ιστορία, δεν το έκανε κι όλας.

Δε σε κατηγορώ για κάτι, ψυχραιμία. :)
Δεν συμφωνώ! Αν άκουγα πτι μια απατημένη σύζυγος και η μάνα της τοπαλουδη διέπραξαν το ίδιο έγκλημα νομίζω περισσότερα ελαφρυντικά θα είχε η δεύτερη παρα η πρώτη. Το ότι δεν το έκανε δείχνει ότι έχει σώας τας φρένας σε αντίθεση με την άλλη. Έχασες το ποιντ μου. Αυτό σου λέω από πριν
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top