Επιτυχημένες αγορές - Άξιζε τα λεφτά του!

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Τα dr martnes για μενα ειναι η καλύτερη αγορά😅
Αθανατα ! χαλαλι οι πρώτοι μηνες μέχρι να σπασοουν...

Κι εγώ τις έχω από το 2012, σκυλιά. Τις πήρα βέβαια ένα νούμερο μεγαλύτερο, οπότε ναι μεν με ζόρισαν για "σπάσουν", όχι τόσο όμως. :P
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Αυτές τις μέρες κάνει φοβερές προσφορές ο Γερμανός. 1 κάθε μέρα για 40 μέρες. Είμαστε στην 21 μέρα και σήμερα δίνει Samsung Galaxy note 10 lite με 399 ευρώ.



Ο @fockos τσίμπησε ένα iPhone XR 128gb με 599 ευρώ.

Κάθε πρωί μπείτε στο site του γερμανού και είναι θέμα χρόνου να κάνετε επιτυχημένες αγορές σαν το @fockos.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Me 77 ευρώ παραπάνω για το ίδιο μοντέλο σε άλλα καταστήματα γλιτωνεις τον Exynos και πας σε Snapdragon 855 και 8άρα ραμ αντι για 6. Οπότε μουφα η προσφορά.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Me 77 ευρώ παραπάνω για το ίδιο μοντέλο σε άλλα καταστήματα γλιτωνεις τον Exynos και πας σε Snapdragon 855 και 8άρα ραμ αντι για 6. Οπότε μουφα η προσφορά.
Δε σας καταλαβαίνω εσάς τους κινητάκιδες... τι καταφέρνεις με τον καλύτερο επεξεργαστή και την παραπάνω RAM, δλδ;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Me 77 ευρώ παραπάνω για το ίδιο μοντέλο σε άλλα καταστήματα γλιτωνεις τον Exynos και πας σε Snapdragon 855 και 8άρα ραμ αντι για 6. Οπότε μουφα η προσφορά.
Eίναι τιμή φθηνότερη από skroutzoμάγαζο και μάλιστα από μαγαζί που δεν κάνει "παραεισαγωγή".

Το ότι μπορεις να βρεις κινητά με καλύτερα χαρακτηστικά μπορείς. Η ουσία ειναι οτι αν αύριο προσπαθήσεις να πάρεις το συγκεκριμένο κινητό θα δώσεις παραπάνω λεφτά από ότι σήμερα με τη προσφορά που τρέχει.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Κωτσόβολος/πλαίσιο το έχουν επίσης "προσφορά" στα 379...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Κωτσόβολος/πλαίσιο το έχουν επίσης "προσφορά" στα 379...
κουτοπονηριές του Κωτσόβολου. Το βάζει στο site γιατι σήμερα το έβαλε ο Γερμανος και ταυτόχρονα δεν το έχει στο skroutz για νη μην το "πάρουν".

Σε αντίθεση με το Γερμανό το έχει σε πολύ λίγα κομμάτια, γι αυτό και το silver εξαντλήθηκε. Αντίθετα ο Γερμανός έχει αρκετά κομμάτια.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Δε σας καταλαβαίνω εσάς τους κινητάκιδες... τι καταφέρνεις με τον καλύτερο επεξεργαστή και την παραπάνω RAM, δλδ;

Πιθανότατα να μην εξαντλήσω ποτέ (φέτος) τις δυνατότητες ενος νεου επεξεργαστή. Επειδή όμως τα κρατάω μια πενταετία τουλάχιστον, θα ήθελα να μαξάρω την αξία που παίρνω για τα λεφτά που δίνω.

Και την Qualcomm την έχω σε πολύ μεγάλη υπόληψη αναφορικά με τους 855 σε σχέση με τους Helio/mediatek ή και Exynos. Κάποια πράγματα κάνουν μπαμ. Λοκάρισμα σε GPS, υποστήριξη τεχνολογιών, ακόμα και στην διάρκεια αποθήκευσης εικόνας μετα τη λήψη, φαίνεται η διαφορά μεταξύ τους.

Οπότε γι αυτο είμαι κάθετος στον επεξεργαστή. Ποτέ ξανά κάτι αλλιώτικο από Snapdragon ναυαρχίδα (σε Android)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eίναι τιμή φθηνότερη από skroutzoμάγαζο και μάλιστα από μαγαζί που δεν κάνει "παραεισαγωγή".

Το ότι μπορεις να βρεις κινητά με καλύτερα χαρακτηστικά μπορείς.
Η ουσία ειναι οτι αν αύριο προσπαθήσεις να πάρεις το συγκεκριμένο κινητό θα δώσεις παραπάνω λεφτά από ότι σήμερα με τη προσφορά που τρέχει.

Κράτα το bold. Δε θα με παγιδέψουν αυτοι να πάρω ναυαρχίδα του 2018 με κουτσό CPU. Θα πάρω ότι θέλω όποτε το χρειαστώ, πέρα απο "προσφορές", λες και δεν βγαζουν κέρδος και σήμερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κωτσόβολος/πλαίσιο το έχουν επίσης "προσφορά" στα 379...

Να το βάλουν εκει που ξέρουν, μετα απο αυτο που έκαναν στον Devil, ποτέ απο Ντίξονς.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Κράτα το bold. Δε θα με παγιδέψουν αυτοι να πάρω ναυαρχίδα του 2018 με κουτσό CPU. Θα πάρω ότι θέλω όποτε το χρειαστώ, πέρα απο "προσφορές", λες και δεν βγαζουν κέρδος και σήμερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Δεν θα διαφωνήσω. Περισσότερο το post το έκανα για να ενημερωθεί ο κόσμος να επισκέπτεται κάθε πρωί το site του Γερμανού.

Το σημαντικότερο είναι πριν στοχεύσουμε ένα προϊόν να δώσουμε περίοδο στον εαυτό μας 3, 4 μήνες πριν την αγορά του για να παρακολουθήσουμε την αγορά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να το βάλουν εκει που ξέρουν, μετα απο αυτο που έκαναν στον Devil, ποτέ απο Ντίξονς.
Τι έκανε ο Κωτσόβολος στο devil;

Εμενα με εκνευρίζει ο Κωτσόβολος γιατί παραγγέλνεις 1 προιόν online έρχεται και χανεις 20' στο καταστημα να το πακετάρουν. Και αυτό συμβαίνει σε παραπάνω από ένα κατάστημα. Επίσης πουλάνε μούφα εγγυήσεις. Αν σου καλύψουν κάτι θα σου το καλύψουν όσο το καλύπτει ο κατασκευαστής.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Δεν θα διαφωνήσω. Περισσότερο το post το έκανα για να ενημερωθεί ο κόσμος να επισκέπτεται κάθε πρωί το site του Γερμανού.

Το σημαντικότερο είναι πριν στοχεύσουμε ένα προϊόν να δώσουμε περίοδο στον εαυτό μας 3, 4 μήνες πριν την αγορά του για να παρακολουθήσουμε την αγορά.

Αυτο ισχύει, αν και πέρσι στη Black Friday που ήθελα λαπτοπ, βρήκα ένα σε καλή τιμή, αλλά επειδή έχω ακριβώς αυτό το σκεπτικό όπως κι εσυ, το άφησα. Και δεν ξανάπεσε ποτέ τόσο κάτω. Ελπίζω στη φετινή Black Friday και με την επόμενη γενιά να είναι ήδη στην αγορά, να φάει λίγο χώμα η τιμή του.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίζει να είμαι ο μόνος προγραμματιστής που δεν ασχολείται με pc, κινητά και τεχνολογία γενικότερα.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιθανότατα να μην εξαντλήσω ποτέ (φέτος) τις δυνατότητες ενος νεου επεξεργαστή. Επειδή όμως τα κρατάω μια πενταετία τουλάχιστον, θα ήθελα να μαξάρω την αξία που παίρνω για τα λεφτά που δίνω.

Και την Qualcomm την έχω σε πολύ μεγάλη υπόληψη αναφορικά με τους 855 σε σχέση με τους Helio/mediatek ή και Exynos. Κάποια πράγματα κάνουν μπαμ. Λοκάρισμα σε GPS, υποστήριξη τεχνολογιών, ακόμα και στην διάρκεια αποθήκευσης εικόνας μετα τη λήψη, φαίνεται η διαφορά μεταξύ τους.

Οπότε γι αυτο είμαι κάθετος στον επεξεργαστή. Ποτέ ξανά κάτι αλλιώτικο από Snapdragon ναυαρχίδα (σε Android)
Τι να πω μπορει οντως να δεις τετοιες μικροδιαφορες στην καθημερινη σου χρηση. Εγω εχω το lg μου 4 χρονια και δε μου κολλαει πουθενα. Δεν ήξερα ότι είχανε cpu υποδεέστερης εταιρίας βέβαια, αυτό πράγματι μακροπρόθεσμα μπορεί να αποδειχθεί πολύ σημαντικό. Απλώς μου έκανε εντύπωση γτ δίνεις λεφτά για το ίδιο τηλέφωνο με ίδια οθόνη-κάμερα-μπαταρία.

Αυτο ισχύει, αν και πέρσι στη Black Friday που ήθελα λαπτοπ, βρήκα ένα σε καλή τιμή, αλλά επειδή έχω ακριβώς αυτό το σκεπτικό όπως κι εσυ, το άφησα. Και δεν ξανάπεσε ποτέ τόσο κάτω. Ελπίζω στη φετινή Black Friday και με την επόμενη γενιά να είναι ήδη στην αγορά, να φάει λίγο χώμα η τιμή του.
Πιστεύω καλά έκανες γτ απ' όσο βλέπω τα λάπτοπ έχουν πέσει πολύ(ή έχει ανεβεί πολύ το vfm) τα τελευταία 1-2 χρόνια, οπότε πολύ πιθανό να βγεις κερδισμένος. Γενικά, όπου αυξάνεται ο ανταγωνισμός, ο πελάτης κερδίζει χρήματα και τώρα ήδη ακόμα δεν έχουν παγιωθεί πλήρως οι ryzen U και τα κινεζικά λάπτοπς huawei κλπ(τα οποία δεν προτείνω, καθαρά γτ είναι σιχαμένη εταιρία, καλά τους έκανε ο ντονάλντο).
 

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Eίναι τιμή φθηνότερη από skroutzoμάγαζο και μάλιστα από μαγαζί που δεν κάνει "παραεισαγωγή".

Μπήκα έτσι από περιέργια να δω σε τι τιμές παίζει και το βρήκα 15€ φθηνότερα.
Για ποια προσφορά μιλάς ακριβώς;
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
κουτοπονηριές του Κωτσόβολου. Το βάζει στο site γιατι σήμερα το έβαλε ο Γερμανος και ταυτόχρονα δεν το έχει στο skroutz για νη μην το "πάρουν".

Σε αντίθεση με το Γερμανό το έχει σε πολύ λίγα κομμάτια, γι αυτό και το silver εξαντλήθηκε. Αντίθετα ο Γερμανός έχει αρκετά κομμάτια.
Στα @@ μας μαν αν η μία εταιρεία χτυπάει την άλλη. Εμάς σαν καταναλωτές η μικροτέρη τιμή για το ίδιο προϊόν/υποστήριξη μας νοιάζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Απλώς μου έκανε εντύπωση γτ δίνεις λεφτά για το ίδιο τηλέφωνο με ίδια οθόνη-κάμερα-μπαταρία.

Θα σου πω ενα παράδειγμα που πιθανόν να πραγματοποιηθεί στο μέλλον. Πιθανόν να πάρω τα ασύρματα ακουστικά Sony XM4 (ΑΝ τελικά εχουν aptX codec support) οπότε το να πάρω Qualcomm επεξεργαστή σε κινητό, θα παίξει ρόλο γιατί η Qualcomm έφτιαξε το aptX οπότε το bluetooth ακουστικό θα παίξει φίνα με το κινητό (αν αλλάξω σε Sammy).

Ο Exynos κάνει revert σε SBC codec και δε θέλω να έχω καθυστέρηση ή αλλοίωση στην ποιότητα. Προτιμώ να πάω με aptx-aptx ζευγαράκι.


ΥΓ: Δεν ειμαι ειδικός, μια μικρή έρευνα έκανα μόνο και θέλω να το πάω εκ του ασφαλούς.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Μπήκα έτσι από περιέργια να δω σε τι τιμές παίζει και το βρήκα 15€ φθηνότερα.
Για ποια προσφορά μιλάς ακριβώς;
Μιλάω για ετοιμοπαράδοτα. Αυτά που που λένε 30 μέρες σε τηλεφωνάνε και σου λένε ότι δεν τα έχουν. Επίσης είναι παραεισαγωγής και όχι από την Samsung Ελλάδος. Παιζει να υπάρχει πρόβλημε με την εγγύηση ενώ απο το Γερμανός έχεις 2 χρόνια.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σου πω ενα παράδειγμα που πιθανόν να πραγματοποιηθεί στο μέλλον. Πιθανόν να πάρω τα ασύρματα ακουστικά Sony XM4 (ΑΝ τελικά εχουν aptX codec support) οπότε το να πάρω Qualcomm επεξεργαστή σε κινητό, θα παίξει ρόλο γιατί η Qualcomm έφτιαξε το aptX οπότε το bluetooth ακουστικό θα παίξει φίνα με το κινητό (αν αλλάξω σε Sammy).

Ο Exynos κάνει revert σε SBC codec και δε θέλω να έχω καθυστέρηση ή αλλοίωση στην ποιότητα. Προτιμώ να πάω με aptx-aptx ζευγαράκι.


ΥΓ: Δεν ειμαι ειδικός, μια μικρή έρευνα έκανα μόνο και θέλω να το πάω εκ του ασφαλούς.
Αν είναι να πα΄ρεις 200€ ακουστικά, τότε οπωσδήποτε πάρε και ένα 1000 ευρώ τηλέφωνο να τα συνοδεύεις χεχε.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αν είναι να πα΄ρεις 200€ ακουστικά, τότε οπωσδήποτε πάρε και ένα 1000 ευρώ τηλέφωνο να τα συνοδεύεις χεχε.

Οχι ρε, ακου 1000 για κινητό, και πολύ πιο φτηνά καλά είμαι. Προτιμώ να δωσω τα λεφτά μου να συνεχίσω τα Γερμανικά μου μπας και βρω καμιά δουλειά έξω. Όταν έχω το αγγούρι στον πωπό δε θέλω να σπαταλάω πολλά. :jester:

ΥΓ: Τα ακουστικά τα χω απωθημένο, θα τα πάρω όμως! :angelnot:
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top