Επιτυχημένες αγορές - Άξιζε τα λεφτά του!

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Μόνο αγορές από αγγελίες στο insomnia και με προσοχή :lol: :music2:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τρέξτε
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Οσοι το σκέφτεστε για sup, όντως αξίζει ιι♥️
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Οσοι το σκέφτεστε για sup, όντως αξίζει ιι♥
Θάλασσα μόνο από στορι βλέπω.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ένα HDMI καλώδιο 0.60€ για να συνδέω το λαπτοπ στην καινούρια τηλεόραση :P

(Απόρώ με κάποιους που παίρνουν το ίδιο καλώδιο με 30-40€ :eek:)
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Ε, να μη γράφω μόνο τις χάλια αγορές που έκανα, ας γράψω και μια για την οποία είμαι ικανοποιημένος.
Αυτό είναι το νέο κινέζικο λαπτοπάκι μου (μάρκας Binai :bleh:) που το πήρα εδώ κι ένα μήνα. Με 8 GB RAM, 512 GB SSD δίσκο, επεξεργαστή Intel Celeron J4115,και με τιμή 230 ευρώ μόνο, είμαι απολύτως ικανοποιημένος για τη δουλειά που το θέλω, δηλαδή προβολή παρουσιάσεων κυρίως και τώρα μαθήματα εξ αποστάσεως. Έχει ένα θεματάκι στην κάμερα, δηλαδή είναι σε περίεργο σημείο, κάτω αριστερά στην οθόνη και όχι πάνω στο κέντρο και είναι μέτριας ποιότητας, αλλά το παραβλέπω αυτό. Αν μου κρατήσει και 2-3 χρόνια θα είμαι σούπερ ευχαριστημένος με δεδομένο ότι το πλήρωσα στη μισή τιμή τουλάχιστον από ό,τι αν το έπαιρνα από Ελλάδα (και μέσω Banggood δεν πλήρωσα και τελωνείο).

laptop.jpg
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Κάτι πολύ φθηνό από ΙΚΕΑ αλλά που μου βελτίωσε την καθημερινότητα:
2.JPG


Stand κινητού για το γραφείο και το κομοδίνο!
Έχω πάρει τρία κομμάτια και τα έχω βάλει στα δύο γραφεία και στο κομοδίνο. Το κινητό στέκεται και μπορείς να βλέπεις την ώρα (always on display), τις κλήσεις, στα γρήγορα ένα sms αν έρθει, να ακυρώνεις το ξυπνητήρι το πρωί στα γρήγορα κτλ. :)
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Logitech Squeezebox Radio


  • Ακούω ραδιόφωνο. Πολύ.
  • Δεν έχω καλό ραδιοφωνικό σήμα εδώ που μένω
  • Οι περισσότεροι σταθμοί της πόλης πλέον δεν είναι του γούστου μου
Μεταχειρισμένο στο 50αρικο. Αντίστοιχα σε δυνατότητες προϊόντα ξεκινάνε από 500 :laugh:
Ιντερνετικό ραδιόφωνο από όλο τον κόσμο. Preset σταθμοί αλλά και custom urls. Ήχος χωρίς παράσιτα!
Ξυπνητήρι. Μπαίνει ό,τι ήχος θες, από κλασσικούς ήχους μέχρι και να παίζει τραγούδι ή σταθμό.
Κατηγοριοποίηση, playlists, τα πάντα.
Ατέλειωτη παραμετροποίηση, άπειρα plugins, local/remote server (LMS/MySqueezebox).
Έχω στήσει τον LMS πάνω σε ένα Pi, έχω φορτώσει όλη τη μουσική συλλογή μου εκεί. Έχω εφαρμογή στο κινητό από όπου το ελέγχω πλήρως είτε τοπικά είτε από οπουδήποτε.
Πραγματικά φορητό, λειτουργεί με ρεύμα ή με επαναφορτιζόμενη μπαταρία. Το παίρνω στην κουζίνα, στο μπάνιο, στο δωμάτιο.

Μετανιώνω που δεν το είχα πάρει νωρίτερα!
Αν το έχει κάποιος, το αγοράζω για δεύτερο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
thinkpad T430s πριν 7-8 χρονια. Εχει πεσει απο γραφειο ουκ ολιγες φορες. Το δαγκωνει η γατα μου στις γωνιες και δεν εχει παθει τιποτα. Εχει εκτεθει σε βροχη, κρυο, σκονη, ζεστη και εχει χυθει νερο στο πληκτρολογιο 2 φορες. Οι γατες μου χοροπηδανε πανω του και δεν καταλαβαινει τιποτα. Τα hinges ειναι οπως την πρωτη μερα. Σημερα αντεξε μισο λιτρο καφε που χυθηκε πανω στο πληκτρολογιο ενω ηταν σε λειτουργια. Κανονικη λιμνη. Ημουν σιγουρη οτι δεν θα την γλυτωνε αυτη τη φορα, αλλα την γλυτωσε. Το πληκτρολογιο εχει θεμα με 4 πληκτρα αλλα ηδη παρηγγειλα ανταλλακτικο με $30. Σκεφτομουν να παρω καινουριο και μαλλον θα παρω το Τ490s ή το Χ1 Gen 8 ή το Τ490 για healthcare. Θα περιμενω προσφορες στο boxing day. Ο λογος που θελω καινουριο ειναι η οθονη. Θελω καλη αναλυση με τουλαχιστον 300nits. Κατα τα αλλα το Τ430s μου παει σφαιρα. Γενικα τα thinkpads κοστιζουν πιο πολυ απο αλλα, αλλα αξιζουν τα λεφτα τους μεχρι το τελευταιο σεντ.

Edit: ακύρωσα την παραγγελία. Το πληκτρολόγιο λειτουργεί πλέον κανονικά. Απίστευτο. Μισό λίτρο καφές με γάλα και δεν έπαθε τίποτα 😱😱😱
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν ντρέπεσαι που οι άλλοι είναι στα meeting με τα MacBook και τα iPad και εσύ είσαι με το thinkpad; :1eye:
Για σοβαρη δουλεια και σε μιτινγκ χρησιμοποιεις thinkpad. Ο μοναδικος με mac παραπονιεται καθε τρεις και λιγο. Την μια δεν του ερχονται attachments στο macmail και του ερχονται κατι winmail.dat τα οποια δεν μπορει να ανοιξει, την αλλη δεν μπορει να συνδεθει στο wifi, την αλλη του κολλαει το συμπαν, την αλλη δεν μπορουσε να συνδεθει στον projector και ενα σωρο ακομα προβληματα. Μαζι με το λαπτοπ του κουβαλαει και ενα σωρο dongles γιατι δεν εχει θυρες. Ειλικρινα απορω γιατι συνεχιζει να παιρνει ο κοσμος τετοια μηχανηματα. Δουλεια δεν βγαζεις και αν βγαλεις καθυστερεις και ολους τους υπολοιπους. Με το thinkpad μου ουτε μια φορα ειχα θεμα. Οτιδηποτε συνδεσεις πανω του απλα λειτουργει. Μηδεν προβληματα με αρχεια. Τοσα χρονια που το εχω, με σχεδον φουλαρισμενο σκληρο και δεν κολλαει. Ο αλλος με το mac εχει γεμισει τον σκληρο του και σερνεται. Μην επεκταθω στο πληκτρολογιο του που αναγκαστηκε να το αλλαξει επειδη μπηκε απο κατω σκονη και πληρωσε ενα σωρο $$ για την επισκευη. Τωρα το εχει με καλυμα.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο αγορές από αγγελίες στο insomnia και με προσοχή :lol: :music2:
mods!!! ban him!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για σοβαρη δουλεια και σε μιτινγκ χρησιμοποιεις thinkpad. Ο μοναδικος με mac παραπονιεται καθε τρεις και λιγο. Την μια δεν του ερχονται attachments στο macmail και του ερχονται κατι winmail.dat τα οποια δεν μπορει να ανοιξει, την αλλη δεν μπορει να συνδεθει στο wifi, την αλλη του κολλαει το συμπαν, την αλλη δεν μπορουσε να συνδεθει στον projector και ενα σωρο ακομα προβληματα. Μαζι με το λαπτοπ του κουβαλαει και ενα σωρο dongles γιατι δεν εχει θυρες. Ειλικρινα απορω γιατι συνεχιζει να παιρνει ο κοσμος τετοια μηχανηματα. Δουλεια δεν βγαζεις και αν βγαλεις καθυστερεις και ολους τους υπολοιπους. Με το thinkpad μου ουτε μια φορα ειχα θεμα. Οτιδηποτε συνδεσεις πανω του απλα λειτουργει. Μηδεν προβληματα με αρχεια. Τοσα χρονια που το εχω, με σχεδον φουλαρισμενο σκληρο και δεν κολλαει. Ο αλλος με το mac εχει γεμισει τον σκληρο του και σερνεται. Μην επεκταθω στο πληκτρολογιο του που αναγκαστηκε να το αλλαξει επειδη μπηκε απο κατω σκονη και πληρωσε ενα σωρο $$ για την επισκευη. Τωρα το εχει με καλυμα.
Τα καινούρια μάκμπουκ είναι η πρώτη επανάσταση στα λάπτοπ εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια. Ο άκικος και πολλοί άλλοι που ξέρω που έχουν μάκμπουκ δεν έχουν καθόλου τέτοια προβλήματα, μόνο απ' αυτά που έχουν όλα τα λάπτοπ λίγο η πολύ, όπως υπερθέρμανση(που τώρα λύθηκε για πρώτη φορά), το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα που έχουν είναι αυτό με τα καλώδια, το οποίο όμως έχω δει κόσμο να το προτιμά κιόλας. Σε σχέση με τα αντίστοιχης τιμής windows laptops τα μακμπούκια είναι πολύ καλύτερα και στα meeting σου αν έχεις κάμερα θα σε βοηθήσει αυτή των macbook pro που είναι πολύ καλύτερη απ' τις αντίστοιχες όπως του dell xps.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
mods!!! ban him!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τα καινούρια μάκμπουκ είναι η πρώτη επανάσταση στα λάπτοπ εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια. Ο άκικος και πολλοί άλλοι που ξέρω που έχουν μάκμπουκ δεν έχουν καθόλου τέτοια προβλήματα, μόνο απ' αυτά που έχουν όλα τα λάπτοπ λίγο η πολύ, όπως υπερθέρμανση(που τώρα λύθηκε για πρώτη φορά), το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα που έχουν είναι αυτό με τα καλώδια, το οποίο όμως έχω δει κόσμο να το προτιμά κιόλας. Σε σχέση με τα αντίστοιχης τιμής windows laptops τα μακμπούκια είναι πολύ καλύτερα και στα meeting σου αν έχεις κάμερα θα σε βοηθήσει αυτή των macbook pro που είναι πολύ καλύτερη απ' τις αντίστοιχες όπως του dell xps.
Τα καινουρια εχουν απαισιο πληκτρολογιο. Ξεχασες τα προβληματα με την σκονη στο πληκτρολογιο;
Οσο για την καμερα, τα καινουρια thinkpads εχουν HD καμερα, καμερα με υπερυθρες για login και privacy (σου εμφανιζεται popup οταν καποιος ειναι απο πισω σου και κοιταει στην οθονη σου), και shutter για να κλεινεις την καμερα. Στα zoom meetings οι περισσοτεροι πλεον κλεινουν την καμερα, οποτε δεν εχει καν νοημα να θελεις καλη καμερα ουτως ή αλλως. Μην επεκταθω στην ποιοτητα κατασκευης. Αν σου πεσει κατω το macbook, το κλαις. Αν σου πεσει κατω το thinkpad το φυσας να φυγει η σκονη και συνεχιζεις. Αλουμινιο το ενα, ανθρακονηματα το αλλο. Τα dell προσωπικα δεν μου αρεσουν. Απο windows μονο thinkpads T, P, X series & MS Surface pro. Thinkpad L/E δεν θα επαιρνα.

Χθες τεσταρα και την μπαταρια μου. Μετα απο 8 χρονια χρησης το φορτιο της εχει πεσει στο 77%. Την μπαταρια την εχω μονιμα πανω αλλα εχω θεσει οριο στο να την φορτιζει μεχρι 95% και να την φορτιζει μονο οταν πεφτει κατω απο 80%. Στα ΗΡ και toshiba που ειχα η μπαταρια εχανε ολοκληρο το φορτιο της πανω στα 3-4 χρονια.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα καινουρια εχουν απαισιο πληκτρολογιο. Ξεχασες τα προβληματα με την σκονη στο πληκτρολογιο;
Οσο για την καμερα, τα καινουρια thinkpads εχουν HD καμερα, καμερα με υπερυθρες για login και privacy (σου εμφανιζεται popup οταν καποιος ειναι απο πισω σου και κοιταει στην οθονη σου), και shutter για να κλεινεις την καμερα. Στα zoom meetings οι περισσοτεροι πλεον κλεινουν την καμερα, οποτε δεν εχει καν νοημα να θελεις καλη καμερα ουτως ή αλλως. Μην επεκταθω στην ποιοτητα κατασκευης. Αν σου πεσει κατω το macbook, το κλαις. Αν σου πεσει κατω το thinkpad το φυσας να φυγει η σκονη και συνεχιζεις. Αλουμινιο το ενα, ανθρακονηματα το αλλο. Τα dell προσωπικα δεν μου αρεσουν. Απο windows μονο thinkpads T, P, X series & MS Surface pro. Thinkpad L/E δεν θα επαιρνα.

Χθες τεσταρα και την μπαταρια μου. Μετα απο 8 χρονια χρησης το φορτιο της εχει πεσει στο 77%. Την μπαταρια την εχω μονιμα πανω αλλα εχω θεσει οριο στο να την φορτιζει μεχρι 95% και να την φορτιζει μονο οταν πεφτει κατω απο 80%. Στα ΗΡ και toshiba που ειχα η μπαταρια εχανε ολοκληρο το φορτιο της πανω στα 3-4 χρονια.
Το πληκτρολόγιο των μακμπουκ έχει αλλάξει στο προηγούμενο, δλδ σ' ένα απ' τα καλύτερα της αγοράς. Η μπαταρία των macbook είναι πολύ καλύτερη. Ποιότητα κατασκευής δεν είναι αντοχή στις πτώσεις, κανένα λάπτοπ δεν πρέπει να πέφτει και προσωπικά δεν έχω ρίξει ποτέ. Πέρα απ' το λογισμικό, τη μπαταρία και την κάμερα/μικρόφωνο, στα οποία τα macbooks τα πηγαίνανε γενικά πολύ καλύτερα από τους ανταγωνιστές και πιο πριν, τα υπόλοιπα όπως οθόνη, performance κλπ παιζόντουσαν, άρα, μέχρι πρότινος, δε μπορούσες να πεις πως τα macbook ήταν η καλύτερη επιλογή.

Τώρα, όμως, δεν είναι ούτε καν κοντινή η διαφορά που έχουν με τους M2 επεξεργαστές, καθώς έλυσαν το ζήτημα της υπερθέρμανσης, έχουν ήδη +50% καλύτερη απόδοση σε cpu related tasks και ακόμα περισσότερο όπου χρειάζεται κάρτα γραφικών και διπλάσια διάρκεια της μπαταρίας σε σχέση με τα περσινά - της ίδιας ακριβώς μπαταρίας mind you.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Για σοβαρη δουλεια και σε μιτινγκ χρησιμοποιεις thinkpad. Ο μοναδικος με mac παραπονιεται καθε τρεις και λιγο. Την μια δεν του ερχονται attachments στο macmail και του ερχονται κατι winmail.dat τα οποια δεν μπορει να ανοιξει, την αλλη δεν μπορει να συνδεθει στο wifi, την αλλη του κολλαει το συμπαν, την αλλη δεν μπορουσε να συνδεθει στον projector και ενα σωρο ακομα προβληματα. Μαζι με το λαπτοπ του κουβαλαει και ενα σωρο dongles γιατι δεν εχει θυρες. Ειλικρινα απορω γιατι συνεχιζει να παιρνει ο κοσμος τετοια μηχανηματα. Δουλεια δεν βγαζεις και αν βγαλεις καθυστερεις και ολους τους υπολοιπους. Με το thinkpad μου ουτε μια φορα ειχα θεμα. Οτιδηποτε συνδεσεις πανω του απλα λειτουργει. Μηδεν προβληματα με αρχεια. Τοσα χρονια που το εχω, με σχεδον φουλαρισμενο σκληρο και δεν κολλαει. Ο αλλος με το mac εχει γεμισει τον σκληρο του και σερνεται. Μην επεκταθω στο πληκτρολογιο του που αναγκαστηκε να το αλλαξει επειδη μπηκε απο κατω σκονη και πληρωσε ενα σωρο $$ για την επισκευη. Τωρα το εχει με καλυμα.
Και ο gramer και ο insomnia κράζανε τα Mac τώρα τα αποθεώνουν.

Προσωπικά έχω βιώσει τα αντίθετα. Σε meeting χωρίς να χρησιμοποιώ ακουστικά, μικρόφων ακούγομαι και φαίνομαι μια χαρά ενώ η πλειοψηφία χάλια. To πληκτρολόγιο όπως λέει o fast έχει αλλάξει από πέρσυ αν και το παλιό ήταν πολύ καλό. Τα 4 thunderbolt αυξανουν τη συνδεσιμοτητα στα ύψη γι' αυτό και αυτη η πρακτικη υιοθετείτε και από αλλους κατασκευαστες στα prenium μοντελα τους.

Αnyway το καλύτερο που εχεις να κάνεις τώρα είναι να περιμένεις, γιατι τα M1 MacBook θα τραβήξουν τις τιμές του ανταγωνισμού προς τα κάτω.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
To πληκτρολόγιο όπως λέει o fast έχει αλλάξει από πέρσυ αν και το παλιό ήταν πολύ καλό.
Και μένα μ' άρεσε όταν το χούφτωνα στα καταστήματα πριν την πανδημία. Οι περισσότεροι το μισούσαν όμως. :(

Προσωπικά έχω βιώσει τα αντίθετα. Σε meeting χωρίς να χρησιμοποιώ ακουστικά, μικρόφων ακούγομαι και φαίνομαι μια χαρά ενώ η πλειοψηφία χάλια.
'Ακικο βάλε συγκρίσεις macbook με ανταγωνιστές side to side σε κάμερα και μικρόφωνο, είναι πολύ μεγάλη η διαφορά.

Αnyway το καλύτερο που εχεις να κάνεις τώρα είναι να περιμένεις, γιατι τα M1 MacBook θα τραβήξουν τις τιμές του ανταγωνισμού προς τα κάτω.
Ναι και αν και αυτό είναι καλό εν μέρει, τώρα η apple έχει τέτοιο πάνω χέρι που θα μπορεί να μην αναβαθμίζει την οθόνη σε 4κ, να χρεώνει 200€+ για 8gb RAM.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εχετε δουλεψει με thinkpad; Εχετε εστω πιασει ενα στα χερια σας; Το να συγκρινουμε macbook πχ με hp νομιζωντας οτι και τα ΤΡ ειναι σαν αυτα, ειναι απλα assumptions. Συμφωνω οτι τα macbooks υπερεχουν κατα πολυ απο τα ΗΡ. Αλλα η εμπειρια χρησης σε thinkpads ειναι σε αλλο επιπεδο. Καποιος που ειναι συνεχεια στο ποδι και εκτειθεται στον καιρο, θα παρει ΤΡ. Εμενα μου εχει πεσει πολλες φορες το λαπτοπ κατω. Γιατι οταν εισαι στο ποδι ατυχηματα συμβαινουν.

 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
MacBook και τα μυαλά στα κάγκελα :playboy:Τα προϊόντα της Apple η καλύτερη αγορά που έχω κάνει:dance3:

Δεν έχει τύχει τόσα χρόνια να μού πέσει κάτω, ούτε η σκόνη να χαλάσει το πληκτρολόγιο :P
Διαρκώς σε μία θήκη το έχω και το μεταφέρω...

Ισχύει, ότι πολλοί έχουν TP τα οποία είναι μια χαρά! Με TP βλέπω τους περισσότερους...
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχετε δουλεψει με thinkpad; Εχετε εστω πιασει ενα στα χερια σας; Το να συγκρινουμε macbook πχ με hp νομιζωντας οτι και τα ΤΡ ειναι σαν αυτα, ειναι απλα assumptions. Συμφωνω οτι τα macbooks υπερεχουν κατα πολυ απο τα ΗΡ. Αλλα η εμπειρια χρησης σε thinkpads ειναι σε αλλο επιπεδο. Καποιος που ειναι συνεχεια στο ποδι και εκτειθεται στον καιρο, θα παρει ΤΡ. Εμενα μου εχει πεσει πολλες φορες το λαπτοπ κατω. Γιατι οταν εισαι στο ποδι ατυχηματα συμβαινουν.
Προσωπικά προτιμώ τα hp spectre από τα thinkpad όσον αφορά το design και την αίσθηση. Μπορεί τώρα τα thinkpad να επιβιώνουν τις πτώσεις, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ποντάρει κάποιος σ' αυτό, αλλά όπως και να 'χει δεν είναι τόσο σημαντικό όσο τα σημεία που υπερέχει το macbook που πλέον είναι πολλά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top