Επιτυχημένες αγορές - Άξιζε τα λεφτά του!

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
*SSD σκληρο δισκο:)
Ακόμα και sata3 ssd να βάλεις δεν μπορεί να το συγκρίνεις με ένα φετινό χps 13". Προφανώς όταν από hdd πας σε sata ssd θα καταλάβεις τεράστια διαφορά με προηγουμένως. Aν θέλεις να κάνεις render κάποιο video ή να τρέξεις κατι βαρει στο Matlab ή photoshop ή τρεξει καποιο μεγαλο excel θα κλατάρει.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ακόμα και sata3 ssd να βάλεις δεν μπορεί να το συγκρίνεις με ένα φετινό χps 13". Προφανώς όταν από hdd πας σε sata ssd θα καταλάβεις τεράστια διαφορά με προηγουμένως. Aν θέλεις να κάνεις render κάποιο video ή να τρέξεις κατι βαρει στο Matlab ή photoshop ή τρεξει καποιο μεγαλο excel θα κλατάρει.
Δεν μου εχει τυχει να κανω τετοια πραγματα .Απλα αν φανταστεις οτι παιρνει περιπου 1.5δευτερολεπτα στο ανοιγμα ειναι πολυ κομπλε
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
HP 256gb ssd ,4gb ram ,i3

Τον Νοέμβριο κλείνω 2 χρόνια και συνεχίζει να τρέχει σαν σκυλί ....αν και το χρησιμοποιώ για καθημερινή χρήση ,όχι για gaming και render
Το ότι είναι ι3 δεν σημαίνει ότι είναι αργός. Κατέβασε το cpu-z να δεις ακριβώς το μοντέλο του επεξεργαστη σου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
1618422397054.png

Το ότι είναι ι3 δεν σημαίνει ότι είναι αργός. Κατέβασε το cpu-z να δεις ακριβώς το μοντέλο του επεξεργαστη σου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Δεν θεωρώ παλιο το δικό σου. Μια χαρα είναι. Αν βάλεις και μνήμη ακομα καλύτερα.

Μην το συγκρίνεις με core i5/i7 δεύτερης γενιάς.
Προσπαθούσα να βρω φθηνό με 256 SSD και 500HDD αλλά δεν έβρισκα ...ίσως του προσθέσω εγώ τον δεύτερο σε περίπτωση που δεν αλλάξω λάπτοπ
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Και εγώ το ίδιο ακριβώς έχω, το αγόρασα από το ebay πριν 4 χρόνια, refurbished από το 2012. Το αγόρασα αρχικά για να δοκιμάσω αν μπορώ να κάνω όλες τις δουλειές μου σε ένα laptop σχετικά χαμηλών προδιαγραφών.

Άλλαξα πληκτρολόγιο, του έβαλα μεγαλύτερο SSD, thermal paste, έβγαλα τα windows οπότε είναι debloatαρησμένο και πετάει 💪 Του ξεκλείδωσα και τις ρυθμίσεις του ανεμιστήρα και μπορώ να ρυθμίζω εγώ με ένα προγραμματάκι ποσο δυνατά φυσάει. Μ'άρεσε τόσο πολύ που πριν 3 χρόνια αφού δεν παίζω παιχνίδια χάρισα το ακριβό μου MSI στον αδερφό μου. Αν και παίζει DOOM με τη θερμοκρασία να μην ανεβαίνει πάνω από 73 βαθμούς. Τό επόμενο μου laptop θα είναι πάλι thinkpad και θα αγοράσω καινούργιο μόνο αν χρειαστώ οπωσδήποτε gpu.
Εμένα μια χαρά τρέχει και με windows. Δεν έχει σαβουρα προγράμματα και πάει σφαίρα και δεν έπαθε τίποτα με τον καφέ που έχυσε η γάτα μου. Εγώ σκέφτομαι να αλλάξω οθόνη και να του βάλω 4k. Αποδείχτηκε εξαιρετικό και ήταν να πάρω καινουριο αλλά ειλικρινά το αγαπώ τόσο πολύ που δεν θέλω άλλο. 1 χρόνο ακόμα και θα κλείσει δεκαετία ζωής. Με τίποτα δεν μπορώ να φανταστώ άλλη μάρκα να πηγαίνει τόσο πολύ. Μέχρι 4 χρόνια είχα κρατήσει ένα Toshiba παλιά αλλά ήταν για πεταμα. Στα 4 χρόνια η οθόνη είχε σχεδόν χάσει όλη την φωτεινότητα της και η μπαταρία δεν φορτιζε. Άσε που σερνόταν εντελώς. Εγώ από τότε που πήρα το 1ο μου TP δεν το αλλάζω με τίποτα άλλο. Έχω πάρει οθόνες thinkvision και πληκτρολόγιο ΤΡ και σκέφτομαι να πάρω και ένα desktop. Έχω στην δουλειά και ειναι απίστευτο. Μικρό και δεν το κλείνω ποτέ και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να μην κολλάει καθόλου. Έχει μόλις 4gb ram και καταλαβαίνω ότι έχω ανοίξει πολλά παράθυρα όταν μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω αρκετή μνήμη 😂
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εμένα μια χαρά τρέχει και με windows. Δεν έχει σαβουρα προγράμματα και πάει σφαίρα και δεν έπαθε τίποτα με τον καφέ που έχυσε η γάτα μου. Εγώ σκέφτομαι να αλλάξω οθόνη και να του βάλω 4k. Αποδείχτηκε εξαιρετικό και ήταν να πάρω καινουριο αλλά ειλικρινά το αγαπώ τόσο πολύ που δεν θέλω άλλο. 1 χρόνο ακόμα και θα κλείσει δεκαετία ζωής. Με τίποτα δεν μπορώ να φανταστώ άλλη μάρκα να πηγαίνει τόσο πολύ. Μέχρι 4 χρόνια είχα κρατήσει ένα Toshiba παλιά αλλά ήταν για πεταμα. Στα 4 χρόνια η οθόνη είχε σχεδόν χάσει όλη την φωτεινότητα της και η μπαταρία δεν φορτιζε. Άσε που σερνόταν εντελώς. Εγώ από τότε που πήρα το 1ο μου TP δεν το αλλάζω με τίποτα άλλο. Έχω πάρει οθόνες thinkvision και πληκτρολόγιο ΤΡ και σκέφτομαι να πάρω και ένα desktop. Έχω στην δουλειά και ειναι απίστευτο. Μικρό και δεν το κλείνω ποτέ και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να μην κολλάει καθόλου. Έχει μόλις 4gb ram και καταλαβαίνω ότι έχω ανοίξει πολλά παράθυρα όταν μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω αρκετή μνήμη 😂
Ειναι ισως με τι εχουμε συνηθισει ναι και με τι μενουμε ικανοποιημενοι πιο πολυ. Αυτο πιστευω. Κι εγω το πρωτο μου λαπτοπ κρατησε πολυ αλλα καηκε στο τελος και απλα πηρα αλλο μετα. Με οσα θα εδινα για να επισκευασω το πρωτο. Ειναι τι μας βολευει τι μας εξυπηρετει.
Προσωπικα θα ηθελα να ειμαι σε κανενα καταστημα Η/Υ να αλλαζω στο τριμηνο και αλλον σαν leasing😂😂😂
 

WhaleOilBeefHooked

Νεοφερμένος

Ο WhaleOilBeefHooked αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εμένα μια χαρά τρέχει και με windows. Δεν έχει σαβουρα προγράμματα και πάει σφαίρα και δεν έπαθε τίποτα με τον καφέ που έχυσε η γάτα μου. Εγώ σκέφτομαι να αλλάξω οθόνη και να του βάλω 4k. Αποδείχτηκε εξαιρετικό και ήταν να πάρω καινουριο αλλά ειλικρινά το αγαπώ τόσο πολύ που δεν θέλω άλλο. 1 χρόνο ακόμα και θα κλείσει δεκαετία ζωής. Με τίποτα δεν μπορώ να φανταστώ άλλη μάρκα να πηγαίνει τόσο πολύ. Μέχρι 4 χρόνια είχα κρατήσει ένα Toshiba παλιά αλλά ήταν για πεταμα. Στα 4 χρόνια η οθόνη είχε σχεδόν χάσει όλη την φωτεινότητα της και η μπαταρία δεν φορτιζε. Άσε που σερνόταν εντελώς. Εγώ από τότε που πήρα το 1ο μου TP δεν το αλλάζω με τίποτα άλλο. Έχω πάρει οθόνες thinkvision και πληκτρολόγιο ΤΡ και σκέφτομαι να πάρω και ένα desktop. Έχω στην δουλειά και ειναι απίστευτο. Μικρό και δεν το κλείνω ποτέ και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να μην κολλάει καθόλου. Έχει μόλις 4gb ram και καταλαβαίνω ότι έχω ανοίξει πολλά παράθυρα όταν μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω αρκετή μνήμη 😂
Και εγώ εδώ και λίγους μήνες κοιτάω οθόνες για να του την αλλάξω, το μόνο κακό είναι η χαμηλή ανάλυση. Μ'αρέσουν και τα πλήκτρα ήχου, το σκληρό πληκτρολόγιo, και το thinklight :) Αλλά 4 gig σε windows, wow o_o
1618499697305.png
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
το thinklight το θεωρω πολυ καλυτερο απο backlit πληκτρολογιο. Μπορεις να διαβασεις και κατι στο τερμα σκοταδι! Το πληκτρολογιο εννοειται οτι ειναι απο τα καλυτερα
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν άντεξα σε προσφορά που βρήκα για ThinkPad t480s στα $700 με i7 και UHD οθόνη, και το πήρα. Δεν μου ήρθε ακόμα αλλά φαντάζομαι θα είναι ίδια ποιότητα με το παλιό μου. Το θεωρώ ήδη επιτυχημενη αγορά. Στο παλιό θα πειραματιστω με καλύτερη οθόνη και άλλες αναβαθμίσεις.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν άντεξα σε προσφορά που βρήκα για ThinkPad t480s στα $700 με i7 και UHD οθόνη, και το πήρα. Δεν μου ήρθε ακόμα αλλά φαντάζομαι θα είναι ίδια ποιότητα με το παλιό μου. Το θεωρώ ήδη επιτυχημενη αγορά. Στο παλιό θα πειραματιστω με καλύτερη οθόνη και άλλες αναβαθμίσεις.
Με γειαααααα!!!! 👍😊
Τσαμπα το πηρες εδω ο κωτσοβολος να φανταστεις που κοιταξα τωρα το εχει 2.399,00 αρα ουτε μιση τιμη ακομα πιο κατω.
Αμερικη και γερμανια εχετε πολυ καλες τιμες στα ηλεκτρονικα εδω μας βαζουν και καπελο οι εταιριες και τα τελη και ειναι απλησιαστα. Φθηνα ειναι μονο τα παλια μοντελα.
Καλοριζικο και να καλοδούλευτο!!! 👍😊
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.
Το τάμπλετ μου θα πω, το πήρα πριν τρία χρόνια και σήμερα που γράφω αυτό το μήνυμα δεν υπάρχει καμία έκπτωση στην ταχύτητα ή στις επιδόσεις του.
(iPad 5th Gen 32 GB, πρέπει να το είχα αγοράσει κάπου στα 300€)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Συμβουλές αγορών απο τα Dr Martens απο κάποια που εργάζεται για να κάνετε επιτυχημένες αγορές και νά μήν κλαίτε τα λεφτά σας.
Δύο πράγματα αποφύγετε: τα παπούτσια με vegan leather: έχω ένα ζευγάρι το οποίο έχει απίστευτο χρώμα αλλά τώρα που έχει αρχίσει να φθείρεται δε μπορώ να κάνω τίποτα ενώ με το κανονικό δέρμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις shoe care όπως wonder balm και η κατάσταση σώζεται. Το δεύτερο είναι τα παιδικά παπούτσια διότι ναι μεν έχουν ανθεκτική σόλα αλλά δυστυχώς δεν είναι τόσο ανθεκτικά, βέβαια τα παιδιά μεγαλώνουν το ίδιο καί τό πόδι τους οπότε παίζει να σάς κρατήσουν.
Κατά τα άλλα ο, τι άλλο έχω πάρει από εκεί (πχ σήμερα αγόρασα αυτή τη φοβερή τσάντα που την ήθελα καιρό) έχει φανεί εξαιρετικό ειδικά οι δερμάτινες μπότες
 

Συνημμένα

  • IMG_20211013_143045.jpg
    IMG_20211013_143045.jpg
    1.8 MB · Εμφανίσεις: 94
  • IMG_20211013_143032.jpg
    IMG_20211013_143032.jpg
    2 MB · Εμφανίσεις: 96

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Πήρα πρώτη φορά στη ζωή μου παπούτσια από το internet.

αbadidas.png


Το ξέρω το συγκεκριμένο μοντέλο της Adidas, αλλά βγαίνει σε διάφορες εκδοχές που στο πόδι μου έχει διαφορές.
Στο Alphabounce RC2 φοράω 45 1/3, στο συγκεκριμένο πήρα το 46.

295296642_441732387741317_671414911440476973_n.jpg


α) Μου κάνουν αν και θέλουν ένα μικρό ανοιγματάκι!
β) Μου αρέσουν, όμως τα περίμενα πιο όμορφα οπότε δε θα τα ξανά πάρω. Δηλαδή άξιζαν τα λεφτά τους (56 ευρώ: από 100 ευρώ -> 70 ευρώ summer sale -> συν κουπόνι 20% -> 56 ευρώ).

ΥΓ: Έχω όνειρο να πάρω τα ultraboost κάααααποτε!
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Είχα καιρό να χαρώ αγορά τόσο.



 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τις προάλλες βρήκα τζίν μπουφανακι, φοβερή ποιότητα, 70% έκπτωση, 6,50€! Σήμερα πήγα με μια φίλη μου στα Levis γιατί εδώ στην Ινδία έβγαλαν προσφορά 1+1 καί τα τζίν δεν κάνουν τύπου 100+ όπως στην Ελλάδα αλλά γύρω στα 25-35€. Οπότε πήρα ένα ψηλομεσο σκούρο μπλε τύπου skinny με το 25€ που αν δεν κάνω λάθος πλέον δε βρίσκεις ούτε στα Ζάρα τέτοια τιμή. Είχα ένα παλιό τζίν Levis της μαμάς μου το οποίο 30 χρόνια μετά είναι τέλειο καί ελπίζω να κρατήσει καί τό συγκεκριμένο αρκετό καιρό αν και το ύφασμα είναι αρκετά πιο λεπτό
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top