Ερωτήσεις συνέντευξης εργασίας

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θυμήθηκα μια αστεία ερώτηση που μου είχαν κάνει σε μία συνέντευξη.
"Έχετε τάση να παχαίνετε?".
Εγώ απαντώ "Όχι".
Και μου λένε "Επειδή οι υπόλοιποι όλο παραγγέλνουν πιροσκί, και το βάρος τους έχει αυξηθεί κατά 20% από πέρσι, ήθελα να σας προειδοποιήσω!".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
επρεπε να ρωτησουν και αλλη..

"προτιματε την τυροπιτα σας στρογγυλη ή τετραγωνη?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
(και ξαναλέω, Άγγελε έτσι δικαιολογούνται τα τόσα πολλά μηνύματα.. :P).

Μια άλλη φορά με είχαν ρωτήσει αν κλείνω το κινητό μου τη νύχτα.
Έτσι όπως ήμουν σηκώθηκα κι έφυγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μια φορα με ρωτησε ποσα βενζιναδικα εχει η χωρα και οταν αρχισα να αραδειασω εξισωσεις και assumptions μου ειπε να σταματησω. Τι με ρωτησε τοτε; :ermm: Με ειχε ρωτησει επισης πιο ηταν το μεγαλυτερο μου μειονεκτημα και του ειπα "η ειλικρινεια μου", οπως και τι ζωο θα ηθελα να ημουν. Εκεινη η συνεντευξη θα μου μεινει σιγουρα αξεχαστη γιατι εκτος απο κατι ευτραπελα, οι ερωτησεις που μου εκαναν ηταν γενικως εκτος τοπου και χρονου. Πας σε 2η και τελικη συνεντευξη και περιμενεις πιο επικεντρωμενες ερωτησεις, αλλα σε ρωτανε για βενζιναδικα και οτι αλλο μπορεις να βρεις στο google κανοντας ενα search με τις πιο περιεργες ερωτησεις.

Τωρα εχω κανει αιτηση σε μια θεση που θελω οπωσδηποτε να παρω. Ειναι μια θεση που παντα ονειρευομουν να εχω και δεν θελω να την χασω με τιποτα. Εχω περασει απο 5(!) συνεντευξεις και τωρα εχω αλλη μια γκρουπ συνεντευξη με τους συνεργατες αυτου που θα με προσλαβει. Τι να περιμενω σε αυτο το σταδιο; Πρωτη φορα εχω περασει απο τετοιο κοσκινισμα στη ζωη μου και πρωτη φορα θα παω σε τετοιου ειδους συνεντευξη (εχω παει και σε αλλη τετοια αλλα τα ατομα που με ρωτουσαν ηταν χαμηλοβαθμα, σε αυτη που θα παω τωρα θα ειναι ολοι υψηλοβαθμοι). Φανταζομαι δεν θα με ρωτησουν ποσα βενζιναδικα εχει η χωρα σε αυτο το σταδιο! Να περιμενω ερωτησεις σχετικα με την δουλεια που θα κανω; Ερωτησεις σχετικες με το background μου; Ερωτησεις σχετικες με τον χαρακτηρα μου; Ερωτησεις γνωσεων; Απο οτι φαινεται αυτη θα ειναι και η τελικη συνεντευξη (το ελπιζω δηλαδη γιατι ενα μηνα τωρα κοντευω να πεθανω απο το αγχος). Υποψιαζομαι οτι θα ειναι δυσκολη γιατι δυστυχως ή ευτυχως γνωριζομαι καλα με τον επικεφαλη της μοναδας και ουσιαστικα αυτος θα ειναι που θα με πληρωνει, οποτε εχει εναν ακομα λογο να μου δυσκολεψει τη ζωη για να μη τον εκθεσω (αν ημουν Ελλαδα και γνωριζα επικεφαλη, θα ειχα προσληφθει με συνοπτικες διαδικασιες και δεν θα περνουσα τα παθη του Ιησου που περναω τωρα).

Τι να παρω μαζι μου επισης στην γκρουπ συνεντευξη; Πως να προετοιμαστω; Σκεφτομαι να παρω το laptop μου για να τους δειξω υλικο απο databases που εχω εργαστει (αυτο ειναι που τους ανησυχει περισσοτερο, μαζι με το dropbox <- εδω γελαμε) ή μηπως ειναι καλυτερα να εκτυπωσω μερικα τμηματα απο τα databases για να μη σπαταλησω τον χρονο τους (ειναι ατομα που ακομα και το τελευταιο δευτερολεπτο μετραει);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δε ξέρω αν είναι αδιάκριτο αλλά αν δε το ρωτήσω θα σκάσω. Τι δουλειά κάνεις data analyst?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
δε ξέρω αν είναι αδιάκριτο αλλά αν δε το ρωτήσω θα σκάσω. Τι δουλειά κάνεις data analyst?
Βασικα ασχολουμαι με 2 διαφορετικα πραγματα. Μετα ομως απο ενα διαλειμμα 1 ετους θελω να ασχοληθω και παλι full time με κλινικες ερευνες που ειναι ουσιαστικα ο τομεας μου και κατι που λατρευω να κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να περιμενω ερωτησεις σχετικα με την δουλεια που θα κανω; Ερωτησεις σχετικες με το background μου; Ερωτησεις σχετικες με τον χαρακτηρα μου; Ερωτησεις γνωσεων;

Και τα δύο, αλλά κυριώς πιστεύω πως οι ερωτήσεις θα έχουν σχέση με εσένα σαν προσωπικότητα, θα θέλουν να εξακριβώσουν δηλαδή τι είδους άνθρωπος είσαι, αν είσαι υπεύθυνος, εργατικός κτλ. Καλό θα ήταν να πάρεις μαζί το λάπτοπ σου, και να ετοιμάσεις μια σύντομη παρουσίαση της δουλειάς που έχεις κάνει.

Ένα άλλο σημαντικό σημείο που πρέπει να προσέξεις, είναι ο διάλογος που θα κάνετε. Πρέπει να δώσεις στον αξιολογητή σου να καταλάβει, ότι τον αξιολογείς κι εσύ εκείνη τη στιγμή επίσης. Δηλαδή να του περάσεις το μήνυμα, ότι σε ενδιαφέρει να δεις αν θα μπορέσεις να ταιριάξεις στη δουλειά ή σε πιο τμήμα της εταιρίας θα μπορείς να προσφέρεις τα περισσότερα. Κάθε επιτυχημένος επιχειρηματίας γνωρίζει πως ο εργαζόμενος δεν αφαιρεί πλούτο από τη επιχείρηση αλλά προσθέτει και αν δείξεις ότι το γνωρίζεις κι εσύ και πως σκοπός σου είναι να ταιριάξεις για να μπορείς να προσφέρεις τα μέγιστα θα εκτημιθεί πολύ.

Τέλος αν σου κάνουν την ερώτηση, ποια είναι τα ελαττώματά σου, μην απαντήσεις με κλισέ πράγματα όπως, είμαι "τελειομανής", ή είμαι "ειλικρινής" μην αποκτάς δηλαδή αμυντική στάση, καθώς αυτό φανερώνει ανασφάλεια. Κάθε άνθρωπος έχει πολύ περισσότερα πράγματα στα οποία είναι κακός, απ'όσα είναι καλός. Αν σε ρωτήσουν λοιπόν αυτό απάντησε ειλικρινά για τα ελαττώματά σου, καθώς αυτό δίχνει πως πρώτον έχεις αυτογνωσία και δεύτερον ότι είσαι εκπαιδεύσιμη. Για παράδειγμα ένα από τα δικά αμου ελαττώματα είναι πως πολλές φορές επικεντρώνομαι σε λεπτομέριες ενός project με αποτέλεσμα να χάνω χρόνο. Ένας μάνατζερ λοιπόν αν γνωρίζει αυτή την αδυναμία μου, μπορεί να δει πότε το κάνω και να με επαναφέρει στην τάξη, πράγμα που είναι και η δουλειά του δηλαδή.

Καλή τύχη με τη συνέντευξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ευχαριστω!
Ενα ακομα πραγμα που με προβληματιζει και με αγχωνει ειναι οτι ψαχνουν για εξωστρεφη χαρακτηρα λογω του οτι θα ερχεται σε επαφη συχνα με ασθενεις, ενω εγω ειμαι κατι μεταξυ εσωστρεφη και εξωστρεφη. Ενω δηλαδη μου αρεσει και επιδιωκω να γνωριζω νεο κοσμο (δεν εχω κανενα προβλημα να συναναστρεφομαι με ασθενεις, το αντιθετο μαλιστα), τεινω να μην εκδηλωνω τα συναισθηματα μου με αποτελεσμα να με θεωρουν συχνα ως ψυχρη, ησυχη, απομακρη και αποτομη. Το χειροτερο ειναι οτι αυτο δεν μπορω να το αλλαξω ή να το κρυψω και μετατρεπομαι σε εντελως εσωστρεφη χαρακτηρα οταν ειμαι αγχωμενη, πχ λογω συνεντευξης. Ο λογος που με ανησυχει ειναι οτι ισως φοβουνται, επειδη δεν ειμαι χαζοχαρουμενη και χαμογελαστη, πως δεν θα καταφερνω να πειθω τους ασθενεις να δινουν την συγκαταθεση τους στις ερευνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Μια φορα με ρωτησε ποσα βενζιναδικα εχει η χωρα και οταν αρχισα να αραδειασω εξισωσεις και assumptions μου ειπε να σταματησω. Τι με ρωτησε τοτε; :ermm:
Για να δει πως αντιδρας σε κατι που δεν εχεις προετοιμαστει. Η προετοιμασια των υποψηφιων στο εξωτερικο ειναι τοσο βαρβατη, που συνηθως δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα ρωτωντας προβλεψιμα πραγματα.

Τωρα εχω κανει αιτηση σε μια θεση που θελω οπωσδηποτε να παρω. Ειναι μια θεση που παντα ονειρευομουν να εχω και δεν θελω να την χασω με τιποτα. Εχω περασει απο 5(!) συνεντευξεις και τωρα εχω αλλη μια γκρουπ συνεντευξη με τους συνεργατες αυτου που θα με προσλαβει. Τι να περιμενω σε αυτο το σταδιο;
Πιθανον κατι που εχει σχεση με την προσωπικοτητα σου, το οποιο σε μια χωρα αγγλοσαξονικης νοοτροπιας μπορει να φτασει μεχρι την προκληση, για να δουν πως αντιδρας σε κατασταση ψυχολογικης πιεσης. Ή καποιο παιχνιδι ρολων εφοσον ειναι γκρουπ, να δουν αν μπορεις να συνεργαστεις με αλλους.

Τα υπολοιπα τα ειπε ο Ξεχασμενος.

Καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τελεια, ευχαριστω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Η μεθοδος προσληψης Bernard Tapie (Γαλλος επιχειρηματιας, πολιτικος και ανθρωπος του θεαματος): τα τρια εικοσαρια (les trois vingts) ήτοι πώς θα κινηθεις στα 20 πρωτα δευτερολεπτα, τι χημεια θα δημιουργηθεί, οι 20 πρωτες λεξεις που θα πεις, τα 20 εκατοστα προσωπο, δηλαδη αν τον κοιτας καταμετωπο κι οχι με κατεβασμενο κεφαλι (χωρις αυτοπεποιθηση).

Η μεθοδος Libre οταν δουλευα παλια για τριτους: ξερω να κανω αυτο κι αυτο καλα (απαριθμιση ατού) και υπο αυτες τις προυποθεσεις ( απαριθμιση προυποθεσων) ειμαι ο ανθρωπος σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δυστυχώς εφαρμόζουν και στην Ελλάδα τέτοιες μεθόδους. Μετά τη πρόσληψη αρχίζει και η τρομοκρατία στην ώρα εργασίας.
Για κάποιο που έχει ένα αξιοπρεπές portofolio καλό είναι να μη συμμετέχει σε τέτοιες διαδικασίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αυτα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε καφρους που σου παιρνουν συνεντευξη. Μια φορα μου ετυχε ενας που καθομασταν γυρω απο ενα μικρο τραπεζι και τον εβλεπα να ζωγραφιζει στο βιογραφικο μου ακαταλληλα σχεδια. Μιλουσα και δεν με προσεχε και συνεχιζε να ζωγραφιζει. Οι δε ερωτησεις του ηταν οτι να 'ναι. Στο τελος αγανακτησα, εβγαλα ενα στυλο που εχει 4 χρωματα, εκοψα καμια δεκαρια φυλλα απο το τετραδιο μου, του τα εδωσα και εφυγα λεγοντας του οτι αν θελει να παιξει η παιδικη χαρα βρισκεται 4 τετραγωνα παρακατω. Οταν δεν με παιρνουν στα σοβαρα και σπαταλανε τον χρονο μου με τετοιες συμπεριφορες δεν το ανεχομαι με καμια δυναμη και σηκωνομαι και φευγω. Το θεωρω ακρως αντιεπαγγελματικο να ζωγραφιζουν μπροστα σου και μαλιστα πανω στο βιογραφικο σου. Ακομα και αν θελουν να με προσλαβουν τετοιοι τυποι, δεν δεχομαι το offer.

Προτεινω να ζητατε shadow interviews. Βοηθανε παρα πολυ στο να δειτε πως θα ειναι το περιβαλλον που θα εργαζεστε και αποτρεπουν τις δυσαρεστες εκπληξεις μετα την προσληψη. Πολλες φορες οταν προτεινεις shadow interview το δεχεται αμεσως ο εργοδοτης γιατι τον συμφερει και αυτον. Το αλλο πλεονεκτημα ειναι οτι το αγχος ειναι πολυ λιγοτερο και δειχνεις καλυτερα τις δυνατοτητες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Απορια: Οριστικοποιηθηκε και τυπικα η μερα, ωρα, κλπ της συνεντευξης και μου εκανε εντυπωση οτι θα διαρκεσει μολις 15 λεπτα. Τι θα προλαβω να πω, να ρωτησω, να με ρωτησουν και να μου απαντησουν σε 15 λεπτα;;;; Ομολογω οτι με αγχωνει αυτος ο χρονικος περιορισμος γιατι δεν μου αφηνει περιθωρια να προβλεψω τι μπορει να με ρωτησουν σε ενα τοσο συντομο χρονικο διαστημα και αν θα εχω χρονο να σκεφτομαι πριν απαντησω. Δεν εχω ιδεα καν πως θα κινηθει η συνεντευξη. Δεν ξερω αν οντως προκειται για συνεντευξη ή απλα για μια τυπικοτητα (δεν αναφερθηκε ποτε στο τηλεφωνο σε συνεντευξη αλλα σε συναντηση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σε γνωστό μου, που πέρασε συνέντευξη για πρόσληψη σε μεγάλη εταιρία στη Μ. Βρετανία, μεταξύ άλλων του ζήτησαν να πει 8 τρόπους που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί μια κουβέρτα, εκτός από τον κλασικό. (Τελικά τον προσέλαβαν).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τελικα η συνεντευξη διηρκησε γυρω στη μιση ωρα, μου εκαναν ελαχιστες τυπικες ερωτησεις και περισσοτερο μου εξηγουσαν τον ρολο που θα εχω και τα τυπικα της δουλειας. Επισης σχολιασαν πολυ θετικα το ντυσιμο μου λεγοντας μου οτι δειχνει επαγγελματισμο και οτι γνωριζω οτι και αυτο ειναι μια απαιτηση της δουλειας λογω του οτι θα συναναστρεφομαι με πολυ κοσμο (ποιος ξερει τι θα εχουν δει τα ματια τους)! Φορεσα τα κλασσικα, μαυρο σακακι, μαυρο παντελονι, λευκο πουκαμισο. Τωρα περιμενω τηλεφωνο για να μου πουν τι ωρα να παω (μου ειπαν οτι θα με καλεσουν για να παω στο γραφειο τους), οποτε θελω να πιστευω οτι ειμαι σε καλο δρομο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
:clapup::clapup::clapup:
Η θεση ειναι ολη δικη μου!!!!!
:clapup::clapup::clapup:

Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη! Δεν υπαρχει καλυτερο Χριστουγεννιατικο δωρο απο αυτο!

Για οσους τρεχουν σε συνεντευξεις προτεινω να ειστε ο εαυτος σας, αψογο ντυσιμο, και email αμεσως μετα την συνεντευξη οπου θα ευχαριστειτε οσους ηταν παροντες. Στο email καλο ειναι να προσθετετε λεπτομερειες απο την συνεντευξη οπως και πραγματα που εντοπισατε οτι μπορειτε να βελτιωσετε με την προσληψη σας.

Καλα Χριστουγεννα σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Μπράβο!!!

Καλή επιτυχία στη νέα σου δουλειά και ..εις ανώτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ευχαριστω! Ανυπομονω να ξεκινησω! :D Ελπιζω να αντεξουν την ενεργεια μου γιατι εχω παρα πολλη και δεν θα τους αφησω σε ησυχια! :lol:

Να προσθεσω και καποιες λεπτομερειες ακομα για οσους ψαχνουν ακομα δουλεια και τρεχουν σε συνεντευξεις. Βοηθαει παρα πολυ να εχετε υλικο της δουλειας μαζι σας. Εγω ειχα μαζι μου το laptop αλλα εκτυπωσα και μερικα πραγματα για να κερδισω χρονο. Πολλες φορες οσο και να εξηγεις τα προσοντα και τις γνωσεις σου, δεν αρκουν. Αλλωστε 1 εικονα ισοδυναμει με 1000 λεξεις!

Να δειχνετε επισης ενθουσιασμο και ενδιαφερον ακομα και αν σας λειπουν αρκετα απο τα προσοντα που ζητανε. Στην προτελευταια μου συνεντευξη η κοπελα που μιλησα μαζι της μου ειπε οτι ο διευθυντης ψαχνει κυριως για ατομα που δειχνουν ενθουσιασμο, ενδιαφερον, διψα για μαθηση, επαγγελματισμο και σταθεροτητα, και οτι ολα τα αλλα διορθωνονται με εκπαιδευση. Λογικα δεν θα προσλαμβανε καποιον τελειως ασχετο με την θεση, αλλα ουτε και εναν που εχει ολα τα προσοντα αλλα του λειπει ο ενθουσιασμος. Πιστευω οτι οταν καποιος ειναι ενθουσιωδης, δειχνει να εχει ταυτοχρονα και αυτοπεποιθηση, οποτε οι απαντησεις στις ερωτησεις βγαινουν πιο αυθορμητα και φαινονται πιο πειστικες, ακομα και αν υστερουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
:clapup::clapup::clapup:
Η θεση ειναι ολη δικη μου!!!!!
:clapup::clapup::clapup:

Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη! Δεν υπαρχει καλυτερο Χριστουγεννιατικο δωρο απο αυτο!!
Ε αφού είσαι χαρούμενη, αυτό μετράει. Συγχαρητήρια κι από μένα. Σπάνια να πω συγχαρητήρια για τέτοιο θέμα, δεδομένων των απόψεων μου περι εργασίας, αλλά ας κάνουμε μία εξαιρεση για τη Νέλλη, λόγω συμπαθείας. :D

[Dias mode on]



[/Dias mode off]​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top