Ερωτική εξομολόγηση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
αν πας στα public, έχουν ολόκληρο τμήμα με τέτοια βιβλία :P πιστεύω όμως ότι είναι περιττά τέτοια βιβλία, γιατί ουσιαστικά σου λένε πράγματα που ξέρεις αλλά δεν έχεις κουράγιο ή θέληση να τα εφαρμόσεις (γενικά μιλάω πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Απλα θα μου αρεσε να εχω ενα τετοιο βιβλιο και μου ξερεις μπορει να μαθω καινουργια πραγματα. Για τα public το ξερω οτι εχουν πολλα βιβλια αλλα το θεμα ειναι εγω μπορει να παρω καμια πατατα και για αυτο θα προτιμουσα να μου πειτε εσεις να καλο που το εχετε διαβασετε η εχετε ακουσει καλα λογικα. Να ειναι εφηβικο-αντρικο παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
catloverGG, καταρχάς, αυτό το κτηνοβατικό ψευδώνυμο δε θα περάσει! :eek::P

Δεύτερον, υπάρχουν και βίντεο, ρε, για να μάθεις πώς να συμπεριφέρεσαι σε μια γυναίκα.

Όπως αυτό πχ:
https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ
:P

Πάντως, αυτοπεποίθηση με βιβλία δεν αποκτάς, φίλε μου. Θα μπορούσες να πάρεις, βέβαια, κάποιο σοβαρό βιβλίο ψυχολογίας για να δεις πώς λειτουργεί η ανθρώπινη σκέψη και σίγουρα θα σε βοηθούσε στη ζωή σου γενικά, αλλά δε θα μπορείς αυτομάτως μετά (με κανένα βιβλίο) να έχεις αυτοπεποίθηση και να μην "κολλάς", είτε απέναντι στο άλλο φύλο, είτε απέναντι σε οτιδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
fixed:
"Επίσης, καλό θα ήταν να μη συζητήσεις το θέμα αυτό με κάποιον φίλο σου. Τα φιλικά μας πρόσωπα δεν έχουν να μας δώσουν, ποτέ, μια σωστή συμβουλή για τα αισθηματικά μας." :P
Σαφώς υπάρχουν και αναξιόπιστοι άνθρωποι. Ωστόσο, δεν πρέπει να χάνουμε την εμπιστοσύνη μας στους ανθρώπους που είναι ειλικρινείς απέναντί μας. Σίγουρα το παλικάρι θα έχει κάποιον αξιόπιστο άνθρωπο να ανοίξει την ψυχή του.

catloverGG, καταρχάς, αυτό το κτηνοβατικό ψευδώνυμο δε θα περάσει! :eek::P
Εδώ, φίλε μου, θα διαφωνήσω!:eek: Είναι δικαίωμά του να βάλει όποιο όνομα θέλει.:eek:

Μπορει να ειναι και λιγο ακυρο αυτο που θα πω αλλα θα ηθελα να αγορασω ενα βιβλιο για αυτοπεποιθεση-αυτοεκτιμηση!

Αν θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει, γιατί όχι; Πάνω απ' όλα όμως να αγαπήσεις τον εαυτό σου. Όταν δεν αγαπάμε τον εαυτό μας, υποφέρουμε και χάνουμε τα καλύτερά μας χρόνια. Μετά από 20 χρόνια θα λες "τι κούκλος που ήμουν και δεν το καταλάβαινα;" Έτσι κι εγώ μαράθηκα πριν ανθίσω, γιατί αναλωνόμουν διαρκώς στο τι εικόνα θα έχουν οι άλλοι/ες για εμένα κι όχι στο τι εγώ επιθυμώ. Με συγκίνησε πολύ η ιστορία σου, γιατί κι εγώ μέχρι τα 35 ήμουν άτομο ανασφαλές. Θα δεις όμως ότι, όταν εσύ νιώσεις σίγουρος για τον εαυτό σου, αυτό θα εκπέμψεις σε όλους/ες και αυτή η αλλαγή θα έχει θετικό αντίκτυπο σ' εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Αν θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει, γιατί όχι; Πάνω απ' όλα όμως να αγαπήσεις τον εαυτό σου. Όταν δεν αγαπάμε τον εαυτό μας, υποφέρουμε και χάνουμε τα καλύτερά μας χρόνια. Μετά από 20 χρόνια θα λες "τι κούκλος που ήμουν και δεν το καταλάβαινα;" Έτσι κι εγώ μαράθηκα πριν ανθίσω, γιατί αναλωνόμουν διαρκώς στο τι εικόνα θα έχουν οι άλλοι/ες για εμένα κι όχι στο τι εγώ επιθυμώ. Με συγκίνησε πολύ η ιστορία σου, γιατί κι εγώ μέχρι τα 35 ήμουν άτομο ανασφαλές. Θα δεις όμως ότι, όταν εσύ νιώσεις σίγουρος για τον εαυτό σου, αυτό θα εκπέμψεις σε όλους/ες και αυτή η αλλαγή θα έχει θετικό αντίκτυπο σ' εσένα.

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου! Γενικα ενταξει μερα παρα μερα εχω και διαφορετικη εικονα για τον ευατο μου. Δεν ξερω αν με βοηθησει ενα βιβλιο η οχι απλα θελω να το ψαξω λιγο ακομα το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου! Γενικα ενταξει μερα παρα μερα εχω και διαφορετικη εικονα για τον ευατο μου. Δεν ξερω αν με βοηθησει ενα βιβλιο η οχι απλα θελω να το ψαξω λιγο ακομα το θεμα.

Εγώ πάντως θα σου πω 5 πλεονεκτήματα που βλέπω σ' εσένα: ειλικρίνεια, αγνότητα, ευγένεια, χιούμορ και δεκτικότητα (με το 5ο εννοώ ότι δέχεσαι κι εξετάζεις τις απόψεις των άλλων). Συγνώμη που επέμεινα στο θέμα της αυτοεκτίμησης, αλλά θεωρώ ότι είναι το βάθρο της συναισθηματικής δύναμης.
Εγώ ήμουν όμορφη κοπέλα και δεν το καταλάβαινα και μάλιστα θύμωνα όταν μου έλεγαν ότι είμαι όμορφη, νομίζοντας ότι μου λένε ψέματα. Τώρα πλέον δεν με ενδιαφέρει καν αν είμαι όμορφη ή όχι, μολονότι έχω χάσει αρκετά από την εμφάνισή μου. Μήπως κι εσύ αδικείς τον εαυτό σου;
Θα σου πω και κάτι ακόμα: Όταν ήμουν στην ηλικία σου, είχα έναν συμμαθητή, που τον θέλαμε όλες. Θα μου πεις σε τι υπερτερούσε έναντι των άλλων; Σε τίποτα! Απλώς είχε ενισχυμένο αυτοσυναίσθημα. Ούτε ιδιαίτερα όμορφος ήταν ούτε καλός μαθητής ούτε μπρατσωμένος και μάλιστα το πρόσωπό του ήταν γεμάτο ακμή. Εμείς όμως λιώναμε γι' αυτόν, στις εκδρομές θέλαμε μια μια να φωτογραφιζόμαστε μαζί του, ενώ αγνοούσαμε τα άλλα αγόρια της τάξης μας, η οποία είχε πολύ ωραία αγόρια, εδώ που τα λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα σου πω 5 πλεονεκτήματα που βλέπω σ' εσένα: ειλικρίνεια, αγνότητα, ευγένεια, χιούμορ και δεκτικότητα (με το 5ο εννοώ ότι δέχεσαι κι εξετάζεις τις απόψεις των άλλων). Συγνώμη που επέμεινα στο θέμα της αυτοεκτίμησης, αλλά θεωρώ ότι είναι το βάθρο της συναισθηματικής δύναμης.
Εγώ ήμουν όμορφη κοπέλα και δεν το καταλάβαινα και μάλιστα θύμωνα όταν μου έλεγαν ότι είμαι όμορφη, νομίζοντας ότι μου λένε ψέματα. Τώρα πλέον δεν με ενδιαφέρει καν αν είμαι όμορφη ή όχι, μολονότι έχω χάσει αρκετά από την εμφάνισή μου. Μήπως κι εσύ αδικείς τον εαυτό σου;
Θα σου πω και κάτι ακόμα: Όταν ήμουν στην ηλικία σου, είχα έναν συμμαθητή, που τον θέλαμε όλες. Θα μου πεις σε τι υπερτερούσε έναντι των άλλων; Σε τίποτα! Απλώς είχε ενισχυμένο αυτοσυναίσθημα. Ούτε ιδιαίτερα όμορφος ήταν ούτε καλός μαθητής ούτε μπρατσωμένος και μάλιστα το πρόσωπό του ήταν γεμάτο ακμή. Εμείς όμως λιώναμε γι' αυτόν, στις εκδρομές θέλαμε μια μια να φωτογραφιζόμαστε μαζί του, ενώ αγνοούσαμε τα άλλα αγόρια της τάξης μας, η οποία είχε πολύ ωραία αγόρια, εδώ που τα λέμε.

Ευχαριστω και παλι για τα καλα σου λογια και πιστευω οτι εχεις δικιο σε οτι λες. Πραγματικα απο αυτο το "ταξιδακι" ας πουμε που εκανα μεχρι το πρωτο φιλι θα ελεγα οτι η αυτοπεποιθεση ειναι πραγματικα το νουμερο ενα. Ειναι το τι βγαζεις στους αλλους.. Αμα νιωθω καλα με τον εαυτο μου απλα δεν πιανομαι αυτο ειναι το μυστικο.

Και εγω με 2 σπυρακια max φοβομουν να την αντικρισω :P Βλακειες απλα.. Τσαμπα χρονο εχασα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ευχαριστω και παλι για τα καλα σου λογια και πιστευω οτι εχεις δικιο σε οτι λες. Πραγματικα απο αυτο το "ταξιδακι" ας πουμε που εκανα μεχρι το πρωτο φιλι θα ελεγα οτι η αυτοπεποιθεση ειναι πραγματικα το νουμερο ενα. Ειναι το τι βγαζεις στους αλλους.. Αμα νιωθω καλα με τον εαυτο μου απλα δεν πιανομαι αυτο ειναι το μυστικο.

Και εγω με 2 σπυρακια max φοβομουν να την αντικρισω :P Βλακειες απλα.. Τσαμπα χρονο εχασα .

Υποχρέωση μου να σε στηρίξω. Εμείς οι μεγαλύτεροι/ες δεν πρέπει να ξεχνάμε τη δική μας εφηβεία. Γι' αυτό πρέπει να βλέπουμε με ευαισθησία τα νέα άτομα και να μην υποτιμούμε τις ανησυχίες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μπορει να ειναι και λιγο ακυρο αυτο που θα πω αλλα θα ηθελα να αγορασω ενα βιβλιο για αυτοπεποιθεση-αυτοεκτιμηση! Εχετε να μου προτεινετε κατι? Δεν με νοιαζει η τιμη(φυσιολογικα πραγματα παντα), θελω να ειναι και λιγο διασημο και ευχαριστο βιβλιο χωρις να ειναι βαρετο. Πιστευω και θα με βοηθησει αλλα και θα ξεκινησω να διαβασω στον πολυυυ ελευθερο μου χρονο.

Χορχέ Μπουκάι, Να σου πω μια ιστορία
Χορχέ Μπουκάι, Βασίσου πάνω μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.

Ευχαριστω θα το κοιταξω!

Θυμηθηκα κατι αστειο και εξευτελιστικό μαζι. Πριν 11 μηνες και κατι απο οτι θυμαμαι ειχαν ερθει λοιπον κατι κοριτσια στο σπιτι ενος φιλου μου(Μαζι και αυτη εχω φιλησει),εγω τοτε βεβαια ημουν εναν βλακακος που επαιζε ολη μερα στο pc. Ειχαν κατσει πισω μου ξερω γω τα κοριτσια εγω μπροστα με ενα φιλο καθομουν σε ενα σκαμπο και σε μια στιγμη ακουω "καλε,τι ταξη παει αυτο" . Εκει ειναι που αρχιζει το μυαλο μου λοιπον και επεξεργαζεται τι σκατα κανω σε αυτην την ζωη. Anyway, τελικα απο εκει που με "κοροιδευε " ας το πουμε εφτασα στο σημειο να την φιλησω κιολας. Εκει ειναι που νιωθεις οτι εισαι ο θεος χαχα. Εγω φυσικα ημουν καθιστος και αραχτος οταν το ειπε. Πως ηξερε αν ημουν κοντος η ψήλος(εε να ημουν 1.65-1.66). Μαλλον θα ημουν πολυ λεπτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Ευχαριστω θα το κοιταξω!

Θυμηθηκα κατι αστειο και εξευτελιστικό μαζι. Πριν 11 μηνες και κατι απο οτι θυμαμαι ειχαν ερθει λοιπον κατι κοριτσια στο σπιτι ενος φιλου μου(Μαζι και αυτη εχω φιλησει),εγω τοτε βεβαια ημουν εναν βλακακος που επαιζε ολη μερα στο pc. Ειχαν κατσει πισω μου ξερω γω τα κοριτσια εγω μπροστα με ενα φιλο καθομουν σε ενα σκαμπο και σε μια στιγμη ακουω "καλε,τι ταξη παει αυτο" . Εκει ειναι που αρχιζει το μυαλο μου λοιπον και επεξεργαζεται τι σκατα κανω σε αυτην την ζωη. Anyway, τελικα απο εκει που με "κοροιδευε " ας το πουμε εφτασα στο σημειο να την φιλησω κιολας. Εκει ειναι που νιωθεις οτι εισαι ο θεος χαχα. Εγω φυσικα ημουν καθιστος και αραχτος οταν το ειπε. Πως ηξερε αν ημουν κοντος η ψήλος(εε να ημουν 1.65-1.66). Μαλλον θα ημουν πολυ λεπτος.


Πριν την φιλήσεις σε τι κατάσταση βρισκόσασταν? φίλοι? γνωστοί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Πριν την φιλήσεις σε τι κατάσταση βρισκόσασταν? φίλοι? γνωστοί?

Δεν υπαρχουν φιλιες αναμεσα σε κοριτσια και αγορια οποτε γνωστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ευχαριστω θα το κοιταξω!

Θυμηθηκα κατι αστειο και εξευτελιστικό μαζι. Πριν 11 μηνες και κατι απο οτι θυμαμαι ειχαν ερθει λοιπον κατι κοριτσια στο σπιτι ενος φιλου μου(Μαζι και αυτη εχω φιλησει),εγω τοτε βεβαια ημουν εναν βλακακος που επαιζε ολη μερα στο pc. Ειχαν κατσει πισω μου ξερω γω τα κοριτσια εγω μπροστα με ενα φιλο καθομουν σε ενα σκαμπο και σε μια στιγμη ακουω "καλε,τι ταξη παει αυτο" . Εκει ειναι που αρχιζει το μυαλο μου λοιπον και επεξεργαζεται τι σκατα κανω σε αυτην την ζωη. Anyway, τελικα απο εκει που με "κοροιδευε " ας το πουμε εφτασα στο σημειο να την φιλησω κιολας. Εκει ειναι που νιωθεις οτι εισαι ο θεος χαχα. Εγω φυσικα ημουν καθιστος και αραχτος οταν το ειπε. Πως ηξερε αν ημουν κοντος η ψήλος(εε να ημουν 1.65-1.66). Μαλλον θα ημουν πολυ λεπτος.

Μην αγχώνεσαι με το υψος. Τα αγόρια ψηλώνουν ως τα 21. 10 πόντους ακόμα σίγουρα θα τους πάρεις. Προσπάθησε όσο μπορείς να τρως τροφές πούσιες σε ασβέστιο.
Επίσης, το οτι είσαι λεπτός δεν είναι κακό ούτε και το ότι μικροδείχνεις. Αυτό θα είναι ακόμα πιο θετικό μετά από χρόνια. Σκέψου τι ωραίο θα είναι να είσαι 47 και να δείχνεις 37. Είμαι βέβαιη ότι στην πορεία της ζωής σου θα βρεις μια κοπέλα, που θα σε αγαπήσει και θα σε εκτιμήσει γι' αυτό ακριβώς που είσαι. Όλοι/ες αξίζουμε, όπως και να είμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν φιλιες αναμεσα σε κοριτσια και αγορια οποτε γνωστοι.

Κάθε φορά που κάποιος το λέει αυτό, ένα εγκεφαλικό κύτταρο πεθαίνει.

Πότε θα ξεκολλήσετε? Είμαστε στον 21ο αιώνα και ακόμα νομίζεται ότι έχει σημασία το σχήμα των γεννητικών οργάνων στις φιλίες? Ένας ομοφυλόφιλος πχ. δεν μπορεί να έχει άντρες φίλους, ή αντίστοιχα μία ομοφυλόφιλη γυναίκες φίλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν φιλιες αναμεσα σε κοριτσια και αγορια οποτε γνωστοι.

Να σου πω κι εγώ με το αγόρι μου ξεκινήσαμε ως φίλοι, αλλά στην πορεία ήρθαν αλλιώς τα πράγματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν φιλιες αναμεσα σε κοριτσια και αγορια οποτε γνωστοι.

Θέλω να πω μιλάγατε καθημερινά? είχε δείξει ενδιαφέρον για κάτι παραπάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πριν 11 μηνες και κατι απο οτι θυμαμαι ειχαν ερθει λοιπον κατι κοριτσια στο σπιτι ενος φιλου μου(Μαζι και αυτη εχω φιλησει),εγω τοτε βεβαια ημουν εναν βλακακος που επαιζε ολη μερα στο pc. Ειχαν κατσει πισω μου ξερω γω τα κοριτσια εγω μπροστα με ενα φιλο καθομουν σε ενα σκαμπο και σε μια στιγμη ακουω "καλε,τι ταξη παει αυτο" . Εκει ειναι που αρχιζει το μυαλο μου λοιπον και επεξεργαζεται τι σκατα κανω σε αυτην την ζωη.

Οπότε στα 16 σου απαγορεύεται να παίζεις βιντεοπαιχνίδια? :confused: Ή μήπως πρέπει οπωσδήποτε να έχεις γκόμενα στα 16 για να θεωρείσαι ώριμος και νορμάλ τύπος? Ένας τέτοιος συλλογισμός σε ανώριμο παραπέμπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Συνεχιζω να παιζω παιχνιδια εννοειται αλλα οχι 12-16 ωρες την ημερα..Ειναι ενα κομματι της ζωης μου. Κοιτα ο καθενας κανει οτι θελει στην ζωη του και εγω ενιωθα οτι ειμαι στην ηλικεια που πρεπει να εχω μια γκομενα.

Τι να σου πω ρε φιλε οτι νομιζει ο καθενας, δεν ξερω ποσο φιλοι μπορει να ειστε με μια κοπελα.

Μωρε ναι θα παρω λιγο ακομα πιστευω αλλα κιλα πιο πολυ θελω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μωρε ναι θα παρω λιγο ακομα πιστευω αλλα κιλα πιο πολυ θελω.
Εμένα ουδέποτε με ενόχλησε το γεγονός ότι είμαι αδύνατη (και παχουλή να ήμουν δεν θα με χάλαγε) κι όχι μόνο εμένα, καμία γυναίκα, πιστεύω. Δεν καταλαβαίνω, γιατί εσάς τους άντρες σας ενοχλεί. Ο Σάκης Ρουβάς είναι αδύνατος (κι άλλοι άντρες) και παρ' όλα αυτά έχει πολλές κατακτήσεις. Καταλαβαίνω απόλυτα ότι βρίσκεσαι σε μεταβατική ηλικία κι έχεις πολλούς προβληματισμούς, αλλά χαλάρωσε, ψυχούλα μου. Όλα καλά θα πάνε. Τα αγόρια αναπτύσσονται πιο αργά από τα κορίτσια, αλλά ξεπετάγονται απότομα. Συγνώμη που σε κουράζω, εγώ σου μιλάω σαν να ήσουν παιδί μου. Είμαι γενικώς πολύ ευαίσθητη με τους/τις νέους/ες.
Η ζωή μπορεί να σου φυλάει μια πολύ καλύτερη ευκαιρία στην προσωπική σου ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εδώ υπάρχει και ένα διασκεδαστικό παράδοξο. Τα αγόρια φοβούνται να κάνουν την πρώτη κίνηση για να μην φάνε απόρριψη και μειωθεί η αυτοπεποίθησή τους, πράγμα που δεν γίνεται όμως να συμβεί καθώς ο ίδιος ο φόβος σημαίνει πως δεν έχουν αυτοπεποίθηση, οπότε ουσιαστικά δεν έχουν κάτι να χάσουν.

Ο φόβος της απόρριψης βέβαια είναι ένα γενικό φαινόμενο που δεν περιορίζεται μονάχα τις διαφυλετικές προσεγγίσεις. Πολλοί άνθρωποι δεν κάνουν αίτηση σε μια δουλειά επειδή φοβούνται την απόρριψη, δεν ρωτάνε μια απορία για να μην φανούν ανόητοι, δεν βγαίνουν στη παραλία γιατί ντρέπονται για το σώμα τους κτλ. Γενικώς επικρατεί η νοοτροπία ότι δεν πρέπει να τσαλακώνουμε την εικόνα μας για κανένα λόγο. Δεν ξέρω εάν αυτό είναι φαινόμενο των ημερών μας, αλλά πιστεύω πως φέρνει τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα από τα οποία επιδιώκουμε. Προσωπικά τα άτομα που έχω συμπαθήσει στη ζωή μου ήταν άτομα που δε φοβούνταν να τσαλακωθούν μπροστά μου, που αυτοσαρκάστηκαν, που δε χρειάστηκε να βαφτούν και να στολιστούν για να πάνε στο περίπτερο, που βγήκαν για καφέ με τις φόρμες και που χρησιμοποιούσαν την κοιλιά τους σαν τραπεζάκι για τη μπύρα στην παραλία. Γιατί δίπλα σε ένα άνθρωπο ακομπλεξάριστο περνάς κι εσύ καλά, καθώς αμέσως αισθάνεσαι μια οικειότητα και όλες οι ανόητες προκαταλήψεις που έχουμε για την εικόνα μας ξεθωριάζουν.

Τους ανθρώπους της σοβαροφάνειας, του αψεγάδιαστου styling και της υπερβολικής χρήσης του καθρέφτη πότε μου δεν τους συμπάθησα. Μου θυμίζουν τις barbie, ωραίες στην όψη μα χωρίς καθόλου περιεχόμενο.

Εύγε, Ξεχασμένε!:clapup: 100 μονάδες μαζί αξίζουν τα λόγια σου! Το έχεις πιάσει πλήρως το νόημα των υγιών σχέσεων!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top