Ευρωεκλογές 2019

Ποιό κόμμα θα ψηφίσετε στις Ευρωεκλογές 2019;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • ΑΝ.ΕΛ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Ποτάμι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία ξανά

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άκυρο/Λευκό

    Ψήφοι: 3 12.0%

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

Guest 210267

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ομγ εν τω μεταξύ και εγώ βρίσκομαι τώρα κατι χιλιόμετρα μακριά και μάλλον δεν θα προλάβω να γυρίσω εγκαίρως... Έχει εφαρμοστεί ποτέ η διάταξη του Συντάγματος για τους απέχοντες; Γιατι τρομοκρατούμαι λίγο με αυτά που ακουω..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,879 μηνύματα.
Ομγ εν τω μεταξύ και εγώ βρίσκομαι τώρα κατι χιλιόμετρα μακριά και μάλλον δεν θα προλάβω να γυρίσω εγκαίρως... Έχει εφαρμοστεί ποτέ η διάταξη του Συντάγματος για τους απέχοντες; Γιατι τρομοκρατούμαι λίγο με αυτά που ακουω..


Η ψήφος δεν είναι υποχρεωτική νομίζω.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Το αντίθετο Ακικο. Αν η διαφορά είναι μικρή, τότε ο Συριζα με πρόσχημα ότι είναι μικρή θα εξαντλήσει την τετραετία δίνοντας περισσότερα επιδόματα και δωράκια. Αντιθέτως, αν η διαφορά είναι μεγάλη, τότε θα γνωρίζει ότι έχει χάσει πλέον και τις εθνικές εκλογές οπότε θα τελειώσει γρήγορα το παραμύθι.


Δεν έχει περιθώρια για άλλα δωράκια παροχές. Οι ευρωπαίοι μετα τις εκλογές θα αντιδράσουν. Με μικρή διαφορά πάμε άμεσα σε εθνικές εκλογές.

Οκτώβρη θα εχουμε φρέσκα ΕΝΦΙΑ, φορο εισοδήματος, το βατερλώ της εθνικής μπάσκετ στο μουνλντομπάσκετ και η ψαλιδα θα μεγάλώσει. Απλώς αν η διαφορα ειναι μεγάλη ο ΣΥΡΙΖΑ θα κρατηθεί όσο πιο πολύ μπορεί στην εξουσία για βραχυπρόθεσμο κέρδος.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν έχει περιθώρια για άλλα δωράκια παροχές. Οι ευρωπαίοι μετα τις εκλογές θα αντιδράσουν. Με μικρή διαφορά πάμε άμεσα σε εθνικές εκλογές.

Οκτώβρη θα εχουμε φρέσκα ΕΝΦΙΑ, φορο εισοδήματος, το βατερλώ της εθνικής μπάσκετ στο μουνλντομπάσκετ και η ψαλιδα θα μεγάλώσει. Απλώς αν η διαφορα ειναι μεγάλη ο ΣΥΡΙΖΑ θα κρατηθεί όσο πιο πολύ μπορεί στην εξουσία για βραχυπρόθεσμο κέρδος.


Είτε τέλη Ιούνη θα έχουμε εκλογές, είτε Σεπτέμβρη. Δε θα μπει Οκτώβρης.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Παιδιά μόλις ψήφισα!Στο τμήμα που πήγα ένα μέλος της εφορευτικής μου είπε ότι δεν έχει συμμετοχή.Φανταστητε πήγα στις 10.00 και στις κάλπες ήταν 20-30 ψηφοδέλτια.Κακο αυτό για την Δημοκρατία.

Και ψηφίζω στην Α Αθήνας που υποθετικά πρέπει να έχει κόσμο.

Στην Γερμανία που ψηφίζει ο θείος μου (πρώτη φορά που ψηφίζει σε εκλογες εκεί) τα πράγματα μου είπε ότι είναι πολύ διαφορετικά.
Πολύ κόσμος. Τα εκλογικά κέντρα έχουν γεμίσει με Ρωμά. Πιστευω ότι η συμμετοχή θα ειναι πολύ μεγάλη.

Ψήφισα Δημιουργία ξανα γιατί πιστεύω ότι ο Έλληνας πρέπει ιδεολογικά να γίνει πιο φιλελεύθερος.

Στο περιφεριακές ψήφισα την παράταξη του κινήματος αλλαγης γιατί κατεβαίνει ενα φιλαράκι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,879 μηνύματα.
Πολύ κόσμος. Τα εκλογικά κέντρα έχουν γεμίσει με Ρωμά. Πιστευω ότι η συμμετοχή θα ειναι πολύ μεγάλη.

Ψήφισα Δημιουργία ξανα γιατί πιστεύω ότι ο Έλληνας πρέπει ιδεολογικά να γίνει πιο φιλελεύθερος.

Στο περιφεριακές ψήφισα την παράταξη του κινήματος αλλαγης γιατί κατεβαίνει ενα φιλαράκι.


Εγώ στα πάντα ψήφισα Ν.Δ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Παίρνεις απαλλαγή αν βρίσκεσαι 200+ χλμ από το εκλογικό κέντρο στο οποίο σε κλήτευσαν.
Ναι μωρό μου έχεις δίκιο, ξέχασα οτι είσαι από Κρήτη. :friends:

Κι εγώ πιστεύω οτι ο Αλέξης έχει έτοιμο το αφήγημα και μικρή και μεγάλη διαφορά να έρθει και θα έχουμε εκλογές τέλος Ιουνίου. Δεν μπορεί να αντέξει ούτε καν τη μνήμη των πολιτών της τραγωδίας στο Μάτι τον Ιούλιο, πόσω μάλλον αν χτύπα ξύλο γίνει πάλι καμιά τραγωδία καινούρια. Ο Αλέξης ξέρει, θα το γυρίσει προς όφελός του όποιο εκλογικό αποτέλεσμα υπάρξει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Εχουμε διαρροες. 7% αποσταση ΝΔ ΣΥΡΙΖΑ, κίνημα αλλαγης 3ο (μας το έλεγε ο Σωτήρης και δεν τον πιστευαμε). Ο Βαρουφάκης και η ελληνική λύση πανω απο 3.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,879 μηνύματα.
Ναι μωρό μου έχεις δίκιο, ξέχασα οτι είσαι από Κρήτη. :friends:

Κι εγώ πιστεύω οτι ο Αλέξης έχει έτοιμο το αφήγημα και μικρή και μεγάλη διαφορά να έρθει και θα έχουμε εκλογές τέλος Ιουνίου. Δεν μπορεί να αντέξει ούτε καν τη μνήμη των πολιτών της τραγωδίας στο Μάτι τον Ιούλιο, πόσω μάλλον αν χτύπα ξύλο γίνει πάλι καμιά τραγωδία καινούρια. Ο Αλέξης ξέρει, θα το γυρίσει προς όφελός του όποιο εκλογικό αποτέλεσμα υπάρξει.


Εδώ έκανε το 60% όχι,ναι.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Η Δημιουργία ξανά που είναι :cry_x:;
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μονο γεροντια πηγαν να ψηφισουν, αυτοι δεν ψηφίζουν δημιουργία ξανα γιατι τους κοβει τις συνταξεις. Πρεπει να ψηφιζουν οι ελληες του εξωτερικου για να ανεβει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,879 μηνύματα.
ΝΔ: 32-36%
ΣΥΡΙΖΑ: 25-29%
Κιναλ: 7-9%
Χρυσή αυγή: 5-7%
ΚΚΕ: 5-7%
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,819 μηνύματα.
Πωπω ολοι οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ εδω μέσα πλάκωσαν!

Μπροστα Η ΝΔ. Ο Συριζα σε λιγο καιρο θα ειναι παρελθον. Επιτέλους δηλαδη.
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,879 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,819 μηνύματα.
Η Δημιουργία ξανά που είναι :cry_x:;


Που να ψηφισουν οι Ελληναρες ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ρε φιλε .... αυτα δεν ειναι για τα μυαλα εδω τα κλειστά τα συντηρητικά.

Ο Τζημερος λέει για απολυσεις στο Δημοσιο σιγα μην τον ψηφισουνε.

Κάτσε είναι νωρίς ακόμα!


Ο Συριζα ειναι παρελθον. Άντε γεια!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,879 μηνύματα.
Που να ψηφισουν οι Ελληναρες ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ρε φιλε .... αυτα δεν ειναι για τα μυαλα εδω τα κλειστά τα συντηρητικά.

Ο Τζημερος λέει για απολυσεις στο Δημοσιο σιγα μην τον ψηφισουνε.




Ο Συριζα ειναι παρελθον. Άντε γεια!


Μακάρι!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Που να ψηφισουν οι Ελληναρες ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ρε φιλε .... αυτα δεν ειναι για τα μυαλα εδω τα κλειστά τα συντηρητικά.

Ο Τζημερος λέει για απολυσεις στο Δημοσιο σιγα μην τον ψηφισουνε.

Και βλεπω το Βελόπουλο και τον Βαρουφάκη να έχουν 3%.


Η στάση του ΣΥΡΙΖΑ είναι να λεει ότι κερδίσανε κι ας χάσανε. Παμε σε εκλογές τον Οκτωβρη.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μια νέα ελπίδα ξημερώνει την αυριανή μέρα. Άμεσα εκλογές για να φύγει αυτή η κυβέρνηση που κρατάει την εξουσία ενώ ο λαός εδώ και καιρό δεν την θέλει. Με ξεπουλημένους βουλευτές των ανελ κρατάει με τη βία την καρέκλα και δεν ξεκολλάει.

Η ελπίδα ξαναέρχεται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top