Ευρωεκλογές 2024

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 4 11.1%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 4 11.1%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 2 5.6%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 2 5.6%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 5 13.9%
  • Σπαρτιάτες

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Νίκη

    Ψήφοι: 1 2.8%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    Ψήφοι: 2 5.6%
  • Νέα Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέρα 25

    Ψήφοι: 6 16.7%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 6 16.7%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 4 11.1%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Μια χαρά ήταν οι πατριαρχικές κοινωνίες με τις παραδόσεις τους. Πολύ καλύτερες από τον εμετό του φεμινισμού που θέλετε να επιβάλετε.
Για σένα ρε man, προφανώς και θα ήταν μια χαρά οι πατριαρχικές κοινωνίες. (νομίζεις βέβαια καθώς η πατριαρχία είναι αγκάθι και για τον άντρα, τα έχουμε πεί αυτά).
Ο μόνος λόγος που τσινάς και γκαρίζεις κάθε 3 και λίγο είναι επειδή πάει να εξισορροπήσει η ζυγαριά και να χάσεις προνόμια για να τα κερδίσουν οι καταπιεσμένοι άνθρωποι.

Και το ίδιο και όσοι υιοθετούν τέτοιες φιλοσοφίες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,837 μηνύματα.
κάτι που κόμμα με προφίλ χρυσής αυγής ποτέ δεν θα μπορέσει να κάνει.
Και αυτό είναι το πρόβλημα. Η ΧΑ με όλα τα προβλήματα της έδειχνε πως μόνο στους δρόμους γίνεται ο αγώνας, όχι στις κάλπες και στους καναπέδες. Τώρα ο χώρος κόλλησε με τρία κόμματα το ένα πιο άχρηστο από το άλλο. Πάντα ο κόσμος θα προτιμάει το κομματικό μαντρί που θα του υπόσχεται εύκολες λύσεις αντί να αποκτήσει συγκρουσιακή νοοτροπία.

Οι κυρπαντεληδες είναι πρόβλημα για κοινωνίες που απαιτούν ριζικές αλλαγές και για ριζοσπαστικά κινήματα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,050 μηνύματα.
1712926676977.png

Πρόβλεψη σειράς κομμάτων που θα εκλέξουν ευρωβουλευτή :
ΝΔ
ΣΥΡΙΖΑ
ΛΥΣΗ
ΠΑΣΟΚ
ΚΚΕ
ΝΙΚΗ
ΠΛΕΥΣΗ

Οριακά έξω:
ΝΕΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Η ΧΑ με όλα τα προβλήματα της έδειχνε πως μόνο στους δρόμους γίνεται ο αγώνας, όχι στις κάλπες και στους καναπέδες.
Τι είδους αγώνας στους δρόμους;
Με ρόπαλα και σουγιάδες;
Και όταν αγωνίστηκαν αρκετά διαπίστωσαν πως αγώνες μπορούν να γίνουν και από τα κελιά.

Πάντως όλο αυτό που γράφεις, αν αφαιρέσεις το χα και το δώσεις σε κάποιον
να διαβάσει και να πει από ποιο κόμμα είναι, μπορεί να σου πει και καπακαπα.
Τόσο ταιριάζουν τα χνώτα σας.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,050 μηνύματα.

Πάνω από όλα πλουραλισμός... 46 κατεβαίνουν μάλλον.. σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων κατοίκων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Μα και ο Τσίπρας το 2015 είχε προβλέψεις για οικονομική συνεργασία με τον Πούτιν, του έφυγαν και οι μισοί βουλευτές για αυτόν τον λόγο. Μην ξεχάσουμε και τον Καραμανλή που τον έριξαν οι Αμερικάνοι για αυτόν τον λόγο.
ΥΓ. Εσύ τι ψηφίζεις?
To 15 δεν είχε εκδηλωθεί πόσο νεοναζί παρανοικός αλαζόνας και καμένος δολοφόνος βρεφών είναι.
Μην τα μπερδεύεις.

Και είπαμε, ο δολοφόνος Πούτιν (Poo-tin) , εκτός από νεονζί τελειωμένος πουστρόγερος,
έχει αναγνωρίσει απ τους πρώτους την Μακεδονία με το επίμαχο όνομα και γειά σας.
Δεν είδα εκεί ολόκληρο το ποίμνοιο που λόγω εθνικισμού και ορθοδοξίας, λατρεύει Πούτιν (Poo-tin)
να ενοχλείται, τίποτα, όλα καλά, για να μην μας "δουλεύουν" όλοι αυτοί που παριστάνουν
τους ορθόδοξους εθνικιστές και κάνουν και δρώμενα στους δρόμους με σημαίες για το όνομα κάθε τόσο.

Και ο τσόγλανος που τέτοιους ηγέτες θέλει (μογγολορωσική ανατολίτικη δυναστεία) υποστηρίζοει τους νεοναζί.

Ανθελληνικά σκουλίκια λέμε.

Όποιος θέλει να κάνει μια διατριβή στον ανθελληνισμό, να εξετάσει τους χριστιανοταλιμπαν
χρυσαυγή βελόπουλο καπακαπα, γενικώς όσους λατρεύουν πούτιν (Poo-tin)
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
To 15 δεν είχε εκδηλωθεί πόσο νεοναζί παρανοικός αλαζόνας και καμένος δολοφόνος βρεφών είναι.
Μην τα μπερδεύεις.

Και είπαμε, ο δολοφόνος Πούτιν (Poo-tin) , εκτός από νεονζί τελειωμένος πουστρόγερος,
έχει αναγνωρίσει απ τους πρώτους την Μακεδονία με το επίμαχο όνομα και γειά σας.
Δεν είδα εκεί ολόκληρο το ποίμνοιο που λόγω εθνικισμού και ορθοδοξίας, λατρεύει Πούτιν (Poo-tin)
να ενοχλείται, τίποτα, όλα καλά, για να μην μας "δουλεύουν" όλοι αυτοί που παριστάνουν
τους ορθόδοξους εθνικιστές και κάνουν και δρώμενα στους δρόμους με σημαίες για το όνομα κάθε τόσο.

Και ο τσόγλανος που τέτοιους ηγέτες θέλει (μογγολορωσική ανατολίτικη δυναστεία) υποστηρίζοει τους νεοναζί.

Ανθελληνικά σκουλίκια λέμε.

Όποιος θέλει να κάνει μια διατριβή στον ανθελληνισμό, να εξετάσει τους χριστιανοταλιμπαν
χρυσαυγή βελόπουλο καπακαπα, γενικώς όσους λατρεύουν πούτιν (Poo-tin)

Υπάρχουν κάποιες φήμες που δεν έχουν επιβεβαιωθεί αλλά σε αυτό δεν μπορείς να ρίχνεις τις ευθύνες στον Βελόπουλο.

 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Για σένα ρε man, προφανώς και θα ήταν μια χαρά οι πατριαρχικές κοινωνίες. (νομίζεις βέβαια καθώς η πατριαρχία είναι αγκάθι και για τον άντρα, τα έχουμε πεί αυτά).
Ναι, τα έχετε ξαναπεί και τα έχω ξανακούσει και ξαναδιαβάσει, πάμπολλες φορές και σε ακαδημαϊκό επίπεδο κιόλας. Δεν σημαίνει ότι πρέπει να συμφωνώ. Όταν μιλάω για πατριαρχία, όμως, δεν εννοώ αυτό που λέτε εσείς και ξεκάθαρα δεν εννοώ βίαιες και εξουσιαστικές μορφές συμπεριφοράς του άντρα στη γυναίκα. Από αντίδραση τα λέω -περισσότερο- στις ιδεολογίες της νέας εποχής, που θέλουν να μην υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα φύλα. Πώς να το κάνουμε, άλλα χαρακτηριστικά έχουν οι άντρες και άλλα οι γυναίκες. Και αυτές οι ισοπεδωτικές θεωρίες επιχειρούν πλύση εγκεφάλου, θέλοντας να εκμηδενίσουν στερεότυπα βάσει φύλου. Όταν, λοιπόν, επιχειρείται παραποίηση της πραγματικότητας και προσπάθεια υιοθέτησής της από μικρή ηλικία, τότε νομοτελειακά θα έρθει η παρακάτω αντίδραση:
Ο μόνος λόγος που τσινάς και γκαρίζεις κάθε 3 και λίγο είναι επειδή πάει να εξισορροπήσει η ζυγαριά και να χάσεις προνόμια για να τα κερδίσουν οι καταπιεσμένοι άνθρωποι.
... τα οποία «γκαρίσματα», βέβαια, έχουν να κάνουν και με μία τεχνική, το λεγόμενο καθρέπτισμα. Προσαρμογή, δηλαδή, στον τρόπο γραφής και των άλλων εδώ μέσα. Δεν είναι να πεις ότι ήρθε κάποιος να κάνει διαλεκτική και άρχισα τις φωνές.
Και το ίδιο και όσοι υιοθετούν τέτοιες φιλοσοφίες.
Επειδή, δε, το πας στο προσωπικό, να πω ότι όλοι όσοι -ειδικά δια ζώσης, γιατί εδώ δεν μπορώ να ξέρω κιόλας- μου μιλάνε για προνόμια που έχω και δεν θέλω να χάσω, πώς γίνεται ρε φίλε να έχουν μεγαλώσει σε οικογένειες καλύτερες -σε βιοτικό επίπεδο μιλάμε- από τη δική μου. Πέρα που όλα αυτά με τα προνόμια είναι κατά βάσει αμερικανιές, οι οποίες υιοθετούνται και εδώ. Λες και ο Έλληνας είναι να πούμε προνομιούχος. Ακόμα και σε επίπεδο σχέσεων με το άλλο φύλο, ούτε ξες πώς μπορεί να λειτουργώ για να τα λες και εσύ και ο οποιοσδήποτε άλλος όλα αυτά.
Τέλος, όσον αφορά στα δεινά που επιφέρει η πατριαρχία και στον άντρα, φαντάζομαι θα αναφέρεσαι σε όλα αυτά που λέγονται πως τον θέλει αρρενωπό, να είναι σκληρός, να μην μιλάει για τα προβλήματά του κοκ. Βέβαια όλα αυτά είναι στοιχεία του άντρα, που -ως έναν υγιή βαθμό- πρέπει να έχει, να είναι δηλαδή στωικός. Όμως η σύγχρονη δυτική κοινωνία σταδιακά εκθηλύνει τους άντρες, κάτι με το οποίο σαφώς και διαφωνώ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρε συ Λιάκουρα άραξε. Έχεις βγάλει το όπλο της antiwoke σταυροφορίας και βαράς προς πάσα κατεύθυνση. Παίρνεις εκδίκηση για τα περί εθνοπροδοτών παλιά ε; :P
Βασικά είναι σκοπός μου -όχι εδώ μέσα, γενικά μιλάω- να αναδειχθούν οι μεγάλες διαφορές εθνικιστών/εθνικών κ.λπ. με εμάς τους Χριστιανούς, γιατί ανέκαθεν οι πρώτοι μασκαρεύονταν ώστε να προσεγγίσουν τους δεύτερους, μιας και ούτε Χριστιανοί είναι, ενώ πολλοί από αυτούς -off camera- κοροϊδεύουν τον Χριστιανισμό και τον θεωρούν μάστιγα για τον Ελληνισμό. Όταν βλέπω υιοθέτηση προοδευτικών ιδεών θέλω σαφώς να συνειδητοποιήσουν οι Χριστιανοί ποιους δεν πρέπει να ακολουθήσουν και για ποιον λόγο. Γιατί, όπως έχω ξαναπεί, η θρησκεία είναι κάτι υπερβατικό και ανώτερο και, σε αντίθεση με τις ιδεολογίες του υλικού κόσμου, δεν την νοιάζει να προσαρμοστεί για να αποκτήσει ακολούθους. Θεός θα υπάρχει είτε τον πιστεύουν δισεκατομμύρια άνθρωποι είτε κανένας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Τέλος, όσον αφορά στα δεινά που επιφέρει η πατριαρχία και στον άντρα, φαντάζομαι θα αναφέρεσαι σε όλα αυτά που λέγονται πως τον θέλει αρρενωπό, να είναι σκληρός, να μην μιλάει για τα προβλήματά του κοκ.
Αναφέρομαι στο οτι ο άντρας πρέπει να φέρνει χρήμα, να είναι επιτυχημένος, να γαμάει και να δέρνει να στηρίζει ολόκληρη οικογένεια, να είναι μάστορας τρελός και να μην έχει συναισθήματα. Και άλλα πόσα που τώρα δεν μου έρχονται.

Τα φύλα έχουν διαφορές και πρέπει να τα σεβαστούμε, σαφώς.
Δεν ξέρω πως μπορείς να παρακινήσεις κάτι θετικό χρησιμοποιώντας τους όρους αυτούς που «καίνε» όπως εσύ τους σκέφτεσαι ενώ γνωρίζεις πως θα τριγκάρει κόσμο.
Τέλος πάντων, δεν με αφορά, εξάλλου δεν είμαι άνθρωπος που βλέπω άσπρο μαύρο, έχω βαρεθεί αυτή την πόλωση.
Δεν είμαι αμερόληπτη , ούτε είναι αποχρωματισμένα τα όσα γράφω, αυτό που λες εσύ ένταση.

Όμως , at the end of the day, θέλω να ξέρω πως τουλάχιστον στάθηκα με τον αδύναμο.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποιες φήμες που δεν έχουν επιβεβαιωθεί αλλά σε αυτό δεν μπορείς να ρίχνεις τις ευθύνες στον Βελόπουλο.

Ναι αλλά εγώ δεν σου περιέγραψα καμιλά θεωρία συνωμοσίας για ψεκασμένους,
σε σεβάστηκα, την πραγματικότητα σου περιέγραψα.
Αν σε γοητεύουν οι θεωρίες συνωμοσίας , αλλάζει το πράμα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,837 μηνύματα.
Βασικά είναι σκοπός μου -όχι εδώ μέσα, γενικά μιλάω- να αναδειχθούν οι μεγάλες διαφορές εθνικιστών/εθνικών κ.λπ. με εμάς τους Χριστιανούς, γιατί ανέκαθεν οι πρώτοι μασκαρεύονταν ώστε να προσεγγίσουν τους δεύτερους, μιας και ούτε Χριστιανοί είναι, ενώ πολλοί από αυτούς -off camera- κοροϊδεύουν τον Χριστιανισμό και τον θεωρούν μάστιγα για τον Ελληνισμό. Όταν βλέπω υιοθέτηση προοδευτικών ιδεών θέλω σαφώς να συνειδητοποιήσουν οι Χριστιανοί ποιους δεν πρέπει να ακολουθήσουν και για ποιον λόγο. Γιατί, όπως έχω ξαναπεί, η θρησκεία είναι κάτι υπερβατικό και ανώτερο και, σε αντίθεση με τις ιδεολογίες του υλικού κόσμου, δεν την νοιάζει να προσαρμοστεί για να αποκτήσει ακολούθους. Θεός θα υπάρχει είτε τον πιστεύουν δισεκατομμύρια άνθρωποι είτε κανένας.
Στον χώρο υπάρχουν πολλές και διαφορετικές κατηγορίες. Από χριστιανούς πατριώτες σκέτο έως και χριστιανούς εθνικιστές και παγανιστές εθνικιστές. Η μόνη ομάδα του χώρου που σίγουρα είναι αντίθετη προς τον χριστιανισμό είναι οι Εθνικοσοσιαλιστές/φασίστες που είναι φύσει αντιχριστιανοί. Δεν γίνεται να πούμε πως εθνικισμός και χριστιανισμός δεν ταυτίζονται. Απλά προσοχή γιατί υπάρχουν και άτομα του χώρου που όντως δεν είναι χριστιανοί. Εσύ μένεις στο παράδειγμα της ΧΑ που ήταν αυτόνομοι Εθνικοσοσιαλιστές και εξελίχθηκαν σε κομματικοί εθνικιστές. Με τέτοιους κωλοτούμπες προσοχή στον χώρο.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Δεν γίνεται να πούμε πως εθνικισμός και χριστιανισμός δεν ταυτίζονται.
Δεν ταυτίζονται, όχι. Κατά μία έννοια είμαστε περισσότερο Ρωμιοί, παρά Έλληνες, ειδικά στο πνευματικό/πολιτισμικό επίπεδο με μόνη εξαίρεση ίσως τη γλώσσα. Αυτό το θέμα καίει, το γνωρίζω και πολλοί διαφωνούν με αυτό που γράφω.
Εσύ μένεις στο παράδειγμα της ΧΑ που ήταν αυτόνομοι Εθνικοσοσιαλιστές και εξελίχθηκαν σε κομματικοί εθνικιστές. Με τέτοιους κωλοτούμπες προσοχή στον χώρο.
Δεν έκαναν κωλοτούμπα, τουλάχιστον στο θέμα της θρησκείας. Βασικά ήταν παγανιστές (τουλάχιστον ο πυρήνας τους) -βλέπε το ποίημα του Μιχαλολιάκου στον μέγα Παν. Ούτε καν δωδεκαθεϊστές/εθνικοί ήταν. Και αυτά που πίστευαν τα πίστευαν γιατί ήταν η ιδεολογία του εσώτερου κύκλου του Χίτλερ. Κάποια στιγμή θα αναλύσω το πως το ερμητικό τάγμα της Χρυσής Αυγής πρώτα και η εταιρεία της Θούλης, έπειτα, επηρέασαν την όλη ιδεολογία του Ναζισμού, αποτελώντας την σπίθα για να εκδηλωθεί από τον Χίτλερ.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,980 μηνύματα.
μας έχει ξενερώσει τόσο η κοινοβουλευτική αριστερά, που απλά θα την ψηφίσουμε να μην πάρουν 41τακατό τα άλλα κοράκια ή βγουν 2ο κόμμα οι ψεκασμένοι και οι φασίστες. εκεί καταντήσαμε. για κανένα άλλο λόγο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,295 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Ναι αλλά εγώ δεν σου περιέγραψα καμιλά θεωρία συνωμοσίας για ψεκασμένους,
σε σεβάστηκα, την πραγματικότητα σου περιέγραψα.
Αν σε γοητεύουν οι θεωρίες συνωμοσίας , αλλάζει το πράμα.

Για τον Πούτιν μου έγραφες συνέχεια και εγώ σου απάντησα πάλι για τον Πούτιν μια πιθανή θεωρία που έχει ακουστεί, εσύ δεν απάντησες ακόμα τι ψηφίζεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Για τον Πούτιν μου έγραφες συνέχεια και εγώ σου απάντησα πάλι για τον Πούτιν μια πιθανή θεωρία που έχει ακουστεί, εσύ δεν απάντησες ακόμα τι ψηφίζεις.
Δεν έγραψα για τον Πούτιν (Poo-tin) όπως λες, η απάντησή σου είναι εκτός θέματος
και η μπάλα στην εξέδρα.

Σου εξήγησα πως θα ψηφίσεις ένα ανθελληνικό σκουλήκι, τον Βελο.
Σου εξήγησα πως ονειρεύεται ένα ηγέτη δυνάστη ασιατομογγολικού ιδεώδους και πρακτικής.
Σου εξήγησα πως η δήθεν ορθοδοξία στα χέρια τους είναι μια παραπλάνηση.
Ο τελευταίος χριστιανός ορθόδοξος πιστός, θα περιμέναμε να απορρίψει ένα
σκουλήκι που πουλάει επιστολές του Ιησού, όχι και να τον επιβραβεύει με τόσο υψηλά ποσοστά
στην β.Ελλάδα όπου η πίστη "υποτίθεται" είναι το κυρίαρχο στην ταυτότητά τους.
Εκτός και αν όλοι αυτοί οι φανατικά ορθόδοξοι, είναι απλώς καμουφλαρισμένες συμμορίες
τουρκόσποροι που κατά βάθος αγαπάνε ερντογάν και ισλαμισμό.(πολύ πιθανό)

Σου εξήγησα πως ή όποιες αναφορές περί μακεδονίας και ονόματος, είναι παπαριές
από ανθελληνικά σκουλήκια, στα τέτοια τους και η εκκλησία και ο χριστός και η μακεδονία.
Ο Πούτιν (Poo-tin) που λατρεύουν, αναγνώρισε απ τους πρώτους την γειτονική χώρα με το
όνομα "μακεδονία" χωρίς αναστολές και ουδεμία αμφιβολία.

Οι όποιες αναφορές στο έκφυλο αλαζόνα τελειωμένο νεοναζιστικό σκουπίδι Πούτιν (Poo-tin)
ήταν επειδή το ανθελληνικό σκουπίδι κατακάθι της κοινωνίας που θέλεις να ψηφίεις, ο Βελό,
τον έχει αφεντικό, είναι υποτακτικός του.

Θα ψηφίσω Δημιουργία Ξανά επειδή ρωτάς επίμονα.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Δεν έγραψα για τον Πούτιν (Poo-tin) όπως λες, η απάντησή σου είναι εκτός θέματος
και η μπάλα στην εξέδρα.

Σου εξήγησα πως θα ψηφίσεις ένα ανθελληνικό σκουλήκι, τον Βελο.
Περίεργη η επιμονή σου με ένα κόμμα, το οποίο, και έτσι όπως τα λες να είναι, δεν κυβερνάει. Θα έλεγε κανείς ότι, αν σε ενοχλούν τα ανθελληνικά σκουλήκια, θα έπρεπε πρώτα από όλα να κοιτάξεις προς ΝΔ - ΣΥ.ΡΙΖ.Α - ΠΑ.ΣΟ.Κ μεριά. Για το Σύριζα σε έχω δει να γράφεις, για τη ΝΔ μόνο απαλά χαδάκια.
Σου εξήγησα πως ονειρεύεται ένα ηγέτη δυνάστη ασιατομογγολικού ιδεώδους και πρακτικής.
Δεν είναι και ό,τι καλύτερο, συμφωνώ. Ελπίζω να μην προτιμάς ανοϊκούς με σιχαμερά και ανώμαλα γούστα για πολύ μικρές ηλικίες, που επί θητείας του όλοι αυτοί οι ασιατομόγγολοι ηγέτες κάνουν πλάκα και πάμε τροχάδην για ΓΠΠ.
Σου εξήγησα πως η δήθεν ορθοδοξία στα χέρια τους είναι μια παραπλάνηση.
Ο τελευταίος χριστιανός ορθόδοξος πιστός, θα περιμέναμε να απορρίψει ένα
σκουλήκι που πουλάει επιστολές του Ιησού, όχι και να τον επιβραβεύει με τόσο υψηλά ποσοστά
στην β.Ελλάδα όπου η πίστη "υποτίθεται" είναι το κυρίαρχο στην ταυτότητά τους.
Πάλι μεγάλη ζέση με την ορθοδοξία ρε παιδί μου, εσύ πολλά ξέρεις φαίνεται για τη θρησκεία. Λοιπόν, η απατεωνιά του Βελόπουλου δεν συγκρίνεται με αυτά που κάνουν τα κόμματα εξουσίας στον Χριστιανισμό καθημερινά, λοιδορώντας και υποβαθμίζοντας τη θέση του στην Ελληνική κοινωνία κάθε μέρα.
Εκτός και αν όλοι αυτοί οι φανατικά ορθόδοξοι, είναι απλώς καμουφλαρισμένες συμμορίες
τουρκόσποροι που κατά βάθος αγαπάνε ερντογάν και ισλαμισμό.(πολύ πιθανό)
Τον κακό σου τον καιρό που θα μας αποκαλέσεις τουρκόσπορους και ισλαμιστές
Θα ψηφίσω Δημιουργία Ξανά επειδή ρωτάς επίμονα.
Εσύ και ο κάθε ένας που θα ψηφίσει ΝΔ και δεν θέλει να το παραδεχτεί. Όλοι Δημιουργία Ξανά θα ψηφίσετε (αν ψήφιζαν όλοι όσοι το λένε, άνετα θα έμπαινε Βουλή.)
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Τον κακό σου τον καιρό που θα μας αποκαλέσεις τουρκόσπορους και ισλαμιστές
Αν ανήκεις σε εκέίνο το μπουλούκι που είχε βγει στους δρόμους στα βουνά και στα λαγκάδια,
τότε με την συμφωνία των πρεσπών, και έσκιζες πουκάμισα, και τώρα ψηφίζεις βελό, λατρεύεις Πούτιν,
ε, μάλλον αυτό που φοβάσαι είσαι.

Σου επαναλαμβάνω, ο μεν Βελό, αυτό που έκανε (επιστολές) είναι αμαρτία μεγαλύτερη
από κάτι άλλους αριστερούληδες που δημοσιοποιούν περίεργες εικόνες, γκέι εσταυρωμένος,
κανονικά θα έπρεπε να αφοριστεί, όχι να πουλάει και μούρη και να τον στηρίζει η β.Ελλάδα

Μετά, ο Πούτιν, (Ποο-τιν), αναγνώρισε το κρατίδιο απ την πρώτη στιγμή,
πως γίνεται να τον λατρεύει το χριστιανορθόδοξο κίνημα της Β.Ε ; ε; Για δώσε μια εξήγηση.
Πολύ πιθανόν να πρόκειται για συμμορίες τουρκόσπορων που παριστάνουν ότι και καλά
για να αλώσουν την χώρα, να ανοίξουν καμιά κερκόπορτα να μείνει ανοικτή το βράδυ μπας και ....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Περίεργη η επιμονή σου με ένα κόμμα, το οποίο, και έτσι όπως τα λες να είναι, δεν κυβερνάει.
Καλά, δεν κυβερνά, αλλά μπορεί να στείλει ένα κατάσκοπο πράκτορα του Πούτιν (Poo-tin)
στην ευρωβουλή και αντί να έχουμε έλληνα ευρωβουλευτή, να έχουμε ένα τουρκόσπορο πράκτορα
και προβοκάτορα στην υπηρεσία ερνογαν και πούτιν (Poo-tin) . Τι δεν καταλαβαίνεις;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελπίζω να μην προτιμάς ανοϊκούς με σιχαμερά και ανώμαλα γούστα για πολύ μικρές ηλικίες,
Δεν κατάλαβα τι είναι οι "ανοϊκούς" , εννοείς νατοικούς ?
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι είναι οι "ανοϊκούς" , εννοείς νατοικούς ?
Όχι, ανοϊκούς εννοώ, αυτούς που έχουν άνοια δηλαδή. Σαν τον παππούλη που κυβερνάει την έκφυλη Δύση που λατρεύεις. Συνέχισε τώρα να γράφεις για τον Poo-tin (ναι, το έγραψες μια δύο φορές, το καταλάβαμε, φτάνει) και καλό Τζήμερο να ψηφίσεις (δεν το πίστεψε κανείς.), εγώ δεν θα ξανασχοληθώ με τέτοια επιχειρηματολογία.
Μόνο πρόσεχε λίγο με χαρακτηρισμούς τύπου «Τουρκόσποροι» και «κρυφοϊσλαμιστές.» Είναι η τελευταία φορά που θα είμαι ευγενικός.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Μόνο πρόσεχε λίγο με χαρακτηρισμούς τύπου «Τουρκόσποροι» και «κρυφοϊσλαμιστές.» Είναι η τελευταία φορά που θα είμαι ευγενικός.
Οι χαρακτηρισμοί συνοδεύονται απ το "πολύ πιθανόν", δηλαδή μια σκέψη και στηρίζονται σε κάποια ερωτηματικά.
Αν δεν απαντήσεις ικανοποιητικά στα ερωτηματικά τότε τα "πρόσεχε" είναι μόνο απειλές με έλλειψη
περιεχομένου που επιβεβαιώνουν τις υποψίες μου περί των πραγματικών ιδιοτήτων όλων αυτών
των "πιστών" της ορθοδοξίας στην Β.Ε. που ψηφίζει ένα ανθελληνικό σκουλήκι πράκτορα προβοκάτορα.

Επαναλαμβάνω.
Ο Πούτιν (Poo-tin) ήταν απ τους πρώτους που αναγνώρισε το γειτονικό κρατίδιο με το επίμαχο όνομα.
Εκεί ΓΙΑΤΙ το χριστεπώνυμο πλήθος της Β.Ε συνεχίζει να λατρεύει αυτόν τον νεοναζί δολοφόνο και
ψηφίζει και Βελό που όπως φαίνεται είναι υποτακτικός πράκτορας και υπάλληλος του Πούτιν (Poo-tin) ?

Δεύτερη ερώτηση
Εφόσον ενοχλούνται από θεατρικά έργα και πίνακες που προσβάλλουν τα Θεία, για ποιο λόγο ένας
τηλεπωλητής που πουλάει επιστολές του Ιησού, πράξη εξίσου αν όχι και περισσότερο προσβλητική,
εκεί το χριστεπώνυμο πλήθος της Β.Ε. δεν ενοχλείται; Κάνουν λες και είναι άλλης θρησκείας πιστοί.

Αυτά αν μου δώσεις μια απλή ερμηνεία θα έχει βαρύτητα και η συνεισφορά σου στον διάλογο,
οι απειλές, όχι.
 
Top