Ευρωεκλογές 2024

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 4 11.1%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 4 11.1%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 2 5.6%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 2 5.6%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 5 13.9%
  • Σπαρτιάτες

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Νίκη

    Ψήφοι: 1 2.8%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    Ψήφοι: 2 5.6%
  • Νέα Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέρα 25

    Ψήφοι: 6 16.7%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 6 16.7%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 4 11.1%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Πάντως η πραγματικότητα είναι πως ο μόνος λόγος που υπάρχει ο Βελόπουλος ως ανεξάρτητο κόμμα, είναι επειδή δεν του έχει γίνει ακόμα πρόταση από την Νέα Δημοκρατία.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Ξέχασες να γράψεις κάτι σε παρένθεση από δίπλα
Ήταν εσκεμμένο.
Το παρέλειψα για να δω ποιος είναι αρκετά παρατηρητικός.


Τέλος πάντων.
Αυτήν την αντίφαση στους κόλπους των υποτιθέμενων "πιστών" και "μπατριωτών"
από την πατριδομάνα χριστιανομάνα Βόρεια Ελλάδα, που ψηφίζουν δαγκωτό έναν
κατάσκοπο, ανθελληνικό σκουπίδι, δεν μπορώ να βρω ένα οπαδό με στοιχειώδη λογική
να μου τα εξηγήσει. Επαναλαμβάνω, στοιχειώδη λογική, τα βασικά. ( * )

Γιατί δεν πήγαν να δείρουν τον Βελό και να του κάψουν τα βιβλία όταν έλεγε ότι πουλάει
τις αποκλειστικές επιστολές του Ιησού ; Όπως έκαψαν κάποτε το βιβλίου του Μίμη Ανδρουλάκι ?
Ή όπως είχαν πάει και τα είχαν σπάσει σε ένα θέατρο που κάτι έλεγε εκεί περί Ιησού ?

Γιατί συνεχίζουν να λατρεύουν Πούτιν (Poo-tin) ενώ πρόκειται για ένα δολοφόνο βρεφών αμάχων
ισλαμολάγνο που αναγνώρισε με την μία το γειτονικό κρατίδιο χωρίς αναστολές και ουδείς ενοχλήθηκε?
Γιατί δεν λατρεύουν και Λαφαζάνι που είναι και αυτός έμμισθο όργανο κατάσκοπος πράκτορας
του Πούτιν (Poo-tin) ;

Μήπως πρόκειται για φέικ πατριώτες πιστούς που πάνε για ένα κουλουράκι και είναι
κυρίως ανθέλληνες και τουρκόσποροι και εμείς νομίζουμε άλλα; Λέω μήπως...

( * ) Διότι το κόμμα του, λειτουργεί και σαν τεστ ωριμότητας και λογικής.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Γιατί συνεχίζουν να λατρεύουν Πούτιν (Poo-tin) ενώ πρόκειται για ένα δολοφόνο βρεφών αμάχων
ισλαμολάγνο που αναγνώρισε με την μία το γειτονικό κρατίδιο χωρίς αναστολές και ουδείς ενοχλήθηκε?
Γιατί δεν λατρεύουν και Λαφαζάνι που είναι και αυτός έμμισθο όργανο κατάσκοπος πράκτορας
του Πούτιν (Poo-tin) ;
Πιστεύω πως στις εκλογές πρέπει να μαυρίζουμε τον Βελόπουλο.

Μετά, ο Πούτιν, (Ποο-τιν), αναγνώρισε το κρατίδιο απ την πρώτη στιγμή,
πως γίνεται να τον λατρεύει το χριστιανορθόδοξο κίνημα της Β.Ε ; ε; Για δώσε μια εξήγηση.

Πολύ πιθανόν να πρόκειται για συμμορίες τουρκόσπορων που παριστάνουν ότι και καλά
για να αλώσουν την χώρα, να ανοίξουν καμιά κερκόπορτα να μείνει ανοικτή το βράδυ μπας και ....


Καλά, δεν κυβερνά, αλλά μπορεί να στείλει ένα κατάσκοπο πράκτορα του Πούτιν (Poo-tin)
στην ευρωβουλή και αντί να έχουμε έλληνα ευρωβουλευτή, να έχουμε ένα τουρκόσπορο πράκτορα
και προβοκάτορα στην υπηρεσία ερνογαν και πούτιν (Poo-tin) . Τι δεν καταλαβαίνεις;
Όπως λες η Ρωσία αναγνωρισε από τους πρώτους την Βόρεια Μακεδονία. (Σκόπια) Αυτό δεν το ξέρουν οι ψηφοφόροι του Βελόπουλου;

Θεωρώ πως αν το ήξεραν, το Δημιουργία Ξανά θα επωφελούνταν αρκετά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.
Ήταν εσκεμμένο.
Το παρέλειψα για να δω ποιος είναι αρκετά παρατηρητικός.


Τέλος πάντων.
Αυτήν την αντίφαση στους κόλπους των υποτιθέμενων "πιστών" και "μπατριωτών"
από την πατριδομάνα χριστιανομάνα Βόρεια Ελλάδα, που ψηφίζουν δαγκωτό έναν
κατάσκοπο, ανθελληνικό σκουπίδι, δεν μπορώ να βρω ένα οπαδό με στοιχειώδη λογική
να μου τα εξηγήσει. Επαναλαμβάνω, στοιχειώδη λογική, τα βασικά. ( * )

Γιατί δεν πήγαν να δείρουν τον Βελό και να του κάψουν τα βιβλία όταν έλεγε ότι πουλάει
τις αποκλειστικές επιστολές του Ιησού ; Όπως έκαψαν κάποτε το βιβλίου του Μίμη Ανδρουλάκι ?
Ή όπως είχαν πάει και τα είχαν σπάσει σε ένα θέατρο που κάτι έλεγε εκεί περί Ιησού ?

Γιατί συνεχίζουν να λατρεύουν Πούτιν (Poo-tin) ενώ πρόκειται για ένα δολοφόνο βρεφών αμάχων
ισλαμολάγνο που αναγνώρισε με την μία το γειτονικό κρατίδιο χωρίς αναστολές και ουδείς ενοχλήθηκε?
Γιατί δεν λατρεύουν και Λαφαζάνι που είναι και αυτός έμμισθο όργανο κατάσκοπος πράκτορας
του Πούτιν (Poo-tin) ;

Μήπως πρόκειται για φέικ πατριώτες πιστούς που πάνε για ένα κουλουράκι και είναι
κυρίως ανθέλληνες και τουρκόσποροι και εμείς νομίζουμε άλλα; Λέω μήπως...

( * ) Διότι το κόμμα του, λειτουργεί και σαν τεστ ωριμότητας και λογικής.
Είπα να τα σβήσω και να μη μιλήσω, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να συγκρατήσω τον εγωισμό μου. Ίσως να είναι και εκτός θέματος, ίσως και να μην παραμείνουν πολύ στο θρεντ, ωστόσο έχω την ανάγκη να τα πω.
Δεν έχω καμία πρόθεση να ψηφίσω Βελόπουλο στις επικείμενες ευρωεκλογές, και ούτε περίμενα ποτέ ότι θα χρειαζόταν να πάρω τόσο πολύ το μέρος του, αλλά με αυτά που βλέπω με πνίγει το δίκιο. Πρόσεξε πολύ πώς θα μιλάς.
Είτε ψηφίζουν Βελόπουλο είτε όχι, τους κατοίκους της Βόρειας Ελλάδας (και πιο ειδικά της Μακεδονίας, μιας και κυρίως σε αυτούς αναφέρεσαι) δε θα τους αποκαλέσεις ξανά:
  • Υποτιθέμενους "πιστούς"
  • Μπατριώτες
  • Φέικ πατριώτες πιστούς
  • Ανθέλληνες
  • Τουρκόσπορους
Αν μου ξέφυγε κάποιος υποτιμητικός προσδιορισμός που απηύθυνες και από προηγούμενα μηνύματα, ας θεωρηθεί ότι εννοείται.

Με αυτούς τους προσδιορισμούς, εγώ τουλάχιστον αντιλαμβάνομαι πως άλλος γίνεται ο ανθέλληνας εδώ μέσα και το παίζει ανώτερος όλων. Ο Βελόπουλος και ο κάθε Βελόπουλος είναι πολιτικός, και ως εκ τούτου έχει μια δουλειά να κάνει. Το ότι χρησιμοποιεί ίσως και τον λαϊκισμό ως όπλο δεν είναι κατακριτέο, μιας και εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει πρόσωπο της πολιτικής σκηνής που να μην το κάνει. Γιατί λοιπόν όλοι οι υπόλοιποι πολιτικοί είναι άγιοι ενώ εχθρεύεσαι τόσο πολύ τον συγκεκριμένο;

Η κυριότερη ένστασή μου όμως βρίσκεται στη λίστα που παρέθεσα παραπάνω.
Με το να αποκαλείς ένα άλλο τμήμα του ελληνικού πληθυσμού με αυτούς τους επαίσχυντους χαρακτηρισμούς, το μόνο που καταφέρνεις να κάνεις είναι να σπέρνεις τη διχόνοια. Δε σε κάνει ούτε παραπάνω Έλληνα απ' ό,τι είναι όλοι οι υπόλοιποι σε αυτό το θρεντ, που είναι πιο ευνοϊκά διακείμενοι απέναντι στον συγκεκριμένο πολιτικό και στις ιδέες του, ούτε πιο πατριώτη, ούτε πιο έξυπνο απ' αυτούς, ούτε τίποτα. Ίσα ίσα που επιτυγχάνεται το ακριβώς αντίθετο με αυτή την τακτική.
Οπότε παρακαλώ πολύ να μένεις στα επιχειρήματά σου και άσε τους επιθετικούς και μη προσδιορισμούς προς το πρόσωπο των υπολοίπων εκτός της συζήτησης. Το θέμα είναι Ευρωεκλογές, όχι χαρακτηρισμοί ψηφοφόρων. Αν θες να κάνεις κάτι τέτοιο, μπορείς νομίζω να ανοίξεις καινούργιο θρεντ πατώντας το κουμπάκι που υπάρχει στο πάνω τμήμα της οθόνης και να βγάλεις τη χολή σου.

Και σε περίπτωση που κάποιος αναρωτιέται γιατί αυτή η ζέση να μιλήσω, παρόλο που εξαρχής είπα πως δεν υποστηρίζω τον συγκεκριμένο πολιτικό, είναι απλά η συνείδησή μου και η αίσθηση δικαίου. Γνωρίζω άλλωστε πολύ καλά πως τα υπόλοιπα μέλη που μάλλον θίγονται εξίσου όπως και εγώ με αυτούς τους προσδιορισμούς, έχουν γλώσσα και μια χαρά μυαλό για να υποστηρίξουν τη θέση τους, και δε με χρειάζονται ως δικηγόρο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Το ότι η Ρωσία αναγνωρισε από τις πρώτες χώρες τα Σκόπια και το γεγονός πως ο Βελόπουλος την υποστηρίζει είναι τρομερά σοβαρό. Θα έπρεπε να το γνωρίζουν οι ψηφοφόροι του.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Πρόσεξε πολύ πώς θα μιλάς.
Είτε ψηφίζουν Βελόπουλο είτε όχι, τους κατοίκους της Βόρειας Ελλάδας (και πιο ειδικά της Μακεδονίας, μιας και κυρίως σε αυτούς αναφέρεσαι) δε θα τους αποκαλέσεις ξανά:
  • Υποτιθέμενους "πιστούς"
  • Μπατριώτες
  • Φέικ πατριώτες πιστούς
  • Ανθέλληνες
  • Τουρκόσπορους
Αγαπητή μου Kate1914, οι περιγραφές μου, δεν συμπεριλαμβάνουν το 100% του πληθυσμού.
Άλλωστε αυτός ο προβοκάτορας κατάσκοπος ανθελληνικό υποκείμενο, λέγεται, ότι στην Β.Ελλάδα
πάει για 10%-15%, φυσικά δεν θα μπορούσα να συμπεριλάβω σε αυτά που γράφω και το υπόλοιπο 85-90%.

Όποιος ήταν στις "διαδηλώσεις" κατά της συμφωνίας των πρεσπών και ταυτόχρονα ψηφίζει αυτό
το ανθελληνικό υποκείμενο το οποίο είναι υπάλληλος του δολοφόνου νεοναζί Πούτιν (Poo-tin), τότε εκείνες οι διαδηλώσεις ήταν "δρώμενα" και θεατρικά μονόπρακτα.
Το ότι χρησιμοποιεί ίσως και τον λαϊκισμό ως όπλο δεν είναι κατακριτέο,
Εγώ νομίζω πως είναι η αθλιότητα αλλά, ας δεχθούμε πως ο "λαϊκισμός" επιτρέπεται,
τότε η δική μου άποψη , ωμή και γυμνή, με χαρακτηρισμούς, γιατί να απαγορεύεται ?

Επαναλαμβάνω, όποιος μου εξηγήσει με περιεχόμενο και όχι με απειλές, τα δύο ερωτήματα
που έθεσα, τότε θα αθωώσει και δικαιώσει, όλο αυτό το μικρό κομμάτι κατοίκων βορείου ελλάδος
που όπως λες εγώ το και το.

Τέλος
Δεν επιδιώκω να γίνω περισσότερο πατριώτης από κανένα.
Δεν επιδιώκω ούτε καν πατριώτης να είμαι.
Αν είχα πολλά λεφτά, θα είχα φύγει από Ελλάδα, θα ζούσα αλλού.
Όμως δεν έχω και δεν μπορώ να φύγω, έχω ανάγκες οικογένεια που πρέπει
να βελτιώσω την δική μου οικογενειακή ζωή, όσο περισσότερο και όσο καλύτερα μπορώ.
Πρέπει να απαλλαχθώ από όλο αυτό το δολοφονικό κύκλωμα βλακείας που κυβερνάει αυτή
τη χώρα, είτε από κυβερνητική θέση είτε από θέση συνδικαλιστή είτε από θέση αντιπολίτευσης
είτε από θέση παπδαριού, είτε από θέση "είμαι δημόσιος υπάλληλος, κάνω ότι μου αρέσει όποτε μου αρέσει".
Διότι ΟΛΟΙ αυτοί μας κυβερνάνε, όχι μόνο οι κυβερνήσεις.

Κατανοητό ?
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Αγαπητή μου Kate1914, οι περιγραφές μου, δεν συμπεριλαμβάνουν το 100% του πληθυσμού.
Άλλωστε αυτός ο προβοκάτορας κατάσκοπος ανθελληνικό υποκείμενο, λέγεται, ότι στην Β.Ελλάδα
πάει για 10%-15%, φυσικά δεν θα μπορούσα να συμπεριλάβω σε αυτά που γράφω και το υπόλοιπο 85-90%.

10-15% θα πάρει Πανελλαδικά στην βόρεια Ελλάδα θα χτυπήσει πάνω από 20, μιας και δίνεις μαθήματα πατριωτισμού αναφέροντας για ανθελληνικά υποκείμενα μήπως προτιμάς αυτόν?
 

Συνημμένα

  • gerapetritis-erdogan.jpg
    gerapetritis-erdogan.jpg
    59.2 KB · Εμφανίσεις: 13

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
10-15% θα πάρει Πανελλαδικά στην βόρεια Ελλάδα θα χτυπήσει πάνω από 20, μιας και δίνεις μαθήματα πατριωτισμού αναφέροντας για ανθελληνικά υποκείμενα μήπως προτιμάς αυτόν?
Ναι, αλλά πως δικαιολογούνται αυτές οι αντιφάσεις που αναφέρθηκα πριν,
εκεί τρία πουλάκια κάθουνταν

Σκέψου, αντίδραση που έγινε πριν λίγα χρόνια με βιβλίο του Μίμη Ανδρουλάκη που κάτι είχε γράψει...
https://professors-phds.com/2022/10/06/46931/

Πρόχειρα βρήκα αυτές τις αντιδράσεις από ένα εκκλησιαστικό σάιτ, θυμάμαι, είχαν κάψει δημόσια
τα βιβλία και κάναν και κάτι άλλες ταρζανιές διότι προσεβλήθησαν... τώρα με τον βελό και το εμπόρευμα
επιστολές, δεν ... περίεργο, δεν ενοχλούνται αλλά και 20% τον ψηφίζουν....
και λατρεύουν και πούτιν? (poo-tin) και σιχτιρίζουν αναθεματίζουν τον πάσα ένα για την συμφωνία πρεσπών
διότι η μακεδονία και το όνομα και τα γνωστά, αλλά προς Πούτιν (poo-tin) μόνο λατρεία... να χαρώ εγώ μπατριώτες. Αυτοί περιμένουν ένα νεύμα του ερντογάν να ξεχυθούν να μας φάνε. Πεμπτοφαλαγγίτες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,837 μηνύματα.
Ποια Ρωσσία υποστηρίζει ο Βελόπουλος ρε φιλελέδες; Ξεκίνησε στην αρχή με να πάμε με την Ρωσσία και επαναφορά της θανατικής ποινής και μόλις μπήκε στη βουλή διακριτικά τα έσβησε από το πρόγραμμά του. Όσο υπέρ της Ρωσσίας είναι η Μελόνι άλλο τόσο είναι και ο Βελόπουλος. Μην ανησυχείτε φιλοδυτικοί μου, και η ΧΑ να βγει στην εξουσία κανένας δεν θα σας στερήσει τους συμμάχους σας. Η Ελλάς είναι αιχμάλωτη της γεωγραφίας και πάντα θα είναι προσδεμένη στο δυτικό άρμα. Όπως η Ουκρανία είναι συνδεδεμένη με την Ρωσσία και όταν πήγε να το σταματήσει δέχθηκε εισβολή αυτό ακριβώς θα γίνει σε περίπτωση που η Ελλάδα επιλέξει να αλλάξει γεωστρατηγικό στρατόπεδο.


όσο για τα περί μακεδονικού καλά γελάω με το ότι η Ρωσσία αναγνώρισε πρώτη τα Σκόπια. Κυριολεκτικά όλο το ζήτημα έγινε ακριβώς γιατί οι δυτικοί ήθελαν να κλείσουν τις εκκρεμότητες και να ξεκινήσουν οι ενταξιακές διαδικασίες των γειτόνων σε ΝΑΤΟ και ΕΕ. Την Μακεδονία την πούλησαν οι εγχώριοι δυτικοραγιάδες. Από εκεί και έπειτα όπως οι δυτικοί δεν ενδιαφέρονται για το ποιος είναι ο επίσημος κληρονόμος της Μακεδονίας έτσι ακριβώς δεν ενδιαφέρεται και η Ρωσσία. Όλα είναι συμφέροντα. Εφ'όσον το ελληνικό προτεκτοράτο δέχεται ό,τι του επιβάλλουν τα δυτικά αφεντικά του ποιος θα συγκινηθεί; Ο Πούτιν ή ο οιοσδήποτε δυτικός; Μόνο συμφέροντα υπάρχουν, όχι συμμαχίες και φιλίες. Την ιστορία μας, τα συμφέροντα μας και την ακεραιότητα μας εμείς καλούμαστε να τα υπερασπιστούμε, κανένας Πούτιν και κανένας Μπάιντεν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Ποια Ρωσσία υποστηρίζει ο Βελόπουλος ρε φιλελέδες; Ξεκίνησε στην αρχή με να πάμε με την Ρωσσία και επαναφορά της θανατικής ποινής και μόλις μπήκε στη βουλή διακριτικά τα έσβησε από το πρόγραμμά του. Όσο υπέρ της Ρωσσίας είναι η Μελόνι άλλο τόσο είναι και ο Βελόπουλος. Μην ανησυχείτε φιλοδυτικοί μου, και η ΧΑ να βγει στην εξουσία κανένας δεν θα σας στερήσει τους συμμάχους σας. Η Ελλάς είναι αιχμάλωτη της γεωγραφίας και πάντα θα είναι προσδεμένη στο δυτικό άρμα. Όπως η Ουκρανία είναι συνδεδεμένη με την Ρωσσία και όταν πήγε να το σταματήσει δέχθηκε εισβολή αυτό ακριβώς θα γίνει σε περίπτωση που η Ελλάδα επιλέξει να αλλάξει γεωστρατηγικό στρατόπεδο.


όσο για τα περί μακεδονικού καλά γελάω με το ότι η Ρωσσία αναγνώρισε πρώτη τα Σκόπια. Κυριολεκτικά όλο το ζήτημα έγινε ακριβώς γιατί οι δυτικοί ήθελαν να κλείσουν τις εκκρεμότητες και να ξεκινήσουν οι ενταξιακές διαδικασίες των γειτόνων σε ΝΑΤΟ και ΕΕ. Την Μακεδονία την πούλησαν οι εγχώριοι δυτικοραγιάδες. Από εκεί και έπειτα όπως οι δυτικοί δεν ενδιαφέρονται για το ποιος είναι ο επίσημος κληρονόμος της Μακεδονίας έτσι ακριβώς δεν ενδιαφέρεται και η Ρωσσία. Όλα είναι συμφέροντα. Εφ'όσον το ελληνικό προτεκτοράτο δέχεται ό,τι του επιβάλλουν τα δυτικά αφεντικά του ποιος θα συγκινηθεί; Ο Πούτιν ή ο οιοσδήποτε δυτικός; Μόνο συμφέροντα υπάρχουν, όχι συμμαχίες και φιλίες. Την ιστορία μας, τα συμφέροντα μας και την ακεραιότητα μας εμείς καλούμαστε να τα υπερασπιστούμε, κανένας Πούτιν και κανένας Μπάιντεν.
Καλέ μου Ιωάννη, είναι κάπως παραληρηματικά όλα αυτά που περιγράφεις

Στο μήνυμα 177, έχω παραθέσει βίντεο και το απόσπασμα όπου φανερώνεται πως πληρώνεται
ένας κατάσκοπος, με αυτό που είπε, μπορεί οι μυστικές υπηρεσίες του Πούτιν (Poo-tin)
να του κατέθεσαν και 50χιλ ντούκου. Είναι σε ευθύ ανταγωνισμό με καπακαπα λαφαζάνη και χρυσαύγουλα, ποιος είναι ο πιο καλός προβοκάτορας, ο πιο καλός υποτακτικός...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,837 μηνύματα.
Καλέ μου Ιωάννη, είναι κάπως παραληρηματικά όλα αυτά που περιγράφεις

Στο μήνυμα 177, έχω παραθέσει βίντεο και το απόσπασμα όπου φανερώνεται πως πληρώνεται
ένας κατάσκοπος, με αυτό που είπε, μπορεί οι μυστικές υπηρεσίες του Πούτιν (Poo-tin)
να του κατέθεσαν και 50χιλ ντούκου. Είναι σε ευθύ ανταγωνισμό με καπακαπα λαφαζάνη και χρυσαύγουλα, ποιος είναι ο πιο καλός προβοκάτορας, ο πιο καλός υποτακτικός...
Ε ωραία, τόσα χρόνια στην ελληνική πολιτική σκηνή έχουμε ευθύ ανταγωνισμό για το ποιος είναι ο πιο καλός υποτακτικός της Αμερικής, στην Ρωσσία κόλλησες καλέ μου Έσπερε;

Δεν υπάρχουν αυτά θα έλεγα, αν ο Βελόπουλος έχει όντως στόχο να προσδέσει την Ελλάδα στο ευρασιατικό στρατόπεδο τότε είτε δεν θα βγει ποτέ είτε θα γίνει δυτική παρέμβαση στην χώρα. Και ο Ανδρέας Παπανδρέου που κόντρα στο ανήκομεν εις την Δύσιν του Καραμανλή πρόβαλλε το ανήκομεν εις τους Έλληνας και το έξω οι βάσεις του θανάτου είδαμε μετ'εκλογικά πόσο κόντρα στην Δύση πήγε. Αυτά όλα είναι για εσωτερική κατανάλωση, όποιος νομίζει πως η Ελλάδα θα μεταπηδήσει ποτέ στο ρωσσικό στρατόπεδο είναι βαθιά γελασμένος και όποιος πιστεύει πως η Ρωσσία θα μας βοηθήσει είναι απλά ηλίθιος (παρόμοιου επιπέδου με αυτόν που πιστεύει πως η Δύση θα μας σώσει).
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Ε ωραία, τόσα χρόνια στην ελληνική πολιτική σκηνή έχουμε ευθύ ανταγωνισμό για το ποιος είναι ο πιο καλός υποτακτικός της Αμερικής, στην Ρωσσία κόλλησες καλέ μου Έσπερε;
Κακό, δε λέω, αλλά η Αμερική είναι ο επίσημος σύμμαχός μας.

Είμαστε στο ΝΑΤΟ, καθόμαστε στο ίδιο τραπέζι με αμερικάνους
και συναποφασίζουμε. Λίγο το έχεις ?
Σκέψου που και η Τουρκία είναι τυπικά σύμμαχος στο ΝΑΤΟ, για να μπει
μέσα η Σουηδία, τους ρώτηξαν τους Τούρκους και τους παρακάλεσαν σε λέω.
Και περίμεναν να συμφωνήσει και ο Ερντογαν... αλλιώς δε...

Στην Ρουσίγια, όποιος δεν, ατύχημα δυστήχημα.

Ας εκλέξουμε σοβαρούς εκπροσώπους και στην Βουλή και στην Ευρωβουλή,
όχι καραγκιόζηδες δημοσιογράφους (βλέπε Αυτιάς, τραγική η επιλογή του ΚΜ, δείχνει πόσο τίποτα είναι)
ούτε ωραία γκομενάκια που κάνουν χατίρια σε Καταριανούς (βλέπε καιλή)
ούτε ομορφόπαιδα που λόγω εμφάνισης από κομπάρσοι πήραν ρόλο αλλά το βλέμμα τους είναι
σαν κουρασμένη αγελάδα, ούτε τραμπούκους ούτε παιδιά του κομματικού σωλήνα αγράμματοι
και ανεπίδεκτοι βασικής μαθήσεως (βλέπε το κρικρι που έγινε και αρχηγός του πασοκιναλ)

Κατάλαβες ?
Απλά δε στα λέω ? Ότι δεν καταλαβαίνεις, ρώτα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,050 μηνύματα.

Στο ερώτημα τι προτίθενται να ψηφίσουν οι εκλογείς που αυτοτοποθετούνται στην κεντροδεξιά, η κυριαρχία του Κυριάκου Μητσοτάκη είναι αδιαμφισβήτητη (ΝΔ 54%, Ελληνική Λύση 14%).

Η εικόνα, όμως, αλλάζει, όταν καλούνται να απαντήσουν όσοι αυτοτοποθετούνται στη Δεξιά και την Ακροδεξιά, όπου η ΝΔ πιέζεται από την Ελληνική Λύση (31 έναντι 30%), ενώ 8% εμφανίζεται να παίρνει η Νίκη, 7% η Φωνή Λογικής και 3% οι Σπαρτιάτες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,837 μηνύματα.
Οι Σπαρτιάτες νομίζω τέθηκαν εκτός ευρωεκλογών και αναμένεται να αποβληθούν και από την Βουλή. Δεν θα συμμετάσχουν. Όσο και αν δεν τους θέλω και θα χαιρόμουν να τους έβλεπα να πατώνουν προφανώς δεν θα ταχθω υπέρ και με την ευκαιρία που βρήκε το σύστημα για άλλη μια φορά να αποκλείσει αυθαίρετα ένα κόμμα που εκφράζει μη πολιτικά ορθές ιδέες (ασχέτως αν είναι τσίρκο ή όχι).

Ο Στίγκας είναι ο μόνος που δεν θα αποβληθεί μάλλον. Δεν θα με κάνει εντύπωση αν τον δούμε να μπαίνει στη ΝΔ φωνάζοντας πως ο Κασιδιάρης του κατέστρεψε το κόμμα σε μια προσπάθεια της ΝΔ να επαναπροσεγγίσει τους ψηφοφόρους της λαϊκής Δεξιάς.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,050 μηνύματα.
Ο Στίγκας είναι ο μόνος που δεν θα αποβληθεί μάλλον. Δεν θα με κάνει εντύπωση αν τον δούμε να μπαίνει στη ΝΔ φωνάζοντας πως ο Κασιδιάρης του κατέστρεψε το κόμμα σε μια προσπάθεια της ΝΔ να επαναπροσεγγίσει τους ψηφοφόρους της λαϊκής Δεξιάς.
Θα ήταν νομίζω πολιτική αυτοκτονία για τη ΝΔ, να εντάξει στον Στίγκα στις τάξεις της, αφού θα έχανε σε κεντρώους, που αποτελούν φαίνεται την κύρια δεξαμενή ψηφοφόρων της.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Ο Στίγκας είναι ο μόνος που δεν θα αποβληθεί μάλλον. Δεν θα με κάνει εντύπωση αν τον δούμε να μπαίνει στη ΝΔ φωνάζοντας πως ο Κασιδιάρης του κατέστρεψε το κόμμα σε μια προσπάθεια της ΝΔ να επαναπροσεγγίσει τους ψηφοφόρους της λαϊκής Δεξιάς.

Πιο πρόβατα από τους οπαδούς του Κασιδιάρη δεν υπάρχουν, ο Στίγκας ήταν το αποκορύφωμα είχαν προηγηθεί και άλλοι παρτενέρ πριν από αυτόν. Το πείραμα της τεχνητής νοημοσύνης είχε σε αυτούς την μεγαλύτερη επιτυχία αλλά στην κρίσιμη στιγμή δηλαδή της Δημοτικές εκλογές της Αθήνας εγκατέλειψαν τον ηγέτη και σωτήρα τους.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,837 μηνύματα.
Πάντως γερές μεταγραφές ο Μητσοτάκης, θα στείλουμε στην Ευρώπη την Ελεονόρα Μελέτη. Άξια εκπροσώπηση της χώρας. Ο λόγος της εν τω μεταξύ το απόλυτο ξεφτιλίκι αφού είπε ουσιαστικά πως το μόνο της προσόν είναι πως είναι γυναίκα και ο πρωθυπουργός θέλει να δείξει την εικόνα πως οι γυναίκες έχουν ίση πολιτική εκπροσώπηση.

Μετά τον Αυτιά που βροντοφωνάζει πως εκπροσωπεί το Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια ακούγεται εντόνως πως θα επιδιωχθεί να συμπεριληφθεί στο ευρωψηφοδέλτιο της ΝΔ και ο Φρέντυ Μπελέρης, ο πολιτικός κρατούμενος της Βορείου Ηπείρου. Επιθετικό μάρκετινγκ η ΝΔ, οδηγήθηκε βέβαια σε αποτυχία η επικοινωνία με τον Φαήλο Κρανιδιώτη. Οι κινήσεις της ΝΔ αναμενόμενες θα έλεγε κανείς, έχοντας εξ ασφαλίσει την κυριαρχία στον κεντρώο χώρο τώρα προσπαθεί να ελέγξει τις διαρροές στα δεξιά της.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
δεν το ήξερα πάντως πως η Μελέτη ήταν τόσο ξεπουλημένη.
Είχε βέβαια ξεπλύνει και τον Κασιδιάρη στο παρελθόν, δεν πέφτουμε εντελώς απο τα σύννεφα
 
Top