Ευρώπη, Ταξίδια, Τα Ξύδια και Backpacking!

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Prag δε χρειαζεσαι διαβατηριο χρυσο μου, τα τελευταια 4 χρονια τουλαχιστον, αν εχεις νεα ταυτοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις περί Πράγας.:)
Έχει πάει κανείς Dubai? Αν ναι, τι προτείνετε? Απαντήστε άμεσα.
Προσοχή στο πορτοφόλι σου. Να μην κυκλοφορείς έξω αν δεν το έχεις σε κάποια ασφαλή τσέπη.
Καμία σχέση, όπως ανέφερα σε άλλο topic, η μητέρα μου πήγε πριν 2 εβδομάδες Dubai. Δεν έχεις να φοβάσαι για ληστείες γιατί όπως φαίνεται είναι πολύ ασφαλές μέρος. Το μέρος είναι καθαρά για άτομα που θέλουν να κάνουν ψώνια, να δουν έρημο και καμήλες και για όσους ενδιαφέρουν από αρχιτεκτονικής άποψης τα κτίρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις περί Πράγας.:)


Καμία σχέση, όπως ανέφερα σε άλλο topic, η μητέρα μου πήγε πριν 2 εβδομάδες Dubai. Δεν έχεις να φοβάσαι για ληστείες γιατί όπως φαίνεται είναι πολύ ασφαλές μέρος. Το μέρος είναι καθαρά για άτομα που θέλουν να κάνουν ψώνια, να δουν έρημο και καμήλες και για όσους ενδιαφέρουν από αρχιτεκτονικής άποψης τα κτίρια.
Πάντως πωλήτρια σε πολυκατάστημα στο Dubai ανέφερε αυτό σε δημοσιογράφους που είχαν πάει εκεί για να καλύψουν την κλήρωση των προκριματικών για το 2010 FIFA World Cup.

Κι όπως έχω διαβάσει είναι ένας από τους λόγους {η εγκληματικότητα} που προβληματίζει τη FIFA για την διεξαγωγή του Παγκοσμίου Κυπέλλου.



Αν είναι ασφαλής even better. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πάντως πωλήτρια σε πολυκατάστημα στο Dubai ανέφερε αυτό σε δημοσιογράφους που είχαν πάει εκεί για να καλύψουν την κλήρωση των προκριματικών για το 2010 FIFA World Cup.
Κι όπως έχω διαβάσει είναι ένας από τους λόγους {η εγκληματικότητα} που προβληματίζει τη FIFA για την διεξαγωγή του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
Αν είναι ασφαλής even better. :)
Έχεις μπερδέψει τα μέρη. Στο Dubai ΔΕΝ θα γίνει κανένα Παγκόσμιο Κύπελλο, πόσο μάλλον του 2010 που θα γίνει στην Νότιο Αφρική.
Dubai = Ενωμένα Αραβικά Εμιράτα = κοντά στην Σαουδική Αραβία =/= Αφρική :D
Η πόλη που λες εσύ λέγεται Durban
Fifa World Cup 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχεις μπερδέψει τα μέρη. Στο Dubai ΔΕΝ θα γίνει κανένα Παγκόσμιο Κύπελλο, πόσο μάλλον του 2010 που θα γίνει στην Νότιο Αφρική.
Dubai = Ενωμένα Αραβικά Εμιράτα = κοντά στην Σαουδική Αραβία =/= Αφρική :D
:eek: :eek: :eek: :eek:


Το Ντουρμπάν ήταν!!!! :eek:





Εντάξει, ρίχτε μου ντομάτες. :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Για ψαξιμο για ταξιδι στη Ρωμη εχετε τιποτα υποψιν;
Ψαχνω για Απριλιο και μου φανηκαν ακριβουλια αυτα που βρηκα για τοοοσο καιρο πριν (πανω απο 200 αεροπορικα κτλ κτλ)..Η easyjet δεν παει ρομα; Γενικα ο,τι εχετε απο σαιτς, εισιτηρια κτλ, ριχτε το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Σύμφωνα με το whichbudget.com για να φύγεις από Αθήνα προς Ρώμη, τα πιο φτηνά εισιτήρια τα έχει η Aegean Airlines. Με μια πρόχειρη και τυχαία αναζήτηση για τις 10 του Απρίλη του 2008, βρήκα εισιτήριο με 28?+ 30? φόροι = 58?. Ήθελες κάτι πιο φτηνό από αυτό;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
η πιο φτηνη ειναι ΟΝΤΩς η aegean με υπογραφη αυτο! και ειδικα, αν την κλεισεις με πιστωτικη μεσω ιντερνετ και οχι μεσω τηλεφωνικου κεντρου,γιατι στην 2η περιπτωση επιβαρυνεσαι νομιζω με 5 η 10 γιουρο ανα εισητηριο. ξεχνα την easy! και μονο η ταλαιπωρια της αλλαγης, οι περιεργες ωρες, ολα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Danke danke καλο μου χελωνακι!
(Το μονο πακετο ειναι οτι στο πηγαινε μου βγαζει 28 ευρα, =58 που λες κι εσυ, και στο εεελα 130+φορους :P.. νταξ, θα καταργησουμε το ελα)

Μλκια αυτο με την ιζυ, και δεν εχει και απο μιλανο για ρωμη, η εγω κανω μπουρδες η αυτο-μου εβγαλε πιο ευκολο να παω βερολινο για να κατεβω ρωμη :P
Θενκια γκαιζζζ.. (Για κανα ξενοδοχειο καμια ιδεα? :P Δινω πιστωτικη-κανονιστε μου το ταξιδι, ελα μη βαριεστε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
hotel για hoStel?
και τι μπατζετ εχεις? και για ποσες μερες? προτιμησεις (ψυγειο κλπ, ντορμ η δικλινο, μπανιο κοινοχρηστο η οχι..)

εμ, δε κανονιζονται ετσι φλου αυτα! ριξε ινφο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Για ξενοδοχειο σκεφτομουν, αλλα καμια χλιδα, απλα να ναι αξιοπρεπες!
Για 6 διανυκτερευσεις..με τα συνηθισμενα του, κανα ψυγειακι, μπανιο εννοειται και καμια τιβι προαιρετικη.
Γενικα για περιοχες, ξερετε καμια συγκεκριμενη που βολευει; Βρηκα διαφορα στο easyjethotels, και καποια ηταν ciampino, κι ενα αλλο που αρχιζε απο α και δεν το θυμαμαι :P Για τι αποστασεις μιλαμε; (ανοιξε γκουγκλμαπ κυρα μου..εχω πστννν..και ξανα :P)

*Anzio ηταν αυτο που δε θυμομανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δυστυχώς πτωματάκι δεν έχω τον χρόνο να ασχοληθώ με την περίπτωση σου (περιπτωσάρα :P), γιατί ετοιμάζομαι που φεύγω για Πράγα!!!! Όταν γυρίσω σου υπόσχομαι θα κοιτάξω :)

Καλό μου ταξίδι!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Καλό ταξίδι fandago!

Εγώ μόλις γύρισα από Βιέννη και είμαι ενθουσιασμένη!
Τη συστήνω ανεπιφύλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλο ταξιδι χελωνιιι. Τα δωρα μην ξεχασεις :P
Για λειγ fairytale λεπτομερειες:X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Λεπόν...
Ήταν πανέμορφη και την ημέρα αλλά πολύ περισσότερο το βράδυ.
Κάναμε ατέλειωτες βόλτες -γυρίσαμε σχεδόν ολόκληρο το κέντρο-, είδαμε μοναδικά έργα τέχνης, κάθε της κτίριο ήταν πραγματικά κόσμημα. Παραμυθένια ήταν και η χριστουγεννιάτικη αγορά στην πλατεία του Δημαρχείου. Πολύ καλό φαγητό, γευστικότατα γλυκά -δοκιμάσαμε και τη γνήσια Sacher torte!- και ωραία cafe. Ευτυχώς είχε καλό καιρό, έκανε βέβαια αρκετό κρύο και παραμονή Χριστουγέννων χιόνισε για λίγο και μέσα στη Βιέννη.

Πανέμορφα ήταν και τα βιεννέζικα δάση. Το Salzburg καλό αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.
Αυτά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
prag...αμαν με αυτη την πραγα ρε παιδια! ξερω τουλαχιστον 4 ανθρωπους που πανε/ειναι/θα πανε εκει μεταξυ 22-31 δεκεμβρη!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μα ελεος, σουπα την κανατε την Πραγα, γινετε λιγο cult τυποι επιτελους :P
Αντε και στα δικα μας φαιρυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Πάντως και στη Βιέννη υπήρχαν παντού Έλληνες, παντού όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειναι κλασσικοι προορισμοι ρε συ...
και παιζει τρελη προωθηση απο τα ταξιδιωτικα, αρα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Information Needed!!!!!! SOS!!!! :P

Για πειτε για Salzburg πλιιιιιιιιιιιιζζζ... δεν με ενδιαφερουν εισιτηρια και ξενοδοχεια, μονο τα μερη που αξιζει να δω... :)

θεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεενκ γιου.... :)

επισης, το τελος φλεβαρίου :P είναι καλη εποχη για εκει;;;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top