'Εχετε πέσει ποτέ θύμα κλοπής;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εμενα σαν Μαριο οχι...ή τουλαχιστον δεν θυμαμαι...
Δυο περιπτωσεις ομως ειναι στην μια το αυτοκινητο του πατερα μου το οποιο πειδη εχει το Ιατρικο σημα στο παρμπριζ και ο πανεξυπνος ο father αφηνε μεσα την ιατρικη τσαντα, του το ανοιξαν με σκοπο ή να βρουν φαρμακα-ηρεμιστικα και να τα παρουν ή να παρουν τα βιβλιαρια που εχει (δεν τα ειχεεκει φυσικα) που χρησιμευαν (τοτε) για να γραφεις πολυυυυ βαρια φαρμακα.
τελικα βρηκαμε την τσαντα πεταμενη μερικα μετρα πιο κατω.

Και το αλλο σε ενα club που ειχα παει με μια κοπελα μου το οποιο λογο μουσικης και στυλ της ηταν λιγο καταγωγιο και βλεπω εναν τυπακο να βαζει το χερι του στην τσαντα της κοπελα για να της παρει το πορτοφολι.
Εγω του επιασα το χερι απο τα δαχτυλα και τον τραβηξα σερνοντας μεχρι της εισοδο που ηταν οι πορτιερηδες να τον περιλαβουν.Αργοτερα μλιαστα μου ειπαν οτι ετσι οπως τον επιασα και τον πηγα σερνοντας πρεπει να του ειχαν σπασει κανα 2 δαχτυλα, αλλα δεν εγινε τιποτα.
Δεν το εκανα κι επιτηδες απο την αλλη.
Οπως και να εχει προσωπικα ρε παιδια το κλεψιμο ΔΕΝ το αντεχω με τιποτα...Δεν μπορω να διαναοηθω ναπαρω κατι που ΔΕΝ μου ανηκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Eκτός από την καρδιά μου όχι, ποτέ δεν μου έκλεψε κανείς κάτι. Το σκυλάκι το κανίς ποιός το έκλεψε ? ΚΑΝΕΙΣΣΣΣ ! τι αστείο τραγούδι. :D Ξέρετε και το άλλο το τραγούδι που τιτλοφορείται ''ΛΗΣΤΕΙΑ'' ? εκτελεσμένο κανονικά από Μαρία Καλιφέρη, ανεπανάληπτη αοιδός.
Κάποιος γνωστός μου έκλεβε μανταρίνια . Σκαρφάλωνε τις ξένες μάντρες και τα ρήμαζε τα δεντράκια. Από τότε τον ρήμαξαν κι αυτόν και το σπίτι του, κάθε τόσο ληστεία. Αυτό είναι που λένε ο κλέψας του κλέψαντος. Κλεπτομανείς έχω γνωρίσει ήδη δύο, ελπίζω να μην τριτώσει το κακό. Αυτό κι αν είναι βίτσιο. Κλέβουν όχι λόγω οικονομικών αναγκών αλλά λόγω ψυχολογικών. Γνωστή σταρ που την έχει δει Ρομπέν των δασών, κάνει εφόδους κάθε τόσο στα σούπερ μάρκετ και ρημάζει τις κονσέρβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ευτυχώς όχι, εδώ τα πράγματα είναι ποιο ήραμα, δεν κλέβουν έυκολα, μόνο σε περίεργα μέρη, έυχομαι να μην πέσω πάντος, δεν θα ήθελα να το ζήσω αυτό γιατί μετά θα είμουν όλο ανασφάλιες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι δύο φορές.
Μια φορά μου έκλεψαν απο την παραλία το τσαντάκι μου με ένα κινητό, πορτοφόλι , χρήματα, κάρτες, ταυτότητες και τέτοια.
Η επόμενη φοράήταν πολύ παράξενη, ένας τρελάρας όπως αποδείχθηκε, μου έσπασε τα πίσω τζάμια του αυτοκινήτου, και ενώ είχα ένα σωρό πράγματα μέσα, τσάντες, πορτοφόλι, στερεοφονικό, χρήματα, πήρε μόνο τα γυαλιά ηλίου μέσα από την τσάντα μου. Το ίδιο έκανε σε άλλα δώδεκα αυτοκίνητα στην ίδια περιοχή. Βέβαια τον έπιασαν εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Βασικά δεν με έχουν κλέψει - κλέψει με την κανονική έννοια του όρου (να με απειλήσουν, να πάρουν κάτι κρυφά από εμένα κτλ) αλλά έμμεσα ναι... Ήταν λόγω βλακείας μου βέβαια...

Μόλις είχα επιστρέψει από ταξίδι από το εξωτερικό και ήμουν στα ΚΤΕΛ Θεσ/νίκης. Πήγα να βγάλω χρήματα από ένα ΑΤΜ γιατί είχα μείνει χωρίς "καύσιμα", βάζω την κάρτα, βγάζω χρήματα, τα βάζω στο πορτοφόλι, παίρνω και την απόδειξη, αλλά ο ηλίθιος ξέχασα την κάρτα (είχα συνηθίσει άλλα ΑΤΜs εδώ στην Κύπρο που πρώτα σου δίνουν την κάρτα και μετά τα λεφτά)!!!

Φεύγω και το συνειδητοποιώ 5 λεπτά αφότου άφησα το ATM. Πήγα αλλά δεν ήταν εκεί. Πήγα και στην αστυνομία και στο τμήμα απολεσθέντων αλλά δεν ήταν πουθεν η κάρτα. Εντάξει... την ακύρωσα σε 5 λεπτά με ένα τηλέφωνο και ησύχασα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αν το πάμε έτσι όπως το έθεσε ο MonaXoS πριν κανένα μήνα ήμουν στο καράβι Μυτιλήνη-Χίο και κουβαλούσα ένα πίνακα τον οποίο άφησα για λίγο στο σαλόνι για να βγω στο κατάστρωμα και όταν γύρισα (ενώ είχε φτάσει το πλοίο στο λιμάνι και έπρεπε να αποβιβαστώ) γύρισα να τον πάρω και δεν ήταν πουθενά. Κοίταξα στα γύρω τραπέζια, μιας και ήταν κάτι μεγάλο ο πίνακας και θα φαινόταν, ρώτησα και το γκαρσόνι αλλά πουθενά. Τέλος πάντων, δεν ήταν μεγάλης αξίας και δεν ασχολήθηκα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Εγω πριν εναμιση χρονο ημουν σε μαγαζι και δοκιμαζα παπουτσια και ο μπουφος ειχα αφησει την τσαντα μου λιγο πιο εκει και κοιταζα τα παπουτσια στον καθρεφτη χωρις καμια ανησυχια για την τσαντα. Τελος παντων, φευγω χωρις να αγορασω κατι και παω στα χοντος σεντερ οπου στην ουρα για το ταμειο παω να βγαλω το πορτοφολι μου και συνειδητοποιω οτι δεν υπαρχει πουθενα. Αφου ψαχνω σαν την τρελη και συνειδητοποιω οτι μου το κλεψανε, γυρισα και στο μαγαζι να δω μηπως μου επεσε εκει (η ελπιδα πεθαινει τελευταια), βαζω και κατι κλαματα στη μεση του δρομου.:redface::P

Μου κλεψαν 280 ευρω νομιζω, και απο εκει που ημουν μες στην χαρα οτι θα ψωνισω, δεν ειχα λεφτα ουτε για εισιτηριο για να παω σπιτι:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα μου έκλεψαν την τσάντα πριν 3 χρόνια. Ήμουν σε γνωστή καφετέρια στην Κοραή, καθόμουν στα τραπέζια διαβάσματος και είχα κρεμάσει την τσάντα μου στην καρέκλα. Ούτε που κατάλαβα πότε μου την πήραν. Είχα μέσα ταυτότητα, τρίπτυχο, πάσο, καμιά 50ρια ευρώπουλα, κλειδιά και μερικά αντικείμενα συναισθηματικής αξίας. Ευτυχώς το κινητό μου το είχα έξω. Μετά έκανα έρανο να μαζέψω λεφτά για λεωφορείο. Αυτό που μου φάνηκε άσχημο είναι ότι το προσωπικό της καφετέριας μέ έγραψε όταν τους το είπα. Τέλος πάντων, έκανα και καταγγελία στο κοντινό αστυνομικό τμήμα, ξέροντας ότι δεν θα βγάλω άκρη, αλλά για την 1 στο εκατομμύριο που βοηθούσε.

Από τότε η τσάντα πάντα στα πόδια μου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Ποτέ δεν έχω πέσει θύμα κλοπής και ούτε πρόκειται βέβαια. Ο νίντζα είναι δυνατός και μπορεί να αποκρούσει τον εχθρό.
ΧΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Εμένα μου είχαν κλέψει το κινητό μέσα από την τσάντα ένα μεσημέρι μέσα στο λεωφορείο, καθώς γυρνούσα από μάθημα εξεταστικής τον Ιούνιο 2004. Δυστυχώς το κινητό το είχα μόλις 3 μέρες και το είχα πάρει σαν δώρο μου για την υποτροφία μου στη Νομική.



Τον χαμένο που το πήρε να τον φάνε κατσαρίδες:beating::beating::beating::beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
τελευταια φορα το 1994 στην Νοτια Αφρικη, ειχαμε ενα βενζιναδικο και σε μια αυξηση της τιμης της βενζινης μπουκαρανε κατι μαυροι μεσα στο γραφειο 10 το βραδυ (στο κλεισιμο) με καλασνικοφ και μα ληστεψαν, το αποτελεσμα, μια σφαιρα στον ωμο του πατερα μου και δυο μαυροι νεκροι απο το περιστροφο μου. τα χρηματα βεβαια δεν βρεθηκαν, ξεφυγαν αλλοι δυο με αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
οχι ποτε δεν μου ετυχε κατι παρομοιο...:confused: :confused:
ουτε στο σπιτι μας κλεψανε ποτε...ειδικα στο δικο μου σπιτι με το που μπηκαμε μεσα εγκαταστησαμε αμεσως συναγερμο -απο τα πρωτα που καναμε- και ετσι εχουμε εν μερει το κεφαλι μας ησυχο. οσο να ναι πιο δυσκολα θα παει ο κλεφτης σε ενα σπιτι που εχει συναγερμο απ οτι σε ενα που δεν εχει. ασε που αν μπει κλεφτης σε μας θα κανει τη χαρα του...δεν θα χρειαστει να παει πουθενα αλλου μετα με τοσα ηλεκτρονικα που εχουμε.:P :P :D :D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
τελευταια φορα το 1994 στην Νοτια Αφρικη, ειχαμε ενα βενζιναδικο και σε μια αυξηση της τιμης της βενζινης μπουκαρανε κατι μαυροι μεσα στο γραφειο 10 το βραδυ (στο κλεισιμο) με καλασνικοφ και μα ληστεψαν, το αποτελεσμα, μια σφαιρα στον ωμο του πατερα μου και δυο μαυροι νεκροι απο το περιστροφο μου. τα χρηματα βεβαια δεν βρεθηκαν, ξεφυγαν αλλοι δυο με αυτα

:blink: :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
τελευταια φορα το 1994 στην Νοτια Αφρικη, ειχαμε ενα βενζιναδικο και σε μια αυξηση της τιμης της βενζινης μπουκαρανε κατι μαυροι μεσα στο γραφειο 10 το βραδυ (στο κλεισιμο) με καλασνικοφ και μα ληστεψαν, το αποτελεσμα, μια σφαιρα στον ωμο του πατερα μου και δυο μαυροι νεκροι απο το περιστροφο μου. τα χρηματα βεβαια δεν βρεθηκαν, ξεφυγαν αλλοι δυο με αυτα


Τι λες τώρα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
τελευταια φορα το 1994 στην Νοτια Αφρικη, ειχαμε ενα βενζιναδικο και σε μια αυξηση της τιμης της βενζινης μπουκαρανε κατι μαυροι μεσα στο γραφειο 10 το βραδυ (στο κλεισιμο) με καλασνικοφ και μα ληστεψαν, το αποτελεσμα, μια σφαιρα στον ωμο του πατερα μου και δυο μαυροι νεκροι απο το περιστροφο μου. τα χρηματα βεβαια δεν βρεθηκαν, ξεφυγαν αλλοι δυο με αυτα
:/: Παναγια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και το λέει σαν να λέει πως χτες πήγε και ψώνισε ένα κιλό ντομάτες.. :confused::blink: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
στην ζουγκλα της Αφρικης, ολα ειναι πιθανα, την επομενη εβδομαδα παντως μετακομισαμε οικογενιακος στην Ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πωπωωωωωωωωωω....... Hunter είσαι όνομα και πράμα, έτσι; :P

Απίστευτο!!!! :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Με ληστεψανε μεσημεριατικα 2 ατομα με μαχαιρι διπλα σε σταση λεωφορειου οπου περιμεναν περιπου 10 ατομα. Μουγκα ολοι. Τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top