Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

evani

Νεοφερμένος

Η evani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Μια λεξη για κάθε ζώδιο, εξαιρετικα ενδεικτικη για το καθένα :
Κριός ---> Παρτάλι
Ταύρος---> Εξηνταβελόνης
Δίδυμος---> Υποκριτής
Καρκίνος---> Κλάψας
Λιοντάρι----> Ψωνάρα
Παρθένος----> Παστρικιά
Ζυγος ---> Τσουλάρα
Σκορπιός ---> Μακιαβέλι
Τοξότης---> Ψεύτης
Αιγόκερος---> Κοιλιόδουλος
Υδροχόος---> Ο,τι να 'ναι
Ιχθύς---> Μητέρα Τερέζα
Όλα ένα κι ένα είναι..ωραία χαρακτηριστικά ανθρώπου!!! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγω είμαι Λέων με ωροσκόπο και σελήνη στον Τοξοτη. Αν και δεν τα πιστεύω πολυ, οταν τυγχάνει να διαβάσω κατι σχετικό με το ζώδιο μου ή οταν μου λενε οι άλλοι για αυτο, πέφτουν πάντα μεσα :P Μαλλον κρύβουν κάποια δόση αλήθειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Όλα ένα κι ένα είναι..ωραία χαρακτηριστικά ανθρώπου!!! :P:P
Η εμπειρια μου τα εχει επιβεβαιωσει περιτρανα. Ομολογουμενως υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα αυτες ειναι για να επιβεβαιωσουν τον παραπανω κανόνα!! ;) :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τον Κρονο στον Σκορπιο τον καταλαβαμε ολοι μας μια χαρα. Και μις χαρα τον εμπεδωσαμε. Μας εχει αφησει με το στομα ανοιχτο. Θα κρατησει λιγο ακομα και λεω λιγο για να δινω σε ολους μας κουραγιο.

Μετα μπαινει στον τοξοτη, σωστα;

Θα ηθελα να μαθω τι σημαινει Κρονος στον Τοξοτη και ποια ζωδια επηρρεαζει πρωτιστως και πως; Θετικα/αρνητικα.
Ψαχνω στο ιντερνετ αλλα δε βρισκω πληροφοριες πουθενα.

Μπορει καποιος να με διαφωτισει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Πώς μπορώ να μάθω πού έχω τη Σελήνη μου; Και γενικά τι σημαίνει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πλειοψηφούμε εμείς οι Δίδυμοι....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Guys! Σας λείπει ένα ζώδιο από τη δημοσκόπηση (και τη συζήτηση γενικά) ! Που είναι ο Οφιουχος;;;

Υ.Γ: Όχι ότι αλλάζει κάτι δηλαδή στη ζωή σας πέρα από το (πιθανώς) διαφορετικό ζώδιο σας. ;-) (δηλαδή το ζώδιο που νομίζετε πως είστε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πώς μπορώ να μάθω πού έχω τη Σελήνη μου; Και γενικά τι σημαίνει αυτό;

Σε σαιτς ζητα να σου βγαλει το γεννεθλιο ωροσκοπιο σου. Μεσα σε ολα, θα σου πει και που εχεις τη σεληνη σου.
Αποτι θυμαμαι σεληνη ειναι ο εσωτερικος κοσμος, ενα πολυ σημαντικος πλανητης, γκουγκλαρε κ θα βρεις πληροφοριες

Guys! Σας λείπει ένα ζώδιο από τη δημοσκόπηση (και τη συζήτηση γενικά) ! Που είναι ο Οφιουχος;;;

Υ.Γ: Όχι ότι αλλάζει κάτι δηλαδή στη ζωή σας πέρα από το (πιθανώς) διαφορετικό ζώδιο σας. ;-) (δηλαδή το ζώδιο που νομίζετε πως είστε)

Αν μου ελεγαν πως ειμαι αλλο ζωδιο παντως, δε θα μου εκανε εντυπωση.
Ενα ζωδιο μετα παει ή πριν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Αν μου ελεγαν πως ειμαι αλλο ζωδιο παντως, δε θα μου εκανε εντυπωση.
Ενα ζωδιο μετα παει ή πριν;
Ιανουαρίου- 16 Φεβρουαρίου
Υδροχόος: 16 Φεβρουαρίου- 11 Μαρτίου
Ιχθύς: 11 Μαρτίου- 18 Απριλίου
Κριός: 18 Απριλίου- 13 Μαΐου
Ταύρος: 13 Μαϊου- 21 Ιουνίου
Δίδυμος: 21 Ιουνίου – 20 Ιουλίου
Καρκίνος: 20 Ιουλίου – 10 Αυγούστου
Λέων: 10 Αυγούστου- 16 Σεπτεμβρίου
Παρθένος: 16 Σεπτεμβρίου – 30 Οκτωβρίου
Ζυγός: 30 Οκτωβρίου- 23 Νοεμβρίου
Σκορπιός: Νοέμβριος 23 – 29 Νοεμβρίου
Οφιούχος: 29 Νοεμβρίου – 17 Δεκεμβρίου
Τοξότης: 17 Δεκεμβρίου – 20 Ιανουαρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γι αυτο συμπαθω τις ζυγινες;
Οκ, μου κανει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Ιανουαρίου- 16 Φεβρουαρίου
Υδροχόος: 16 Φεβρουαρίου- 11 Μαρτίου
Ιχθύς: 11 Μαρτίου- 18 Απριλίου
Κριός: 18 Απριλίου- 13 Μαΐου
Ταύρος: 13 Μαϊου- 21 Ιουνίου
Δίδυμος: 21 Ιουνίου – 20 Ιουλίου
Καρκίνος: 20 Ιουλίου – 10 Αυγούστου
Λέων: 10 Αυγούστου- 16 Σεπτεμβρίου
Παρθένος: 16 Σεπτεμβρίου – 30 Οκτωβρίου
Ζυγός: 30 Οκτωβρίου- 23 Νοεμβρίου
Σκορπιός: Νοέμβριος 23 – 29 Νοεμβρίου
Οφιούχος: 29 Νοεμβρίου – 17 Δεκεμβρίου
Τοξότης: 17 Δεκεμβρίου – 20 Ιανουαρίου

Ο Οφιούχος δεν θεωρείται ούτε πρόκειται να θεωρηθεί ζώδιο... θα διαταραχθεί όλη η ισορροπία... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ο Οφιούχος δεν θεωρείται ούτε πρόκειται να θεωρηθεί ζώδιο... θα διαταραχθεί όλη η ισορροπία... :)

Γιατι δεν μπορει να θεωρηθει ζωδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Σκορπιός με Σκορπιό τι συνδυασμό κάνουν;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Γιατι δεν μπορει να θεωρηθει ζωδιο;
Τα ζώδια ήταν, είναι και θα είναι πάντα τα 12 κλασικά που ξέρουν όλοι, επειδή, δεν γίνεται να μπει 13ο. Θα διαταραχθεί όλη η ισορροπία, δηλαδή θα πρέπει να χωριστεί και αυτό σε ένα από τα τέσσερα στοιχεία... δεν μπορεί όμως να υπάρχει σε ένα στοιχείο 4 ζώδια και στα άλλα μόνο 3... γενικά θα αλλάξουν πολλά πράγματα.... πρέπει να βρεθούν νέα χαρακτηριστικά, πρέπει να χωριστούν σε σταυρούς κ.λ.π......ας πούμε, κάποιος που θα γεννηθεί π.χ. 28 Δεκέμβρη θα είναι Αιγόκερως.. είτε το θέλει, είτε όχι... δεν θα είναι Τοξότης (γιατί αν μπει ο Οφιούχος, κάποιος που μέχρι εχτές ήταν αιγόκερως, θα γίνει τοξότης.... εγώ για παράδειγμα... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Προβλεψεις για τα χριστουγεννα για την
Υδροχόο γυναικα???
Προπαντός για τα ερωτικα-αισθηματικα
τι νεα εχουμε??? ;)
:)

:*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Προβλεψεις για τα χριστουγεννα για την
Υδροχόο γυναικα???
Προπαντός για τα ερωτικα-αισθηματικα
τι νεα εχουμε??? ;)
:)

:*

Εσεις και τα λιονταρια φετος θα διαπρεψετε. Ολα σας πανε τελεια.

Ο παλιοκρονος εφυγε ναι μεν απο σκορπιο αλλα εγω ακομα έηρρεαζομαι, ποτε θα συνελθουμεεεε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Και τα λιοντάρια,ε; Μμμ αντε να δουμε :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ναι... Ειστε οι πιο ευνοημενοι του 15!
Αλλωστε 2 χρονια κουραστηκατε αρκετα, ωρα για επιβραβευση!
:)

Εμεις να δουμε του νερου....
Πφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
για τους τοξοτες τι λεει αυτη η χρονια !?!?! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top