Ηλεκτροκίνηση στην Ελλάδα

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Έρχεται και στην Ελλάδα η Tesla!




Οι θέσεις εργασίας.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Ωχχχχ έρχεται το έκτρωμα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

https://www.tesla.com/el_gr

3 μοντέλα διαθέσιμα στην Ελληνική αγορά!

S, 3, X

Παράδοση τον Νοέμβρη!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Εντάξει θα πάρω ένα από κάθε μοντέλο.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
To 3, είναι σχετικά οικονομικό συγκριτικά με τα υπόλοιπα μοντέλα της Tesla και «βλέπεται» περισσότερο από το X...
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.

https://www.tesla.com/el_gr

3 μοντέλα διαθέσιμα στην Ελληνική αγορά!

S, 3, X

Παράδοση τον Νοέμβρη!

Η ηλεκτροκίνηση ήταν η λύση all long(απο άποψη effieciency) ,αλλά την σκότωναν μέσω μέσω marketing & πολιτικής .Μερικές δεκαετίες μετά,η ηλεκτροκίνηση θα καθιερωθεί λόγω marketing & πολιτικής . Oh the irony :P
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αμάξι γενικά δεν είμαι ''ζεστός'' να πάρω, αλλά αν η μέση μου βελτιωθεί και μπορώ να ξανακαβαληκέψω, ένα ηλεκτρικό ''καλό'' bike θα το έπαιρνα, υπάρχουν εξαιρετικές επιλογές σε ποδήλατα, απλά για ''καλό'' θέλεις 3-4 χιλιάρικα αλλά είναι επένδυση αξίζει.

 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλά είναι τα ποδήλατα, κι εμένα μού αρέσουν [άσχετα που δεν κάνω εδώ και χρόνια], απλώς σε ορισμένες περιοχές/πόλεις/χώρες είναι επικίνδυνα και δεν ενδείκνυνται. Στις μεγαλουπόλεις δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλής επιλογή, τόσο για τον ποδηλάτη όσο και για το ίδιο το ποδήλατο (θέματα κλοπής). Στην Κύπρο για παράδειγμα είναι επικίνδυνο πάρα πολύ το ποδήλατο. Στα Τρίκαλα, και σε ορισμένες άλλες περιοχές είναι τέλεια επιλογή, ειδικά όταν υπάρχει και η κατάλληλη υποδομή.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Viedo στο Ρέθυμνο που είμαι, η πόλη ενδείκνυται για ποδηλασία. Γενικά μένω εδώ μόνιμα απ'το 2011, το '14 πήρα ένα fitness και μέχρι πέρυσι μ'αυτό έκανα τις δουλειές μου. Άμα ήθελα να πάω Χανιά ή Ηράκλειο έπαιρνα λεωφορείο, είναι πιο οικονομικό απ'το αμάξι. Άμα βρέχει είναι λιγο θέμα, αλλά έχουμε αστικό ανά 20' που πάει Πανεπιστήμιο.
Μία καλή εναλλακτική είναι ηλεκτροκίνητο μηχανάκι, αλλά από κάποια κυβικά και πάνω θέλει δίπλωμα.
Τα αμάξια δεν μ'αρέσουν γιατί μέσα στην πόλη που θα βρείς να παρκάρεις, πολύ μποτιλιάρισμα κτλ άσε δε που έχουν κόστος, ασφάλειες, τέλη, βενζίνες κτλ, τώρα με τα ηλεκτροκίνητα αυτό ''φεύγει'' αλλά θα είναι ακριβά, πχ το VW Up κάνει 30.000€ νομίζω(ή μπορεί να κάνω λάθος).
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Η μεγαλύτερη αυτοκινητοβιομηχανία των ΗΠΑ η General Motors αγόρασε το 11% της Nikola Motors που παράγει ηλεκτρικά αυτοκίνητα.Η μετοχή της GM αυξάνεται κατά 10% ενώ εκείνη της Tesla βουλιάζει κατά 17%.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
στα αυτοκίνητα η ηλεκτροκίνηση που είναι και το μέλλον αυτού του κόσμου είναι πραγματικά ό,τι καλύτερο, Στις μηχανές όμως είναι απαράδεκτη. Όταν με έβγαζε ο δάσκαλος πορεία με το παπάκι ( 125cc ) για δίπλωμα δεν υπήρχε μεγαλύτερη σωματική και ψυχική ηδονή ταυτόχρονα από το να πατάω με το πόδι τον μοχλό και να πάει τρίτη στον μεγάλο δρόμο... Δεν μπορώ να φανταστώ να οδηγάω παπάκι χωρίς ταχύτητες ( εκ φυσικού τους άλλωστε δεν έχουν συμπλέκτη, ένα είδος αυτοματισμού ).
Έχουμε άλλωστε τα μοτοποδήλατα ( 50cc ) που είναι τραγικά με όλη την σημασία της λέξης.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
στα αυτοκίνητα η ηλεκτροκίνηση που είναι και το μέλλον αυτού του κόσμου είναι πραγματικά ό,τι καλύτερο, Στις μηχανές όμως είναι απαράδεκτη. Όταν με έβγαζε ο δάσκαλος πορεία με το παπάκι ( 125cc ) για δίπλωμα δεν υπήρχε μεγαλύτερη σωματική και ψυχική ηδονή ταυτόχρονα από το να πατάω με το πόδι τον μοχλό και να πάει τρίτη στον μεγάλο δρόμο... Δεν μπορώ να φανταστώ να οδηγάω παπάκι χωρίς ταχύτητες ( εκ φυσικού τους άλλωστε δεν έχουν συμπλέκτη, ένα είδος αυτοματισμού ).

μακριά από Tesla αν και αγαπώ Αμερική την Tesla δεν την θεωρώ αυτοκινητοβιομηχια.Αν θέλεις αμερικανικό αυτοκίνητο πας σε Ford η οποία είδη αρχίζει και βγάζει Hybrid μοντέλα μαζικά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Τα πρώτα ID 3 ήρθαν στην Ελλάδα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Καθόλου ωραία τα ηλεκτρικά VW.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
πανάκριβα λογικά.
Με την επιδότηση 32000 ευρώ. Δεν είναι κακή τιμή αλλά θα προτιμούσα την BMW i3 στα ίδια λεφτά. Βέβαια με 4000 ευρώ παραπάνω παιρνεις το Tesla model 3 που είναι μεγαλύτερο αυτοκίνητο, πολυ ωραίο εμφανισιακά και με καλύτερη αυτονομία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Ford Mustang mach e!Το καλύτερο ηλεκτρικό με διαφορά.

8C7AA7D7-1AF2-40D9-8A52-1161D6EDA6C6.jpeg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
Με την επιδότηση 32000 ευρώ. Δεν είναι κακή τιμή αλλά θα προτιμούσα την BMW i3 στα ίδια λεφτά. Βέβαια με 4000 ευρώ παραπάνω παιρνεις το Tesla model 3 που είναι μεγαλύτερο αυτοκίνητο, πολυ ωραίο εμφανισιακά και με καλύτερη αυτονομία.

Ποιος δίνει στις μέρες μας τόσα;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Ποιος δίνει στις μέρες μας τόσα;

μικρότερος θυμάμαι ότι έλεγα ότι θέλω να αγοράσω πανάκριβο αυτοκίνητο (70.000+) τώρα όμως έχω καταλάβει ότι και με ένα Fiesta πχ θα είμαι χαρούμενος!!Δεν αξίζει να χαλάμε τόσα χρήματα σε αυτοκίνητα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top