• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Απίθανο, νιώθω υπέροχα είναι φοβερό το οτι δεν καπνιζω...:clapup:

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

monk

Νεοφερμένος

Ο monk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
καλη δυναμη , η ολη υποθεση ειναι πεντε ημερες

θελει νερο , και ηρεμια

το πρωτο ευκολο ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

συμβουλη : οχι σπιτι , περπατημα πολυ [ οτι ωρα και να ειναι ]
και στα δυσκολα μια βολτα απο [[ σωτηρια ]] στα επειγοντα
.......................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
χαχαχα... ευχαριστω πήγα για περπάτημα πιο νωρις 20:00 με 21:00....
όντως κάνει καλό... τώρα έχω πάρεα εδω μέσα και σε λιγο θα ξαπλώσω να δω ταινια...

Πίνω νερο και αυτό κάνει δουλειά...
Χαιρομαι πάρα πολυ... ένω με το που ξυπνούσα άναβα τσιγάρο,
τώρα έχω καταφέρει και δεν το σκέφτομαι.... λίγες στιγμες μονο...
Με βοηθάει η σκέψει οτι το κάνω μονο και μονο για μένα.
Θέλω να αποδειξω στον εαυτό μου οτι αξίζω να είμαι καλά και υγειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Το καπνισμα κόβεται επειδή το θέλεις. Αυτά για παρενέργειες κλπ είναι ανοησίες. Εκοψα το κάπνισμα κατα την εγκυμοσύνη της γυναίκας μου στον πρώτο μας γιο. Για να μήν την επιβαρύνω έβγαινα έξω να καπνίσω. Στο τέλος είπα, δε γ******ι που κάθομαι να πουντιάσω για να βλάψω και την υγεία μου απο πάνω. Ένοιωσα δηλαδή πολυ βλακας, και γι'αυτό το κοψα. Πιστεύω οτι αν δεν ένοιωθα βλακας θα το συνέχιζα. Πάνε έξι χρόνια τώρα που δεν καπνίζω πλέον. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Μπράβο buggs, πολύ καλό με βοηθάτε πολύ με αυτα που λέτε...
Και εγώ ηλίθια αισθάνομαι... που κάπνιζα...
Πιστεύω οτι είμαι σε πολύ καλό δρόμο.
μακάρι να μείνω σε αυτη την τακτική.
Το κάνω για μένα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παντως εγω δεν καπνιζω και ελπιζω να μη καπνισω ποτε!:):)
ποια είναι η επικινδυνη ηλικια που όταν την ξεπερασεις χωρις να καπνισεις ,δεν προκειται να καπνισεις ποτε?Αν υπαρχει βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης

Νεοφερμένος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια εγω ενα εχω να πω. οσοι καπνιζουν ειναι τυχερη γιατι ξερουν απο τι θα παιθανουν ( απο καρκινο τι αλλο ). Ομως 1!!!! χαλανε μια περιουσια στα @#@#τσιγαρα μου μεσα ( τεσπα τσαντιζομαι οταν το σκευτομαι :) ) αναλογιστιτε 2,50 με 3,00 το πακετο ( νομιζω :P ) επι 360 ( και να προσθεσο οτι κανενασς καπνιστης δεν περνει ενα ΜΟΝΟ πακετο αλλα 2 και 3 αλλα και 4 την ημερα ( καλα το τελευταιο πρεπει να ειναι ο αλλος.... :P ) αρα ποσο μας κανει??? Λοιπον το υπολογισα με 3 πακετα την ημερα 3*3ευρο*365 μερεσ το χρονο ΧΑΛΑΕΙ (αν ειναι δυνατον .... ) 3285 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΟ ΕΛΕΟΣ!!!!! που αμα τα εβαζε στην τραπεζα μεσα σε μαι 10ετια 8α ειχε μαζεπσει 32850 ΧΙΑΔΕΣ ΕΥΡΟ ε??? απιστευτο και ομως αληθηνο.

Αφιστε και το αλλο. Μερικι ανθρωποι σιγρινουν τους καπνιστες με τους παχυσαρκους και τα περνω ( επιδη οταν βρισκομαι σε αντιπαραθεση με καπνιστη για αυτο το θεμα μου . ειμαι 88 κιλα και 1.70 υψος τεσπα ) και τους λες το εξης απλο και λογικο. οι καπνιστες κανουν κακο στιν υγεια τους ( οκ.. ) ΑΛΛΑ κανουν παραλληλα κακο και στους φιλους, συγκενεις , και οποιον αλλον ειναι διπλα του. Γιατι κυριε να παθω και εγω καρκινο επιδη εσυ θελεις να παιθανεις ;;;; ε;;; .
Αφιστε και το αλλο που αμα πλισιασεις κοντα ΒΡΟΜΑΝΕ :mad: ελεος.

λοιπον να ευχιθω καλι προσπαθια σε οσους παρουν την αποφασει κοπσουν το τσιγαρο.

( Δωστε και σε εμενα θαρος που ξεκιναω 2 γολγοθαδες.1) πας 3 Λυκειου και θα δωσω πανελλινιες ( οπως καταλαβενετε πολυ πρα πολυ ομως διαβασμα) και 2) Ξεκιναω υγειηνη διατροφη ( οχι διαιτα)

αυτα ειχα να πω. Α! και ειμαι νεος βρε εδω ( νεο μελος εννοω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Είμαι η Σοφία και είμαι άκαπνη ακόμα...
Τίποτα δεν έχω κάνει... ακόμα...
Νομίζω όμως Σήμερα δεν θα την βγάλω την νύχτα...
Σε μια ώρα θα πάω να κουβεντιάσω με τον Σ,........ :(
Και ανν τα πράγμτα πάνε καλά, οκ αν δεν πάνε... :worry:
Δεν με βλέπω και πολύ καλά!! τώρα θυμηθηκε και αυτος οτι είχαμε να
κάνουμε κουβέντα....
Βοήθεια τι να κάνωωωωωω!!!!!! Να μην πάω να πιω ένα τσιπουρο σφινάκι... τι να κάνω...;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σοφία μου θα σου πω κάτι με πολύ καλή διάθεση... μη με παρεξηγήσεις σε παρακαλώ οκ? :)

Αν ανάψεις τσιγάρο, έψαχνες απλά μια δικαιολογία για να ακυρώσεις τον εαυτό σου και να βάλεις τρικλοποδιά στην προσπάθεια σου...

έχασα μια εγκυμοσύνη που ήθελα πολύ, καθώς και τη μητέρα μου λίγο καιρό μετά που έκοψα το κάπνισμα...
παρόλα αυτά, δεν το έβαλα στο στόμα μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Συμφωνώ με την ΚΕ. Κι εγώ όλο δικαιολογίες είμαι..:(

Θα τα καταφέρεις Σοφάκι, σκέψου πόσο καλά αισθάνεσαι τόσες ημέρες τώρα, πόσο έχει βελτιωθεί η γεύση σου, σκέψου πως δεν χαλάς λεφτά για να καταστρέφεις την υγεία σου!

Και βάζε κάπου τα λεφτά που θα χάλαγες αν κάπνιζες ... στο τέλος του μήνα πήγαινε και ψώνισε κάτι καλό με αυτά (πίστεψέ με, θα φτάσουν!) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ζήλεψα με όσα διαβασα χτες και από χτες τπ βράδυ κατά τις 21.00, δεν έχω καπνίσει. 'Εχω δυόμισι πακέτα στην τσάντα μου (το σ/κ όλο έφευγα και ξέχναγα τα τσιγάρα μου, οπότε αγόραζα νέο πακέτο -λέτε να ήταν σημαδιακό; :P) και δεν έχω κάνει ουτε ένα κι ας είμαι και γραφείο (βέβαια ομολογουμένως είναι μάλλον χαλαρή μέρα).

Δεν ξέρω πόσο θα το κρατήσω αυτη τη φορά, ελπίζω να τα καταφέρω οριστικά. Να είναι η τρίτη προσπάθεια και φαρμακερή. Ακόμα δεν έχω νιώσει να θέλω τρελά να καπνίσω, απλά έχω λίγο πονοκέφαλο και νύστα (μπορεί βέβαια να φταίει και το ότι κοιμήθηκα 2.30 χτες και ξύπνησα 7.30 και δεν έχω πιει και καφέ όλη μέρα :P).

Τα γράφω όλα αυτά για να εχω ενα ακόμη λόγο να μη καπνισω τις επομενες ημέρες, αφου θα γίνω ρόμπα να μπω σε δύο ημέρες και να πω .."άκυρο". :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug
Έτσι, έτσι...μια απόφαση είναι!!! Θα τα καταφέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σκέψου πόσα παπούτσια και πόσα σέξυ εσώρουχα αγοράζεις με τα λεφτά αυτά :P

βάστα Ντίναααααααααααααααααααααααααα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Από περιέργεια γιατί διάβασα όλο το θέμα.. RE και Κλέφτρα σε τι φάση είστε; :D

Ουφ, το πολύ δύσκολο πάντως παραδόξως δεν είναι τώρα, αλλά σε 2 με 3 μήνες που θα 'χω χαλαρώσει και μπορεί να πω πως "σιγά μωρέ τι είναι ένα τσιγάρο;". Πρέπει να 'χω το νου μου, να μη με αφήσω. Έτσι την πάτησα και τις δύο προηγούμενες φορές. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εδώ Σοφία.... άκαπνη μια εβδομάδα ακριβως..:clapup:
Δεν το έκανα το τσιγάρο τελικά, και είμαι πολύ χαρούμενη με τον εαυτό μου.
Φυσικα τα πράγματα δεν πήγαν και όπως θα ήθελα(η κουβέντα)..
Αλλά Αναστασία με τα σέξυ εσώρουχα που θα πάρω με τα λεφτά αυτά που θα μαζέψω!!! Γιατι είδη έχω κάνει κουμπαρά.. και βάζω κάθε μέρα 6 ευρώ μέσα...
Δηλαδή έχω ήδη 42 ευρω..
ΧΑΧΑ...
Μπράβο σου Κωνσταντίνα για την Αποφασή σου...
Κράτα γερά, και όλοι είμαστε μαζί σου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:clapup: Μπράβο Σοφία!!! μπράβο!!!!

τα πολύ δύσκολα πέρασαν! ο οργανισμός σου πλέον έχει αποτοξινωθεί!
η μάχη που δίνεις, είναι μόνο με το μυαλό σου από εδώ και στο εξής
μπορείς να του επιβληθείς!



Κωνσταντίνα σε σένα δε λέω ακόμα μπράβο :P



άντε καλά... ΜΠΡΑΒΟ Κωνσταντίνα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε καλά σε μια εβδομάδα τα ξαναλέμε.. αν κι εγώ το δίμηνο φοβάμαι κι όχι το τώρα! :P


ΥΓ: Χαρίζονται δυόμισι πακέτα Silk Cut κίτρινο.. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Κι εγώ τα λατρευα τα Καμελ άφιλτρα, και τα Παλ Μαλ τα άφιλτρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ βλέπω όνειρα ότι καπνίζω! Έχω σταματήσει 2 βδομάδες το τσιγάρο και παρ' ότι η εξάρτηση φορές-φορές μου έρχεται να καπνίσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top