• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.
Εδώ είμαι, άκαπνη.... μια εβδομάδα και μισή.
Αρχισε να με πειράζει η μοιρωδια.... Μοιρήζει άσχημα το τσιγάρο :sick:


:vroum: Αλλά ΔΕΝ το πιστευω... αλήθεια μπορεί να συμβαίνει;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:clapup::clapup::clapup:
μπράβο βρε Σοφία!
Να το πιστέψεις γιατί συμβαίνει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kι εγώ είμαι πέντε ημέρες άκαπνη, παρά τις κηδείες. Εμένα όμως δεν μου προκαλεί καμία εντύπωση, είναι η 3η φορά που το κάνω :P Εντύπωση θα μου προκαλέσει άμα περάσει κάνας χρόνος και ακόμα δηλώνω άκαπνη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τελικά θεωρείτε ότι η απαγόρευση που θα ισχύσει από το 2010 είναι πλέον κίνητρο για αρκετά άτομα που θέλουν να κόψουν το κάπνισμα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Οπωσδήποτε. Για τους φανατικούς καπνιστές δεν θα κάνει διαφορά, αλλά όσοι το σκέφτονται σοβαρά να το κόψουν ήδη ή δεν πολυκαπνίζουν, θα αποτελέσει ισχυρό κίνητρο. Ειδικά τον χειμώνα που θα κάνει και κρύο.. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.
Οπωσδήποτε. Ειδικά τον χειμώνα που θα κάνει και κρύο.. :devil:

Αυτό ακριβώς είχα καιεγώ στο μυαλό μου.... όταν αποφάσησα να το κόψω :P

Εκοψα το τσιγάρο και είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό, προσπαθώ να το κρατήσω. έτσι.
Δεν ξέρω αν ήταν το κρύο ή η απαγόρευση που με ώθησε να το κόψω... αλλά σίγουρα ήταν η υγεία μου. :D
Δεν ζητάω και δεν θέλω τίποτα άλλο. Υγεία... Τα υπόλοιπα θα έρθουν. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,568 μηνύματα.
Συγνώμη βρε Σοφία, αλλά δεν ταλαιπωρήθηκες καθόλου;

Εντύπωση μου κάνει :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.
Πέρασα δύσκολες φάσης ναι... Δεν σας τα είπα..
:(
Φώναζα θέλω τσιγάρο.... θέλω τσιγάρο αλλά μετά φώναζα... δεν καπνίζω έπινα νερο και το ξεχνούσα... είναι μια μικρή ιδέα στο μυαλο.
Πολλές φορές πήρα το τσιγάρο στα χέρια, το έβαλα στο στόμα....
αλλά δεν το άναψα.... το ειχα για λίγο για την συνήθεια και αυτό ειναι όλο.
Αλλά σήμερα το ζητάω πιο πολύ Σαββατο είναι δύσκολα. και σημερα θα περασω απο τεστ.. γιατι θα πάω για τσίπουρα το βράδι και δεν ξερω πως θα κρατηθω.
Το μονο καλό ειναι οτι με την παρεα που θα βγω δεν καπνίζουν.

Αυτα. για σήμερα Ακαπνη ακόμα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,568 μηνύματα.
Το μονο καλό ειναι οτι με την παρεα που θα βγω δεν καπνίζουν.
Αυτό είναι σημαντικό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Ηρθα να άνανεώσω την υπόσχεση.
Σαν σήμερα λοιπόν όπως είπα του χρόνου, θα είμαι άκαπνη.
Στο γραφείο το πρωί είναι λίγο δύσκολά. Πίνω ένα μπουκάλι νερό.
Στο σπίτι όταν πάω, μετά το φαεί είναι δύσκολό, βρήσκω όμως κάτι να κάνω και το ξεχνάω.
Το απόγευμα αν έχω κοιμηθεί και ξυπνήσω είναι δύσκολο, βάζω κάτι γλυκό στο στόμα.
Το βράδι αν βγω... παίζει ρόλο η παρέα όπως είπα.
Αλλά τα καταφέρνω και δεν το πιστεύω... πραγματικά μακάρι να μπορέσω να το κρατήσω έτσι...
Σας ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σοφία δεν ξέρω αν θα το πιστέψεις αλλά πραγματικά χαίρομαι πολύ για σένα!
Αυτά που αισθάνεσαι τώρα, είναι καθαρά θέμα συνήθειας που σε λίγο καιρό θα τα αντικαταστήσει κάποια νέα καλύτερη συνήθεια
Το δύσκολο έχει περάσει πραγματικά! Μην εγκαταλείψεις τώρα για ένα ποτό με μία παρέα
Δεν αξίζει πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
..εγώ πάλι απέτυχα. Δεν μπορούσα, έβλεπα το πακέτο του και τον αναπτήρα του και απλά έπρεπε να καπνίσω.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,951 μηνύματα.
Από περιέργεια γιατί διάβασα όλο το θέμα.. RE και Κλέφτρα σε τι φάση είστε; :D
αυτήν που έχω κάνει συνολικά ένα περίπου πακέτο κατά τη διάρκεια των καλοκαιρινών μου διακοπών :mad:... "Casual smoking" το βράδυ με το ποτό για 10 μέρες περίπου...

Να πω την αμαρτία μου ακόμα μου λείπει. Δεν ξέρω αν μου λείπει η γεύση ή η .. κίνηση, αλλά ακόμα στιγμές-στιγμές (πχ. μετά το φαϊ) το...ζηλεύω... Το "καφές+τσιγάρο" το ξεπέρασα though...

Aν και ακόμα "τσακίζω" τις τσίχλες από τα περίπτερα...


keep walking :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.
Εδω.... άκαπνη.. να μην ξεχνιώμαστε..
Θελω να σας πω πως νιωθω αλλά άλλη στιγμή.
Τωρα είμαι στο γραφείο....
Προσπαθω να δουλέψω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a more

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
...εδω κ λιγες μερες γυριζει στο μυαλο μου η ιδεα να κοψω το τσιγαρο μετα απο 19 χρονια.κανω σημερα την πρωτη προσπαθεια.πιστευω να τα καταφερω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.
Μπράβο Γιώργο. Εχεις την στηριξει μας.
Καλή αρχή.
Διαβασε καποια στιγμή όλο το θέμα. Θα καταλάβεις πολλά και θα σε βοηθησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
...εδω κ λιγες μερες γυριζει στο μυαλο μου η ιδεα να κοψω το τσιγαρο μετα απο 19 χρονια.κανω σημερα την πρωτη προσπαθεια.πιστευω να τα καταφερω...:)

Γιώργο μπράβο για την απόφαση σου
Ως πρώην καπνίστρια επί 20ετίας, έχω να σου πω ότι δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ίσως νομίζεις ότι είναι
όπως λέει και η Σοφία (έχει πείρα πλέον ;)) είναι πολύ καλό να διαβάσεις το θέμα απ την αρχή
Θα μάθεις πολλά πράγματα και θα βρεις και πολύ βοήθεια
Φυσικά εμείς εδώ είμαστε ένα support group που ό,τι χρειαστείς, σπεύδουμε να βοηθήσουμε!

Το μότο μου είναι "αφού τα κατάφερα εγώ, μπορείς κι εσύ!" ;)




να μην ξεχάσω φυσικά να δώσω κι ένα αστεράκι στο Σοφάκι που τα κατάφερε κι έκοψε το κάπνισμα! Μπράβο βρε Σοφάκι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a more

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ευχαριστω θα το θυμαμαι καθε μερα κι ελπιζω να βοηθησει.καλες αρχες να χουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a more

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ισως τελικα αυτο το φορουμ να ειναι η ευκαιρια της ζωης μου.ευχαριστω θερμα για την συμπαρασταση ολων αν και το πραγμα θα επρεπε να ηταν πολυ ευκολο για ολους μας που προσπαθουμε για μια καλυτερη ποιοτητα ζωης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ektoras

Νεοφερμένος

Ο ektoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα.καπνιζα εδω και δεκα χρονια χωρις να το κοψω ουτε μια μερα.καποια μερα εκατσα και σκευτικα:γιατι βρε μ@λ@κα το κανεις αυτο στον εαυτο σου;;;;μεγαλωσα, σπουδασα,ευτιαξα την ζωη μου και στο τελος να μου γ......σει τη ζωη ενα κ@λ@ τσιγαρο.ε ΟΧΙ εκει ηταν που ειπα να παει να γ....ει το κ@λ@ τσιγαρο,δεν το ξαναβαζω πια στο στομα.ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑ!προκειται για την μεγαλυτερη καταστροφη που γνωρισε ποτε η ανθρωποτητα.καθε χρονο πεθαινουν 5.000.000 ανθρωποι απο το καπνισμα.μονο ενας πυρινικος πολεμος θα σκοτωνε ποιο πολλους απ οτι σκοτωνει το καπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top