Θα δουλεύατε χωρίς μισθό για την εμπειρία και μόνο;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να πας, να πας, πλάκα κάνεις;;;;; :D
Θα μαζευτεί κόσμος, έρχονται και οι πενταήμερες με τους ωραίους καθηγητές τους, μετά και οι Πασχαλινοί, αργότερα οι γερμανοί και τσουπ! Καλοκαίρι! Τέλειο!!!
Άσε που το Ηράκλειο είναι 1.5 ώρα με το καράβι... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε μην εισαι τρελη! Παενε και γρηγορα! Αμα βρεις εκει να πας και να μην το σκευτεσε καν! Αλλωστε δεν πας για μια ζωη, για λιγο καιρο πας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και εγω λεω να πας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και εγώ λέω να έρθω:P:P:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε άμα πάω, εννοείται μπορείτε να έρθετε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ε άμα πάω, εννοείται μπορείτε να έρθετε! :D

δεσμεύεσαι σε αυτό???? :P:P:P:P


[Btw...300 ευρω? 300 ευρώ? για έναν ολόκληρο μήνα??? π'ως στο καλό ζει ο ασκούμενος δικηγόρος!??!?!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεσμεύομαι, αρκεί α) να μένω μόνη μου κι όχι στον φίλο του πατέρα μου, β) να μην έρθετε ολοι μαζί! :P

[Δεν ζει με τα λεφτά της άσκησης πάντως! :( Και σκέψου ότι μόλις πάρει την άδεια, θέλει κοντά 500 ευρώ για παράβολα και λοιπά.. :mad: Και φυσικά περνάει και ενάμισι χρόνο ανασφάλιστος, εκτός αν τα πληρώσει μόνος του.. άστα φρίκη!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γιατί περνάει 1.5 χρόνο ανασφάλιστος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιατί δεν είναι υποχρεωτική η ασφάλιση όταν είσαι ασκούμενος. Και μόνο αν την πληρώσεις μόνος σου, μπορείς να την έχεις.. κι όταν παίρνεις 300 και 400 ευρώ, δύσκολα νομίζω σκέφτεσαι να δίνεις τα 100 απ' αυτά για ασφάλεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσω κι εγώ στην απόφασή σου αλλά και μια φίλη μου δημοσιογράφος δουλεύει σε μεγάλο εκδοτικό οργανισμό μέρα-νύχτα και εδώ και 10 μήνες δεν έχει πάρει φράγκο. Και προσπαθούν να την πείσουν ότι της κάνουν και χάρη γιατί αποκτά προϋπηρεσία κτλ...
Οπότε η εκμετάλλευση δεν είναι προνόμιο μόνο των δικηγόρων από ότι φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βρήκα δουλειά σε δικηγορικό με 400 ευρώ. Είναι Χαλάνδρι βέβαια, αλλά είναι νέο γραφείο και το άνοιξαν 3 νέες ηλικιακά (35 με 40) δικηγόροι.. και η μία είναι και γνωστή. Και μου είπε πως αργότερα θα μου δίνει και ποσοστά.

Φαίνεται καλή ευκαιρία, αλλά έχω απίστευτη αγωνία και φόβο! Παρόλα αυτά σήμερα παραιτήθηκα από την δουλειά που είμαι.. γιατί αν δεν ρισκάρω τώρα, δεν θα ρισκάρω ποτέ!

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βρήκα δουλειά σε δικηγορικό με 400 ευρώ. Είναι Χαλάνδρι βέβαια, αλλά είναι νέο γραφείο και το άνοιξαν 3 νέες ηλικιακά (35 με 40) δικηγόροι.. και η μία είναι και γνωστή. Και μου είπε πως αργότερα θα μου δίνει και ποσοστά.

Φαίνεται καλή ευκαιρία, αλλά έχω απίστευτη αγωνία και φόβο! Παρόλα αυτά σήμερα παραιτήθηκα από την δουλειά που είμαι.. γιατί αν δεν ρισκάρω τώρα, δεν θα ρισκάρω ποτέ!

:confused:

ΓΟΥΑΟΥ!!!!
σου εύχομαι τα καλύτερα κοριτσάκι!!!!!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βρήκα δουλειά σε δικηγορικό με 400 ευρώ. Είναι Χαλάνδρι βέβαια, αλλά είναι νέο γραφείο και το άνοιξαν 3 νέες ηλικιακά (35 με 40) δικηγόροι.. και η μία είναι και γνωστή. Και μου είπε πως αργότερα θα μου δίνει και ποσοστά.

Φαίνεται καλή ευκαιρία, αλλά έχω απίστευτη αγωνία και φόβο! Παρόλα αυτά σήμερα παραιτήθηκα από την δουλειά που είμαι.. γιατί αν δεν ρισκάρω τώρα, δεν θα ρισκάρω ποτέ!

:confused:

Well done!!!!!:D
Ολοι στην αρχη καπως ετσι αισθανονται! Δεν αποτελεις εξαιρεση:P
Καθε αρχη και δυσκολη:P Αλλα θα δεις, οτι θα πανε ολα μια χαρα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θενκ γιου. :redface:
Νεράϊδα, μένω Ελληνικό.. :confused::eek::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θενκ γιου. :redface:
Νεράϊδα, μένω Ελληνικό.. :confused::eek::P

Ναι καταλαβαινω!
Και εγω ενα χρονο ανεβαινα Χαλανδρι απο Καλλιθεα στην εταιρια που ημουν τοτε!!!
Ε, η αληθεια ειναι πως εκανα τοτε και δυο δουλειες και αυτο το μινι ταξιδακι καθε μερα με ειχε πεθανει!
Δεν αντεξα για παραπανω απο ενα χρονο δλδ, αλλα οκ...υπομονη και επιμονη χρειαζεται!(εγω δεν ειχα υπομονη!:Pμεταξυ μας:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Συγχαρητήρια! :clapup:
Νομίζω είναι μια στιγμή που περίμενες καιρό. :)

Στην αρχή ίσως να δυσκολευτείς αλλά σίγουρα θα ανταμειφθούν οι κόποι σου! Καγιράκι μου άντε και μεγαλοδικηγόρος σου έυχομαι. :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μπράβο :)

Τα λεφτά φυσικά δεν είναι καλά, αλλά τουλάχιστον έχει λεφτά!

Μην ανησυχείς, όλοι (ελπίζω!!!) φάγαμε φρίκη στην πρώτη μας ΣΟΒΑΡΗ δουλειά, αλλά τελικά συνήθως όλα πάνε καλά.
Οι αποδοχές αυξάνουν και τη δουλειά τη μαθαίνεις και γίνεσαι καλός.

Κι αν δεν τα καταφέρεις να γίνεις καλός, σημαίνει ότι κάτι δε σου ταιριάζει.

Καλύτερα όμως να το ξέρεις παρά να αναρωτιέσαι.

Χαίρομαι για σένα!

Καλή αρχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βρήκα δουλειά σε δικηγορικό με 400 ευρώ. Είναι Χαλάνδρι βέβαια, αλλά είναι νέο γραφείο και το άνοιξαν 3 νέες ηλικιακά (35 με 40) δικηγόροι.. και η μία είναι και γνωστή. Και μου είπε πως αργότερα θα μου δίνει και ποσοστά.

Φαίνεται καλή ευκαιρία, αλλά έχω απίστευτη αγωνία και φόβο! Παρόλα αυτά σήμερα παραιτήθηκα από την δουλειά που είμαι.. γιατί αν δεν ρισκάρω τώρα, δεν θα ρισκάρω ποτέ!

:confused:
Weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, το καγίρι έπιασε δουλειά ως δικηγορέσσα! :clapup: :clapup: :clapup:



Congrats, είσαι και με τη βούλα πλέον δικηγόρα! :D
Καλή αρχή και όλα να σου βγουν. :)







Τα πρωινά θα 'χεις internet? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Μπράβο Kajiraki μου γλυκό.
Σιδεροκέφαλη εύχομαι. Να μην ανησυχείς χαζουλάκι! Όλα θα πάνε μια χαρά. Όσο για την απόσταση.....Ψιλο-πακετάκι είναι, δε λέω, αλλά πίστεψε με, όταν είσαι ερωτευμένη με τη δουλειά σου, τίποτα δεν σε ενοχλεί.

Καλή επιτυχία!
:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top