Θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;

Θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Αν ταιριάζαμε κατα τα άλλα, γιατί όχι;

    Ψήφοι: 40 62.5%
  • Όχι, με τίποτα.

    Ψήφοι: 16 25.0%
  • Μόνο αν ήταν "πολυτελείας" και το έκρυβε

    Ψήφοι: 2 3.1%
  • Ο κουμπάκιας πάει και στον οίκο ανοχής :P

    Ψήφοι: 6 9.4%

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Ναι δεν εξεταζουμε τους λογους ομως τωρα , τα χρηματα για ολους ειναι λογος πλεον αλλα κάποιοι δεν θα δώσουν και το κώλο τους πχ για αυτα έχουν ηθικες αναστολές αυτο λέμε. Σε συγκριση πάντα με το μεσο εργαζομενο άνθρωπο.

Σε συνέχεια του προηγούμενου, δε θα δώσουν το κορμί τους, μπορεί όμως να προβούν σε άλλες ανήθικες - με βάση κάποια ηθική, πάντα - πράξεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ο »μέσος άνθρωπος« μπορεί να διστάζει να παρέχει τέτοιου είδους υπηρεσίες ως μία επαγγελματική προοπτική, αλλά, ενδεχομένως, ας πούμε, να μη διστάσει να πει ψέματα - βαριά ή όχι - να υποκριθεί, να απατήσει, να εξαπατήσει, και χίλια δύο άλλα πράγματα που μπορεί να είναι ενδεικτικά της «έλλειψης αναστολών». Οπότε, λίγο άδικο να κρίνουμε μία ολόκληρη κατηγορία ατόμων απλά και μόνο από έναν παράγοντα που έχουμε στα χέρια μας.

Ναι ισχυει αυτο.

Εκρινα μονο τις ετερες ως προς το οτι δεν έχουν αναστολες για να μπορουν να κάνουν τη δουλειά αυτη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έκανα επεξεργασία το προηγούμενο μήνυμα. Δε πιστεύω ότι όλοι οι άνθρωποι που ασκούν ένα επάγγελμα οποιοδήποτε καί αν είναι αυτό είναι ίδιοι ή τεσπά έχουν κοινά χαρακτηριστικά. Μπορεί σε γενικές γραμμές κάποιοι να έχουν κάποιοι πάλι όχι.

Και ομως 1-2 σιγουρα έχουν γιατι σε ολα τα επαγγελματα υπάρχει μια δεοντολογια κ μια κοινη γραμμη ως ενα βαθμο.

Πχ μια ιεροδουλη ξερεις οτι ακομα κ αν κανει οικογενεια αν συνεχισει αυτο το επαγγελμα δεν θα κοψει τις βιζιτες κ θα επιζητα τα γρηγορα (δεν θα πω ευκολα) γιατι δεν ειναι... λεφτά.

Και δεν τα λεω για να συμφωνησει καποιος τις σκεψεις μου εκθέτω, ας μη συμφωνουμε δεν πειράζει αν ειχαμε συμβολαιο θα ηταν προβλημα χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν νομίζω ότι αποκλείεται να βρει κανείς κοινά ενδιαφέροντα με ένα τέτοιο άτομο. Άλλωστε, η κατάσταση «κάνω παρέα» είναι αρκετά πλατιά και περιλαμβάνει διάφορους τύπους αλληλεπιδράσεων - τουλάχιστον όπως το έχω εγώ στο μυαλό μου.

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι τουλάχιστον από μία ηλικία και μετά, επιλέγουμε για φίλους ανθρώπους με τους οποίους ταιριάζουμε, μπορούμε να συνεννοηθούμε, έχουμε αμοιβαία αγάπη, σεβασμό, υποστήριξη, εμπιστοσύνη, ειλικρίνεια κτλ κτλ
Θα μου πεις εδώ δεν μιλάμε για φιλία αλλά απλά για "παρέα" που σημαίνει ότι μπορεί κάποιοι άνθρωποι να μην είναι σταθεροί στη ζωή μας, απλά να έτυχε να μπήκαν στον δρόμο μας λόγω συνθηκών όπως πχ συμφοιτητές, συνάδελφοι κτλ και με τους οποίους όταν έληξε "το περιβάλλον" που μας κρατούσε κοντά, απομακρυνθήκαμε και πιθανόν να χαθήκαμε και τελείως.
Ακόμα κι αυτούς όμως με την ίδια λογική τους επιλέξαμε άσχετα αν δεν καταλήξαμε να "δέσουμε" σε βάθος χρόνου.
Αυτό είναι εύκολο να εξηγηθεί επειδή δεν μπορείς να συναναστραφείς ανθρώπους εντελώς κόντρα σε σένα, απλούστατα επειδή δεν υπάρχουν κοινά σημεία επικοινωνίας.
Γι΄αυτό μίλησα για παράλληλους κύκλους ζωής και το θεώρησα μάλλον απίθανο να βρεθώ μ΄ένα τέτοιο άτομο.


(Εκτός αν ο κούκλος, φραγκάτος συμφοιτητής που ανήκε στην παρέα μου, τις ελεύθερες ώρες του ήταν "συνοδός κυριών" και μας το έκρυβε! :lol:)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι ισχυει αυτο.

Εκρινα μονο τις ετερες ως προς το οτι δεν έχουν αναστολες για να μπορουν να κάνουν τη δουλειά αυτη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Και ομως 1-2 σιγουρα έχουν γιατι σε ολα τα επαγγελματα υπάρχει μια δεοντολογια κ μια κοινη γραμμη ως ενα βαθμο.

Πχ μια ιεροδουλη ξερεις οτι ακομα κ αν κανει οικογενεια αν συνεχισει αυτο το επαγγελμα δεν θα κοψει τις βιζιτες κ θα επιζητα τα γρηγορα (δεν θα πω ευκολα) γιατι δεν ειναι... λεφτά.

Και δεν τα λεω για να συμφωνησει καποιος τις σκεψεις μου εκθέτω, ας μη συμφωνουμε δεν πειράζει αν ειχαμε συμβολαιο θα ηταν προβλημα χαχα
Ώπα τώρα το είδα! Ναι καλέ εννοείται ότι είναι οκ να διαφωνούμε και να πλακονωμαστε εδώ μέσα, ειδικά με εσένα και τον Valder και την konstadinadia ουυυυ πόσες φορές έχουμε πλακωθεί.
Πάντως οι γυναίκες που αναφέρεις που έχουν οικογένεια ξέρεις πόσο πολύ φοβούνται τη διαπόμπευση? Ή αν το ανακαλύψει το παιδί τους? Και πάλι μπορεί να μην ισχύει για όλες . Τέλος πάντων το κλείνω εδώ γιατί νομίζω ότι έχω βγεί τελείως οφ τοπικ : P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ώπα τώρα το είδα! Ναι καλέ εννοείται ότι είναι οκ να διαφωνούμε και να πλακονωμαστε εδώ μέσα, ειδικά με εσένα και τον Valder και την konstadinadia ουυυυ πόσες φορές έχουμε πλακωθεί.
Πάντως οι γυναίκες που αναφέρεις που έχουν οικογένεια ξέρεις πόσο πολύ φοβούνται τη διαπόμπευση? Ή αν το ανακαλύψει το παιδί τους? Και πάλι μπορεί να μην ισχύει για όλες . Τέλος πάντων το κλείνω εδώ γιατί νομίζω ότι έχω βγεί τελείως οφ τοπικ : P

Τωρα βεβαια με πειραξε λιγο που με βάζεις στο ιδιο με την κωνσταντινα νάντια γιατι με την συγκεκριμενη δεν θα πηγαινα ουτε για τυροπιτα στα έβερεστ. Αλλα τεσπα ελπιζω απλα να το ανέφερες ως προς τη διαφωνια κ οχι ως γενικα ως συνολο ιδεων και αποψεων. Σε γενικες γραμμες η ζωη ειναι πολύ απλή εκτος και αν σε βάλουν με το ζορι να συνεργαστεις με κάποιους ανθρώπους οποτε μετά ή αναγκάζεστε να τα βρειτε κ να γινουν αμοιβαιες υποχωρήσεις ή τα λύνετε στα δικαστήρια κ γελανε οι δικαστές ακραιο μεν αλλα υπαρκτό ενδεχομενο, κατα τα αλλα ας εχει ο καθενας τις αποψεις του οσο ακραιες και αν ειναι (γενικά) αρκει εγω να μην τον έχω στο κεφάλι μου ή να πρέπει να συνεργαστω μαζι του. Καταλαβαινεις το πνευμα μου η ζωη ειναι συντομη δεν εχουμε χρονο για χασιμο κ ατερμονες συζητησεις. Ο καθενας τωρα νομιζει τα δικά του! Δε λεω για σενα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Τωρα βεβαια με πειραξε λιγο που με βάζεις στο ιδιο με την κωνσταντινα νάντια γιατι με την συγκεκριμενη δεν θα πηγαινα ουτε για τυροπιτα στα έβερεστ.


Τι ακριβώς σε πειράζει τόσο πολύ στην Κωσταντίνα ώστε να τσιτώνεσαι ακόμα και με το που σας έβαλαν στο ίδιο ποστ;

Και ακόμα πιο βάσιμη ερώτηση: Πως τη γλίτωσα εγώ σε αυτό το ποστ;:jester:
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Μπορώ να πω, ότι αυτό το θέμα είναι αρκετά σύνθετο και συνεπώς η απάντησή του αρκετά περίπλοκη.

Αρχικώς θα ήθελα να τονίσω, ότι, ουδεμία προκατάληψη έχω για το συγκεκριμένο επάγγελμα , αλλά και ουδέν πρόβλημα.

Η άποψή μου δεν έχει να κάνει με αισθήματα συμπάθειας ή αντιπάθειας, παρά μονό με το γεγονός ότι δε θεωρώ την πορνεία ως πράξη καθ αυτή ''καθαρή''. Και εξηγούμαι:


Γενικότερα η εργασία σημαίνει , ότι έχω κάποιο ταλέντο/γνώση, παρέχω τέλος πάντων μία υπηρεσίαν και αμείβομαι γι αυτήν. Οτιδήποτε κάνει ο άνθρωπος προκειμένου να επιβιώσει και κατ εξακολούθησιν για να ζει μια αξιοπρεπής ζωή, είναι σεβαστό και κατανοητό. Η εργασία πέραν των προσωπικών μας συμφερόντων, είναι και ένα έργο κοινωνικό. Δίνει νόημα και υπόσταση στο άτομο και το κάνει να νιώθει χρήσιμο και μέρος ενός ευρύτερου κοινωνικού συνόλου.

Φυσικά, σε τούτη τη ζωή δεν υπάρχουν μόνο οι εργασίες που είναι καθόλα νόμιμες, αλλά υπάρχουν βεβαίως και υπηρεσίες παράνομες,οι οποίες συνήθως θέτουν τη ζωή των συμμετεχόντων σε κίνδυνο κι από τις δύο πλευρές. Έτσι για παράδειγμα, ένας έμπορος ναρκωτικών θέτει τη ζωή του ατόμου που αγοράζει από αυτόν σε κίνδυνο, καθώς επίσης και τη ζωή όσων εργάζονται για αυτόν και φυσικά τη δική του . Η μία πλευρά πεθαίνει γιατί κάνει χρήση απαγορευμένων ουσιών και η άλλη λόγω αντιδικιών, που πιθανόν μπορούν να προκύψουν, και φυσικά ας μη ξεχνάμε ότι διακινδυνεύουν και να συλληφθούν.

Φτάνοντας τώρα στην πορνεία, για μένα καθιστά βιασμό εξ αρχής. Ή που θα εξαναγκάζεται μια γυναίκα να εκδίδει το σώμα της λόγω ανωτέρας βίας ή που οι συνθήκες θα την έχουν αναγκάσει να εκδίδεται. Το σώμα του ανθρώπου και δη η ερωτική πράξη είναι ιερά, και συνιστούν μια πράξη πολύ διαφορετική από αυτήν της χειρονακτικής ή πνευματικής εργασίας.

Για μία γυναίκα το να εκδίδει το σώμα της, σίγουρα θα επηρεάζει και τη ψυχολογία της. Δε μπορώ να δεχθώ, ότι μια γυναίκα που θα έχει πάει μια χ αριθμό ανδρών, θα έχει την ίδια ψυχοσύνθεση με αυτή μιας άλλης γυναίκας που κάνει μία δουλειά παντελώς διαφορετική.

Δε θα είχα πρόβλημα να κάνω παρέα μαζί της, αλλά σίγουρα δε θα μπορούσα να κρύψω τη λύπη μου . Για μένα καμία γυναίκα δε θα έπρεπε να εκδίδεται. Δε θεωρώ ότι είναι καθαρά συνειδητή επιλογή μιας γυναίκας να στραφεί στην πορνεία.

Αυτά για την ώρα και θα επανέλθω ξανά.
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Επειδή δεν είχα διαβάσει όλα τα προηγούμενα σχόλια, θα ήθελα να σταθώ σε δύο μέρη που θεωρώ ότι χρήζουν σχολίου.

Κάπου εδώ να (ξανά)αναφέρω, ότι, δεν έχω κανένα είδους πρόβλημα με τα άτομα που εκδίδονται.



Στο θέμα μας λοιπόν...

1. Όσον αφορά άτομα με αναπηρικές δυσκολίες (διανοητικές ή σωματικές), άτομα που δεν μπορούν για τον οποιοδήποτε λόγο να βρουν ερωτική συντροφιά .

Κατανοώ ότι υπάρχουν στη ζωή πολλά προβλήματα και αυτά ως συνέπεια επηρεάζουν την συμπεριφορά μας , το τι μπορούμε να πετύχουμε/κάνουμε ή όχι. Αυτά τα προβλήματα κι άλλα χειρότερα θα υφίστανται μέχρι το πέρας του χρόνου.

Για εμένα όμως η πορνεία είναι ένα ζήτημα τόσο λεπτό, που δε μπορώ, παρόλο που κατανοώ τις ανάγκες ορισμένων ατόμων, θα έλεγα να το "συγχωρήσω".

Η πορνεία δεν υφίσταται για να ικανοποιεί ένα μικρό ποσοστό ατόμων με κάποια προβλήματα, όπως έχει ήδη εξηγηθεί. Η πορνεία υπάρχει κατά βάση για να ικανοποιεί τις ορέξεις ανδρών, που ούτε κάποιο σοβαρό πρόβλημα έχουν , ούτε τους είναι αναγκαίο να πάνε με μια πόρνη. Είναι απλά άνδρες, που ευχαριστιούνται να πηγαίνουν με γυναίκες νέες, ωραίες και να κάνουν σε αυτές ό,τι άρρωστο και διεστραμμένο περνάει από το μυαλό τους.

Άλλοι πάλι το κάνουν γιατί έτσι (από/ανά) δεικνύουν την υπεροχή τους υπέρ του συνόλου των ανδρών. Θέλουν να φαίνονται με λίγα λόγια. Αυτό είναι απλά ματαιοδοξία, και δε πιστεύω να αξίζει στο βωμό της ματαιοδοξίας των ανδρών να είναι αναγκαία η ύπαρξη της πορνείας.

Αν τώρα κάποιος άνδρας έχει την ανάγκη να μιλήσει σε κάποιον υπάρχει η οικονομική λύση της εξομολόγησης σε έναν ιερέα, ειδάλλως υπάρχουν τόσοι ήηη τόσες ψυχολόγοι. Οι τελευταίοι μπορούν να ακούσουν , να συμβουλέψουν και να καθοδηγήσουν. Υπάρχει συνεπώς λύση για έναν άνδρα που θέλει απλά να μιλήσει.


Άνδρες τώρα που θέλουν να βρουν μία ερωτική σύντροφο, μπορούν, υπάρχουν όλα για όλους. Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να βρεις μια σύντροφο. Το πρόβλημα τίθεται όμως, στο γεγονός ότι κάποιοι μπορεί να μην επιθυμούν σχέσεις. Για αυτό υπάρχει πλέον το one night stand. Ειδικά σε μεγαλύτερες ηλικίες (άνδρες-γυναίκες), που ξέρουν τι αποζητούν, μπορούν πιο εύκολα να κάνουν σεξ χωρίς να χρειάζεται περαιτέρω δέσμευση.

Για τους (1) , θα συμφωνούσα να υπάρχει η πορνεία αποκλειστικά και μόνο όμως γι αυτό το σύνολο. Θα έπρεπε η κοινωνία να έχει μεριμνήσει και προστατέψει τις γυναίκες που εκδίδονται, ώστε να δέχονται πελάτες μόνο αυτής της κατηγορίας, με το αζημίωτο φυσικά. Να υπάρχει δηλαδή πιστοποιητικό για αναπηρία ή ψυχολογικό νόσημα, με σκοπό την αποφυγή εκμετάλλευσης. Ιδού λοιπόν η κοινωνική συνεισφορά.

2. Δημιουργία οικογένειας.

Είμαι της άποψης, της πολλής όμως άποψης, της πάααρα πολλής ομως άποψης, ότι δεν θα πρέπει όλοι να γίνονται γονείς. Θα έπρεπε να υπάρχουν κριτήρια. Δε γίνεται οι πολύ φτωχοί ή άτομα με ψυχολογικά προβλήματα ή άτομα που για τον οποιονδήποτε λόγο δεν είναι σε γενικές γραμμές υγιείς ,να τους επιτρέπεται να κάνουν οικογένεια. Δε γίνεται να είναι γεμάτα τα ορφανοτροφεία, ούτε να πρέπει τα παιδιά να μεγαλώνουν μέσα σε οικογένειες που επικρατεί η ενδοοικογενειακή βία, η αμέλεια ή η αδυναμία παροχής των αναγκαίων υλικών και μη αγαθών που χρειάζονται .

Συνεπώς με την ισχύουσα κατάσταση, δε συμφωνώ μια πόρνη να κάνει οικογένεια. Αν θέλει , μπορεί να σταματήσει να εκδίδεται κι έπειτα να κάνει παιδιά. Δε φταίει το παιδί να στιγματιστεί από το κοινωνικό του περιβάλλον ούτε φταίει στο να τεθεί σε κίνδυνο η σωματική του ακεραιότητα, γιατί ας μη γελιόμαστε, αυτές οι δουλειές, έχουν ένα υψηλό ρίσκο κινδύνου.

******
Γενικά η ερωτική πράξη είναι πράξη αναπαραγωγής και διαιώνισης του είδους. Εμείς οι άνθρωποι, λόγω νοητικής ικανότητας και υπεροχής, το έχουμε αναγάγει και σε πράξη με σκοπό την ευχαρίστηση. Ευχαρίστηση όμως που παρεκκλίνει από τον "αγνό'' σκοπό, και πηγάζει απλώς από σωματική εκτόνωση , καθιστά κι όλα τα προβλήματα που υπάρχουν στον κόσμο. Δε θέλω να σκέφτομαι πόσα παιδιά στις υποανάπτυκτες χώρες βίαζονται καθημερινώς , μιας και η ίδια τους η οικογένεια τα εκδίδει και κάποιοι "κύριοι" από τις εξευγενισμένες χώρες της δύσης ,τρέχουν να ικανοποιήσουν τις σωματικές τους ανάγκες.


Έχουμε μάθει ή μας έχουν μάθει, να θεωρούμε τη πορνεία μη κατακριτέα και να νομίζουμε ότι οι άνθρωποι που εκδίδονται, είναι κανονικοί άνθρωποι σαν όλους τους υπόλοιπους. Στο μεγαλύτερο βαθμό, το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών των ανθρώπων, απλά εξαναγκάζονται. Και δε γίνεται να πατάμε επί πτωμάτων, για δική μας ευχαρίστηση , και να κάνουμε ότι δε καταλαβαίνουμε την εξαθλίωση της ανθρώπινης υπόστασης και αξιοπρέπειας που υφίστανται αυτοί οι άνθρωποι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η πορνεία δεν υφίσταται για να ικανοποιεί ένα μικρό ποσοστό ατόμων με κάποια προβλήματα, όπως έχει ήδη εξηγηθεί. Η πορνεία υπάρχει κατά βάση για να ικανοποιεί τις ορέξεις ανδρών, που ούτε κάποιο σοβαρό πρόβλημα έχουν , ούτε τους είναι αναγκαίο να πάνε με μια πόρνη. Είναι απλά άνδρες, που ευχαριστιούνται να πηγαίνουν με γυναίκες νέες, ωραίες και να κάνουν σε αυτές ό,τι άρρωστο και διεστραμμένο περνάει από το μυαλό τους.

Η πορνεία υφίσταται για να ικανοποιεί τις ανάγκες των αντρών (και γυναικών) για σεξ και ανθρώπινη σωματική επαφή και εφόσον κανείς δεν εξαναγκάζεται να κάνει κάτι, θα πρέπει να αποτελεί φυσικό δικαίωμα και του πελάτη και της πόρνης να κάνουν ότι γουστάρουν χωρίς να είναι υποχρεωμένοι να λογοδοτήσουν σε κανένα.

Άλλοι πάλι το κάνουν γιατί έτσι (από/ανά) δεικνύουν την υπεροχή τους υπέρ του συνόλου των ανδρών. Θέλουν να φαίνονται με λίγα λόγια. Αυτό είναι απλά ματαιοδοξία, και δε πιστεύω να αξίζει στο βωμό της ματαιοδοξίας των ανδρών να είναι αναγκαία η ύπαρξη της πορνείας.

Αν τώρα κάποιος άνδρας έχει την ανάγκη να μιλήσει σε κάποιον υπάρχει η οικονομική λύση της εξομολόγησης σε έναν ιερέα, ειδάλλως υπάρχουν τόσοι ήηη τόσες ψυχολόγοι. Οι τελευταίοι μπορούν να ακούσουν , να συμβουλέψουν και να καθοδηγήσουν. Υπάρχει συνεπώς λύση για έναν άνδρα που θέλει απλά να μιλήσει.

:laugh: Σοβαρά τώρα? Οι άντρες πάνε με πόρνες για να ικανοποιήσουν την ματαιοδοξία τους? Μόνο και μόνο το γεγονός ότι η πόρνη σου ζητά χρήματα φανερώνει ότι δε σε γουστάρει. Πως ικανοποιεί την ματαιοδοξία σου να πληρώνεις κάποια που δε σε θέλει να σου κάτσει? Να μου πεις ότι αυτό είναι το κίνητρο των αντρών που είναι γυναικάδες και παίκτες να πω άντε οκ. Αλλά των μπουρδελιάριδών? :laugh:

Αλλά άντε ας πούμε ότι αυτό που λες ισχύει. Η πορνεία υπάρχει για να ικανοποιεί την ματαιοδοξία των αντρών. So what? Που ακριβώς είναι το κακό? Το 90% του καπιταλιστικού συστήματος λειτουργεί άμεσα, ή έμμεσα για να ικανοποιήσει την ματαιοδοξία των γυναικών. Εσύ δεν είσαι ματαιόδοξη? Το make up σου δεν το φοράς? Δεν βάζεις τα ωραία σου τα ρούχα? Δεν βγάζεις 20 φωτογραφίες για να δεις σε ποια φαίνεται καλύτερο το duckface σου για να το ποστάρεις σε μια database στην Αμερική που κάποιος "ματαιόδοξος" αντρας εφηύρε τον οποίο μάλλον ούτε γυρνά να κοιτάξει θηλυκό γιατί η φλωρίαση του έχει φτάσει στο ζενίθ? Τις κρέμες σου δεν τις βάζεις? Όταν σε κοιτάνε στον δρόμο δεν γουστάρεις? Όταν σου την πέφτουν και σε κοπλιμεντάρουν δεν αισθάνεσαι ευφορία? Στην ματαιοδοξία σου βασίζονται όλα αυτά.

Άνδρες τώρα που θέλουν να βρουν μία ερωτική σύντροφο, μπορούν, υπάρχουν όλα για όλους. Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να βρεις μια σύντροφο. Το πρόβλημα τίθεται όμως, στο γεγονός ότι κάποιοι μπορεί να μην επιθυμούν σχέσεις. Για αυτό υπάρχει πλέον το one night stand. Ειδικά σε μεγαλύτερες ηλικίες (άνδρες-γυναίκες), που ξέρουν τι αποζητούν, μπορούν πιο εύκολα να κάνουν σεξ χωρίς να χρειάζεται περαιτέρω δέσμευση.

Όχι κάνεις λάθος. Η πραγματικότητα δείχνει πως ΔΕΝ υπάρχουν όλα για όλους. Στην Αμερική και την Ιαπωνία αυτή τη στιγμή έχεις μια τεράστια έξαρση του φαινομένου των incel, οι οποίοι υπολογίζεται πως είναι ένα 20% των νεαρών ανδρών ηλικίας 15-25 οι οποίοι δεν μπορούν ούτε να ακουμπήσουν χέρι θηλυκού, επειδή απλά είναι λίγο φλώροι και περίεργοι αλλά κατά τα άλλα νορμάλ. Ας μην πιάσουμε καν άντρες με σοβαρά θέματα. Όταν ο άλλος μπαίνει στο σχολείο και αρχίζει να εκτελεί συμμαθητές επειδή δεν μπορεί να γαμήσει (η πορνεία είναι παράνομη στην Αμερική) ενώ υπάρχει ένα τεράστιο community στο reddit που έχει τα ίδια θέματα με αυτόν και αποτελούν μια κοινωνική ωρολογιακή βόμβα δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά αυτά που λες.

Και να σου δώσω και ένα απτό παράδειγμα. Εγώ έχω φιλαράκι που ούτε έξυπνος είναι, (μετριοχαζούλη τον λες), ούτε να λέει ωραία λόγια και να μαλάσσει την γυναικεία ματαιοδοξία ξέρει, ούτε καν να μιλάει καθαρά και εύηχα δεν ξέρει και ως εκ τούτων ούτε να φλερτάρει ξέρει, ούτε γκόμενα είχε ποτέ για να μάθει και ούτε εμφάνιση έχει για να υπερκαλύψει τα παραπάνω. Σε παλαιότερες εποχές εντάξει δεν θα ήταν και γαμήκουλας αλλά στα 30 του όλο και κάποια θα βρισκόταν να πει "Εντάξει μωρέ, δεν με ενθουσιάζει αλλά είναι καλό, τίμιο και εργατικό παιδί και θα με ταίζει και εμένα και τα παιδιά μας." Σήμερα δεν υπάρχει ούτε καν αυτό γι αυτόν, οπότε τι ακριβώς θες να κάνει ο φίλος μου? Να πέρνει σβάρνα όλα τα μπαράκια και να κερνάει την κάθε χαζομπίμπο μπας και τον κοιτάξει? Να παρακαλάει την καψούρα του από το γυμνάσιο καμιά 15ετία να τον παντρευτεί ή να πάει στο Άγιο όρος να μονάσει? Αυτό που κάνει έιναι να παίρνει τα λεφτά από το συνεργείο του και να τρώει στις πουτάνες, διατιρώντας την ψυχική του υγεία ακμαία. Τίμιο.

Είμαι της άποψης, της πολλής όμως άποψης, της πάααρα πολλής ομως άποψης, ότι δεν θα πρέπει όλοι να γίνονται γονείς. Θα έπρεπε να υπάρχουν κριτήρια.

Ποιος θα θεσπίσει αυτά τα κριτήρια? Πως θα σου φαινόταν ας πούμε να περάσω εγώ έναν νόμο σύμφωνα με τον οποίο θα έπρεπε να σε στειρώσουμε γιατί το IQ σου δεν είναι αρκετά υψηλό για τα γούστα μου ή φάτσα σου δεν είναι αρκετά όμορφη και άρα εγώ κρίνω πως η αναπαραγωγή σου θα επιφέρει δυσγενικότητα στο ανρθώπινο γένος? Όπως καταλαβαίνεις αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα, τουλάχιστο όχι για ελεύθερες κοινωνίες.

Κατανοώ ότι έχεις καλές προθέσεις αλλά υπάρχουν πολλά λάθη σε αυτά που γράφεις.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Η πορνεία υφίσταται για να ικανοποιεί τις ανάγκες των αντρών (και γυναικών) για σεξ και ανθρώπινη σωματική επαφή και εφόσον κανείς δεν εξαναγκάζεται να κάνει κάτι, θα πρέπει να αποτελεί φυσικό δικαίωμα και του πελάτη και της πόρνης να κάνουν ότι γουστάρουν χωρίς να είναι υποχρεωμένοι να λογοδοτήσουν σε κανένα.
Στο μεγαλύτερό τους ποσοστό, οι γυναίκες που εκδίδονται ,εξαναγκάζονται. Η παροχή υπηρεσιών δεν είναι αναγκαία, για την σωματική εκτόνωση.

:laugh: Σοβαρά τώρα? Οι άντρες πάνε με πόρνες για να ικανοποιήσουν την ματαιοδοξία τους? Μόνο και μόνο το γεγονός ότι η πόρνη σου ζητά χρήματα φανερώνει ότι δε σε γουστάρει. Πως ικανοποιεί την ματαιοδοξία σου να πληρώνεις κάποια που δε σε θέλει να σου κάτσει? Να μου πεις ότι αυτό είναι το κίνητρο των αντρών που είναι γυναικάδες και παίκτες να πω άντε οκ. Αλλά των μπουρδελιάριδών? :laugh:
Νομίζω ότι έγραψα, για ένα μέρος των ανδρών, όχι όλων. Όταν ένας άντρας θέλει να κυκλοφορεί μοντέλα , μάλλον από ματαιοδοξία το κάνει. Οι μπουρδελιάρηδες, έχουν γυναίκες οι περισσότεροι. Και μάλλον είναι εθισμένοι.

Αλλά άντε ας πούμε ότι αυτό που λες ισχύει. Η πορνεία υπάρχει για να ικανοποιεί την ματαιοδοξία των αντρών. So what? Που ακριβώς είναι το κακό? Το 90% του καπιταλιστικού συστήματος λειτουργεί άμεσα, ή έμμεσα για να ικανοποιήσει την ματαιοδοξία των γυναικών. Εσύ δεν είσαι ματαιόδοξη? Το make up σου δεν το φοράς? Δεν βάζεις τα ωραία σου τα ρούχα? Δεν βγάζεις 20 φωτογραφίες για να δεις σε ποια φαίνεται καλύτερο το duckface σου για να το ποστάρεις σε μια database στην Αμερική που κάποιος "ματαιόδοξος" αντρας εφηύρε τον οποίο μάλλον ούτε γυρνά να κοιτάξει θηλυκό γιατί η φλωρίαση του έχει φτάσει στο ζενίθ? Τις κρέμες σου δεν τις βάζεις? Όταν σε κοιτάνε στον δρόμο δεν γουστάρεις? Όταν σου την πέφτουν και σε κοπλιμεντάρουν δεν αισθάνεσαι ευφορία? Στην ματαιοδοξία σου βασίζονται όλα αυτά.

Δεν είμαι ματαιόδοξη, όχι. Πιστεύω ιδιαίτερα στην καλαισθησία, ως μια αιώνια και άφθαρτη αρετή. Συνεπώς διατηρώ μια εικόνα μετρημένη. Δε μου αρέσει το βάψιμο, ειδικά το υπερβολικό, και δε μου αρέσουν τα πολύ συντηρητικά ή πολύ χυδαία ρούχα. Φροντίζω το σώμα μου για δικό μου συμφέρον, και τα ρούχα που φοράω είναι μετρημένα. Ούτε να φανερώνουν πολλά, αλλά ούτε να είμαι και κακόγουστη. Ένα απλό ρούχο εξάλλου σε ένα ωραίο σώμα, τίποτα άλλο.Δεν έχω ανάγκη για επιβεβαίωση ούτε για αναγνώριση. Δε βγάζω φωτογραφίες ούτε χρησιμοποιώ το φατσοβιβλίο , όλη αυτή η virtual ζωή με αφήνει παγερά αδιάφορη. Μου αρέσει η προσωπικότητα ενός ανθρώπου και η ωριμότητα του, χαρίσματα που βεβαίως τα έχω αναγάγει στην καλαισθησία/ομορφιά.

Όχι κάνεις λάθος. Η πραγματικότητα δείχνει πως ΔΕΝ υπάρχουν όλα για όλους. Στην Αμερική και την Ιαπωνία αυτή τη στιγμή έχεις μια τεράστια έξαρση του φαινομένου των incel, οι οποίοι υπολογίζεται πως είναι ένα 20% των νεαρών ανδρών ηλικίας 15-25 οι οποίοι δεν μπορούν ούτε να ακουμπήσουν χέρι θηλυκού, επειδή απλά είναι λίγο φλώροι και περίεργοι αλλά κατά τα άλλα νορμάλ. Ας μην πιάσουμε καν άντρες με σοβαρά θέματα. Όταν ο άλλος μπαίνει στο σχολείο και αρχίζει να εκτελεί συμμαθητές επειδή δεν μπορεί να γαμήσει (η πορνεία είναι παράνομη στην Αμερική) ενώ υπάρχει ένα τεράστιο community στο reddit που έχει τα ίδια θέματα με αυτόν και αποτελούν μια κοινωνική ωρολογιακή βόμβα δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά αυτά που λες.

Αυτό το φαινόμενο συναντάται τώρα, λόγω των anime και των πορνοσάιτ. Τα νεαρά αγόρια είναι πλέον τόσο απορροφημένα στο να παίζουν ηλεκτρονικά, να βλέπουν άνιμε και να τρέχουν στα πορνοσάιτ, που ξεχνούν να κοινωνικοποιηθούν. Είναι ένα σύγχρονο θέμα και δεν έχει να κάνει με κάποιο είδος πνευματικού στερήματος ή σωματικού. Ας βγουν λοιπόν έξω στην πραγματική ζωή , να μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα. Όσον αφορά τους πυροβολισμούς, να απαγορευτούν τα όπλα . Έπειτα όποιος πυροβολεί γιατί απλά δε είχε να *** , υποδηλώνει χαμηλό μορφωτικό και οικονομικό επίπεδο .

Ποιος θα θεσπίσει αυτά τα κριτήρια? Πως θα σου φαινόταν ας πούμε να περάσω εγώ έναν νόμο σύμφωνα με τον οποίο θα έπρεπε να σε στειρώσουμε γιατί το IQ σου δεν είναι αρκετά υψηλό για τα γούστα μου ή φάτσα σου δεν είναι αρκετά όμορφη και άρα εγώ κρίνω πως η αναπαραγωγή σου θα επιφέρει δυσγενικότητα στο ανρθώπινο γένος? Όπως καταλαβαίνεις αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα, τουλάχιστο όχι για ελεύθερες κοινωνίες.

Κατανοώ ότι έχεις καλές προθέσεις αλλά υπάρχουν πολλά λάθη σε αυτά που γράφεις.

Δεν προτρέχω σε ακραίες καταστάσεις. Μίλησα για κριτήρια που μπορούν πολύ εύκολα να εφαρμοστούν .Δεν είναι δύσκολο να καταλάβει κανείς γιατί ένας τοξικομανής δε θα πρέπει να κάνει παιδιά, ή ένας αλκοολικός , ή ένας νταβατζής, ή μία πόρνη.

Μια οικογένεια χρειάζεται άτομα ικανά να μπορούν να ικανοποιούν τις ανάγκες των παιδιών . Τα παιδιά να μπορούν να μεγαλώσουν σε υγιή και προστατευμένα περιβάλλοντα. Δε κατανοώ που είναι το λάθος.

Αν μια κοινωνία, στο μέλλον, θεωρήσει ότι η επιβίωση και εξέλιξη της ανθρωπότητας εξαρτάται άμεσα από την εξωτερική εμφάνιση, τότε θα προβεί στα αναγκαία μέτρα, δε θα διαφωνήσω, εφόσον υπάρχει μια λογική επιχειρηματολογία.

Εξάλλου στη φύση, τείνει να επιβιώνει το δυνατό,κι όπου δυνατό βάλε ό,τι χάρισμα/δυνατότητα μπορεί να έχει ένα είδος να επιβιώσει. Ο άνθρωπος , αν και αδύναμο σωματικά, νοητικά επικράτησε, γι αυτό και υπήρξε η εξέλιξή του. Η ανθρωπότητα και πιο συγκεκριμένα η ζωή, πάντα μεταλλάσσεται και εξελίσσεται, θέτοντας νέα όρια και κανόνες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
@Silver αυτός ο ματαιόδοξος Αμερικάνος που λες πηδάει τις καλύτερες γκόμενες. Αλίμονο σε μας τους μπουρδελιάρηδες.

Επίσης πολλά από αυτά που αναφέρεις δεν εμπίπτουν στον ορισμό της ματαιοδοξίας!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ποιον λέει τον Dan;;;

δικιο έχει μπαγλαμάς ειναι. Απλα με λεφτά.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Για μία γυναίκα το να εκδίδει το σώμα της, σίγουρα θα επηρεάζει και τη ψυχολογία της. Δε μπορώ να δεχθώ, ότι μια γυναίκα που θα έχει πάει μια χ αριθμό ανδρών, θα έχει την ίδια ψυχοσύνθεση με αυτή μιας άλλης γυναίκας που κάνει μία δουλειά παντελώς διαφορετική.
Από τα πιο σωστά σημεία. Μιλάμε για μια μεταχείριση σώματος που μπορεί να ξεπεράσει τα όρια. Αυτό σε συνδυασμό με τις πολλές συνευρέσεις διαβρώνει την ψυχοσύνθεση της ιερόδουλης. Οι ιερόδουλες δεν μπορούν να έχουν μια ζωή με σταθερή σχέση/οικογένεια. Όποιος φαντάζεται μια ιερόδουλη που δουλεύει τη νύχτα και το πρωί πηγαίνει τα παιδιά της στο σχολείο και μετά βγαίνει με τις φίλες της για καφεδάκι είναι εκτός πραγματικότητας. Και είναι πολύ εγωκεντρικό μια ιερόδουλη να θέλει να κάνει παιδί, χωρίς να υπολογίζει πόσο δύσκολα θα περάσει το παιδί και πόσα προβλήματα θα έχει να διαχειριστεί ψυχολογικά. Τα παιδιά δεν φταίνε σε τίποτα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Από τα πιο σωστά σημεία. Μιλάμε για μια μεταχείριση σώματος που μπορεί να ξεπεράσει τα όρια. Αυτό σε συνδυασμό με τις πολλές συνευρέσεις διαβρώνει την ψυχοσύνθεση της ιερόδουλης. Οι ιερόδουλες δεν μπορούν να έχουν μια ζωή με σταθερή σχέση/οικογένεια. Όποιος φαντάζεται μια ιερόδουλη που δουλεύει τη νύχτα και το πρωί πηγαίνει τα παιδιά της στο σχολείο και μετά βγαίνει με τις φίλες της για καφεδάκι είναι εκτός πραγματικότητας. Και είναι πολύ εγωκεντρικό μια ιερόδουλη να θέλει να κάνει παιδί, χωρίς να υπολογίζει πόσο δύσκολα θα περάσει το παιδί και προβλήματα θα έχει να διαχειριστεί ψυχολογικά. Τα παιδιά δεν φταίνε σε τίποτα.

Εχεις μιλήσει ποτέ με ιεροδουλες;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο μεγαλύτερό τους ποσοστό, οι γυναίκες που εκδίδονται ,εξαναγκάζονται. Η παροχή υπηρεσιών δεν είναι αναγκαία, για την σωματική εκτόνωση.

Από που προκύπτει αυτό?

Νομίζω ότι έγραψα, για ένα μέρος των ανδρών, όχι όλων. Όταν ένας άντρας θέλει να κυκλοφορεί μοντέλα , μάλλον από ματαιοδοξία το κάνει. Οι μπουρδελιάρηδες, έχουν γυναίκες οι περισσότεροι. Και μάλλον είναι εθισμένοι.

Η μέση πόρνη δεν έχει καμία σχέση με μοντέλο. Οι περισσότεροι μπουρδελιάρηδες δεν μπορούν να πληρώσουν καν την ταρίφα μιας πόρνης-μοντέλο. Οι συγκεκριμένες είναι escort-πολυτελείας και χρεώνουν ένα σκασμό λεφτά. Υπάρχουν ακόμη και άντρες που θα πληρώσουν για να δουν στριπτίζ από γυναίκα 50 χρονών 250 κιλών.
Οι άντρες είναι απλά διαφορετικοί και έχουν πολύ μεγαλύτερη ανάγκη τη σεξουαλική εκτόνωση από τις γυναίκες.
Δεν έχει σχέση με ματαιοδοξία και προφανώς για βιολογικούς καθαρά λόγους ο μέσος άντρας θα επιλέξει την γυναίκα μοντέλο από την μέση γυναίκα αν του δωθεί η ευκαιρία, όπως ακριβώς το ίδιο κάνουν και οι γυναίκες.

Δεν είμαι ματαιόδοξη, όχι. Πιστεύω ιδιαίτερα στην καλαισθησία, ως μια αιώνια και άφθαρτη αρετή. Συνεπώς διατηρώ μια εικόνα μετρημένη. Δε μου αρέσει το βάψιμο, ειδικά το υπερβολικό, και δε μου αρέσουν τα πολύ συντηρητικά ή πολύ χυδαία ρούχα. Φροντίζω το σώμα μου για δικό μου συμφέρον, και τα ρούχα που φοράω είναι μετρημένα. Ούτε να φανερώνουν πολλά, αλλά ούτε να είμαι και κακόγουστη. Ένα απλό ρούχο εξάλλου σε ένα ωραίο σώμα, τίποτα άλλο.Δεν έχω ανάγκη για επιβεβαίωση ούτε για αναγνώριση. Δε βγάζω φωτογραφίες ούτε χρησιμοποιώ το φατσοβιβλίο , όλη αυτή η virtual ζωή με αφήνει παγερά αδιάφορη. Μου αρέσει η προσωπικότητα ενός ανθρώπου και η ωριμότητα του, χαρίσματα που βεβαίως τα έχω αναγάγει στην καλαισθησία/ομορφιά.

Δεν έχει σχέση αν είσαι ματαιόδοξη ή όχι, ούτε ήταν προσωπική επίθεση αυτό που είπα. Είναι η μέση γυναίκα πέραν του δέοντος ματαιόδοξη και αυτό αρκεί γιατί είναι απόλυτα αποδεκτό από την κοινωνία, την ηθική και αποτελεί και την πηγή του ίδιου μας του πολιτισμού. Κορυφαίες φιλοσοφικές διάνοιες του παρελθόντος έχουν πει πως η ματαιοδοξία είναι το τελευταίο πάθος που κατανικά ο άνθρωπος γι'αυτό και προσωπικά δεν θα τολμούσα καν να ισχυριστώ πως δεν είμαι ματαιόδοξος.


Αυτό το φαινόμενο συναντάται τώρα, λόγω των anime και των πορνοσάιτ. Τα νεαρά αγόρια είναι πλέον τόσο απορροφημένα στο να παίζουν ηλεκτρονικά, να βλέπουν άνιμε και να τρέχουν στα πορνοσάιτ, που ξεχνούν να κοινωνικοποιηθούν. Είναι ένα σύγχρονο θέμα και δεν έχει να κάνει με κάποιο είδος πνευματικού στερήματος ή σωματικού. Ας βγουν λοιπόν έξω στην πραγματική ζωή , να μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα. Όσον αφορά τους πυροβολισμούς, να απαγορευτούν τα όπλα . Έπειτα όποιος πυροβολεί γιατί απλά δε είχε να *** , υποδηλώνει χαμηλό μορφωτικό και οικονομικό επίπεδο .

Κι εδώ μπερδεύεις το σύμπτωμα με την αιτία. Δεν φταίνε τα πορνοσάιτ και τα anime γι αυτήν την κατάσταση, αυτά είναι απλά τα μέσα στα οποία καταφεύγουν οι "παρίσακτοι" για να κάνουν την ύπαρξη τους πιο υποφερτή και όντως χειροτερεύουν την κατάσταση, αλλά δεν την δημιούργησαν αυτά.

Η αιτία της όλης κατάστασης είναι σαφέστατα η χειραφέτηση της γυναίκας. Από την στιγμή που η γυναίκα πλέον έχει τα ίδια κοινωνικά δικαιώματα με τον άντρα και μπορεί να εργαστεί και να είναι ανεξάρτητη απλά δεν έχει ανάγκη τον άντρα να της παρέχει τα προς το ζειν και ως εκ τούτου ένα μεγάλο ποσοστό των αντρών δεν έχει απλά να προσφέρει κάτι στις γυναίκες και άρα θα μείνει εκτός αγοράς, καθώς ανέκαθεν το μόνο χαρτί του μη γενετικά τυχερού άντρα ήταν ότι μπορούσε απλά να σπάει την πλάτη του κάθε μέρα για να ταίζει γυναίκα και παιδιά. Σιγά σιγά ο κόσμος θα αρχίσει να μετατοπίζεται σε hunter/gatherer πολυγαμικές καταστάσεις με λίγα αρσενικά να έχουν πολλά θηλυκά. Αυτό το σύστημα φυσικά είναι υπέρ των γυναικών και την ανθρωπότητας γενικότερα, καθώς παράγει ευγενική τάση στον πληθυσμό, με την προϋπόθεση ότι θα υπάρξει κάποιος τρόπος ώστε οι υπόλοιποι μη γενετικά προνομιούχοι άντρες να μην γαμήσουν το σύμπαν. Μέχρι τώρα αυτός ο τρόπος ήταν "αρκεί να είσαι δουλευταράς και να την ταίζεις," aka γάμος, σε συνδιασμό με συνεχείς πολέμους.


Αν μια κοινωνία, στο μέλλον, θεωρήσει ότι η επιβίωση και εξέλιξη της ανθρωπότητας εξαρτάται άμεσα από την εξωτερική εμφάνιση, τότε θα προβεί στα αναγκαία μέτρα, δε θα διαφωνήσω, εφόσον υπάρχει μια λογική επιχειρηματολογία.

Εξάλλου στη φύση, τείνει να επιβιώνει το δυνατό,κι όπου δυνατό βάλε ό,τι χάρισμα/δυνατότητα μπορεί να έχει ένα είδος να επιβιώσει. Ο άνθρωπος , αν και αδύναμο σωματικά, νοητικά επικράτησε, γι αυτό και υπήρξε η εξέλιξή του. Η ανθρωπότητα και πιο συγκεκριμένα η ζωή, πάντα μεταλλάσσεται και εξελίσσεται, θέτον

Υπάρχει μια πολύ λογική και σωστή επιχειρηματολογία η οποία λέει πως αν πάρεις 100 άντρες και τους αφήσεις να σφαχτούν μεταξύ τους μέχρι να επιβιώσουν οι 10 εξυπνότεροι/δυνατότεροι και μετά τους δώσεις από 10 γυναίκες στον καθένα και συνεχίσεις να κάνεις την ίδια διαδικασία με τα παιδιά τους το γενετικό υλικό του πληθυσμού θα είναι πολύ καλύτερο σε μερικές γενιές από το αρχικό. Λέγεται ευγονική ή αλλιώς φυσική επιλογή.
Και ήταν το σύστημα που ακολουθούσαμε επί χιλιετίες μέχρις ότου είδαμε πως είναι πιο ευεργετικό για το σύνολο να μην εξαλείφουμε το 90% των αντρών, καθώς είδαμε πως αν μοιράσουμε τις γυναίκες ισόποσα θα έχουμε μεν χαμηλότερη γενετική ευγονικότητα στον πληθυσμό αλλά στον αντίποδα μεγαλύτερη ανάπτυξη, διότι θα έχουμε περισσότερους άντρες που παράγουν και να δημιουργούν πολιτισμό. Γι αυτό και φτιάξαμε τον γάμο ο οποίος ήταν ένα συμβόλαιο που από την πλευρά του άντρα έλεγε "Θα σου εξασφαλίσω μια γυναίκα για να αναπαράγεις τα γονίδια σου, αλλά θα πρέπει να εργάζεσαι γι αυτή και να δημιουργείς πολιτισμό, ενώ στην γυναίκα έλεγε, δεν θα μπορείς να έχεις τον καλύτερο άντρα, αλλά θα έχεις σίγουρα κάποιον που θα σου παρέχει προστασία από τη φύση και τα προς το ζειν, αρκεί να είσαι πιστή".

Απλά σήμερα δημιουργήσαμε αρκετό πολιτισμό, ώστε από την πλευρά της γυναίκας αυτό το συμβόλαιο δεν έχει πλέον κανένα όφελος και γι αυτό βλέπουμε και κοινωνικές αλλαγές.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σιγά σιγά ο κόσμος θα αρχίσει να μετατοπίζεται σε hunter/gatherer πολυγαμικές καταστάσεις με λίγα αρσενικά να έχουν πολλά θηλυκά. Αυτό το σύστημα φυσικά είναι υπέρ των γυναικών και την ανθρωπότητας γενικότερα, καθώς παράγει ευγενική τάση στον πληθυσμό

Αυτό το συμπέρασμα το εξάγεις από κάποιες μελέτες, προβλέψεις ειδικών, ντοκουμέντα ή από τη δική σου συλλογιστική πάνω στα πράγματα;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό το συμπέρασμα το εξάγεις από κάποιες μελέτες, προβλέψεις ειδικών, ντοκουμέντα ή από τη δική σου συλλογιστική πάνω στα πράγματα;

Αυτό το συμπέρασμα το εξάγω από την δική μου συλλογιστική πορεία η οποία βασίζεται στις τάσεις της εποχής μας που παρατηρώ και προσπαθώ να ερμηνεύσω. Μπορεί κάλλιστα να πέφτω 100% έξω όπως κάνουν καθημερα χιλιάδες ειδικοί σε χιλιάδες αντικείμενα. Αν ήμουνα προφήτης θα έπαιζα Τζόκερ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Αυτό το συμπέρασμα το εξάγεις από κάποιες μελέτες, προβλέψεις ειδικών, ντοκουμέντα ή από τη δική σου συλλογιστική πάνω στα πράγματα;

Αρχαιος έλληνας θεός ο Χακερ οταν γράφει τέτοια :laugh: :hi:
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
1.Από που προκύπτει αυτό?



2.Η μέση πόρνη δεν έχει καμία σχέση με μοντέλο. Οι περισσότεροι μπουρδελιάρηδες δεν μπορούν να πληρώσουν καν την ταρίφα μιας πόρνης-μοντέλο. Οι συγκεκριμένες είναι escort-πολυτελείας και χρεώνουν ένα σκασμό λεφτά. Υπάρχουν ακόμη και άντρες που θα πληρώσουν για να δουν στριπτίζ από γυναίκα 50 χρονών 250 κιλών.
Οι άντρες είναι απλά διαφορετικοί και έχουν πολύ μεγαλύτερη ανάγκη τη σεξουαλική εκτόνωση από τις γυναίκες.
Δεν έχει σχέση με ματαιοδοξία και προφανώς για βιολογικούς καθαρά λόγους ο μέσος άντρας θα επιλέξει την γυναίκα μοντέλο από την μέση γυναίκα αν του δωθεί η ευκαιρία, όπως ακριβώς το ίδιο κάνουν και οι γυναίκες.



3.Δεν έχει σχέση αν είσαι ματαιόδοξη ή όχι, ούτε ήταν προσωπική επίθεση αυτό που είπα. Είναι η μέση γυναίκα πέραν του δέοντος ματαιόδοξη και αυτό αρκεί γιατί είναι απόλυτα αποδεκτό από την κοινωνία, την ηθική και αποτελεί και την πηγή του ίδιου μας του πολιτισμού. Κορυφαίες φιλοσοφικές διάνοιες του παρελθόντος έχουν πει πως η ματαιοδοξία είναι το τελευταίο πάθος που κατανικά ο άνθρωπος γι'αυτό και προσωπικά δεν θα τολμούσα καν να ισχυριστώ πως δεν είμαι ματαιόδοξος.




4.Κι εδώ μπερδεύεις το σύμπτωμα με την αιτία. Δεν φταίνε τα πορνοσάιτ και τα anime γι αυτήν την κατάσταση, αυτά είναι απλά τα μέσα στα οποία καταφεύγουν οι "παρίσακτοι" για να κάνουν την ύπαρξη τους πιο υποφερτή και όντως χειροτερεύουν την κατάσταση, αλλά δεν την δημιούργησαν αυτά.

Η αιτία της όλης κατάστασης είναι σαφέστατα η χειραφέτηση της γυναίκας. Από την στιγμή που η γυναίκα πλέον έχει τα ίδια κοινωνικά δικαιώματα με τον άντρα και μπορεί να εργαστεί και να είναι ανεξάρτητη απλά δεν έχει ανάγκη τον άντρα να της παρέχει τα προς το ζειν και ως εκ τούτου ένα μεγάλο ποσοστό των αντρών δεν έχει απλά να προσφέρει κάτι στις γυναίκες και άρα θα μείνει εκτός αγοράς, καθώς ανέκαθεν το μόνο χαρτί του μη γενετικά τυχερού άντρα ήταν ότι μπορούσε απλά να σπάει την πλάτη του κάθε μέρα για να ταίζει γυναίκα και παιδιά. Σιγά σιγά ο κόσμος θα αρχίσει να μετατοπίζεται σε hunter/gatherer πολυγαμικές καταστάσεις με λίγα αρσενικά να έχουν πολλά θηλυκά. Αυτό το σύστημα φυσικά είναι υπέρ των γυναικών και την ανθρωπότητας γενικότερα, καθώς παράγει ευγενική τάση στον πληθυσμό, με την προϋπόθεση ότι θα υπάρξει κάποιος τρόπος ώστε οι υπόλοιποι μη γενετικά προνομιούχοι άντρες να μην γαμήσουν το σύμπαν. Μέχρι τώρα αυτός ο τρόπος ήταν "αρκεί να είσαι δουλευταράς και να την ταίζεις," aka γάμος, σε συνδιασμό με συνεχείς πολέμους.




5.Υπάρχει μια πολύ λογική και σωστή επιχειρηματολογία η οποία λέει πως αν πάρεις 100 άντρες και τους αφήσεις να σφαχτούν μεταξύ τους μέχρι να επιβιώσουν οι 10 εξυπνότεροι/δυνατότεροι και μετά τους δώσεις από 10 γυναίκες στον καθένα και συνεχίσεις να κάνεις την ίδια διαδικασία με τα παιδιά τους το γενετικό υλικό του πληθυσμού θα είναι πολύ καλύτερο σε μερικές γενιές από το αρχικό. Λέγεται ευγονική ή αλλιώς φυσική επιλογή.
Και ήταν το σύστημα που ακολουθούσαμε επί χιλιετίες μέχρις ότου είδαμε πως είναι πιο ευεργετικό για το σύνολο να μην εξαλείφουμε το 90% των αντρών, καθώς είδαμε πως αν μοιράσουμε τις γυναίκες ισόποσα θα έχουμε μεν χαμηλότερη γενετική ευγονικότητα στον πληθυσμό αλλά στον αντίποδα μεγαλύτερη ανάπτυξη, διότι θα έχουμε περισσότερους άντρες που παράγουν και να δημιουργούν πολιτισμό. Γι αυτό και φτιάξαμε τον γάμο ο οποίος ήταν ένα συμβόλαιο που από την πλευρά του άντρα έλεγε "Θα σου εξασφαλίσω μια γυναίκα για να αναπαράγεις τα γονίδια σου, αλλά θα πρέπει να εργάζεσαι γι αυτή και να δημιουργείς πολιτισμό, ενώ στην γυναίκα έλεγε, δεν θα μπορείς να έχεις τον καλύτερο άντρα, αλλά θα έχεις σίγουρα κάποιον που θα σου παρέχει προστασία από τη φύση και τα προς το ζειν, αρκεί να είσαι πιστή".

Απλά σήμερα δημιουργήσαμε αρκετό πολιτισμό, ώστε από την πλευρά της γυναίκας αυτό το συμβόλαιο δεν έχει πλέον κανένα όφελος και γι αυτό βλέπουμε και κοινωνικές αλλαγές.


1. Αυτό προκύπτει από τα τόσα θύματα γυναικών , οι οποίες εξαναγκάζονται να εκδίδονται με μοναδικό σκοπό την επιβίωσή τους. Δεν είναι καθόλου άγνωστο, ότι χιλιάδες γυναίκες αρπάζονται ανά τον κόσμο κι έπειτα αναγκάζονται να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους. Όπως και πολλά κοριτσάκια εξαπατώνται και απαγάγονται . Εμπόριο λευκής σαρκός δηλαδή. Χιλιάδες γυναίκες εξαναγκάζονται να πηγαίνουν με 20-30 άτομα την ημέρα έναντι ενός χαμηλού χρηματικού ποσού. Κάποιες από αυτές καταλήγουν εξαρτημένες από ουσίες και στο τέλος στο θάνατο.


2.Η μέση πόρνη γνωρίζω ότι δεν είναι μοντέλο. Αυτή υπάρχει για να ικανοποιεί τα κάθε βίτζια των μπουρδελιάρηδων , που το μοναδικό σκεπτικό τους , είναι "η γυναίκα που δεν είναι γυναίκα μου ,είναι πιο ωραία" . Φυσικά υπάρχουν κατηγορίες μπουρδελιάρηδων. Αυτή είναι η α κατηγορία. Η β είναι άντρες εθισμένοι στο να πηγαίνουν με πληρωμένες. Η γ κατηγορία είναι εκείνοι που απλά θέλουν να ξεδώσουν, αλλά για να μη φανεί απιστία, πληρώνουν. Η δ κατηγορία είναι οι λάτρεις του γυναικείου φύλου, όπου ό,τι κινείται πυροβολείται. Μπορεί φυσικά να υπάρχουν κι άλλες κατηγορίες που απλά δε μπορώ να τις θυμηθώ τώρα ή μου διαφεύγουν. Όπως κι αν έχει, η μέση πόρνη είτε θα είναι καμια εξαναγκαζόμενη αρπαγμένη είτε η ζωή θα την έχει αναγκάσει. Εμένα το ίδιο μου κάνει. Εάν υπάρχει χαμηλό μορφωτικό και οικονομικό επίπεδο, ειδικά σε πρώην κουμμουνιστικά καθεστώτα, τότε η επιβίωση είναι σκληρή και η πορνεία δεν είναι ευτυχία.

Οι οικονομικά ευκατάστατοι, τις ονομάζουν συνοδούς . Εστιατόρια, δώρα ,ταξίδια, το όνειρο κάθε σύγχρονης γυναίκες. Μα , όταν κλείνουν οι πόρτες, η γυναίκα αυτή παραμένει το ίδιο. Με κοστούμι ή χωρίς, αυτός ο 'κύριος' την πληρώνει για ένα πράγμα.

Καθότι είμαι γυναίκα, μπορώ πιο εύκολα να μπω στη θέση αυτών των γυναικών και να κατανοήσω πόσο δύσκολο είναι να κάνεις , αυτό που κάνουν. Για τις συνοδούς ,η γνώμη μου είναι ότι έχουν κατευθυνθεί από το σύστημα που προσπαθεί τόσο πολύ να επηρεάσει τη γνώμη των μικρών κοριτσιών και να της πείσει ,ότι το να εκδίδεσαι, είναι απολύτως φυσιολογικό.

Και φυσικά επειδή συμφέρει στο να υπάρχουν εκδιδόμενες, κάνουμε τα στραβά μάτια. Με λίγα ευρώ/δολάρια/γιεν/λίρες κ.α , μπορούν να βγάλουν όση αγριότητα θέλουν, να κάνουν ό,τι τραβάει η όρεξή τους. Γιατί σαφώς πληρώνουν.


3. Η ματαιοδοξία υπήρχε στο παρελθόν, λόγω χαμηλού μορφωτικού επιπέδου. Εάν ένα άτομο (άνδρας ή γυναίκα) κατανοήσει τη ζωή, το σύμπαν (μες τις άκρες) και τον κόσμο, η ματαιοδοξία δεν έχει θέση. Η ματαιοδοξία είναι ένα όργανο χειριστικό,που έχει δημιουργήσει τόση δυστυχία, αλλά φυσικά κι έχει αποπροσανατολίσει τις γυναίκες στο παρελθόν, ώστε να μένουν υποχείρια.

Στη σήμερον ημέρα, προωθείται τόσο πολύ, που ξανά δυστυχισμένες είναι οι γυναίκες. Τρέχουν για τις καλύτερες πλαστικές, μπότοξ, τσάντες και φυσικά όλο αυτό οδηγεί στο να αποξενωθούν τα δύο φύλα μεταξύ τους. Όλα για το ίματζ.

Όλοι είμαστε ματαιόδοξοι λίγο πολύ, αλλά εγώ μίλησα για εμένα, καθώς εγώ εξέφρασα τις παραπάνω απόψεις, δεν είναι ότι το πήρα ως προσωπική επίθεση.

4. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα άνιμε και τα πορνοσάιτ έχουν δημιουργήσει αυτές τις καταστάσεις. Τα παιδιά στα 15 τους, δεν προλαβαίνουν να γίνουν παρείσακτοι. Έχει πλέον αναγνωριστεί και από τους επιστήμονες ότι τα video games καθώς και τα πορνοσάιτ, προκαλούν εθισμό. Τα παιδιά πλέον εκτίθενται τόσο πολύ στο διαδίκτυο, που από μικρά το θεωρούν φυσιολογικό να παίζουν παιχνίδια ή να βλέπουν άνιμε. Δεν φταίνε οι γυναίκες που απέκτησαν τα ίδια δικαιώματα με τους άνδρες, φταίει που τα σημερινά αγόρια εθίζονται στο virtual reality. Άμα πας σε κανά internet cafe θα καταλάβεις τι εννοώ. Η κοινωνικοποίηση βοηθάει τους ανθρώπους. Τους φέρνει πιο κοντά. Άμα όμως τα κάνουμε όλα ψηφιακά, δε θα ξέρουμε στο τέλος πως καν να δίνουμε φιλιά.


Βέβαια η ανεξαρτητοποίηση της γυναίκας είναι προϊόν του καπιταλισμού. Μιας κοινωνίας που ξεφεύγει από τα θεμέλια της οικογένειας και κάνει τον άνθρωπο πιο εγωκεντρικό. Οι γυναίκες καλώς απέκτησαν τη δύναμη που έχουν τώρα, καθιστά δικαίωμά τους. Αλλά αυτή η αποξένωση που παρατηρείται τώρα, είναι προϊόν εκτός του καπιταλισμού και κάποιας άλλης ιδεολογίας που δε γνωρίζω , αλλά από ότι φαίνεται έχει ως στόχο/οδηγεί (σ) την απομάκρυση των ανθρώπων. Έχω να προσθέσω όμως, ότι η γυναίκα δεν είναι πιο χαρούμενη τώρα. Το κοινωνικό συμβόλαιο του γάμου χρειάζεται όχι μόνο για τη γυναίκα , αλλά και για τον άνδρα.

5. Η επιχειρηματολογία που έθεσες είναι de facto λογική. Έτσι έχει ορίσει η φύση για την εξασφάλιση της επιβίωσής της. Ο θεσμός του γάμου δεν είναι αυτός όμως. Θα τον αναλύσω, δοθείσης ευκαιρίας, σε άλλο τόπικ. Επιγραμματικά είναι προϊόν πολιτικών και μιλιταριστικών συμφερόντων. Ιδεολογικά/θεολογικά είναι προϊόν ελέγχου των ατόμων ,που χρειαζόταν ώστε να αποφευχθεί το χάος .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Το θρεντ λεει κ για τα ζιγκολο, δηλαδη συνοδους κυριων (πορνοδιαστροφικες συνηθως πουράτζες ψάχνουν την ηδονη κ τον ερωτα πάνω σε σμιλεμενα κ σκληρα αντρικά κορμιά) αυτοι δεν έχουν δικαιωματα κ δυσκολιες;;;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top