Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Ναι

    Ψήφοι: 16 21.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Ίσως

    Ψήφοι: 10 13.5%
  • Είμαι bi και δεν χρειάζεται να πειραματιστώ, γιατί μου αρέσουν και τα 2 φύλα

    Ψήφοι: 6 8.1%

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,571 μηνύματα.
Yπήρχαν μέλη παλιά στο ischool όπου με την βοήθεια της συζήτησης μετά από καιρό κατάλαβαν ότι δεν ήταν 100% ετεροφυλόφιλοι και άδικα το έπαιζαν "ροβεσπιέροι" της ετεροφυλοφιλίας. Στη ζωή μου έχω μάθει ότι άνθρωποι που ισχυρίζονται γνώμες με οριστική απόκλιση κάποιας πιθανότητας, συνήθως βάζουν και μέλι στο κανελομένο ρυζόγαλο.

Εγώ προσωπικά δεν έχω καμία έλξη με το αντρικό σώμα. Για την ακρίβεια αηδιάζω μόνο στην σκέψη. Οπότε εγώ ξέρω τι είμαι.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Στα ανώτερα Μαθηματικά, με χρήση της Φυσικής νομοτέλειας των χρονικά εξελισσόμενων διαδικασιών (π.χ. τήξη μιας ράβδου) υπάρχουν συναρτήσεις που λαμβάνουν δυο τιμές 1 όταν ορίζονται και 0 διαφορετικά. Αυτές οι συναρτήσεις σε σχέση με τις άλλες τις κανονικές, τις μονότιμες, τις σχολικές της παπαγαλίας του δημοσίου σχολείου και Πανεπιστημίου, τις θεωρητικές και μη υπαρκτές, είναι πραγματικές σε διάφορους Φυσικούς νόμους (όχι μόνο της Φυσικής αλλά οπουδήποτε η εξέλιξη γίνεται με βάση μια χρονική παράμετρο). Η Φύση εργάζεται με δυο τιμές. Δεν αποκλείει την ύπαρξη άλλης περίπτωσης υπό διαφορετική συνθήκη. ;) Η ζωή είναι αυτό. Ορισμένοι άνθρωποι προσπαθούν να μεταφράσουν την δική τους νομοτέλεια σε αυτό που η ίδια η Φύση ορίζει. Προσοχή, δεν λέω ότι όλοι είμαστε ετεροφυλόφιλοι ή ομοφυλόφιλοι γιατί δυστυχώς περιμένω να υπάρχει παρερμηνεία της σκέψης μου επειδή μιλάω με Έλληνες.
εσυ λες οτι πρεπει να υπαρχουν 2 τιμες?σιγουρα?
και αυτοι που δεν ανηκουν ουτε στη μια ουτε στη αλλη ομαδα τι ειναι? τους ρουφηξε η μαυρη τρυπα? :cleaning::D
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ο Ιάσον-Αντιγόνη τι ήταν; :beach:
ο ιδιος ηξερε τι ηταν?αφου αλλαζε ταυτοτητες :D
 

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ειναι στρέητ απλα τους αρέσει να ντυνονται σαν γυναικες και να ψωνιζονται.... :P
Εμμ ναι, υπάρχουν και αυτοί, όμως εγώ σε άλλη κατηγορία ανδρών αναφέρομαι. Σε αυτούς που αυτοπροσδιορίζονται ως straight, πηγαίνουν όλη τους τη ζωή με γυναίκες, αλλά έχουν -συνήθως και κατ’ αποκλειστικότητα- σεξουαλικές φαντασιώσεις για νεαρά λεπτεπίλεπτα και ντελικάτα αγόρια. Αυτοί τι σόι σεξουαλικό προσανατολισμό έχουν;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,571 μηνύματα.
Εμμ ναι, υπάρχουν και αυτοί, όμως εγώ σε άλλη κατηγορία ανδρών αναφέρομαι. Σε αυτούς που αυτοπροσδιορίζονται ως straight, πηγαίνουν όλη τους τη ζωή με γυναίκες, αλλά έχουν -συνήθως και κατ’ αποκλειστικότητα- σεξουαλικές φαντασιώσεις για νεαρά λεπτεπίλεπτα και ντελικάτα αγόρια. Αυτοί τι σόι σεξουαλικό προσανατολισμό έχουν;

αμφιφυλόφιλοι. Από την στιγμή που σε ελκύουν και τα δύο φύλα είτε είσαι αμφιφυλόφιλος είτε είσαι καταπιεσμένος ομοφυλόφιλος που πας με το αντίθετο φύλο μόνο και μόνο για να μην δώσεις δικαιώματα.
 

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αμφιφυλόφιλοι. Από την στιγμή που σε ελκύουν και τα δύο φύλα είτε είσαι αμφιφυλόφιλος είτε είσαι καταπιεσμένος ομοφυλόφιλος που πας με το αντίθετο φύλο μόνο και μόνο για να μην δώσεις δικαιώματα.
Ναι αλλά…αν τα χρωμοσώματα δεν είναι τόσο...ευδιάκριτα στην εξωτερική όψη; Τότε τι...;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ε καλά, μην παίρνετε και όρκο… Έχετε ιδέα πόσοι πενηντάχρονοι str8-παντρεμένοι-με-παιδιά(!) κυκλοφορορούν σε γκέι ιστοσελίδες γνωριμιών αναζητώντας νεαρά όμορφα τεκνά σαν εμένα; Ίσως το θλιβερότερο αποκύημα των φοβικών αντιλήψεων που διαποτίζουν τη γενιά σας.
Δεν είναι μόνο τέτοιοι υπάρχουν και μικρότερης ηλικίας άτομα που το κάνουν αυτό. Από όσο έχω μιλήσει με γκέι άντρες έλεγαν συχνά πυκνά για τέτοια σκηνικά. Αυτά τα άτομα στα οποία αναφέρεσαι δε νομίζω να είναι καν bi απλώς καταπιεσμένοι ομοφυλόφιλοι που προσπαθούν να είναι καλυμμένοι στον περίγυρό τους εις βάρος της συντρόφου τους. Πραγματικά θλιβερό αν και δεν ξέρω κατά πόσο δικαιολογείται η άρνηση του περίγυρου, με την έννοια ότι μπορεί ο καθένας να κρύβει την προσωπική του ζωή αλλά το να χρησιμοποιούν το αντίθετο φύλο για βιτρίνα είναι πολύ άσχημο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Α, απαράδεκτο! Γιατί δεν βγαίνεις στους δρόμους να διαδηλώσεις για τη θιγμένη σεξουαλικότητα σου; Ξέρεις, straight pride φάση, που είναι και στην μόδα τελευταία. Μέχρι πότε θα επιτρέπεις σε ένα κυριολεκτικά αμελητέο ποσοστό του πληθυσμού (1% !!!!!) να καταστρατηγεί με τον πιο ακαριαίο τρόπο τα θεμελιώδη δικαιώματα σου, κάθε φορά που αφήνει το αισχρότατο υπονοούμενο ότι μπορεί να είσαι 0,00001% pansexual(???). Δεν μπορώ να διανοηθώ την απίστευτη συναισθηματική καταπίεση που πρέπει να βιώνεις σε καθημερινή βάση. Δηλαδή, δεν είναι ότι μιλάμε καν για κάποια επαρκώς τεκμηριωμένη επιστημονικά άποψη, όποτε δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ανέχεσαι αυτήν την κατάσταση. Εγώ καταλαβαίνω τι περνάς -εν έτει 2020- και να είσαι σίγουρος πως έχεις την πλήρη υποστήριξη μου.

Το να ανήκεις σε μια μειοψηφία δε δικαιολογεί να χρησιμοποιείς τακτικές που μέμφεσαι. Το να ανήκεις στην πλειοψηφία δε σου αναιρεί το δικαίωμα να θίγεσαι όταν μια συμπεριφορά σε προσβάλλει.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο τέτοιοι υπάρχουν και μικρότερης ηλικίας άτομα που το κάνουν αυτό. Από όσο έχω μιλήσει με γκέι άντρες έλεγαν συχνά πυκνά για τέτοια σκηνικά. Αυτά τα άτομα στα οποία αναφέρεσαι δε νομίζω να είναι καν bi απλώς καταπιεσμένοι ομοφυλόφιλοι που προσπαθούν να είναι καλυμμένοι στον περίγυρό τους εις βάρος της συντρόφου τους. Πραγματικά θλιβερό αν και δεν ξέρω κατά πόσο δικαιολογείται η άρνηση του περίγυρου, με την έννοια ότι μπορεί ο καθένας να κρύβει την προσωπική του ζωή αλλά το να χρησιμοποιούν το αντίθετο φύλο για βιτρίνα είναι πολύ άσχημο.
ξερεις γιατι?αν και σιγουρα σε καποιους ειναι θεμα ψυχιατρου καταλαβες,επειδη κρυβουν εναν αληθινο εαυτο και στην πραγματικη τους ζωη ειναι άλλοι,ισως τα καταπιεζουν επειδη δεν ειναι κοινωνικα αποδεκτο,επειδη καποιοι εχουν μια στρωμενη τακτοποιημενη ζωη και συνηθιζουν αυτη τη ζωη,και παραλληλη ζουν στα κρυφα οπως τους βγαινει.Το διατυπωσε ωραια η Κικη Δημουλα,δειτε "Όλοι έχουμε μέσα μας μια άλλη ζωή η οποία ενοχλεί, απαιτεί, παραπονιέται, δεν έζησε."
Βεβαια δεν μπορεις να ξερεις γιατι ο καθενας αντιδραει ετσι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι μόνο τέτοιοι υπάρχουν και μικρότερης ηλικίας άτομα που το κάνουν αυτό. Από όσο έχω μιλήσει με γκέι άντρες έλεγαν συχνά πυκνά για τέτοια σκηνικά. Αυτά τα άτομα στα οποία αναφέρεσαι δε νομίζω να είναι καν bi απλώς καταπιεσμένοι ομοφυλόφιλοι που προσπαθούν να είναι καλυμμένοι στον περίγυρό τους εις βάρος της συντρόφου τους. Πραγματικά θλιβερό αν και δεν ξέρω κατά πόσο δικαιολογείται η άρνηση του περίγυρου, με την έννοια ότι μπορεί ο καθένας να κρύβει την προσωπική του ζωή αλλά το να χρησιμοποιούν το αντίθετο φύλο για βιτρίνα είναι πολύ άσχημο.
Έχεις δίκιο, δεν είναι μόνο πενηντάχρονοι, και αδιαμφισβήτητα δεν είναι μόνο καταπιεσμένοι ομοφυλόφιλοι. Εν πάση περιπτώσει, παραμένει ένα κραυγαλέο παράδειγμα που κατειδυκνύει την ανάγκη κοινωνικής και νομικής ισότητας. Γιατί, αν οι άνθρωποι αισθάνονταν ελεύθεροι να εκφράσουν τη σεξουαλικότητά τους ευθύς εξαρχής και δεν κατακλύζονταν απο διάφορα κοινωνικά ταμπού, δε θα έφταναν στο αξιολύπητο σημείο να συνάπτουν σχέσεις και γάμους προκειμένου να διατηρήσουν μόνο το κοινωνικά αποδεκτό «ετεροκανονικό» στάτους. Και προ πάντων, δε θα έφταναν στο χείριστο σημείο να καταστρέφουν τις οικογένειες τους για έναν τόσο ηλίθιο λόγο. Η ισότητα επομένως, είναι κάτι που συμφέρει όλους, τόσο τις καταπιεσμένες «μειονότητες» , όσο και την...παροδοσιακή ελληνική οικογένεια. Αυτό ήταν και το μήνυμα που προσπάθησα να μεταδώσω στον κυρ Χεπταμερ, όταν άρχισε να αμφισβητεί την αξία των «εξισωτικών» προσπαθειών που λαμβάνουν χώρα σήμερα. Τώρα αν παρανόησα, διορθώστε με.
Το να ανήκεις σε μια μειοψηφία δε δικαιολογεί να χρησιμοποιείς τακτικές που μέμφεσαι. Το να ανήκεις στην πλειοψηφία δε σου αναιρεί το δικαίωμα να θίγεσαι όταν μια συμπεριφορά σε προσβάλλει.
Συγνώμη, τι; Εγώ άφησα ένα ειρωνικό σχόλιο σε ένα ειρωνικό μήνυμα, σωστά Gasper; Ό,τι και αν είμαι Αγάπη, έχω το δικαίωμα να αμφισβητώ πότε κάποιος αντιδρά καλοπροαίρετα και πότε όχι.

*ΧΑ, πόσο βολικό το μήνυμα απο κάτω...
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Συγνώμη, τι; Εγώ άφησα ένα ειρωνικό σχόλιο σε ένα ειρωνικό μήνυμα, σωστά Gasper; Ό,τι και αν είμαι Αγάπη, έχω το δικαίωμα να αμφισβητώ πότε κάποιος αντιδρά καλοπροαίρετα και πότε όχι.

*ΧΑ, πόσο βολικό το μήνυμα απο κάτω...


Τι σημασία έχει αν ήταν ειρωνικά ή όχι τα σχόλιά σας; Η παρατήρησή μου ήταν γενική και σαφής. Αν αισθάνεσαι ότι κάποιος προσβάλλει με τον Α ή β τρόπο τη σεξουαλικότητά σου, δεν έχει σημασία αν ανήκεις εσύ στην πλειοψηφία κι ο άλλος στη μειοψηφία ή το αντίθετο, είναι άσχημο όπως και να χει.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, δεν είναι μόνο πενηντάχρονοι, και αδιαμφισβήτητα δεν είναι μόνο καταπιεσμένοι ομοφυλόφιλοι. Εν πάση περιπτώσει, παραμένει ένα κραυγαλέο παράδειγμα που κατειδυκνύει την ανάγκη κοινωνικής και νομικής ισότητας. Γιατί, αν οι άνθρωποι αισθάνονταν ελεύθεροι να εκφράσουν τη σεξουαλικότητά τους ευθύς εξαρχής και δεν κατακλύζονταν απο διάφορα κοινωνικά ταμπού, δε θα έφταναν στο αξιολύπητο σημείο να συνάπτουν σχέσεις και γάμους προκειμένου να διατηρήσουν μόνο το κοινωνικά αποδεκτό «ετεροκανονικό» στάτους. Και προ πάντων, δε θα έφταναν στο χείριστο σημείο να καταστρέφουν τις οικογένειες τους για έναν τόσο ηλίθιο λόγο. Η ισότητα επομένως, είναι κάτι που συμφέρει όλους, τόσο τις καταπιεσμένες «μειονότητες» , όσο και την...παροδοσιακή ελληνική οικογένεια. Αυτό ήταν και το μήνυμα που προσπάθησα να μεταδώσω στον κυρ Χεπταμερ, όταν άρχισε να αμφισβητεί την αξία των «εξισωτικών» προσπαθειών που λαμβάνουν χώρα σήμερα. Τώρα αν παρανόησα, διορθώστε με.
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους και προφανώς δέχομαι ότι η ισότητα πολλές φορές είναι μόνο στα "χαρτιά". Αλλά επιμένω ότι - ειδικά για πιο νέα άτομα - δεν αποτελεί δικαιολογία για την βιτρίνα που προσπαθούν να κάνουν προκειμένου να πείσουν τον περίγυρο ότι είναι στρέιτ.
Το λέω γιατί ξέρω άντρες που είναι ομοφυλόφιλοι το έχουν πει σε μετρημένα άτομα πολύ κοντινά τους αλλά ποτέ δεν προσπάθησαν να πείσουν όλο το ντουνιά κάνοντας σχέσεις με κοπέλες και ήταν πολύ αρνητικοί στο να συναναστραφούν ερωτικά με άτομα που "κρύβονταν" με αυτόν τον τρόπο. Αυτά τουλάχιστον ξέρω έχοντας συναναστραφεί και μιλήσει με γκέι άντρες.
Για τις ομοφοβικές - ρατσιστικές αρλούμπες που ακούγονται κατά καιρούς εδώ μέσα δεν έχω διάθεση να σχολιάσω.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εγώ αυτό που έχω ακούσει για τους bi είναι οτι ερωτεύονται ανθρώπους κι όχι φύλα.
αυτο ισχυει για τους demisexual κατα κυριο λογο (το ερωτευομαι τον ανθρωπο οποιος και να ειναι και δεν τους νοιαζει καθολου το σεξουαλικο κομματι ουτε τους βγαινει αν δεν εχουν συναισθηματικη και πνευματικη ελξη)
τωρα απο κει και περα oι pan ταιριαζουν σ'αυτον τον ορισμο περισσοτερο θα ελεγα που ελκονται απ' ολα τα φυλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Το να ανήκεις σε μια μειοψηφία δε δικαιολογεί να χρησιμοποιείς τακτικές που μέμφεσαι. Το να ανήκεις στην πλειοψηφία δε σου αναιρεί το δικαίωμα να θίγεσαι όταν μια συμπεριφορά σε προσβάλλει.
Μπορει να μεμφεσαι καποιες τακτικές, αλλα οταν χρειάζεται, αυτες θα χρησιμοποιησεις, αφου αυτες ξερεις, αυτες εμπιστευεσαι (αφου τις χρησιμοποιουν και άλλοι και άρα λογικά ειναι και επιτυχείς).

Άλλο οι αρχές, αλλο η πραξη.:D

Έχεις δίκιο, δεν είναι μόνο πενηντάχρονοι, και αδιαμφισβήτητα δεν είναι μόνο καταπιεσμένοι ομοφυλόφιλοι. Εν πάση περιπτώσει, παραμένει ένα κραυγαλέο παράδειγμα που κατειδυκνύει την ανάγκη κοινωνικής και νομικής ισότητας. Γιατί, αν οι άνθρωποι αισθάνονταν ελεύθεροι να εκφράσουν τη σεξουαλικότητά τους ευθύς εξαρχής και δεν κατακλύζονταν απο διάφορα κοινωνικά ταμπού, δε θα έφταναν στο αξιολύπητο σημείο να συνάπτουν σχέσεις και γάμους προκειμένου να διατηρήσουν μόνο το κοινωνικά αποδεκτό «ετεροκανονικό» στάτους. Και προ πάντων, δε θα έφταναν στο χείριστο σημείο να καταστρέφουν τις οικογένειες τους για έναν τόσο ηλίθιο λόγο. Η ισότητα επομένως, είναι κάτι που συμφέρει όλους, τόσο τις καταπιεσμένες «μειονότητες» , όσο και την...παροδοσιακή ελληνική οικογένεια. Αυτό ήταν και το μήνυμα που προσπάθησα να μεταδώσω στον κυρ Χεπταμερ, όταν άρχισε να αμφισβητεί την αξία των «εξισωτικών» προσπαθειών που λαμβάνουν χώρα σήμερα. Τώρα αν παρανόησα, διορθώστε με.
"παραμένει ένα κραυγαλέο παράδειγμα που κατειδυκνύει την ανάγκη κοινωνικής και νομικής ΡΥΘΜΙΣΗΣ".

Ρυθμιση δε σημαινει αυτοματως οπωσδήποτε και ΙΣΟΤΗΤΑ. Για να αποδεχθω κατι, δε χρειαζεται απαραιτητα να το θεωρησω ΙΣΟ.

Πολλω δε μάλλον, οταν δεν παρατηρείται εκ φυσεως στο παραλληλο μας ζωικο βασιλειο τόσο πληθωρα όσο και ισοτητα σεξουαλικων νορμών / κατευθυνσεων, ωστε να στερξουμε κι εμεις ως ανθρωποι, ευθυγραμμιζομενοι, να κλεισουμε (με κοινωνικα μεσα) αυτην την "τρυπα". Το "δεν υπαρχουν όρια" δε μπορει να ειναι πασπαρτού.

Οι εξισωτικες προσπαθειες επιχειρουν να εξισωσουν δυο ανισοβαρή πραγματα, διαφορετικου κοινωνικου ωφελιμιστικου πηλίκου. Σε παραπλευρο θεμα εχω αναφερθει εκτενεστερα. :cool:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι σημασία έχει αν ήταν ειρωνικά ή όχι τα σχόλιά σας; Η παρατήρησή μου ήταν γενική και σαφής. Αν αισθάνεσαι ότι κάποιος προσβάλλει με τον Α ή β τρόπο τη σεξουαλικότητά σου, δεν έχει σημασία αν ανήκεις εσύ στην πλειοψηφία κι ο άλλος στη μειοψηφία ή το αντίθετο, είναι άσχημο όπως και να χει.


Εμμ ναι είναι άσχημο, και καλό θα ήταν να μην προσβάλουμε τους άλλους. Δε μου πολύ αρέσουν όμως οι γενικολογίες. Εγώ αναρωτιέμαι συγκεκριμένα αν υπήρχε λόγος για τον κάθε Γιάννη εδώ μέσα να θιχτεί απο την προσωπική, πρωταρχικά, άποψη του Δία και να ξεκινήσει μια τόσο περιττή διαφωνία αναφορικά με τον σεξουαλικό προσανατολισμό του καθενός. Αναρωτήσου και εσύ τι θα μπορούσε πραγματικά να οδηγήσει έναν άνθρωπο σ’αυτό το σημείο.

Όπως έχω ξαναπεί, αν κάποιος είναι για οποιονδήποτε λόγο κοινωνικά και πολιτισμικά αναίσθητος στις εξελίξεις, προσβάλλεται ή αισθάνεται ότι διατρέχει κάποιον κίνδυνο κάθε φορά που ακούει τις λέξεις ανθρώπινα δικαιώματα , έχω όλη την καλή διάθεση να ακούσω τους προβληματισμούς του και να αποδομήσω τις νοσηρές του αντιλήψεις. Αν, ωστόσο, παρά τις προσπάθειές μου, εξακολουθεί απο κακοήθεια και προκατάληψη να φοράει το κουστούμι του «απειλούμενου και προσβεβλημένου» είδους , γιατί προσδοκά πως έτσι θα νομιμοποιήσει λιγάκι το παράλογο, φοβικό, και γεμάτο υποκρισία αφήγημά του τότε... εγώ τουλάχιστον δε βρίσκω λόγο να έχω καμία σχέση μαζί του.

Και σταματάω εδώ γιατί με έπιασε πονοκέφαλος με αυτά που διάβασα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,571 μηνύματα.
Εγώ αναρωτιέμαι συγκεκριμένα αν υπήρχε λόγος για τον κάθε Γιάννη εδώ μέσα να θιχτεί απο την προσωπική, πρωταρχικά, άποψη του Δία και να ξεκινήσει μια τόσο περιττή διαφωνία αναφορικά με τον σεξουαλικό προσανατολισμό του καθενός.

Εφόσον εκφράζεις την άποψη σου δημόσια θα έχεις και απαντήσεις. Αν εγώ έβγαινα και έλεγα ότι όλοι εκ φύσεως είμαστε ετεροφυλόφιλοι θα ορμούσατε και θα με αποκαλούσατε σεξιστή-ομοφοβικό. Τώρα βγήκε ένας και είπε ότι εκ φύσεως όλοι είμαστε αμφιφυλόφιλοι και όποιος τολμήσει να διαφωνήσει δέχεται καταιγίδα υποτιμητικών χαρακτηρισμών από όλη την συμμορία της νέας τάξης. Η υποκρισία στα ύψιστα επίπεδα της. Προφανώς και θα θιχτώ όταν μου επιβάλλεις μία <<φυσικότητα>> έτσι απλά. Πήγαινε πες εσύ σε έναν ομοφυλόφιλο ότι εκ φύσεως του έλκεται και από το αντίθετο φύλο να δούμε τι θα σου πει. Άλλο η προσωπική άποψη άλλο το επιβάλλω αυτό που θεωρώ φυσικό σε όλους.


να αποδομήσω τις νοσηρές του αντιλήψεις. Αν, ωστόσο, παρά τις προσπάθειές μου, εξακολουθεί απο κακοήθεια και προκατάληψη να φοράει το κουστούμι του «απειλούμενου και προσβεβλημένου» είδους , γιατί προσδοκά πως έτσι θα νομιμοποιήσει λιγάκι το παράλογο, φοβικό, και γεμάτο υποκρισία αφήγημά του τότε...

Η μόνη αποδόμηση που έχεις κάνει ως τώρα στο forum είναι να αποκαλείς τον κάθε ένα φασίστα, ομοφοβικό, σεξιστή και τα λοιπά. Όποιος διαφωνεί μαζί σου και δεν αποδέχεται την ρητορική σου είναι προκατειλημμένος και προσδοκά να νομιμοποιήσει το "αφήγημά" του. Μάλιστα, αν μη τι άλλο μετά από αυτό κανένας πλέον δεν μπορεί να αρνηθεί το γεγονός ότι είσαι ένας τεράστιος αλαζόνας.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να πω κατι γιατι βλεπω γραφονται και συνεχιζουν να γραφονται διαφορα.
Δεν θα πειραματιζοσαστε ενταξει οσοι αρνειστε,δεκτη και η αρνηση αλιμονο.
Γιατι οι αντρες γουσταρετε να βλεπετε λεσβιακο?Και οχι μονο αυτο,θα ελεγα η απολυτη φαντασιωση στους περισσοτερους ειναι το τριο,οπου ειναι ενας αντρας με 2 γυναικες.
Αλλα στο γενικο μας δεν πειραματιζομαστε ναι ναι :clapping:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πω κατι γιατι βλεπω γραφονται και συνεχιζουν να γραφονται διαφορα.
Δεν θα πειραματιζοσαστε ενταξει οσοι αρνειστε,δεκτη και η αρνηση αλιμονο.
Γιατι οι αντρες γουσταρετε να βλεπετε λεσβιακο?Και οχι μονο αυτο,θα ελεγα η απολυτη φαντασιωση στους περισσοτερους ειναι το τριο,οπου ειναι ενας αντρας με 2 γυναικες.
Αλλα στο γενικο μας δεν πειραματιζομαστε ναι ναι :clapping:

Επειδή μας αρέσει να βλέπουμε δυο γυναίκες να χαιδεύονται και να φιλιούνται μπροστά μας και μετά να μπάινουμε κι εμείς στη μέση? Που το κακό?
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,571 μηνύματα.
Να πω κατι γιατι βλεπω γραφονται και συνεχιζουν να γραφονται διαφορα.
Δεν θα πειραματιζοσαστε ενταξει οσοι αρνειστε,δεκτη και η αρνηση αλιμονο.
Γιατι οι αντρες γουσταρετε να βλεπετε λεσβιακο?Και οχι μονο αυτο,θα ελεγα η απολυτη φαντασιωση στους περισσοτερους ειναι το τριο,οπου ειναι ενας αντρας με 2 γυναικες.
Αλλα στο γενικο μας δεν πειραματιζομαστε ναι ναι :clapping:

Δεν γουστάρω να βλέπω τίποτα και επίσης και την ευκαιρία να είχα δεν θα δεχόμουν τρίο ούτε με δύο ομοφυλόφιλες ούτε με δύο ετεροφυλόφιλες ούτε με καμία σύνθεση :laugh:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Επειδή μας αρέσει να βλέπουμε δυο γυναίκες να χαιδεύονται και να φιλιούνται μπροστά μας και μετά να μπάινουμε κι εμείς στη μέση? Που το κακό?
δε το λεω για σενα,δεν ειπα οτι ειναι κακο.
Καθε αλλο.
Υπαινιγμος ηταν για οσους ειναι καθετοι σε μια αποψη αλλα στο κρεβατι μας θελουμε παρτουζα :D
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top