Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Ναι

    Ψήφοι: 16 21.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Ίσως

    Ψήφοι: 10 13.5%
  • Είμαι bi και δεν χρειάζεται να πειραματιστώ, γιατί μου αρέσουν και τα 2 φύλα

    Ψήφοι: 6 8.1%

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εκεινο που πρέπει να καταλαβουν κάποιοι ειναι οτι πλέον με τοσα φρουτα που κυκλοφορουν εκει έξω ειναι χρέος μας να ξεχωριζουμε την βλακεία κάποιων ανθρώπων απο τον σεξουαλικο τους προσανατολισμο προσωπικα εχω θαυμασει και θαυμαζω ομοφυλοφιλους ανθρωπους που έχουν φτασει ψηλά και θα ήθελα να κάνουμε κ παρέα δεν θα ειχα προβλημα πχ Κοκλωνης και άλλοι.... αλλα η βλακεια ειναι επικινδυνη. Και δεν θα πρέπει να γινεται αποδεκτή. Αυτη ειναι η γνωμη μου κ εννοειται αν ήμουν δικαστης θα ψηφιζα αρνητικά στο άφυλο ον. Δεν υπάρχει αυτο απο βιολογικής άποψης. Απο μένα απορρίπτεται.
Η βλακεία πάντως δεν βλέπει σεξουαλικό προσανατολισμό. Κιόλας τα χειρότερα πράγματα έχουν γίνει και συνεχίζουν να γίνονται από ''straight'' άτομα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι ακραιες περιπτώσεις που παρουσιάζεις οπως αυτες με την άλλη που παντρευτηκε τον εαυτο της και τον άλλον που παντρευτηκε την φουσκωτή του κούκλα
Καλά αυτά είναι πολύ άρρωστα πράγματα...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αποδέχομαι την ελευθερια και τη δημοκρατια οχι ομως την βλακεία. Οι ακραιες περιπτώσεις που παρουσιάζεις οπως αυτες με την άλλη που παντρευτηκε τον εαυτο της και τον άλλον που παντρευτηκε την φουσκωτή του κούκλα αποτελούν περιπτώσεις ψυχιατρικου ενδιαφέροντος. Απο μενα δεν ειναι αποδεκτές και ειμαι ειλικρινης. Αυτο έγραψα.

Δεν ειναι δικαιωμα μου να κρινω τις αποψεις κάποιου ως βλακειες ; εννοειται οτι δεν θα μιλουσα σε αυτα τα ατομα που λες γιατι δεν θα ασχολιομουν απλά.
ενταξει καλε :) και να κανεις οτι θελεις,αλιμονο,δεν ειπε κανεις διαφορετικα.
Ισως να μην το καταλαβες οπως το εγραψα.
Το αν καποιος χρηζει ψυχιατρικης αυτο νομιζω το διαπιστωνει ενας ειδικος.
Το παραδειγμα το ειπα πανω στην ελευθερια του εαυτου μας και στο να κανουμε αυτα που θελουμε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,780 μηνύματα.
ενταξει καλε :) και να κανεις οτι θελεις,αλιμονο,δεν ειπε κανεις διαφορετικα.
Ισως να μην το καταλαβες οπως το εγραψα.
Ψυχιατρικης περιπτωσης ηταν και ο Χιτλερ που ηθελε να εξοντωσει τους Εβραιους ας μην το ξεχναμε.
Τωρα αν καποιος συμπεριφερεται οπως συμπεριφερεται,απλα τον αφηνεις εφοσον δε σε προσβαλλει στην ατομικοτητα σου καλε μου φιλε.
Υπαρχει καποια προσβολη?Οχι.
Βλακας ειναι και ο Τραμπ να το πω και αυτο κι ομως υπηρξε Προεδρος.
Το οτι κατι το βαζεις στη βλακεια και στη μη βλακεια,ειναι καθαρα ενα δικο σου αξιολογικο κριτηριο,μιας και γενικοτερα νομιζω ετσι θα τους καταχωρεις ολους,ως βλακες και μη βλακες.
Δεν εχω κατι επ αυτου.
Να ειμαστε αντικειμενικοι αυτο ζητω.
Να ειμαστε ναι. Ο Τραμπ δεν ηταν βλάκας απλα ηταν ενας συμφεροντολογος αξιωματουχος συχνά πανουργος και ύπουλος οπως γινεται με τους περισσοτερους στη πολιτική. Ο Χιτλερ ηταν σχιζοφρενης άπονος , άσπλαχνος και σκληροτατος. Δολοφονος και στο τέλος βρηκε τη τυχη που του άξιζε.

Προσβολη δεν υπάρχει, αλλα πιστευεις οτι θα μπορουσαμε να συνενοηθουμε με έναν τέτοιο; θα του λέγαμε γειά σου Ιάσωνα θα σου έλεγε οχι δεν με λένε έτσι.... πηγα δικαστικα κ το έκανα ουδέτερο... ε θα τον κοιταζα σαν εξωγηινο. Αυτη ειναι η αληθεια και θα γέλαγα. Εννοειται πως αν τον τραμπουκιζαν 4-5 άτομα παιζει να έμπαινα αν ηταν ένας ή να φωναζα την αστυνομια να τον υπερασπιστουν αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν θα θεωρουσα οτι λέει βλακειες.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ο καθένας έχει το δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεται όπως θέλει
και ο Ιάσωνας ας γίνει ουδέτερο, και η άλλη ας παντρευτεί τον εαυτό της.

όσο δεν επεμβαίνουν στον τρόπο ζωής και αξίες που εγώ ορίζω για τον εαυτό μου δεν με ενοχλούν καθόλου ούτε γελάω μαζί τους
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να ειμαστε ναι. Ο Τραμπ δεν ηταν βλάκας απλα ηταν ενας συμφεροντολογος αξιωματουχος συχνά πανουργος και ύπουλος οπως γινεται με τους περισσοτερους στη πολιτική. Ο Χιτλερ ηταν σχιζοφρενης άπονος , άσπλαχνος και σκληροτατος. Δολοφονος και στο τέλος βρηκε τη τυχη που του άξιζε.

Προσβολη δεν υπάρχει, αλλα πιστευεις οτι θα μπορουσαμε να συνενοηθουμε με έναν τέτοιο; θα του λέγαμε γειά σου Ιάσωνα θα σου έλεγε οχι δεν με λένε έτσι.... πηγα δικαστικα κ το έκανα ουδέτερο... ε θα τον κοιταζα σαν εξωγηινο. Αυτη ειναι η αληθεια και θα γέλαγα. Εννοειται πως αν τον τραμπουκιζαν 4-5 άτομα παιζει να έμπαινα αν ηταν ένας ή να φωναζα την αστυνομια να τον υπερασπιστουν αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν θα θεωρουσα οτι λέει βλακειες.
Ενταξει φαινεται παραλογο,δεν αντιλεγω ομως τον αφηνεις να ζει στη δικια του μ@λ@κι@ να το γραψω ετσι.Καταλαβες.
Θελω να πω τι επιλεγει ο καθενας.
Υπαρχει και η κτηνοβασια στη Γερμανια γκουγκλαρετε το να δειτε.
Θελω να πω αφηνεις τον αλλον στην ανωμαλια του,στην οποια ανωμαλια εχει τελωσπαντων ειτε ειναι εντος ή εκτος ψυχιατρικης.
Αυτη ειναι και η αποψη μου.
Κι εμενα καποια πραγματα μου φαινονται κραυγαλεα,ενταξει τι αλλο να κανεις?
Τον αφηνεις να ζει οπως γουσταρει.Αυτη τη μ@λ@κι@ γουσταρει αυτη τον αφηνεις.
Ειπαμε δεν μπορουμε να τους σωσουμε ολους,με τη λογικη.Καποιοι εχουν τα θεματα τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ο καθένας έχει το δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεται όπως θέλει
και ο Ιάσωνας ας γίνει ουδέτερο, και η άλλη ας παντρευτεί τον εαυτό της.

όσο δεν επεμβαίνουν στον τρόπο ζωής και αξίες που εγώ ορίζω για τον εαυτό μου δεν με ενοχλούν καθόλου ούτε γελάω μαζί τους
ετσι :) ακριβως.
Ολοι με τον εναν ή τον αλλο τροπο γελαμε,οχι μονο σε αυτα τα θεματα αλλα και γενικα.
Εχω γελασει απειρες φορες με περιπτωσαρες ανθρωπων γνωστων/φιλων,αλλα ξερεις τι λεω?
Δε βαριεσαι,αυτα τα μυαλα κουβαλαει,δε θα αλλαξει ποτέ,τι να τσακωνομαι?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,780 μηνύματα.
Ενταξει φαινεται παραλογο,δεν αντιλεγω ομως τον αφηνεις να ζει στη δικια του μ@λ@κι@ να το γραψω ετσι.Καταλαβες.
Θελω να πω τι επιλεγει ο καθενας.
Υπαρχει και η κτηνοβασια στη Γερμανια γκουγκλαρετε το να δειτε.
Θελω να πω αφηνεις τον αλλον στην ανωμαλια του,στην οποια ανωμαλια εχει τελωσπαντων ειτε ειναι εντος ή εκτος ψυχιατρικης.
Αυτη ειναι και η αποψη μου.
Κι εμενα καποια πραγματα μου φαινονται κραυγαλεα,ενταξει τι αλλο να κανεις?
Τον αφηνεις να ζει οπως γουσταρει.Αυτη τη μ@λ@κι@ γουσταρει αυτη τον αφηνεις.
Ειπαμε δεν μπορουμε να τους σωσουμε ολους,με τη λογικη.Καποιοι εχουν τα θεματα τους.

Ωραια αυτο ειπαμε. Και οπως εγω ετσι κ εσυ βλέπω αναγνωριζεις την βλακεια. Δεν ειπα οτι θα τον εμποδισω μη γράφετε αυτονοητα πράγματα... κουράζεστε τσάμπα ! Ειπα οτι δεν θα έμπαινα καν στη διαδικασια να ασχοληθω για το οτιδηποτε και άν ασχολιόμουν απο αναγκη θα ήμουν πολυ προσεκτικος γιατι ολα αυα ειναι δειγματα περιεργα τωρα αν κάποιος ειναι τοσο γιολο και δεν το καταλαβαινει και σου λεει ναι μωρε μια χαρα ειναι ο τύπος ε οκ ας τον παντρευτει κιολας κ μπορει να ξυπνησει κανα βράδυ και να τον δει ντυμένο ΝΑΠΟΛΕΟΝΤΑ :P

Τωρα για κτηνοβασιες κτλπ δεν θα σχολιασω ... με αποβρασματα δεν ασχολουμαι. Για την δε αλλη που ειπα με τα γυαλια που ρητορευει στο φβ ειναι εριστικοτατη , και εχει απωθημενα απο παλιά, το παιζει κουλ και προστατης των δικαιωματων αλλα φαινεται ξεκαθαρα οτι εχει μισος μέσα της για οτιδηποτε "κανονικο" μας κραζουν κιολας ολοι αυτοι μας λενε νοικοκυραιους.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ωραια αυτο ειπαμε. Και οπως εγω ετσι κ εσυ βλέπω αναγνωριζεις την βλακεια. Δεν ειπα οτι θα τον εμποδισω μη γράφετε αυτονοητα πράγματα... κουράζεστε τσάμπα ! Ειπα οτι δεν θα έμπαινα καν στη διαδικασια να ασχοληθω για το οτιδηποτε και άν ασχολιόμουν απο αναγκη θα ήμουν πολυ προσεκτικος γιατι ολα αυα ειναι δειγματα περιεργα τωρα αν κάποιος ειναι τοσο γιολο και δεν το καταλαβαινει και σου λεει ναι μωρε μια χαρα ειναι ο τύπος ε οκ ας τον παντρευτει κιολας κ μπορει να ξυπνησει κανα βράδυ και να τον δει ντυμένο ΝΑΠΟΛΕΟΝΤΑ :P
ακριβως :D και απο τη στιγμη που ειναι εξω απο μας,ας ντυθει και Μαρια Αντουανεττα no problem! :D
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,780 μηνύματα.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Ειδικα για τη "φοβική" γενιά,ενα πιστευω,εκει που βλεπεις τους ακραιους αρνητες του οποιουδηποτε ετσι? ειναι ταυτοχρονα και "μυστικοι" να το πω υποστηρικτες.Ξερω κι εγω οικογενειαρχες,δεν εγιναν "αλεσμένη τετοια" ποτέ τους,ομως το πορνο και η διαστροφη καλα κρατει,σε τετοιες σελιδες αρεσκονται να περιδιαβαινουν.
Οποτε?
Ο ορος "φοβικος" ειναι εξοχως αδοκιμος. Κανεις δε φοβαται κανεναν, οπως εχω πολλακις ξαναπει.

Η (όποια) υποκρισια δεν ειναι γνωρισμα / προνόμιο καμμιας (μη) "φοβικής" γενιάς. Δεν κανει διακρισεις, ουτε διαφθείρει επιλεγμένες κατηγορίες.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ωραια αυτο ειπαμε. Και οπως εγω ετσι κ εσυ βλέπω αναγνωριζεις την βλακεια. Δεν ειπα οτι θα τον εμποδισω μη γράφετε αυτονοητα πράγματα... κουράζεστε τσάμπα ! Ειπα οτι δεν θα έμπαινα καν στη διαδικασια να ασχοληθω για το οτιδηποτε και άν ασχολιόμουν απο αναγκη θα ήμουν πολυ προσεκτικος γιατι ολα αυα ειναι δειγματα περιεργα τωρα αν κάποιος ειναι τοσο γιολο και δεν το καταλαβαινει και σου λεει ναι μωρε μια χαρα ειναι ο τύπος ε οκ ας τον παντρευτει κιολας κ μπορει να ξυπνησει κανα βράδυ και να τον δει ντυμένο ΝΑΠΟΛΕΟΝΤΑ :P

Τωρα για κτηνοβασιες κτλπ δεν θα σχολιασω ... με αποβρασματα δεν ασχολουμαι. Για την δε αλλη που ειπα με τα γυαλια που ρητορευει στο φβ ειναι εριστικοτατη , και εχει απωθημενα απο παλιά, το παιζει κουλ και προστατης των δικαιωματων αλλα φαινεται ξεκαθαρα οτι εχει μισος μέσα της για οτιδηποτε "κανονικο" μας κραζουν κιολας ολοι αυτοι μας λενε νοικοκυραιους.
αυτη με τα γυαλια δεν την ξερω,δεν μπορω να εκφρασω αποψη :ok:
βλεπεις ειμαι νεο μελος :dance3:
η αποψη που ηθελα να πω εδω σε αυτη τη συζητηση ειναι οτι το να ειμαστε αντικειμενικοι δεν ειναι λαθος,αυτο που λεμε οτι απο τη στιγμη που δεν με ενοχλει ας ειναι και ας κανει οτι θελει.Αυτο ηθελα να πω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο ορος "φοβικος" ειναι εξοχως αδοκιμος. Κανεις δε φοβαται κανεναν, οπως εχω πολλακις ξαναπει.

Η (όποια) υποκρισια δεν ειναι γνωρισμα / προνόμιο καμμιας (μη) "φοβικής" γενιάς. Δεν κανει διακρισεις, ουτε διαφθείρει επιλεγμένες κατηγορίες.
καλα ναι,περα απο ορους φοβικος ή μη,το μηνυμα που ηθελα να πω ειναι οτι εκει που βλεπεις την πληρη αρνηση,που εσυ καταλαβαινεις οτι υποβοσκει αποδοχη.Εκει εννοω,στις κραυγαλες μορφες καμια φορα κρυβεται και μια λανθανουσα αποδοχη αυτου που αρνειται κανεις,αλλα δεν το παραδεχεται για να μη χασει το ηθικο πλεονεκτημα που λεμε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,780 μηνύματα.
αυτη με τα γυαλια δεν την ξερω,δεν μπορω να εκφρασω αποψη :ok:
βλεπεις ειμαι νεο μελος :dance3:
η αποψη που ηθελα να πω εδω σε αυτη τη συζητηση ειναι οτι το να ειμαστε αντικειμενικοι δεν ειναι λαθος,αυτο που λεμε οτι απο τη στιγμη που δεν με ενοχλει ας ειναι και ας κανει οτι θελει.Αυτο ηθελα να πω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια κομπλεξικιά που κρύβεται πίσω απο τον ακτιβισμο και τα ανθρωπινα δικαιωματα για να εξαπολύει τη μισαλοδοξια της εναντια στην "κανονικοτητα" και τους "νοικοκυραιους" ουτε αυτοι οι άνθρωποι ειναι ισορροπημενοι να ξέρεις απλα έχουν επιλέξει στρατοπεδο. Ισορροπημενος και αντικειμενικος ειναι αυτος που σέβεται τα δικαιωματα ΟΛΩΝ ανεξαρτητως αρκει να μην ειναι δικαιωματα - εκει που σου χρωσταγα σου κλέβω και το βοδι- να χεις υποψη σου οτι αρκετοι ανθρωποι δεν έχουν μέτρο κ ειναι κ εγωιστες το δικο τους να επικρατησει χέστηκαν για τους άλλους.

Εχει προφιλ στα σοσιαλ και ειναι πολυ γνωστη. Με γυαλια καστανη.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μια κομπλεξικιά που κρύβεται πίσω απο τον ακτιβισμο και τα ανθρωπινα δικαιωματα για να εξαπολύει τη μισαλοδοξια της εναντια στην "κανονικοτητα" και τους "νοικοκυραιους" ουτε αυτοι οι άνθρωποι ειναι ισορροπημενοι να ξέρεις απλα έχουν επιλέξει στρατοπεδο. Ισορροπημενος και αντικειμενικος ειναι αυτος που σέβεται τα δικαιωματα ΟΛΩΝ ανεξαρτητως αρκει να μην ειναι δικαιωματα - εκει που σου χρωσταγα σου κλέβω και το βοδι- να χεις υποψη σου οτι αρκετοι ανθρωποι δεν έχουν μέτρο κ ειναι κ εγωιστες το δικο τους να επικρατησει χέστηκαν για τους άλλους.

Εχει προφιλ στα σοσιαλ και ειναι πολυ γνωστη. Με γυαλια καστανη.
σιγουρα οπως τα λες ειναι.
Εγω στην αρνηση που αναφερθηκα ,εννοουσα αυτους που ειναι κρυφοι και κρυφες.
Υπαρχουν πολλοι και πολλες.
Σιγουρα αυτος που σεβεται ολους ανεξαιρετως δεν εχει και κανενα κομπλεξ επ αυτων συμφωνω.
Τα κομπλεξ κρυβουν παθολογια απο μονα τους.
Το μισος και η εκδικηση το ιδιο/δειχνουν μη υγιη ατομα να το θεσω ετσι,επειδη μου περιγραφεις εδω αντιδρασεις που μοιαζουν με αφορισμους πραγματικα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια κομπλεξικιά που κρύβεται πίσω απο τον ακτιβισμο και τα ανθρωπινα δικαιωματα για να εξαπολύει τη μισαλοδοξια της εναντια στην "κανονικοτητα" και τους "νοικοκυραιους" ουτε αυτοι οι άνθρωποι ειναι ισορροπημενοι να ξέρεις απλα έχουν επιλέξει στρατοπεδο. Ισορροπημενος και αντικειμενικος ειναι αυτος που σέβεται τα δικαιωματα ΟΛΩΝ ανεξαρτητως αρκει να μην ειναι δικαιωματα - εκει που σου χρωσταγα σου κλέβω και το βοδι- να χεις υποψη σου οτι αρκετοι ανθρωποι δεν έχουν μέτρο κ ειναι κ εγωιστες το δικο τους να επικρατησει χέστηκαν για τους άλλους.

Εχει προφιλ στα σοσιαλ και ειναι πολυ γνωστη. Με γυαλια καστανη.
καλα εγωιστες και παρτακηδες ειναι ο γενικος πληθυσμος:clapup:
Σιγουρα ολα ξεκινανε απο την ενσυναισθηση πιστευω και απο την ικανοτητα να βλεπεις τα πραγματα αντικειμενικα.
Δεν το κανουν ολοι δυστυχως.Απο το ποσο open mind ειναι κανεις,καταλαβες,και αυτο δεν το εχουν ολοι και οι πιο πολλοι ειναι με παρωπιδες δυσκαμπτες και αντιδραστικες:superman:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,780 μηνύματα.
σιγουρα οπως τα λες ειναι.
Εγω στην αρνηση που αναφερθηκα ,εννοουσα αυτους που ειναι κρυφοι και κρυφες.
Υπαρχουν πολλοι και πολλες.
Σιγουρα αυτος που σεβεται ολους ανεξαιρετως δεν εχει και κανενα κομπλεξ επ αυτων συμφωνω.
Τα κομπλεξ κρυβουν παθολογια απο μονα τους.
Το μισος και η εκδικηση το ιδιο/δειχνουν μη υγιη ατομα να το θεσω ετσι,επειδη μου περιγραφεις εδω αντιδρασεις που μοιαζουν με αφορισμους πραγματικα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


καλα εγωιστες και παρτακηδες ειναι ο γενικος πληθυσμος:clapup:
Σιγουρα ολα ξεκινανε απο την ενσυναισθηση πιστευω και απο την ικανοτητα να βλεπεις τα πραγματα αντικειμενικα.
Δεν το κανουν ολοι δυστυχως.

Δεν με απασχολει αν κάποιος το πρωι ειναι κυριος στο γραφειο κ το βράδυ φοράει γοβες και ζαρτιέρες και πηγαινει σε ξενοδοχεια με περιστασιακους επιβητορες. Τουλαχιστον αυτον αμα τον ρωτησεις πως τον λένε θα σου πει ειμαι ο ΤΑΔΕ... Γεννηθηκα φυλλο ΑΝΤΡΑΣ αλλα ο σεξουαλικος μου προσανατολισμος ειναι να πηγαινω με άντρες. Αυτος ο άνθρωπος έχει μια υποσταση , τωρα αυτος που θα σου πει οχι δεν ειμαι αυτο που γράφει η ταυτοτητα αλλα ειμαι ΟΥΔΕΤΕΡΟ θα με προσφωνεις σαν ΤΟ οχι εγω θα του πω δεν θα σε προσφωνω σαν 'ΤΟ' γιατι το θεωρω μλκια. Αν δεν θες δεν μιλαμε καν και τελειωσε. Αυτη ειναι η γνώμη μου.

Ασε που πιστευω οτι ολοι αυτοι που δεν ειναι πολλοι το κάνουν για να τραβανε τη προσοχη πανω τους ο άλλος ειδες έβαλε για βουλευτης ποτε κοστουμια ποτε φουστες... τη μια ειμαι ετσι την αλλη ειμαι αλλιώς. Νταξει κάπου ένα όριο στο καρναβάλι. Για το θεό. Δεν ειναι ολο το χρονο αποκριες.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν με απασχολει αν κάποιος το πρωι ειναι κυριος στο γραφειο κ το βράδυ φοράει γοβες και ζαρτιέρες και πηγαινει σε ξενοδοχεια με περιστασιακους επιβητορες. Τουλαχιστον αυτον αμα τον ρωτησεις πως τον λένε θα σου πει ειμαι ο ΤΑΔΕ... Γεννηθηκα φυλλο ΑΝΤΡΑΣ αλλα ο σεξουαλικος μου προσανατολισμος ειναι να πηγαινω με άντρες. Αυτος ο άνθρωπος έχει μια υποσταση , τωρα αυτος που θα σου πει οχι δεν ειμαι αυτο που γράφει η ταυτοτητα αλλα ειμαι ΟΥΔΕΤΕΡΟ θα με προσφωνεις σαν ΤΟ οχι εγω θα του πω δεν θα σε προσφωνω σαν 'ΤΟ' γιατι το θεωρω μλκια. Αν δεν θες δεν μιλαμε καν και τελειωσε. Αυτη ειναι η γνώμη μου.

Ασε που πιστευω οτι ολοι αυτοι που δεν ειναι πολλοι το κάνουν για να τραβανε τη προσοχη πανω τους ο άλλος ειδες έβαλε για βουλευτης ποτε κοστουμια ποτε φουστες... τη μια ειμαι ετσι την αλλη ειμαι αλλιώς. Νταξει κάπου ένα όριο στο καρναβάλι. Για το θεό. Δεν ειναι ολο το χρονο αποκριες.
καλα ναι σιγουρα,φυσικα και επιλεγεις πως θα συμπεριφερθεις.
Για μενα ναι με ενοχλησε το τωρα ειμαι ετσι και μετα λογω ψηφων εγινε αλλιως,οχι φιλε μου κλαρινο να μεινεις οπως ησουν:laugh:
Εδω αλλοι ειναι κοτζαμ στρατηγοι και την κουνανε τη συκια καλα,τι μου λες τωρα?
Και οχι μονο.
Ας κανουν οτι θελουν εμενα δε με ενδιαφερει κανεις τους.
Εμενα με ενοχλει αυτη η προπαγανδα που γινοταν τοτε οτι και καλα ηταν θυμα των περιστασεων ο συγκεκριμενος.
Κατσε μωρε θα τρελαθουμε?
Αλλοι ανθρωποι τραβανε τα μυρια οσα στη ζωη τους και δεν τους βλεπεις να γινονται πρωτη ειδηση πρωτο ονομα,και αμεσως ξαφνικα ειχαμε δεν ειχαμε προβληματα να ασχοληθουμε με αυτον.
Για τοτε που ειχε βγει.
Αυτη ειναι και η ολη μου αντιθεση.
Εισαι οτι εισαι αλλα μην το παιζεις και θυμα (αναφερομενη σε εκεινον) και μετα κατα το πως σε βολευει να αλλαζεις ρεπερτορια,εκει ειναι η απολυτη ξεφτιλα.
Καλα αυτο το βλεπεις και σε κανονικους ανθρωπους αλλα δηλωνουν αλλα κανουν περα απο τα κρεβατια τους,θελω να πω στο επαγγελματικο κομματι πχ αλλα λενε αλλα κανουν.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Είπα να μην το πω γιατί μας έχουν κρεμάσει ήδη ταμπέλες. Μιλάω με πολύ κόσμο από την σχολή. Η πλειοψηφία των γυναικών δηλώνει bisexual. Η άλλη είπε ότι δεν θέλει ταμπέλες στην σεξουαλικότητα της. Το αστείο είναι ότι αν τους ρωτήσεις " νιώθεις και έλξη για το ίδιο φύλο " θα σου πούνε " δεν ξέρω δεν έχω κάνει κάτι ". Εκτός από αυτές που έχουν κάνει κάτι και έτσι η ερώτηση πάει ως εξής " νιώθεις έλξη και για το αντίθετο φύλο " και η biased απάντηση είναι αυτή " ναι αλλά δεν μ'αρέσει το αντίθετο φύλο ". Αυτά αρχίζουν και μου δημιουργούν αμφιβολίες για το bisexuality. Οι "hardcore" ομοφυλόφιλοι τους κατακρίνουν τους bi λέγοντας πως είναι ομοφυλόφιλοι που απλά βάζουν την ταμπέλα του bi μπροστά για να είναι πιο αποδεκτοί. Δεν έχω γνωρίσει ακόμα bisexual που να λέει ξεκάθαρα " και με τα δύο φύλα και μου αρέσουν ΤΟ ΙΔΙΟ ".

Επικρατεί μια ράτσα νέων Ελλήνων που θα μας ξελασπώσει από τα μνημόνια τα επόμενα 100 χρόνια, η οποία εκφράζει την εξής σεξουαλική ταυτότητα: εκτός από τους κλασικά ομοφυλόφιλους όπως τους ορίζει ο Χίος ή ο γιατρός Ανεβλαβής στις εκπομπές του Μάκη, υπάρχουν και οι "δηλωμένοι ετεροφυλόφιλοι" στον κοινωνικό περίγυρο αλλά σε ανώνυμες ιστοσελίδες δηλώνουν ότι χτυπάνε το αυγό στο μίξερ ... με εχεμύθεια, καθαριότητα (κάνω όλα τα γούστα στο τάδε νούμερο, Μπάμπης, τρίχες μόνο σε πόδια) ή ότι θα ήθελαν να δοκιμάσουν ή ότι έχουν δοκιμάσει ή ότι μόνο ετεροφυλοφιλικά το κάνουν με άλλον άντρα κτλ (όπως δηλώνεται από διδακτορικούς φυσικούς προερχόμενους από χώρες ισλαμικής δημοκρατίας). Ούτε οι ίδιοι ξέρουν τι θέλουν απλά υποσυνείδητα το πάνε όπως κάτσει και ότι αρπάξουν. ;)

Αλλά στην κοινωνία της ορθότητας, μέχρι και κανονικό γάμο κάνουν για να ζει η οικογένεια στο ροζ παραμύθι.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Πάντως πολλά μπορούμε να πούμε ότι είναι ψυχική ανισορροπία .

Πχ οι τρανς που λένε λάθος βιολογία , λάθος σώμα, μπορεί να είναι λάθος ψυχολογία και όχι σώμα.
Το ίδιο και η ταυτότητα φύλου , οι διάφορες ταμπέλες που κυκλοφορούν asexual, aromantic...

Κάποιοι θεωρητικά είναι σίγουρα με την έννοια του κόμπλεξ και ότι θέλουν να ξεχωρίσουν , αλλά λέμε για αυτούς τους άλλους που όντως νιώθουν έτσι και λένε ότι από πάντα ήταν έτσι . Αλλά ήμουν από πάντα δεν είναι και κάποιο εισιτήριο υγείας ντε και καλά ούτε ξέρουμε μήπως φταίει κάτι άλλο.

Βέβαια είναι ολόκληρη συζήτηση πως μπορούμε να πούμε αυτό είναι υγιές αυτό δεν είναι για όλες τις δραστηριότητες που κάνουμε και να πατρονάρουμε τον εαυτό μας ή τους άλλους για μια ομοιομορφία.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πάντως πολλά μπορούμε να πούμε ότι είναι ψυχική ανισορροπία .

Πχ οι τρανς που λένε λάθος βιολογία , λάθος σώμα, μπορεί να είναι λάθος ψυχολογία και όχι σώμα.
Το ίδιο και η ταυτότητα φύλου , οι διάφορες ταμπέλες που κυκλοφορούν asexual, aromantic...

Κάποιοι θεωρητικά είναι σίγουρα με την έννοια του κόμπλεξ και ότι θέλουν να ξεχωρίσουν , αλλά λέμε για αυτούς τους άλλους που όντως νιώθουν έτσι και λένε ότι από πάντα ήταν έτσι . Αλλά ήμουν από πάντα δεν είναι και κάποιο εισιτήριο υγείας ντε και καλά ούτε ξέρουμε μήπως φταίει κάτι άλλο.

Βέβαια είναι ολόκληρη συζήτηση πως μπορούμε να πούμε αυτό είναι υγιές αυτό δεν είναι για όλες τις δραστηριότητες που κάνουμε και να πατρονάρουμε τον εαυτό μας ή τους άλλους για μια ομοιομορφία.
ακριβως.και θα ελεγα υπαρχει ενα ανερμηνευτο κομματι,που κανεις δεν ξερει γιατι κανει οτι κανει τελωσπαντων,θελω να πω αυτο που δεν μπορουμε να καταλαβουμε στους αλλους πως θα το υποστηριξουμε στον ιδιο μας τον εαυτο.
Ακριβως για αυτο το ανερμηνευτο μιλαω περα απο ανισσοροπιες και ισορροπιες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επικρατεί μια ράτσα νέων Ελλήνων που θα μας ξελασπώσει από τα μνημόνια τα επόμενα 100 χρόνια, η οποία εκφράζει την εξής σεξουαλική ταυτότητα: εκτός από τους κλασικά ομοφυλόφιλους όπως τους ορίζει ο Χίος ή ο γιατρός Ανεβλαβής στις εκπομπές του Μάκη, υπάρχουν και οι "δηλωμένοι ετεροφυλόφιλοι" στον κοινωνικό περίγυρο αλλά σε ανώνυμες ιστοσελίδες δηλώνουν ότι χτυπάνε το αυγό στο μίξερ ... με εχεμύθεια, καθαριότητα (κάνω όλα τα γούστα στο τάδε νούμερο, Μπάμπης, τρίχες μόνο σε πόδια) ή ότι θα ήθελαν να δοκιμάσουν ή ότι έχουν δοκιμάσει ή ότι μόνο ετεροφυλοφιλικά το κάνουν με άλλον άντρα κτλ (όπως δηλώνεται από διδακτορικούς φυσικούς προερχόμενους από χώρες ισλαμικής δημοκρατίας). Ούτε οι ίδιοι ξέρουν τι θέλουν απλά υποσυνείδητα το πάνε όπως κάτσει και ότι αρπάξουν. ;)

Αλλά στην κοινωνία της ορθότητας, μέχρι και κανονικό γάμο κάνουν για να ζει η οικογένεια στο ροζ παραμύθι.
Ούτε οι ίδιοι ξέρουν τι θέλουν ακριβως οπως το εγραψες και ακριβως γιαυτο εγραψα οτι υπαρχει ενα ανερμηνευτο κομματι.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι είναι η αλήθεια. Πρόσφατα μέσω διαδικτυακών βιντεοσυνομιλιών με διάφορους συμφοιτητές της σχολής μου ( και του έτους μου ) έτυχε να με προσεγγίζει μία bisexual ( δεν ήταν ακριβώς ομοφυλόφιλη ) αλλά αν και πολύ εμφανίσιμη δεν ένιωσα έλξη λόγω του διαφορετικού σεξουαλικού προσανατολισμού.
Wtf is wrong with you man?
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,834 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχουν bi άνθρωποι, δεν τίθεται θέμα κάλυψης! Απλά από ό,τι έχω καταλάβει, δεν είναι μοιρασμένοι 50 - 50 στα δύο φύλα και λογικό. Συνήθως έχουν πιο έντονη προτίμηση προς το ένα φύλο και πιο περιστασιακά στρέφονται και στο άλλο.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχουν bi άνθρωποι, δεν τίθεται θέμα κάλυψης! Απλά από ό,τι έχω καταλάβει, δεν είναι μοιρασμένοι 50 - 50 στα δύο φύλα και λογικό. Συνήθως έχουν πιο έντονη προτίμηση προς το ένα φύλο και πιο περιστασιακά στρέφονται και στο άλλο.
ειναι de facto αυτο?Οτι παντα θα ειναι η περισσοτερη ενεργεια τους στο ενα μονο φυλο?Are you sure?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top