Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Ναι

    Ψήφοι: 16 21.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Ίσως

    Ψήφοι: 10 13.5%
  • Είμαι bi και δεν χρειάζεται να πειραματιστώ, γιατί μου αρέσουν και τα 2 φύλα

    Ψήφοι: 6 8.1%

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγω ειμαι ομοφοβική, αυτό λες; γιατί ; επειδή δε μ'αρέσουν οι γυναίκες; ελα Χριστε!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλε ναι
Οκ απλά θεώρησα το σχόλιο με τον εμετό, περιττό.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Μπορεί να το πει πιο ανθρώπινα :)
Το εννοείς; τι κακό είπα ; με αηδιάζει να σκεφτω να κάνω κάτι Θου κυριε με γυναίκα. Που το περίεργο; και τα ρεβυθια με αηδιαζουν. Τι ειμαι; ρεβυθοφοβικη;😆
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οκ απλά θεώρησα το σχόλιο με τον εμετό, περιττό.
Καλα μαντάμ άλλη φορά θα προσεχουμε τα λόγια μας αφου τα θεωρείτε περιττα μαντμαζελ
Πωπω καλα δεν παιζεστε ώρες ώρες 😅
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,191 μηνύματα.
Ακριβώς.

Η κοπέλλα που σχολίασε για να έχει επιθυμία και με γυναίκες είναι αμφιφυλόφιλη απλά από ο,τι κατάλαβα με μια προτίμηση κυρίως στο αντρικό φύλο. Λογικό, συνήθως όσους αμφιφυλόφιλους γνώρισα έχουν πάντα μια προτίμηση προς ένα από τα δύο φύλα χωρίς να αποκλείουν το άλλο.
Δεν έχω επιθυμία για γυναίκες, μόνο μια συγκεκριμένη μου αρέσει, δεν ξέρω πως εξηγείται αυτό😂 ποτέ δεν θα πήγαινα με γυναίκα, εκτός από αυτήν
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,191 μηνύματα.
Εγώ δεν αποκλείω τίποτα πάντως.. μπορεί αύριο μεθαύριο να μου αρέσουν ΚΑΙ οι γυναίκες. Πάντως βλέποντας μία πολύ ωραία γυναίκα στον δρόμο πιο συχνά θα κάτσω να την κοιτάξω, παρά έναν άντρα (άσε που εδώ δεν έχει και κανέναν ωραίο 😂) ... Οπότε ας μην είμαστε απόλυτοι, δεν αποκλείω τίποτα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ δεν αποκλείω τίποτα πάντως.. μπορεί αύριο μεθαύριο να μου αρέσουν ΚΑΙ οι γυναίκες. Πάντως βλέποντας μία πολύ ωραία γυναίκα στον δρόμο πιο συχνά θα κάτσω να την κοιτάξω, παρά έναν άντρα (άσε που εδώ δεν έχει και κανέναν ωραίο 😂) ... Οπότε ας μην είμαστε απόλυτοι, δεν αποκλείω τίποτα
Γενικά με τους άνδρες είμαι λίγο απαιτητική, έχω ιδιαίτερο γούστο και στην εσωτερική και στην εξωτερική ομορφιά.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,882 μηνύματα.
Με τίποτα και μόνο η ιδέα να παω με γυναίκα μου φέρνει εμετό 🥴😱

Ακρότητα τώρα. Δηλαδή οι άντρες που υποφέρουν την γυναικεία σεξουαλικότητα έχουν εμετό; :giveup:

Γιάννη νομίζω ο καθένας ορίζει πολύ υποκειμενικά την έννοια της έλξης. Είναι κάτι που δεν έχει ορισμό και ούτε ισχύει ότι αφού εμένα με φτιάχνει ένα κομοδίνο, άρα ο άλλος που δεν τον φτιάχνει το κομοδίνο και τον φτιάχνει ένα αεροπλάνο, είναι μη φυσιολογικός. Πολλές φορές οι άνθρωποι υιοθετούν μια γραμμή σεξουαλικότητας όχι τόσο βασισμένη στην δική τους επιθυμία όσο στη κοινωνική υποκρισία που μεγάλωσαν, στα στερεότυπα για τα δυο φύλα, σε απωθημένα κρυφά, σε άγνωστες εμπειρίες ώστε να δουν τι τους αρέσει. Η ζωή είναι πολλή μικρή χρονικά για να χωρέσει απόλυτες γενικεύσεις και απόψεις με μορφή ιατρικής γνωμάτευσης. Στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης υπάρχουν πολλοί Έλληνες και Ελληνίδες με καταπιεσμένες σεξουαλικότητες και πέφτει το γέλιο της αρκούδας, για το πόσο διπρόσωπη είναι η πρωινή κοινωνία. Φαίνεται καθαρά πόσο λανθασμένη εικόνα έχουν για τη σεξουαλική ζωή και το σεξ γενικά.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,882 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,287 μηνύματα.
Έχω αναγνωρίσει όμορφους άντρες και εγώ πολλές φορές στη ζωή μου αλλά ποτέ δεν σκέφτηκα ούτε με ήρθε η επιθυμία να κάνω κάτι μαζί τους.
Δεν μας έρχεται σεξουαλική επιθυμία για κάποιον μόνο λόγω της ομορφιάς του.

Επιπλέον, επειδή κάτι έχει ή δεν έχει συμβεί σε σένα δε σημαίνει οτι ισχύει για όλους. Είμαστε 7 δις άνθρωποι στον κόσμο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Apparently, τόσο νέα που δεν έχει πρόβλημα να προσθέτει και τα μισά ακόμα :(
Είμαι του Δεκεμβρίου μπορώ να δηλώνω ακόμα 18?🤣
Δεν μας έρχεται σεξουαλική επιθυμία για κάποιον μόνο λόγω της ομορφιάς του
Εγώ ποτέ δεν το έχω πάθει αυτό και μου έχουν πει ότι δεν είναι φυσιολογικό... Δηλαδή πρέπει να μου αρέσει ως άνθρωπος η εικόνα από μόνη της δεν με ελκύει. Νομίζω λέγεται demisexual.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,145 μηνύματα.
Δεν μας έρχεται σεξουαλική επιθυμία για κάποιον μόνο λόγω της ομορφιάς του.

Επιπλέον, επειδή κάτι έχει ή δεν έχει συμβεί σε σένα δε σημαίνει οτι ισχύει για όλους. Είμαστε 7 δις άνθρωποι στον κόσμο.
Δεν αντιλέγω. Αλλά αν σου συμβεί είσαι αμφιφυλόφιλος. Τώρα όλα αυτά θα με πεις είναι ταυτότητες/ταμπέλες αλλά εγώ έχω μια μανία με τους ορισμούς άρα και τις ταυτότητες.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν αντιλέγω. Αλλά αν σου συμβεί είσαι αμφιφυλόφιλος. Τώρα όλα αυτά θα με πεις είναι ταυτότητες αλλά εγώ έχω μια μανία με τους ορισμούς άρα και τις ταυτότητες.
Αυτό λέω ... Δε χρειάζεται να βάζουμε σε όλα μια ταμπέλα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Πάντως καταλαβαίνω νομίζω τι ήθελε να πει η @Ariana2018 με το ότι κάνει εμετό στην σκέψη του σεξ με γυναίκα. Δεν είναι "σιχαμάρα" ούτε κοινωνική ούτε ηθική θεωρώ, είναι καθαρά βιολογική. Δεν υπάρχει δηλαδή κάποια απέχθεια προς την ομοφυλοφιλία εν γένει, απλά κι εμένα μια τέτοια σκέψη μου προκαλεί αποστροφή παρότι δεν είμαι ομοφοβική.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόσο χαζή και αδαής η αθωοποίηση του "πειραματισμού". :P

Για κάθε bi curious θα έπρεπε να προτείνουν να προσπαθήσει να το πολεμήσει και να μην κοιτάει πορνο στην έκαστη κατηγορία, αλλά και γενικά.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,882 μηνύματα.
Η αποστροφή ως λέξη περιέχει αηδία για την εικόνα σε κάτι με αρνητικά συναισθήματα. Δηλαδή, σας αηδιάζει το γυναικείο σώμα ως εικόνα και νιώθετε άσχημα, φρίκη. :hmm:
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,882 μηνύματα.
'Ολα τα γυναικεία σώματα δηλαδή;

Ναι. Μάλλον για λένε οτι νιώθουν αποστροφή εννοούν ότι το γυναικείο σώμα, σαν εικόνα είναι κάτι φρικιαστικό για να αποστρέφουν το πρόσωπό τους από τη φρίκη, την αηδία. :hmm: :studying:
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,191 μηνύματα.
Η αποστροφή ως λέξη περιέχει αηδία για την εικόνα σε κάτι με αρνητικά συναισθήματα. Δηλαδή, σας αηδιάζει το γυναικείο σώμα ως εικόνα και νιώθετε άσχημα, φρίκη. :hmm:
Εγώ λατρεύω το γυναικείο σώμα, για τις άλλες δεν ξέρω... Είναι τέχνη, αριστούργημα❤️
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι. Μάλλον για λένε οτι νιώθουν αποστροφή εννοούν ότι το γυναικείο σώμα, σαν εικόνα είναι κάτι φρικιαστικό για να αποστρέφουν το πρόσωπό τους από τη φρίκη, την αηδία. :hmm: :studying:
Μα αν νιώθεις αποστροφή για ένα τύπο γυναικείου σώματος(ή αντρικού), δε σημαίνει πως νιώθεις το ίδιο για κάθε γυναικείο σώμα...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μα αν νιώθεις αποστροφή για ένα τύπο γυναικείου σώματος(ή αντρικού), δε σημαίνει πως νιώθεις το ίδιο για κάθε γυναικείο σώμα...
Αυτό λένε κάποιες "100% στρέιτ " ότι τους προκαλεί αηδία η επαφή με γυναίκα γενικά . Όλα τα γυναικεία σώματα δηλαδή . Εσύ το πήγες στις προτιμήσεις.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό λένε κάποιες "100% στρέιτ " ότι τους προκαλεί αηδία η επαφή με γυναίκα γενικά . Όλα τα γυναικεία σώματα δηλαδή . Εσύ το πήγες στις προτιμήσεις.
Εγώ απαντούσα στο nPb και δεν ξέρω τι λες.

Να πω και πως όταν είσαι straight, δε σε έλκει καθόλου σεξουαλικά το σώμα του ίδιου φύλου, αλλά αυτό δε σημαίνει πως σε απωθεί και σε αηδιάζει με οποιονδήποτε τρόπο. 'Ελεος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top