Θα ταξιδεύατε μόνοι;

Θα πηγαίνατε μόνοι σας ταξίδι στο εξωτερικό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)
  • Ναι

    Ψήφοι: 51 76.1%
  • Ναι, αλλά μόνο με group

    Ψήφοι: 6 9.0%
  • Όχι, σε καμία περίπτωση

    Ψήφοι: 10 14.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τελευταία έχω αρχίσει να σκέφτομαι το ενδεχόμενο του να ταξιδέψω μόνη είτε με γκρουπ (που το προτιμώ, ειδικά αν έχει άτομα κοντά στην ηλικία μου) είτε εντελώς μόνη. Ανοίγω αυτό το θέμα, αφενός για να πει εντυπώσεις όποιος έχει αντίστοιχη εμπειρία και αφετέρου για γενικότερες προτάσεις αν κάποιος ξέρει γιατί λίγο που έψαξα, δυσκολεύομαι να βρω μια άκρη.

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εγω δεν ταξιδευω ποτε με γκρουπ....γιατι δεν μου αρεσει να ακολουθω προκαθορισμενα προγραμματα...Συνηθως κανω short breaks σε ευρωπαικες κυριως πρωτευουσες ,κλεινω μονη αεροπορικα και ξενοδοχειο (στο ιντερνετ υπαρχουν πολυ καλες προσφορες κυριως οff season ) και με εναν καλο οδηγο ανα χειρας ...και ενημερωση απο τους ντοπιους περναω θαυμασια!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Με γκρουπ δεν ξερω πως ειναι. και δεν νομιζω οτι θα το εκανα ποτε να παω με μια ντουζινα αγνωστους, που μαλιστα θα περιορισει τις επιλογες μου ως προς το τι θα κανω εκειπου θα παω.
Να ταξιδευεις μονος παλι ειναι πολυ ωραια. Δεν το δοκιμασα για πολλες μερες βεβαια, 4 μερες εμεινα ολομοναχος χωρις να ξερω κανεναν, αλλα το χαρικα! Και ιδικα σε εκεινη την φαση ειχα αναγκη να μεινω μονος και μπορω να σου πω οτι δεν μου εφτασαν αυτες οι μερες, ηθελα και αλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ααν ειχα τα χρηματα και μ'αρεσε το μερος εννοειται θα πηγαινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι σίγουρα θα το δοκίμαζα ακόμη και στο εξωτερικό. Εξάλλου μια παρέα μπορεί να τσακωθεί για οποιοδήποτε τόπο και έχω ξενερώσει την ζωή μου και μου έχει μείνει ακόμη τραύμα (:P) όταν σε διακοπές οι γυναίκες της παρέας φρόντισαν να ξεκινήσω το κήρυγμα τους...

Όποτε αν χρειαζόμουν μια απόδραση από την καθημερινότητα άμεσα, ναι θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά.

Υ.γ.: Δεν μπορώ "χωνέψω" την ιδέα ταξίδι σε μια άγνωστη χώρα με την οργάνωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinad2

Νεοφερμένος

Η xristinad2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φυσικά θα πήγαινα:) Άμα είχα πολλά λευτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Λίγο δύσκολο αμα εισαι 18 χρονος και δεν εχεις ''ψηθει'' περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θα προτημούσα να μην πηγαινα πουθενα και να είχα παρέα παρά να γυρίσω όλο το κόσμο μόνος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ναι...Ναι θέλω να πάω με inteρrail Αυστρία-Γαλλία-Ισπανία.Αν το έχει κάνει κανείς ας μου πει λίγες πληροφορίες σχετικά με το πόσο περίπου μέρες και χρήματα χρειάζονται αλλά και τις εντυπώσεις του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Κι εγω το σκεφτομαι γιατι ειναι δυσκολο να βρεις παρεα για εξωτερικο, βεβαια εχω καποιους ενδοιασμους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ενά ξεχωριστό ταξίδι προτιμώ να το κάνω μόνος μου.Ποτέ δεν μου άρεσαν τα ταξίδια με παρέα, εκτός και αν μιλάμε για σχέση η για κάποια απλή εκδρόμη με καλούς φίλους. Σε ένα ταξίδι θέλω να κάνω κάποια πράγματα και το να πρέπει να τα βολέψω σε ένα πρόγραμμα όπου θα πρέπει να βολευτούν και τα πράγματα που θα θέλουν και οι άλλοι, εν τέλη θα υπάρχει απλά αγχός και κάποια πράγματα θα μείνουν από έξω. Όσο περισσότερα τα άτομα, τόσο περισσότερα τα προβλήματα σε τέτοιες περιπτώσεις.
Και αν νίωσεις πως θες ανθρώπινη επαφή, πάντα και παντού μπορείς να βρεις κάποια παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Μονη εχω παει,αλλα για να βρω παρεα. Δεν πιανεται ε;:P
Παντως,ναι,θα πηγαινα ανετα.
Σε οσα ταξιδια εχω παει,παντα θα βρισκεται καποιος σπαστικος να σου πει,''ααα ελα,ας μην κανουμε βολτα,παμε για ψωνια,φαγητο'' η οτιδηποτε αντιθετο απο αυτο που θες να κανεις.
Σαφως,πλακα κανω, με την παρεα περνας καλυτερα απο πολλες αποψεις.
Απλως,αυτο που φωναζω και λεω παντοτε,οταν ταξιδευω, ειναι οτι πρεπει να δουμε οσα περισσοτερα μερη γινεται.
Και αν η παρεα βαριεται η δε θελει για τον οποιδηποτε λογο,προτιμω να το κανω μονη καποιες ωρες.(νεκρες ισως,που ολοι κοιμουνται)
Αυτο ειναι η δικια μου παραξενια, να γυρναω απο δω κ απο κει:redface:

Οποτε,φυσικα,αν τυχει να παω μονη μου, θα το κανω και η οποια ''ελευθερια'',θα ειναι οφελος για τα μερη που θα δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αμ... Εχω παει ταξιδι στο εξωτερικο μονη μου παλιοτερα. Συμφωνω με τα παιδια ^^ παραπανω οτι μονος σου εχεις αυτη την ''ελευθερια'' να πας οπου θελεις να σπαταλισεις εκει οσο χρονο θελεις :) γενικα μου αρεσει να πηγαινω καπου μονη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
εγώ ζω εξωτερικό , φυσικά μπορείς να κανεις και να δεις περισσότερα όταν πας μονος σου, εξωτερικό γενικά είναι άλλη φάση, δεν έχουν την κακομοιριά της ελλάδας, άλλη νοοτροπία και τα μέρη που μπορεί να δει κανεις είναι πολλά. Αξίζει πιστεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Αποκλείεται να πήγαινα! Βασικά είμαι μικρούλα και δεν θα με άφηναν, οπότε δεν έχει νόημα να κάτσω να σκεφτώ λεπτομέρειες για το αν θα περνούσα καλά μόνη μου κλπ :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Αμ... Εχω παει ταξιδι στο εξωτερικο μονη μου παλιοτερα. Συμφωνω με τα παιδια ^^ παραπανω οτι μονος σου εχεις αυτη την ''ελευθερια'' να πας οπου θελεις να σπαταλισεις εκει οσο χρονο θελεις :) γενικα μου αρεσει να πηγαινω καπου μονη μου

αχχααχαχαχ τωρα εισαι 13 , στα ποσα πηγεσ ταξιδι μονη δλδ?
στα 11-12?
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria..

Νεοφερμένος

Η valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Φυσικα και θα πηγαινα μονη μου ταξιδι στο εξωτερικο και
σιγουρα θα το κανω οταν μεγαλωσω. Αν πας με παρεα ο
καθενας θα θελει να κανει διαφορετικα πραγματα και αυτο
θα σε εμποδισει στο να κανεις πραγματα που επιθυμεις.
Ασε που στο τελος υπαρχει περιπτωση να τσακωθητε κιολας.
Αν πας με καποιον ταξιδι πρεπει να εχεις περασει χρονο μαζι
του και να εχεις αποδεχτει τη συμπεριφορα του ετσι ωστε αν
πας ταξιδι μαζι του να μη σου φενονται περιεργα αυτα που
θα κανει. Τελος παντων μπορουμε να περασουμε καλα και
μονοι μας......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Απειρες φορες εχω ταξιδεψει μονη...σιγα μη περιμενω εγω ποτε οι αλλοι θα βρουν χρονο και καλη διαθεση να κουνηθουνε...για να πας με παρεα πρεπεινα ταιριαζεις πολυ καποιοι δινουν λεφτα για μουσεια και καποιοι για ποτε και ξενυχτια..θελω να πηγαινω οπου μου αρεσει...και οτι κ να λεμε οταν πας με παρεα σπανια γνωριζεις και κανεις παρεες εκει που πας...εισαι παντα με τη παρεα...ενω μονος δεν εισαι ποτε μα ποτε μονος στην ουσια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakro

Νεοφερμένος

Η mariakro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευρώπη πάντα ταξιδεύουμε μόνοι μας αν δεν είναι κανένα δύσκολο ταξίδι όπως πέρυσι στο Ροβανιέμι.

Τώρα όμως που πρέπει να προετοιμάσουμε το γαμήλιο ταξίδι και θέλουμε κάτι εξωτικό του έχω βάλει εργασία :P να ψάξει στα ταξιδιωτικά και να μας το ετοιμάσουν μίας και είναι το πρώτο μας ταξίδι εκτος Ευρώπης.
Ξενύχτια έχει βγάλει εδώ https://paradiestravel.gr/gamilia-taxidia.el.aspx ο καημένος γιατί ναί μεν δεν θέλω με γκρούπ αλλά να τα κλείσουμε και όλα μόνοι μας δεν θέλουμε να το ρισκάρουμε.

Πάντως 2 φορές πήγαμε με γκρούπ. Δέν θα πώ ότι απογοητεύτηκα αλλά προτιμούμε να κινούμαστε μόνοι μας όταν είμαστε στον προορισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top