Ισότητα, πλάνη ή πραγματικότητα;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
αυτο ειναι ενα ελειμα της ταξης των 120 ευρω το μηνα, συνεπως ΓΙΑΤΙ εγω να παιρνω τον ιδιο μισθο με τη κοπελια μου οταν το να ΕΠΙΒΙΩΝΩ μου κοστιζει περισοτερο?

Γιατί η κοπελιά σου χρειάζεται τα επιπλέον ευρώ το μήνα για να τα ξοδεύει σε σερβιέτες που εσύ δεν χρησιμοποιείς, σε ηλεκτρικό γιατί ανάβει πιο πολύ το θερμοσύφωνα για να κάνει μπάνιο γιατί βιολογικά δεν αντέχει στο τόσο κρύο όσο εσύ, για πετρέλαιο για να ανάβει πιο συχνά και πιο πολύ το καλοριφέρ (έχει κακό κυκλοφορικό και τα πόδια της δεν ζεσταίνονται ποτέ), για μαλακτικές κρέμες μαλλιών που απαιτεί το μακρύ μαλλί και ένα σωρό άλλα που δεν μπορώ να σου γράψω γιατί δεν έχω το χρόνο...

σε κάλυψα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,322 μηνύματα.
για μαλακτικές κρέμες μαλλιών που απαιτεί το μακρύ μαλλί
ποιος σου λεει οτι δεν εχω μακρια μαλλια?

γιατί βιολογικά δεν αντέχει στο τόσο κρύο όσο εσύ
μεγα λαθος, οι γυναικες εχουν περισοτερο λιπαρο ιστο απο τους αντρες, αντεχουν πιο πολυ το κρυο (διαπηστευμενα)

έχει κακό κυκλοφορικό και τα πόδια της δεν ζεσταίνονται ποτέ
οχι μια χαρα ειναι τα ποδια της...το κακο κυκλοφορικο δεν ειναι χαρακτηριστικο γνωρισμα των γυναικων

Γιατί η κοπελιά σου χρειάζεται τα επιπλέον ευρώ το μήνα για να τα ξοδεύει σε σερβιέτες που εσύ δεν χρησιμοποιείς
αφρος ξυρισματος, ξυρηστικες μηχανες, after shave κτλ κτλ. Αυτα δεν ειναι θεμελιωδη πραγματα, καταλαβαινεις πολυ καλα τι εννοουσα, μη μου πεις οτι της αρεσουν περισοτερο τα πα*****ια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ειλικρινά δεν μπορώ να μπω σε τέτοιου είδους κόντρα.... και εσύ ξέρεις πάρα πολύ καλά τι θέλω να πω εγώ.... και ΦΥΣΙΚΑ και δεν δέχομαι ως επιχείρημα σου ότι επειδή τρως περισσότερο, πρέπει να πληρώνεσαι και περισσότερα! (έλεος δλδ τι άλλο θα ακούσουμε) και επιπλέον το κακό κυκλοφορικό είναι χαρακτηριστικό των γυναικών όσο είναι γνώρισμα των ανδρών η τριχόπτωση! Το λοιπόν... αφρούς ξυρίσματος κλπ χρειάζονται ΚΑΙ οι γυναίκες.... εκτός και αν θες η κοπέλα σου να κάνει τις τρίχες της κοτσίδες :P

Πάντως επειδή απ ότι έχω διακρίνει διαφωνούμε ΣΥΝΕΧΩΣ σε ότι αφορά τα θέματα ισότητας, δεν θα σου ξανα απαντήσω σε κάτι ανάλογο.... μην το πάρεις προσωπικά, απλά δεν βρίσκω το λόγο γιατί θα πρέπει και οι δύο να αναλώνουμε τον χρόνο μας σε κάτι που για τον καθένα μας είναι στάση ζωής που δεν πρόκειται να αλλάξει σε καμία περίπτωση. Είσαι πεπισμένος για τους δικούς σου λόγους που δεν γνωρίζω αλλά οφείλω να σέβομαι, ότι ο άντρας πρέπει να έχει διαφορετική και δει καλύτερη αντιμετώπιση απ το κράτος - κοινωνία, και ότι αυτή τη στιγμή αδικείται. Εγώ πάλι πιστεύω το εντελώς ανάποδο.... δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος απ τους δυο μας να πείσει τον άλλον για κάτι διαφορετικό.... οπότε θα σταματήσω την ιστορία εδώ. Εκτός και αν έχω καταλάβει λάθος το τι προσπαθείς να πεις κάθε φορά (ίσως λάθος διατύπωση από μεριάς σου ή ίσως λάθος ερμηνία από μεριάς μου) οπότε σου ζητώ και εκ των πρωτέρων συγνώμη και περιμένω με αληθινο ενδιαφέρον να καταλάβω τι πραγματικά εννοείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
epote τι ψάχνεις τώρα; Νόμιζες ποτέ ότι όταν μιλάμε για ισότητα αυτό σημαίνει ότι όλοι θα είμαστε κλώνοι; Οτι όλοι θα γελάμε το ίδιο, όλοι θα τρώμε το ίδιο, όλοι θα ξοδεύουμε το ίδιο, ότι όλοι θα πληρωνόμαστε το ίδιο; Ποτέ μα ποτέ δεν πρόκειται να υπάρξει ΑΠΟΛΥΤΗ ισότητα.

Αλλά όταν εγώ αγωνίζομαι για την ισότητα των δύο φύλων απαιτώ να πληρώνονται ανάλογα με τα προσόντα και την δουλειά τους (ίσα προσόντα, ίση δουλειά = ίσα λεφτά, δεν με ενδιαφέρει που θα τα φάει ο καθένας...). Επίσης απαιτώ να δίνονται άδειες και στους πατέρες και να μην κόβουν άδειες από μητέρες. Θέλω η κοπέλα μου να μπορεί να κυκλοφορήσει όπως εγώ έξω και να μην χρειάζεται μαντίλες κτλ κτλ κτλ

Δηλαδή εγώ την ισότητα την βλέπω από μια άλλη σκοπιά, πιο κοντά στον πλανήτη Γη και πιο κοντά σε αυτά που πρεσβεύουν τα Θεμελιώδη Ανθρώπινα Δικαιώματα και το Καταστατικό του Ο.Η.Ε. στην τελική. Δεν βλέπω την ισότητα από μία φιλοσοφική άποψη, όπως νομίζω ότι το βλέπεις εσύ, γιατί απλά έτσι ξεφεύγουμε πολύ από την εφαρμογή. Εκεί ακριβώς είναι το λάθος που κάνεις νομίζω: η σκοπιά της ισότητας...

Με το ίδιο σκεπτικό όταν λέμε ότι θέλουμε να μάθουμε την αλήθεια θα πρέπει να αναρωτιόμαστε συνεχώς για ποιο πράγμα μιλάμε, καθώς η αλήθεια ακόμη ερευνάται φιλοσοφικά.

Δεν ξέρω, εγώ έτσι καταλαβαίνω τα πράγματα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Επίσης απαιτώ να δίνονται άδειες και στους πατέρες και να μην κόβουν άδειες από μητέρες. Θέλω η κοπέλα μου να μπορεί να κυκλοφορήσει όπως εγώ έξω και να μην χρειάζεται μαντίλες κτλ κτλ κτλ
πολύ φοβάμαι ότι αυτά υπάρχουν μόνο σε κάποιες σκανδιναβικές χώρες (λέγε με και Σουηδία) και μέχρι να φτάσουν και σε μας...... ούτε τα δισέγγονα μας δεν θα τα δουν :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,322 μηνύματα.
Είσαι πεπισμένος για τους δικούς σου λόγους που δεν γνωρίζω αλλά οφείλω να σέβομαι, ότι ο άντρας πρέπει να έχει διαφορετική και δει καλύτερη αντιμετώπιση απ το κράτος - κοινωνία, και ότι αυτή τη στιγμή αδικείται

οχι πιστευω οτι η κατασταση ως εχει ειναι επαρκης αν ρυθμιζονταν ορισμενα πραγματα (πχ να μην χρειαζεται να ανησηχουν οι γυναικες οτι θα χασουν τη δουλεια τους επειδη εμειναν εγγυες-εχουν παιδι, και επιτελους ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στις μητερες να τηρητε ΑΥΣΤΗΡΟ 8ωρο για να προλαβαινουν να βλεπουν τα παιδια τους-γιατι να συμβαινει το ιδιο και με τους μπαμπαδες η γενικοτερα καθε ψυχη πανω στο πλανητη δεν παιζει-καποιοι ξεχασαν την 1η μαιου και χρειαζεται πολυ αιμα για να τη θυμηθουν)

αλλα περα απο αυτα, επιτελους δεν ειναι δυνατον να γινεται αντρες στη θεση των αντρων. Αλλο ισοτητα αλλο καβαλα παν στην εκλησια.

αυτο που λες για το φαγητο, σε πληροφωρω πως ειναι πολυ καλο επιχειρημα και το βιωνω εγω as we speak εγω για να ζω μονος μου χρειαζομαι να βγαζω αρκετα περισοτερα χρηματα απο τη κοπελια ΑΚΡΙΒΩΣ επειδη τρωω περισοτερο. Ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις χρειαστει ποτε να πληρωσεις το φαγακι σου γιατι το κανει ο μπαμπακας, αλλα οταν ερθει η ωρα και χρειαστει να μετρας ποσα αυγα θα παρεις θα με θυμηθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
Ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις χρειαστει ποτε να πληρωσεις το φαγακι σου γιατι το κανει ο μπαμπακας, αλλα οταν ερθει η ωρα και χρειαστει να μετρας ποσα αυγα θα παρεις θα με θυμηθεις.

Σε αυτο ειμαι σιγουρος...μα σιγουρος οτι -ειδικα- για την Κακη Επιρροη, κανεις καποιο "μικρο" λαθος...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μεγαλύτερο μισθό στους άντρες γιατί τρώνε περισσότερο? οέο?

στις μάνες που ταίζουν δύο στόματα τουλάχιστον?

καταναλισκώμαστε σε παραδείγματα, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να βγει κανόνας.

Θέτε περισσότερα λεφτά γιατί δεν σας φτάνουν για τους δικούς σας μοναδικούς και προσωπικούς λόγους? κάντε το θκατό σας παξιμάδι και στίψτε το μυαλό σας πως θα το επιτύχετε.
Εγώ εφάρμοσα το job hopping.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
αυτο που λες για το φαγητο, σε πληροφωρω πως ειναι πολυ καλο επιχειρημα και το βιωνω εγω as we speak εγω για να ζω μονος μου χρειαζομαι να βγαζω αρκετα περισοτερα χρηματα απο τη κοπελια ΑΚΡΙΒΩΣ επειδη τρωω περισοτερο. Ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις χρειαστει ποτε να πληρωσεις το φαγακι σου γιατι το κανει ο μπαμπακας, αλλα οταν ερθει η ωρα και χρειαστει να μετρας ποσα αυγα θα παρεις θα με θυμηθεις.

roflmao


είχα γράψει ένα κατεβατό....
το έσβησα γιατί μόλις ξεθύμωσα είδα ότι δεν έχει σημασία τίποτα απ όσα έγραφα....

καλύτερα να γελάς παρά να μιλάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,322 μηνύματα.
right, αποσυρομαι με οχι και τοσο ελαφρα πηδηματακια, βαρεθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μα.... τι να κάνω και τι να πω...
όταν έρχεσαι και με σιγουριά δηλώνεις ότι με ταΐζει ο μπαμπάκας μου και δεν ξέρω ουσιαστικά τι σημαίνει να ζεις μόνος είναι μόνο για να γελάσω.
Δεν έχεις κανει καν τον κόπο να ρίξεις μια ματιά πόσο χρονών είμαι!
Δε μπορώ να φανταστώ ότι είδες ότι είμαι 35 χρονών και θεωρείς ότι με ταϊζει στις πλάτες του κάποιος.
Δε μπορώ να πιστέψω ότι η άποψη σου για μένα, από όσα γραπτά μου έχεις διαβάσει είναι ότι είμαι ένα παράσιτο! Με προσβάλει κάτι τέτοιο.
Κάτω από αυτές τις συνθήκες λοιπόν, δεν μπορώ να σου απαντήσω σοβαρά... προτιμώ να γελάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλε ηρεμηστε! εχει κανεις να μου δωσει 2.8 ευρω για να παρω σερβιετες? οι μισθοι ειναι πενιχροι τελικα. ουτε γι'αυτο δε μου περισσευουν. :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
αλλα περα απο αυτα, επιτελους δεν ειναι δυνατον να γινεται αντρες στη θεση των αντρων. Αλλο ισοτητα αλλο καβαλα παν στην εκλησια.

Τι εννοείς με αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Οι πατέρες κάποιες φορές θίγονται, και θα έπρεπε ίσως να έχουν λίγο περισσότερα δικαιώματα, όμως σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως δεν επικρατεί καμιά απολύτως λογική και ο ένας σύζυγος θέλει να ρίξει τον άλλο δικαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Θα σας περιγράφω μια περίπτωση. Χώρισαν, το παιδί μένει στη μάνα του, όπου έχει και τα πράγματα του. Όποτε θέλει μένει με τον πατέρα. Μοιράζει το χρόνο ανάλογα την ανάγκη του να είναι με τον ένα η με τον άλλο γονιό. Είναι δυο ώριμοι γονείς, οποίοι δεν αφήσανε την δική τους διαφωνία να επηρεάσει το παιδί.

Όταν δεν μπαίνουν μπροστά οι εγωισμοί, και δεν χρησιμοποιούν τα παιδιά για εκδίκηση, πάντα οι γονείς μπορούν να βρουν μια χρυσή τομή, ώστε τα ψυχολογικά τραύματα να είναι, όσο το δυνατών, λιγότερες. Εντελώς ανόητο είναι να έχει μόνο η μάνα το παιδί, η μόνο ο πατέρας. (εξαίρεση, οι περιπτώσεις που σοβαροί λόγοι απαγορεύουν να αναλαμβάνει ο ένας ή ο άλλος γονιός)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δυστιχος το δικαστιριο δεν μπορει να εχει γνωση του τι επικρατη και του πως θα ζησουν τα παιδια με τον πατερα η την μητερα, ετσι εχουν σαν κριτιριο την οικονομικη κατασταση, της ωρες που δουλευει ο καθε γονεας κλπ. Και δυστιχος δινουν προτεριμα στης γυναικες στο να κρατισουν τα παιδια, πραγμα που κατα την γνωμη μου ειναι λαθος, εφοσων το παιδι δεν ειναι ακομα σε ηλικια που να θυλαζει.
Κατα την γνωμη μου ειναι λαθος να περνουν η μητερες την κηδεμονια γιατι "τα παιδια εχουν αναγκη την μητερα τους", και τον πατερα τους χρειαζονται τα παιδια, και ιδικα αν ειναι αγορια τον χρειαζονται πιο πολυ απο την μητερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ένα παιδί έχει ανάγκη κ τους δυο του γονείς. η αλήθεια είναι ότι καθαρά λόγω κοινωνίας κ εν μέρη (αν κ παίζει να κάνω λάθος) λόγω φύσης το παιδί είναι καλύτερα να μένει με την μητέρα, λόγω δεσίματος (θηλασμός κ υποσυνείδητο). από εκεί κ πέρα το παιδί πρέπει να έχει πρότυπο πατέρα για να νιώθει ολοκληρωμένο, αλλά κ η μητέρα ολοκληρώνει το παιδί συναισθηματικά.
κανονικά κανένα δικαστήριο δεν μπορεί να κρλινει τις ανάγκες του παιδιού. όπως λέει κ η ρουμάνα, αν οι γονείς είναι ώριμοι ακόμα κ μέσα από έναν χωρισμό, το παιδι μπορεί να μεγαλώσει πολύ φυσιολογικά, με αγάπη χωρίς να νιώθει ότι μοιράζεται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σε ένα ρεπορτάζ πρόσφατα του Παπαχελλά, έδειχνε πως ακριβώς πολλές γυναίκες χρησιμοποιούν το παιδί για να εκδικηθούν και χωρίς λόγο τον άνδρα και να βγάλουν όλο τον κομπλεξισμό τους.

Επειδή έχω φίλους δικηγόρους, οι περισσότεροι μου λένε ότι οι δικαστές που αποφασίζουν αυτά τα ζητήματα είναι κυρίως γυναίκες και βγάζουν και αυτές όλο τον κομπλεξισμό τους στις επιδικάσεις. Κάτι διατροφές τρελές σχετικά με τον μισθό.

Γενικά η ελληνική δικαιοσύνη και νεοτροπία είναι στον προηγούμενο αιώνα σε αυτά τα ζήτηματα, και πως να μην είναι όταν κυριαρχεί η συντηρητική άποψη
Αρχική Δημοσίευση από travel_lover:
λόγω φύσης το παιδί είναι καλύτερα να μένει με την μητέρα
.

Εγώ πιστεύω ότι καλύτερος για να μεγαλώσει ένα παιδί είναι ο πατέρας ειδικά μετά το δημοτικό, γιατί δίνει εκ φύσεως περισσότερο χώρο ανεξαρτησίας στο παιδί που θα το ωφελήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι καλύτερος για να μεγαλώσει ένα παιδί είναι ο πατέρας ειδικά μετά το δημοτικό, γιατί δίνει εκ φύσεως περισσότερο χώρο ανεξαρτησίας στο παιδί που θα το ωφελήσει.[/quote]


η ανεξαρτησία απ'ο τον πατέρα έρχεται τις περισσότερες φορές όταν είναι γιος. στην κόρη τα πράγματα διαφέρουν, άρα κάπου εξαρτάται κ από τις σδχέσεις παιδιών-γονέων.
δεν θέλω να είμαι απόλυτη...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά ούτε εγώ. Απλά έχω παρατηρήσει ότι τα παιδιά τα οποία γενικά είναι πιο προσκολημένα στον πατέρα να είναι και τα πιο ανεξάρτητα που εγώ θεωρώ προσόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top