Και το θέμα, χωρισμός !

Λένω

Well-known member

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,412 μηνύματα.
Σε θαυμάζω για την αισιοδοξία σου, η οποία είναι εμφανώς περισσότερη από τη δική μου.

Νομίζω όμως ότι είχα αρκετά από την ανθρωπότητα.

Τολμώ με θράσος να πω ότι πλέον πιο πολύ πιστεύω στο Θεο παρά στους ανθρώπους. Και λέω τούτο, μην έχοντας αφήσει και πολύ καλή εντύπωση περί της ένθεης πίστης μου στο φόρουμ, φαντάσου.

Ο άνθρωπος έχει ανάγκη να βιώνει έντονα συναισθήματα. Αισθάνεται ζωντανός!
Κάπου χάθηκε η μπάλα, φοβηθήκαμε και μετατραπήκαμε σε στρατιωτάκια ακούνητα, αμίλητα και αγέλαστα!
΄Ομως η ανάγκη αυτή συνεχίζει να υπάρχει άσχετα αν την έχουμε καταχωνιάσει για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε.
΄Οταν μια γυναίκα έχει φτάσει στο σημείο να συνειδητοποιήσει την ανάγκη της αυτή και βρει έναν άντρα που δείχνει ότι είναι διατεθειμένος να της χαρίσει τα ειλικρινή του αισθήματα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανταποκριθεί πρόθυμα.
Ω ναι, είναι απολύτως βέβαιο!

butter_fly

Active member

Η butter_fly αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Ο άνθρωπος έχει ανάγκη να βιώνει έντονα συναισθήματα. Αισθάνεται ζωντανός!
Κάπου χάθηκε η μπάλα, φοβηθήκαμε και μετατραπήκαμε σε στρατιωτάκια ακούνητα, αμίλητα και αγέλαστα!
΄Ομως η ανάγκη αυτή συνεχίζει να υπάρχει άσχετα αν την έχουμε καταχωνιάσει για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε.
΄Οταν μια γυναίκα έχει φτάσει στο σημείο να συνειδητοποιήσει την ανάγκη της αυτή και βρει έναν άντρα που δείχνει ότι είναι διατεθειμένος να της χαρίσει τα ειλικρινή του αισθήματα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανταποκριθεί πρόθυμα.
Ω ναι, είναι απολύτως βέβαιο!
Και αν αυτός εν τέλει είναι αχάριστος; Και την πληγώσει; Όλοι καλοί φαίνονται στην αρχή... Στην πορεία όμως το χάνουν, και έτσι φτιάχνονται όλες αυτές οι ωραίες σχέσεις με ημερομηνία λήξης... Και μετά τι;

Λένω

Well-known member

Και αν αυτός εν τέλει είναι αχάριστος; Και την πληγώσει; Όλοι καλοί φαίνονται στην αρχή... Στην πορεία όμως το χάνουν, και έτσι φτιάχνονται όλες αυτές οι ωραίες σχέσεις με ημερομηνία λήξης... Και μετά τι;
Μετά κοριτσάκι μου θα δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να συνέλθει και θα ξαναπροσπαθήσεις.
Και μπορεί να ξαναπληγωθείς.
Τα σημάδια θα μείνουν. Παράσημα τα λέω εγώ!
Σίγουρα θα είσαι περισσότερο επιφυλακτική αλλά μην κάνεις το λάθος να παγώσεις την ψυχή σου.
Θα είναι δύσκολο να την επαναφέρεις (αν το καταφέρεις) και είναι κρίμα.
Χαμένος χρόνος, ευθεία γραμμή!
Θα έχεις μάθει να βλέπεις κάποια σημάδια που πριν δεν έβλεπες.
Θα αντιλαμβάνεσαι ευκολότερα τι κρύβει αυτός που είναι απέναντί σου άσχετα με αυτά που λέει και με το πώς παρουσιάζεται.
Και θα βρεις αυτόν που θα έχει το θάρρος που έχεις κι εσύ, να σου προσφέρει με ειλικρίνεια τα αισθήματά του!
Ποιοτικός χρόνος, γραμμή καρδιογράφημα!

butter_fly

Active member

Η butter_fly αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Μετά κοριτσάκι μου θα δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να συνέλθει και θα ξαναπροσπαθήσεις.
Και μπορεί να ξαναπληγωθείς.
Τα σημάδια θα μείνουν. Παράσημα τα λέω εγώ!
Σίγουρα θα είσαι περισσότερο επιφυλακτική αλλά μην κάνεις το λάθος να παγώσεις την ψυχή σου.
Θα είναι δύσκολο να την επαναφέρεις (αν το καταφέρεις) και είναι κρίμα.
Χαμένος χρόνος, ευθεία γραμμή!
Θα έχεις μάθει να βλέπεις κάποια σημάδια που πριν δεν έβλεπες.
Θα αντιλαμβάνεσαι ευκολότερα τι κρύβει αυτός που είναι απέναντί σου άσχετα με αυτά που λέει και με το πώς παρουσιάζεται.
Και θα βρεις αυτόν που θα έχει το θάρρος που έχεις κι εσύ, να σου προσφέρει με ειλικρίνεια τα αισθήματά του!
Ποιοτικός χρόνος, γραμμή καρδιογράφημα!
Μόνο τα λόγια του αυτά με κρατάνε πλέον... Και η ελπίδα πως ίσως υπάρχει κάποιος που θα εκτιμήσει... Σε ευχαριστώ...

Λένω

Well-known member

Μόνο τα λόγια του αυτά με κρατάνε πλέον... Και η ελπίδα πως ίσως υπάρχει κάποιος που θα εκτιμήσει... Σε ευχαριστώ...
Σίγουρα υπάρχει!
Μην έχεις καμία αμφιβολία γι΄αυτό!
Συνέχισε τη ζωή σου και σιγά-σιγά όλα θα γίνουν!
Δεν υπάρχει λόγος να μ΄ευχαριστείς. Σου λέω ακριβώς αυτά που πιστεύω και με τα οποία πορεύομαι!
Αν με ρωτάς αν έχω πληγωθεί, θα σου απαντήσω με όλη τη δύναμη της ψυχής μου ΝΑΙ.
Αν με ρωτάς αν έχω μετανιώσει, θα σου απαντήσω με όλη τη δύναμη της ψυχής μου ΟΧΙ.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Θεος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,734 μηνύματα.
Άλλη μια μέρα με σφίξιμο και πόνο, αλλά "σσσ μη μιλήσεις, άχνα, λέξη μην πεις, αξιοπρέπεια πάνω απ όλα".

Απορώ ποιός ευφήυρε αυτό το μαρτύριο.

Nick890

Well-known member

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,640 μηνύματα.
Και όταν Νίκο μου, φτάσεις σε μια ηλικία και αισθανθείς την ανάγκη να κάνεις οικογένεια, θα ψάξεις κι εσύ να βρεις το ιδανικό των ανδρών που είναι μια έμπειρη παρθένα!:yes:
Δεν γνωρίζω .....αλλά πιστεύω πωςαπ την στιγμή που ένας άνθρωπος έχει προχώρησει στην ερωτική ζωή του δεν μπορεί να απαιτεί από το άλλο άτομο να μην έχει προσχωρήσει

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,574 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω .....αλλά πιστεύω πωςαπ την στιγμή που ένας άνθρωπος έχει προχώρησει στην ερωτική ζωή του δεν μπορεί να απαιτεί από το άλλο άτομο να μην έχει προσχωρήσει
Μόλις περιέγραψες κάτι που κάνουν οι άντρες εδώ και αιώνες.

Nick890

Well-known member

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,640 μηνύματα.

Λένω

Well-known member

Μην μας βάζεις όλους στον ίδιο σάκο 🙄
Μην προβληματίζεσαι αγαπητέ!
΄Οταν μιλάμε για ένα θέμα εκφέρουμε την κυριαρχούσα άποψη.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις.

Άλλη μια μέρα με σφίξιμο και πόνο, αλλά "σσσ μη μιλήσεις, άχνα, λέξη μην πεις, αξιοπρέπεια πάνω απ όλα".

Απορώ ποιός ευφήυρε αυτό το μαρτύριο.

Αν δεν κάνω λάθος εσύ έχεις να ψάξεις για κάτι και ν΄ασχοληθείς σοβαρά μ΄αυτό!
Just do it!

Johnny15

Well-known member

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια