Κακοκαιρία "Ελπίδα" και χιόνια - Χειμώνας 2022

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,848 μηνύματα.
Φρέσκια είδηση είναι. Απλά με την χιονοκατάσταση ξεχάσαμε και την πανδημία, ξεχάσαμε και την ανεργία, ξεχάσαμε και τον στάθη, ξεχάσαμε γενικώς τα καθημερινά προβλήματα. Οι πολιτικοί συνήθως τέτοιες καταστάσεις τις εκμεταλλεύονται με την προοπτική να απασχολείται ο κόσμος με κάτι και να μην γκρινιάζει. Δεν τις επιδιώκουν αλλά δεν ζημιώνονται κιόλας. Η πολιτική επιβίωση πάνω από όλα. ;)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,163 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,737 μηνύματα.
Aυτο που λένε ότι τα αυτοκίνητα θάφτηκαν στο χιόνι μήπως είναι υπερβολή;
Για το Λουτρακι; Ποιος το λεει;Για αλλου σιγουρα αληθεια ειναι.Στο λουτρακιμ οχι βεβαια,αλλα επεσε καλο χιονι και ηταν αδιαβατοι οι δρομοι.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,033 μηνύματα.
272678827_4492618307531847_5800953768831340338_n.jpg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Ερχονται βροχές λέει...αντε να ξεκουραστεί το πεζικό,να αναλάβει το ναυτικό.

*δεν είναι δικό μου
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,737 μηνύματα.
Τα σχεδιάκια της Κιβωτού του Νώε τα έχουμε... πρόχειρα;
ΦΣ.

Τα εχουμε;:bunny:


 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Γενικα δεν συνηθιζω να γραφω σε κομματικα,διοτι κομματικα ειναι αυτα τα θεματα..ΑΛΛΑ...δεν μπορω να μην σχολιασω ετσι στα γρηγορα οτι:

Ποσο θρασσος εχουν τα ΝΔ,οταν επι ΣΥΡΙΖΑ που για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ κυβερνησε,με καμια εμπειρια επανω σε αυτα τα θεματα..και με την ΠΡΩΤΗ τεραστιου μεγεθους καταστροφικη πυρκαγια( Μάτι) σαφως λογω κλιματικης κρισης ΤΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ , και εφαγε τοσο πολυ μπουλινγκ και κραξιμο..και τωρα,μετα απο αυτην την εμπειρια..με ενα κομΜα εξουσιας χρονων,με εναν πρωθυπουργο που διατινεται για την αξιοτητα της...(γελαμε τωρα) ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΑΨΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ που εκανε ακομα και ειδικο υπουργειο για την κλιμαιτκη αλλαγη,σωστο αυτο,αλλα εφερε και εναν μαλακα κυπριο και καλα για το υπουργειο ασφαλειας και μαλλον υπουργειο καταστροφης και ανασφαλειας ειναι..και ακομα καμαρια μου Νδουλακια μιλατε;

Λιγη αυτογνωσια και ενα τζασιμο πληζ.

ΟΥΣΤ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΛΑ.Και ο χειροτερος ειναι καλυτερος απο σενα .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


κατι καλυτερο απο την καταστροφη της ΝΔ και του μπουλη.Οπως τα βλεπει ο καθενας.Και οσο καταλαβαινει.
Η κλιματική αλλαγή στο Μάτι σκότωσε 107 ανθρώπους. Ο χιονιάς της περασμένης εβδομάδας ήταν επινόηση της δεξιάς κυβέρνησης και καλά έκανε ο Αλ6ς που κατέθεσε πρόταση μομφής, "για να φύγει η χειρότερη κυβέρνηση στην ιστορία της μεταπολίτευσης".

Γελάνε και οι πέτρες Πούπυ.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,919 μηνύματα.

Έλα, οι άριστοι !!!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,737 μηνύματα.
Η κλιματική αλλαγή στο Μάτι σκότωσε 107 ανθρώπους. Ο χιονιάς της περασμένης εβδομάδας ήταν επινόηση της δεξιάς κυβέρνησης και καλά έκανε ο Αλ6ς που κατέθεσε πρόταση μομφής, "για να φύγει η χειρότερη κυβέρνηση στην ιστορία της μεταπολίτευσης".

Γελάνε και οι πέτρες Πούπυ.
Σκοτωσε τοσους ανθρωπους αλλα ηταν η πρωτη φορα που ειδαμε κατι τετοιο,μια τερατωδες φωτια.. και με μια κυβερνηση που δεν ειχε ποτε ξανα κυβερνησει και χωρις καμια εμπειρια.
Το περσινο κατακαυμα της ελλαδας ολης το ξεχασες;

Η δικια σας μπουμπυ μου,αιωνες ειναι στα πραγματα και επισης αν σκοτωνε το χιονι τοσους ,τωρα θα τους ειχαν κρεμασει στην πλατεια συνταγματος..συγκρινεις ανομοια πραγματα.
Γελανε και οι πετρες μπουμπυ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,127 μηνύματα.
Ακραίο φαινόμενο or not είχε σε μεγάλο βαθμό προβλεφθεί. Εδώ είχες βουλευτή σου να λέει "έρχεται το περισσότερο χιόνι της Χετίας" or smth.
Άπαντες είχαν προετοιμαστεί ανεπαρκώς, δημόσιο, περιφέρειες, δήμοι, και η Αττική Οδός απλά συμπεριφέρθηκε όπως θα συμπεριφερόταν μία επιχείρηση.
Χαρακτηριστικά εδώ πέρα μόλις Τετάρτη βράδυ καθαρίστηκε ένας αρκετά κεντρικός δρόμος και κάποια στενά πριν λίγες ώρες. Φάση "δεν έκανε όσο δουλειά θέλαμε ο ήλιος, γαμώτο".

Αφού η τακτική διαχείρισης κρίσεων είναι "απλά μην κάνεις ότι ο Τσίπρας", αυτά θα γίνονται όμως. Ενδεχομένως και μεγαλύτερες εκκενώσεις απ' όσες χρειάζονται σε φωτιές για να μην προκύψει νεκρός κι όχι κλεισίματα δρόμων για να μην "κοπεί η ελλάδα στα δύο".
Κι αφού η αριστεία είναι σημαία σου, προφανώς και δεν θα αποφασιζόταν κάτι τύπου "αργία η Δευτέρα".
Και όλο αυτό το vibe φυσικά δεν υπάρχει μόνο σε κυβερνητικό επίπεδο αλλά και σε αυτοδιοικητικό, μιας που όλη η ελλάδα έγινε μπλε το 19.

Όσο (από τύχη θα έλεγα) δεν προκύπτει νεκρός από κάτι παρόμοιο με τα 2Μ (Μάτι/Μάνδρα) στα οποία στηρίχτηκε ο Μητσοτάκης για να βγει, η διαχείριση θα είναι σωστή, όλα τ' άλλα πούτσα μας.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,611 μηνύματα.
Δεν βάζω αλυσίδες γιατί:
α) δεν έχουν δοκιμαστεί επαρκώς
β) χαλάνε το DNA στα λάστιχα του αυτοκινήτου
γ) ο πνευματικός μου είπε πως είναι έργο του σατανά
δ) το μαγνητάκι με τον Άγιο Χριστόφορο στο ταμπλό αρκεί για να μην σπηνιάρει το αυτοκίνητο στον χιόνι
ε) κανείς δεν ξέρει από τι είναι φτιαγμένες
στ) αλυσίδες φορούν μονάχα οι σκλάβοι
ζ) δεν μου δίνει εγγύηση ο κατασκευαστής ότι δεν θα πάθω κανένα ατύχημα
η) δεν γνωρίζουμε τις μακροπρόθεσμες επιπτώσεις στο αυτοκίνητο
Θ) δεν είμαι πρόβατο, μπεεε!
ι) έχουν μέσα τσιπακι για να παρακολουθεί ο Bill Gates που πηγαίνω
ια) ο διάσημος νομπελίστας Montagnier δεν φοράει αλυσίδες στο αυτοκίνητο του
ιβ) η καταιγίδα είναι συνωμοσία των μασόνων για να πουλήσουν αλυσίδες
ιγ) Ένα απλό χιονάκι είναι. Κανείς δεν πέθανε από λίγες νιφάδες
ιδ) δεν υπάρχουν χιόνια είναι οφθαλμαπάτη
ιε) δεν κάνει κρύο στην Ελλάδα, κρύο δεν έκανε ποτέ
ιστ) Αφου τρακαρουν τα αυτοκίνητα και με αλυσιδες τότε ποιος ο λογος να τις φορέσω;
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Σκοτωσε τοσους ανθρωπους αλλα ηταν η πρωτη φορα που ειδαμε κατι τετοιο,μια τερατωδες φωτια.. και με μια κυβερνηση που δεν ειχε ποτε ξανα κυβερνησει και χωρις καμια εμπειρια.
Το περσινο κατακαυμα της ελλαδας ολης το ξεχασες;

Η δικια σας μπουμπυ μου,αιωνες ειναι στα πραγματα και επισης αν σκοτωνε το χιονι τοσους ,τωρα θα τους ειχαν κρεμασει στην πλατεια συνταγματος..συγκρινεις ανομοια πραγματα.
Γελανε και οι πετρες μπουμπυ..
Δεν έχω να προσθέσω κάτι.
Όταν μόνη σου παραδέχεσαι ότι η φωτιά στο Μάτι οδηγεί σε ποινικές ευθυνές και καπάκι τη συγκρίνεις με μια σφοδρή χιονόπτωση, εγώ αντιλαμβάνομαι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε σοβαρή συζήτηση.
Κυβερνησάρα ο Αλ6ς, έκανε και πρόταση μομφής, θα ρίξει τον κούλη την Κυριακή και Δευτέρα θα βγει πάλι ΠΘ να μας σώσει.... Oh w8....
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,737 μηνύματα.
Δεν έχω να προσθέσω κάτι.
Όταν μόνη σου παραδέχεσαι ότι η φωτιά στο Μάτι οδηγεί σε ποινικές ευθυνές και καπάκι τη συγκρίνεις με μια σφοδρή χιονόπτωση, εγώ αντιλαμβάνομαι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε σοβαρή συζήτηση.
Κυβερνησάρα ο Αλ6ς, έκανε και πρόταση μομφής, θα ρίξει τον κούλη την Κυριακή και Δευτέρα θα βγει πάλι ΠΘ να μας σώσει.... Oh w8....
Ποτε δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν ευθυνες για το Ματι,Εγω δεν ειμαι κομματοσκυλο .
Την απαντηση στην εδωσε ο φιλος απο πανω
Ακραίο φαινόμενο or not είχε σε μεγάλο βαθμό προβλεφθεί. Εδώ είχες βουλευτή σου να λέει "έρχεται το περισσότερο χιόνι της Χετίας" or smth.
Άπαντες είχαν προετοιμαστεί ανεπαρκώς, δημόσιο, περιφέρειες, δήμοι, και η Αττική Οδός απλά συμπεριφέρθηκε όπως θα συμπεριφερόταν μία επιχείρηση.
Χαρακτηριστικά εδώ πέρα μόλις Τετάρτη βράδυ καθαρίστηκε ένας αρκετά κεντρικός δρόμος και κάποια στενά πριν λίγες ώρες. Φάση "δεν έκανε όσο δουλειά θέλαμε ο ήλιος, γαμώτο".


Αφού η τακτική διαχείρισης κρίσεων είναι "απλά μην κάνεις ότι ο Τσίπρας", αυτά θα γίνονται όμως. Ενδεχομένως και μεγαλύτερες εκκενώσεις απ' όσες χρειάζονται σε φωτιές για να μην προκύψει νεκρός κι όχι κλεισίματα δρόμων για να μην "κοπεί η ελλάδα στα δύο".
Κι αφού η αριστεία είναι σημαία σου, προφανώς και δεν θα αποφασιζόταν κάτι τύπου "αργία η Δευτέρα".
Και όλο αυτό το vibe φυσικά δεν υπάρχει μόνο σε κυβερνητικό επίπεδο αλλά και σε αυτοδιοικητικό, μιας που όλη η ελλάδα έγινε μπλε το 19.


Όσο (από τύχη θα έλεγα) δεν προκύπτει νεκρός από κάτι παρόμοιο με τα 2Μ (Μάτι/Μάνδρα) στα οποία στηρίχτηκε ο Μητσοτάκης για να βγει, η διαχείριση θα είναι σωστή, όλα τ' άλλα πούτσα μας.

Και βεβαια δεν υπαρχει καμια περιπτωση να κανω κομματικη συζητηση με καποιον που ειναι γραμμενος σε κομμα.Σε οποιοδηποτε κομμα,ποσο μαλλον βεβαιασ ε αυτο που κυβερναει.
Καλημερα.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.
Το πιο γελοίο ειναι ότι θα δοθεί αποζημίωση στους αποκλεισμένους, για να κατευναστούν τα πνεύματα προφανως και να καλυφθεί το θέμα βουλώνοντας στόματα. Τραγικό απλα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,684 μηνύματα.
Άν είναι με δύο ώρες χιόνι να γίνει τέτοιος χαμός τι να πούνε στην βόρεια Ευρώπη και στην Ρωσία του Πούτιν που χιονίζει έτσι τον μισό χρόνο, ας μας δώσει μια εξήγηση ο Μητσοτάκης που λέει ότι είναι υπέρευρωπαίος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,163 μηνύματα.
Δεν βάζω αλυσίδες γιατί:
α) δεν έχουν δοκιμαστεί επαρκώς
β) χαλάνε το DNA στα λάστιχα του αυτοκινήτου
γ) ο πνευματικός μου είπε πως είναι έργο του σατανά
δ) το μαγνητάκι με τον Άγιο Χριστόφορο στο ταμπλό αρκεί για να μην σπηνιάρει το αυτοκίνητο στον χιόνι
ε) κανείς δεν ξέρει από τι είναι φτιαγμένες
στ) αλυσίδες φορούν μονάχα οι σκλάβοι
ζ) δεν μου δίνει εγγύηση ο κατασκευαστής ότι δεν θα πάθω κανένα ατύχημα
η) δεν γνωρίζουμε τις μακροπρόθεσμες επιπτώσεις στο αυτοκίνητο
Θ) δεν είμαι πρόβατο, μπεεε!
ι) έχουν μέσα τσιπακι για να παρακολουθεί ο Bill Gates που πηγαίνω
ια) ο διάσημος νομπελίστας Montagnier δεν φοράει αλυσίδες στο αυτοκίνητο του
ιβ) η καταιγίδα είναι συνωμοσία των μασόνων για να πουλήσουν αλυσίδες
ιγ) Ένα απλό χιονάκι είναι. Κανείς δεν πέθανε από λίγες νιφάδες
ιδ) δεν υπάρχουν χιόνια είναι οφθαλμαπάτη
ιε) δεν κάνει κρύο στην Ελλάδα, κρύο δεν έκανε ποτέ
ιστ) Αφου τρακαρουν τα αυτοκίνητα και με αλυσιδες τότε ποιος ο λογος να τις φορέσω;
Τέλειο. Γελάω οπότε το σκέφτομαι. :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top