Κακοκαιρία "Ελπίδα" και χιόνια - Χειμώνας 2022

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ετσι οπως τα λες ειναι συμφωνω!Η βροχη την προτιμω να ειμαι σπιτι ή εξω σε στεκι την εχω φαει απειρες φορες και μετα που να αλλαξεις που εισαι σα βρεγμενο γατί :laugh:
Οντως η ζωη ειναι μικρη για να ναι θλιβερη οπως λεει και το ρεφραιν και ειναι οι επιλογες μας οπως λες αντε και οι συναντησεις οι τυχαιες που τη διαμορφωνουν,οχι οτι τα προβληματα σταματανε αυτα τα εχουμε δια βιου.
Ωραια η σχολη σου καλη συνεχεια και καλη επιτυχια στα μαθηματα!Θα τα πας πολυ καλα φαινεσαι εξαιρετικη!:worship:
Κι εγω περασα ομορφα σε περιμενουμε ξανα όποτε εχεις χρονο και κεφι!:give_rose:Να περνας ομορφα με προσωπα που αγαπας και σε αγαπανε και να γεμιζεις ενεργεια!

Εχουμε και ενα δευτερο δωματιο που γραφουμε περα απο την κουβεντουλα μας εδω,όποτε εχεις κεφι σε περιμενουμε ή εδω ή στο αλλο,οπου θες.

https://cnf.e-steki.gr/threads/Ανοιχτή-συζήτηση-του-cnf.201457/page-23#post-4759561

:hello:
Πω πω, άστα θυμάμαι φέτος που πλημμύρισε και σταθμός του ηλεκτρικού. Γύρισα εκείνη την ημέρα με κάτι νεύρα σπίτι, δεν ήθελα να μου μιλάνε, ούτε να ακούω και το παραμικρό θόρυβο, είχα γίνει παπί :laugh: Έτσι είναι έχουμε εμείς την πένα που διαμορφώνει την ζωή μας. Σε ευχαριστώ πολύ, μου αρέσει και εμένα πολύ και είμαι ξετρελαμένη :redface: Εσύ τι σπουδάζεις; Φυσικά να τα ξανά πούμε :flowers: .

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ, φυσικά θα μπω <3

Αλήθεια στο λέω δεν θυμάμαι να έχω στριφογυρισει στο κρεβάτι τους τελευταιους μήνες πάνω απο 1 λεπτό για να κοιμηθω ειδικα το τελευταιο 3 μηνο κλεινω τα μάτια κ κοιμαμαι απευθειας.

Κοιτα ειναι ωραιο να μιλάς... εγω βλεπω οτι εχεις θετική διάθεση δεν στα βγαζουν με το τσιγκέλι. Εισαι ευχάριστο άτομο. Θα σε έλεγα πληθωρική. Οχι γλωσσού.
Σε πιστεύω, αλλά μην παίζεις με τον πόνο μου άλλο. :cray:Είσαι μήπως και από τα άτομα που τρώνε και δεν παχαίνουν;

Πολυλογού :yahoo:μην με πιάσει λογοδιάρροια εμένα, χαχαα! Σε ευχαριστώ πολύ, κοκκινίζω :redface: !

εγω βαζω μουσικη δεν ξερω αν εχεις δοκιμασει αυτο το ειδος της μουσικης


κλεινω τα ματια και με παιρνει,κι εγω σκεφτομαι και εχω αγχος οποτε ναι δεν ειμαι ο ανθρωπος που αμα πεσω θα ξεραθω αμεσως θελω πληρες σκοταδι αμα εχει φως ή φασαρια απεξω ουτε καν :laugh: Μπορεις να βαλεις και αλλες μουσικες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


εχεις ενα προνομιο δεν το εχουν ολοι αυτο του υπνου οποτε μπραβο σου!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γλωσσου δεν εισαι εγω ειμαι πιο πολυ :laugh:

Με εκνευρίζει η μουσική τα βράδια, χαχαχαχ μου δημιουργεί ένταση, οποιοδήποτε είδος. Με νανουρίζει η τηλεόραση πολύ :p Με βοηθάει επίσης, να σκέφτομαι ή να φαντάζομαι πράγματα που θέλω να συμβούν, ανθρώπους που με ευχαριστούν κλπ κλπ. Γενικά το να οραματίζομαι καταστάσεις που με ευχαριστούν, με βοηθάει πολύ!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,782 μηνύματα.
Σε πιστεύω, αλλά μην παίζεις με τον πόνο μου άλλο. :cray:Είσαι μήπως και από τα άτομα που τρώνε και δεν παχαίνουν;

Πολυλογού :yahoo:μην με πιάσει λογοδιάρροια εμένα, χαχαα! Σε ευχαριστώ πολύ, κοκκινίζω :redface: !

Πληθωρική κοπελα! :P

χαχα οχι προσέχω τι τρωω σχετικά γιατι κάνω γυμναστήριο ! Και βάζω ανα καιρους στόχους. Θελω να πώ ειμαι τακτικός πελάτης στο γυμναστηριο δεν το ξεχνάω κ το θυμάμαι ανα περιόδους ειναι μέσα στη ζωή μου στη καθημερινη ρουτίνα και ισως αυτο με εχει βοηθησει να έχω αυτη την ενέργεια να κάνω πράγματα κάθε μερα κ να κοιμαμαι ήσυχα κ γλυκά. Οπως κ να εχω ωραια ορεξη για φαγητό κ άλλα πράγματα.

Γενικα ομως τρωω ναι υγιεινα μεν, αλλα σημερα πχ εκανα 3 καλά γευματα. Εφαγα πρωι κουακεροπιτα με σιροπι και λιωμενη σοκολατα απο πάνω λιγη οχι πολυ, μεσημεράκι εφαγα ρυζι με τονο , και βραδυ αποψε εφτιαξα ομελετα την εβαλα πάνω σε ψωμάκια με τυράκι κ λιγη κέτσα με στεβια απο πανω.

Ειδικα η πιτα το πρωι ηταν απολαυση.

Α ... ηπια και μια κοκα κολα λάιτ.
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πληθωρική κοπελα! :P

χαχα οχι προσέχω τι τρωω σχετικά γιατι κάνω γυμναστήριο ! Και βάζω ανα καιρους στόχους. Θελω να πώ ειμαι τακτικός πελάτης στο γυμναστηριο δεν το ξεχνάω κ το θυμάμαι ανα περιόδους ειναι μέσα στη ζωή μου στη καθημερινη ρουτίνα και ισως αυτο με εχει βοηθησει να έχω αυτη την ενέργεια να κάνω πράγματα κάθε μερα κ να κοιμαμαι ήσυχα κ γλυκά. Οπως κ να εχω ωραια ορεξη για φαγητό κ άλλα πράγματα.

Γενικα ομως τρωω ναι υγιεινα μεν, αλλα σημερα πχ εκανα 3 καλά γευματα. Εφαγα πρωι κουακεροπιτα με σιροπι και λιωμενη σοκολατα απο πάνω λιγη οχι πολυ, μεσημεράκι εφαγα ρυζι με τονο , και βραδυ αποψε εφτιαξα ομελετα την εβαλα πάνω σε ψωμάκια με τυράκι κ λιγη κέτσα με στεβια απο πανω.

Α ... ηπια και μια κοκα κολα λάιτ.
όπως θες πες με, δεν θα σου χαλάσω χατίρι εγώ :p

Καλά κάνεις εννοείται ότι η γυμναστική είναι υγεία και σίγουρα σε βοηθάει σε διάφορα κομμάτια. <3 :girl_angel:

Μην μιλάς για φαγητό σε παρακαλώ, μου τρέχουν τα σάλια :'( εάν και εγώ προσπαθώ να τρώω ισορροπημένα αλλά ποτέ δεν λέω όχι σε καλό φαγητό. Αλλά είμαι αυτή που θα φάει το βράδυ φακή ή φασόλια παρά σουβλάκι :D Δεν είμαι ανάποδη αλλά θα τα προτιμήσω, βέβαια σαφώς υπάρχουν μέρες που θα πάρω βρώμικο καμία σκεπαστή και πίτσα .... Πω πω άτιμε με έκανες και πείνασα, μετά από ένα πιάτο μακαρόνια με κιμά :'( ΑΤΙΜΕ!

Η κλασσική μου αρέσει ..... με πολύ ανθρακικό...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,782 μηνύματα.
όπως θες πες με, δεν θα σου χαλάσω χατίρι εγώ :p

Καλά κάνεις εννοείται ότι η γυμναστική είναι υγεία και σίγουρα σε βοηθάει σε διάφορα κομμάτια. <3 :girl_angel:

Μην μιλάς για φαγητό σε παρακαλώ, μου τρέχουν τα σάλια :'( εάν και εγώ προσπαθώ να τρώω ισορροπημένα αλλά ποτέ δεν λέω όχι σε καλό φαγητό. Αλλά είμαι αυτή που θα φάει το βράδυ φακή ή φασόλια παρά σουβλάκι :D Δεν είμαι ανάποδη αλλά θα τα προτιμήσω, βέβαια σαφώς υπάρχουν μέρες που θα πάρω βρώμικο καμία σκεπαστή και πίτσα .... Πω πω άτιμε με έκανες και πείνασα, μετά από ένα πιάτο μακαρόνια με κιμά :'( ΑΤΙΜΕ!

Η κλασσική μου αρέσει ..... με πολύ ανθρακικό...

χαχαχα είμαι ο μπαγάσας φοβερός! Ειμαι κακή επιρροή με αποφεύγει πολύς κοσμος επειδη τους παρασύρω στο κοσμο των απολαύσεων!!!!

Μ λέει ο άλλος ο φιλος πωπω εχω πολλη δουλεια, έλα χεσε μας του κανω ασε τη δουλεια κανα γκομενάκι να καλοπερνάς έχεις ;; xaxa μ λεει εισαι στο κοσμο σου.

Πέρα απο τη πλάκα μια χαρά είσαι. Η διατροφη που λές επειδη βοηθάει τον οργανισμο τον κάνει πιο ζωντανό σε πολλά. Εγω απο τοτε που έκοψ το τσιγαρο , δεν πινω, γυμναζομαι , τρωω σωστά ειμαι τούρμπο.

Απο πιτες μ αρεσει πολυ η ΠΙΤΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ δεν ξέρω αμα τρώς.

Πρωινο μια φορά στη δουλειά με βλέπει ενας λεει τι έχεις εκει του λεω εχω μέσα κουακερ , σταφιδες καρυδια και ενα γιαουρτι στο ψυγειο ααα εχω κ σιροπακι αγαυης στο ντουλάπι.

Ρε φιλε μου λεει πωπω εσυ θα χλιμιντρίσεις στο τέλος χαχα καρυδια μ λεει κ μέλι πωπω θα γυρισεις σπιτι τούρμπο.

Ε το ξέρω του λεω :P ayto ειναι κ το ωραιο να γυριζεις σπιτι τουρμπο. χαχα
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,419 μηνύματα.
Δεν το κουναω ρουπι απο το σπιτι,εχω στοκ.

Κλειστα εδω τα σχολεια,το Λουτρακι τινγκα στο χιονι.


1643184480733.png


Κια ναι παιδια,μολις περασε το εκχιονιστικο στο Λουτρακι,να καθαρισει καπως τους δρομους,το οποιο βλεπω οτι και προχτες το βραδυ ειχε βγει....το οτι θα εβλεπα εκχιονιστικο στο Λουτρακι,.,δεν θα το φανταζομουν ποτε!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κια ναι παιδια,μολις περασε το εκχιονιστικο στο Λουτρακι,να καθαρισει καπως τους δρομους,το οποιο βλεπω οτι και προχτες το βραδυ ειχε βγει....το οτι θα εβλεπα εκχιονιστικο στο Λουτρακι,.,δεν θα το φανταζομουν ποτε!
Μπραβο αρα λογικα ανοιγουν σιγα σιγα οι δρομοι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,419 μηνύματα.
1643195727820.png


Ισθμος Κορινθου....φανταστικος ναι;

1643203398881.png
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Μετά από ένα 52ωρο χωρίς ρεύμα, απλά πέρασα να εκφράσω ένα "μτστκ γμσ" και να φύγω.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,419 μηνύματα.
Γενικα δεν συνηθιζω να γραφω σε κομματικα,διοτι κομματικα ειναι αυτα τα θεματα..ΑΛΛΑ...δεν μπορω να μην σχολιασω ετσι στα γρηγορα οτι:

Ποσο θρασσος εχουν τα ΝΔ,οταν επι ΣΥΡΙΖΑ που για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ κυβερνησε,με καμια εμπειρια επανω σε αυτα τα θεματα..και με την ΠΡΩΤΗ τεραστιου μεγεθους καταστροφικη πυρκαγια( Μάτι) σαφως λογω κλιματικης κρισης ΤΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ , και εφαγε τοσο πολυ μπουλινγκ και κραξιμο..και τωρα,μετα απο αυτην την εμπειρια..με ενα κομΜα εξουσιας χρονων,με εναν πρωθυπουργο που διατινεται για την αξιοτητα της...(γελαμε τωρα) ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΑΨΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ που εκανε ακομα και ειδικο υπουργειο για την κλιμαιτκη αλλαγη,σωστο αυτο,αλλα εφερε και εναν μαλακα κυπριο και καλα για το υπουργειο ασφαλειας και μαλλον υπουργειο καταστροφης και ανασφαλειας ειναι..και ακομα καμαρια μου Νδουλακια μιλατε;

Λιγη αυτογνωσια και ενα τζασιμο πληζ.

ΟΥΣΤ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΛΑ.Και ο χειροτερος ειναι καλυτερος απο σενα .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ΚΙΝΑΛ ή ο ΣΥΡΙΖΑ τι ακριβώς προσφέρουν στην Ελληνική κοινωνία; :dizzy2:
κατι καλυτερο απο την καταστροφη της ΝΔ και του μπουλη.Οπως τα βλεπει ο καθενας.Και οσο καταλαβαινει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλά παιδιά ο Τσίπρας δεν παίζεται.

Ζήτησε πρόταση μομφής επειδή προχτές χιόνισε πολύ και έκλεισαν οι δρόμοι.

Τι άλλο θα δούμε από αυτήν την αντιπολίτευση. Στα τυρογαριδακια τους βρήκαμε;

 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
'Αρα ούτε πρωτοφανής είναι, εφόσον είχε ρίξει 25 εκατοστά χιόνι το 2008, ούτε απέχει πολύ από τα έτη 2002 και 2004.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ζήτησε πρόταση μομφής επειδή προχτές χιόνισε πολύ και έκλεισαν οι δρόμοι.
Ναι ρε μλκ ,δεν πάμε καλά

Νόμιζα ότι θα το έκανε για τους 100+ νεκρούς καθημερινά που έχουμε ......πήγε και το έκανε για το χιόνι 🤦🏼‍♂️
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι ρε μλκ ,δεν πάμε καλά

Νόμιζα ότι θα το έκανε για τους 100+ νεκρούς καθημερινά που έχουμε ......πήγε και το έκανε για το χιόνι 🤦🏼‍♂️
Και όμως, βάλε να δεις πως ξεκινάει την ομιλία του. Ζούμε μεγάλες στιγμές.

Σωτήρη παίζει να ψηφίζω ΠΑΣΟΚ στις επόμενες εκλογές γιατι έχει πολύ πλάκα να βλέπουμε τη μάχη της 2ης θέσης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

'Αρα ούτε πρωτοφανής είναι, εφόσον είχε ρίξει 25 εκατοστά χιόνι το 2008, ούτε απέχει πολύ από τα έτη 2002 και 2004.
Μια νιφάδα ειναι όμως.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
1643311538382.png

Εμ, όχι.
Το 2008 σύμφωνα με το μετεο, είχε ρίξει 5εκ περισσότερο χιόνι.
Η χιονόπτωση στην ελπίδα, ήταν μεταξύ του 2008 και του περσινού χιονιά (15cm χιονιού).

Το ύψος του χιονιού παρόλαυτά δεν ξεπλένει τα ψέματα σχετικά με την ετοιμότητα του επιτελικού μηχανισμού. Αν 5cm είναι ικανά να παραλύσουν ολόκληρη την αττική, δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα είχε γίνει εάν είχε επαναληφθει κάτι όπως το 2008.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
View attachment 95128
Εμ, όχι.
Το 2008 σύμφωνα με το μετεο, είχε ρίξει 5εκ περισσότερο χιόνι.
Η χιονόπτωση στην ελπίδα, ήταν μεταξύ του 2008 και του περσινού χιονιά (15cm χιονιού).

Το ύψος του χιονιού παρόλαυτά δεν ξεπλένει τα ψέματα σχετικά με την ετοιμότητα του επιτελικού μηχανισμού. Αν 5cm είναι ικανά να παραλύσουν ολόκληρη την αττική, δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα είχε γίνει εάν είχε επαναληφθει κάτι όπως το 2008.
Εδώ με Συριζα είχαμε παραλύσει και ήταν όντως νιφάδες...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ουτε για αστείο

Μια δουλειά είχε να κάνει και αυτήν την μαμησε
Ψφισε και εσύ Ανδρουλάκη.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,856 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Πέντε εκατοστά λιγότερα και υποβαθμίστηκε σε νιφάδα το χιόνι; επίσης, κολώνει ωρέ, το επιτελικό κράτος σε 5 εκατοστά παραπάνω; μύρισε αριστεία!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top