Κακοκαιρία "Ελπίδα" και χιόνια - Χειμώνας 2022

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,608 μηνύματα.
Ε χιονίζει στην Πάτρα θα τρελαθώ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

ελπιζω να μην έχουμε τραγωδιες.

Εγω το ειπα απο χθες στη δουλεια οτι δεν προκειται να κατέβω.

Θα επανέλθω με εικονες ... έχουμε χιονοθυελλα εδω πάνω.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,608 μηνύματα.
Εδώ πάντως ακόμα χιονίζει λίγο
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

ελπιζω να μην έχουμε τραγωδιες.

Εγω το ειπα απο χθες στη δουλεια οτι δεν προκειται να κατέβω.

Θα επανέλθω με εικονες ... έχουμε χιονοθυελλα εδω πάνω.
Πως θα δείξουν τη μαγκιά τους? :laugh: Να ήταν κάτι επείγον να το καταλάβω αλλά αφού δόθηκαν οδηγίες δεν γίνεται να μην τις ακολουθούν. Είπαν και για το δημόσιο κιόλας.
Screenshot_20220124_164403.jpg

 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πως θα δείξουν τη μαγκιά τους? :laugh: Να ήταν κάτι επείγον να το καταλάβω αλλά αφού δόθηκαν οδηγίες δεν γίνεται να μην τις ακολουθούν. Είπαν και για το δημόσιο κιόλας.
View attachment 94524
Κάποτε μεγάλες εταιρίες, κρατικοποιούνταν με συνοπτικές διαδικασίες.

Εδώ, ένα τόσο νευραλγικό σημείο, δεν επιτρέπει τόσο μεγάλη ανευθυνότητα.
Δεν γίνεται να πληρώνουμε μόνο.
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

Τα πάντα στους ιδιώτες. Και η δικαιολογία της καλύτερης λειτουργίας των ιδιωτών, απεδείχθη παραμυθάκι για το τζάκι. Απομένει να δούμε μόνο τις κινήσεις της Κυβέρνησης.
Μόνο που με αυτό το παραμυθάκι οι καλοπληρωτές-κρυώνουν και πότε θα τελειώσει αυτός ο γολγοθάς, είναι άγνωστο.
Εύχομαι να μην θρηνήσουμε θύματα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κάποτε μεγάλες εταιρίες, κρατικοποιούνταν με συνοπτικές διαδικασίες.

Εδώ, ένα τόσο νευραλγικό σημείο, δεν επιτρέπει τόσο μεγάλη ανευθυνότητα.
Δεν γίνεται να πληρώνουμε μόνο.
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

Τα πάντα στους ιδιώτες. Και η δικαιολογία της καλύτερης λειτουργίας των ιδιωτών, απεδείχθη παραμυθάκι για το τζάκι. Απομένει να δούμε μόνο τις κινήσεις της Κυβέρνησης.
Μόνο που με αυτό το παραμυθάκι οι καλοπληρωτές-κρυώνουν και πότε θα τελειώσει αυτός ο γολγοθάς, είναι άγνωστο.
Εύχομαι να μην θρηνήσουμε θύματα.
Είχαν διπλώσει νταλίκες στη μέση και δεν μπορούσαν να περάσουν τα εκχιονιστικα.
Αλλα στην Ελλάδα τα θέλουμε όλα λαμπικο αδιαμαρτύρητα.
Μετά κλαιμε
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Είχαν διπλώσει νταλίκες στη μέση και δεν μπορούσαν να περάσουν τα εκχιονιστικα.
Αλλα στην Ελλάδα τα θέλουμε όλα λαμπικο αδιαμαρτύρητα.
Μετά κλαιμε
Γνωρίζουμε για την κακοκαιρία που επρόκειτο να έρθει εδώ και 5 μέρες. Η κυβέρνηση διατυμπάνιζε πως είναι προετοιμασμένη. Για ποιο λόγο να μην τα θέλουμε όλα λαμπίκο; Ζητάμε πολλά;

Edit: Φάγαμε το ίδιο σκατό πέρυσι τέτοια εποχή. Θα έπρεπε να ξέρουν καλύτερα, θα τολμούσε να πει κανείς.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γνωρίζουμε για την κακοκαιρία που επρόκειτο να έρθει εδώ και 5 μέρες. Η κυβέρνηση διατυμπάνιζε πως είναι προετοιμασμένη. Για ποιο λόγο να μην τα θέλουμε όλα λαμπίκο; Ζητάμε πολλά;

Edit: Φάγαμε το ίδιο σκατό πέρυσι τέτοια εποχή. Θα έπρεπε να ξέρουν καλύτερα, θα τολμούσε να πει κανείς.
1643041409647.png

 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γνωρίζουμε για την κακοκαιρία που επρόκειτο να έρθει εδώ και 5 μέρες. Η κυβέρνηση διατυμπάνιζε πως είναι προετοιμασμένη. Για ποιο λόγο να μην τα θέλουμε όλα λαμπίκο; Ζητάμε πολλά;
Αφού υπολειτουργεί που υπολειτουργεί εδώ και χρόνια. Δεν είναι φετινό . Με κάθε κακοκαιρία αν θυμάστε στο παρελθόν έκλεινε η Εθνική οδός σε ένα πανέτοιμο κατά την εκάστοτε κυβέρνηση μηχανισμό.
Εγώ πήγα στη δουλειά μου δεν ήταν αυτό το θέμα ούτε περιμένω κάτι περισσότερο από τους πολιτικούς.
Πλέον τους έχω απομυθοποιήσει.
Γιατί αν ήταν λαμπικο σήμερα οι δρόμοι θα έπρεπε αν ήταν σωστοί να ήταν δίκαιοι και λαμπικο και αλλού,σε άλλα θέματα. Αλλά αυτό δεν πρόκειται ποτέ να συμβεί.
Είπαμε δύσκολα αλλάζει η Ελλάς.
Κι ούτε θα γίνουμε ποτέ Ελβετία ή Γερμανία με τους αντίστοιχους κρατικούς μηχανισμούς .
Έτσι θα είμαστε να κλαιγομαστε σαν χώρα.
Γιατί μόνο να κλαιγομαστε είμαστε .
Γενικά μιλάω.
Δεν περιμένω να αλλάξει κάτι σε αυτή τη χώρα χαρακτήρισε με όπως θες.
Παραμένω απογοητευμένη εδώ και χρόνια.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,514 μηνύματα.
Γνωρίζουμε για την κακοκαιρία που επρόκειτο να έρθει εδώ και 5 μέρες. Η κυβέρνηση διατυμπάνιζε πως είναι προετοιμασμένη. Για ποιο λόγο να μην τα θέλουμε όλα λαμπίκο; Ζητάμε πολλά;

Edit: Φάγαμε το ίδιο σκατό πέρυσι τέτοια εποχή. Θα έπρεπε να ξέρουν καλύτερα, θα τολμούσε να πει κανείς.
20220124_182631.png
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Edit: Φάγαμε το ίδιο σκατό πέρυσι τέτοια εποχή. Θα έπρεπε να ξέρουν καλύτερα, θα τολμούσε να πει κανείς.
Εσύ από τα όσα έχεις δει,είδες ποτέ καμία κυβέρνηση να μαθαίνει από τα λάθη της τα προηγούμενα ή των προηγούμενων κυβερνήσεων?
Δεν έχει συμβεί .
Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου.Αυτοι είμαστε.
Μόνο από την καρέκλα μην τους κουνήσεις.
Όλα τρέχουν ρολόι ναι για εκείνους.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Είχαν διπλώσει νταλίκες στη μέση και δεν μπορούσαν να περάσουν τα εκχιονιστικα.
Αλλα στην Ελλάδα τα θέλουμε όλα λαμπικο αδιαμαρτύρητα.
Μετά κλαιμε
Η κατάσταση αυτή, μόνο να χειροτερέψει μπορεί και αυτό γιατι η βούληση αυτών που βούλονται, είναι προς αυτή την κατεύθυνση.
Ακόμα και αυτή η (βδελυρή) Δικτατορία, ωχριά μπροστά σε τόση εγκληματική αμέλεια.

Δίπλωσαν νταλίκες και πού είναι το πρόβλημα; μήπως δίπλωσαν σε όλες τις εξόδους;

Δεν μπορούσαν να κατευθύνουν τους οδηγούς, σε άλλες εξόδους, ώστε να αποσυμφορηθεί ο δρόμος;
Η μήπως δεν μπορούσαν να κλείσουν την Αττική οδό, επιτρέποντας λίγα αυτοκίνητα να μπαίνουν και σταδιακά να υπήρχε μία ροή. Αργή μεν, αλλά ροή και όχι μπλοκάρισμα.
Να πω πως αγνοούν; καλώς θα το πω.
Ομως, μπορούν να το ακούσουν όσοι είναι μέσα στο αυτοκίνητο τους;

Μάθαμε να ακούμε: αναλαμβάνω την ευθύνη.

Δεν είναι έτσι κύριοι.

Μάθετε πρώτα να λύνετε προβλήματα και μετά πείτε ότι άλλο θέλετε.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Η κατάσταση αυτή, μόνο να χειροτερέψει μπορεί και αυτό γιατι η βούληση αυτών που βούλονται, είναι προς αυτή την κατεύθυνση.
Ακόμα και αυτή η (βδελυρή) Δικτατορία, ωχριά μπροστά σε τόση εγκληματική αμέλεια.

Δίπλωσαν νταλίκες και πού είναι το πρόβλημα;

Δεν μπορούσαν να κατευθύνουν τους οδηγούς ώστε να αποσυμφορηθεί ο δρόμος;
Η μήπως δεν μπορούσαν να κλείσουν την Αττική οδό, επιτρέποντας λίγα αυτοκίνητα να μπαίνουν και σταδιακά να υπήρχε μία ροή. Αργή μεν, αλλά ροή και όχι μπλοκάρισμα.
Να πω πως αγνοούν; καλώς θα το πω.
Ομως, μπορούν να το ακούσουν όσοι είναι μέσα στο αυτοκίνητο τους;

Μάθαμε να ακούμε: αναλαμβάνω την ευθύνη.

Δεν είναι έτσι κύριοι.

Μάθετε πρώτα να λύνετε προβλήματα και μετά πείτε ότι άλλο θέλετε.
Σε ρωτώ θύμησε μου μια κακοκαιρια που λειτούργησαν όλα άψογα που δεν θρηνήσαμε και θύματα γιατί σε ορισμένες δυστυχώς είχαμε και θύματα.
Όχι μόνο να συμβουλεύσουν όπως λες ανίκανοι πως θα συμβουλεύσουν όταν στις θέσεις δεν είναι οι ικανοί?Και σε ένα διαλυμένο κρατικό μηχανισμό . Δείξε μου κάτι που λειτουργεί άψογα σε αυτή τη χώρα
Ξέρεις τι? Μόνο οι πληρωμές των δημοσίων.
Όλα τα υπόλοιπα αφημένα στο έλεος τους .
Νοσοκομεία παιδεία και πάει λέγοντας.
Γι'αυτό μετά παραλύουν όλα .
Είναι αρτζι μπούρτζι και λουλάς
ο κρατικός μηχανισμός.Το κράτος γενικά.
Αλλά λόγια να αγαπιόμαστε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Σε ρωτώ θύμησε μου μια κακοκαιρια που λειτούργησαν όλα άψογα που δεν θρηνήσαμε και θύματα γιατί σε ορισμένες δυστυχώς είχαμε και θύματα.
Όχι μόνο να συμβουλεύσουν όπως λες ανίκανοι πως θα συμβουλεύσουν όταν στις θέσεις δεν είναι οι ικανοί?Και σε ένα διαλυμένο κρατικό μηχανισμό . Δείξε μου κάτι που λειτουργεί άψογα σε αυτή τη χώρα
Ξέρεις τι? Μόνο οι πληρωμές των δημοσίων.
Όλα τα υπόλοιπα αφημένα στο έλεος τους .
Νοσοκομεία παιδεία και πάει λέγοντας.
Γι'αυτό μετά παραλύουν όλα .
Είναι αρτζι μπούρτζι και λουλάς
ο κρατικός μηχανισμός.Το κράτος γενικά.
Αλλά λόγια να αγαπιόμαστε.


Όλα δουλευουν στον αυτόματο , μολις γινει η μαλακία θα αναζητηθούν ευθύνες.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Όλα δουλευουν στον αυτόματο , μολις γινει η μαλακία θα αναζητηθούν ευθύνες.
Δουλεύουν κάποιοι δουλεύουν και σε αντίξοες συνθήκες να τα λέμε αυτά. Εκεί που δεν τολμάει κανένας χ ψ ω Μητσοτάκης.
Την κλαψα δεν καταλαβαίνω.
Κάθε φορά τα ίδια δεν γίνονται?
Μα δεν είναι η πρώτη φορά .
Σαφως περιμένεις κάποια πράγματα ως πολίτης ναι .
Τι να κάνουμε αυτή τη χώρα έχουμε. Όπως είναι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εγω αν ήμουν Μητσοτακης θα τους έλεγα στην ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ οτι θα δουλεψει μονο με το 50% της συνολικης χωρητικοτητας. Και μολις αρχιζει κ ριχνει καλό δεν μπαινει κανεις άλλος και κλεινει μονο για εκτακτα. Αν αποψε πάθει κάτι κάποιος πχ κανα εμφραγμα πως θα πάει στο νοσοκομειο ;

Αλλα ετσι κ αλλιως μια ζωη σε αυτη τη χωρα για δημοσιες σχέσεις ζουν δεν υπάρχει και κανας αρχιδάτος να παιρνει αποφάσεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.



"Γεια είμαι ο τύπος που βόλεψε το κ@@@λο του στο δημόσιο. Ήρθα να σε βγάλω απο εδώ. "
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.



"Γεια είμαι ο τύπος που βόλεψε το κ@@@λο του στο δημόσιο. Ήρθα να σε βγάλω απο εδώ. "
βρε καλα τα λες αλλα γενικα με την κακοκαιρια ειναι :D
1643046981472.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Μου ειπε το μεσημέρι η θεια αν δουλευουν σημερα τα ντελιβερι της λέω μην παραγγειλεις καλύτερα θα τους ταλαιπωρησεις χωρις λόγο. Μου λέει δίκιο έχεις.

Φτιαξε λιγα μακαρονια με σάλτσα μια μέρα ειναι.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Μου ειπε το μεσημέρι η θεια αν δουλευουν σημερα τα ντελιβερι της λέω μην παραγγειλεις καλύτερα θα τους ταλαιπωρησεις χωρις λόγο. Μου λέει δίκιο έχεις.

Φτιαξε λιγα μακαρονια με σάλτσα μια μέρα ειναι.
μα εγω σε τετοια καιρικα φαινομενα δεν παραγγελνω ουτε οταν βρεχει καταρρακτωδως και η αλλη γραφει στα αρνητικα σχολια αργησε μια ωρα να ερθει η παραγγελια.
Δειχνεις να μην νιωθεις καν τον αλλον.Και ειναι κριμα γιατι οι ντελιβεραδες για ενα μεροκαματο ρισκαρουν και τη ζωη τους σε οδηγους μην πω,για να φαει η αλλη το σουβλακι της ζεστο.Και δεν ειναι οι μονοι.
Εχω παραγγειλει ναι.
Αλλα οχι σε τετοιες συνθηκες.
Γιατι απλα καταλαβαινω.
Και εξαλλου παντα εχω κατι στο ψυγειο και κοντα μου μινι μαρκετ μικρα οποτε και γενικος αποκλεισμος να γινει :D θα πεταχτω να παρω κατι.
Πιστευω αυτα μπορει να ειναι μικρα και ανεπαισθητα που λεμε αλλα ειναι αυτονοητα.
Οχι για ολους βεβαια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top