Κακοκαιρία στην Αττική 2023: Κλειστά σχολεία και τηλεργασία

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Μας έχουν πρήξει με την κακοκαιρία. Στον Καναδά έχει -40 βαθμούς. Εκεί μάλλον θα τους στέλνουν sms κάθε πεντάλεπτο.

Κούλη με sms δε λιώνει το χιόνι μπρο
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Eπιτελους χιονι στα Γερανεια...αν κατεβει και πιο χαμηλα,δεν με χαλαει.. :hehe:
Παντως στο βουνο μου χιονιζει..

 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Άρχισε να χιονίζει και εδώ λίγο ανατολικά από το κέντρο Αθήνας αλλά δεν ρίχνει πυκνό χιόνι.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Εδώ έχει παγώσει το σύμπαν αλλά δεν έχει ρίξει χιόνι ….νότια προάστια
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Έλεος. Χιονίζει 1 φορά το χρόνο και αν και βάζουν τα παιδιά να παρακολουθήσουν το σχολείο μέσω webex...
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,543 μηνύματα.
Εμείς εδώ Πάτρα έχουμε παγώσει αλλά δεν λέει να χιονίσει (κλασικά).
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Μακάρι να μην παω στην δουλειά 🥹🥹
Εγω παλι δεν θελω να πουν κλειστα ταν σχολεια στην κορινθια διοτι θα κανουμε τηλεκπαιδευση και δεν μου αρεσει.1000 φορες αφου κανουμε μαθημα,να ειναι ζωντανο.:cool2: Αν ηταν να αμς το χαρισουν εντελως τοτε ναι:hehe:
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Εγω παλι δεν θελω να πουν κλειστα ταν σχολεια στην κορινθια διοτι θα κανουμε τηλεκπαιδευση και δεν μου αρεσει.1000 φορες αφου κανουμε μαθημα,να ειναι ζωντανο.:cool2: Αν ηταν να αμς το χαρισουν εντελως τοτε ναι
Εγω παλι δεν θελω να πουν κλειστα ταν σχολεια στην κορινθια διοτι θα κανουμε τηλεκπαιδευση και δεν μου αρεσει.1000 φορες αφου κανουμε μαθημα,να ειναι ζωντανο.:cool2: Αν ηταν να αμς το χαρισουν εντελως τοτε ναι:hehe:
και να μην δείξουν την χρησιμότητα της τηλεκπαίδευσης που είναι μια αποτυχία ;σου λέει εμεις είμαστε πανέτοιμοι και ας κολλάει το Ίντερνετ 😂
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Τι λέει παιδιά, θα χιονίσει και στο κέντρο της Αθήνας αύριο λέτε; Νότια του κέντρου έριχνε λίγο χιόνι ως και πριν λίγο πάντως!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Τι λέει παιδιά, θα χιονίσει και στο κέντρο της Αθήνας αύριο λέτε; Νότια του κέντρου έριχνε λίγο χιόνι ως και πριν λίγο πάντως!
Έχουν πει οτι και να χιονίσει δε θα το στρώσει. Παρ' όλα αυτά πρόσεχε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Στο Λουτρακι παντως ξεκινησε ενα πολυ ψιλο χιονακι.Ψιλοθ...αλλα ειναι χιονι.Θερμοκρασια δε,2 βαθμοι!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.

Ακολουθήστε τις οδηγίες των ειδικών μ μην διαβάζετε ότι να ναι στο Ίντερνετ. Έρχονται επικίνδυνες χιονοπτωσεις ακόμη και μέσα στην Αττική.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

Έλεος. Χιονίζει 1 φορά το χρόνο και αν και βάζουν τα παιδιά να παρακολουθήσουν το σχολείο μέσω webex...
Όταν είσαι ανίκανος να διαχειριστείς το παραμικρό, τα δημόσια σχολεία έχουν προβλήματα κτιριακών υποδομών, έλλειψη επαρκούς θέρμανσης, ανύπαρκτη πρόνοια καθαρισμού των προαυλίων από τους δήμους και είναι στοίχημα το αν θα παραμείνουν παντού και σ όλα τα σημεία οι κεντρικοί ανοιχτοί, ώστε οι δασκαλοι-καθηγητές να μπορέσουν να μετακινηθούν στα σχολεία (δεν μένουν όλοι δίπλα, ειδικά αυτοί που καλύπτουν ώρες και σε 3-4 σχολεία ταυτόχρονα), τότε σου μένει μόνο να κανεις τον κλόουν, να στέλνεις τρομοκρατικά μηνυματακια και να παραλυεις το σύμπαν παλουκώνοντας το μέσα :jester:

The same thing over and over again pfff🥺
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.

Ρε παιδια μη γκρινιάζετε επειδή κλείνει μια δυο μερες το συστημα αράξτε σπίτι δείτε καμια σειρά πατε γυμναστήριο καντε σεξ κτλ.

Μη τρελαινομαστε! Καλο ειναι.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Ρε παιδια μη γκρινιάζετε επειδή κλείνει μια δυο μερες το συστημα αράξτε σπίτι δείτε καμια σειρά πατε γυμναστήριο καντε σεξ κτλ.

Μη τρελαινομαστε! Καλο ειναι.
Ναι, η συντριπτική πλειοψηφία των εργαζομένων που δουλεύουν στην εστίαση και στο λιανεμποριο με τηλεργασια θα δουλέψουν...

Εδώ καλά-καλά οι δουλειές γραφείου του ιδιωτικού τομέα δεν δουλεύουν με τηλεργασία...

Μιλάτε εκ του ασφαλούς κάποιοι, κρυμμένοι πίσω από την μονιμότητα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όταν είσαι ανίκανος να διαχειριστείς το παραμικρό, τα δημόσια σχολεία έχουν προβλήματα κτιριακών υποδομών, έλλειψη επαρκούς θέρμανσης, ανύπαρκτη πρόνοια καθαρισμού των προαυλίων από τους δήμους και είναι στοίχημα το αν θα παραμείνουν παντού και σ όλα τα σημεία οι κεντρικοί ανοιχτοί, ώστε οι δασκαλοι-καθηγητές να μπορέσουν να μετακινηθούν στα σχολεία (δεν μένουν όλοι δίπλα, ειδικά αυτοί που καλύπτουν ώρες και σε 3-4 σχολεία ταυτόχρονα), τότε σου μένει μόνο να κανεις τον κλόουν, να στέλνεις τρομοκρατικά μηνυματακια και να παραλυεις το σύμπαν παλουκώνοντας το μέσα :jester:

The same thing over and over again pfff🥺
To πρόβλημα μου δεν είναι ότι θα κλείσουν τα σχολεία (εννοείται πρέπει να κλείσουν) αλλά το ότι αντί να αφήσουν τα παιδιά να αράξουν στο χιόνι τα βάλουν να κάνουν μάθημα μέσω webex...

Την προηγούμενη φορά κάνανε αφήσαν τον κόσμο να πάει στις δουλειές και στο τέλος κατηγορούσαν την Αττική οδό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Ναι, η συντριπτική πλειοψηφία των εργαζομένων που δουλεύουν στην εστίαση και στο λιανεμποριο με τηλεργασια θα δουλέψουν...

Εδώ καλά-καλά οι δουλειές γραφείου του ιδιωτικού τομέα δεν δουλεύουν με τηλεργασία...

Μιλάτε εκ του ασφαλούς κάποιοι, κρυμμένοι πίσω από την μονιμότητα.

Ελα κάνε τη δουλειά που κάνω και μετά μπορείς να έχεις άποψη να μ λες οτι κρύβομαι πισω απο την μονιμότητα.

Δε θα θυσιάσουμε την ακεραιότητα των ανθρώπων για τις ιδιωτικές επιχειρήσεις περυσι εγκλωβίστηκαν στην Αττική οδό και κοντεψαμε να έχουμε νεκρους.

Ο Στρατός σας έσωσε... Αυτοί που κρυβονται πισω απο την μονιμότητα. Κατά τα λεγόμενα σ.

Για να μην έχουμε λοιπόν τα περσινα..
Φέτος έχουμε αυτές τις λογικές αποφάσεις.

Εγώ βέβαια ουτε περυσι είχα βγει... Εχω μάθει όταν μιλάμε οι ειδικοί για ένα θέμα π δεν ξέρω να τους ακουω. Σε αντίθεση με κάποιους εξυπνάκηδες. Που κυκλοφορουν ανάμεσα μας κ έχουν γνώμη για όλα ακόμη κ για δουλειές π δεν γνωρίζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Η όλη φάση είναι από το σπίτι σου περνώ και τηγανίζεις ψάρια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top