Κακοκαιρία στην Αττική 2023: Κλειστά σχολεία και τηλεργασία

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Η όλη φάση είναι από το σπίτι σου περνώ και τηγανίζεις ψάρια

Η φάση είναι ότι κρίνεις πολυ ευκολα τους ανθρώπους κ τους λες ανίκανους που αποφάσισαν κάτι λογικό για την υγεία κ την ακεραιότητα των ανθρώπων λόγω κακοκαιρίας.

Δε χρειάζεται τόσο αυστηρή κριτική. Και στη τελική 1-2 μέρες είναι. Αν είναι έτσι να δουλευουν και οι ντελιβεράδες αυριο για να χει τζίρο ο κάθε επιχειρηματίας που δε κρυβεται κ πισω απο τη μονιμοτητα.

Να ξεπαγιασει ο ντελιβερας κ ο κάθε ιδιωτικός υπάλληλος που ενδέχεται ο εργοδότης του να μην εχει καν θέρμανση για να μη μείνουμε εμείς μια μέρα χωρίς υπηρεσίες. Αυτό ήταν το νόημα μου κ δεν ήταν περνω από το σπίτι σ κ τηγανίζεις ψαρια που έγραψες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Ναι οκ,καποιοι δεν θα θησαυρισουν και αυριο,αλλα τοσο καιρο χειμωνα δεν ειδαμε, ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΡΓΑ,καθως εντομα βγηκαν πριν την ωρα τους και κανουν ζημιες ,η φυση τρελαθηκε,τα τρωκτικα πολλαπλασιαστικαν και δν τα λεω εγω αυτα,ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ ΝΕΑ,αρθρο ειδικων που λεει για πληγματα απο τον ανυπαρκτο χειμωνα που ειχαμε ακομα και να ερθει μετα βαρυχειμωνια,οπως και εγινε.Δυστυχως οι επιπτωσεις θα μεινουν,αλλα σε λιγοτερο βαθμο αφου εστω και αργα ηρθε ο χειμωνας.

Περα απο το μαγαζακι του ταδε που μια μερα μπορει να κλεισει,υπαρχει ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ.

Και το συνολο ζημιωνεται οταν η φυση τρελλαινεται.ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΥΔΡΟΦΟΡΟ ΟΡΙΖΟΝΤΑ.Και καθε εποχη στην ωρα της.
Οποτε μην γκρινιαζουμε για κατι που επρεπε να εχει γινει και γινεται αργα.
Θενκγιου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Ουτε που ξέρουν κάποιοι κ κάποιες ποσες επιχειρήσεις λειτουργουν χωρίς θέρμανση και δεν το λένε οι υπάλληλοι για να μην απολυθουν.

Πολυ σωστή η απόφαση για τηλεργασία αυριο. Και για διακοπή κυκλοφορίας. Θα υπάρξουν αλλά σοβαρότερα θέματα π έχει να λυσει η πολιτικη προστασια και όχι να απεγκλωβισει κάποιον που βγήκε έξω για ψίλου πηδημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

To πρόβλημα μου δεν είναι ότι θα κλείσουν τα σχολεία (εννοείται πρέπει να κλείσουν) αλλά το ότι αντί να αφήσουν τα παιδιά να αράξουν στο χιόνι τα βάλουν να κάνουν μάθημα μέσω webex...

Την προηγούμενη φορά κάνανε αφήσαν τον κόσμο να πάει στις δουλειές και στο τέλος κατηγορούσαν την Αττική οδό.

Εννοείται ότι πρεπει να κλείσουν. Ο παγετος σε κάθε σημείο δεν είναι ευκολα αντιμετωπισιμος και αν κάποιο παιδακι γλιστρήσει κ σπάσει κανα κεφάλι μετά θα λέμε οι ανίκανοι π δεν έκλεισαν....

Τα δε μηνυματα απο το 112 μια χαρά. Καλά κάνουν οι αρχές κ προειδοποιουν. Καμιά φορά η δυναμη της φυσης είναι δυσκολο να ελεγχθεί.

Είδαμε κ πςρυσι εγκλωβίστηκε τόσος κόσμος στην Αττική οδό. Η Αττική οδός ιδιωτική δεν είναι ; ο στρατός επενεβη που τον λενε δημόσιο κ μονιμότητα.

Και στη τελική η Ελλάδα δεν είναι μια χώρα όπως οι ΗΠΑ που κάθε εποχή έχει σίγουρα χιονι για 2-3 μήνες. Μη τρελαθουμε κ τελείως.

Μια χαρά οργάνωση βλέπω φέτος εγώ κ μπράβο στην κυβέρνηση για αυτό. Μη κραζουμε μόνο. Απλά για να νιώσουμε ανωτεροι από τους ανθρώπους που είναι μέσα σε γραφεία αυτή τη στιγμή κ δουλευουν ένα σχέδιο για να είμαστε ασφαλείς. Όσο πιο ασφαλείς γίνεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είδαμε κ πςρυσι εγκλωβίστηκε τόσος κόσμος στην Αττική οδό. Η Αττική οδός ιδιωτική δεν είναι ; ο στρατός επενεβη που τον λενε δημόσιο κ μονιμότητα.
Η Αττική οδός είναι δημόσιος δρόμος. Η διαχείρισή της γίνεται από ιδιωτική εταιρεία και ως ιδιωτική εταιρεία οι δυνάμεις της είναι περιορισμένες. Δεν μπορεί να απαιτούμε μια ιδιωτική εταιρεία να μπορεί να διαχειριστεί μια τέτοιου μεγέθους κρίση. Αυτή ήταν δουλειά του κράτους. Η Αττική οδός εκβιάστηκε από την κυβέρνηση (εκμεταλευόμενη το μισός στο ιδιωτικό τομέα της αντιπολίτευσης) να πάρει την ευθύνη πάνω της.

Το λάθος πέρσι ήταν καθαρά της κυβέρνηση που ενώ είχε τη πρόγνωση το καιρό δεν έστειλε τον κόσμο στις δουλειές του για να μην πάρεις πάνω της το πολιτικό κόστος να κλείσει τις επιχειρήσεις χωρίς λόγο.

Και στη τελική η Ελλάδα δεν είναι μια χώρα όπως οι ΗΠΑ που κάθε εποχή έχει σίγουρα χιονι για 2-3 μήνες. Μη τρελαθουμε κ τελείως.
Αυτό το απλό πράγμα πολύ κόσμος δεν το καταλαβαίνει. Τα εκχιονιστικά, το αλάτι κ.λπ. στοιχίζουν. Σε μια περιοχή που χιονίζει 3 μήνες θα βγάλουν τα λεφτά τους. Στην Αθήνα που χιονίζει 1 φορά τα 2 χρόνια το πιο value4money ειναι να κλείσεις για 2 μέρες τα σχολεία και τις επιχειρήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Πάντως είπαν ότι σουπερμάρκετ φαρμακεία ντελίβερι κούριερ θα λειτουργήσουν μέχρι τις 6 αύριο ….
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μια χαρά οργάνωση βλέπω φέτος εγώ κ μπράβο στην κυβέρνηση για αυτό. Μη κραζουμε μόνο. Απλά για να νιώσουμε ανωτεροι από τους ανθρώπους που είναι μέσα σε γραφεία αυτή τη στιγμή κ δουλευουν ένα σχέδιο για να είμαστε ασφαλείς. Όσο πιο ασφαλείς γίνεται.
Ξεχνάς ότι είναι Κυριακή. Καθημερινές τα αυτοκίνητα είναι μποτιλιαρισμένα χωρίς χιονιά. Εκτός αν πιστεύεις ότι όλοι έχουν αλυσίδες πλέον επειδή έτσι λέει ο ΚΟΚ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάντως είπαν ότι σουπερμάρκετ φαρμακεία ντελίβερι κούριερ θα λειτουργήσουν μέχρι τις 6 αύριο ….
Λάθος.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Ξεχνάς ότι είναι Κυριακή. Καθημερινές τα αυτοκίνητα είναι μποτιλιαρισμένα χωρίς χιονιά. Εκτός αν πιστεύεις ότι όλοι έχουν αλυσίδες πλέον επειδή έτσι λέει ο ΚΟΚ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Λάθος.
Λάθος το είπαν ή λάθος σαν κίνηση;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Έπρεπε να είναι τελείως κλειστά. Τα φαρμακεία να δουλεύουν μόνο ορισμένα που θα τα ορίσει ο κάθε δήμος (εφημερεύοντα)
Καλά ναι δεν διαφωνώ αντιθέτως….εδώ είδα σήμερα μηχανάκι ντελίβερι στον διονυσο έλεος δηλαδή
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Ρε παιδια μη γκρινιάζετε επειδή κλείνει μια δυο μερες το συστημα αράξτε σπίτι δείτε καμια σειρά πατε γυμναστήριο καντε σεξ κτλ.

Μη τρελαινομαστε! Καλο ειναι.
Όταν είσαι μόνιμος όλα είναι ωραία. Όταν όμως κάθεσαι και εργάζεσαι και μετά βιας παίρνεις έναν βασικό αυτές οι μέρες στοιχίζουν από τον μισθό σου.

Δεν ζουν όλοι σε αυτή τη φούσκα που είσαι εσύ.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.

Άντε μπράβο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Όταν είσαι μόνιμος όλα είναι ωραία.

Κοίτα όπως δεν γνωρίζω τις συνθήκες της εργασίας σου έτσι δεν ξέρεις κ εσυ τις δικές μας. Αλλά γράφεις αυτό επειδή είσαι δυσαρεστημένη με τον βασικό που παιρνεις και ποιος είναι τώρα ο Ντεβιλ που θα μπει να μας γράψει ο παλιοβολεμενος κτλ.

Ο ντεβιλ λέει κάτι απλό


Τα λένε και οι ειδικοί δηλαδή.

Τα υπόλοιπα περι βασικου και αν ο εργοδοτης έχει φτάσει στο θράσος να σ κόβει μισθό επειδή δεν πηγες λόγω σφοδρής κακοκαιρίας στη δουλειά... Λες κ αμα πεσεις κ σπάσεις κανα ποδι η εγκλωβιστεί ς θα αναλάβει αυτός... Δεν ξέρω γιατί μ τα γράφεις.

Αν βλέπεις τέτοια αισχη να ψάξεις γρήγορα για άλλη δουλειά γιατί ο εργοδότης αυτός είναι για φάπες.

Δεν ζω εγώ σε φουσκα. 36 χρονών είναι κ εχω πςρασει πολλα στη δουλειά μου. Εσυ τώρα ξεκίνησες.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Οι περισσότεροι εργοδότες θα απαιτήσουν από τους εργαζόμενους να πάρουν "άδεια" για αυτές τις ημέρες, η οποία ναι μεν πληρώνεται αλλά αφαιρείται από τις συνολικές. Δύσκολα βρίσκεις σωστό εργοδότη στις μικρομεσαίες επιχειρήσεις.

Οι πιο άχρηστοι λογικά θα ζητήσουν πίσω και το μεροκάματο.

Για να μην μιλήσω για αυτούς που μένουν σπίτι και στάνταρ θα ζητήσουν ντελιβερι...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Καλά και εγώ αυριο από ότι έμαθα θα χρεωθω άδεια αλλά δεν με ενδιαφέρει.

Δεν προκειται να σκοτωθώ για κανέναν κ εφόσον δεν υπάρχει ανάγκη επείγουσα. Να πνιγοταν κάποιος να παω.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Οι περισσότεροι εργοδότες θα απαιτήσουν από τους εργαζόμενους να πάρουν "άδεια" για αυτές τις ημέρες, η οποία ναι μεν πληρώνεται αλλά αφαιρείται από τις συνολικές. Δύσκολα βρίσκεις σωστό εργοδότη στις μικρομεσαίες επιχειρήσεις.

Οι πιο άχρηστοι λογικά θα ζητήσουν πίσω και το μεροκάματο.

Για να μην μιλήσω για αυτούς που μένουν σπίτι και στάνταρ θα ζητήσουν ντελιβερι...
Εδώ ορισμένοι βάζω τον εαυτό μου μέσα δεν μπορούμε ούτε να αρρωστήσουμε που αρρωστησα, με είδε γιατρος μου έκανε σύσταση να μην πάω στη δουλειά για 3 μέρες και μου λέει έλα την 3η μέρα αν δεν πονάς πολύ γιατί τρέχουν οι δουλειές.

Δηλαδή δεν είμαστε όλοι αραχτοί και λάιτ ε και να λείψουμε μια μέρα από τη δουλειά δεν χάθηκε ο κόσμος. Η ψυχή μου το ξέρει με τι τρόμο είχα μην με απολύσει γιατί επειδή ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ.

άρα @Devil μιλάς εκ του ασφαλούς. Και θα σε παρακαλούσα να μην το κάνεις αυτό γιατί αρκετοί από εμάς εδώ η μία μέρα να λείψεις είναι πρόβλημα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
@BeatrixKiddo σορρυ που θα στο πω αλλά συντηρείς μια κατάσταση η οποία είναι εις βάρος σου. Αυτά που γράφεις για τον εργοδότη σου είναι τραγικά κ θα έπρεπε να ντρέπεται. Δεν ζουμε στη γαλέρα ουτε δίνουν κ τόσα πολλα για να έχουν απαιτήσεις να μην αρρωστήσεις κιόλας.

Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς. Μιλάμε για ανθρώπινες συνθήκες εργασίες κ οχι για δυσκολίες στη δουλειά. Μιλαω βάζοντας κάποια πραγματα στην θέση τους.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,897 μηνύματα.
Εδώ ορισμένοι βάζω τον εαυτό μου μέσα δεν μπορούμε ούτε να αρρωστήσουμε που αρρωστησα, με είδε γιατρος μου έκανε σύσταση να μην πάω στη δουλειά για 3 μέρες και μου λέει έλα την 3η μέρα αν δεν πονάς πολύ γιατί τρέχουν οι δουλειές.

Δηλαδή δεν είμαστε όλοι αραχτοί και λάιτ ε και να λείψουμε μια μέρα από τη δουλειά δεν χάθηκε ο κόσμος. Η ψυχή μου το ξέρει με τι τρόμο είχα μην με απολύσει γιατί επειδή ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ.

άρα @Devil μιλάς εκ του ασφαλούς. Και θα σε παρακαλούσα να μην το κάνεις αυτό γιατί αρκετοί από εμάς εδώ η μία μέρα να λείψεις είναι πρόβλημα.
Πολύ στενάχωρο αυτό που έζησες.
Απάνθρωπο.
Έχεις δική σου επιχείρηση και δεν μπορούσες να λείψεις; Ή δεν σου δίνει άδεια; Κανονικά πρέπει είτε να του βαρεσεις καταγγελία είτε να σηκωθείς να αλλάξεις δουλειά. Η γαϊδουρια των Ελλήνων εργοδοτών έχει προκύψει επειδή κανείς μας δεν κάνει τίποτα εναντίον τους
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
Άφου δεν πέφτει χιόνι (νταξ, το πρωι έριξε κάτι εδώ), πέφτουμε εμείς από τα σύννεφα.

Κακά τα ψέμματα, το δημόσιο είναι ένας καλός εργοδότης (όχι στα μισθά, σε όλα τα υπόλοιπα), σε αντίθεση με πολλούς ιδιώτες, που και μισθό/άδεια θα σου κόψουν σε τέτοιο ενδεχόμενο, και θα σε βάλουν να δουλέψεις ενώ είσαι κομμάτια (πόσοι στην εστίαση έχουν δουλέψει με κόβιντ γιατί δεν άφηναν οι εργοδότες να δηλώσουν τα τεστ πχ) και πολλά άλλα τα οποία ο εργαζόμενος θα φάει στη μάπα γιατί είναι στην ανάγκη.

Οπότε ενσυναίσθηση γιατί σε τέτοιες καταστάσεις δεν μπορούν να πουν όλοι "θα κάτσω μωρέ/θα πάρω τηλεργασία αύριο".
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,897 μηνύματα.
Άφου δεν πέφτει χιόνι (νταξ, το πρωι έριξε κάτι εδώ), πέφτουμε εμείς από τα σύννεφα.

Κακά τα ψέμματα, το δημόσιο είναι ένας καλός εργοδότης (όχι στα μισθά, σε όλα τα υπόλοιπα), σε αντίθεση με πολλούς ιδιώτες, που και μισθό/άδεια θα σου κόψουν σε τέτοιο ενδεχόμενο, και θα σε βάλουν να δουλέψεις ενώ είσαι κομμάτια (πόσοι στην εστίαση έχουν δουλέψει με κόβιντ γιατί δεν άφηναν οι εργοδότες να δηλώσουν τα τεστ πχ) και πολλά άλλα τα οποία ο εργαζόμενος θα φάει στη μάπα γιατί είναι στην ανάγκη.

Οπότε ενσυναίσθηση γιατί σε τέτοιες καταστάσεις δεν μπορούν να πουν όλοι "θα κάτσω μωρέ/θα πάρω τηλεργασία αύριο".
Ειδικά στην Ελλάδα ο κάθε απατεώνας ιδιώτης εργοδότης κάνει ο,τι γουστάρει δίχως φόβο για συνέπειες γιατί δεν υπάρχει σωστός οργανισμός προστασίας δικαιωμάτων εργαζόμενου και ούτε και σωστή νομοθεσία. Στο εξωτερικό τους τραβάς στο δικαστήριο και πολύ πιθανό να κερδίσεις και να πάρεις και καλή αποζημίωση και ολας. Εδώ...μια δικη έχεις, 10 χρόνια αναβολή🤡
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
@BeatrixKiddo σορρυ που θα στο πω αλλά συντηρείς μια κατάσταση η οποία είναι εις βάρος σου. Αυτά που γράφεις για τον εργοδότη σου είναι τραγικά κ θα έπρεπε να ντρέπεται. Δεν ζουμε στη γαλέρα ουτε δίνουν κ τόσα πολλα για να έχουν απαιτήσεις να μην αρρωστήσεις κιόλας.

Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς. Μιλάμε για ανθρώπινες συνθήκες εργασίες κ οχι για δυσκολίες στη δουλειά. Μιλαω βάζοντας κάποια πραγματα στην θέση τους.
Ποτέ δεν έδειξε ο Έλληνας εργοδοτης κατανόηση η έστω απλά ανθρωπιά. Οι εξαιρέσεις είναι λίγες. Για αυτούς είσαι ένα κουφάρι που τους φέρνει λεφτά.

Πρέπει όμως και κάπου να δουλέψω και να ξεκινήσω κανείς δεν ξεκινάει με 850€ μηνιαίο μισθό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πολύ στενάχωρο αυτό που έζησες.
Απάνθρωπο.
Έχεις δική σου επιχείρηση και δεν μπορούσες να λείψεις; Ή δεν σου δίνει άδεια; Κανονικά πρέπει είτε να του βαρεσεις καταγγελία είτε να σηκωθείς να αλλάξεις δουλειά. Η γαϊδουρια των Ελλήνων εργοδοτών έχει προκύψει επειδή κανείς μας δεν κάνει τίποτα εναντίον τους
Εργαζόμενη του είμαι και μου είπε να γυρίσω στο πόστο μου ενώ ήμουν άρρωστη.
Απλά άστο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top