Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Noμίζω ότι έχεις ρίξει πολύ χαμηλά την έννοια της αγάπης...αν αξιολογείς ένα άτομο από το πόσο καλά χρησιμοποιεί το πουλί του στην σεξουαλική πράξη. Τελικά όλα για ένα πουλί και μια τρύπα γίνονται; Εκεί φτάσαμε ρε γαμώτο..:hmm:

Το σεξ είναι ανάγκη. Όταν δεν το ευχαριστιέσαι το ψάχνεις αλλού. Κι όταν απατάς, τότε ρίχνεις την έννοια της αγάπης. Δεν είπα κάτι ακραίο. Γιατί δηλαδή σώνει και και καλά να μετραμε μόνο τον χαρακτήρα? Αν πει κάποιος πως κοιτάει μόνο αυτό, θα πει ψέμματα. Αν δεν ευχαριστιέσαι το σεξ με τον σύντροφο σου, τότε δεν κάνεις έρωτα. Κι όταν δεν κάνεις έρωτα και είσαι αλλού, ή το ζητάς αλλού, τότε ναι, καλύτερα να χωρίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Λιλ αιθεροβάμων συμφωνω.....Μερικοί ίσως να με πουν ρηχή, αλλά πιστεύω ότι το σεξ παίζει σημαντικό ρόλο μαζί με πολλά άλλα σε μία σχέση. Εάν λείπει το καλό σεξ κάποια στιγμή θα αρχίσεις να το σκέφτεσαι (εάν το έχεις ζήσει) , θα σου λείψει. Μπορείς να επιλέξεις να ζήσεις χωρις αυτό. Αλλά ένα ζευγάρι είναι ευτυχισμένο και ολοκληρωμένο έχοντας μία υγιή αισθηματική και σεξουαλική σχέση. Αν λείπει ένα κομμάτι, δεν υπάρχει πλήρης ''ευτυχία''. Όμως υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης όπως είπαν μερικοί πιο πάνω, δηλαδή με μια κουβέντα περι του τι αρέσει στον έναν και τι στον άλλον... Ειδικά στην αρχή υπάρχει κατ εμε ένα χρονικό περιθώριο που ανακαλύπτεις το ταίρι σου....
Ωστόσο τι να πω, μου έχει τύχει να κάνω σχέση παλαιότερα και στο φιλί ακόμη να μην υπάρχει κανένας συντονισμός. Διαφορετικά κύμματα... Απομακρυνθήκαμε σαν τους ίδιους πόλους ενός μαγνήτη. Πόσο μάλλον στο σεξ να σου συμβεί αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Λιλ αιθεροβάμων συμφωνω.....Μερικοί ίσως να με πουν ρηχή, αλλά πιστεύω ότι το σεξ παίζει σημαντικό ρόλο μαζί με πολλά άλλα σε μία σχέση. Εάν λείπει το καλό σεξ κάποια στιγμή θα αρχίσεις να το σκέφτεσαι (εάν το έχεις ζήσει) , θα σου λείψει. Μπορείς να επιλέξεις να ζήσεις χωρις αυτό. Αλλά ένα ζευγάρι είναι ευτυχισμένο και ολοκληρωμένο έχοντας μία υγιή αισθηματική και σεξουαλική σχέση. Αν λείπει ένα κομμάτι, δεν υπάρχει πλήρης ''ευτυχία''. Όμως υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης όπως είπαν μερικοί πιο πάνω, δηλαδή με μια κουβέντα περι του τι αρέσει στον έναν και τι στον άλλον... Ειδικά στην αρχή υπάρχει κατ εμε ένα χρονικό περιθώριο που ανακαλύπτεις το ταίρι σου....
Ωστόσο τι να πω, μου έχει τύχει να κάνω σχέση παλαιότερα και στο φιλί ακόμη να μην υπάρχει κανένας συντονισμός. Διαφορετικά κύμματα... Απομακρυνθήκαμε σαν τους ίδιους πόλους ενός μαγνήτη. Πόσο μάλλον στο σεξ να σου συμβεί αυτό...

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δηλαδή να "ανεχτείς" αυτο το πράγμα και να μην ψάξεις γι αυτο που είναι για σένα. Δεν είναι όλοι για όλους. Πως να το κάνουμε? Και στην τελική απο προσωπική εμπειρία, όσες κοπέλες ξέρω και είχαν τέτοιο θέμα, ΟΛΕΣ στο τέλος βρίσκαν την δικαιολογιά του τύπου θέλω να μείνω μόνη μου ή δεν είμαι αρκετά καλή για σένα ή δεν θέλω να προχωρήσω σε σχέση. Αυτό καλύτερο είναι? Δεν υπάρχει λόγος να καταπιέζεις τα θέλω σου. Ετσι όπως δεν θα σ άρεσε να σου λέει ψέμματα (παράδειγμα), έτσι κι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μα είναι πολύ καλύτερο να το τελειώσεις απο την αρχή προτού υπάρξει απιστία....Και στο κάτω κάτω, αν είσαι ειλικρινής με τον άλλον και του πεις ότι σε αυτο το κομματι πιστευεις δε τα πατε καλα κτλ κτλ... δε νομιζω ο αλλος να επαναπαυθει. Μια λυση θα δοθει. Και πανω απολα πρεπει να ειμαστε ειλικρινης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δεν ξερω τι θα εκανα...το πιθανοτερο θα εβρισκα τροπους,λυσεις,δεν ξερω τι ετσι ωστε να γινει πιο ενδιαφερον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
να μια φυσιολογικη αντιδραση : https://www.youtube.com/watch?v=lWxklwg4a38

:loltooth:

βεβαια υπαρχει και το αλλο ακρο: https://www.youtube.com/watch?v=lZwxG50bGpk&NR=1

πφφφ! γυναικες! με τιποτα δεν ειναι ικανοποιημενες!

προσωπικα δε ξερω τι θα εκανα. ωστοσο αν εγω ημουν το προβλημα και δεν ικανοποιουσα το συντροφο μου... τι να πω... ας με χωριζε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Το θέμα είναι να μη σου τύχει.....Αν σου τύχει και υπάρχουν συναισθήματα στη μέση, άστα να πάνε...Είναι όμως ένας πάρα πολύ σημαντικός παράγοντας και καλό είναι να ξέρουμε εμείς οι γυναίκες, ό,τι, όσο δεν μιλάμε, τόσο το χειρότερο...

--------------------------------

Bottom line: είναι σημαντικό το καλό σεξ. Δεν είναι θέμα "εγωισμού", αλλά καθαρό θέμα χημείας. Όπως και να το θέσουμε, το συμπέρασμα είναι πως σχέση χωρίς καλό σεξ είναι συμβιβασμός. Αργά ή γρήγορα θα σπάει ή, αν όχι, θα ζήσουν και οι δύο δυστυχισμένοι. Οπότε το καλύτερο είναι αν βλέπετε ότι δεν τραβάει όσες προσπάθειες και να κάνετε ... χωρίστε για το καλό και των δύο σας.

ακριβώς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Δεν είμαι κανένας άνθρωπος που μόνο στο σεξ γυρίζει το μυαλό του, αλλά για εμένα προσωπικά το καλό κρεβάτι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο... Αν ο άλλος δεν είναι καλός στο κρεβάτι πόσο θα υπομένω ένα κακό σεξ και κατά πόσο θα μπω στην διαδικασία να το συζητήσω? Ξέρω εκ πείρας ότι δεν θα το αντέξω δεύτερη φορά και προσωπικά θα βρω μια δικαιολογία να το σταματήσω εξαρχής. Εξάλλου δεν χωράν όλα τα θέματα περεταίρω κουβέντα, δεν βρίσκονται λύσεις για όλα τα θέματα και όταν κάνω σεξ δεν το βλέπω ότι κάνω ψυχικό !!! πρέπει να με ευχαριστεί και να ευχαριστείται κι ο άλλος !!! όπως αν σε κάποιον δεν αρέσει το σεξ που κάνω εγώ προτειμώ να μου το πει και να με χωρίσει ή να με χωρίσει με όποια δικαιολογία, παρά να ψαχτεί αλλού εν αγνοία μου !!!

επίσης - πιο φιλοσοφικός στοχασμός - νομίζω ότι το καλό σεξ συνοδεύεται με το συναίσθημα και την χημεία μεταξύ 2 ανθρώπων.... αν υπάρχουν αυτά, το καλό κρεβάτι είναι δεδομένο... έτσι τουλάχιστον το ζω εγώ !!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως μιλάτε για κακο σεξ λες και ειναι καποιο προιον που κυκλοφορει στα μαγαζια, και ειναι κακης ποιοτητας μαρκες, και ...ε...αμα σου τυχει κακο...το πετας και πας σε αλλο μαγαζι.

Ποσοι αραγε προσπαθουν να το βελτιωσουν ; Οι περισσοτεροι βαζω στοιχημα οτι βαριουνται, ή το βλεπουν εγωιστικα (αξιζω καλυτερο), ή φευγουν απο ντροπη να το χειριστουν, ή θεωρουν οτι δεν βελτιωνεται.

Και ναι ειναι σημαντικο, αλλά δεν φθανει και δεν αρκει, αν δεν υπαρχουν κι αλλα πραγματα, σημαντικοτερα. Εκτος αν μιλατε για σχεση "περναμε καλα,δεν εχουμε δεθει" κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Παντως μιλάτε για κακο σεξ λες και ειναι καποιο προιον που κυκλοφορει στα μαγαζια, και ειναι κακης ποιοτητας μαρκες, και ...ε...αμα σου τυχει κακο...το πετας και πας σε αλλο μαγαζι.

Ποσοι αραγε προσπαθουν να το βελτιωσουν ; Οι περισσοτεροι βαζω στοιχημα οτι βαριουνται, ή το βλεπουν εγωιστικα (αξιζω καλυτερο), ή φευγουν απο ντροπη να το χειριστουν, ή θεωρουν οτι δεν βελτιωνεται.

Και ναι ειναι σημαντικο, αλλά δεν φθανει και δεν αρκει, αν δεν υπαρχουν κι αλλα πραγματα, σημαντικοτερα. Εκτος αν μιλατε για σχεση "περναμε καλα,δεν εχουμε δεθει" κλπ.

προσωπικά μου έχει τύχει 2 φορές και επειδή ντρεπόμουν να χωρίσω γι αυτόν τον λόγο, μίλησα και τις 2 φορές, κουβέντιασα, προσπάθησα και εγώ κι ο άλλος... αλλά δεν !!! ε, κάποια στιγμή χωρίζεις αν δεν είσαι διατεθημένος να είσαι σε αυτή την διαδικασία ! Πάντως για εμένα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο, γιατί μου έχει συμβεί και δεν ένιωθα καθόλου άνετα, ούτ εγώ ούτε ο άλλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και στο κάτω κάτω, αν είσαι ειλικρινής με τον άλλον και του πεις ότι σε αυτο το κομματι πιστευεις δε τα πατε καλα κτλ κτλ... δε νομιζω ο αλλος να επαναπαυθει. Μια λυση θα δοθει.
Δεν ξερω τι θα εκανα...το πιθανοτερο θα εβρισκα τροπους,λυσεις,δεν ξερω τι ετσι ωστε να γινει πιο ενδιαφερον...
Βασικά, εάν είσαι πολύ καιρό τον σύντροφό σου - πάνω από χρόνο - και εξακολουθείς να βλέπεις ότι στον τομέα του σεξ ... δεν το 'χετε βρε παιδί μου, δεν ταιριάζετε, είστε ο ένας στην ανατολή και ο άλλος στην δύση, τότε δεν υπάρχουν και πολλές λύσεις. Δηλαδή οκ, πόσο πια θα το τραβάτε απ' τα μαλλιά για να δουλέψει;

Γι' αυτό καλύτερο είναι, πιστεύω, να τραβήξει ο καθένας τον δρόμο του εν προκειμένω ώστε να βρείτε και οι δύο κάτι καλύτερο. Στην τελική, όπως σωστά ειπώθηκε, δεν ταιριάζουν όλοι με όλους. Εάν ταιριάζεις με κάποιον στο θέμα του σεξ το καταλαβαίνεις εκεί πέρα. Δεν θα είστε πατακιούτα-πατακιούτα σαν ουρακοτάγκοι, αλλά θα είναι κάπως πιο ... μαγευτικό.

----

@Lorien: δεν υπάρχει "κακό σεξ", βασικά. Υπάρχουν απλώς άνθρωποι που δεν ταιριάζουν μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μία απο τις λύσεις είναι και να χωρίσεις...αυτο εννοουσα... ένα χρόνο δε γίνεται να τραβήξει όλο αυτό... στην αρχή...Και ναι κακο σεξ δεν υπαρχει απλα άνθρωποι που δε ταιριαζουν... ετσι παει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Βασικά, εάν είσαι πολύ καιρό τον σύντροφό σου - πάνω από χρόνο - και εξακολουθείς να βλέπεις ότι στον τομέα του σεξ ... δεν το 'χετε βρε παιδί μου, δεν ταιριάζετε, είστε ο ένας στην ανατολή και ο άλλος στην δύση, τότε δεν υπάρχουν και πολλές λύσεις. Δηλαδή οκ, πόσο πια θα το τραβάτε απ' τα μαλλιά για να δουλέψει;Γι' αυτό καλύτερο είναι, πιστεύω, να τραβήξει ο καθένας τον δρόμο του εν προκειμένω ώστε να βρείτε και οι δύο κάτι καλύτερο. Στην τελική, όπως σωστά ειπώθηκε, δεν ταιριάζουν όλοι με όλους. Εάν ταιριάζεις με κάποιον στο θέμα του σεξ το καταλαβαίνεις εκεί πέρα. Δεν θα είστε πατακιούτα-πατακιούτα σαν ουρακοτάγκοι, αλλά θα είναι κάπως πιο ... μαγευτικό.

Δεν ειπε κανεις το αντιθετο,θεωρω οτι πρωτα τα ζευγαρια πρεπει να δοκιμαζουν λυσεις και τροπους και αν δουν οτι δεν κολλαει με τιποτα τοτε χωριζουν,εκτος αν δεν υπαρχουν καν συναισθηματα,οποτε αν δεν κολλας πας στον επομενο απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για οσο διαστημα υπαρχει ενθουσιασμος, ο ερωτας, ακομα και να μην ταιριαζεις τοσο πολυ σεξουαλικα με τον αλλο, δεν το βλεπεις...Οταν ο φτερωτος την κανει γι' αλλη γη, γι' αλλα μερη, τοτε συνειδητοποιεις οτι δεν...
Εαν βεβαια η ελξη ειναι κατα κυριο λογο σαρκικη και δεν τα βρισκεις στο κρεββατι με τον αλλο. Οσο και να προσπαθησεις να το βελτιωσεις, αποτελεσματα δε θα εχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
@Lorien: δεν υπάρχει "κακό σεξ", βασικά. Υπάρχουν απλώς άνθρωποι που δεν ταιριάζουν μεταξύ τους.
Δεν ειναι μονο το ταιριασμα Γιωργο. Υπαρχει και η απειρια, υπαρχει το κομπλεξ, η αναστολη, τα ταμπου, οι πεποιθησεις, η ανασφαλεια με το σωμα μας. Πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δεν ειναι μονο το ταιριασμα Γιωργο. Υπαρχει και η απειρια, υπαρχει το κομπλεξ, η αναστολη, τα ταμπου, οι πεποιθησεις, η ανασφαλεια με το σωμα μας. Πολλά.
Eγω γενικα θα συμφωνησω με τη θεωρηση σου Λοριεν...αλλα περαν αυτων που αναφερεις και ειναι πιθανον να υπαρχουν,συμπληρωνω οτι πολλες φορες σε μια σχεση συμβαινει και ειναι απλα τυχαιο ...,ειτε γιατι ο ενας απο τους δυο δεν ειναι σε καλη ημερα ,ή και οι δυο...αγχωμενοι πχ απο την καθημερηνοτητα και επιλεγουν λαθος timing,ειτε ειναι πιο συχνο και οφειλεται ενδεχομενως στην συνηθεια που πολλες φορες ''σκοτωνει'' μια σχεση....Σε καθε περιπτωση θεωρω οτι,αν υπαρχει αγαπη και καλη συννενοηση μεταξυ του ζευγαριου ,ψαχνουν και βρησκουν τη λυση απο κοινου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν ειναι μονο το ταιριασμα Γιωργο. Υπαρχει και η απειρια, υπαρχει το κομπλεξ, η αναστολη, τα ταμπου, οι πεποιθησεις, η ανασφαλεια με το σωμα μας. Πολλά.
Practice makes perfect then. Αυτά όμως αφορούν συνήθως το ένα άτομο, όχι το πώς δένουν δύο άτομα μεταξύ τους. Εάν υπάρχουν αυτά σε κάποιο άτομο, δεν θα κάνει καλό σεξ με κανέναν.

Βέβαια, αυτά τα χαρακτηριστικά, λ.χ. κόμπλεξ, αναστολή, κτλ, ενδέχεται να μην σου εμφανίζονται με όλα τα άτομα. Που ίσως αποτελεί και ένα στοιχείο του κατά πόσον ταιριάζουν δύο άτομα ή όχι, δηλαδή αν σου βγάζει αυτήν την ... εμπιστοσύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γιωργο, το ταιριασμα των ανθρωπων, επειδη ειμαστε ανθρωποι και οχι ζωα, ειναι κατι ανωτερο (σαν χημεια) απο το αν ταιριαζουν κουτι, στο σεξ. Μπορει να ταιριαζουν πολυ στο σεξ και οχι σαν ανθρωποι. Η να ταιριαζουν σα χαρακτηρες και το σεξ να ειναι μετριο, ή και να θελει βελτιωση. Γιαυτο ειπα οτι δεν ειναι τοσο απλουστευμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιωργο, το ταιριασμα των ανθρωπων, επειδη ειμαστε ανθρωποι και οχι ζωα, ειναι κατι ανωτερο (σαν χημεια) απο το αν ταιριαζουν κουτι, στο σεξ. Μπορει να ταιριαζουν πολυ στο σεξ και οχι σαν ανθρωποι. Η να ταιριαζουν σα χαρακτηρες και το σεξ να ειναι μετριο, ή και να θελει βελτιωση. Γιαυτο ειπα οτι δεν ειναι τοσο απλουστευμενο.

Ενδεχεται να ειναι ομως και απο λιγο χαλια εως πολυ, πραγμα που σημαινει οτι δεν εχουν σεξουαλικη χημεια και οσο και να προσπαθησεις να το βελτιωσεις, δεν...
Και οπως προειπα, για οσο χρονικο διαστημα υπαρχουν συναισθηματα ειναι δυνατον να μην ατιλαμβανεσαι το ποσο χαλια ειναι. Διατι ως συνηθως, οταν καποιος ειναι ερωτευμενος, τα βλεπει ολα πιο ομορφα απ' οτι ειναι πραγματικα.
Παντως ειναι γεγονος πως μπορει να μην αρκει το καλο σεξ σε μια σχεση, αλλα χωρις αυτο η σχεση εχει μια μεγαλη τρυπα και λυπαμαι που το λεω, αλλα ερωτικη σχεση χωρις να περνας πολυ καλα σε αυτο το κομματι, δεν υφισταται. Διοτι καποια στιγμη, οταν δεν περνας καλα, θα παψει να υπαρχει και η οποιαδηποτε ερωτικη ελξη.
Απαξ και παψει...ε τοτε χεσε μεσα Πολυχρονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Προσπαθεις να βρεις τι φταιει αρχικα!!

Τωρα αμα δεν γινει κατι αναλογα το ατομο. Προσωπικα δεν θα χωριζα για κατι τετοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top