Καταγγελία βιασμού 24χρονης στη Θεσσαλονίκη

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Το δίκαιο δεν είναι θεωρία, το δίκαιο είναι δίκαιο τώρα σου αρέσει δε σου αρέσει, αυτό είναι.
Αν θες να αλλάξεις το Ποινικό Κώδικα και τον Αστικό Κώδικα, ζήτα το από κάποιο αρμόδιο, όχι από εμένα

Οπότε ναι, από τη στιγμή που ο Λεβέντης παραδέχτηκε τη σεξουαλική του πράξη με τη Γεωργία, τότε δε μιλάμε για σεξ επί συναίνεση αλλά για βιασμό.

Δεν είναι το θέμα πότε κάποια θέλει και πότε όχι, υπάρχει ο ΑΚ που το διαμορφώνει αυτό. Τώρα αν δε μπορείς να θυμάσαι από τον Αστικό Κώδικα 2035 άρθρα και από το Ποινικό άλλους 469 που μαθαίνουμε στο σχολείο, δε μπορώ να κάνω κάτι

Φίλε σορρυ αλλά γράφεις ασυναρτησίες. Ο τυπος δεν παραδεχθηκε κανένα βιασμό είπε πως όλα έγιναν με τη συναίνεση της. Βλέπεις ότι γράφεις ψέμματα; και θες να μας ενημερώνεις κιόλας δημοσιογραφικά.


Δευτερον τα άρθρα που παραθετεις αποδεικνύονται σε ένα δικαστήριο αν ταιριάζουν η όχι σε μια περιπτωση αυτη ειναι και η σημασία της υπαρξης του Δικαστηρίου.


Κατά τα αλλά σχολιαζεις εσυ όπως κ άλλοι εδώ συναισθηματικά φορτισμένα την επικαιρότητα με ιδέες που τις έχεις για δικους σου λόγους. Άσχετα απο αυτο... Περιμένουμε το δικαστήριο κ βέβαια μακάρι να υπάρξει μια δίκαιη δίκη με όλα τα στοιχεία είτε να βρει το δίκιο της η τυπισσα ένα δίκιο που δεν θα υπήρχε λόγος να ψάξει στο δικαστήριο εάν είχε επιλέξει σωστους ανθρώπους να περασει το βράδυ της.... Είτε σας αρέσει είτε όχι... Γιατί η προοτροπη κάνει παρεα με οποίους γουστάρεις που δίνετε ειναι ανεύθυνη. Να κάνουν παρεα με σωστους ανθρώπους. Μη μ κανεις λοιπόν τον ψαγμένο κ εγώ είμαι μισογυνης.

Και ως εκεί.... Αφήστε τις οργανώσεις και τους γνωστους αγνωστους που στόχο έχουν να δημιουργουν έριδες κ να βάζουν λόγια για να έχουν δουλειά.... Και να διαιωνίζεται η μάχη των φυλων και η καταστροφή των σχεσεων.

Τσέκαρε την υπόθεση της Αντωνίου που είπε ψέμματα σε μήνυση πως βιάστηκε. Μετά την έπαιρνε πισω κ να μην εισαι τόσο παρορμητικος. Κυκλοφορεί πολλη βρω μια εκεί έξω όχι μόνο από άντρες αλλά κ από γυναίκες. Αυτά δεν γράφω αλλά θα το κάψουμε παλι κ θα καταλήξουμε σε παρεξηγησεις.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Φίλε σορρυ αλλά γράφεις ασυναρτησίες. Ο τυπος δεν παραδεχθηκε κανένα βιασμό είπε πως όλα έγιναν με τη συναίνεση της. Βλέπεις ότι γράφεις ψέμματα; και θες να μας ενημερώνεις κιόλας δημοσιογραφικά.
Το δικαιο δε το διαβάζεις, ότι μια κοπέλα σε κατάσταση μέθης δε μπορεί να δώσει συναίνεση;

Τι είπα εγώ, ότι ο Λεβέντης παραδέχτηκε τη σεξουαλική πράξη, από τη στιγμή που η Γεωργία δεν είναι σε θέση να δώσει την οποιαδήποτε συναίνεση τότε δε μιλάμε για συναίνεση, μιλάμε για βιασμό.

Δε πρέπει να κοιτάς μόνο τα λόγια στις καταθέσεις αλλά να κοιτάς και πίσω από τις λέξεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Το δικαιο δε το διαβάζεις, ότι μια κοπέλα σε κατάσταση μέθης δε μπορεί να δώσει συναίνεση;

Τι είπα εγώ, ότι ο Λεβέντης παραδέχτηκε τη σεξουαλική πράξη, από τη στιγμή που η Γεωργία δεν είναι σε θέση να δώσει την οποιαδήποτε συναίνεση τότε δε μιλάμε για συναίνεση, μιλάμε για βιασμό.

Δε πρέπει να κοιτάς μόνο τα λόγια στις καταθέσεις αλλά να κοιτάς και πίσω από τις λέξεις.

Σύμφωνοι αλλά οι τοξικολογικές το έδειξαν ; ήταν μεθυσμένη ;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σύμφωνοι αλλά οι τοξικολογικές το έδειξαν ; ήταν μεθυσμένη ;
Το επιβεβαίωσε και ο Βασίλης στη κατάθεση του.

"Τη ρώτησα αν θέλει να πιει άλλο".


Τι εννοεί άλλο, ότι είχε πιει και πιο πριν.

Η Γεωργία λέει ότι είχε πιει σαμπάνιες.

Για να μη βγάλεις γρήγορα συμπεράσματα, στο αλκοτεστ όταν το φυσάς και ξεπερνάει το 0,5 τότε είσαι πολύ μεθυσμένος.

Αυτό το πετυχαίνεις και με 2 ποτήρια κρασί, όχι μόνο σαμπάνια
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Το επιβεβαίωσε και ο Βασίλης στη κατάθεση του.

"Τη ρώτησα αν θέλει να πιει άλλο".


Τι εννοεί άλλο, ότι είχε πιει και πριν

Δε ξερω φίλε. Η δική δεν είναι ευκολη. Αυτή λέει την βίασε αυτός λέει με τη συναίνεση της... Αποκλείεις να έγινε κάτι όσο αυτή ήταν σε νιρβάνα πανω στο χαβαλέ κ τη φάση; που για μένα δεν θα έπρεπε να γίνει αυτό εγώ από μικρότερος ξέρω πως αυτά είναι θολες καταστάσεις.

Σε αυτή τη περιπτωση υπάρχει πραγματικος βιασμός ; άλλο ερώτημα τώρα. Αυτή δε κοιμήθηκε από υπνωτικά χάπι... Η τουλάχιστον δεν βρέθηκε γιατί αυτή ισχυρίζεται ότι της έδωσαν το χάπι του βιασμου. Αλλιώς είναι σχεδόν απίθανο. Χάπι όμως βιασμου δεν βρέθηκε.

Η δική είναι ιδιαίτερα δυσκολη κ μόνο ένας άσχετος η που θέλει να κάνει τον αρεστο στην σκληρη γυναικεία πτερυγα που με το που κάποια πει κάτι εναντίον σου αν υπήρχε τρόπος θα σε έκαιγαν επιτόπου ψεμμα η αλήθεια να είναι....

Κάποιες έτσι είναι σε δικάζουν μόνες τους επί τόπου.


Θα κάτσει να γράψει ότι ξέρει πως η κοπέλα αυτή βιάστηκε όντως. Εδώ ολόκληρη ανακριτρια και έδωσε πορισμα αρνητικό.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δε ξερω φίλε. Η δική δεν είναι ευκολη. Αυτή λέει την βίασε αυτός λέει με τη συναίνεση της... Αποκλείεις να έγινε κάτι όσο αυτή ήταν σε νιρβάνα πανω στο χαβαλέ κ τη φάση; που για μένα δεν θα έπρεπε να γίνει αυτό εγώ από μικρότερος ξέρω πως αυτά είναι θολες καταστάσεις.

Σε αυτή τη περιπτωση υπάρχει πραγματικος βιασμός ; άλλο ερώτημα τώρα. Αυτή δε κοιμήθηκε από υπνωτικά χάπι... Η τουλάχιστον δεν βρέθηκε γιατί αυτή ισχυρίζεται ότι της έδωσαν το χάπι του βιασμου. Αλλιώς είναι σχεδόν απίθανο. Χάπι όμως βιασμου δεν βρέθηκε.

Η δική είναι ιδιαίτερα δυσκολη κ μόνο ένας άσχετος η που θέλει να κάνει τον αρεστο στην σκληρη γυναικεία πτερυγα που με το που κάποια πει κάτι εναντίον σου αν υπήρχε τρόπος θα σε έκαιγαν επιτόπου ψεμμα η αλήθεια να είναι....

Κάποιες έτσι είναι σε δικάζουν μόνες τους επί τόπου.


Θα κάτσει να γράψει ότι ξέρει πως η κοπέλα αυτή βιάστηκε όντως. Εδώ ολόκληρη ανακριτρια και έδωσε πορισμα αρνητικό.
Πόρισμα αρνητικό για ομαδικό βιασμό, όχι για ατομικό.

Η δική είναι δύσκολη και θέλει προσοχή στο δίκαιο.

Υγ το δίκαιο έχει τέτοιες λεπτομέρειες που αν δε το ξέρεις πέφτεις σε νομικά κενά
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Πόρισμα αρνητικό για ομαδικό βιασμό, όχι για ατομικό.

Η δική είναι δύσκολη και θέλει προσοχή στο δίκαιο.

Υγ το δίκαιο έχει τέτοιες λεπτομέρειες που αν δε το ξέρεις πέφτεις σε νομικά κενά

Ναι δεν διαφωνώ σε αυτά δίκιο έχεις κ εγώ αυτό λέω. Για μένα έπρεπε να ανοίξουν κ οι επικοινωνίες. Γενικά επειδή η δική είναι δυσκολη οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει να καταλάβουμε επιτέλους τι έγινε σε αυτή τη σουίτα εκείνο το βράδυ και να τιμωρηθεί ο πραγματικος ένοχος η να υπαρξει αθώωση δίκαιη. Εμένα αυτό με νοιάζει όχι να παρω το μέρος της μιας η της άλλης πλευρας.

Όπως βλέπεις οι τοξικολογικές δεν έδωσαν απάντηση εφόσον υπάρχει ο ισχυρισμός της καθυστέρησης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κατά τα αλλά ναι σαν άνθρωπος εκφράζω την δυσαρέσκεια μου πως κάτι τέτοιες κοπέλες επιλέγουν να πηγαινουν σε παρτι πλουσιων για να νιώθουν καλα. Μεταξυ μας δεν πιστευω οτι δεν είχε άλλη παρεα εκείνο το βράδυ χωρίς αυτό να δικαιολογεί τον βιασμο.

Και αυτός μαλακας ήταν που της έστελνε κ την πιεζε... Που της προσφερε ναρκωτικά που όταν την είδε έτσι δεν τη πηγε στο κρεβάτι της να τη κοιμίσει κ να φυγει. Βλέπεις ότι δε σε γουστάρει.... Άστην ησυχη απλά.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Μ'αρεσει που κρίθηκε και αυτή η κοπέλλα ασόβαρη. Σε κάμπινγκ για τους φτωχομπινέδες να πας είσαι ασόβαρος. Σε πάρτυ της καλής κοινωνίας να πας είσαι ασόβαρος. Δύσκολη η επιλογή.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μ'αρεσει που κρίθηκε και αυτή η κοπέλλα ασόβαρη. Σε κάμπινγκ για τους φτωχομπινέδες να πας είσαι ασόβαρος. Σε πάρτυ της καλής κοινωνίας να πας είσαι ασόβαρος. Δύσκολη η επιλογή.
Εντάξει μέχρι να παίρνουμε άδεια από χρήστες στο νετ που θα πάμε, όλα καλά
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εδώ η γνωστή μοντέλα Αντωνίου είχε κατηγορήσει το συντροφο της για βιασμό κ κακοποίηση κ μετα την πηρε πισω τη μήνυση
Μου αρέσει που έλεγες για εμένα ότι λέω ασυναρτησίες.
Μια που παίρνει πίσω τη μήνυση σημαίνει ότι έλεγε ψεμματα;
Φυσικά και όχι, τι μπορεί να σημάνει ότι τα βρήκαν εξωδικαστικά
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Αν ο φερόμενος ως βιαστής ήταν και εκείνος μεθυσμένος ή υπό την επήρεια άλλων ουσιών και δεν είχε συναίσθηση (και συναίνεση) του τι έκανε, θεωρείται βιασμος; Ποιος είναι το θυμα και ποιος ο θύτης σε αυτήν την περίπτωση τι λέει ο νόμος;

Αν η Γεωργία φλέρταρε και ήθελε αρχικά αλλά στην πορεία άλλαξε γνώμη, τοτε είναι βιασμος, ασχέτως αλκοόλ και χάπια.

Επομενως, υπάρχουν πολλά σενάρια που μπορεί κάποιος να σκεφτεί. Κανένα δεν εχει σημασία δυστυχώς, μονο το τι μπορεί να αποδειχθεί με στοιχεία.

Και εφόσον η δειγματοληψια ήταν λανθασμένη χρονικά, τίποτα δεν μπορεί να αποδειχθεί. Δυστυχώς αυτή ειναι η κατάσταση με τα τρέχοντα δεδομένα που μας δημοσιοποιουνε.

Κρίμα επειδή δε θα βρει ποτέ το δίκιο της. Πάντως το οτι εγινε το μπέρδεμα με την αργοπορημένη αντίδραση της αστυνομίας, το οτι το ξενοδοχείο δε δίνει δεδομένα από κάμερες και το ότι δεν ανοίγουν τα ψηφιακά απόρρητα, είναι ύποπτο.

Επίσης αν η Γεωργία ήθελε οντως να του την στήσει για να βγει το θυμα και να βγει κερδισμένη, πιστεύω θα το έστηνε κατά τετοιο τρόπο ετσι ώστε να έχει περισσότερα definitive proofs. Προς το παρον μόνο ψυχικά φθαρμενη εχει βγει προσπαθώντας να βρει το δίκιο της και να αποδείξει ότι δεν είναι απατεώνας, ενω παράλληλα παλεύει να θεραπεύσει τις πληγές της απο έναν βιασμό. Με βάση αυτή την απλη συλλογιστικη δια της ατόπου απαγωγής, λεει οντως την αλήθεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και επειδή κάποιες έχω δει τι ψέμματα λένε κ πως μπορουν να φερθουν με την έπαρση της εμφάνισης τους δεν υποστηρίζω καμια τσαμπα. Αν δεν την ξέρω. Αν ξέρω ότι είναι καλό κορίτσι κ πορνοσταρ να ήταν εμφανισιακά θα την υποστήριζα εννοείται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και όταν λέω για υποστήριξη.... Δεν εννοώ μόνο από το φόρουμ. Αν χρειαστεί είμαστε κομμαντο σε ειδική αποστολή.

Μη νομίζετε εσείς που θα με κρίνετε ως μισογυνη ότι θα κάνατε την υποστήριξη που θα έκανα εγώ. Μιαν καταδίκη σε ένα φόρουμ δεν είναι κ κάτι το τρομερό παιδια το ξέρετε φαντάζομαι έτσι ;
Τι εννοείς τσάμπα?
Από πότε η ενσυναισθηση και η ανθρωπινη αλληλεγγύη έχει τιμοκατάλογο? 🤔🤔🤔

Τι θα σου κοστίσει να πεις, μαζί σου Γεωργία μου ..
Έχασε όχι ένα αλλά 3 ανθρωπους από την ζωή της μέσα σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα
Τους πιο σημαντικούς...
Όταν ένας ανθρωπος χάνει και τους δύο του γονεις αυτόματα μπορεί να χάσει και την ταυτότητα του ..
Αυτή η απώλεια σε αφήνει μετέωρο..
Που μπορεί να σε φταει όλο αυτό?

Ακόμα και στην εκμετάλλευση από κάποιους δήθεν φίλους..

τι σημαίνει ότι πρέπει να το βουλώσεις?

Αυτό και μόνο φτάνει...
Όλα τα άλλα είναι αυτό που είπα..

Αφορμές για να καταλήξουμε στο συμπέρασμα, ας πρόσεχε...

Πρόσεχε Ντεβιλ μην αποποιησε την οποία ευθύνη σου .
Εμεις δε σε κρίνουμε μισογυνη ή όπως αλλιώς φαντάζεσαι.
Το όλο σκεπτικό σου μας οδηγεί εκεί..

Ακόμα και τώρα που προσπαθώ να σου δώσω ευκαιρία να μας εξηγήσεις μήπως εννοείς κάτι άλλο όπως συχνά γίνεται εδώ μέσα και άλλο καταλαβαίνουμε δεν το κάνεις...
Επιμένεις στην εικόνα αυτή..

Οπότε εμείς δεν σε κρίνουμε, εσύ μας το δίνεις όλο αυτό..
Αν δεν σου αρέσει προσπάθησε να το αλλάξεις, αρκεί να το αναγνωρίσεις ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Ε καλά εντάξει το οτι το τελευταιο καιρό και άσχετα με αυτο το θέμα παρουσιάζονται οι γυναικες ως αδύναμο φύλο και οτιδηποτε πεις εισαι μισογύνης δεν ειναι δικό μου προβλημα μόνο. Πειτε οτι θέλετε.

Και αυτο που λες τι θα μου κοστισει να το πω , τίποτα, για αυτο όλοι το λένε για να φτιάξουν την εικονα που συμβαδίζει με την εποχή και να πετύχουν καλυτερες εντυπώσεις.

Που την ξέρω εγω τη Γεωργια που λες ; για τα δικα μου προβληματα και άν εχω χασει εγω κάποιο άτομο έχει ενδιαφερθει καμία απο αυτές ; όχι.

εδω η αλλη προχθές μου φερθηκε με το χειροτερο τροπο.... αντε αυτο το ατομο τωρα κυκλοφορει εξω κ λέει "εγω ειμαι σοβαρη". Δεν ειναι η μοναδική που φέρθηκε σε μένα έτσι , υπάρχουν κ άλλες με κακούς τρόπους σε άλλους. Δεν ξέρουμε λοιπον ΠΟΙΑ είναι ποιά. Και τι ακριβώς θέλει.... δεν ειμαστε εμεις οι μισογυνηδες , αυτες ειναι που έχουν μισανδρισμό επειδη έπεσαν παλαιοτερα σε κάποιον και τις κακομεταχειριστηκε και μας βλέπουν όλους το ίδιο. Οσο δεν αλλάζουν αυτη την οπτική θα υπάρχουν προβλήματα τα οποια θα ξεκινάνε πρωτίστως απο τις ίδιες.

Απο μένα και το ξεκαθαριζω απο τώρα.... δεν θα υπάρχουν ευνοικές μεταχειρισεις ουτε θα ειμαι σαλιαρης αυριο μεθαυριο ευννοώντας τις γυναικες εναντιον των αντρων και το αντιστροφο σε ένα πόστο. Οποιος φταίει ειτε ειναι άντρας ειτε γυναικα θα αναγνωρίζεται.

Στο συγκεκριμενο λοιπον δεν ξέρω προσωπικα τι έγινε σε εκεινο το δωμάτιο. Αλλοι λένε πως ήξερε σε ποιο μαγαζι πηγαινε ειναι γνωστο στη θεσσαλονικη οτι ειναι για τέτοιες δουλειές, και άρα ηθελε να αποκομισει οφέλη , άλλοι πάλι λένε οτι εψαχνε μια παρέα και την εκμεταλλευτηκαν οπως λέτε κ εσείς. Ειναι δύσκολη η δίκη λέω εγώ.

Δεν ξέρεις τι μπορεί να ισχύει ... εδω η άλλη μ λέει οτι εχει τη μάνα της ετοιμοθάνατη και βγάζει φωτογραφιες βαμμενη και με ρολεξ στο φβ.... της εδωσα το τηλεφωνο ενος γιατρου φιλου μου να τη βοηθησω ουτε καν τον πηρε τηλεφωνο....δεν ξερεις τι να πιστεψεις τη σημερον.... για αυτο δεν παιρνω κανενος το μέρος... απλα ρωτάω για να καταλαβω τι έγινε κ βέβαια οπως έγραψα και χθες ειμαι υπέρ του να ανοιχθουν τα πάντα... επικοινωνιες - καμερες ΟΛΑ... αν ήμουν εγω δικαστικος θα έκανα το πάν για να γινει αυτο δεν ξέρω γιατι δεν έχει γίνει ακομη ετσι ωστε να δουμε ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.

Ειναι δικαιωμα μου πλεον με αυτα που έχω δει να μην ειμαι τσαμπα υποστηρικτης σε κανεναν. Αλλα σιγουρα θα έκανα τα πάντα για να αποδειχθει η αληθεια ειτε υπερ της Μπικα είτε κατά της γιατι ειμαι οπαδός της Δικαιοσυνης.

Αυτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε καλά εντάξει το οτι το τελευταιο καιρό και άσχετα με αυτο το θέμα παρουσιάζονται οι γυναικες ως αδύναμο φύλο και οτιδηποτε πεις εισαι μισογύνης δεν ειναι δικό μου προβλημα μόνο. Πειτε οτι θέλετε.
Σε αυτό εν μέρη συμφωνώ..
Δεν τσουβαλιαζω τα πάντα και κάπου πραγματικά ορισμένες δεν είναι θύματα...
Για εδώ μιλάνε όμως ;)
Και αυτο που λες τι θα μου κοστισει να το πω , τίποτα, για αυτο όλοι το λένε για να φτιάξουν την εικονα που συμβαδίζει με την εποχή και να πετύχουν καλυτερες εντυπώσεις.
Ποια εικόνα βρε συ Ντεβιλ και που ακριβώς?
Έλα τώρα..
Εδώ μέσα?

τι είναι εδω μέσα?
το ανακτορο της ηθικής και της προτυπης συμπεριφοράς?

Τι θα κερδίσω εγω ας πούμε να πω το αρνητικό που το κάνω όταν το βλέπω?
Που την ξέρω εγω τη Γεωργια που λες ; για τα δικα μου προβληματα και άν εχω χασει εγω κάποιο άτομο έχει ενδιαφερθει καμία απο αυτές ; όχι.
είδες που το λες και μόνο σου ..
Για το κομμάτι της αυτο βγαι εις απ έξω για το άλλο γιατί δεν το κάνεις και παίρνεις ξεκάθαρα πλέον θέση?
Απο μένα και το ξεκαθαριζω απο τώρα.... δεν θα υπάρχουν ευνοικές μεταχειρισεις ουτε θα ειμαι σαλιαρης αυριο μεθαυριο ευννοώντας τις γυναικες εναντιον των αντρων και το αντιστροφο σε ένα πόστο. Οποιος φταίει ειτε ειναι άντρας ειτε γυναικα θα αναγνωρίζεται.
Ε και ?
Το αποτέλεσμα αυτού εσύ το λαμβάνεις όχι εγώ άρα γιατι να απολογηθεί?
Δεν ξέρεις τι μπορεί να ισχύει ... εδω η άλλη μ λέει οτι εχει τη μάνα της ετοιμοθάνατη και βγάζει φωτογραφιες βαμμενη και με ρολεξ στο φβ.... της εδωσα το τηλεφωνο ενος γιατρου φιλου μου να τη βοηθησω ουτε καν τον πηρε τηλεφωνο....δεν ξερεις τι να πιστεψεις τη σημερον.... για αυτο δεν παιρνω κανενος το μέρος... απλα ρωτάω για να καταλαβω τι έγινε κ βέβαια οπως έγραψα και χθες ειμαι υπέρ του να ανοιχθουν τα πάντα... επικοινωνιες - καμερες ΟΛΑ... αν ήμουν εγω δικαστικος θα έκανα το πάν για να γινει αυτο δεν ξέρω γιατι δεν έχει γίνει ακομη ετσι ωστε να δουμε ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.
Παίρνεις, ξεκάθαρα πλέον και αν δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορείς να απαιτείς και από τον άλλον να μενει αμερόληπτος προς εσένα!
Ειναι δικαιωμα μου πλεον με αυτα που έχω δει να μην ειμαι τσαμπα υποστηρικτης σε κανεναν. Αλλα σιγουρα θα έκανα τα πάντα για να αποδειχθει η αληθεια ειτε υπερ της Μπικα είτε κατά της γιατι ειμαι οπαδός της Δικαιοσυνης.

Αυτά.
Γιατί δε την πλησιάζεις να τις προσφέρεις την βοήθεια σου ?
Είμαι σίγουρη πως το κορίτσι χρειάζεται όλους εσάς που είστε σε τέτοια θέση ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Σε αυτό εν μέρη συμφωνώ..
Δεν τσουβαλιαζω τα πάντα και κάπου πραγματικά ορισμένες δεν είναι θύματα...
Για εδώ μιλάνε όμως ;)
Ά μπραβο.... εσυ που εισαι μεγαλυτερη και ωριμότερη λοιπον κ έχεις δει κ μερικά πράγματα παραπάνω βλέπεις τι λες.... αντε πες το αυτο σε ενα κοριτσάκι 25-30 ετών. Δεν θα υπάρξει καν δευτερο ραντεβού. ΚΑΝ...

Θα πει σε ολες της φιλες της οτι εισαι ενας μλκας σεξιστης και μισογυνης. Απλά τα πράγματα.
Ποια εικόνα βρε συ Ντεβιλ και που ακριβώς?
Έλα τώρα..
Εδώ μέσα?

τι είναι εδω μέσα?
το ανακτορο της ηθικής και της προτυπης συμπεριφοράς?

Τι θα κερδίσω εγω ας πούμε να πω το αρνητικό που το κάνω όταν το βλέπω?

Κάποιοι έχουν παρέες απο εδώ κ απλά στρογγυλοποιούν το λόγο τους για να μην μείνουν εκτός σε κοινωνικο επιπεδο. Δεν τους κατηγορω βεβαια. Και εγω το κάνω αυτό.... ειδικα σε ενα ραντεβου ειναι ευαισθητα θεματα αυτα δεν μπορεις να πεις τη γνωμη σου αν η άλλη δεν σε έχει γνωρισει ακομη και μπορει πολυ ευκολα να παρεξηγηθεις κ άδικα.

είδες που το λες και μόνο σου ..
Για το κομμάτι της αυτο βγαι εις απ έξω για το άλλο γιατί δεν το κάνεις και παίρνεις ξεκάθαρα πλέον θέση?

Ε και ?
Το αποτέλεσμα αυτού εσύ το λαμβάνεις όχι εγώ άρα γιατι να απολογηθεί?

Παίρνεις, ξεκάθαρα πλέον και αν δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορείς να απαιτείς και από τον άλλον να μενει αμερόληπτος προς εσένα!


ΟΧΙ Δε παιρνω θέση εγραψα οτι αυτοι ηταν μεγαλυτεροι μαλάκες απο αυτην. Εχει τυχει κ σε εμάς μεθυσμένη τουριστρια και σηκωθηκαμε κ φυγαμε με το φίλο μου. Η πλάκα ειναι πως έτρεχε εξω και μας φωναζε χαχα ο αλλος εκανε μαλακια βεβαια έπρεπε να της αφησει ενα σοσιαλ και να φυγει ηταν με φιλη της αλλιως θα τη πηγαιναμε εμεις σπιτι της να την κοιμισουμε.... αν δεν μπορουσε να επιστρέψει μονη της. Και το εννοώ. Αυτο ειναι οντως μια καλή βοήθεια.

Δεν σκεφτεσαι να κάνεις ερωτικά κάτι με μια μεθυσμένη ουτε κάν φάσωμα με φιλάκια και χουφτώματα γιατι η κοπελα δεν ειναι με καθαρη συνειδηση. Αρκετοι το κάνουν βεβαια αλλα εγω ειμαι πλήρως κατά... το περιστατικο που σου αναφερω εγινε το 2016 πριν 6 χρονια ήμουν 29 χρονών , ποσο μάλλον τωρα που ειμαι 35.

Γιατί δε την πλησιάζεις να τις προσφέρεις την βοήθεια σου ?
Είμαι σίγουρη πως το κορίτσι χρειάζεται όλους εσάς που είστε σε τέτοια θέση ;)

Εγω πιστευω κ μηνυμα να της έστελνα στο ινστα ουτε καν θα απαντουσε η συγκεκριμενη, δεν με έχει καμία ανάγκη... απλα αν ήμουν Διοικητης στο τμήμα που παρέλαβε τη δικογραφια και κάποιος απαντουσε στην ιδια να πάει να πάρει τον ουροσυλλεκτη απο το φαρμακειο... θα τον ειχα σκατώσει άσχημα..... αυτη η απαντηση δεν υπάρχει. Το δειγμα πρέπει να φυγει οσο πιο γρηγορα γινεται κ οτι πει ο ιατροδικαστης. ;)

Και αν κάποιος έκανε του κεφαλιού του σε ενα τοσο σοβαρο θέμα , αναφορά και δρόμο απο το τμήμα. Θα τους ειχα γκαζώσει απιστευτα εγώ άσε... δεν μπορω να μου ρχετε ο καθε Τριανταφυλλοπουλος ή ο Κουγιας στο τμήμα και να με ξεφτυλιζει οτι δεν ξέρω να κάνω τη δουλειά μου.

Κοιτα θα γραψω κάτι που θα φανει σκληρο (οχι για μενα γενικοτερα) αλλα κάποιες δεν τις ενδιαφέρει να γνωρισουν ενα σοβαρό άτομο , τις νοιαζει μονο η καλη ζωη ποιος μαλακας με λεφτά θα βρεθει να τους τη προσφέρει.

Εκδρομες - ταξιδια -λούσα - βολτες σε ακριβα εστιατορια κτλπ τωρα οι υπολοιπες πραγματικα σοβαρές κοπέλες εχουν βρει δεν γυριζουν απο εδω κ απο εκει :P

κάποια πράγματα δεν ειναι τυχαια λυπαμαι που θα το πώ.... δεν μπορεις να ανεβάζεις φωτο στο ινστα συνεχως με τη καλη ζωη κ να περιμένεις να σε προσεγγισει ενας σοβαρος άνθρωπος.

Δεν αναφέρομαι στην εν λόγω, αναφέρομαι γενικά.

Δεν μπορεις να εισαι αυταρχικη τυπισσα και να θέλεις να κάνεις ελεγχο στη ζωη του αλλου πχ αν θα βγει με φιλους του ή .... αν εχει σχέσεις με τους γονεις του και ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ οτι έπεσες σε άντρα που κάνει ελεγχους και σε χειριζοταν τι θα φορέσεις και που θα βγεις. Η τελευταια που με έκανε μπλοκ τέτοιες μαλακιες μου έλεγε οτι δηθεν ο πρωην της ηταν πολυ κακος.... @@ αυτη ηταν χειροτερη κ τα ίδια σκατά.

Δεν μπορεις να προσελκυσεις κάτι που δεν είσαι. Κανενας άντρας μεσα στους οποιους και εγω που δεν ελέγχει την κοπελα του κ θέλει να έχει ελευθεριες δεν θα δεχοταν να τον ελέγχει αυτή.

να τα καταλαβουν κάποιες αυτες αν θέλουν να προχωρησουν παρακάτω κ να αλλαξει η ζωη τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ά μπραβο.... εσυ που εισαι μεγαλυτερη και ωριμότερη λοιπον κ έχεις δει κ μερικά πράγματα παραπάνω βλέπεις τι λες.... αντε πες το αυτο σε ενα κοριτσάκι 25-30 ετών. Δεν θα υπάρξει καν δευτερο ραντεβού. ΚΑΝ...

Θα πει σε ολες της φιλες της οτι εισαι ενας μλκας σεξιστης και μισογυνης. Απλά τα πράγματα.
Ναι ωραία!
Και το ξαναλέω ..
Με αυτό τι ?
Θα πρπει να τσουβαλιασουμε τα πάντα ???
Κάποιοι έχουν παρέες απο εδώ κ απλά στρογγυλοποιούν το λόγο τους για να μην μείνουν εκτός σε κοινωνικο επιπεδο. Δεν τους κατηγορω βεβαια. Και εγω το κάνω αυτό.... ειδικα σε ενα ραντεβου ειναι ευαισθητα θεματα αυτα δεν μπορεις να πεις τη γνωμη σου αν η άλλη δεν σε έχει γνωρισει ακομη και μπορει πολυ ευκολα να παρεξηγηθεις κ άδικα.
Τι εννοείς δεν κατάλαβα..

Δίνεις δηλαδή βάση στις παρέες εδω και έτσι αυτόματα έχουν και ένα βάρος τα λεγόμενα τους ?

Και παλι ετσι να είναι !
Δεν είναι λογικό?
Συνάμα και πολυ ομορφο και υγιές?
Δες ηλικιακά γκρουπ που είναι εδω μεσα ,αν δεν γίνει τότε θα μιλάμε για αλλα θέματα..

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι εμείς που δεν μπορούμε να κάνουμε παρέα με όλους αυτούς για τους ευνόητους λόγους δεν μπορούμε να μην συμμετέχουμε ΑΡΚΕΙ να μπορούμε ;)

Για εσένα που είσαι ελεύθερος δεν ξέρω αλλά για εμένα οκ τι παραπάνω να έχω ?
Δεν είναι νόμος νομίζω όπου συμμετέχεις εικονικά να δένεις και προσωπικά..
Άλλωστε όλοι δεν συμμετέχουμε με σκοπό την κοινωνικό ποίηση μας μέσα από εδώ ή να είμαστε προσεκτικοι να φτιάξουμε μια εικόνα για να μας επιλέξει ένας τυχαίος ;)

Ελάχιστα δηλώνω εγω προσωπικά θα μπορούσα να επικοινωνήσω με κάποια άτομα από εδώ μέσα...δύο τρία το πολύ και το κάνω ήδη αυτο τι σημαίνει?

Αδυνατώ να κατανοησω αυτό το σκεπτικό σου αν και θα ήθελα
Εγω πιστευω κ μηνυμα να της έστελνα στο ινστα ουτε καν θα απαντουσε η συγκεκριμενη :P
Δεν μιλαμε για μήνυμα Ντεβιλ :lol:
Κοιτα θα γραψω κάτι που θα φανει σκληρο (οχι για μενα γενικοτερα) αλλα κάποιες δεν τις ενδιαφέρει να γνωρισουν ενα σοβαρό άτομο , τις νοιαζει μονο η καλη ζωη ποιος μαλακας με λεφτά θα βρεθει να τους τη προσφέρει.
Αυτές αν δεν θέλουν εσένα γιατί έχει γίνει "εμμονή " σου πλέον και το λες και το ξαναλές...

Λεφτά αισθήματα θέλουν οι κοπέλες και αν παίρνανε αυτές καλά αυτό πρέπει να μας κάνει να χαιρόμαστε με την χαρά τους ...

Ξεχνάς μου φτάνετε τους άντρες που είναι δίπλα σε γυναίκες μονο και μόνο για το χρήμα..
Γι αυτους τίποτα?
Εκδρομες - ταξιδια -λούσα - βολτες σε ακριβα εστιατορια κτλπ τωρα οι υπολοιπες πραγματικα σοβαρές κοπέλες εχουν βρει δεν γυριζουν απο εδω κ απο εκει :P
Πω πω αυτά τα έκανα και εγώ κάποτε, αλλά μαζί με τον άντρα μου ..
Τώρα θέλω ποικ ήρεμα πράγματα..λες να ημουν και εγώ τέτοια και τώρα στα γεράματα να σοβαρεψα?
Δεν άλλαξα όμως άντρα τον ίδιο θέλω ,ακόμα τουλάχιστον :bleh::bleh:

Έλα άστο γιατί πήγε αλλού το θέμα..
Τι κάνεις εσύ τέτοια μέρα εδώ μέσα?
Δεν έχει βολτούλα καμία εκδρομή?
Έχει φανταστικό καιρό και ανυπομονώ να τελειώσω και εγώ και να πάμε να ηρεμήσουμε!!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Δες έκανα ένα εντίτ για το τι θα έκανα αν ήμουν υπευθυνος στο τμήμα που θα παραλάμβανε τη δικογραφία. Επειδη μου είπες τι θα έκανα εγώ. Εγω θα ήθελα να κάνω ολα οσα ειναι δυνατα και μου το επιτρέπουν οι απο πανω γιατι δεν μπορεις να πάς κοντρα στον εισαγγελέα ωστε να αποκαλυφθει η αλήθεια. Και επειδη το θεμα ειναι σοβαρό θα κατεβαινα και ο ιδιος για να εχω επιτοπου τον συντονισμο της υποθεσης. Θα μπορουσα βεβαια αν έβλεπα οτι ο εισαγγελέας μ λέει κάτι που μπορει να μας εκθέσει να του υποβάλλω κάποια ένσταση αρχικα προφορικά. Αυτα ομως για να τα κάνεις πρέπει να εισαι κ λίγο τολμηρός ή εξωστρεφης σαν διοικητης δεν τα κανει ο οποιοσδηποτε. Θα πρέπει να μπορεις να διαχωρισεις την ανουσια τυπολατρια απο την κριτική ικανοτητα που θα βοηθησει να κάνεις κάτι και να υπάρξει διαφορετική εξέλιξη ίσως στις έρευνες.

Εννοειται δικηγορος που θα εκανε το μαγκα εκει μεσα θα έφευγε απευθειας... μαγκιες οχι στο τμήμα αλλού. Δεν θα ειχα κανενα δισταγμο να τον διωξω κ ας μου έκανε αναφορά. Σου ειπα θα ήμουν αμερόληπτος ως προς τη διαδικασια και δεν θα λέγαμε περιττές κουβέντες κ σχόλια. Δεν επιθυμω τον κάθε Κουγια ή τον κάθε Τριανταφυλλόπουλο να κράζει μετά. Είμαι κ λίγο τρελός οπότε δεν τα πάω καλα με τα σχολια κ τις διπλωματίες τις περιττές.

Γενικά δείγμα γρηγορα - τηλεφωνο ιατροδικαστη να δωσει οδηγιες - καταγραφη στο ημερολόγιο , κάποιος κάνει τις συνενοησεις κάποιος παιρνει τις καταθέσεις για να το τρέξουμε παράλληλα και να μην υπάρξει καθυστερηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες έκανα ένα εντίτ για το τι θα έκανα αν ήμουν υπευθυνος στο τμήμα που θα παραλάμβανε τη δικογραφία. Επειδη μου είπες τι θα έκανα εγώ. Εγω θα ήθελα να κάνω ολα οσα ειναι δυνατα και μου το επιτρέπουν οι απο πανω γιατι δεν μπορεις να πάς κοντρα στον εισαγγελέα ωστε να αποκαλυφθει η αλήθεια. Και επειδη το θεμα ειναι σοβαρό θα κατεβαινα και ο ιδιος για να εχω επιτοπου τον συντονισμο της υποθεσης. Θα μπορουσα βεβαια αν έβλεπα οτι ο εισαγγελέας μ λέει κάτι που μπορει να μας εκθέσει να του υποβάλλω κάποια ένσταση αρχικα προφορικά. Αυτα ομως για να τα κάνεις πρέπει να εισαι κ λίγο τολμηρός ή εξωστρεφης σαν διοικητης δεν τα κανει ο οποιοσδηποτε. Θα πρέπει να μπορεις να διαχωρισεις την ανουσια τυπολατρια απο την κριτική ικανοτητα που θα βοηθησει να κάνεις κάτι και να υπάρξει διαφορετική εξέλιξη ίσως στις έρευνες.

Εννοειται δικηγορος που θα εκανε το μαγκα εκει μεσα θα έφευγε απευθειας... μαγκιες οχι στο τμήμα αλλού. Δεν θα ειχα κανενα δισταγμο να τον διωξω κ ας μου έκανε αναφορά. Σου ειπα θα ήμουν αμερόληπτος ως προς τη διαδικασια και δεν θα λέγαμε περιττές κουβέντες κ σχόλια. Δεν επιθυμω τον κάθε Κουγια ή τον κάθε Τριανταφυλλόπουλο να κράζει μετά. Είμαι κ λίγο τρελός οπότε δεν τα πάω καλα με τα σχολια κ τις διπλωματίες τις περιττές.

Γενικά δείγμα γρηγορα - τηλεφωνο ιατροδικαστη να δωσει οδηγιες - καταγραφη στο ημερολόγιο , κάποιος κάνει τις συνενοησεις κάποιος παιρνει τις καταθέσεις για να το τρέξουμε παράλληλα και να μην υπάρξει καθυστερηση.
Μπραβο ντεβιλ !

Φεύγω μπήκα να χαλαρώσω και δεν την μπορώ την τοξικότητα ορισμένων, απορώ πραγματικά τι κουβαλάνε...
Όπου και να διαβάσεις διάχυτη...

Να περάσεις όμορφα ότι και να κάνεις και μια συμβουλή..
Γραψτους όλους εκεί που δεν πιάνει η μελάνι και διωξτους μακρυά από την ζωή σου ..
Είναι πάρα πολύ ωραία να έχεις δίπλα σου όμορφους ανθρώπους με το γέλιο τους να σου μεταδισει την αύρα τους..

Αυτούς ψάξε και βρες και σίγουρα δεν θα τους βρεις στον εικονικό που ο καθένας ψάχνει να βγάλει την μοναξιά του και την εμπάθεια του σε κάποιον άλλον...

Δεν αξίζει κανένας και τίποτα ούτε ένα πλήκτρο γι αυτους να πατάς πλέον..

Φιλια :bye2:
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Αν ο φερόμενος ως βιαστής ήταν και εκείνος μεθυσμένος ή υπό την επήρεια άλλων ουσιών και δεν είχε συναίσθηση (και συναίνεση) του τι έκανε, θεωρείται βιασμος; Ποιος είναι το θυμα και ποιος ο θύτης σε αυτήν την περίπτωση τι λέει ο νόμος;
Φαντάζομαι ότι το αλκοόλ έχει σχέση ότι μπορούμε να είμαστε σε καταστολή και σωματικά αδύναμοι να αντισταθούμε , όχι στο στάδιο ''πίνω και μεθώ όλη νύχτα τραγουδώ'' δεν μπορώ να συναινέσω ως μεθυσμένη , νομίζω ότι έχουμε αντίληψη όταν είμαστε μεθυσμένοι , αλλά να έχουμε τις αισθήσεις μας φυσικά . Ο άντρας στα πρόθυρα της λιποθυμίας από το αλκοόλ μάλλον δεν θα του έκανε και κούκου, εκτός αν βιαζόταν από πίσω .
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top