Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ειναι αυτο που λεμε: Προσεξε τι ευχεσαι! Μπορει να το παθεις!:bounce:

αν μπει σαυρα σπιτι μου, οχι μονο θα χαρω παρα πολυ, αλλα θα ψαχνω και εντομα/φυτα να την ταισω!!! Μου αρεσουν πολυ τα ερπετα (με εξαιρεση καποια ειδη φιδιων). Ολοκληρο αλιγατορα εχουμε παρει αγκαλιτσα, στη σαυρα θα κολλησουμε;;;; :D:D:D


Τα εντομα που φοβαμαι παρα πολυ ειναι οι αραχνες. Τις αραχνες στην ελλαδα (αυτες με το μικροσκοπικο σωμα και τα πολυ μακρια λεπτα ποδια) δεν τις φοβαμαι, αυτες ομως που εχουμε εδω δεν θελω να τις βλεπω ουτε ζωγραφιστες. Αν δω τετοια αραχνη στο δωματιο μου και δεν την διωξω δεν κοιμαμαι εκει μεχρι να σιγουρευτω οτι εχει φυγει. Δειτε για τι ειδους αραχνες μιλαω:


Το κακο ειναι οτι εχω αρχισει να παθαινω αραχνοφοβια. Δυστυχως στην περιοχη που μενω εχουμε 2 επικινδυνες αραχνες, εκ των οποιων η μια ειναι η μαυρη χηρα, και καθε φορα που βλεπω μαυρη αραχνη κοντευω να παθω συγκοπη. Μια που ειπα για αραχνες, νομιζω πως ειναι ωρα να βαλω σκουπα και να τραβηξω ολα τα επιπλα απο την θεση τους για καθαρισμα γιατι με επιασε μια φοβια παλι :/: Τουλαχιστον οι κατσαριδες δεν τσιμπανε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αλλά στις πόλεις δεν πρέπει να έχει, άρα σας δικαιολογώ.
εδω ειμαι μεσα στις ελιες..και βλεπω συνεχεια..
οσα βεβαια ξεφευγουν απο τις γατες που περιπολουν συνεχεια..:P

στην αρχη τα σκοτωνα..αλλα μετα τα λυπηθηκα ,και απλα ανοιγω το παραθυρο και τα οδηγω να βγουν εξω..
το ιδιο κανω και με τις σφηκες που μπαινουν συχνα.. ανοιγω το παραθυρο ή πορτα και βγαινουν εξω(λενε οτι ειναι γουρι)..
οι αραχνες μονο ειναι καταδικασμενες να πεθανουν..και οι μικρες ακριδες..(πηδηχτουληδες τους λεω εγω:D)

μια απορια...φοβαστε τα ποντικια?εγω οχι..τα κυνηγαω να τα πιασω-σκοτωσω βεβαια για λογους υγιεινης..φαγητων κλπ-με προλαβαινουν συνηθως οι γατες βεβαια-αλλα αν δεν ηταν βρωμικα και μολυσμενα..θα μου αρεσανε αι για κατοικιδια..:P

παντως το τι πρασινες σαυρες ΝΑ πιανουν οι γατες και ποντικια και φιδια καμια φορα δε λεγεται.. τα πιανει η μαμα και τα δινει και τρωνε τα γατια της..;)

δεν καταλαβαινω γιατι τα φοβουνται τοσο οι γυναικες..μια χαρα χαριτωμενα πανεμορφα ζωακια ειναι.. μονο θεο βρωμικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
μια φορα ειχα παει να κλεισω τη μπαλκονοπορτα του δωματιου μου και επεσε μια αραχνη στο κεφαλι μου,μονο που εγω δεν το καταλαβα,και ξαφνικα την ενιωσα να κατεβαινει στο προσωπο μου,τα'κλασα και την πεταξα κατω...:(εκανα ενα τεταρτο να συνελθω...το εχω παθει και με σαυρα αυτο!!απο τοτε παντα απομακρυνομαι πριν κλεισω το παραθυρο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
λολ, τι μου θύμισες. Το παλιό σπίτι μας είχε ένα μεγάλο κήπο πίσω, με λογιών λογιών ζουζουνια. Μια μέρα πήγα να ανοίξω τα ξύλινα πατζούρια και νιώθω κάτι να πέφτει στο κεφάλι μου. Ήταν δυο ακρίδες οι οποίες συνουζιάντονταν οι βλαμμένες πάνω μου. Αηδία ακόμα το θυμάμαι. Η φάση είναι ότι τις πέταξα κάτω κι αυτές τον χαβά τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
......

μια απορια...φοβαστε τα ποντικια?εγω οχι..τα κυνηγαω να τα πιασω-σκοτωσω βεβαια για λογους υγιεινης..φαγητων κλπ-με προλαβαινουν συνηθως οι γατες βεβαια-αλλα αν δεν ηταν βρωμικα και μολυσμενα..θα μου αρεσανε αι για κατοικιδια..:P

.......
Eννοείτε πως ναι!
Με τίποτα δε θα ήθελα να συγκατοικώ μαζί τους.
Κάποιοι γνωστοί μου είχαν αρουραίους οι οποίοι είχαν βγει από το κλουβί και γέννησαν με αποτέλεσμα να γεμίσει όλο το σπίτι. :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ολοκληρο αλιγατορα εχουμε παρει αγκαλιτσα, στη σαυρα θα κολλησουμε;;;;

Ελπιζω να εννοεις τετοιον:


Τουλαχιστον οι κατσαριδες δεν τσιμπανε
ναι αλλα ειναιι βρωμιαρικες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το κακο ειναι οτι εχω αρχισει να παθαινω αραχνοφοβια. Δυστυχως στην περιοχη που μενω εχουμε 2 επικινδυνες αραχνες, εκ των οποιων η μια ειναι η μαυρη χηρα, και καθε φορα που βλεπω μαυρη αραχνη κοντευω να παθω συγκοπη.
τι λες?
που υπαρχουν μαυρες χηρες?

καλα που μενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Kαναδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Ελπιζω να εννοεις τετοιον:



ναι αλλα ειναιι βρωμιαρικες :P

τσου, αληθινο αλλιγατορα εννοουσα :D Βεβαια ηταν μικρουλης, γυρω στα 20 κιλα, 2 και κατι μετρα μηκος, 2 ετων. Ασχετο, το δερμα του ηταν υπερβολικα μαλακο. Το στομα του το ειχαν κλειστο παντως για να μη μας φαει :P

Βρωμιαρικες δεν ειναι, απλα ειναι αρκετα αποκρουστικες. Δεν εχω δει την κοινη κατσαριδα απο κοντα, οποτε δεν ξερω:P. Μονο σε ζωολογικο κηπο και pet shop εχω δει αυτες τις κατσαριδες των τροπικων δασων:


Αναρωτιεμαι τι ανθρωποι ειναι αυτοι που επιλεγουν κατσαριδες για κατοικιδιο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
α..ειπα και εγω..
που ακριβως? μοντρεαλ μερια ή βανκουβερ?ή ενδιαμεσα?

καλα ,εγω οταν πηγα μοντρεαλ για να δω εναν συγγενη δεν υπηρχχαν καθολου ζουζουνια λογω του κρυου ..(και πηγα μαιο..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
τσου, αληθινο αλλιγατορα εννοουσα Βεβαια ηταν μικρουλης, γυρω στα 20 κιλα, 2 και κατι μετρα μηκος, 2 ετων. Ασχετο, το δερμα του ηταν υπερβολικα μαλακο. Το στομα του το ειχαν κλειστο παντως για να μη μας φαει

Βρωμιαρικες δεν ειναι, απλα ειναι αρκετα αποκρουστικες. Δεν εχω δει την κοινη κατσαριδα απο κοντα, οποτε δεν ξερω. Μονο σε ζωολογικο κηπο και pet shop εχω δει αυτες τις κατσαριδες των τροπικων δασων:
μπλιαχ!:sick: :sick: :sick:
:jumpy: τεραστια ειναι παντως!

αυτην την εχεις δει απο κοντα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angie a

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είναι πολύ τραυματικές οι εμπειρίες μου από τις "τερεζούλες", που να τις εξηγώ τώρα. Λες και τις μαγνητίζω ένα πράγμα. Όσο τις φοβάμαι, όσο ουρλιάζω, λες και τις καλώ. Ούτε πτώμα δεν μπορώ να μαζέψω....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matasiros

Νεοφερμένος

Η matasiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγώ ένα πρωί ξύπνησα και είδα μία τεζα δίπλα στο κρεβάτι μου!! και ήρθε η μαμά στο δωμάτιό μου, άνοιξε το παράθυρο και ΔΕΝ την είδε!!! έλεος!!!! επίσης μια νύχτα ήμουν στο κρεβάτι για να κοιμηθώ αλλά σκεφτόμουν και είχα ανοιχτά τα μάτια και ξαφνικά την βλέπω να περνάει πίσω από το κρεβάτι!! Ξύπνησα την αδερφή μου :angelnot: και την σκότωσε! μετά κοιμήθηκα στον καναπέ!! και χθες βρήκα μία στην κουζίνα! πήγα να φέρω το κατσαριδοκτώνο αλλά είχε φύγει :mad: .... μετά έριξα το μισό μπουκαλάκι στο πάτωμα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αναρωτιεμαι τι ανθρωποι ειναι αυτοι που επιλεγουν κατσαριδες για κατοικιδιο :/:

Ηλίθιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οσο αυτοι που επιλεγουν τις αραχνες και σκορπιους για κατοικιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Μη μας οδηγει η απέχθειά μας για κάποια ζώα σε κριτική για τις επλογές των άλλων...

Οτι απωθει εμας,ελκύει κάποιους άλλους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια με τις κατσαριδες κατι παθαινω!τρομαζω με πιανει ψυχολογικο!δεν μπορω να το ελεγξω!αλλα με τα κουνουπια οχι!ουτε με τις μυγες!δεν ειναι οτι φοβαμαι τις κατσαριδες.σιγα μην με φανε κιολας απλως το θεμα ειναι ψυχικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πέρα από τη fenistil gel, υπάρχει καμία πιο δραστική αλοιφή για το τσίμπημα από τα κουνούπια;
Με τσίμπησαν κάτι κουνούπια προχτές και ακόμα φαγουρίζουν. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top