Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,577 μηνύματα.
Μήπως υπάρχει ειδικό άοσμο αντιπαρασιτικό να ρίξω σε όλες τις γωνίες;
Ρε,,σου εχω το καλυτερο,απο φαρμακειο..αοσμο και για εσωτερικους χωρους που κανει ακομα και σε βρεφικο δωματιο!
FLERIANA !ειναι ελληνικο προιον παρακαλω,ασφαλεστατο...σε φαρμακειο το βρισκεις και ειναι για ολα τα ερποντα εντομα,κατσαριδες,μυρμηγκαι.ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΔΑΡΟΥΣΕ,ΣΚΟΡΠΙΟΘΣ ΨΑΛΙΔΕΣ ΚΛΠ/

Εγω το εχω παρει για μυρμηγια και τυχον κατσαριδες.
Μην τολμισεις και βαλεις τιποτα μπαιγκον κλπ...ειναι απολυτα καρκινογινα και μου το εχει πει χημικος.
Οτι σου εβαλα. :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά κάθε πότε να επαναλαμβάνω την εφαρμογή alpha-cypermethrin;
Νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι έχει διάρκεια 2 με 3 εβδομάδες η κάθε εφαρμογή, αλλά άλλοι μου λένε ότι είναι πολύ τοξικό και να μην ξανά ρίξω.
Οχι ρε φιλε τωρα το ειδα..μην ξαναβαλεις τετοιο πραμα.
Ειναι κακρινος σκετος!
Δοκιμασε αυτο που σου λεω η φαρμακοποιος μου ειποε τοι το βαζουν σε βρεφικο δωματιο λεμε.!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,928 μηνύματα.
Ρε,,σου εχω το καλυτερο,απο φαρμακειο..αοσμο και για εσωτερικους χωρους που κανει ακομα και σε βρεφικο δωματιο!
FLERIANA !ειναι ελληνικο προιον παρακαλω,ασφαλεστατο...σε φαρμακειο το βρισκεις και ειναι για ολα τα ερποντα εντομα,κατσαριδες,μυρμηγκαι.ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΔΑΡΟΥΣΕ,ΣΚΟΡΠΙΟΘΣ ΨΑΛΙΔΕΣ ΚΛΠ/

Εγω το εχω παρει για μυρμηγια και τυχον κατσαριδες.
Μην τολμισεις και βαλεις τιποτα μπαιγκον κλπ...ειναι απολυτα καρκινογινα και μου το εχει πει χημικος.
Οτι σου εβαλα. :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οχι ρε φιλε τωρα το ειδα..μην ξαναβαλεις τετοιο πραμα.
Ειναι κακρινος σκετος!
Δοκιμασε αυτο που σου λεω η φαρμακοποιος μου ειποε τοι το βαζουν σε βρεφικο δωματιο λεμε.!
Πιο πολύ για light εντομοαπωθητικό μου κάνει το fleriana που έριξα μια ματιά στο skroutz.gr. Σίγουρα τα σκοτώνει;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
FLERIANA !ειναι ελληνικο προιον παρακαλω,ασφαλεστατο...σε φαρμακειο το βρισκεις και ειναι για ολα τα ερποντα εντομα,κατσαριδες,μυρμηγκαι.ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΔΑΡΟΥΣΕ,ΣΚΟΡΠΙΟΘΣ ΨΑΛΙΔΕΣ ΚΛΠ/
Αυτό εννοείς, έτσι δεν είναι ;


Δεν είναι...πολύ ελαφρύ ; :redface:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,577 μηνύματα.
Πιο πολύ για light εντομοαπωθητικό μου κάνει το fleriana που έριξα μια ματιά στο skroutz.gr. Σίγουρα τα σκοτώνει;
Κοιτα...απωθητικο μου τοι ειπαν και εμενα,αλλα πολυ αποτελεσματικο..ομως δοκιμασα σε μια αραχνη ενα ψεκασμα...μια τεραστια αραχνη....εφυγε επι τοπου..,εννοω τα κακαρωσε...κιχ δεν προλαβε να βγαλει....σορυ αραχνουλα μου..:redface:

Καταρχην τα μωρα μπορει να τα σκοτωσει,αν δεν τα σκοτωνει..σιγουρα τα ζαβλακωνει και θα τα κανει να ξεπροβαλουν σαν τρελλα...εσυ θα παρεις κατι θα τα κοπανισεις και πανε καλια τους!:hehe:
Παντως κανει δουλεια και ειναι αβλαβες.Το βαζεις και θα δειξει.


Η νεκροψια...:teasing:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό εννοείς, έτσι δεν είναι ;


Δεν είναι...πολύ ελαφρύ ; :redface:
Ναι αυτο ειναι μπραβο.
Το οτι ειναι φυσικο δεν το κανει αναποτελεσματικο βρε σεις.
Μαθαμε τωρα στα στουκας ολοι!:hehe:
Το θεμα ειναι να μην βλαφτει και εμας.
Δοκιμαστε το πρωτα και θα με θυμηθητε!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,928 μηνύματα.
Πάντως στο φυτώριο είχα την απαίτηση να μου δώσουν το καλύτερο, χαίρομαι που ακούω ότι είναι τοξικό :dizzy2: :dance3:Μπορώ να κοιμηθώ λίγο πιο ήσυχος.
Αρχικά είχα πάει σε pet shop με φάρμακα (λέγεται Κτηνιατρική στη Θηβων) και μου είπαν να πάω σε φυτώριο γιατί αυτοί δεν έχουν κάτι ισχυρό που να πιάνει σαραντατετοιες!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,577 μηνύματα.
Πάντως στο φυτώριο είχα την απαίτηση να μου δώσουν το καλύτερο, χαίρομαι που ακούω ότι είναι τοξικό :dizzy2: :dance3:Μπορώ να κοιμηθώ λίγο πιο ήσυχος.
Αρχικά είχα πάει σε pet shop με φάρμακα (λέγεται Κτηνιατρική στη Θηβων) και μου είπαν να πάω σε φυτώριο γιατί αυτοί δεν έχουν κάτι ισχυρό που να πιάνει σαραντατετοιες!
Το εβαλες; ΟΚ αφου το εβαλες,και το εφαγες το φαρμακι..τουλαχιστον μην το ξαναβαλεις ρε συ.Βαλε αυτο που λεω εγω.....δεν εχεις λογω να ξαναβαλεις κατι τοσο τοξικο.:xtipao:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αυτο ειναι μπραβο.
Το οτι ειναι φυσικο δεν το κανει αναποτελεσματικο βρε σεις.
Μαθαμε τωρα στα στουκας ολοι!:hehe:
Το θεμα ειναι να μην βλαφτει και εμας.
Δοκιμαστε το πρωτα και θα με θυμηθητε!
Οκ. Κατοχυρώθηκε, λοιπόν. Θα το πάρω, διότι...τα τέρατα (τώρα την Άνοιξη...), λες και ξυπνάνε από χειμερία νάρκη...:upside:

Ευχαριστούμε...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,577 μηνύματα.
Κ
Οκ. Κατοχυρώθηκε, λοιπόν. Θα το πάρω, διότι...τα τέρατα (τώρα την Άνοιξη...), λες και ξυπνάνε από χειμερία νάρκη...:upside:

Ευχαριστούμε...
Και προσεξε...το σημαντικοτερο:
-Λεκανη τουαλετας ΠΑΝΤΑ ΣΚΕΠΑΣΜΕΝΗ
-Διχτακια στα σιφωνια
-Αυτοκολλητο αδιαπεραστο στο σιφωνι στο πατωμα της τουαλετας

Και βεβαια σιτες στα παραθυρα.
Και γκουντ λακ! :hehe:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

(τώρα την Άνοιξη...), λες και ξυπνάνε από χειμερία νάρκη.
Μα ετσι ειναι κατα μια εννοια.Ολα ξεπετιουνται τωρα την ανοιξη ειναι γεγονος!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,577 μηνύματα.
Αυτό να λες...

Δεν έχουν μπέσα, αυτές...:hehe:

Και πετάνε, να πάρει η ευχή. Μπορεί να κάθεσαι στο μπαλκόνι και να 'ρθει να σκάσει δίπλα σου...:upside:

Σταματάω, όμως, γιατί βραδιάζει και πολύ τις μελέτησα....
Που να ησουν μαζι μου οταν ημουν ζακυνθο.
Εμενα που λες σε ενα σπιτι...ηθελα τρομαρα μου να μενω σε σπιτι/σοφιτα..με ξυλινη σκεπη δηλαδη απο πανω,το ειχα δει η Λωρα απο το μικρο σπιτι στο Λιβαδι.:prettyplz:


Ελα μου ομως οτι δεν υπολογισα την τοσο πλουσια πανιδα της Ζακυνθου.
Εννοειται έμενα σε χωριο,οχι στην πολη απο καποια φαση και μετα.
Εχμ/..
Ενα θα σου πω.

Εμπαιναν νυχτεριδες το βραδυ σπιτι...απο που;


Απο πολυ μικρες τρυπουλες απο τα ξυλα της σκεπης!!!!!!!!!

Αυτες ειχαν φωλια στα κεραμιδια.Μεταξυ κεραμιδιων και εσενα παρεμβαλονται τα ξυλα.
Ελα μου ομως που τα ξυλα σιγα σιγα διαβρωνονται,τα τρωνε σκορος και κανουν τρυπες.
Αχμ...μια νυχτεριδα να ξες μπορει να περασει απο παρα πολυ μικρο χωρο.Εδω μιλαμε για τρυπες περιπου σαν φασολι.Περναγαν μικρα νυχτεριδακια,αλλα περναγαν τα ατιμα!!!!!!!!!

Εζησα εκει περιπου 5 χρονια...ειχαν περασει 3 με 4!!

Το ενα το βιντεοσκοπισα κιολας.
Δειτε τι σας εχω..
τσα;
Δωρακι..



Και ομως παιδια,τελικα το αγαπησα.Κια αυτο μαλιστα δεν εβαλα τον ιδιοκτητη να το σκοτωσει.Το εγκλωβισα στην σιτα...και εφυγε καποια στιγμη απο ενα ανοιγμα της σιτας.


Βεβαια εφυγα και εγω απο εκεινο το σπιτι..:scare2:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και ομως παιδια,τελικα το αγαπησα.Κια αυτο μαλιστα δεν εβαλα τον ιδιοκτητη να το σκοτωσει.Το εγκλωβισαν στην σιτα...και εφυγε καποια στιγμη απο ενα ανοιγμα της σιτας.

Βεβαια εφυγα και εγω απο εκεινο το σπιτι..:scare2:
Καταρχήν, μπράβο σου. Γιατί σκιάζεσαι και μόνο που την βλέπεις. Αλλά, απ' ό,τι φαίνεται, εσύ το 'χεις...;)

Για τις νυχτερίδες - λένε ότι - ουέ κι αλλοίμονο μπλεχτούν στα μαλλιά...

Τί να σου πω ; Εγώ, πάλι, δεν φοβάμαι ποντίκια, σαρανταποδαρούσες κ.λπ. Αλλά στη θέα και μόνο μιας...κατσαρίδας, τρομοκρατούμαι...:upside:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,577 μηνύματα.
Καταρχήν, μπράβο σου. Γιατί σκιάζεσαι και μόνο που την βλέπεις. Αλλά, απ' ό,τι φαίνεται, εσύ το 'χεις...;)

Για τις νυχτερίδες - λένε ότι - ουέ κι αλλοίμονο μπλεχτούν στα μαλλιά...

Τί να σου πω ; Εγώ, πάλι, δεν φοβάμαι ποντίκια, σαρανταποδαρούσες κ.λπ. Αλλά στη θέα και μόνο μιας...κατσαρίδας τρομοκρατούμαι...:upside:
Σαν την νυχτεριδα τιποτα ρε....μια αλλη , την ακουσα το βραδυ να πεταει πανω απο το κεφαλι μου..ηταν η τελευταια...μετα πηρα ευτυχως μεταθεση και εφυγα απο εκεινο το σπιτι.Οποτε και απο τη Ζακυνθο.Ομως μεχρι να φυγω,κοιμομουν 3 μηνες στο σαλονι,διοτι αποδεδειγμενα περναγαν απο τα ξυλα της κρεβατοκαμαρας .:scare2:

Και για να πουμε και την μεγαλη αληθεια.,τιποτα χειροτερο απο το φιδι!!!!!!!!!!!!!!

Αλλα τα σεβομαι απολυτα ομως!
Αλλα μακρια και αγαπημενοι!:hehe:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σαν την νυχτεριδα τιποτα ρε....μια αλλη , την ακουσα το βραδυ να πεταει πανω απο το κεφαλι μου..ηταν η τελευταια...μετα πηρα ευτυχως μεταθεση και εφυγα απο εκεινο το σπιτι.Οποτε και απο τη Ζακυνθο.Ομως μεχρι να φυγω,κοιμομουν 3 μηνες στο σαλονι,διοτι αποδεδειγμενα περναγαν απο τα ξυλα της κρεβατοκαμαρας .:scare2:
Ναι, συμφωνώ. Τί να λέμε, τώρα. Να πετάνε και πάνω απ' το κεφάλι σου...δεν το συζητώ !!! :upside:

Και πολύ άντεξες...:hehe:

Και για να πουμε και την μεγαλη αληθεια.,τιποτα χειροτερο απο το φιδι!!!!!!!!!!!!!!

Αλλα τα σεβομαι απολυτα ομως!
Αλλα μακρια και αγαπημενοι!:hehe:
Συμφωνώ. Το φίδι είναι...φίδι. Μα κι εγώ το σέβομαι. Ακόμα κι όταν τσιμπήσει, είναι γιατί νιώθει ότι απειλείται...

Αλήθεια, με τις...ακατανόμαατες πώς τα πας ; Τις σκοτώνεις, άμα λάχει ; :confused:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,577 μηνύματα.
Αλήθεια, με τις...ακατανόμαατες πώς τα πας ; Τις σκοτώνεις, άμα λάχει ; :confused:
Mα..τι λες τωρα;
Ειμαι εξαιρετικα ψυχραιμη.
Το λιγοτερο που κανω ειναι αυτο.

:hehe::hehe::hehe:

Ουτε καν μακρια και αγαπημενη με αυτες.Ειμαστε τσακωμενες ακομα και χιλιομετρα μακρια! :hehe:

Δεν μπορω καν να τις πατησω.Παλιοτερα επαιρνα ενα τεζα και το εριχνα ολο επανω τους.Τωρα που δεν θελω τοσα χημικα,δεν ξερω τι θα παρω..μαλλον τα βουνα αν την δω!:hehe:

Για δες ομως κατι.

Τολμισε..χωρις καν να καταλαβω πως,,μια κατσαριδα να εισβαλλει στο σπιτι μου εδω στο Λουτρακι..και η
γατα μου την ειχε αναποδογυρισει και την χαζευε.Δεν την ειχε σκοτωσει..την ειχε αναποδογυρθσει το βλαμενο ,αλλα δεν μπορει η κατσαριδα να γυρισει...οποτε την βρηκα εγω σε αυτην την κατασταση.,τουμπα με τα ποζαλακια της επανω να τα κουναει περα δωθε και τηνη γατα μου απο πανω να χαζευει...και αναγκαστικα να την λιωσω....:scare2:Ομως οκ...η γατα μου ειχε κανει την δουλεια της,οποτε εχω ενα αβανταζ με γατα μεσα στο σπιτι...
Τρεμετε κατσαριδεςςςςςςςςςςςςςς!ΓΑΤΑΡΕς ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

1650994808999.png
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Παρε έναν χάρακα και δες πόσα είναι τα 13cm και φαντάσου το χοντρό και να σέρνεται γρήγορα και μετά έλα πες μου για κατσαρίδα :focus:
Και εγώ είδα πριν λίγο , την ψέκαζα με τέζα.
Δεν έχω ξαναδεί .
Καλά σε αυτό το σπίτι τα έχω δει όλα , τι κατσαρίδες , τι ποντίκια κυνηγούσα μια φορά.

Αν και το ποντικάκι ήταν γλυκούλι σε σχέση με αυτά τα αηδιαστικά έντομα που σε τσιμπάνε κιόλας αν και μεγάλη ταλαιπωρία για να το πιάσω , ήταν και νύχτα αλλά δεν μου άρεσε και σαν ιδέα να κοιμηθώ με ένα ποντίκι που κόβει βόλτες μέσα στο σπίτι .

Τώρα μεταξύ κατσαρίδας και σαρανταποδαρούσες να θεωρώ την κατσαρίδα χειρότερη επειδή πετάει και πάει γρήγορα και γενικά για αυτό παθαίνεις και ''υστερία'' γιατί μπορεί να πετάξει να έρθει πάνω σου .
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,323 μηνύματα.
Τώρα μεταξύ κατσαρίδας και σαρανταποδαρούσες να θεωρώ την κατσαρίδα χειρότερη επειδή πετάει και πάει γρήγορα και γενικά για αυτό παθαίνεις και ''υστερία'' γιατί μπορεί να πετάξει να έρθει πάνω σου .
Δεν έχει τύχει ποτέ. Το έχω σκεφτεί πάντως εαν γίνει τι θα κάνω.
Πιστεύω θα γεμίσω την μπανιέρα με betadin,θα βουτήξω μέσα. Θα χρησιμοποιήσω τόσο σαπούνι μετά που θα φτάσω στο κόκκαλο, αφού το αλκαλικό κάψει όλο το δέρμα :bleh: .
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,042 μηνύματα.
Δεν έχει τύχει ποτέ. Το έχω σκεφτεί πάντως εαν γίνει τι θα κάνω.
Πιστεύω θα γεμίσω την μπανιέρα με betadin,θα βουτήξω μέσα. Θα χρησιμοποιήσω τόσο σαπούνι μετά που θα φτάσω στο κόκκαλο, αφού το αλκαλικό κάψει όλο το δέρμα :bleh: .
Ακριβώς ο,τι θα έκανε κι ο Batman δηλαδή. :strong:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,323 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πω κάπου εδώ ότι σαν φοιτήτρια, έχω γυρίσει από καλοκαιρινές διακοπές στο φοιτητικό μου σπίτι, έχω κάνει την καθιερωμένη μεγάλη φασινα επιστροφής και μετά μπαίνω για μπάνιο. Εκεί που σαπουνιζω το μαλλί και τραγουδάω (ένα αντίστοιχο πέρνα μέσα μου αεράκι αγοράκι λαίμαργο της εποχής) βλέπω κάτι στα θολά να περπατάει στην εξωτερική πλευρά της κουρτινας. Ξεπλενω τα μάτια και καταλαβαίνω ότι είναι κατσαρίδα. Πατάω μια τσιριδα (λόγω του μπάνιου ήμουν νεγκλιζε και ευάλωτη) και ανοίγω με χειρουργική ακρίβεια την κουρτίνα χωρίς να ταράξω την κακιασμενη. Βγαίνω έξω στο χολ παίρνω τη μάνα μου (προφανώς τι άλλο θα έκανα) και εμφάνιζεται και δεύτερη. Ίδιου μεγέθους, της τάξεως του σπιρτόκουτο. Καφετιές παχιές και μεγάλες και πετούμενες. Ψεκάζω με λακ γιατί δεν έχω το σκοτωστικο. Κλείνω πόρτα και κατεβαίνω μινιμαρκετ να πάρω πολυβόλο. Ανεβαίνω , είναι κι οι δυο στον τοίχο. Αδειάζω με μανία μισό μπουκάλι. Εμφανίζεται και τρίτη. Φέρνω σκούπα και τις χτυπάω μια μια αλύπητα. Η μία έκανε γκελ και έπεσε από το μπαλκόνι. Κι αφού έχω σκοτώσει και τις τρεις και ετοιμάζομαι να φύγω να ψάξω άλλο σπίτι, βγαίνει ένα baby κατσαρίδακι. Όπως εμφανίζονται στο τέλος οι αθώοι, ο άμαχος πληθυσμός. Κρίμα πέθανε νέο.
Μετά ένα μήνα δε μπορούσα να κοιμηθώ. Ένιωθα ότι έβγαιναν κατσαριδες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,577 μηνύματα.
Να πω κάπου εδώ ότι σαν φοιτήτρια, έχω γυρίσει από καλοκαιρινές διακοπές στο φοιτητικό μου σπίτι, έχω κάνει την καθιερωμένη μεγάλη φασινα επιστροφής και μετά μπαίνω για μπάνιο. Εκεί που σαπουνιζω το μαλλί και τραγουδάω (ένα αντίστοιχο πέρνα μέσα μου αεράκι αγοράκι λαίμαργο της εποχής) βλέπω κάτι στα θολά να περπατάει στην εξωτερική πλευρά της κουρτινας. Ξεπλενω τα μάτια και καταλαβαίνω ότι είναι κατσαρίδα. Πατάω μια τσιριδα (λόγω του μπάνιου ήμουν νεγκλιζε και ευάλωτη) και ανοίγω με χειρουργική ακρίβεια την κουρτίνα χωρίς να ταράξω την κακιασμενη. Βγαίνω έξω στο χολ παίρνω τη μάνα μου (προφανώς τι άλλο θα έκανα) και εμφάνιζεται και δεύτερη. Ίδιου μεγέθους, της τάξεως του σπιρτόκουτο. Καφετιές παχιές και μεγάλες και πετούμενες. Ψεκάζω με λακ γιατί δεν έχω το σκοτωστικο. Κλείνω πόρτα και κατεβαίνω μινιμαρκετ να πάρω πολυβόλο. Ανεβαίνω , είναι κι οι δυο στον τοίχο. Αδειάζω με μανία μισό μπουκάλι. Εμφανίζεται και τρίτη. Φέρνω σκούπα και τις χτυπάω μια μια αλύπητα. Η μία έκανε γκελ και έπεσε από το μπαλκόνι. Κι αφού έχω σκοτώσει και τις τρεις και ετοιμάζομαι να φύγω να ψάξω άλλο σπίτι, βγαίνει ένα baby κατσαρίδακι. Όπως εμφανίζονται στο τέλος οι αθώοι, ο άμαχος πληθυσμός. Κρίμα πέθανε νέο.
Μετά ένα μήνα δε μπορούσα να κοιμηθώ. Ένιωθα ότι έβγαιναν κατσαριδες.
Ολα τα λεφτα η περιγραφη σου..πεθαινωωωωω! :hehe:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top