Κλασικό (;) θέμα: φιλία vs έρωτας

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Όχι ρε παιδιά τι λέτε, τι Ινσταγκραμ, τι 5αδες, τι πληρωμές πως το πήγατε εκεί;;
Η κοπέλα είναι πολλλλλύ χαμηλών τόνων και δέχτηκε πάρα πολύ πρόθυμα να βγούμε, μιλάμε συχνά, βγήκαμε περάσαμε καλά απλά τώρα αναρωτιέμαι -ας πούμε- για το βήμα παραπάνω
Του τύπου ότι ενώ ανταποκρίνεται πολύ πρόθυμα δεν παίρνει σχεδόν καμία πρωτοβουλία και ενώ στέλνει και αυτή πρώτη κάποιες φορές, κατά κύριο λόγο στέλνω εγώ
Δηλαδή δεν ξέρω αν ενδιαφέρεται στα σίγουρα κλπ
την πρωτοβουλια τη δικια σου θα δεις,γιατι αμα μας την περιγραφεις ως χαμηλων τονων σε ρωταω πως θελεις να γινει το τερμα αλλο ακρο?
Εσυ εδειξες οτι σου αρεσει?
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Όχι ρε παιδιά τι λέτε, τι Ινσταγκραμ, τι 5αδες, τι πληρωμές πως το πήγατε εκεί;;
Η κοπέλα είναι πολλλλλύ χαμηλών τόνων και δέχτηκε πάρα πολύ πρόθυμα να βγούμε, μιλάμε συχνά, βγήκαμε περάσαμε καλά απλά τώρα αναρωτιέμαι -ας πούμε- για το βήμα παραπάνω
Του τύπου ότι ενώ ανταποκρίνεται πολύ πρόθυμα δεν παίρνει σχεδόν καμία πρωτοβουλία και ενώ στέλνει και αυτή πρώτη κάποιες φορές, κατά κύριο λόγο στέλνω εγώ
Δηλαδή δεν ξέρω αν ενδιαφέρεται στα σίγουρα κλπ
Σου είπε ότι πέρασε ωραία και μάλιστα να ξαναβγείτε όποτε εσυ θες, σου στέλνει και πρώτη...

τι άλλο να κάνει;
Για ντροπαλή και χαμηλών τόνων τα όσα έκανε είναι ήδη αρκετά...

Τωρα απλώς δειξε παραπάνω ενδιαφέρον, σου έδωσα μια ιδέα τώρα με το άνοιγμα των θερινών σινεμά.
Στειλτο της με έναν έξυπνο τρόπο, πιασε λίγο τη συζήτηση και πρότεινε το.
Κατά πασα πιθανότητα θα δεχτεί, από κοντά να σαι αυθόρμητος, χαλαρός και δειξε διακριτικά ότι ενδιαφέρεσαι ξεκάθαρα για κάτι ερωτικο μαζί της.
Και προς θεού στο πλαίσιο της κατάστασης που θα βρίσκεστε, ανάλογα με το κλίμα και πως την βλέπεις την ώρα του ραντεβού.
Το λέω γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μου.. κινήσεις μαζεμένες.

Εμένα όταν κάποιος μου ναι εντελώς αδιάφορος ξεκόβω, κάτι που σε καμία περίπτωση δεν κάνει η κοπέλα.
Το υπεραναλύεις και θα καείς και αυτό φαίνεται στα ραντεβού, θα δείχνεις κακομοίρης.
Κάτι που είναι δεν είναι τσιμπημένη δεν θα αρέσει.
Το να σε βλέπει φιλικά, να μιλάτε τόσο και σε αμφίσημο κλίμα, να βγαίνετε τετ α τετ και να ναι ανοιχτή να κανονίσετε ξανά..εεε λίγο δύσκολο.

Ένας τρόπος υπάρχει να τα ξεδιαλύνεις, να ξαναβγειτε και να δείξεις ξεκάθαρα προς το που το πας.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί χρησιμοποιείτε κάποιοι εκφράσεις όπως "θα βγεις χαμένος/κερδισμένος" και γενικά την υπερανάλυση του καφέ του Σάββα με την κοπέλα.

@Savvas_Firefly, μια χαρά πήγε με την κοπελιά που βγήκατε, όμορφα πέρασε μάλλον, εσύ συνέχισέ το, με τους ρυθμούς που σου βγαίνουν, απλά να είσαι ευγενικός και κύριος και άσε αυτά με τον άντρα κατακτητή που σου λένε. Και άμα δεν θέλει, δεν έγινε και κάτι, ξες πόσες χυλόπιτες έχω φάει εγώ; Κλάιν...
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
View attachment 81209


αφού προσπεράσω αυτό το σοκ θα σε συμβουλέψω να την προσεγγίσεις φιλικά και όπως σου βγεί να μάθετε ο ένας τον άλλο καλύτερα.After all, θελεις η σχέση σου να είναι φίλη σου , απο τις καλύτερες.
Επίσης επειδή εχω βαρεθεί ν ακούω την πιπίλα με το friendzone θέλω να βάλω ενα τέλος λέγοντας το παρακάτω αξίωμα.
Κανείς δεν μπήκε friendzone επειδή ήταν καλός φίλος και καλή παρέα ή επειδή δεν χώθηκε ερωτικά εξ αρχής.Friendzoned ήταν απο την πρώτη μέρα όμως έχετε διακαώς την ανάγκη να το δικαιολογήσετε κάπως και έτσι το ρίχνετε στο οτι ήσασταν φιλικοί στην αρχή.Οχι, απλά δεν σας γούσταραν ποτέ.
Φτάνει με αυτες τις μπουρδες γιατι γελάω και κλαίω μαζί.
Δεν χρειάζεται αγόρι μου να βγείς με το ρόπαλο για κυνήγι, χρειάζεται απλά να είσαι ο εαυτός σου.
Να πάρεις τον χρόνο σου και να δημιουργήσεις μια σχέση που βασίζεται σε θεμέλια που εσύ έχτισες επειδή κι εσύ γουστάρεις τον άλλον ΚΑΙ ως άνθρωπο και οχι να κυνηγήσεις το θηλυκό με βάση το πρότυπο του homo neanderthal.
Συμφωνώ στα περισσότερα μαζί σου αλλά αυτό δεν είναι η φυσική εξέλιξη των ραντεβού;

Βγαίνεις, ξαναβγαίνεις και βλέπεις αν ταιριαζεις, τι επικοινωνία έχεις κτλ.
Απλώς καθώς θα βγαίνει τα ραντεβού θα βοηθούσε , αφού γι αυτόν είναι ξεκαθαρο, να δείξει ότι του αρέσει κιόλας η κοπέλα.

Το να πάει σε δεύτερο ραντεβού δηλώνει όλα όσα λες. Με μια διαφορα, του έχει βγει δεν ψάχνεται... απλώς προσπαθεί να δει αν θέλει και η κοπέλα.

Το να υποκρίνεται καθαρά το φιλο ενώ καίγεται και λέει κάθε 10 λ Μαρία, θα φανεί και στο επόμενο ραντεβού 100%.
Άσε που θα μετράει ραντεβού το ραντεβού και θα χιλιοσκεφτεται τις κινήσεις της.
Και σε περίπτωση που η κοπέλα δεν θελήσει θα νιώσει ότι το χειρίστηκε λάθος, θα μετανιώνει που δεν ήταν πιο ξεκάθαρος κτλ.

Αν μιλούσαμε για άλλη περίπτωση που ο τύπος δεν ήταν ξεκαθαρο ότι γούσταρε την κοπέλα τόσο θα λεγα πως ναι, αυτό που προτείνεις-το βγες φιλικά και όπου βγει- είναι το ιδανικό.

Τωρα μου φαίνεται ότι και δεν θα μπορέσει να το τηρήσει γιατί θα ναι έτοιμος να εκραγεί και θα τον αγχώσει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί χρησιμοποιείτε κάποιοι εκφράσεις όπως "θα βγεις χαμένος/κερδισμένος" και γενικά την υπερανάλυση του καφέ του Σάββα με την κοπέλα.

@Savvas_Firefly, μια χαρά πήγε με την κοπελιά που βγήκατε, όμορφα πέρασε μάλλον, εσύ συνέχισέ το, με τους ρυθμούς που σου βγαίνουν, απλά να είσαι ευγενικός και κύριος και άσε αυτά με τον άντρα κατακτητή που σου λένε. Και άμα δεν θέλει, δεν έγινε και κάτι, ξες πόσες χυλόπιτες έχω φάει εγώ; Κλάιν..
επειδη ο σαββας αναρωτιεται αν η κοπελα δεν τον γουσταρει καν,μας εχει ρωτησει δυο φορες ηδη,και απλα του λεμε να ξαναβγει να μιλησει μαζι της και να δει,να εκδηλωθει κι εκεινος ισως.Με σεβασμο παντα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συμφωνώ στα περισσότερα μαζί σου αλλά αυτό δεν είναι η φυσική εξέλιξη των ραντεβού;

Βγαίνεις, ξαναβγαίνεις και βλέπεις αν ταιριαζεις, τι επικοινωνία έχεις κτλ.
Απλώς καθώς θα βγαίνει τα ραντεβού θα βοηθούσε , αφού γι αυτόν είναι ξεκαθαρο, να δείξει ότι του αρέσει κιόλας η κοπέλα.

Το να πάει σε δεύτερο ραντεβού δηλώνει όλα όσα λες. Με μια διαφορα, του έχει βγει δεν ψάχνεται... απλώς προσπαθεί να δει αν θέλει και η κοπέλα.

Το να υποκρίνεται καθαρά το φιλο ενώ καίγεται και λέει κάθε 10 λ Μαρία, θα φανεί και στο επόμενο ραντεβού 100%.
Άσε που θα μετράει ραντεβού το ραντεβού και θα χιλιοσκεφτεται τις κινήσεις της.
Και σε περίπτωση που η κοπέλα δεν θελήσει θα νιώσει ότι το χειρίστηκε λάθος, θα μετανιώνει που δεν ήταν πιο ξεκάθαρος κτλ.

Αν μιλούσαμε για άλλη περίπτωση που ο τύπος δεν ήταν ξεκαθαρο ότι γούσταρε την κοπέλα τόσο θα λεγα πως ναι, αυτό που προτείνεις-το βγες φιλικά και όπου βγει- είναι το ιδανικό.

Τωρα μου φαίνεται ότι και δεν θα μπορέσει να το τηρήσει γιατί θα ναι έτοιμος να εκραγεί και θα τον αγχώσει.
συμφωνω μα το φιλικο το βλεπεις,εξαλλου στην αρχη αν σου βγαινει ή δεν σου βγαινει,το να συνεχιζει καποιος μια κατασταση και καλα για να εχει ενα φιλο ή μια ερωτικη καβατζα εκει μετα παμε αλλου.
Συμφωνω στο βγαινεις ξαναμιλας και ξαναβγαινεις για να δεις τι ακριβως σου βγαινει και με ποιον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Δε νομίζω να λέει για όλες τις γυναίκες αλλά για αυτές που αρέσκονται να "το δείχνουν αλλά να μην το δίνουν", που με τα ίνσταγκραμ και τα λοιπά σόσιαλ μέντια έχουν γίνει πλέον πάρα πολλές. Αν θέλουμε άντρες σωστούς και ντόμπρους πρέπει κι εμείς να είμαστε το αντίστοιχο. Το να βλέπω οτι ο άλλος γουστάρει ενώ εγώ όχι και να μην ξεκαθαρίζω τη θέση μου για να ικανοποιώ το εγώ μου ή για να τον έχω καβάτζα είναι λάθος. Και εγώ φυσικά δεν είμαι αλάθητη, έχω κάνει τις πουτ@νιές μου. Γηράσκω αεί διδασκόμενος.

Λέω για αυτές τις γυναίκες που το κάνουνε κ αν κάποια έχει τη μυγα θα μυγιαστει. Επίσης κ αυτό που λες να ψωνιζονται με θαυμαστές δικαίωμα τους είναι... Εφόσον υπάρχουν κ οι αντίστοιχοι καλοθελητες. Το θέμα είναι να το καταλάβει ο άντρας αυτό για δικό του όφελος να μη προχωρησει. Μπράβο παντως κατάλαβες 100% το point μου.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λέω για αυτές τις γυναίκες που το κάνουνε κ αν κάποια έχει τη μυγα θα μυγιαστει. Επίσης κ αυτό που λες να ψωνιζονται με θαυμαστές δικαίωμα τους είναι... Εφόσον υπάρχουν κ οι αντίστοιχοι καλοθελητες. Το θέμα είναι να το καταλάβει ο άντρας αυτό για δικό του όφελος να μη προχωρησει. Μπράβο παντως κατάλαβες 100% το point μου.
μια ερωτηση,εσυ νομιζεις το αντιλαμβανονται ολοι οι αντρες αυτο που εγραψες?Το point σου?Εγω απο οτι εχω δει οι αντρες εκει τρεχουν σαλιαρηδες σε καποιες γυναικες τετοιες οπως τις περιεγραψες,κι ας ξερουν οτι εχουν ακολουθους ή ψωνιζονται,πουλαει αυτο εκει πανε οι περισσοτεροι.
Υπαρχουν κι αυτοι που δεν παρασυρονται ευτυχως απο ινστα κλπ.
Αλλα γενικα στην πλειοψηφια βλεπω οτι οι αντρες ως τοπ επιλογη εχουν γυναικες τετοιες κυριως.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε νομίζω να λέει για όλες τις γυναίκες αλλά για αυτές που αρέσκονται να "το δείχνουν αλλά να μην το δίνουν", που με τα ίνσταγκραμ και τα λοιπά σόσιαλ μέντια έχουν γίνει πλέον πάρα πολλές. Αν θέλουμε άντρες σωστούς και ντόμπρους πρέπει κι εμείς να είμαστε το αντίστοιχο. Το να βλέπω οτι ο άλλος γουστάρει ενώ εγώ όχι και να μην ξεκαθαρίζω τη θέση μου για να ικανοποιώ το εγώ μου ή για να τον έχω καβάτζα είναι λάθος. Και εγώ φυσικά δεν είμαι αλάθητη, έχω κάνει τις πουτ@νιές μου. Γηράσκω αεί διδασκόμενος.
Το bold δεν είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα των γυναικών στα social αλλά χαρακτηριστικό ατόμων με ναρκισσιστική οργάνωση της προσωπικότητας και δεν έχει να κάνει με το φύλο. Ίσα ίσα, ποσοστιαία, νάρκισσοι είναι περισσότεροι άντρες παρά γυναίκες.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λέω για αυτές τις γυναίκες που το κάνουνε κ αν κάποια έχει τη μυγα θα μυγιαστει. Επίσης κ αυτό που λες να ψωνιζονται με θαυμαστές δικαίωμα τους είναι... Εφόσον υπάρχουν κ οι αντίστοιχοι καλοθελητες. Το θέμα είναι να το καταλάβει ο άντρας αυτό για δικό του όφελος να μη προχωρησει. Μπράβο παντως κατάλαβες 100% το point μου.
Αφού με ξεσκέπασε ετσι ο Ντέβιλ οφείλω να ομολογήσω δημόσια πως είμαι η κλασσική τυπισσα που κάνω συλλογή απο heart broken αγοράκια που μαρεσει να βασανίζω και να τα πετάω σαν στυμμενη λεμονόκουπα.
Ιδανικά, βγαινω μαζι τους παρα πολλα ραντεβου ωστε οχι μονο να τους γεμιζω με ψευτικες ελπίδες αλλα και να τρεχουν απο πισω μου σαν σκυλακια.
Τιποτα δεν μου δινει μεγαλυτερη ευχαριστηση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
μια ερωτηση,εσυ νομιζεις το αντιλαμβανονται ολοι οι αντρες αυτο που εγραψες?Το point σου?Εγω απο οτι εχω δει οι αντρες εκει τρεχουν σαλιαρηδες σε καποιες γυναικες τετοιες οπως τις περιεγραψες,κι ας ξερουν οτι εχουν ακολουθους ή ψωνιζονται,πουλαει αυτο εκει πανε οι περισσοτεροι.
Υπαρχουν κι αυτοι που δεν παρασυρονται ευτυχως απο ινστα κλπ.
Αλλα γενικα στην πλειοψηφια βλεπω οτι οι αντρες ως τοπ επιλογη εχουν γυναικες τετοιες κυριως.

Τι με ενδιαφέρει εμένα τι κάνει ο κάθε άσοβαρος; εγώ έγραψα κάτι πολυ βάσικο για όποιον έχει μια στοιχείωδη εμπειρία. Όταν ενδιαφέρεσαι για κάποια ερωτικά και αυτή για σένα θα βγείτε μόνοι σας κ αυτή είναι κ η μεγαλυτερη ένδειξη. Το έγραψα για να μη σπάει τσαμπα το κεφάλι του ο κάθε ένας. Όσο για τον τυπο του θρεντ αμα δεν κάνει πεσιμο στο 2ο που θα ξανά βγουν εννοείται ότι θα μπει friend zone. Επειδή βλέπω πολυ το σκέφτεται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχει πολλη πληροφορια στο Ίντερνετ κ ο καθένας λέει τα δικά του. Εκείνο που πρεπεξ να κάνεις είναι συγκεκριμένο να βγεις με την άλλη μονός σου ουτε να το παμε φιλικά στην αρχή φιλικά κ βλέπουμε ουτε τιποτα τέτοιο.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κανείς δεν μπήκε friendzone επειδή ήταν καλός φίλος και καλή παρέα ή επειδή δεν χώθηκε ερωτικά εξ αρχής.Friendzoned ήταν απο την πρώτη μέρα όμως έχετε διακαώς την ανάγκη να το δικαιολογήσετε κάπως και έτσι το ρίχνετε στο οτι ήσασταν φιλικοί στην αρχή.Οχι, απλά δεν σας γούσταραν ποτέ.
Εάν αυτό που λες ισχύει, ότι δηλαδή η άλλη με μια ματια ξέρει αν της κάνεις ή όχι ώστε να σε κατατάξει κατευθείαν σε πιθανό φίλο ή πιθανό ερωτικό σύντροφο (δεν θα πάρω θέση εδώ, ας μιλήσουν οι γυναίκες του φόρουμ, που για να μην μίλησε καμία μάλλον ισχύει) , τότε ο άντρας έχει ακόμη έναν λόγο να εκδηλωθεί ερωτικά από την αρχή, ώστε να ξέρει αν έχει νόημα να συνεχίσει, διότι κανένας δεν θέλει να χάνει τον χρόνο του με κάποια που δεν τον βλέπει ερωτικά ενώ αυτός την βλέπει.

Συνεπώς δεν είναι η φιλική συμπεριφορά η αιτία του friendzone, αλλά το να μην εκδηλώνεται ένας άντρας εξ αρχής είναι ο λόγος που θα χάσει χρόνο στο friendzone.

Α ναι, και το να εκδηλωθείς ερωτικά δεν είναι αμοιβαία αποκλειομενο με το να είσαι και φιλικός.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εάν αυτό που λες ισχύει, ότι δηλαδή η άλλη με ματια ξέρει αν της κάνεις ή όχι ώστε να σε κατατάξει κατευθείαν σε πιθανό φίλο ή πιθανό ερωτικό σύντροφο (δεν θα πάρω θέση εδώ, ας μιλήσουν οι γυναίκες του φόρουμ, που για να μην μίλησε καμία μάλλον ισχύει) , τότε ο άντρας έχει ακόμη έναν λόγο να εκδηλωθεί ερωτικά από την αρχή, ώστε να ξέρει αν έχει νόημα να συνεχίσει, διότι κανένας δεν θέλει να χάνει τον χρόνο του με κάποια που δεν τον βλέπει ερωτικά ενώ αυτός την βλέπει.

Συνεπώς δεν είναι η φιλική συμπεριφορά η αιτία του friendzone, αλλά το να μην εκδηλώνεται ένας άντρας εξ αρχής είναι ο λόγος που θα χάσει χρόνο στο friendzone.

Α ναι, και το να εκδηλωθείς ερωτικά δεν αμοιβαία αποκλειομενο με το να είσαι και φιλικός.
Δεν είπα ποτέ αυτό που λές.
Μην παραφράζετε τα λόγια μου.
Διαβάστε το αν χρειαστεί πάνω απο μια φορά.
Γιατι αυτό που γράφεις δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έγραψα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είπα ποτέ αυτό που λές.
Μην παραφράζετε τα λόγια μου.
Διαβάστε το αν χρειαστεί πάνω απο μια φορά.
Γιατι αυτό που γράφεις δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έγραψα.
Μια χαρά το διάβασα. Γιατί ήταν friendzoned από τη πρώτη μέρα;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια χαρά το διάβασα. Γιατί ήταν friendzoned από τη πρώτη μέρα;
Ανέφερα ένα παράδειγμα. Το ενδεχόμενο να μην της ταίριαξε εμφανισιακά δεν παίζει;
Επίσης το ενδεχόμενο να ήθελε απο την πρώτη στιγμή εναν φίλο και οχι γκόμενο δεν παιζει;
Δεν καταλαβαίνω γιατι τοσο κλειστο μυαλό.
Δεν μπορείς να είσαι εν τέλει φίλος με εναν άνθρωπο που μπορεί να σου άρεσε εμφανισιακά αλλά τελικά απο οποιαδήποτε πλευρά να είδες πως δεν θα ήθελες να προχωρήσεις;
Το κυριότερο σαν τις εμετικές ορολογίες που χρησιμοποιήθηκαν «ως κυνηγος» είσαι σίγουρος πως σε ενα ραντεβου κατάλαβες πως την θέλεις; Γιατί μάλλον μόνο για σεξ μπορεις να εισαι σιγουρος στο 1ο μόνο ραντεβού και καταδικάζουμε τώρα πως στο 2ο θα σε βλεπει σαν φιλο.
Ναι συγγνωμη, fucking no.
Λυπάμαι πολύ επειδή είστε και νέοι άνθρωποι οι πιο πολλοί.
Θα κλείσω για εμένα το θέμα εδώ και μπορείτε να σχολιάσετε όπως νομίζετε τα λεγόμενά μου.
Δεν είναι συναφή με την νοοτροπία «χωσου, εισαι κυνηγός, πρώτο ραντεβού κάνε κίνηση αλλιώς μπαινεις friendzone “ και είμαι πολύ περήφανη για αυτό.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τι με ενδιαφέρει εμένα τι κάνει ο κάθε άσοβαρος; εγώ έγραψα κάτι πολυ βάσικο για όποιον έχει μια στοιχείωδη εμπειρία. Όταν ενδιαφέρεσαι για κάποια ερωτικά και αυτή για σένα θα βγείτε μόνοι σας κ αυτή είναι κ η μεγαλυτερη ένδειξη. Το έγραψα για να μη σπάει τσαμπα το κεφάλι του ο κάθε ένας. Όσο για τον τυπο του θρεντ αμα δεν κάνει πεσιμο στο 2ο που θα ξανά βγουν εννοείται ότι θα μπει friend zone. Επειδή βλέπω πολυ το σκέφτεται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχει πολλη πληροφορια στο Ίντερνετ κ ο καθένας λέει τα δικά του. Εκείνο που πρεπεξ να κάνεις είναι συγκεκριμένο να βγεις με την άλλη μονός σου ουτε να το παμε φιλικά στην αρχή φιλικά κ βλέπουμε ουτε τιποτα τέτοιο.
Ναι καλε. Αυτο ελειπε να αποδεχτουμε τι κανει ο καθενας.
Απλα εγραψα κατι που παρατηρω συχνα εξω στις παρεες αυτο το νοημα ειχε και το προηγουμενο σχολιο μου.
Οτι οι περισσοτεροι εστιαζουν εκει που εστιαζουν.
Νταξει γουστα ειναι αυτα ο καθενας κανει αυτο που θελει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και κατι γενικο, παιδια το αν ο αλλος σε θελει φιλικα ή ερωτικα κι εσυ εκεινον αντε στο πρωτο να μην ειναι ξεκαθαρο ε στο δευτερο τριτο ξερεις εχεις δει καποια πραγματα και κανεις τις σκεψεις σου τι θα ηθελες με αυτον, φιλια ή ερωτικο?
Σου βγαινει αυτο οπως και σου βγαινει η αντιπαθεια ας πουμε για καποιον να μην ειναι τιποτα απο αυτα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ανέφερα ένα παράδειγμα. Το ενδεχόμενο να μην της ταίριαξε εμφανισιακά δεν παίζει;
Επίσης το ενδεχόμενο να ήθελε απο την πρώτη στιγμή εναν φίλο και οχι γκόμενο δεν παιζει;

Φυσικά και παίζει αυτό το ενδεχόμενο, αλλά αυτό δεν το γνωρίζει, και δεν μπορεί να το γνωρίζει ο άντρας προτού εκδηλωθεί, και αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να εκδηλωθεί.

Δεν καταλαβαίνω γιατι τοσο κλειστο μυαλό.

Δεν έχω καθόλου κλειστό μυαλό.

Δεν μπορείς να είσαι εν τέλει φίλος με εναν άνθρωπο που μπορεί να σου άρεσε εμφανισιακά αλλά τελικά απο οποιαδήποτε πλευρά να είδες πως δεν θα ήθελες να προχωρήσεις;

Ναι μπορείς, αλλά θα πρέπει να το θέλει και ο ίδιος αυτό.

Το κυριότερο σαν τις εμετικές ορολογίες που χρησιμοποιήθηκαν «ως κυνηγος» είσαι σίγουρος πως σε ενα ραντεβου κατάλαβες πως την θέλεις; Γιατί μάλλον μόνο για σεξ μπορεις να εισαι σιγουρος στο 1ο μόνο ραντεβού και καταδικάζουμε τώρα πως στο 2ο θα σε βλεπει σαν φιλο.
Ναι συγγνωμη, fucking no.

Ναι, μπορεί να την προσεγγιζει απλά για σεξ. Που είναι το κακό εδώ; Αλλά ακόμη και για σχέση να θέλει να την προσεγγίσει, η σχέση εμπεριέχει και το σεξουαλικό στοιχείο οπότε πάλι είναι προς όφελος του άντρα αλλά και της γυναίκας να εκδηλωθεί εξ αρχής έτσι ώστε να ξέρει και αν η άλλη τον βλέπει ερωτικά. Πολύ απλά τα πράγματα.

Δεν υπάρχει κανένας σοβαρός λόγος να μην εκδηλωθεί λοιπόν εξ αρχής ο άντρας δείχνοντας το σκοπό της προσέγγισης, και αυτό γλιτώνει χρόνο τόσο από τον άντρα όσο και από την γυναίκα.

Κυριολεκτικά ο μόνος λόγος που κάποια δεν θέλει ο άντρας να εκδηλώνεται από την αρχή είναι αν θέλει απλά να πιάσει φιλίες με άντρες που την προσεγγίζουν και αντί να πει εξ αρχής οτι ενδιαφέρεται απλά φιλιά αφήνει τον άλλο να πιστεύει πως μπορεί να τον γουστάρει.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι ρε παιδιά τι λέτε, τι Ινσταγκραμ, τι 5αδες, τι πληρωμές πως το πήγατε εκεί;;
Η κοπέλα είναι πολλλλλύ χαμηλών τόνων και δέχτηκε πάρα πολύ πρόθυμα να βγούμε, μιλάμε συχνά, βγήκαμε περάσαμε καλά απλά τώρα αναρωτιέμαι -ας πούμε- για το βήμα παραπάνω
Του τύπου ότι ενώ ανταποκρίνεται πολύ πρόθυμα δεν παίρνει σχεδόν καμία πρωτοβουλία και ενώ στέλνει και αυτή πρώτη κάποιες φορές, κατά κύριο λόγο στέλνω εγώ
Δηλαδή δεν ξέρω αν ενδιαφέρεται στα σίγουρα κλπ
Συνέχισε καλό μου όπως πάτε και όλα δεν είναι για κατά μέτωπο επίθεση .

Κάθε φορά που θα βγαίνετε προσπάθησε να τις δειχνεις τι αισθάνεσαι μήπως και εκείνη έτσι παίρνει το θάρρος εφόσον λες ότι είναι χαμηλών τόνων και γίνεται ακόμα πιο εκδηλωτική ..

Άλλωστε όλες δεν λειτουργούν όπως οι περισσότερες ..
Περιμένουν να δουν τι έδαφος καλλιεργείται ώστε να έχουν τις ανάλογες αντιδράσεις .

Το πολύ πολύ να αποκτήσεις μια ακόμη φίλη εφόσον περνάτε καλά !
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και κάτι λίγο άσχετο, μιας και αναφέρθηκε το θέμα της ενδεχόμενης απόρριψης, πάντα πίστευα ότι μπορείς να καταλάβεις πολλά για το χαρακτήρα ενός ανθρώπου από τον τρόπο που αντιμετωπίζει την απόρριψη.

Αν αρχίσει να βρίζει και να χλευάζει το άτομο που τον απέρριψε και αυτό είναι κάτι που κάνει συχνά, τότε είναι κομπλεξικος/η και καλύτερα να μην έχεις πολλά πολλά με έναν τέτοιον άνθρωπο, ούτε σε φιλικό επίπεδο.
 
Top