Κλασικό (;) θέμα: φιλία vs έρωτας

Savvas_Firefly

Νεοφερμένος

Ο Savvas_Firefly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα στην παρέα και Καλό Πάσχα σε όλους.
Είμαι ο Σάββας 18 χρονών και το θέμα μου είναι ένα κλασικό θέμα φιλίας vs έρωτα
Από την σχολή μου υπάρχει μια κοπέλα, η Ιωάννα με την οποία είμαστε στο ίδιο έτος και έχουμε πολλούς κοινους γνωστούς. Αρχίσαμε με δική μου πρωτοβουλία να μιλάμε μέσω Messenger από τον Δεκέμβριο. Ανταλλάσουμε συχνά μηνύματα (εγώ στέλνω σχεδόν πάντα πρώτος αλλά εκείνη απαντά πάντα πολύ πρόθυμα(του τύπου 3 4 μηνύματα μαζί) και σχετικά γρήγορα. Τον Φεβρουαριο ήμασταν μαζί στο λεωφορείο και εκεί τα λέγαμε πολύ ώρα και από εκεί και μετά άρχισε να γίνεται λίγο πιο καλή και ουσιαστική η επικοινωνία μεταξύ μας(εκείνη άρχισε να αντιδρά με ❤ στα μηνύματα, αρχίσαμε να μιλάμε σε γιορτές,γενέθλια, άρχισε να μου κάνει λαικ σε κάποια ποστ-και δεν παίρνω και πολλά λαικ-λιγα άτομα. Ε κάνουν). Εγώ λιώνω για αυτήν. Εκείνη είναι κλειστός άνθρωπος από ότι έχω καταλάβει και δεν ξερω αν απλως με βλέπει σαν φίλο ή ΙΣΩΣ να νιώθει και ΚΑΤΙ ΛΙΓΟ παραπάνω που θα μπορούσε να εξελιχθεί.
Τώρα θέλω να της ζητήσω να βγούμε αλλά τρέμω μήπως πει όχι μιας και δεν θέλω να απογοητευτώ αλλά ΚΥΡΙΩΣ δεν θελω να τη χάσω από φίλη εάν δεν ενδιαφέρεται για κάτι περισσότερο
Προσωπικά ενώ κάποιες στιγμές πιστεύω ότι δεν με βλέπει ερωτικά, υπάρχουν και άλλες που-δεν ξέρω-ελπιζω να υποβοσκει κάτι έστω ένα κάποιο ενδιαφέρον μια έξοδο-ραντεβου κλπ.
Πείτε μου τι να κάνω πλζ;
Thank you in advance
 

ilovenature

Νεοφερμένος

Ο ilovenature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Καλησπερα!
Απο την μια, δεν μου αρεσει και τοσο το γεγονος οτι στελνεις (κυριως) εσυ. Συνηθως, οταν υπαρχει αμοιβαια θεληση για επικοινωνια, στελνουν και οι 2 πρωτοι. Βεβαια απο την αλλη, μου φαινεται παρα πολυ θετικο το γεγονος οτι σου απαντει γρηγορα και προθυμα, οποτε ας παραληψουμε το οτι δεν στελνει πρωτη. Εαν δεν ηθελε να σου μιλαει, τοτε οι απαντησεις της θα ηταν μονολεκτικες, και <<ωμες>>. Οποτε μεχρι στιγμης, τα βλεπω πολυ θετικα τα πραγματα στο μεταξυ σας :)

Να της ζητησεις να βγειτε και να μην φοβασαι απολυτος τιποτα! Δεν κινδυνευεις να χασεις την φιλια της (ακομα και αν δεν νιωθει κατι παραπανω), με το να ζητησεις να βγειτε.
Τωρα, για το εαν νιωθει κατι παραπανω, θα φανει στην πορεια. Μεσα απο την συμπεριφορα της, τον τροπο οπου θα σου μιλαει, την γλωσσα του σωματος της κλπ. Με βαση αυτα, θα μπορεσεις να το διακρινεις, εαν εχεις λιγη εμπειρια σε αυτο το θεμα της αναγνωρισης.

Σε περιπτωση, οπου δεν μπορεις να διακρινεις εαν νιωθει κατι παραπανω, μπορεις να μαθεις με εμμεσο τροπο. Προτεινω τον εμμεσο τροπο, διοτι επειδη ειναι κλειστος χαρακτηρας, μπορει να νιωσει λιγο αβολα, εαν της ρωτησεις << νιωθεις κατι για εμενα? >> Επιπλεον, σε περιπτωση οπου δεν νιωθει κατι παραπανω, μπορει να κινδυνεψεις να χασεις ακομα και την φιλια της, οποτε χιλιες φορες καλυτερα να το πας με εμμεσο και πλαγιο τροπο, παρα να ρισκαρεις να την χασεις. Ειναι μερικες κοπελες, οπου εαν δουν οτι της βλεπεις ερωτικα (αλλα αυτες δεν σε βλεπουν ετσι), θεωρουν οτι ειναι καλυτερο να σταματησουν να σου μιλανε, επειδη θεωρουν οτι ειναι για το καλο σου. Ομως, εσυ, απ οτι βλεπω, εισαι αποφασισμενος να την κρατησεις ακομα και ως φιλη (σε περιπτωση οπου δεν νιωθει κατι για εσενα), οποτε μην ρισκαρεις να την ρωτησεις στα ισα εαν νιωθει κατι.
Π.χ. Μια φορα που θα μιλατε (απο κοντα), προσπαθησε να φερεις την κουβεντα περι ερωτικων σχεσεων με ΕΜΜΕΣΟ τροπο και χωρις να γινεις αντιληπτος, οτι σκοπιμα την πας εκει την κουβεντα. Υστερα, κατα την διαρκεια της συζητησης, προσπαθησε να μαθεις ποιες ειναι οι αποψεις της περι ερωτικων σχεσεων. Μπορει απο μονη της να σου πει οτι Π.χ. εγω θεωρω τα ταδε πραγματα σωστα, οι ιδανικοι για εμενα αντρες εχουν τον ταδε χαρακτηρα/τα ταδε χαρακτηριστικα, και στην ουσια με αυτον τον τροπο, θα δεις εαν θα ανηκεις μεσα σε αυτους τους αντρες, οποτε θα καταλαβεις ενα (πιθανον θα) νιωθει κατι για εσενα.
Με αυτον τον τροπο, θα καταλαβεις εαν υπαρχει περιπτωση να νιωθει κατι για εσενα ή εαν υπαρχει περιπτωση μελλοντικα να νιωσει κατι για εσενα, χωρις να ρισκαρεις να την χασεις, διοτι με τον εμμεσο τροπο, δεν θα μπορει να ξερει να σε κατηγορησει (εντος εισαγικων) οτι νιωθεις κατι για εκεινη.

Αυτη ειναι η δικη μου αποψη περι του θεματος!

Να πιστεψεις στον ευατο σου και θυμασαι ενα πραγμα: ειναι χιλιες φορες προτιμοτερο να προσπαθησεις (ακομα και αν αποτυχεις), παρα να μην προσπαθησεις καθολου, και μετα να αναρωτιεσαι μια ζωη: Τι θα γινοτανε, εαν ειχα προσπαθησει? λες να ημασταν μαζι τωρα?

Σου ευχομαι οτι καλυτερο :)
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα στην παρέα και Καλό Πάσχα σε όλους.
Είμαι ο Σάββας 18 χρονών και το θέμα μου είναι ένα κλασικό θέμα φιλίας vs έρωτα
Από την σχολή μου υπάρχει μια κοπέλα, η Ιωάννα με την οποία είμαστε στο ίδιο έτος και έχουμε πολλούς κοινους γνωστούς. Αρχίσαμε με δική μου πρωτοβουλία να μιλάμε μέσω Messenger από τον Δεκέμβριο. Ανταλλάσουμε συχνά μηνύματα (εγώ στέλνω σχεδόν πάντα πρώτος αλλά εκείνη απαντά πάντα πολύ πρόθυμα(του τύπου 3 4 μηνύματα μαζί) και σχετικά γρήγορα. Τον Φεβρουαριο ήμασταν μαζί στο λεωφορείο και εκεί τα λέγαμε πολύ ώρα και από εκεί και μετά άρχισε να γίνεται λίγο πιο καλή και ουσιαστική η επικοινωνία μεταξύ μας(εκείνη άρχισε να αντιδρά με ❤ στα μηνύματα, αρχίσαμε να μιλάμε σε γιορτές,γενέθλια, άρχισε να μου κάνει λαικ σε κάποια ποστ-και δεν παίρνω και πολλά λαικ-λιγα άτομα. Ε κάνουν). Εγώ λιώνω για αυτήν. Εκείνη είναι κλειστός άνθρωπος από ότι έχω καταλάβει και δεν ξερω αν απλως με βλέπει σαν φίλο ή ΙΣΩΣ να νιώθει και ΚΑΤΙ ΛΙΓΟ παραπάνω που θα μπορούσε να εξελιχθεί.
Τώρα θέλω να της ζητήσω να βγούμε αλλά τρέμω μήπως πει όχι μιας και δεν θέλω να απογοητευτώ αλλά ΚΥΡΙΩΣ δεν θελω να τη χάσω από φίλη εάν δεν ενδιαφέρεται για κάτι περισσότερο
Προσωπικά ενώ κάποιες στιγμές πιστεύω ότι δεν με βλέπει ερωτικά, υπάρχουν και άλλες που-δεν ξέρω-ελπιζω να υποβοσκει κάτι έστω ένα κάποιο ενδιαφέρον μια έξοδο-ραντεβου κλπ.
Πείτε μου τι να κάνω πλζ;
Thank you in advance
Πρώτον τι γλυκούλης είσαι που λες λιώνεις για εκείνη <3
Δεύτερον και επι του θέματος, θα της πεις να βγείτε.Δεν ξέρω που βρίσκεσαι αν είστε σε lockdown ή μπορείς να πας για εναν καφέ ή οτιδήποτε.
Το οτι θα της προτείνεις να βγείτε δεν σημαίνει κάτι ερωτικό, μην τρελαίνεσαι με αυτό.
Μην το σκέφτεσαι καθόλου.
Επειδή έχετε επικοινωνία μέσω τσατ κυρίως είναι νορμάλ να μην ξέρεις τι πιστεύει η κοπέλα,δεν χρειάζεται πρώτο ραντεβού να της κάνεις εωρτική εξομολόγηση, θα βγείς και θα δεις κι εσύ πως είναι και αν εν τέλει σου αρέσει η όλη κατάσταση και στην τελική αν σου αρέσει η παρέα της.
Επιδίωξε για αρχή την συντροφιά της-φιλία της.
Γενικά, μην κολλάς σε τίποτα είσαι 18 να είσαι τολμηρός και πάνω απο όλα ο εαυτός σου!
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ λέω μήπως, λέω απλώς μήπως, ανεξάρτητα τώρα αν θα της ζητήσει να βγουν, οκ ναι σε αυτό αλλά λέω μήπως να περιμενει να του στείλει ένα μήνυμα πρώτη έστω μια φορά? Έτσι να δουμε κινήσεις ρε παιδι μου, λίγο παιχνιδι.. Λέω μήπως... Να την αφήσει λίγο να ξεδιπλώθει... Λέω γω τώρα...
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ λέω μήπως, λέω απλώς μήπως, ανεξάρτητα τώρα αν θα της ζητήσει να βγουν, οκ ναι σε αυτό αλλά λέω μήπως να περιμενει να του στείλει ένα μήνυμα πρώτη έστω μια φορά? Έτσι να δουμε κινήσεις ρε παιδι μου, λίγο παιχνιδι.. Λέω μήπως... Να την αφήσει λίγο να ξεδιπλώθει... Λέω γω τώρα...
Με μήπως δε γαμησε κανεις.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Με μήπως δε γαμησε κανεις.
Έλεος τι στόμα κι αυτό :scare2:
Τελοσπαντων....είπα κι εγώ μήπως! :P Να κάνει κίνηση κι εκείνη βρε παιδί μου. Δεν ξέρω αλλά συνήθως οι σχέσεις πάνε νερό... Να γίνει εστω λίγο παιχνιδι, μια πρωτοβουλία βρε αδερφέ! Είπα μήπως!
:loltooth:
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ λέω μήπως, λέω απλώς μήπως, ανεξάρτητα τώρα αν θα της ζητήσει να βγουν, οκ ναι σε αυτό αλλά λέω μήπως να περιμενει να του στείλει ένα μήνυμα πρώτη έστω μια φορά? Έτσι να δουμε κινήσεις ρε παιδι μου, λίγο παιχνιδι.. Λέω μήπως... Να την αφήσει λίγο να ξεδιπλώθει... Λέω γω τώρα...
Οχι να μην περιμένει τίποτα.
Να είσαι ειλικρινής και κυρίως ειλικρινής με τον εαυτό σου.
Στην τελική θα μετανιώσεις μόνο για αυτό που δεν έκανες.
Νέα παιδιά πρέπει να είστε τολμηρά :P
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Οχι να μην περιμένει τίποτα.
Να είσαι ειλικρινής και κυρίως ειλικρινής με τον εαυτό σου.
Στην τελική θα μετανιώσεις μόνο για αυτό που δεν έκανες.
Νέα παιδιά πρέπει να είστε τολμηρά :P
Καλά είπα μήπως :give_rose: :giveup:
:P
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δεν υπήρξε ποτέ κάτι φιλικό και ούτε θα υπάρξει, ο λόγος που της έστειλες μήνυμα εκ αρχής είναι γιατί την γουστάρεις. Μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου.
Αφού κάνεις αυτήν την συνειδητοποίηση θα πρέπει να πετάξεις στα σκουπίδια το φιλικό σενάριο και μαζί με αυτό οποιονδήποτε φόβο απόρριψης.
Μοναδικός στόχος σου πρέπει να γίνει αυτό που εξ αρχής ήταν, δλδ να την ρίξεις.
Στείλε της να βγείτε, δείξε της το τί νοιώθεις ξεκάθαρα, και αν σου αρνηθεί delete και next.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φίλε Σάββα, γενικά οι άντρες σε τέτοιες ηλικίες το υπεραναλύουμε το θέμα της προσέγγισης.
Σε γενικές γραμμές, πρέπει να είσαι ειλικρινής, να δείχνεις τι θες, όχι όμως με υπερβολικό τρόπο και όταν βρεθείτε να της μιλήσεις απλά και ξεκάθαρα, χωρίς να σχεδιάσεις τι θα πεις. Απλά να πεις αυτά που νιώθεις για την κοπελιά.
Καλώς ή κακώς στη ζωή υπάρχει το ρίσκο, οπότε, αν δεν σε βλέπει έτσι και απομακρυνθει, οκ, θα στεναχωρηθεις αλλά θα το ξεπεράσεις. Έχεις να γνωρίσεις πολλεεες γυναίκες στη ζωή σου, οπότε μην μασάς, αν είναι αυτή η κοπέλα κάτι σημαντικό για τη ζωή σου (ακόμα και σε φιλικό επίπεδο) τότε θα μείνει στη ζωή σου.
Μην το σκέφτεσαι και πολύ, κάνε την κίνησή σου και βλέπεις :)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλησπέρα στην παρέα και Καλό Πάσχα σε όλους.
Είμαι ο Σάββας 18 χρονών και το θέμα μου είναι ένα κλασικό θέμα φιλίας vs έρωτα
Από την σχολή μου υπάρχει μια κοπέλα, η Ιωάννα με την οποία είμαστε στο ίδιο έτος και έχουμε πολλούς κοινους γνωστούς. Αρχίσαμε με δική μου πρωτοβουλία να μιλάμε μέσω Messenger από τον Δεκέμβριο. Ανταλλάσουμε συχνά μηνύματα (εγώ στέλνω σχεδόν πάντα πρώτος αλλά εκείνη απαντά πάντα πολύ πρόθυμα(του τύπου 3 4 μηνύματα μαζί) και σχετικά γρήγορα. Τον Φεβρουαριο ήμασταν μαζί στο λεωφορείο και εκεί τα λέγαμε πολύ ώρα και από εκεί και μετά άρχισε να γίνεται λίγο πιο καλή και ουσιαστική η επικοινωνία μεταξύ μας(εκείνη άρχισε να αντιδρά με ❤ στα μηνύματα, αρχίσαμε να μιλάμε σε γιορτές,γενέθλια, άρχισε να μου κάνει λαικ σε κάποια ποστ-και δεν παίρνω και πολλά λαικ-λιγα άτομα. Ε κάνουν). Εγώ λιώνω για αυτήν. Εκείνη είναι κλειστός άνθρωπος από ότι έχω καταλάβει και δεν ξερω αν απλως με βλέπει σαν φίλο ή ΙΣΩΣ να νιώθει και ΚΑΤΙ ΛΙΓΟ παραπάνω που θα μπορούσε να εξελιχθεί.
Τώρα θέλω να της ζητήσω να βγούμε αλλά τρέμω μήπως πει όχι μιας και δεν θέλω να απογοητευτώ αλλά ΚΥΡΙΩΣ δεν θελω να τη χάσω από φίλη εάν δεν ενδιαφέρεται για κάτι περισσότερο
Προσωπικά ενώ κάποιες στιγμές πιστεύω ότι δεν με βλέπει ερωτικά, υπάρχουν και άλλες που-δεν ξέρω-ελπιζω να υποβοσκει κάτι έστω ένα κάποιο ενδιαφέρον μια έξοδο-ραντεβου κλπ.
Πείτε μου τι να κάνω πλζ;
Thank you in advance
Αφου μιλατε γιατι δεν της προτεινεις να βγειτε για καφε και να κουβεντιασετε? Θα μιλησετε για σχεσεις και εκει θα τη ρωτησεις οποτε και θα καταλαβεις αν νιωθει ή θα εκφραστεις εσυ τι νιωθεις ωστε να ξερει και να ξερεις κι εσυ.
Καλο ειναι να λεμε τι νιωθουμε. Βεβαια εσυ αμα φοβασαι οτι με αυτο θα τη χασεις απο φιλη, πρεπει να σκεφτεις τι θελεις πιο πολυ να κρατησεις αυτο που ηδη εχετε ή να εκφρασεις τι νιωθεις?
Γνωμη μου αμα τη βλεπεις ερωτικα καλο ειναι να τολμησεις και να το πεις ρωτωντας και την ιδια και ολο αυτο μεσα σε ενα πλαισιο αμοιβαιας αποδοχης.
Οποια και αν ειναι η απαντηση. Πρεπει να εισαι προετοιμασμενος οτι το αποτελεσμα μπορει να μην ειναι αυτο που θες οποτε εκει το σεβεσαι και προχωρας παρακατω.
Οποιος τολμαει νικαει λενε και εχει μια βαση.
Μη μενεις αδρανης.
Διεκδικησε τη εξεφρασε τι νιωθεις και δεν ξερεις τι θα συμβει. Μπορει να νιωθει κι εκεινη τα ιδια και να σκεφτεται οπως εσυ αν θα το πει και πότε.
Εκφρασου ελευθερα και ετσι θα ξερεις και θα το εχεις ξεκαθαρισει.
Εκτος και αν θελεις να μεινεις σε αυτο το φιλικα απροσδιοριστο που εχετε τωρα.
Εσυ επιλεγεις.
Κανε αυτο με το οποιο νιωθεις καλα εσυ ο ιδιος.
Να περνας καλα! 👍😊
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έλεος τι στόμα κι αυτό :scare2:
Τελοσπαντων....είπα κι εγώ μήπως! :P Να κάνει κίνηση κι εκείνη βρε παιδί μου. Δεν ξέρω αλλά συνήθως οι σχέσεις πάνε νερό... Να γίνει εστω λίγο παιχνιδι, μια πρωτοβουλία βρε αδερφέ! Είπα μήπως!
:loltooth:
Ξερεις τι? Σε αυτο ειναι αν αυτη δεν κανει ποτέ κινηση και οσο αυτος περιμενει οπως λες μπορει να βρεθει αλλος καλοθελητης.
Γιαυτο και Στη βράση κολλάει το σίδερο οπως λενε.
 

Savvas_Firefly

Νεοφερμένος

Ο Savvas_Firefly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά. Να βάλω όμως και ένα άλλο ΣΕΝΑΡΙΟ στο τραπέζι (υποθετικά μιλώντας γιατί δεν ξέρω τις προθέσεις της κοπέλας)
Έστω ότι την Ιωάννα (που είναι πολύ κλειστή) δεν την φλερτάρει κάποιος άλλος αυτήν την στιγμή( το τονίζω αυτήν την στιγμή γιατί μόλις επιστρέψει η κανονικότατα πιθανώς να υπάρξει και κάποιος άλλος καλοθελητής όπως είπε μια κοπέλα παραπάνω).
Έστω επίσης ότι εμένα με βλέπει σαν ένα παιδι που συμπαθεί, πού βλέπει σαν φίλο(αλλά όχι με την έννοια του κολλητού) και ίσως να της αρέσω και λίγο αλλά δεν πολυ-τρελαινεται για μένα ως άντρα
Υπάρχει περίπτωση να θέλει να βγει/να κάνει κάτι μαζί μου και γενικά υπάρχει περίπτωση από ένα κάποιο-λίγο ενδιαφέρον από πλευράς της να προκύψει κάτι καλό;
Δεν ξρ αν σας μπέρδεψα και ξαναλέω ότι το σενάριο είναι υποθετικό απλά προσπαθώ να τα σκέφτομαι όλα γιατί δεν ξέρω τι ισχύει τελικά
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Savvas_Firefly, όλα πιθανά είναι, αλλά δεν θα μάθεις ποτέ αν δεν κάνεις τη κίνησή σου. Αν, όπως λες, λιώνεις γι'αυτήν, το να μείνεις φίλος της γιατί φοβάσαι την ενδεχόμενη απόρριψη θα είναι ψυχοφθόρο για εσένα και θα μειώνει σταδιακά τις όποιες ελπίδες έχεις.
Εγώ λέω κανονίστε για καφεδάκι και πες της όλα όσα νιώθεις. Αν σου πει ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο από τη μεριά της, εσύ μείνε άνετος, ευγενικός, προσπάθησε να διώξεις την αρχική αμηχανία και πες της ότι, παρ'όλα αυτά, θες να κρατήσετε επαφές.
Έτσι θα έκανα εγώ.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά. Να βάλω όμως και ένα άλλο ΣΕΝΑΡΙΟ στο τραπέζι (υποθετικά μιλώντας γιατί δεν ξέρω τις προθέσεις της κοπέλας)
Έστω ότι την Ιωάννα (που είναι πολύ κλειστή) δεν την φλερτάρει κάποιος άλλος αυτήν την στιγμή( το τονίζω αυτήν την στιγμή γιατί μόλις επιστρέψει η κανονικότατα πιθανώς να υπάρξει και κάποιος άλλος καλοθελητής όπως είπε μια κοπέλα παραπάνω).
Έστω επίσης ότι εμένα με βλέπει σαν ένα παιδι που συμπαθεί, πού βλέπει σαν φίλο(αλλά όχι με την έννοια του κολλητού) και ίσως να της αρέσω και λίγο αλλά δεν πολυ-τρελαινεται για μένα ως άντρα
Υπάρχει περίπτωση να θέλει να βγει/να κάνει κάτι μαζί μου και γενικά υπάρχει περίπτωση από ένα κάποιο-λίγο ενδιαφέρον από πλευράς της να προκύψει κάτι καλό;
Δεν ξρ αν σας μπέρδεψα και ξαναλέω ότι το σενάριο είναι υποθετικό απλά προσπαθώ να τα σκέφτομαι όλα γιατί δεν ξέρω τι ισχύει τελικά
Ναι μπορει,ομως πως θα το μαθεις,αν δεν βγεις μαζι της,μια και δυο και τρεις φορες και ολο αυτο που λες να προκυψει σαν μια συνεχεια?Θα δεις αμα γουσταρει να ναι μαζι σου θα στο βγαλει οπως θα της το εκδηλωσεις κι εσυ.Και ξεχασα να πω μην τα πεις ολα κατευθειαν στο πρωτο ραντεβου,βγες μαζι της δωσε της χρονο να σε συνηθισει επειδη τωρα λογω καραντινας απομακρυνθηκατε και βγειτε και περαστε χρονο μαζι,μιληστε και εκφραστειτε.Και εκει θα δεις αν γουσταρει και εκει θα βρεις και την καταλληλη στιγμη να πεις τι νιωθεις αναλογα και το κλιμα βεβαιως.
Καλο ειναι να τολμαμε.Και να δινουμε χρονο σε ανθρωπους.
Οποτε ναι ολα ειναι πιθανα που θα τα δεις μονο αν δοκιμασεις.
Αν δεν κανεις τη βουτια που λεμε,πως θα δεις αν τα νερα ειναι βαθια?
Συνεχισε καλα το εχεις ξεκινησει,κανονισε να βγειτε και εκει το χτιζεις ολο αυτο και της δινεις χρονο.
Ε αν δεν παει οπως θελεις εσυ,γιατι επομενο ειναι μπορει να μην θελει,εκει το σεβεσαι.
Αλλα εσυ θα εχεις κανει τρομερη προσπαθεια στο να την προσεγγισεις στο να εκδηλωθεις (ξερεις δεν εκδηλωνονται ολοι γιαυτο δεν ξερουμε τι νιωθει ο αλλος) και εκει πιστευω αν δε θελει η Ιωαννα μετα απο μονος σου θα αναζητησεις αλλη.Ετσι γινεται.
Μακαρι να πανε ολα καλα! :thumbup:
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά. Να βάλω όμως και ένα άλλο ΣΕΝΑΡΙΟ στο τραπέζι (υποθετικά μιλώντας γιατί δεν ξέρω τις προθέσεις της κοπέλας)
Έστω ότι την Ιωάννα (που είναι πολύ κλειστή) δεν την φλερτάρει κάποιος άλλος αυτήν την στιγμή( το τονίζω αυτήν την στιγμή γιατί μόλις επιστρέψει η κανονικότατα πιθανώς να υπάρξει και κάποιος άλλος καλοθελητής όπως είπε μια κοπέλα παραπάνω).
Έστω επίσης ότι εμένα με βλέπει σαν ένα παιδι που συμπαθεί, πού βλέπει σαν φίλο(αλλά όχι με την έννοια του κολλητού) και ίσως να της αρέσω και λίγο αλλά δεν πολυ-τρελαινεται για μένα ως άντρα
Υπάρχει περίπτωση να θέλει να βγει/να κάνει κάτι μαζί μου και γενικά υπάρχει περίπτωση από ένα κάποιο-λίγο ενδιαφέρον από πλευράς της να προκύψει κάτι καλό;
Δεν ξρ αν σας μπέρδεψα και ξαναλέω ότι το σενάριο είναι υποθετικό απλά προσπαθώ να τα σκέφτομαι όλα γιατί δεν ξέρω τι ισχύει τελικά
Θα το καταλάβεις επειδή θα σου πεί « είσαι τέλειος θέλω ενα αγόρι σαν εσένα»
Και εσύ θα στέκεσαι εκεί με φάτσα wtf στο friendzone :P
Μην το σκέφτεσαι, γιατι απο όλα τα σενάρια που θα σκεφτείς θα συμβεί κάτι τελείως διαφορετικό.
Κάνε την πρώτη κίνηση και όλα τα άλλα θα έρθουν.
Αλλά κάντην.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Όλα πιθανα είναι... Κι εγώ όταν γνώρισα τον άντρα μου με φλερτάραν δυο, κι έβγαινα με άλλον που δεν πολυτρελαινομουν. Ήταν αρχή αλλά έλεγα αντε ας βγω. ΕΛΕΥΘΕΡΗ ήμουν ότι ήθελα έκανα. Αλλά ο καλυτερος κέρδισε...
Εσένα αν σου αρέσει κι αυτό έχει σημασία. Κι αμα δεν... Το μυστικό είναι να μην κολλήσεις κ να πας παρακάτω...εχω ακουσει για περιπτωσεις να κολλάνε σε ένα φάντασμα των ονείρων, την έχω πατήσει κι εγώ και όλοι μας κάποια στιγμή!
Όποτε go ahead! Κι έλα να μας πεις μ'αρέσουν αυτές οι ιστορίες!
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά. Να βάλω όμως και ένα άλλο ΣΕΝΑΡΙΟ στο τραπέζι (υποθετικά μιλώντας γιατί δεν ξέρω τις προθέσεις της κοπέλας)
Έστω ότι την Ιωάννα (που είναι πολύ κλειστή) δεν την φλερτάρει κάποιος άλλος αυτήν την στιγμή( το τονίζω αυτήν την στιγμή γιατί μόλις επιστρέψει η κανονικότατα πιθανώς να υπάρξει και κάποιος άλλος καλοθελητής όπως είπε μια κοπέλα παραπάνω).
Έστω επίσης ότι εμένα με βλέπει σαν ένα παιδι που συμπαθεί, πού βλέπει σαν φίλο(αλλά όχι με την έννοια του κολλητού) και ίσως να της αρέσω και λίγο αλλά δεν πολυ-τρελαινεται για μένα ως άντρα
Υπάρχει περίπτωση να θέλει να βγει/να κάνει κάτι μαζί μου και γενικά υπάρχει περίπτωση από ένα κάποιο-λίγο ενδιαφέρον από πλευράς της να προκύψει κάτι καλό;
Δεν ξρ αν σας μπέρδεψα και ξαναλέω ότι το σενάριο είναι υποθετικό απλά προσπαθώ να τα σκέφτομαι όλα γιατί δεν ξέρω τι ισχύει τελικά
 

Savvas_Firefly

Νεοφερμένος

Ο Savvas_Firefly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Όποτε go ahead! Κι έλα να μας πεις μ'αρέσουν αυτές οι ιστορίες!
Λοιπόν προχθές της είπα να βγούμε και έδειξε μεγάλη προθυμία και "ναι,εννοείται φυσικά" και συμφωνήσαμε να βγούμε το Σαββατοκύριακο. Οπότε so far so good και βλέπουμε πως θα πάει...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λοιπόν προχθές της είπα να βγούμε και έδειξε μεγάλη προθυμία και "ναι,εννοείται φυσικά" και συμφωνήσαμε να βγούμε το Σαββατοκύριακο. Οπότε so far so good και βλέπουμε πως θα πάει...
Μπραβοοοο! Ειπαμε ολα καλα θα πανε δεχτηκε να βγει αρα +1 μπονους και συνεχιζουμε!!!!!
Να εισαι ο εαυτος σου χαλαρος να περασετε ωραια!
Μπραβο!!!! 😊👍
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Λοιπόν προχθές της είπα να βγούμε και έδειξε μεγάλη προθυμία και "ναι,εννοείται φυσικά" και συμφωνήσαμε να βγούμε το Σαββατοκύριακο. Οπότε so far so good και βλέπουμε πως θα πάει...
Wow! Σκατά σκατα σκατα!! :D

Εγώ δε λεω ποτε καλή επιτυχία γιατί φέρνει γρουσουζιά! :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Top