Κολώνιες και αρώματα

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Aς αφήσω το στίγμα μου.:redface:
Αυτή χρησιμοποιώ τώρα.
H προηγούμενή μου.
Αυτή ήταν δώρο της αδερφής μου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Aυτήν τώρα:


Aλλά είναι λαϊκή απαίτηση να γυρίσω σε αυτήν:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Aς αφήσω το στίγμα μου.:redface:
Αυτή
vanillaaa*.*
ειχα μια απο τα sephora αλλα μετα απο λιγο καιρο δεν μυριζε τοσο βανιλια,ειχε ενα πιο αοριστο αρωμα που δεν ηταν ασχημο αλλα not da same
του κορε καλη ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
vanillaaa*.*
ειχα μια απο τα sephora αλλα μετα απο λιγο καιρο δεν μυριζε τοσο βανιλια,ειχε ενα πιο αοριστο αρωμα που δεν ηταν ασχημο αλλα not da same
του κορε καλη ειναι?
Την έχω ερωτευτεί σε σημείο που θα πάω να πάρω μερικά μπουκαλάκια ακόμη.:P
Η μόνη μαλακία είναι ότι κυκλοφορεί μόνο σε μπουκάλι των 50 mL.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
ερωτηση προς κοριτσια / γυναικες :

αγοραζετε κολώνιες απο Avon και Oriflame ;

οι τιμες ξεκινανε και απο 20 ευρω και θελω να αγορασω δωρο για κοπελα
για τη ποιοτητα πειτε μου βασικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ερωτηση προς κοριτσια / γυναικες :

αγοραζετε κολώνιες απο Avon και Oriflame ;

οι τιμες ξεκινανε και απο 20 ευρω και θελω να αγορασω δωρο για κοπελα
για τη ποιοτητα πειτε μου βασικα

Εγώ από την Avon,παίρνω μια ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ,την Far Away,από ποιότητα πολύ καλή,είμαι αρκετά ευχαριστημένη :) (τώρα βέβαια έχω να πάρω καιρό,και δεν ξέρω πόσο την έχουν πάει :hmm: )
Πρόσφατα πήρα ένα άλλο σετ (και το πήρα και εις διπλούν γιατί ήταν σε προσφορά το άτιμο :P ) την σειρά Pur Blanca-που είχε μαζί άρωμα 50 ml,σπρέι σώματος,αποσμητικό και body lotion- 16 ευρώ.Και από αυτή την σειρά είμαι πολύ ικανοποιημένη όσον αφορά την ποιότητα.
Γενικά ότι έχω πάρει από εκεί,μανό,καλλυντικά ακόμα και μια τσάντα,δεν το έχω μετανιώσει :D
Ελπίζω να σε βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ερωτηση προς κοριτσια / γυναικες :

αγοραζετε κολώνιες απο Avon και Oriflame ;

οι τιμες ξεκινανε και απο 20 ευρω και θελω να αγορασω δωρο για κοπελα
για τη ποιοτητα πειτε μου βασικα
Εγώ που έχω δοκιμάσει από Oriflame,δεν είχαν καθόλου καλή διάρκεια.
Η απόδοση της κολώνιας ήταν αρκετά "απλή" να το πώ.
Δηλαδή δεν έδινε το "βάθος" στο άρωμα που θα δώσει μια καλή αυθεντική κολώνια.

Βέβαια και εγώ είμαι από τις απαιτητικές.
Θέλω διάρκεια στο άρωμα και καλή ποιότητα. Άλλες κοπέλες δεν έχουν πρόβλημα.

Τώρα υπάρχουν καλές εναλλακτικές. Π.χ. να της πάρεις κάτι σε spray/αποσμητικό κολώνιας.
Μου έχει τύχει να μου πάρουν αποσμητικό αυθεντικό και να είναι ακόμα καλύτερο από κολώνια Oriflame.. :/:

Mετά βέβαια μπορείς να της πάρεις κάτι από body shop.
Ή κάτι από fresh line,τα body splash/spray ,αν πάς στο μαγαζί τους έχει αρκετά καλή ποικιλία.
Και πάλι όμως δεν θα έχουν την απόδοση καλής κολώνιας ή αρώματος.

Μετά αν θές κάτι πιο φθηνό,κάτι σε lotion σώματος θα ήταν μια χαρά.
Γενικά στα αρώματα είναι ανάλογα την κοπέλα και τα γούστα της,αλλά και τα χρήματα που μπορείς να διαθέσεις.

Πάντως σε τέτοια πράγματα μετράει η κίνηση πάνω από όλα και το ότι την σκέφτηκες. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ που έχω δοκιμάσει από Oriflame,δεν είχαν καθόλου καλή διάρκεια.
Συμφωνώ, από διάρκεια οι κολώνιες της Oriflame δε λεν τίποτα δυστυχώς. :/: Προϊόντα της Avon δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Οι ''καλες'' μου κολωνιες ειναι αυτες που μου εκαναν δωρο , δυστυχως δεν εκατσα ποτε να ασχοληθω μονος και να μαθω μαρκες / τυπος κολωνιας(καλα καλα δε ξερω αν διαφερουν οι οροι κολωνια / αρωμα) .
Παιζει ρολο τοπος προελευσης ; απο Avon βλεπω εχει made in Poland / Turkey

σιγουρα μετραει η κινηση , αλλα δεν θα ημουν χαρουμενος αν χαντακωνε το δωρο επειδη οι ηδη δικες της κολωνιες ειναι ποιοτικοτερες
απλως δεν εχει νόημα τοτε να παρεις τετοιο δωρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ξέρεις τι/ποιες κολώνιες έχει; Το άρωμα είναι συνήθως πιο 'βαρύ' κι έχει μεγαλύτερη διάρκεια από την κολώνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ξέρεις τι/ποιες κολώνιες έχει; Το άρωμα είναι συνήθως πιο 'βαρύ' κι έχει μεγαλύτερη διάρκεια από την κολώνια.

Ειναι κοπελα που προσεχει πολυ τον εαυτο της , εχει και χρημα , σχεδον σιγουρο λοιπον οτι εχει δυνατά προιοντα.
Lilly My , δεν θελω να της τη πεσω , ενα δωρο θελω να κανω για γενεθλια :D αμα ηθελα εντυπωση μαλλον χρειαζεται sephora ή hondos center για ακριβη κολωνια :(
Θα δω λύσεις απο avon
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Γιατί δεν της κάνεις δώρο ένα βιβλίο; :) Γράψε και μια αφιέρωση και θα είσαι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ναι, αυτό θα έλεγα κι εγώ. Όχι απαραίτητα βιβλίο, αλλά κάτι άλλο τέλος πάντων. Θέλεις ντε και καλά να της πάρεις άρωμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ειναι κοπελα που προσεχει πολυ τον εαυτο της , εχει και χρημα , σχεδον σιγουρο λοιπον οτι εχει δυνατά προιοντα.
Lilly My , δεν θελω να της τη πεσω , ενα δωρο θελω να κανω για γενεθλια :D αμα ηθελα εντυπωση μαλλον χρειαζεται sephora ή hondos center για ακριβη κολωνια :(
Θα δω λύσεις απο avon
Στα Sephora έχει και αυτά εδώ.
Eίναι αφρόλουτρα με πάρα πολλές και διαφορετικές μυρωδιές.
Έχει και lotion για κάθε αφρόλουτρο και μικρό αρωματάκι νομίζω,αλλά μπορείς να τα πάρεις και χωριστά ή σαν σετάκι.
Και είναι σχετικά οικονομικά από ότι θυμάμαι.
Άσε που σίγουρα θα πετύχεις και μυρωδιά που να της αρέσει π.χ. βανίλια αρέσει σε πολλές κοπέλες.
Τα έχει σε όλα τα Sephora,πιστεύω θα της αρέσουν.
Γενικά θα έλεγα να ψαχτείς και σε τέτοια πράγματα,γιατί σε άρωμα μπορεί να δώσεις πολλά χρήματα,
χωρίς να ξέρεις αν θα της αρέσει 100%.
Δές και εδώ λίνκ.

Επίσης αν έχεις σχέδια να πάς και να ψαχτείς σε Ηοndos ή Sephora,πάρε και μια φίλη σου μαζί που να ξέρει από τέτοια πράγματα για να μην σε δούν αγόρι και σου πασάρουν ότι κι ότι οι πωλήτριες. Γιατί υπάρχουν αρκετές σε τέτοιο στυλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ενώ είχα πάει σε ένα κατάστημα Korres για προιόντα μαλλιών, με δειγμάτισαν με αυτή την κολώνια. Μύριζε τόσο ωραία που δεν το πίστευα. Σκέφτομαι ,αφού μου τελειώσει η κολώνια που έχω αγοράσει(αυτή), να αγοράσω του Korres.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Δεν φοράω. Εδώ και χρόνια.
Προτιμώ να περπατώ και να μυρίζει τα σαμπουάν/αφρόλουτρό μου ή μια υπέροχη κρέμα σώματος (στα κέφια μου) πάρα κωλόνια.
Κάποια στιγμή θα ξεκινήσω, λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top