Κολώνιες και αρώματα

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Ξερετε αν οντως το Butylphenyl methylpropional (Lilial) ειναι επικινδυνο για την υγεια (γονιμοτητα);
Ειναι συστατικο σε κολωνιες και λεει το απαγορευσαν στην ΕΕ τον Μάρτιο 2022. Το εχουν αρκετα cosmetics και αρωματα. Πανω που πηρα απο αρωματοπωλειο την Alexandria ΙΙ από Xerjoff ρε γμτ και το περιεχει, να μην την βαζω να το πεταξω;;; Μοσχοβολαει ειναι υπεροχη!!!

View attachment 121859
Εαν πετάξεις τη Xerjoff θα έρθω να σε πεταξω εγω στον Παγασητικό μέχρι να πεις ήμαρτον υπερ του Μητροπολίτη Δημητριάδος.

Τουλάχιστον πούλα τη στο άρτιο στο ebay ως pre-reformulation batch (ΑΝ ειναι όντως προ 03/2022) αφού θα την έχεις χαρεί λίγο. Θα τρέξουν να την πάρουν οι Fragheads.

Με μια γρήγορη ματια ναι, το ειχε περιορισει (ποιός άλλος) η ΙΦΡΑ και μετα το απαγόρευσε λεει η ΕΕ γιατι κανει δερματίτιδες (που αυτο λέγανε και για το Oakmoss) και επηρεάζει το ορμονικό - γονιμότητα. Ας μας πει ένας χημικός ως καθ υλην αρμόδιος.

Μπορεις να την ψεκάζεις πάνω στο ρούχο (ξέρω ιεροσυλία) αντί για το δέρμα αμα φοβάσαι με τη μια φορά στο τόσο.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
@Valder θα ήθελα κι εγώ πρόταση για άρωμα, αν είναι δυνατόν :prettyplz:

Τα αγαπημένα μου είναι το candy από Prada και συνήθως για χειμώνα και πιο απόγευμα-βράδυ το κόκκινο το poison από Dior. Και τα δυο eau de perfume.
(Τα αναφερω για να δεις ποια βάση/νότες/τεσπα τέτοια, μ αρέσουν και μου πάνε)

Έχω δοκιμάσει και της Billie Eillish, καλό και στα γούστα μου, αλλά δεν έφτανε τα δυο πρώτα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
@Valder θα ήθελα κι εγώ πρόταση για άρωμα, αν είναι δυνατόν :prettyplz:

Τα αγαπημένα μου είναι το candy από Prada και συνήθως για χειμώνα και πιο απόγευμα-βράδυ το κόκκινο το poison από Dior. Και τα δυο eau de perfume.
(Τα αναφερω για να δεις ποια βάση/νότες/τεσπα τέτοια, μ αρέσουν και μου πάνε)

Έχω δοκιμάσει και της Billie Eillish, καλό και στα γούστα μου, αλλά δεν έφτανε τα δυο πρώτα.
Εξάντλησες την εκδούλευση για αυτη τη βδομάδα με τους καφέδες χτες. Την επόμενη βδομάδα άλλη ερώτηση. :devil:

Άσε που δεν ξερω τιποτα για γυναικειες κολώνιες.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.
Τα αγαπημένα μου είναι το candy από Prada και συνήθως για χειμώνα και πιο απόγευμα-βράδυ το κόκκινο το poison από Dior.
Επειδή έχω κι εγώ τα ίδια γούστα, δοκίμασε το Si από Armani και το signorina από ferragamo
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

+ το Sicily από Dolce & Gabbana που είναι το αγαπημένο μου εβερ αλλά δυστυχώς το κατήργησαν... Μπορούν όμως σε κάποια αρωματοπωλεία να στο φτιάξουν ίδιο
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.
εν τω μεταξύ, είπα λίγο να σταματήσω να ξοδεύω 100αρια για αρώματα και δοκίμασα ένα ΓΑΜΑΤΟ από τα Zara, το nuit..
Είναι ο,τι καλύτερο έχω μυρίσει στη ζωή μου, ξεπερνάει πολλά επώνυμα!
@yorkie βλέποντας τα αρωματικά σου γούστα θα το λατρέψεις.. θυμίζει poison, αλλά στο πιο γλυκό
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Εγώ το καλύτερο που έχω μυρίσει ήταν μια ενυδατική σε τέτοιο μπουκάλι, που δεν ξαναβρήκα .

20160105153017_7d1fc690.jpeg
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Θα το βρεις σε άλλη συσκευασία ως... moisturising...Ψάξε το λίγο, αν σου άρεσε...

Και μιας και ήρθα εδώ...dolce & cabbana από μένα...
Το είχα ψάξει αλλά μου είχαν δώσει ένα γαλάκτωμα που δεν μύριζε το ίδιο, ούτε τόσο έντονα . Λέω άλλο δεν υπάρχει μου λέει όχι .

Δεν ξέρω μήπως σε άρωμα ήταν αυτή

375x500.11588.jpg


Tώρα έχω αυτή αλλά και αυτή διαφορετικη είναι .

243.jpg
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Τουλάχιστον να τα αποθηκεύετε σωστά...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η joop δεν είναι υπερβολικά γλυκιά;
δεν θα το έλεγα. Ψιλοβαρύ άρωμα για χειμερινό πάντως είναι από τις τοπ επιλογές. Μιλάμε για τη γνήσια πάντα. Τώρα για τις απομιμήσεις δεν παίρνω και όρκο
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Πείτε βρε παιδιά κανενα καλο ανδρικο αρωμα για φθινοπωρο-χειμωνα (για καλοκαιρι τα ξαναβλεπουμε του χρονου Απριλη). Μεχρι στιγμης εχω:

Xerjoff - Alexandria II
Creed - Aventus
Dior - Homme Intense
Armani - Black Code
Paco Rabanne - One Million
Hermes - Terre d' Hermes

Επίσης παλιά είχα τις παρακάτω, οπότε ξέρω πώς μυριζουν:
Dolce & Gabbana - The One (for men)
Chanel - Bleu de Chanel
Dior - Fahrenheit 32
Burberry - London (for men)
Dior - Sauvage
He Wood - DSQUARED²
Davidoff - Cool Water
Dolce & Gabbana - Light Blue
Narciso Rodriguez - Narciso Rodriguez (for him)
+ κάποιες ακόμα που δε θυμάμαι
 

Wanda

Νεοφερμένος

Η Wanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Για γυναίκες: Just Cavalli - Cavalli, Poison Hypnotic - Dior, Very Irresistable - Givenchy

Για άντρες: Cool Water - Davidoff, Sauvage - Dior, Fahrenheit - Dior
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top