Κουβεντούλα για μαγειρική και δίαιτα

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Τι είναι τα μαντηλακια;
photo.jpg

Τελικά τα μπερδεύω με τα Τρίγωνα Πανοράματος μάλλον :laugh: :laugh: :laugh: . Αυτά βλέπω είναι λίγο διαφορετικά.
Άρα ανακαλώ, τρίγωνα Πανοράματος δώστε μου και πάρτε μου την ψυχή. Άμα με θέλετε του χεριού σας, αυτό είναι το μυστικό :lol:.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
View attachment 130699
Τελικά τα μπερδεύω με τα Τρίγωνα Πανοράματος μάλλον :laugh: :laugh: :laugh: . Αυτά βλέπω είναι λίγο διαφορετικά.
Άρα ανακαλώ, τρίγωνα Πανοράματος δώστε μου και πάρτε μου την ψυχή. Άμα με θέλετε του χεριού σας, αυτό είναι το μυστικό :lol:.
ΑΧ ΠΑΝΑΙΜ 🫠

🤤
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εμένα από γλυκά μ'αρέσουν προφιτερολ, καρυδοπιτα, πορτοκαλοπιτα, μπακλαβαδοκαταιφι κλπ και το ωραιότερο τσουρέκι Τερκενλή οπότε ανεβαίνω πανω εννοείται τρώω και επίσης έχει κ στο Χαλάνδρι οπότε όταν βρεθώ προς τα κει παιρνω ένα μεγάλο!


Αυριο εχω δουλειες από το πρωι ως το βραδυ με ενδιαμεσα διαλείμματα οπότε δεν προλαβαινω για πολλα.

Θα μαγειρέψω φασολακια με πατατες και για μεθαυριο το μενου έχει γιουβαρλάκια!!

Και τέλος! Γιατί φευγω τριήμερο με τη φαμίλια και θα ξανά μαγειρέψω την Τρίτη :clapping::jumpy::jumpy::panwkatw::vroum:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,134 μηνύματα.
Η ιδανική σύζυγος για εναν Αυτοκράτορα:

 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,134 μηνύματα.
Φανταζόμαστε πως το λες έχοντας ως μοναδικό κριτήριο τις μαγειρικές της δεξιότητες και απολύτως - μα απολύτως - τίποτα άλλο
Όλα τα άλλα ΣΥΝ τις μαγειρικες ικανότητες της.

Απο τη φωνή, το πως μακιγιάρεται και ειναι επική, το πως ντύνεται, το πόση τρέλα κουβαλάει (μονο την απαραιτητη ευτυχώς) και ειναι σπιρτόζα στο βίντεο και κάνει σόου, το οτι ειναι κουκλάρα, το το το το.... και τέλος μμμμμ μακαρονού ιταλιδάρα ταλεντάρα στη μαγειρική.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Όλα τα άλλα ΣΥΝ τις μαγειρικες ικανότητες της.

Απο τη φωνή, το πως μακιγιάρεται και ειναι επική, το πως ντύνεται, το πόση τρέλα κουβαλάει (μονο την απαραιτητη ευτυχώς) και ειναι σπιρτόζα στο βίντεο και κάνει σόου, το οτι ειναι κουκλάρα, το το το το.... και τέλος μμμμμ μακαρονού ιταλιδάρα ταλεντάρα στη μαγειρική.
Και τα θες όλα αυτά ιδανικά ; και φαντάζομαι να χει κι άλλες αρετές.
Και κανένα ψεγάδι.
Και μετά ξυπνησες!
🤣🤣🤣
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλημερααα

Γιουβαρλάκια σήμερα!!
Με ψωμάκι, φετουλα, σαλατιτσα!

Και αυριο ταξιδακι γιουχου...
Με τα μωράκια μου, τον αντρουλη μου, μόνοι μας μακριά από όλους χωρίς σκοτουρες, να αλλάξουμε παραστασεις , να χαρουμε λίγο φυση, να αδειάσει λίγο λιγάκι το κεφάλι μου...

Θα σας στέιλω από κει φωτο απο κόκορα κρασάτο κοκκινιστό και χοντρό μακαρόνι! Ανυπομονώ!!!

Καλο τριήμερο καλή Σαρακοστή!!!!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,134 μηνύματα.
Και τα θες όλα αυτά ιδανικά ; και φαντάζομαι να χει κι άλλες αρετές.
Και κανένα ψεγάδι.
Και μετά ξυπνησες!
🤣🤣🤣
Μα αυτα τα έχει ήδη καρδιά μου! Δε θέλω κάτι άλλο πέρα από αυτά που ήδη εχει η κουηνάρα! :bleh:

Καλο τριημερο!
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Κάποιος πεινάει!

(Μήτσο αν εισαι 14 ,να τρως , μην τσιγκουνευεσαι ,εισαι στην ανάπτυξη)
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,531 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Δεν είναι το ωραιότερο πια! Τα έχουμε πει
Επιβεβαιώνει και η @Pak
Κορίτσια δεν ξέρω εγώ ανέβηκα πανω κι από όλα τα μαγαζιά σουβλάκια κλπ με το τσουρέκι τρελάθηκα. Ήταν ολόφρεσκο... Κι όποτε παιρνουμε από Χαλάνδρι επίσης... Μπορεί να έτυχε κιόλας...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειδικά αυτό με το κάστανο παναγια βοηθά
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Χαίρετε χαίρετε! Ελειπα που λέτε το τριήμερο και είχα ρεπο από μαγειρεμα όπως καταλαβαίνετε! Το δικαιουμαι νομίζω!!!
Καλή Σαρακοστή σε όλους!!!!

Τρίτη, χθες έφτιαξα χωριάτικες χυλόπιτες του χωριου με σάλτσα από ντομάτα και μελιτζάνα και σήμερα το μενου είχε αφράτα μπιφτέκια με πατατες στο φουρνο!

Αυριο τσίπουρα πλακι με καρότα και πατάτες!

Φυσικά ξανά στον αγώνα με γενική , πληντυρια κλπ κλπ

Καλο βράδυ και καλή ξεκουραση!!!
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Καλημερα!!! Χρόνια πολλα !! Καλο τριήμερο σε όλους!!! Εμείς σήμερα γιορτουλες, ποιήματα και συγκινησεις στα σχολεια βέβαια!

Δεν είχα και πολυ χρόνο καθώς μετα απο καθε γιορτή είναι καθιέρωμενη η παιδικη χαρά, όποτε το μενου σήμερα είναι φακες με αυγουλακια (τηγανητα για μένα και βραστά για τους υπόλοιπους που δεν τρωνε τα τηγανητα), ψωμάκι, ελιτσες, αγγουροντοματα

Λιτά και ωραία...
Αυριο ειλικρινά δεν ξέρω τι θα φτιάξω..αδειάζει και ο εγκεφαλος μη νομίζετε...και στον έναν αρέσει αυτό στον άλλο ξινίζει το άλλο... Εγώ βέβαια αυτό φτιάχνω και αμα δε σας αρέσει... Νηστικοί! 🤣


Κυριακή ρεπο ως συνήθως και διήμερο ταξιδάκι!...
IMG_20240322_113942.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.
Κοιτάζω συνταγές για μπακαλιάρο με κουρκούτι μπύρας 🐻
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,032 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Κοιτάζω συνταγές για μπακαλιάρο με κουρκούτι μπύρας 🐻
Αχ ωραίο φαι αλλά δεν έχω φτιάξει ποτε καθώς κάθε χρόνο εδώ και χρόνια τον τρώμε έξω μπακαλιάρο την 25η... Δεν εχει τυχει να είμαι σπίτι εκτος απο παιδι που το φτιαχνε η μητέρα μου
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Εμένα από το μπακαλιάρο μου αρέσει μόνο η πατατοσκορδαλια.. Ο ίδιος ο μπακαλιάρος με την προετοιμασία που θέλει και το τηγάνισμα μου φαίνεται too much
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.
25η Μαρτίου δε λέει να βγεις από το σπίτι και να πας εξω για φαγητό με τοσο κόσμο και πανικό.
Πάντως τα έθιμα που έχουν σχέση με φαΐ, μ αρέσει να τα τηρώ. 😎
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
25η Μαρτίου δε λέει να βγεις από το σπίτι και να πας εξω για φαγητό με τοσο κόσμο και πανικό.
Πάντως τα έθιμα που έχουν σχέση με φαΐ, μ αρέσει να τα τηρώ. 😎
Έχω δοκιμάσει ένα σωρό κουρκουτια στο παρελθόν με. μπύρα, αλλά για να σου βγει σα λουκουμάς θέλει τηγάνισμα σε πάρα πολυ λάδι σε σκεύος βαθυ
 
Top