Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το τελευταιο που θες ειναι δερμα; Αλλιως θελει προσοχη γιατι θα βρωμιζει πολυ ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να ρωτηξω: μόνο εσείς όταν πάτε να πάρετε αθλητικό δεν βρίσκετε τίποτα χωρίς χοντρή σόλα που δεν λυγίζει ή εγώ πάω σε λάθος μαγαζιά; Γιατί θέλω αθλητικό με μαλακό πάτο που να έχει ευελιξία και μόνο κάτι πανάκριβα φούξια αθλητικά φίρμας θυμάμαι που είχαν κάτι τέτοιο, αλλά δεν τα πήρα για οικονομικούς λόγους. Βέβαια όσα αθλητικά έχω με σκληρό πάτο είναι, αλλά αφενός έχουν παλιώσει, αφετέρου νιώθω πως δεν απορρόφωνται καθόλου οι κραδασμοί με τους σκληρούς πάτους (αλλά δεν ξέρω αν ισχύει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Να ρωτηξω: μόνο εσείς όταν πάτε να πάρετε αθλητικό δεν βρίσκετε τίποτα χωρίς χοντρή σόλα που δεν λυγίζει ή εγώ πάω σε λάθος μαγαζιά; Γιατί θέλω αθλητικό με μαλακό πάτο που να έχει ευελιξία και μόνο κάτι πανάκριβα φούξια αθλητικά φίρμας θυμάμαι που είχαν κάτι τέτοιο, αλλά δεν τα πήρα για οικονομικούς λόγους. Βέβαια όσα αθλητικά έχω με σκληρό πάτο είναι, αλλά αφενός έχουν παλιώσει, αφετέρου νιώθω πως δεν απορρόφωνται καθόλου οι κραδασμοί με τους σκληρούς πάτους (αλλά δεν ξέρω αν ισχύει).

Τί ακριβώς ψάχνεις,γιατί ομολογώ πως με μπέρδεψες...
(Για τί χρήση τα θές,και άν έχεις κάποια μάρκα υπ'όψην σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ασημί δεν έχω, μόνο κάτι λευκές πλατφόρμες με ένα στρας (δεν έχω φωτογραφία προχειρη). Αλλά το φορεματάκι είναι γαλάζιο-άσπρο και έλεγα να κάνω τριχρωμία.

κόκκινα παπουτσάκια, νομίζω πως πηγαίνουν με όλες τις αποχρώσεις του μπλε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μερκ για περπάτημα τα θέλω κατά κυριο λόγο και θέλω να είναι μαλακά σαν αυτά:


Eιχα βρει κατι παρόμοια υφασματινα, νομίζω reebok σε τέτοια χρώματα αλλα είχαν κατι σε 100 ευρώ και μου φάνηκαν πάρα πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τα αθλητικά,τα κανονικά όχι αυτά της "καφετέριας".Έχουν χοντρή σόλα, και συνήθως αρκετά ευλύγιστη.
Εμένα προσωπικά που αρέσουν πάρα πολύ της asics,είχα πάρει τα nimbus 4(αν θυμάμαι καλά) πριν τα Χριστούγεννα του 2010 120 ευρώκαι τα έχω ακόμα.Εντάξει,έχουν φθαρεί κάπως αλλά είναι πλήρως λειτουργικά.
Και πριν διαλέξεις παπούτσι,ειδικά αθλητικό,ψάξε να βρείς τί πρηνισμό έχεις.Έχει ένα τεστάκι εδώ μαζί με πληροφορίες.Μην το κοιτάς μόνο απο εμφάνιση,
είναι πολύ σημαντικό,και πολλοί την έχουν πατήσει με λάθος παπούτσι.
(Δεν είναι ανάγκη να πάρεις asics,νομίζω όλες οι εταιρίες έχουν παπούτσια για κάθε είδους πρηνισμού)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Μόλις παρήγγειλα αυτά:





:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αναφορικά με τα παπούτσια παρατήρησα εχθές που βγήκα αγορά το ίδιο με την Κωννα! Παντού σκληροί πάτοι που δεν βολεύουν για περπάτημα. Με τον σκληρό και άκαμπτο πάτο καταπονείται πολύ περισσότερο το πέλμα, σκληραίνουν οι φτέρνες και μετά από 30' περπάτημα και πάνω δεν βολεύουν, είναι σαν παντόφλες! Εγώ έψαχνα κάτι σε κλασική γραμμή αθλητικού και με βολεύουν απίστευτα τα nike air τέτοιου τύπου (επέλεξα τυχαία κάποια μοντέλα) :





αλλά και σε stock κατάστημα που είδαμε εχθές οι τιμές ήταν 75 ευρώ minimum. Θα πρότεινα αεροσόλα ή εύκαμπτη σόλα όπως παρέθεσε η Κωννα για άνεση και περπάτημα χωρίς να καταπονείται η σπονδυλική στήλη και το πέλμα. Αλλά θέλει ψάξιμο και για την τιμή αλλά και για το σχέδιο γιατί αν εν τέλει δεν σε βολέψει και μετά από κανένα 4μηνο "σπάσει" το παπούτσι την πάτησες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μμμμ ξέρει κανείς (καμία βασικά :P) που μπορώ να βρω μπλούζα σε τέτοιο στυλ? (Αθήνα πάντα)
Με μια πρόχειρη ματιά που είχα ρίξει δε βρήκα κάτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Eχω μια τέτοια από ένα μαγαζί στους Αγίους Αναργύρους (δεν ξέρω πως λέγεται, αλλά είναι στον κεντρικό που έχει πολλά με γυναικεία μοντέρνα). Αν και τέτοια εποχή, δεν ξέρω αν θα βρεις σε μαύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μμμμ ξέρει κανείς (καμία βασικά :P) που μπορώ να βρω μπλούζα σε τέτοιο στυλ? (Αθήνα πάντα)
Με μια πρόχειρη ματιά που είχα ρίξει δε βρήκα κάτι..
Πέρσι πουλούσαν τα μαγαζιά Rouge Paris τέτοιες μπλούζες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μμμμ ξέρει κανείς (καμία βασικά :P) που μπορώ να βρω μπλούζα σε τέτοιο στυλ? (Αθήνα πάντα)
Με μια πρόχειρη ματιά που είχα ρίξει δε βρήκα κάτι..

Ευτυχώς που η μόδα σε ευνοεί (και όλες μας όσες αγαπάμε τις φαρδιές μπλούζες δηλαδή) και πλέον κάθε μαγαζί που σέβεται τον εαυτό του έχει τέτοιου τύπου μπλούζες. Θα σου προτείνω να κοιτάξεις στα κλασσικά (zara, h&m, sfera...) και αν όχι...ρίξε μία ματιά σε attrativo, αν και το budget ανεβαίνει τότε λίγο. :)

Αααα! Αν σου αρέσει να ψωνίζεις online, ρίξε και μία ματιά στην laredoute. Σχεδόν πάντα έχουν τέτοια basic κομμάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχω κι εγώ τέτοια μπλουζίτσα! Βολικότατη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πάντως στο Ζαρα που είχα πάει πριν λίγο καιρό είχε όλο αηδίες. Ναι μεν είχε φαρδιές μπλούζες, αλλά ήταν όλες γιαγιαδίστικες...σαν σακιά με τρύπες για τα χέρια ένα πράγμα. Γενικά στα Ζάρα βρίσκω ένα καλό ρούχο το χρόνο το πολύ την τελευταία τριετία. Ασε τα H&M, ψάχνεις με τις ώρες και στο τέλος ακόμα και αυτό που ανακάλυψες με τόσο κόπο και σου φαίνεται καλό, κάποιο ελάττωμα έχει. Τα Stradivarius που είδα κάπως το σώζουν (από σχέδια & τιμές) και βρήκα και μια ωραία φόρμα στα Pull & Bear. Τα Bershka από τη άλλη την έχουν ψωνίσει και είναι όλα πανάκριβα σε σχέση με το πόσο προχειροσχεδιασμένα είναι. Α, και για φτηνά της πλάκας υπάρχει και το Tally Weijl που έχει μερικά χαριτωμένα, αλλά δεν αντέχουν πολλά πολλά. Δεν ξέρω γιατί τα χάλασαν όλα, παλιότερα ήταν καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Stradivarius. ♥
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.


* Δεν την εχω αυτή τη ζώνη και την ΘΕΛΩ!




*Την έχω αυτή την ζώνη και την ΑΓΑΠΩ!

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Βρίσκετε κανένα ωραίο καθημερινό πέδιλο? Ολα είναι στιλ μονομάχος ή τσόκαρο της θείτσας. Τι έγιναν τα όμορφα, άνετα, μαλακά πεδιλάκια που έβγαζαν παλιά? Δεν θα αντέξω να βγάλω κι άλλο καλοκαίρι με μπότες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλοκαίρι με μπότες; :Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top