Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,109 μηνύματα.
Ιιιι μην τη λες αυτή τη λέξη 😢 σιχαίνομαιιιιιιιι.
😢🤮.
Ελπίζω το τελευταίο να το λες για πλάκα

μπορεί να βγούν κι από το στόμα σου όπως θα κοιμάσαι, αν τα σιχαίνεσαι και δεν τα χωνεύεις γενικότερα. :shifty:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε - έχετε κάποιον ηλεκτρικό κόφτη λαχανικών; Θέλω να το χρησιμοποιώ για σαλάτα λάχανο καρότο αλλά όσες κριτικές διαβάζω είναι απογοητευτικές. Έχετε κάποιον καλό;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κάποιος ποια συσκευή είναι λιγότερο ενεργοβόρα; Κλιματιστικό (inverter) ή απλός ανεμιστήρας;
(ένεκα το καλοκαιράκι προ των πυλών) :)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,173 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Θα ήθελα να σας ρωτησω ποιιο είναι το νομίμο αν γνωρίζετε. Είχα κλείσει εισιτήρια για αυριανή παρασταση (60€) και λόγω καιρικών συνθηκών άλλαξαν την ημερομηνία. Όσες όμως ημερομηνίες προτεινουν εμείς θα λείπουμε διακοπές κ τους έστειλα email ότι θέλουμε επιστροφή χρημάτων. Υπάρχει περίπτωση να μην την κάνουν και να τα χάσουμε;
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Έχει γίνει χαμός, διαβάζω στα σοσιαλ
Είναι η τρίτη ακυρώση σε σειρά που έκαναν!
Λογικά θα ακουστει στη τηλεόραση
Μιλάμε για σχεδόν 7000 άτομα...
Ελπίζω να υπάρξει δικαίωση κι απλως αργουν να ενημερώσουν για πρακτικούς λόγους.
Παντα έχω την αισιοδοξία αυτή, και ειδικά όταν πρόκειται για επαγγελματίες και όχι ερασιτέχνες..
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Καμμια απάντηση απο τους διοργανωτές. Απλά τραγικοι. Δεν ξαναπάω σε παραγωγη τους εννοείται. Επιτρέπεται να τους πω ποιοι είναι;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στη σελίδα που μπαίνεις λογικά είναι αναρτημένοι όλοι αυτοί οι όροι.

Κάπου λέει τι γίνεται σε περίπτωση ολικής ακύρωσης τις παράστασης ή μεταφοράς της ημερομηνίας..

Αν λέει ότι τα εισιτήρια εξαργυρονονται καλώς αν δεν το λέει τότε δυστηχως τα έχασες τα λεφτά σου ...

Πέρσι λόγο καιρό μια συναυλία που πήγαμε δεν είχε ξεκινήσει καν γιατί φοβήθηκαν για τα μηχανήματα...

Μας ανακοίνωσαν ότι θα γίνει την επόμενη και οσοι δεν μπορούσαν περνούσαν απευθείας από το ταμείο και εξαργυροναν τα εισιτήρια .
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Ισως δεν είναι το καταλληλότερο θρεντ, αλλά τέλος πάντων. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο σιτε με ωραία κολάρα για σκύλους;

Αν φοβάστε μην τυχόν θεωρηθεί διαφήμιση στείλτε το μου σε πμ :happy:
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ισως δεν είναι το καταλληλότερο θρεντ, αλλά τέλος πάντων. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο σιτε με ωραία κολάρα για σκύλους;

Γλυκές καλησπέρες,

Χμμμ κοίτα...
Προσωπικά κάνω μια έρευνα σε τοπικά καταστήματα κι αν δεν μου αρέσει τίποτα καταφεύγω διαδικτυακά. Κι αυτό γιατί έχεις την δυνατότητα να δεις την ποιότητα, να του το δοκιμάσεις για να σαι σίγουρη για το μέγεθος κτλ, αλλά και να στηρίξεις την εκάστοτε τοπική αγορά.


Τώρα στα διαδικτυακά...

Για κάτι οικονομικό και πολύχρωμο: https://www.petvet24.gr/category/skylos/axesouar-skulon/louria-kolara-samarakia-skylon/

Για πιο ιδιαίτερα σχέδια, καλύτερη ποιότητα, αλλά και πιο τσιμπημένα σε τιμή: https://lovetinypaws.com/products/π...Tr2jE9-_Hp6HgQteM3QtpeB369gbi6GAaAoq2EALw_wcB

Υπάρχει πληθώρα από διάφορα τέτοια sites, όρεξη να έχεις, ψάξε και τσιμπα ο,τι σου αρέσει περισσότερο κι αντέχει η τσέπη σου, αφού έχεις και χρόνο να ψάχνεις.
Υπάρχουν σε άλλα sites και χειροποίητα με vegan ή κανονικό δέρμα (δεν το προτιμώ) με πολύ ιδιαίτερα σχέδια που ανεβαίνει πολύ περισσότερο η τιμή, μέχρι και sites που μπορείς να βρεις κολάρα στις πιο οικονομικές τιμές (τύπου 2€). Εξαρτάται και το μέγεθος που αναζητάς βέβαια.

Στα δυο που προτείνω θα έλεγα πως η ποιότητα τους είναι ανάλογη της τιμής σε γενικές γραμμές. Δεν είμαι και το κατάλληλο άτομο να συμβουλέψει περί αντοχής, μιας και στον δικό μου έχω 2-3 που τα αλλάζουμε ανά περιόδους και λόγω θερμοκρασίας και για να τα καθαρίζουμε. Πάντως δεν θα πήγαινα σε τύπου δερμάτινα το καλοκαίρι, πόσο μάλλον αν είναι σχετικά μικρόσωμο σκυλί, αφού του προσθέτει και βάρος.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Γλυκές καλησπέρες,

Χμμμ κοίτα...
Προσωπικά κάνω μια έρευνα σε τοπικά καταστήματα κι αν δεν μου αρέσει τίποτα καταφεύγω διαδικτυακά. Κι αυτό γιατί έχεις την δυνατότητα να δεις την ποιότητα, να του το δοκιμάσεις για να σαι σίγουρη για το μέγεθος κτλ, αλλά και να στηρίξεις την εκάστοτε τοπική αγορά.


Τώρα στα διαδικτυακά...

Για κάτι οικονομικό και πολύχρωμο: https://www.petvet24.gr/category/skylos/axesouar-skulon/louria-kolara-samarakia-skylon/

Για πιο ιδιαίτερα σχέδια, καλύτερη ποιότητα, αλλά και πιο τσιμπημένα σε τιμή: https://lovetinypaws.com/products/π...Tr2jE9-_Hp6HgQteM3QtpeB369gbi6GAaAoq2EALw_wcB

Υπάρχει πληθώρα από διάφορα τέτοια sites, όρεξη να έχεις, ψάξε και τσιμπα ο,τι σου αρέσει περισσότερο κι αντέχει η τσέπη σου, αφού έχεις και χρόνο να ψάχνεις.
Υπάρχουν σε άλλα sites και χειροποίητα με vegan ή κανονικό δέρμα (δεν το προτιμώ) με πολύ ιδιαίτερα σχέδια που ανεβαίνει πολύ περισσότερο η τιμή, μέχρι και sites που μπορείς να βρεις κολάρα στις πιο οικονομικές τιμές (τύπου 2€). Εξαρτάται και το μέγεθος που αναζητάς βέβαια.

Στα δυο που προτείνω θα έλεγα πως η ποιότητα τους είναι ανάλογη της τιμής σε γενικές γραμμές. Δεν είμαι και το κατάλληλο άτομο να συμβουλέψει περί αντοχής, μιας και στον δικό μου έχω 2-3 που τα αλλάζουμε ανά περιόδους και λόγω θερμοκρασίας και για να τα καθαρίζουμε. Πάντως δεν θα πήγαινα σε τύπου δερμάτινα το καλοκαίρι, πόσο μάλλον αν είναι σχετικά μικρόσωμο σκυλί, αφού του προσθέτει και βάρος.
Καλησπέρα

Και γω προτιμώ να ψωνίζω τοπικά, αλλά δεν βρήκα κάτι να με ικανοποιεί. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τις προτάσεις θα μπω να χαζέψω. Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό μου, απλά ψάχνω χαριτωμένα σχεδιάκια. Οταν βγαίνουμε βόλτα φοράει σαμαράκι, οπότε το κολάρο είναι καθαρά για λόγους "καλλωπισμού".
Τώρα έχει ένα απλό λιλά και ένα μαύρο δερμάτινο, αλλά τα βαρέθηκα και είπα να τον ανανεώσω :P . Σε δερμάτινο δε νομίζω ότι θα ξαναπήγαινα (ούτε αληθινό ούτε vegan) μιας και δε μου κάθεται καλά στο μάτι, θεωρώ ότι δεν του πάει και μου τον "αγριεύει" (τρελή σκυλομάνα :redface:).

Σε ευχαριστώ και πάλι για τον κόπο σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Χμ και έψαχνα για το δικό μου κτήνος κολάρα, θα πάρω κάποιο ροζ για να πάω κόντρα :bleh:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Χμ και έψαχνα για το δικό μου κτήνος κολάρα, θα πάρω κάποιο ροζ για να πάω κόντρα :bleh:
Και μένα είναι θηρίο,αλλά φοράει λιλά και του πάει :P
Επίσης το κτήνος είναι εκείνο που έχω δει; :hehe:
Εκτος και αν το λες κτήνος λόγω της φωνής που είναι χαρακτηριστικό της ράτσας του.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Και μένα είναι θηρίο,αλλά φοράει λιλά και του πάει :P
Επίσης το κτήνος είναι εκείνο που έχω δει; :hehe:
Εκτος και αν το λες κτήνος λόγω της φωνής που είναι χαρακτηριστικό της ράτσας του.
Ναι αυτό το μικρό που έχεις δει. Ωραίο το λιλα, μια χαρά χρώμα :P
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Χμ και έψαχνα για το δικό μου κτήνος κολάρα, θα πάρω κάποιο ροζ για να πάω κόντρα :bleh:
Μας κοροϊδεύεις κοκοβιέ; :upside:

Πολύ κόντρα το ροζάκι για την μια σταλια μπουκιτσα σου😂 Άλλο που ο δικός μου είναι ακόμη πιο μπουκίτσα...

Κάτι σε ροζ με σχεδιάκι ή κόκκινο, θα της πηγαίνει πολύ νομίζω

Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό μου, απλά ψάχνω χαριτωμένα σχεδιάκια. Οταν βγαίνουμε βόλτα φοράει σαμαράκι, οπότε το κολάρο είναι καθαρά για λόγους "καλλωπισμού".
Τώρα έχει ένα απλό λιλά και ένα μαύρο δερμάτινο, αλλά τα βαρέθηκα και είπα να τον ανανεώσω :P . Σε δερμάτινο δε νομίζω ότι θα ξαναπήγαινα (ούτε αληθινό ούτε vegan) μιας και δε μου κάθεται καλά στο μάτι,
το σαμαράκι μακράν πιο βολικό ασυζητητί, συμφωνώ!

Και στον δικό μου που είναι μια σταλια και δεν έχει βάρος, πάλι είναι καλύτερο για πολλούς λόγους στην βόλτα τους.

Τα δερμάτινα και μένα ρε συ μου κάνουν είτε άγρια, τα πιο σκουρόχρωμα, είτε κάπως νοσοκομειακά. :'(

Ξέρεις κάτι μπεζουλι που ναι το ψιλοαρρωστο του άσπρου. Ειδικά σε ψιλοσκουροχρωμο τρίχωμα, δεννν.

Ελάχιστα έχω δει που δεν άφηναν αυτό το ύφος, αλλά ήταν απλησίαστα σε τιμή και γενικά για καλοκαίρι το υλικό δεν προτείνεται, λόγω ζέστης, έχει και βάρος
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μπορώ να κλείσω μέσω του i-bank pass(εθνική τράπεζα) ραντεβού για να ανοίξω λογαριασμό; Γιατί δεν το βλέπω νομίζω στις διαθέσιμες επιλογές.
 

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
@Ion. Κάνε ένα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών! Είναι 24ωρη γραμμή εάν θυμάμαι καλά! Δε θα έχει κι αναμονή τέτοια ώρα!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
@Ion. Κάνε ένα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών! Είναι 24ωρη γραμμή εάν θυμάμαι καλά! Δε θα έχει κι αναμονή τέτοια ώρα!
Ποιο είναι το τηλέφωνο? Μου βγάζει μόνο του καταστήματος της περιοχής μου και λέει Δευτέρα Παρασκευή 8-2
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top