Μαμά, μπαμπά, σας ευχαριστώ που...

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσο κακές ή καλές σχέσεις να έχετε με τους γονείς σας, σίγουρα κάτι θα σας έχουν μάθει για το οποίο τους χρωστάτε ευγνωμοσύνη. Άλλωστε η προσωπικότητα που έχουμε, κατά ένα ποσοστό οφείλεται στον τρόπο που μας μεγάλωσαν οι γονείς μας. Ας τους αποδώσουμε τα εύσημα σε αυτό το thread. Για ποιό πράγμα στο χαρακτήρα σας, στο οποίο συνετέλεσαν οι γονείς σας θα θέλατε να τους πείτε ένα ευχαριστώ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
σας ευχαριστώ γιατί προσπαθείτε να με μεγαλώσετε με τον καλύτερο τρόπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η μανα μου το μονο που μου εμαθε ειναι να κραταω παντα πισινες, και δεν μου το εμαθε με τον καλητερο τροπο...
Οσο για τον πατερα μου, τον ευχαριστω για τα παντα, καθος ειμαι οτι ειμαι χαρη σε αυτον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ας απαντήσω κι εγώ...

Μαμά, σε ευχαριστώ που...
  • ...Με έμαθες να μην έχω ανάγκη κανέναν και να μπορώ να περάσω καλά και μόνη μου
  • ...Μου δίδαξες την αξία της μόρφωσης και της επιστήμης
  • ...Μου δίδαξες πόσο σημαντικό είναι να είμαι τίμια και ειλικρινής
  • ...Με έμαθες να μην επηρεάζομαι στις απόψεις μου και τις ενέργειες μου από τη μάζα
  • ...Αποτέλεσες πρότυπο για εμένα όλα αυτά τα χρόνια, μου έδειξες οτι μια γυναίκα μπορεί κάλλιστα να είναι και πολύ μορφωμένη, και καλή επιχειρηματίας, και να τα προλαβαίνει αυτά ενώ είναι και μητέρα
  • ...Με έμαθες να μην έχω ταμπού και κόμπλεξ στο σεξ
  • ...Με βοήθησες να έχω αυτοπεποίθηση
Μπαμπά, σε ευχαριστώ που...
  • ...Με έμαθες να έχω αισθητική και αίσθηση του ωραίου
  • ...Με έμαθες να προσπαθώ όλο και περισσότερο να είμαι καλή σε ο,τι κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Επειδή είμαι λίγο μαμόθρεφτο, αν αρχίσω δεν θα τελειώνω.

Τους ευχαριστώ

επειδή με θεωρούν ξεχωριστή και με έκαναν να αισθάνομαι κι εγώ έτσι για τον εαυτό μου.
επειδή μου έμαθαν να μην ζηλεύω και να προσπαθώ να πετύχω πράγματα με την αξία μου.
επειδή με έμαθαν να σέβομαι τα όρια και τις ελευθερίες των άλλων.
επειδή με βοήθησαν και με βοηθάνε και χωρίς αυτούς δεν θα τα είχα βγάλει πέρα σε μια πολύ δύσκολη περίοδο της ζωής μου.
επειδή ποτέ δεν χρειάστηκε να τους δώσω λογαριασμό για οτιδήποτε (με την καλή έννοια!).
κι επειδή (μιλάει ο σπασίκλας) η μάνα μου (αν περίμενα από τον πατέρα μου γ***σε τα)μου έμαθε πώς να φέρομαι σε σημαντικά πράγματα όπως καθαριότητα και τρόπους καλής συμπεριφοράς που σε αυτό το κ*λοφλατ θα τους ξεχάσω!:mad:

Και πολλά ακόμα, αλλά μην γίνω και μελό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
...μαμα... μπαμπα... σας ευχαριστώ που δεν φορέσατε προφυλακτικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
...μαμα... μπαμπα... σας ευχαριστώ που δεν φορέσατε προφυλακτικό...
ΛΟΛ!!! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
..μου στελνετε λεφτα :'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ που στηρίζετε κάθε επιλογή μου, ακόμα κι αν δεν την εγκρίνετε! Αν δεν είσασταν εσείς θα πέρναγα μια ζωή δυστυχισμένη.. :bigarmhug


Κι αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ και είναι ο λόγος για τον οποίο σας θαυμάζω τόσο πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...για την ηθική και το γερό, υγιές μυαλό, που μου δώσατε...

Επίσης, γιατί όχι μόνο μου δώσατε την ελευθερία όοολων των επιλογών, στη ζωή μου, αλλά γιατί μου σφραγίσατε μέσα μου την πεποίθηση, ότι πάντα θα μπορώ να διαλέξω, πετύχω ή όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
.......με τα όσα κάνατε αλλά πολύ περισσότερο τα όσα δεν κάνατε για μένα με γεμίσατε απίστευτη δύναμη και θέληση,με μάθατε πως πρέπει να πληρώνω τα λάθη μου και απέκτησα την "σκληράδα" που χρειάζεται για να επιβιώσω.Αν ήσασταν διαφορετικοί δεν θα είχα ποτέ σταθεί στα πόδια μου και θα εκτιμούσα λιγότερο και εσάς και τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Κατ' αρχάς τη μάνα μου επειδή σώθηκα στη γέννα. Από 'κει ξεκινάω.
Ευχαριστώ τους γονείς μου που ήταν υπεύθυνοι αν και μικροί όταν έφτιαξαν την οικογένεια αυτή, και μεγάλωσαν εμένα και την αδερφή μου με τον καλύτερο τρόπο, ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται σε μένα. Τους ευχαριστώ για την ελευθερία που είχα και συνεχίζω να έχω. Και τέλος τους ευχαριστώ για την καλλιέργια του πνεύματος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Που με γεμίσατε αγάπη και στοργή, που μου δώσατε αξίες, που με βοηθήσατε σε κάθε μου βήμα, είτε μικρό, είτε μεγάλο. Που με κάνατε να είμαι έτσι όπως είμαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τα δικα μου "ευχαριστω" ειναι πολυ λιγα, μπροστα στο τεραστιο "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ" που ακουνε καθε μερα απο τον κοσμο, επειδη εκοψαν τις μαμακιες και μετα απο εμενα σταματησαν να κανουν παιδια...:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Πάρα πολύ ωραίο θέμα, γιατί κάποια πράγματα τα θεωρούμε αυτονόητα ενώ δεν είναι.
Λοιπόν, τους ευχαριστώ για τις αρχές που μου δώσαν, για το ότι στήριξαν και στηρίζουν τις επιλογές μου, για το ότι με αντιμετώπιζαν πάντα ως ισότιμη στη σχέση μας και γιατί με μάθαν να πατάω στα δικά μου ποδια και να κάνω αυτό που με κάνει ευτυχισμένη ανεξαρτήτως του "τι θα πει ο κόσμος". Μαμά, μπαμπά ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μπαμπακούλη μου, μανούύύύύλα, αζεφούλι,
σας ευχαριστώ που με αγαπάτε και με ολοκληρώνετε σαν άνθρωπο.

τους έχω μεγάλη αδυναμία, νι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ευχαριστώ που με μεγαλώνετε με τον καλύτερο τρόπο...και που ανέχεστε τις παραξενιές μου...(τι να κανουμε,και οι πετυχημενοι ανθρωποι εχουν τις ιδιοτροπιες τους):P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
....χωρίς να το καταλάβουν με έκαναν να βρείσκω σε όλα λύσεις, βεβαία με άσχημο τρόπο αλλα τα κατάφερα μόνη μου σε όλα, που ο πατέρας μου μου έμαθε τις τέχνες του υδραβληκού, ηλεκτρολόγου και γενικά να μπορώ να φτειάχνω απο μία λάμπα μέχρι κεραίες και μέχρί υπόστεγα, και πάλι αθελά τους με έμαθαν να μειν κάνω τα ίδια λάθη με εκείνους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
...μαμα... μπαμπα... σας ευχαριστώ που δεν φορέσατε προφυλακτικό...

:lol::lol::lol::lol::lol:

Τα δικα μου "ευχαριστω" ειναι πολυ λιγα, μπροστα στο τεραστιο "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ" που ακουνε καθε μερα απο τον κοσμο, επειδη εκοψαν τις μαμακιες και μετα απο εμενα σταματησαν να κανουν παιδια...:ermm:

:hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bonbonaki

Νεοφερμένος

Η bonbonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
...που με μάθατε πώς να σηκώνομαι γρήγορα όταν πέφτω κάτω
και που μου περάσατε πως ότι κι αν βάλω στόχο είμαι ικανή
να το πετύχω.
ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top