Με ποιά κριτήρια επιλέγετε κάποιον/α για φίλο/η;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μολις χρειαστεις βοήθεια σε κάτι τοτε τι θα πεις; δεν έχω αναγκη την παρέα; =D

Ωραία, θα σου απαντήσω με ερώτηση: εσύ κάνεις φίλους για να έχεις βοήθεια όταν τη χρειαστείς;:hmm:

Επίσης, μίλησα για παρέα, όχι για καρδιακούς φίλους ή συγγενείς. Και όταν χρειαστώ κάτι σίγουρα δε θα τρέξει μια κοπελιά που μιλήσαμε μια μέρα σε μια καφετέρια και πίνουμε έναν καφέ μια φορά το δίμηνο ξέρω γω. Θα τρέξουν οι καρδιακοί φίλοι κι οι συγγενείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Ωραία, θα σου απαντήσω με ερώτηση: εσύ κάνεις φίλους για να έχεις βοήθεια όταν τη χρειαστείς;:hmm:

Επίσης, μίλησα για παρέα, όχι για καρδιακούς φίλους ή συγγενείς. Και όταν χρειαστώ κάτι σίγουρα δε θα τρέξει μια κοπελιά που μιλήσαμε μια μέρα σε μια καφετέρια και πίνουμε έναν καφέ μια φορά το δίμηνο ξέρω γω. Θα τρέξουν οι καρδιακοί φίλοι κι οι συγγενείς.

Καλα το ποιος θα τρέξει .... μην ορκιζεσαι. Αυτο δεν ειναι απόλυτο! =D
μπορει ένας ή μια απο μια καφετερια οπως λές που μιλησατε λιγο να σου πει κάτι
που δεν ήξερες και να σε βοηθησει.

Υπάρχουν στερεότυπα αυτο βλέπω εγώ. Πχ ο ένας απο την καφετέρια ... ο άλλος ο τυχαιος απο το Ιντερνετ κτλπ κτλπ. εγω προσπαθώ να μην έχω τέτοια να σου πω την αληθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Καλα το ποιος θα τρέξει .... μην ορκιζεσαι. Αυτο δεν ειναι απόλυτο! =D
μπορει ένας ή μια απο μια καφετερια οπως λές που μιλησατε λιγο να σου πει κάτι
που δεν ήξερες και να σε βοηθησει.

Υπάρχουν στερεότυπα αυτο βλέπω εγώ. Πχ ο ένας απο την καφετέρια ... ο άλλος ο τυχαιος απο το Ιντερνετ κτλπ κτλπ. εγω προσπαθώ να μην έχω τέτοια να σου πω την αληθεια.

Και σού ξαναλέω, είναι γιατί είσαι extrovert και είναι κάτι εύκολο για σένα να κάνεις παρέες, να μιλάς με κόσμο, να βρίσκεσαι μέσα σε κόσμο, να ακούς απόψεις κλπ. Όχι μόνο σού είναι εύκολο αλλά σού είναι και αναγκαίο. Δεν καταλαβαίνεις οτι εμένα αυτό δε μού χρειάζεται, όχι τελείως, αλλά σε πολύ περιορισμένο βαθμό και σίγουρα δε θα αρρωστήσω αν για μια μέρα δε μιλήσω με κανέναν.

Όσο για τα στερεότυπα, δεν έχεις άδικο. Ούτε κι εγώ θέλω να τα ακολουθώ αλλά καλώς ή κακώς τα στερεότυπα δημιουργούνται με τη μέθοδο της επανάληψης - πλειψηφίας του φαινομένου. Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι άγνωστοι ή όχι φίλοι που θα συντρέξουν αλλά η στατιστική λέει οτι συμβαίνει σε πολύ μικρό βαθμό εξ' ού και τα στερεότυπα.

Για τους ανθρώπους μέσω ίντερνετ δεν πιστεύω οτι δεν μπορεί να είναι ο καλύτερος άνθρωπος, ίσα ίσα, για μένα ειδικά είναι πολύ πιο εύκολο να συζητήσω με κάποιον μέσω ίντερνετ (γραπτώς προφανώς) παρά με κάποιον στο σούπερ μάρκετ ή στην καφετέρια.

Αλλά ναι, στερεότυπα υπάρχουν. Ίσως το οτι προσπαθείς να τα αποφύγεις είναι και ο λόγος που απογοητεύεσαι συχνά όμως. Δηλαδή δεν είπαμε να είσαι φουλ καχύποπτος αλλά και η εντελώς χύμα - όλοι είναι καλοί μέχρι να βγουν κακοί - νοοτροπία μπορεί να σε οδηγεί σε συχνές απογοητεύσεις, γιατί καλώς ή κακώς ο κανόνας πιο συχνά επιβεβαιώνεται παρά όχι.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Και ο Ναπολέων introvert ητανε αλλα τελικά το άλλαξε! Δεν υπάρχει ειμαι αυτο και τέλος. Αυτα ειναι ταμπέλες και περιορισμοι που βάζει ο καθενας στον εαυτό του χωρις λογο. Ξαναδημιουργεις τον εαυτο σου απο τις εμπειριες και τις σφαλιάρες που τρώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ντάξει μην ανακυκλώσουμε το θέμα με τους introverts. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Ντάξει μην ανακυκλώσουμε το θέμα με τους introverts. :/

Οχι δεν έχω σκοπο να ανακυκλωσω κάποιο θεμα αλλα δεν αποδέχομαι τις ταμπέλες που πάνε να μου βάλουν! Δεν θα πω δηλαδη α εγω ειμαι εξωστρεφης ή εσωστρεφης κτλπ. και θα μπω σε μια τέτοια κατηγορια. Το μονο που δέχομαι ειναι οτι προσπαθώ να κάνω το καλυτερο και να βελτιώνομαι. Και σιγουρα ειναι καλυτερο να κοιτάξεις να γνωρισεις καμια οταν βγαινεις μονος ή μονοι σας απο το να καθεστε ολο το βράδυ και να μιζεριάζετε σε παρέες μονων κοριτσιών ή αγοριών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Οχι δεν έχω σκοπο να ανακυκλωσω κάποιο θεμα αλλα δεν αποδέχομαι τις ταμπέλες που πάνε να μου βάλουν! Δεν θα πω δηλαδη α εγω ειμαι εξωστρεφης ή εσωστρεφης κτλπ. και θα μπω σε μια τέτοια κατηγορια. Το μονο που δέχομαι ειναι οτι προσπαθώ να κάνω το καλυτερο και να βελτιώνομαι. Και σιγουρα ειναι καλυτερο να κοιτάξεις να γνωρισεις καμια οταν βγαινεις μονος ή μονοι σας απο το να καθεστε ολο το βράδυ και να μιζεριάζετε σε παρέες μονων κοριτσιών ή αγοριών.

Εντάξει τότε, αν θεωρείς οτι πήγα να σου βάλω ταμπέλα ζητώ συγγνώμη. Σκοπός ήταν η συζήτηση μεταξύ δύο διαφορετικών ανθρώπων κι όχι να σε προσβάλω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Εντάξει τότε, αν θεωρείς οτι πήγα να σου βάλω ταμπέλα ζητώ συγγνώμη. Σκοπός ήταν η συζήτηση μεταξύ δύο διαφορετικών ανθρώπων κι όχι να σε προσβάλω. :(

Η αληθεια ειναι οτι με προσεβαλες ανεπανόρθωτα θα σου κοψω την διαδικτυακη καλημέρα! χαχα =D

Συνηθως σε προσβάλλει κάποιος οταν πχ μιλήσει υποτιμητικά. Πας να δώσεις μια γνώμη και μετά ο άλλος σου λέει εεε μην ακουτε τυχαιους ανθρώπους. Που ξέρει αυτος αν εσυ εισαι τυχαιος και οσα λές δεν ισχύουν;;;; εσυ δεν έκανες κάτι τέτοιο! Δεν ειμαι τρελος να προσβάλλομαι χωρις λογο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Νομίζω οτι αυτά τα τρία είναι αυτονόητα. Δε νομίζω ας πούμε οτι κανείς θέλει κάποιο φίλο που δεν τον εκτιμά, τού λέει ψέματα και δεν τον σέβεται. Είναι όπως αυτές οι ερωτήσεις που κάνουν στα ζευγάρια που είναι πολλά χρόνια μαζί: "ποιο είναι το μυστικό για να κρατήσεις ένα γάμο πολλά χρόνια;" και αυτοί απαντάνε "αγάπη, σεβασμός, εμπιστοσύνη". Σώωωπα! Αυτό το ξέραμε κι εμείς, δεν ήταν και τόσο μυστικό. :loltooth: Θέλω να πω οτι όλοι θέλουν "εκτίμηση, ειλικρίνεια, αλληλοσεβασμό" αλλά κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός και έχει ειδικές απαιτήσεις από έναν φίλο όπως εγώ είπα οτι πρέπει να ανέχεται το χιούμορ μου. :)
Ναι, αλλά πολύ συχνά δεν είναι και τόσο "αυτονόητα". Με την έννοια οτι πολλοί κάνουν "εκπτώσεις" σε αυτά που απαιτούν από μια φιλία, ή/και οι ίδιοι δεν προσφέρουν αυτά που απαιτούν.
Με αποτέλεσμα η φιλία να μην είναι γνήσια - για να μη πω να πρόκειται και για "φιδίσια".:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι για να κρατησει μια φιλια πρεπει ο ενας να αγαπαει και να αντεχει τα μειονεκτηματα του αλλου. Κατα την γνωμη μου, μονο ετσι μια σχεση ειτε φιλικη ειτε αλλη μπορει να αντεξει στον χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι για να κρατησει μια φιλια πρεπει ο ενας να αγαπαει και να αντεχει τα μειονεκτηματα του αλλου. Κατα την γνωμη μου, μονο ετσι μια σχεση ειτε φιλικη ειτε αλλη μπορει να αντεξει στον χρονο.

Το να ψοφάει για τα θετικά του και να αγνοεί τερματισμένα όσα δεν του κολλάνε στον άλλονα; Παίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Το να ψοφάει για τα θετικά του και να αγνοεί τερματισμένα όσα δεν του κολλάνε στον άλλονα; Παίζει;

Εννοειται πως για να εισαι φιλος με τον αλλον ψοφας για τα θετικα του. Οταν λες ομως να αγνοει οσα δεν του κολλανε - το βρισκω λιγο θεωρητικο αφου στην πραξη οταν καποιο στοιχειο- μειονεκτημα του αλλου σε εκνευριζει δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να το αγνοησεις. Αν οντως τα "αγνοει" σημαινει οτι τα εχει αποδεχτει αρα και συμπαθησει. Δηλαδη καταληγουμε σε αυτο που ειπα. :girl_angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εννοειται πως για να εισαι φιλος με τον αλλον ψοφας για τα θετικα του. Οταν λες ομως να αγνοει οσα δεν του κολλανε - το βρισκω λιγο θεωρητικο αφου στην πραξη οταν καποιο στοιχειο- μειονεκτημα του αλλου σε εκνευριζει δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να το αγνοησεις. Αν οντως τα "αγνοει" σημαινει οτι τα εχει αποδεχτει αρα και συμπαθησει. Δηλαδη καταληγουμε σε αυτο που ειπα. :girl_angel:

χμμ. Διαφωνώ έμπρακτα με την επαγωγική αποδεικτική συνειρμική ακολουθία - όρα θεματική φιλία με τόσο όσο αποστάσεις- αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αν οντως τα "αγνοει" σημαινει οτι τα εχει αποδεχτει αρα και συμπαθησει
Λογικό άλμα;
Επίτρεψέ μου να εκφέρω την άποψη οτι "αγνοώ" σημαίνει μάλλον "ανέχομαι", κι όχι "αποδέχομαι".
Και βέβαια σε καμιά περίπτωση συμπαθώ, μου αρέσει, κλπ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Επίτρεψέ μου να εκφέρω την άποψη οτι "αγνοώ" σημαίνει μάλλον "ανέχομαι", κι όχι "αποδέχομαι".
Και βέβαια σε καμιά περίπτωση συμπαθώ, μου αρέσει, κλπ.:)

!!!
+ ό,τι.
Αλλά ας αφήσουμε τον Ζέους τον νετοξένιο να κάνει λίγο παιχνίδι ! :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι για να κρατησει μια φιλια πρεπει ο ενας να αγαπαει και να αντεχει τα μειονεκτηματα του αλλου. Κατα την γνωμη μου, μονο ετσι μια σχεση ειτε φιλικη ειτε αλλη μπορει να αντεξει στον χρονο.

Αυτό που λες είναι για φιλίες που δημιουργήθηκαν κάπως εξαναγκαστικά θα έλεγα όπως ας πούμε δυο παιδάκια που ήταν γείτονες μεγάλωσαν μαζί και εκ των πραγμάτων έγιναν φίλοι και παρέμειναν μέχρι που ενηλικιώθηκαν. Εκεί ναι, να πεις ο άλλος έχει τα μειονεκτήματά του αλλά τον αγαπάω και δεν θέλω να ζήσω χωρίς αυτόν οπότε τα υπομένω.

Αν όμως μιλάμε για ενήλικα που γνωρίζει σήμερα έναν άνθρωπο και διερευνά την πιθανότητα να τον κάνει φίλο και βλέπει πάνω του ένα κάρο μειονεκτήματα που τον ενοχλούν, ποιος ο λόγος να μπει σε αυτή τη διαδικασία και να ταλαιπωρηθεί; :hmm: Καλώς ή κακώς υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι που μπορουν να γίνουν φίλοι σου και να ταιριάξεις μαζί τους χωρίς να χρειάζεται να ανέχεσαι τα άπειρα μειονεκτήματά τους. Δε χρειάζεται κατά τη γνώμη μου να εμμένεις σε έναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vonlibera

Νεοφερμένος

Η vonlibera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ισχύει ότι πολλές φιλίες δημιουργούνται συμβατικά, ειδικά στα σχολικά χρόνια και μπορούν να είναι και μακροχρόνιες, γιατί ακόμα και να καταλάβεις ότι δεν ταιριάζεις με κάποιον είναι δύσκολο να τον κάνεις πέρα όταν έχεις μάθει να ζεις και να μεγαλώνεις με αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1) Να γελάει και να μαλακιζεται. Δε μπορώ τους τύπους που είναι σοβαροί και παίρνουν τον εαυτό τους και τη ζωή πολύ στα σοβαρά.

2) Να αντιστέκεται στο bullying μου. Τους εν δυνάμει φίλους μου πάντα τους ξεκινάω με bullying. Αν δω ότι ο άλλος σκύβει κεφάλι ή αρχίζει τα passive aggressive κόβω πέρα. Δεν θελω φιλίες με τέτοια άτομα.

3) Να είμαστε παρόμοιοι αλλά όχι ίδιοι χαρακτήρες, έτσι ώστε να ταιριάζουμε αλλά να έχουμε και κάτι να διδαξουμε ο ένας στον άλλο.

4) Να μπορούμε να πούμε και κάτι πέραν της πλάκας και της μαλακιας που προϋποθέτει παρόμοιο νοητικό επίπεδο.

5) Να είναι ντόμπρος στην συμπεριφορά και όχι αρχιδακι yes man που απο πισω κρατάει excelακι και περιμενει να σου την βγει κλέφτικα. Εκεί βοηθάει πολύ το 2.

6) Να μπορώ να τον μοιροιδεψω όταν θέλω χωρίς να χρειαστεί να σκεφτώ άμα θα παρεξηγηθεί. Παρεξηγησιαριδες τον πουλο, σας έφαγα στην μάπα μικρός και δεν είχατε καθόλου ωραία γεύση.

7) Όταν γίνει η μαλάκια, που θα γίνει, να μαλωσουμε και να λυθεί το θέμα. Δεν μπορώ άτομα που δεν συγκρούονται όταν πρέπει αλλά κρατάνε αποθημενα και στα βγάζουν μετά από μια πενταετία.

8) Να μπορεί να φαει σα γουρούνι όταν η περίπτωση το απαιτεί. Άνθρωποι που σκάνε με ένα πιτογυρο δεν είναι άτομα εμπιστοσύνης.

9) Να μην παίζει παρασκήνιο. Άμα δω ότι υπάρχουν κίνητρα πίσω από συμπεριφορές το πουλο. Εδω βοηθάει επίσης το 2.

10) Να μην είναι μουνοδουλος και να κατανοεί πως δεν γράφεις τους φίλους όταν γνωρίζεις νέα γκόμενά γιατί οι φίλοι είναι ο μόνιμος θαμώνας ενώ εκείνη ο νέος προσωρινός πελάτης. Επίσης δεν μπορώ τους μαλακές που κάνουν παιχνίδια με γκόμενές άλλων της παρέας και γενικά αφήνουν το γυναικείο φύλο να διαλύσει την παρέα και τη φιλία.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
2) Να αντιστέκεται στο bullying μου. Τους εν δυνάμει φίλους μου πάντα τους ξεκινάω με bullying. Αν δω ότι ο άλλος σκύβει κεφάλι ή αρχίζει τα passive aggressive κόβω πέρα. Δεν θελω φιλίες με τέτοια άτομα.

μπορείς να elaborate λίγο;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top