Μη επιθυμία για σεξ ή φόβος;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ζουζουνακι

Νεοφερμένος

Η ζουζουνακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας από το 2015 δεν έχω έρθει σε ερωτική επαφή.Ωστοσο τους τελευταίους τρεις μήνες βρίσκομαι με έναν άντρα κ προσπάθησε να ρθει σε ερωτική επαφή μαζί μου κ δεν κατάφερε δεν μπορούσε να μπει.Επισης τις τελευταίες φορές που είχα έρθει σε ερωτική επαφή από μπροστά δεν αισθανομουν ερωτική απόλαυση ενώ παλιότερα ναι τι φταίει;φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να ξανανιώσω ερωτική απόλαυση μήπως έχω πρόβλημα στα γεννητικά μου όργανα;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Γεια σας από το 2015 δεν έχω έρθει σε ερωτική επαφή.Ωστοσο τους τελευταίους τρεις μήνες βρίσκομαι με έναν άντρα κ προσπάθησε να ρθει σε ερωτική επαφή μαζί μου κ δεν κατάφερε δεν μπορούσε να μπει.Επισης τις τελευταίες φορές που είχα έρθει σε ερωτική επαφή από μπροστά δεν αισθανομουν ερωτική απόλαυση ενώ παλιότερα ναι τι φταίει;φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να ξανανιώσω ερωτική απόλαυση μήπως έχω πρόβλημα στα γεννητικά μου όργανα;

Μόνη σου αυνανίζεσαι ; έχεις όρεξη ; και αν ναί κάθε πότε.
 

ζουζουνακι

Νεοφερμένος

Η ζουζουνακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δεν έτυχε να κάνω σχέση με άντρα τα τελευταία χρόνια.πως θα δω αν έχω πρόβλημα στο θέμα του σεξ;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
E ωραια... τοτε δεν εχεις πρόβλημα απλα μολις εισαι με τον άλλον αγχώνεσαι και μπλοκάρεις. Θα λυθεί σιγά σιγά. Θέλει χρονο. Πες του τι σου αρέσει για να χαλαρώσεις.

Και μην εισαι απολυτη. Σε βλεπω λιγο νευρικη. Σε ρωταω κατι μ λες αλλο ρωτάω εγω. Εχεις να κανεις σέξ απο το 2015 μας ειπες και εμεις απο τότε κανουμε σχεδον κάθε ημέρα. Οχι πως θελω να σε υποτιμησω αλλα να εισαι δεκτικη να ακούσεις κ να αφεθείς.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Γεια σας από το 2015 δεν έχω έρθει σε ερωτική επαφή.Ωστοσο τους τελευταίους τρεις μήνες βρίσκομαι με έναν άντρα κ προσπάθησε να ρθει σε ερωτική επαφή μαζί μου κ δεν κατάφερε δεν μπορούσε να μπει. Επισης τις τελευταίες φορές που είχα έρθει σε ερωτική επαφή από μπροστά δεν αισθανομουν ερωτική απόλαυση ενώ παλιότερα ναι τι φταίει;φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να ξανανιώσω ερωτική απόλαυση μήπως έχω πρόβλημα στα γεννητικά μου όργανα;

Tι εννοούσες ότι δεν μπορούσε να μπει; Ήρεμα ρωτάω. :hmm: Ο τρόπος που γίνονται αυτές οι ερωτήσεις είναι τελείως κόντρα σε αυτό που έχω στο μυαλό μου ως μέση Ελλάδα του 2022.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Tι εννοούσες ότι δεν μπορούσε να μπει; Ήρεμα ρωτάω. :hmm: Ο τρόπος που γίνονται αυτές οι ερωτήσεις είναι τελείως κόντρα σε αυτό που έχω στο μυαλό μου ως μέση Ελλάδα του 2022.

Ήταν σκληρό το τοίχωμα του κολπου, ήταν αγχωμένη και δεν είχε φτιαχτεί ώστε να υγρανθει και να διευκολυνθεί τη διεσδυση εσυ αν δεν έχεις στυση μπορείς να γμησεις; πως με τον μελατο ; μελατος κ ζε λες δεν μπαίνει.

Μου χει τυχει γυναίκα να χει άγχος όπως φυσικά έχει τυχει κ σε μένα χροοονια πριν να μην σηκώνομαι. Λόγω άγχους κ απειριας.

Επίσης έχει τυχει να έχω φουλ στυση αλλά με τις μαλακιες π έκανε να μ πέσει. Πολλά 😁

Φυσικά δεν έφυγα άπραγος. Φτιαχτηκα μόνος μου... Δεν επηρεαστηκα από αυτήν κάναμε ότι κάναμε κ δεν προχωρησε άλλο. Το σεξ έγινε πάντως. Το χω γρουσουζιά να φευγω έτσι 😁😇

Η συμμετοχή της μηδενική. Αν νιώθεις αγγαρεία κ δεν ανοιγεσαι σεξ δε γίνεται.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα παντως. Ίσα ίσα το αντίθετο έχω. 😁😇

Και φοβάμαι μην με επηρεάσει και μπλέξω με κάποια που δεν είναι για μένα επειδή θα γλυκαθω από το σεξ κάθε μέρα.

Όταν αυνανιζεσαι μόνος σου δεν υπάρχει προβλημα στυσης που να χρήζει ουρολογο.

Για αυτό το πρώτο πραγμα που τη ρώτησα ει αι αν φτιαχνεται μόνη της. Είναι πολυ βασική η ερώτηση που της έκανα σε συγκριση με αυτό που ρώτησε αυτή κ απαίτησε απάντηση. Αν έχω λέει προβλημα και στη τελική που ξέρουμε εμείς ; εμείς ρωτάμε ανάλογα τη δική μας εμπειρία μήπως κ πουμε κατι κ σε βοηθήσει να ξεμπλοκαρεις.

Πχ μπορεί να φτιάχνεσαι με το να δεις μια τσόντα πριν. Λέω τώρα εγώ. Το χεις δοκιμάσει; δοκίμασε το κ πες μας.

Ε χει πολλους συνδυασμόυς που μπορεί να δουλεψουν. Μπορεί να θες στην αρχή να παιξεις μόνη η μόνος και μόλις φτιαχτεί ς τσουπ να σκάει κ ο παρτενερ και να σε..... Γκουχ γκουχ. Και μετά θα παρει το δρόμο του.

Μπορείτε απλα να πατε σε ένα ξενοδοχείο και να φτιαχτεί εκεί.

Αυτά που έγραψα δεν τα έγραψα για να κανω πλακα. Υπάρχουν πολλοι συνδυασμοί κ από τη στιγμή που δεν υπάρχει προβλημα ανηδονιας.. Τότε είναι καθαρά θέμα χρόνου.

Κακώς έμεινες τόσο καιρό χωρίς σεξ παντως αυτά λέω και σε φίλους... Ακόμη κ γκομενα να μην έχετε πατε με μια επαγγελματία που σας αρέσει και είναι γλυκεια και καλοσυνατη έχει πολλες τέτοιες δεβ είναι ντροπή.

Είναι κακομοιριά τώρα να είσαι χωρίς να απολαμβάνεις το σεξ. Σορρυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γυναικολόγος.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γεια σας από το 2015 δεν έχω έρθει σε ερωτική επαφή.Ωστοσο τους τελευταίους τρεις μήνες βρίσκομαι με έναν άντρα κ προσπάθησε να ρθει σε ερωτική επαφή μαζί μου κ δεν κατάφερε δεν μπορούσε να μπει.Επισης τις τελευταίες φορές που είχα έρθει σε ερωτική επαφή από μπροστά δεν αισθανομουν ερωτική απόλαυση ενώ παλιότερα ναι τι φταίει;φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να ξανανιώσω ερωτική απόλαυση μήπως έχω πρόβλημα στα γεννητικά μου όργανα;
Εφόσον αυνανίζεσαι και το ευχαριστιέσαι τότε δε νομίζω ότι παίζει θέμα με τα γεννητικά σου όργανα.Απλά επειδή έχεις πολύ καιρό να κάνεις σεξ,δε μπορείς να συγκεντρωθείς εκεί.Είναι λογικό θεωρώ.Δώσε οδηγίες στον άνθρωπο και πες του πάνω κάτω γιατί σου συμβαίνει όλο αυτό.Ωστόσο αν θέλεις να εξαντλήσεις το ενδεχόμενο ότι έχεις κάτι οργανικό,πήγαινε στο γυναικολόγο σου ώστε να ανακουφιστείς από την ιδέα ότι έχεις κάτι σοβαρό.

Στην γυναίκα είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα πάνω στο θέμα του σεξ και είναι δύσκολο να υπάρξει παρτενέρ όποτε υπάρχει επιθυμία πόσο μάλλον όταν μια γυναίκα δεν θα πάει με όποιον να ναι μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει μια σωματική ανάγκη... Οι περισσότερες γυναίκες θέλουν και λίγο συναίσθημα... Οι άντρες οκ και σχέση να μην έχουν σε ένα μπαρ να πάνε 10 θα βρουν διαθέσιμες και υπάρχουν και τα studio κάτι που δεν υπάρχει αντίστοιχο για την γυναίκα αν λέγαμε να ικανοποιηθεί απλά για να μην υπάρχει τεράστιο κενό στην σεξουαλικη ζωή της... Επίσης, αν είναι μεγάλο το διάστημα της αποχής έρχεται μετά και η συνήθεια. Κλειδώνει που λέμε. Συνεπώς, οποιαδήποτε επαφή μετά είτε το θέλει πολύ είτε όχι είναι δύσκολο να νιώσει ερωτικά... Θέλει χρόνο και σιγά σιγά θα ξανά νιώσει γυναίκα... Πάντως έχω παρατηρήσει ότι τα τελευταία χρόνια ακούω για μεγάλη αποχή στην σεξουαλικη ζωή των ανθρώπων κυρίως των γυναικών και δεν ξέρω αν οφείλεται στον εγκλεισμό λογω κορονοιου ή επειδή πλέον οι νέοι κρύβονται πια πίσω από μια οθόνη και έχει ξεχάσει να φλερτάρει...
Κι εγώ παρατηρώ μια αποξένωση από το σεξ ειδικά μετά τον κοβιντ και τη πανδημία...Νομίζω κι εγώ πως τελικά όλος αυτός ο εγκλεισμός,όχι μόνο δε μας έκανε καλύτερους ανθρώπους (που πολλοί προφασίζονταν) αλλά μας έκανε ακόμη χειρότερα από πρίν.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εγινε βρε παιδια που μπηκα σε ποιο φορουμ ,τι διαβαζω :confused:

Η θεματοθετης άφαντη εντωνμεταξυ ...:hmm:
Ντεβιλ την εκανες την ζημια σου παλι την τρομαξες την κοπελα με τις δικες σου ανατριχιαστικες λεπτομεριες θα ελεγα :bleh:


Ας χαλαρωσουν λιγακι τα νεα παιδια στο σεξ και ας διωξουν τις τυχων ανασφαλειες και προβληματισμους .Ολοι τα περασαμε και ολοι βρηκαμε καποια στιγμη τα πατηματα μας οταν κουμπωσαμε με τον εκαστοτε συντροφο !
Δεν φταιει παντα ο ενας σε ενα παιχνιδι απολυτα εξαρτημενο ΚΑΙ απο τους δυο ..

Αφηστε τον χρονο να κανει την δουλεια του ,το αγχος μονο κακο κανει ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Τι εγινε βρε παιδια που μπηκα σε ποιο φορουμ ,τι διαβαζω :confused:

Η θεματοθετης άφαντη εντωνμεταξυ ...:hmm:
Ντεβιλ την εκανες την ζημια σου παλι την τρομαξες την κοπελα με τις δικες σου ανατριχιαστικες λεπτομεριες θα ελεγα :bleh:


Ας χαλαρωσουν λιγακι τα νεα παιδια στο σεξ και ας διωξουν τις τυχων ανασφαλειες και προβληματισμους .Ολοι τα περασαμε και ολοι βρηκαμε καποια στιγμη τα πατηματα μας οταν κουμπωσαμε με τον εκαστοτε συντροφο !
Δεν φταιει παντα ο ενας σε ενα παιχνιδι απολυτα εξαρτημενο ΚΑΙ απο τους δυο ..

Αφηστε τον χρονο να κανει την δουλεια του ,το αγχος μονο κακο κανει ;)

Ναι εγω τη τρόμαξα. :P ηθελα να ξερα πως γινεται να αντέξει κάποιος 7 χρονια χωρις σέξ και να ειναι 30+ να εισαι πες 20 αντε πές κάπως οι ανασφαλειες καπως οτι εισαι αγουρος ακομη... κάπως οτι δεν εισαι κ πολυ εμπειρος. Τελικα οπως λες και εσυ καθε ανθρωπος εχει τη ψυχολογια του κ κάτι που φαινεται αλλοκοτο σε εμάς ειναι λογικο για τον αλλον.

Οποτε η ερωτηση μου ηταν καίρια. Αυνανιζεσαι μονη σου... έχεις γενικα ορεξη ; γιατι σορρυ αλλα κάποιος με τοσο μεγαλη αποχη για μενα πάει προς το ασέξουαλ. Στη τελικη αμα δε βρισκεις να κάνεις σοβαρη σχέση βρες εναν ανθρωπο να περνάτε απλα καλά ρε φιλε... δεν ειμαστε ολοι και για γάμους - σχέσεις ζωης μπορει να μην ειναι το τυχερό τι να κανουμε τωρα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Επίσης η θεματοθετρια δεν ρώτησε την γνώμη μας που έχει να πάει 7 χρόνια με άντρα απλώς προβληματίστηκε για το αν έχει κάποιο γυναικολογικό πρόβλημα για αυτό κ κάποιοι της είπαμε να πάει σε γιατρό.
Παρόλαυτα έχει γίνει μια τεράστια συζήτηση εκτός θέματος γιατί πολύ απλά θεωρείται περίεργο το να απέχει κάποιος.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Καταρχάς δικαίωμα του καθενός να κάνει όσο σεχ θέλει. Κατά δεύτερον, είναι λίγο αδιάκριτο να ρωτάς για το σεξουαλικό παρελθόν του άλλου, ειδικά στη φάση που δεν γνωρίζεστε καλά καλά ακόμη. Και γιατί υποθέτεις τέλος πάντων ότι ό άλλος έχει ωραίες εμπειρίες και προτίθεται να τις εξιστορήσει κιόλας; Άβολο.

Ζητούμενο είναι να συμπεριφέρονται καλά στο παρόν.

Σίγουρα. Όμως σε έναν ανοιχτό διάλογο δεν μπορεί να προβάλλεται το μη σεξ ως φυσιολογική σωματική αντίδραση. Ούτε να φιμώνουμε την ελεύθερη γνώμη, άσχετα αν ο άλλος συμφωνεί ή διαφωνεί. Είμαστε το 2022 και στην Ελλάδα παρουσιάζουμε πολλά φυσιολογικά πράγματα ως αφύσικα όταν αυτό δεν συνέβαινε ούτε το 1950 που οι άνθρωποι είχαν λιγότερες εικόνες και λιγότερη γνώση. Ναι είναι όντως άβολο να ρωτάς για σεξουαλικές εμπειρίες, αν η άλλη ή ο άλλος έχει πάρει την μισή Αθήνα. Tι σημαίνει ωραίες εμπειρίες; Ποτέ δεν κατάλαβα τη λογική των ανθρώπων να αλλάζουν ανθρώπους για την εμπειρία.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,632 μηνύματα.
Το ζουζουνακι εξαφανίστηκε, παρ’όλα αυτά θα πω, όπως σου έχουν ήδη πει άλλοι πιο πάνω, πήγαινε σε γυναικολόγο καλού κακού. Ποντάρω στο ότι μάλλον αγχώνεσαι πολύ, αλλά μπορεί να είναι και οργανικό το θέμα. Ψάξε το. Και μόνη σου, όταν είσαι πιο χαλαρή. Θα καταλάβεις νομίζω.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Φυσιολογικό μου φαίνεται... εδώ δυο τρεις βδομάδες μπορεί να χω να κανω σεχ με τον άντρα μου και κάπως μου φαίνεται δεν πετυχαινει όπως θα θελα, αλλά με τη δευτερη παει σφαίρα
Θέλει προπόνηση και ζέσταμα το πραγμα
Και ειδικά μετά από τόσα χρόνια
Μα γιατι τόσα χρόνια χωρίς ;;;
Θέλω να πω δε γνώρισες κανέναν όλα αυτά τα χρόνια; γιατί;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάει το ζουζουνΑκι;; ω τι κρίμα
Ίσα που εκτέθηκαμε δηλαδη :pardon:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Aυτό δείχνει ότι αρκετοί άνθρωποι δεν ξέρουν να κάνουν διάλογο αν εξαφανίζονται έτσι. :hmm: Μου θυμίζει διαφόρους πολιτικούς, όταν τους γίνονται στοχευμένες ερωτήσεις εξαφανίζονται ή κάνουν ότι δεν ακούν.


:adventure:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είπαμε μπήκε ο Ντεβιλ και το μπλόκαρε το ζουζούνι..
Ή καλύτερα πήρε τις απαντήσεις της ..

Αν ο ένας το θέλει κάθε μέρα σου λέει πάει είμαι του θανατά εγω που έχω τοσα χρόνια ;)

@Ariana2018 ο καφές από την μύτη πρωί πρωί :laugh: :laugh:
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Aυτό δείχνει ότι αρκετοί άνθρωποι δεν ξέρουν να κάνουν διάλογο αν εξαφανίζονται έτσι. :hmm: Μου θυμίζει διαφόρους πολιτικούς, όταν τους γίνονται στοχευμένες ερωτήσεις εξαφανίζονται ή κάνουν ότι δεν ακούν.


:adventure:

Ε καλά, μπορεί να έχει κι άλλες δουλειές η κοπέλα, δεν ξέρουμε.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top