Μη επιθυμία για σεξ ή φόβος;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακριβώς το να κάθεσαι σε μια σχέση να μην κάνεις σεξ και να το αναλύεις ειναι ένας πάρα πολύ καλός λόγος για να την κάνεις..

Σιγά μην καθόμαστε τώρα να φιλοσοφουμε και το σεξ γιατί δεν υπάρχει χημεία ανάμεσα σε ένα ζευγάρι και όχι ένα πρόβλημα που προέκυψε ενώ όλα πήγαιναν μια χαρα ...

Πάμε παρακάτω να βρούμε αυτόν που δεν θα χρειάζεται λόγια σε αυτό, μόνο πράξεις :bleh:

Έλεος με τη υπομονή και στο σεξ θαρρείς και δεν θα το ξαναβρούν :lol::lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα χημείας αυτό. Η κοπέλα έχει ένα θεματακι. Προφανώς ο τυπος στάθηκε να την απελευθερώσει γιατί νιώθει πιο άνετα. Και επίσης από το να ψάχνει τη κάθε άσχετη που θα του λέει δικαιολογίες εμμένει σε αυτήν επειδή του αρέσει. Θα ήθελα όλοι εσείς που λέτε τόσο ευκολα να γνωρίσει κάποια άλλη η κάποιον άλλον να δω αν έχετε μπει ποτε στη διαδικασία να κάνετε γνωριμία. Να φατε 5-10 άκυρα στη σειρά να δουμε μετά τη διάθεση σας. Δεν είναι έτσι τα πραγματα. Και εδώ στο φόρουμ τα λέμε διαφορετικά.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα δεν είναι στην ευχέρεια του καθενός να την απελευθερωσει

Αυτό λέμε!
Οι προσπάθειες έγιναν αλλά δυστηχως το πρόβλημα υπάρχει.

Δηλαδή αν ένας άνθρωπος που όντως αντιμετωπίζει ένα θεματακι δεν μπορεί με τον εκάστοτε σύντροφο να το λύσει πάρα τις αλλεπάλληλες προσπάθειες και την προθυμία αυτού τι προτεινεται να γίνει?

Να παραμείνει και να φθείρεται και άλλο?
Και οι δύο πλέον φθείρονται με ολο αυτο δυστηχως .

Ειναι τελείως διαφορετική η περίπτωση φεύγω από κάτι που δεν προσπάθησα καθόλου με το φεύγω γιατί πάρα τις προσπάθειες και την θέληση δεν λύνεται.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Λυνεται αλλά χρειαζεται χρόνος.

Έχουμε ξαναπεί ότι η έλλειψη σεξ για χρόνια δημιουργεί προβληματα. Πρέπει με κάποιοι τρόπο να κάνεις. Οι γυναίκες οκ βρίσκουν πιο ευκολα οι άντρες αμα δε βρίσκουν πανε ευκολα με μια επαγγελματία.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λυνεται αλλά χρειαζεται χρόνος.
Όχι πάντα και άσε σε αυτό το θέμα να γνωρίζω κάτι παραπάνω σαν γυναίκα ;)

Άλλο τυχαίνει αυτό από αποχή και άλλο από άλλο παράγοντα ...

Έπειτα να σου πω η αποχή από σεξ-ασεξουαλ είναι το πρόβλημα και όχι οτι σου δημιουργεί προβλήματα που δεν μπορείς να τα ξεπερασεις αν έχεις την επιθυμία.


Κακά τα ψέματα πλέον δεν υπάρχει σε αυτο άντρας γυναίκα..
Ακόμα και μια γυναίκα που δεν έχει μόνιμο σύντροφο και επιθυμεί το σεξ το βρίσκει άνετα .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Σίγουρα το βρίσκει άνετα. Όπως και ο αντρας.

Αλλά εγώ πιστευω οτι ο τυπος μεταξυ μας μια χαρά τελείωσε - την πηρε κανονικά...εχυσε κ ευχαριστήθηκε. Γιατί το σεξ αμα το γουστάρεις βρίσκεται μέσα σου τώρα αν η άλλη ειναι τελείως κομοδίνο και παγος οκ εκεί μπορεί να στη σπάσει λιγο αλλά πιστευω πως αυτός μια χαρά περναει οπότε θα λυθεί κ αυτή σε λίγο καιρό αν ξέ αγχωθεί. Και όλα θα πάνε καλά. Εχω αντίθετη άποψη μαργαρίτα σορρυ κ μένα ασε με να ξέρω κάτι καθώς εχω παει με πολλεςςςς διαφορετικές γυναίκες σε όλη μ τη ζωή. Και προχωραμε. 😇😇

Θα εγραφα ποσοτικα αλλά θα θεωρηθεί υποτιμητικο κ ότι πουλαω μουρη κ δεν θα το κάνω.

Όταν μια γυναίκα είναι παγος μπορείς να την ξεκλειδωνεις εσυ. Είναι εφικτό ναι. Αυτή ειναι η δική μ θέση. Το χω κάνει. Και ξέρω πως να το κάνω. Αρκεί η κοπέλα να ακουει και να έχει διάθεση πραγμα που βλέπω στη συγκεκριμένη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά γυναικολόγε Ντεβιλ αφού ξέρεις καλύτερα εσύ τι γινεται με το γυναικολόγικο σύστημα μιας γυναικας και όχι μόνο πόσο χωράει ένας κόλπος τότε εγώ τι να πω ..

Να σκισουν τα πτυχία τους οι γυναικολόγοι μας που δεν έχουν πάει με τόσες όσες εσύ :lol: :lol: :give_rose:

Δεν σέ μπορώ πραγματικα :bleh::bleh::lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Μαργαρίτα εσυ που δεν εμπιστευεσαι οκ ρωτα γυναικολόγο. Εγώ πιστευω πως το συγκεκριμένο θέμα λυνεται από έναν έμπειρο άντρα με υπομονή κ διάθεση. Ο οποίος έχει εκτεθεί σε πολλες διαφορετικές εμπειρίες και ξέρει πως να ξεκλειδώσει κάποια.

Οι γυναικολόγοι τώρα που κολλάνε όταν η άλλη αυνανιζεται κ μόνη της σπίτι της που κολλάνε εσυ ξέρεις.
 

ζουζουνακι

Νεοφερμένος

Η ζουζουνακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Όλους αυτούς τούς τους μήνες που δεν το φιαχναμε εγώ του εφιαχνα στοματικό και αυτός έχυνε έτσι τον ικανοποιούσα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Devil σου έστειλα μηνημα απάντησε μου σαυτό που σε ρωτησα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Όλους αυτούς τούς τους μήνες που δεν το φιαχναμε εγώ του εφιαχνα στοματικό και αυτός έχυνε έτσι τον ικανοποιούσα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Devil σου έστειλα μηνημα απάντησε μου σαυτό που σε ρωτησα

Καλη μου δεν ξέρω αυτο π με ρώτησες. Εσυ έχεις βρει κάτι που να σε φτιάχνει με αυτόν; κάτι να σ κανει;;; αυτός σ κάνε στοματικό ;

Πωπω αυτά είναι παντως μπράβο σου... Που τον ικανοποιούσες. Για αυτό κ εγώ έγραψα ότι αξίζεις χρονο. Κ να ασχοληθεί μαζί σου

Επίσης αμα θες να είσαι πιο ορεξατη μαζί του κατσε μια βδομαδα άποχη από το να παίζεις μόνη σου. Θα με θυμηθείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ζουζουνακι

Νεοφερμένος

Η ζουζουνακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας τα κολπικά υπόθετα και τα τζελ που είναι για διέγερση βοηθάνε να εχει ερωτική απόλαυση μια γυναίκα βοηθάνε στην ηδονη;να τα δοκιμάσω τι λέτε εσείς;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας τα κολπικά υπόθετα και τα τζελ που είναι για διέγερση βοηθάνε να εχει ερωτική απόλαυση μια γυναίκα βοηθάνε στην ηδονη;να τα δοκιμάσω τι λέτε εσείς;
Να σε ρωτήσω κάτι?

Ισχύει η ηλικία που λες ???

Ζουζουνακι και 38αρα και όλες αυτές οι ερωτήσεις μάλλον κάτι άλλο παίζει 🤔🤔🤫
 

ζουζουνακι

Νεοφερμένος

Η ζουζουνακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Είμαι 38 πριν το 2013 όταν ερχόμουν σε ερωτική επαφή μαρεζε τότε ήμουν με τον άντρα μου από το 2013 κ μετά όταν ερχόμουν σε ερωτική επαφή με τον άντρα μου δεν μαρεσε καθόλου .εάν διάβασες τις προηγούμενες μου δημοσιεύσεις θα είδες που είπα ότι όταν γέννησα είχα πάθει επιλογχειο κατάθλιψη κ με έγραψε ο ψυχίατρος να παίρνω κάτι χάπια μήπως αυτά τα χάπια φταίνε ;δεν μπορώ να βγάλω άκρη ούτε αγχωμενη είμαι και τον θέλω πάρα πολύ αυτό. Που είμαι τώρα μαζί του μπήκα στο φόρουμ για να αναφέρω αυτό το πράγμα κ αν μπορεί κάποιος κάποια τι να κάνω για να το λύσω αν γνωρίζει φυσικά τα κολπικά υπόθετα κ το τζελ το διάβασα στο ίντερνετ στο google ότι είναι για τη διέγερση γι'αυτό ρωτάω τώρα για αυτά ;εγώ 38 αυτός 50
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Γιατί δε μιλάς με τον γυναικολόγο σου ; από το 2013 σήμερα θυμηθηκες ότι δεν ευχαριστιέσαι το σεξ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κι από το 2013 παιρνεις χάπια για την επιλοχειο;;;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Που είμαι τώρα μαζί του μπήκα στο φόρουμ για να αναφέρω αυτό το πράγμα κ αν μπορεί κάποιος κάποια τι να κάνω για να το λύσω αν γνωρίζει φυσικά τα κολπικά υπόθετα κ το τζελ το διάβασα στο ίντερνετ στο google ότι είναι για τη διέγερση γι'αυτό ρωτάω τώρα για αυτά ;εγώ 38 αυτός 50
Από το να εμπιστεύεσαι αγνώστους...για κολπικά υπόθετα ή τζελ, συζήτησέ το μαζί του. Ούτως ή άλλως την υπομονή δείχνει να την έχει ο παρτενέρ σου. Δε νομίζω...να σοκαριστεί...

Αν και το πιο λογικό, στην ηλικία των 38, θα ήταν να το συζητήσεις με τον/την γυναικολόγο σου. Να εκθέσεις το 'πρόβλημα' και να ακούσεις μια άποψη...
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι 38 πριν το 2013 όταν ερχόμουν σε ερωτική επαφή μαρεζε τότε ήμουν με τον άντρα μου από το 2013 κ μετά όταν ερχόμουν σε ερωτική επαφή με τον άντρα μου δεν μαρεσε καθόλου .εάν διάβασες τις προηγούμενες μου δημοσιεύσεις θα είδες που είπα ότι όταν γέννησα είχα πάθει επιλογχειο κατάθλιψη κ με έγραψε ο ψυχίατρος να παίρνω κάτι χάπια μήπως αυτά τα χάπια φταίνε ;δεν μπορώ να βγάλω άκρη ούτε αγχωμενη είμαι και τον θέλω πάρα πολύ αυτό. Που είμαι τώρα μαζί του μπήκα στο φόρουμ για να αναφέρω αυτό το πράγμα κ αν μπορεί κάποιος κάποια τι να κάνω για να το λύσω αν γνωρίζει φυσικά τα κολπικά υπόθετα κ το τζελ το διάβασα στο ίντερνετ στο google ότι είναι για τη διέγερση γι'αυτό ρωτάω τώρα για αυτά ;εγώ 38 αυτός 50
Ναι τα χάπια έχουν παρενέργειες και ειναι αυτο που ανέφερα και στον Ντεβιλ προηγούμενος...

Δεν είναι όλα θέμα αποχής είναι πολλά πραγματα που συμβάλουν σε όλο αυτό και οι ψυχιατρικες αγωγές επηρεάζουν πάρα πολύ την λίμπιντο ενός ανθρώπου ειδικά ενός άντρα, απλά στον άντρα γίνεται πιο αντιληπτικο με την έλλειψη στύσης..

Το έχεις συζητη αυτό με τον γιατρό που σου γράφει την αγωγή?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ναι τα χάπια έχουν παρενέργειες και ειναι αυτο που ανέφερα και στον Ντεβιλ προηγούμενος...

Δεν προτεινα κανένα χάπι εγω ισα ισα με ρώτησε και της ειπα δεν ξέρω για τα υπόθετα.
Δεν είναι όλα θέμα αποχής είναι πολλά πραγματα που συμβάλουν σε όλο αυτό και οι ψυχιατρικες αγωγές επηρεάζουν πάρα πολύ την λίμπιντο ενός ανθρώπου ειδικά ενός άντρα, απλά στον άντρα γίνεται πιο αντιληπτικο με την έλλειψη στύσης..

Δεν σχολιασα το ψυχιατρικο κομμάτι. Εγω έδωσα συμβουλές απο τη πλευρά ενος υγιούς άντρα ο οποιος έχει αυξημένη σεξουαλική διάθεση και δραστηριότητα. Εγω πχ έχω διάθεση να κάνω σέξ ακομη κ κάθε μέρα.

Δε ξερω βεβαια αν η συντροφος που θα βρω θέλει κάτι αντίστοιχο. Δεν θα με ενοχλήσει. Και να μη γινεται κάθε μέρα.

Παιδια μη μπλεκουμε πάλι με τα ψυχολογικα δηλαδη ελεος... κουράζομαι :P

εγω δνω κάποια τιπς , τα οποια σε μενα δουλεψαν κ δουλευον οποιος θέλει τα δοκιμάζει.

Οποιος δεν... ας κανονισει μια επισκεψούλα να πληρώσει κιολας να ακολουθησει τις οδηγιες του ειδικού.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν προτεινα κανένα χάπι εγω ισα ισα με ρώτησε και της ειπα δεν ξέρω για τα υπόθετα.


Δεν σχολιασα το ψυχιατρικο κομμάτι. Εγω έδωσα συμβουλές απο τη πλευρά ενος υγιούς άντρα ο οποιος έχει αυξημένη σεξουαλική διάθεση και δραστηριότητα. Εγω πχ έχω διάθεση να κάνω σέξ ακομη κ κάθε μέρα.

Δε ξερω βεβαια αν η συντροφος που θα βρω θέλει κάτι αντίστοιχο. Δεν θα με ενοχλήσει. Και να μη γινεται κάθε μέρα.

Παιδια μη μπλεκουμε πάλι με τα ψυχολογικα δηλαδη ελεος... κουράζομαι :P

εγω δνω κάποια τιπς , τα οποια σε μενα δουλεψαν κ δουλευον οποιος θέλει τα δοκιμάζει.

Οποιος δεν... ας κανονισει μια επισκεψούλα να πληρώσει κιολας να ακολουθησει τις οδηγιες του ειδικού.
Ρε συ Ντεβιλ μια φορά να καταλάβαινες τι λέμε και να μην μπλέκεις πάλι τα πράγματα..

Δεν είπα ότι πρότεινες εσύ χάπια που το είδες αυτό γραμμένα..

Ειναι αυτό που σου είπα ότι υπαχουν και άλλοι παράγοντες που επηρεάζουν το θέμα της κοπέλας, όπως και δεν ειναι μόνο οι ψυχοχιατρικες αγωγές που λαμβάνει ένας άνθρωπος.
Ειναι και αλλά χάπια που επηρεάζουν την λίμπιντο όπως και ότι η κοπέλα έχει περάσει και μια γέννα..

Πες μας ότι ξέρεις και τι γίνεται μετά από νια γέννα και θα φαω τις κοτσίδες που δεν έχω :bleh:

Ενημερωσου σε παρακαλώ πολύ παραπάνω και όχι μόνο τι κάνεις εσύ στην σεξουαλικη σου ζωή, δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που τα κάνει όλα αυτά αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν λύνονται όσες εμπειρίες και να έχει ο άλλος, δεν ειναι στο χέρι του ή καλύτερα στο πουλί του :bleh::lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Εγώ δε μπορω να καταλάβω βρε μαργαρίτα όμως αφου για σένα δεν έχουν σημασία οι απόψεις μας κ πρεπει να ρωτάνε ειδικούς γιατί μας ρωτάς την άποψη μας ;

Ο πρωτο η ο τελευταίος δεν είμαι αλλά μπορεί να είμαι πανω απο το μέσο όρο κ η γνώμη μ να μετράει τώρα είτε αρέσει σε σενα είτε όχι. Τι να κάνουμε. Κάποιοι λόγω και της ιδεολογίας τους έχουν ζήσει περισσοτερα κ μπορουν να βοηθήσουν κ κάποιους άλλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Καλημερα από το 2015 μέχρι προχθές δεν είχα έρθει σε σεξουαλική επαφή από το Φεβρουάριο που γνώρισα έναν άντρα όλους αυτός τους μήνες δεν μπόρεσε να κάνει έρωτα μαζί μου γιατί ειχε κλείσει ο κόλπος μου κ ήμουν στενή δεν μπορούσε να μπει γι'αυτό το λόγο .

τελικά εχθές που βρέθηκα μαζί τουεγινε το θαύμα δεν ξέρω πως αλλά τα κατάφερε κ μπήκε πόνεσα λίγο εγώ επειδή είχα χρόνια να το κάνω πόνεσε κιαυτος λέει λίγο. είμαι πολυ χαρουμενη όμως έγινε αυτό που φοβόμουν δεν ένιωσα ερωτική απόλαυση ηδονή δηλαδή όταν έμπαινε μέσα την ώρα που μπαινοβγαίνε να ξεκαθαρίσω ότι τον θέλω πάρα πολύ έχει ωραίο σώμα είναι ελκυστικός με φιλούσε μαγκαλιαζε με γλύφε το ίδιο και εγώ αυτός είπε ότι του άρεσε πολύ κ χάρηκε κ γω χάρηκα που το κάναμε το ήθελα πολύ αλλά του είπα ψέματα ότι μαρεσε γιατί δεν ήθελα να τον στεναχωρησω κ να τον πικρανω θα νόμιζε ότι αυτός δεν με έκανε καλά .

εγώ είμαι 38 αυτός γύρω στα 50 έχει καλή στύση του σηκώνεται για τα καλά .μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν μαρεσε κ τι να κάνω για να μαρεσει την επόμενη φορά όταν βάζω δαχτυλακι μαρεσει αλλά θέλω να μαρεσει κ όταν κάνω έρωτα μαζί του .να ξεκαθαρίσω ότι όταν είχα γεννήσει το 2008 είχα πάθει επιλογχειο κατάθλιψη και για κάποια χρόνια είχα πάρει χάπια που έγραψε ο ψυχίατρος λέτε αυτά να φταίνε ;

αν μπορειται πειται μου τι να κάνω να πάω σε γυναικολόγο να με εξετάσει η σε σεξολόγο;ειμαι χωρισμενη από το 2015
Δοκίμασες ενώ είναι μέσα σου να παίξεις με τη κλειτορίδα σου;Με την διείσδυση και μόνο συνήθως δεεεεεν γίνεται δουλειά.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top