Μικρές (ή και μεγαλύτερες) σπατάλες που μας ευχαριστούν!

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

books n' cigarettes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Στο μόνο στο οποίο δεν λυπάμαι ποτέ τα λεφτά μου, είναι τα βιβλία :redface:. Δεν είμαι γενικά ο τύπος της γυναίκας που χαλάει πολλά λεφτά σε ρούχα και αξεσουάρ, γενικά δεν τρελαίνομαι για ψώνια :P.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εγώ ντρέπομαινα το παραδεχτώ, αλλά δίνω αρκετά χρήματα σε ακριβά ρούχα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει να αγοράζω πράγματα για το σπίτι, να αλλάζω τη διακόσμηση κλπ. Κάνω συλλογή από αυτά:



Iittala Kivi candle holders, all colours

Επίσης, λατρεύω τα Moomin mugs:



Arabia, all Moomin mugs

:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Στο μόνο στο οποίο δεν λυπάμαι ποτέ τα λεφτά μου, είναι τα βιβλία :redface:. Δεν είμαι γενικά ο τύπος της γυναίκας που χαλάει πολλά λεφτά σε ρούχα και αξεσουάρ, γενικά δεν τρελαίνομαι για ψώνια :P.


Eh, και γω κάποτε έτσι ήμουν, μόνο που τώρα τα διαβάζω όλα online :D


Το δικό μου guilty pleasure είναι τα φουλάρια και τα αρωματικά κεράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Eh, και γω κάποτε έτσι ήμουν, μόνο που τώρα τα διαβάζω όλα online :D

Άλλη η αξία του βιβλίου όμως, κι άλλο τo να τα διαβάζεις online :redface:. Mε το να έχεις το βιβλίο στα χέρια σου, έρχεσαι σε επαφή μαζί του, και είναι ανεκτίμητο συναίσθημα για μενα :). Γι'αυτό δεν προτιμώ να διαβάζω online, και τις οικονομίες μου (όσο κι αν γκρινιάζει η μαμά :P) τις επενδύω σε βιβλία :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Άλλη η αξία του βιβλίου όμως, κι άλλο τo να τα διαβάζεις online :redface:. Mε το να έχεις το βιβλίο στα χέρια σου, έρχεσαι σε επαφή μαζί του, και είναι ανεκτίμητο συναίσθημα για μενα :). Γι'αυτό δεν προτιμώ να διαβάζω online, και τις οικονομίες μου (όσο κι αν γκρινιάζει η μαμά :P) τις επενδύω σε βιβλία :redface:.

Μονο αυτο; Εχεις προσεξει οτι καθε βιβλιο εχει δικη του μυρωδια; εγω προσεχω τη ποιοτητα του εξωφυλλου, τη ποιοτητα των σελιδων, το χρωμα των σελιδων, τη μυρωδια, τη βιβλιοδεσια...καθε ενα ειναι ξεχωριστο και ανεκτιμητο:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Τα περισσότερα χρήματα που ξοδεύω για την ευχαρίστηση μου είναι στην ιππασία.
Το ξέρω ότι σε λίγο καιρό θα κοπανάω το κεφάλι μου (γιατί αν βάλω κάτω δίδακτρα και βενζίνες δύο φορές την εβδομάδα για να πηγαίνω εκτός πόλης, βγαίνει πιο ακριβά και από το ενοίκιο μου), αλλά δεν μπορώ και ούτε θέλω να σταματήσω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Γενικα δεν σπαταλαω πολλα σε πραγματα αλλα προτιμω να δωσω λεφτα για να εχω 2 καλα καθημερινα παπουτσια παρα να παρω 5 φθηνα ζευγαρια και να μην τα φοραω ή να μου χαλασουν στο 2μηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Σε φαγητό και ρούχα! αλλά για ρούχα δεν έχουμε τώρα ούτε για πλάκα γ' αυτό μόνο σε φαγητό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Να πω ότι πλέον μια ευχάριστη καθημερινή σπατάλη ..έτσι όπως μας κατάντησαν είναι το κουλούρι Θεσσαλονίκης ;:P

Και τα χρωματιστά φουλάρια...αλλά σπανίως πλέον βρίσκω σε μαγαζιά ωραία φουλάρια και πασμίνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.


Νομίζω πως είναι τα μόνα πράγματα που τα αγοράζεις και σε κάνουν πλουσιότερο! Τα βιβλία σε ταξιδεύουν με τον νου, σε χαλαρώνουν, πηγαίνεις σε μέρη που ίσως να μην πας ποτέ, καλλιεργούν την ευαισθησία σου, τον εσωτερικό σου κόσμο, εμπλουτίζουν το λεξιλόγιο σου, δομούν τον λόγο σου! Από την άλλη τα ταξίδια σου προσφέρουν εμπειρίες, βλέπεις τοπία που πραγματικά είναι μοναδικά, γεύεσαι πράγματα που είναι επίσης μοναδικά, ακούς τους ήχους μιας πόλης, μιας χώρας, ενός χωριού... Βλέπεις τον τρόπο σκέψης του κάθε λαού, της κάθε ομάδας ανθρώπων μέσα από την καθημερινή ζωή και τις παραδόσεις του :inlove: τι καλύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τα ρούχα πάρα πολύ αλλά το τρελό μου κόλλημα είναι οι όζες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Εγω εχω κόλλημα με τετράδια, στύλους, μολύβια... Αν και εχω ήδη αρκετά, οταν δω κατι περιεργο η όμορφο, δεν θα αντισταθώ. Τα βιβλιοπωλεία ειναι ο παράδεισος μου :hehe: Και ρούχα μ'αρεσει να ψωνίζω αλλα εκει δεν θεωρω οτι κανω σπατάλες. Στα τετράδια και στα μολύβια όμως... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω εχω κόλλημα με τετράδια, στύλους, μολύβια... Αν και εχω ήδη αρκετά, οταν δω κατι περιεργο η όμορφο, δεν θα αντισταθώ. Τα βιβλιοπωλεία ειναι ο παράδεισος μου :hehe: Και ρούχα μ'αρεσει να ψωνίζω αλλα εκει δεν θεωρω οτι κανω σπατάλες. Στα τετράδια και στα μολύβια όμως... :inlove:

Συμπάσχω. :redface: Εγώ μερικές φορές δεν τα χρησιμοποιώ καν για να μην τα "χαλάσω"! :hehe: Ή τα χρησιμοποιώ μετά από πολύυ καιρό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Συμπάσχω. :redface: Εγώ μερικές φορές δεν τα χρησιμοποιώ καν για να μην τα "χαλάσω"! :hehe: Ή τα χρησιμοποιώ μετά από πολύυ καιρό. :P

Kαι εγώ το ίδιο κάνω!! Έχω τοοοσα τετράδια που δεν τα έχω χρησιμοποιήσει καν, για να μην τα "χαλάσω" :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Κι εγώ έχω γύρω στα 20 τετράδια που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ. Όμως περισσότερο μου αρέσουν τα μηχανικά μολύβια και οι γόμες, που επίσης έχω πάρα πολλά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Κι εγώ έχω γύρω στα 20 τετράδια που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ. Όμως περισσότερο μου αρέσουν τα μηχανικά μολύβια και οι γόμες, που επίσης έχω πάρα πολλά.:redface:

Πραγματικά, παίζει να έχω 5 μπιμπικομόλυβα εδώ και άλλα τόσα στο άλλο σπίτι.
Γενικότερα θα σπαταλήσω τα λεφτά μου στα κεριά γιατί έχω μία μικρή μανία με τα αρωματικά ιδιαίτερα. Άσχετο ότι δεν τα ανάβω συχνά για να μη μου τελιεώσουν :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
στα καλλυντικα...παιρνω πανω απο 6 την βδομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Πολυτέλεια για μένα είναι να πληρώνω μόνη μου τα ΔΕΚΟ μου αλλά αν προκύψει και κανένα μικροποσάκι ελεύθερο σίγουρα θα το δώσω σε δώρα , σε κανένα καλλυντικό και σε χαρτικά/σχολικά είδη :) Μερικά χρόνια πριν βέβαια όταν ήταν παχιές οι αγελάδες επένδυα αρκετά και σε gagdets,κινητά κ.ο.κ. Πλέον μόνο σε ό,τι προανέφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top