• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Μικρές ιατρικές γνώσεις

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
εμενα με ποναει σερι 52 ωρες περιπου, παρολο που ατες τις 2μερες εχω παρει 4 ντεπον και 1 αλγκοφρεν
οχι δεν ειναι στη μία πλευρα
Τον νιωθω μπροστα πανω απο το κουτελο, στους κροταφους και γυρω απο τα ματια και κυριως πισω στη βαση του αυχενα προς το κεφαλι και προς τα πανω δλδ σχεδον σε ολο το κεφαλι εκτος απο την τελειως πανω πλευρα
Πήγαινε αύριο σε νοσοκομείο τι κάθεσαι ??
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
εμενα με ποναει σερι 52 ωρες περιπου, παρολο που ατες τις 2μερες εχω παρει 4 ντεπον και 1 αλγκοφρεν
οχι δεν ειναι στη μία πλευρα
Τον νιωθω μπροστα πανω απο το κουτελο, στους κροταφους και γυρω απο τα ματια και κυριως πισω στη βαση του αυχενα προς το κεφαλι και προς τα πανω δλδ σχεδον σε ολο το κεφαλι εκτος απο την τελειως πανω πλευρα
Καμιά φορά ο πονοκέφαλος μπορεί να προκαλείται από μυικούς λόγους στη περιοχή του αυχένα. Σε αυτή τη περίπτωση χρειάζεται norgesic, όχι ντεπόν. Αλλά αυτό είναι κάτι που πρέπει να στο διαγνώσει γιατρός.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Σας εχει τυχει ποτέ πονοκεφαλος που δεν περνουσε για μερες; Ακομα παιρνοντας και παυσιπονα;
Μηνες. Ημικρανία, όταν εγραφα τη διπλωματική στο μεταπτυχιακό. Ενα τετραμηνο άνετα.

Άλλες φορές ηταν το τριπλο νευρο. Βάραγε φρονιμιτη, αυτιά νομίζω, μάτια και κούτελο.

Μην το ψάχνεις απο μας.

Κοίτα το γιατι μια παλιά αγαπημένη μου απο πονοκεφάλους νομίζω ανακαλυψε οτι ειχε βαρβάτο αυτοάνοσο.

Μη χεστεις επάνω σου, κάτι απλό θα ναι λογικά, αλλά αμα επιμεινει μη το αφηνεις και ρωτας το στέκι.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Καμιά φορά ο πονοκέφαλος μπορεί να προκαλείται από μυικούς λόγους στη περιοχή του αυχένα. Σε αυτή τη περίπτωση χρειάζεται norgesic, όχι ντεπόν. Αλλά αυτό είναι κάτι που πρέπει να στο διαγνώσει γιατρός.
Αυτό ακριβώς θα έγραφα και εγώ.

Αν θυμάμαι καλά @chester20080 δεν έχεις και μαλλιά, μπορεί να είναι και καμιά ψύξη όλο αυτό πίσω στον αυχένα, δοκίμασε ένα norgesic.

Παλιά είχα κοψει τα μαλλιά μου αρκετά κοντά και υπέφερα 2 χρόνια τους χειμώνες και η μόνη λύση ήταν αυτό.

Επίσης κάπου διάβασα στα μάτια ότι σε πονάει, μήπως να το σκεφτείς και για οφθαλμίατρο;

Αν δεν περάσει ούτε με μυοαναλγητικο, απέκλεισε μια μια τις περιπτώσεις μέχρι να το βρεις.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Κι εγω κάτι τέτοιο πιστεύω πως κρυωσε ο σβερκος και το κεφάλι. Μυοχαλαρωτικα δε δοκίμασα (norgesic, neurofen). Θα παω μέσα στη μέρα σε γιατρό
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Κι εγω κάτι τέτοιο πιστεύω πως κρυωσε ο σβερκος και το κεφάλι. Μυοχαλαρωτικα δε δοκίμασα (norgesic, neurofen). Θα παω μέσα στη μέρα σε γιατρό
@chester20080 , αν ήμουν στη θέση σου, δε θα έπαιρναφάρμακα και θα παρατηρούσα τον πόνο. Με τα παυσίπονα ξεγελάς τον οργανισμό και δεν καταλαβαίνεις τελικά πού και πώς και πόσο πονάει. Θα έπαιρνα μόνο αν ήθελα να κοιμηθώ, ή να εργαστώ.
Αν είναι στον αυχένα πχ μερικές ασκήσεις στον αυχένα και ένα ζεστό κασκόλ είναι πολύ καλά. Αν έχεις λίγα μαλλιά, να φοράς σκουφάκι το χειμώνα. Πιες ζεστά τσαγάκια και καθησε στα ζεστά.
Θα έλεγα, περίμενε μια μέρα ακόμη δίχως φάρμακα, μήπως και γλυτώσεις το νοσοκομείο. Εκεί με έναν πονοκέφαλο πας, και άρρωστος επιστρέφεις.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
@chester20080 , αν ήμουν στη θέση σου, δε θα έπαιρναφάρμακα και θα παρατηρούσα τον πόνο. Με τα παυσίπονα ξεγελάς τον οργανισμό και δεν καταλαβαίνεις τελικά πού και πώς και πόσο πονάει. Θα έπαιρνα μόνο αν ήθελα να κοιμηθώ, ή να εργαστώ.
Αν είναι στον αυχένα πχ μερικές ασκήσεις στον αυχένα και ένα ζεστό κασκόλ είναι πολύ καλά. Αν έχεις λίγα μαλλιά, να φοράς σκουφάκι το χειμώνα. Πιες ζεστά τσαγάκια και καθησε στα ζεστά.
Θα έλεγα, περίμενε μια μέρα ακόμη δίχως φάρμακα, μήπως και γλυτώσεις το νοσοκομείο. Εκεί με έναν πονοκέφαλο πας, και άρρωστος επιστρέφεις.
δε θα παω σε νοσοκομειο, σε ιδιωτη παθολογο θα παω να με δει.
Αμ το θεμα ειναι οτι δεν με επιασε τιποτα, δεν μπορω να ηρεμησω, να ανακουφιστω, δεν μπορω να διαβασω, δεν μπορω να κοιμηθω απο τον πονο, στις 4 ωρες ξυπναω και μετα δεν με ξαναπιανει υπνος απο τον πονοκεφαλο.

Depon 500αρι δε με επιασε
Depon 1000αρι δε με επιασε
Algofren 600αρι δε με επιασε

Το μονο που δε δοκιμασα ειναι μυοχαλαρωτικα.
Αλλιως μετα παμε στις τριπτανες
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
Εγώ που έχω σχετικά συχνά πονοκεφάλους, με έχει σώσει αυτό:
Είναι από τις αγορές που τις κάνεις και λες, μαλακία που έδωσα τόσα λεφτά, αλλά όταν έρθει η ώρα και το χρειαστείς λες, θα έδινα 10πλάσια τώρα που το έχω ανάγκη.
Πραγματικά δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Εγώ που έχω σχετικά συχνά πονοκεφάλους, με έχει σώσει αυτό:
Είναι από τις αγορές που τις κάνεις και λες, μαλακία που έδωσα τόσα λεφτά, αλλά όταν έρθει η ώρα και το χρειαστείς λες, θα έδινα 10πλάσια τώρα που το έχω ανάγκη.
Πραγματικά δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό.
γουαττ τι ειναι αυτο πρωτη φορα το βλεπω
οντως κανει δουλεια;; απο πού το παιρνω;
απο εξωτερικο βλεπω ερχεται, ξερεις από πού; δλδ εχει τελωνειο και τετοια ή απο ευρωπη;
για την επομενη φορα φαινεται εξαιρετικη επιλογη, τωρα αμεσα δυστυχως δεν μπορω να το βρω καπου εδω
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
γουαττ τι ειναι αυτο πρωτη φορα το βλεπω
οντως κανει δουλεια;; απο πού το παιρνω;
απο εξωτερικο βλεπω ερχεται, ξερεις από πού; δλδ εχει τελωνειο και τετοια ή απο ευρωπη;
για την επομενη φορα φαινεται εξαιρετικη επιλογη, τωρα αμεσα δυστυχως δεν μπορω να το βρω καπου εδω
Εμένα με βοηθάει πολύ γιατί υπάρχουν φορές που το κεφάλι μου βράζει, οπότε το έχω συνέχεια στην κατάψυξη και το χρησιμοποιώ.

Από Ευρώπη έρχεται, χωρίς μεταφορικά ούτε τελωνεία, απλά αργεί αρκετά γιατί το στέλνουν με ελτά.

Μπορεί να μπει και σε microwave αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Εμένα με βοηθάει πολύ γιατί υπάρχουν φορές που το κεφάλι μου βράζει, οπότε το έχω συνέχεια στην κατάψυξη και το χρησιμοποιώ.

Από Ευρώπη έρχεται, χωρίς μεταφορικά ούτε τελωνεία, απλά αργεί αρκετά γιατί το στέλνουν με ελτά.

Μπορεί να μπει και σε microwave αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ.
Εγω για να ζεσταίνομαι το θέλω, αυτό γεμίζει με ζεστό νερό μέσα ή ζεσταίνεται το ιδιο το υλικό σε φούρνο μικροκυματων;
Σίγουρα από Ευρώπη έρχεται ετσι; δεν είχες τίποτα τελωνεία και τετοια
Θα δω τότε μήπως το πάρω να το εχω
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
δε θα παω σε νοσοκομειο, σε ιδιωτη παθολογο θα παω να με δει.
Αμ το θεμα ειναι οτι δεν με επιασε τιποτα, δεν μπορω να ηρεμησω, να ανακουφιστω, δεν μπορω να διαβασω, δεν μπορω να κοιμηθω απο τον πονο, στις 4 ωρες ξυπναω και μετα δεν με ξαναπιανει υπνος απο τον πονοκεφαλο.

Depon 500αρι δε με επιασε
Depon 1000αρι δε με επιασε
Algofren 600αρι δε με επιασε

Το μονο που δε δοκιμασα ειναι μυοχαλαρωτικα.
Αλλιως μετα παμε στις τριπτανες
πήγαινε στο γιατρό και μέχρι τότε μην πάρεις τιποτα. Κάνε υπομονή μερικές ώρες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

γουαττ τι ειναι αυτο πρωτη φορα το βλεπω
οντως κανει δουλεια;; απο πού το παιρνω;
απο εξωτερικο βλεπω ερχεται, ξερεις από πού; δλδ εχει τελωνειο και τετοια ή απο ευρωπη;
για την επομενη φορα φαινεται εξαιρετικη επιλογη, τωρα αμεσα δυστυχως δεν μπορω να το βρω καπου εδω
πήγαινε παιδάκι μου στο γιατρό, περιμένεις από μας συνταγογράφηση!

Καλά, αυτό το είδα, δεν είναι φάρμακο, σα θερμοφόρα το φαντάζομαι, έτσι; Αν κάνει δουλειά, πάρε μια θερμοκύστη, ζέστανέ την και βάλτη
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
Εγω για να ζεσταίνομαι το θέλω, αυτό γεμίζει με ζεστό νερό μέσα ή ζεσταίνεται το ιδιο το υλικό σε φούρνο μικροκυματων;
Σίγουρα από Ευρώπη έρχεται ετσι; δεν είχες τίποτα τελωνεία και τετοια
Θα δω τότε μήπως το πάρω να το εχω
Έτσι όπως είναι το βάζεις στο microwave. Κρατάει ζεστό κάνα 20λεπτο.

Δεν είχα κανένα πρόβλημα στην αποστολή απλά οτι καθυστέρησαν τα ελτά να μου το φέρουν, αυτοί το είχαν στείλει εγκαίρως.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Norgesic για μυοχαλαση μου είπε να παρω. Και στα μεσοδιαστηματα algofren depon εναλλάξ
Για 3 μέρες
Μετα αν δεν περάσει θα χρειαστεί απεικόνιση εγκεφάλου
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
δε θα παω σε νοσοκομειο, σε ιδιωτη παθολογο θα παω να με δει.
Αμ το θεμα ειναι οτι δεν με επιασε τιποτα, δεν μπορω να ηρεμησω, να ανακουφιστω, δεν μπορω να διαβασω, δεν μπορω να κοιμηθω απο τον πονο, στις 4 ωρες ξυπναω και μετα δεν με ξαναπιανει υπνος απο τον πονοκεφαλο.

Depon 500αρι δε με επιασε
Depon 1000αρι δε με επιασε
Algofren 600αρι δε με επιασε

Το μονο που δε δοκιμασα ειναι μυοχαλαρωτικα.
Αλλιως μετα παμε στις τριπτανες
Οι τριπτάνες συνιστώνται για πονοκέφαλο τύπου ημικρανίας (το ξέρω γιατί πάσχω χρόνια και μου το σύστησε νευρολόγος).
Τι να σου κάνει ο παθολόγος; Καλύτερα απευθείας σε νευρολόγο, που είναι ο καθ'ύλιν αρμόδιος για τέτοια θέματα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
@chester20080 πως εισαι τελικα;
Πηγα σε παθολογο, αρχισα norgesic και βλεπουμε
και με νευρολογο που μιλησα τα norgesic μου ειπε να παρω λογω αυχενα πιστευει
Τωρα αν μεχρι πεμπτη δεν περασει, μαλλον για μαγνητικη εγκεφαλου με βλεπω
Ο πονοκεφαλος τα ιδια πανω κατω
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Πηγα σε παθολογο, αρχισα norgesic και βλεπουμε
και με νευρολογο που μιλησα τα norgesic μου ειπε να παρω λογω αυχενα πιστευει
Τωρα αν μεχρι πεμπτη δεν περασει, μαλλον για μαγνητικη εγκεφαλου με βλεπω
Ο πονοκεφαλος τα ιδια πανω κατω
αχ το νορτζεσακι ειναι σωτηριο για εμενα

ευχομαι να πεις το ιδιο κι εσυ, περαστικα!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
αχ το νορτζεσακι ειναι σωτηριο για εμενα

ευχομαι να πεις το ιδιο κι εσυ, περαστικα!
θενκ γιου, το κακο ειναι οτι θελει μιαμιση μερα για να δρασει
προς το παρον συνεχιζω να υποφερω και να μην μπορω να ησυχασω
να δω πώς θα διαβασω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top